Gemengd Nieuws. Rechtzaken lang van gemeente en hare ingezetenen, waarvoor hij inriep de hulp, steun en medewerking van allen die daartoe moch ten geroepen zijn. lerseke. Donderdagavond sprak voor de vereeniging tot bevordering der oestercul tuur te lerseke, Ingenieur E. van Konij nenburg van Den Haag over de plannen inzake het Rijnkanaal door Ooster-Schelde en Eendracht. Spr. zei vooral naar hier gekomen te zijn om vragen te beantwoorden en op merkingen aan te hooren. Hij behandelde 3 punten: 1. Wat wenscht België; 2. wat wenschen wij; 3. hoe is op't oogenblik de stand der on derhandelingen. In een keurig gestyleerd betoog d'at door alle leden met groot ge noegen onder stille aandacht werd aange hoord', verhaalde spreker de geschiedenis van dit kanaal. We zijn nu zoover dat we denkelijk zul len krijgen een kanaal langs den N.-Bra* bantschen wal vanaf Bath langs Bergen op Zoom via het lange water. Deputaties uit Tholens raad en uit de Visschersvereeniging dier plaats vroegen uitvoerige inlichtingen. Ook d'e Gebroe ders Van Dort uit Bergen op Zoom. Spre ker zeide toe, dat, zooveel als van hem afhangt, d'e oestercultuur geen gevaar loopt, maar iets positiefs kan Spr. niet toezeggen. Als het kanaal ongeveer 200 Meter uit d'en wal komt, kan dat geen zand veroorzaken. Ook de weervisschers, die onnood'ig ongerust zijn, werden beant woord. Hun zal heelemaal geen schade worden veroorzaakt. Bovendien de voordeelen: heelemaal geen vuil water van Bergen op Zoom meer, dat nu gansche perceelen in qua rantaine doet blijven. Al 't vuile water uit W. N.-Brabant wordt in de Oostert- Schelde geloost. Dan geniet de mosselcultuur een nieuw voordeel, want de visschers zullen door een eventueel te bauwen sluis bij Bergen op Zoom veel korter reis naar Antwer pen hebben. De geheeile Eendracht zal ongerept wor den gelaten. Dr Grijns, de Rjjksbacterioloog, deed nog enkele vragen, welke Ir van Konijnenburg beantwoordde, waarop burgemeester Gun ning d'e vergadering met een woord van dank aan den spreker sloot. Kruidingen. Het burg. armbestuur be sloot evenals het vorig jaar over 1931 aan de pachters van 1928 weder resp. 20 25 en 30 pet. korting te geven in de verschillende groepen; echter met dien verstande, dat pachters en borgen voor de reductie ten volle aansprakelijk blijven en de volle pacht vóór of op 1 Dec. wordt tvoldaan. Alles behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Toen de heer L. K., van de firma Kostense gisteren op d'en Achterweg bij zijn garage d'e motor van de luxe auto aansloeg, 'Ontstond bij den motor een begin van brand' door kortsluiting. Dhr K. had' de tegenwoordigheid van geest om d'e auto nog uit de nauwe straat de Snellemarkt op te rijden, waarna met een „Patria" snelblusscher uit de smederij van v. Boven de vlammen spoedig werden gedoofd. Bij het passeeren van een span paar den voor een boerenwagen bij de gasfa- briek, sloeg een d'er paarden naar den fotograaf P. T. alhier, waardoor deze zijn stuur kwijt rakende, met fiets en foto toestel in de groote watergang langs den weg terecht kwam. Hulpvaardigen hiel pen hem er uit. Het toestel bleek droog en ongedeerd, terwijl hij zelf boven won der met den schrik en een nat pak er af kwam. Bruinlsse. Woensdagavond had de 41- jarige W. van Schelven, wonende te Brou wershaven, geleider van den bietentram d'er R.T.M., bij het rangeeren van wagons op het emplacement te Zijpe, het ongeluk zijn rechterhand' te klemmen, waardoor deze ernstig werd gewond. Na door Dr d'e Koek van Bruinisse voorloopig te zijn verbonden, is hij naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd. Gistervoormid'dag is van het s.s. „De Schelde" der R. T. M., geladen mat stukgoederen, bestemd voor Rotterdam, tusschen Stavenisse en Zjjpe de schroef as gebroken. Het s.s. is met een sleepboot verder naar de plaats zijner bestemming gesleept. Werkverruiming op Zuid- en Noord- Beveland. In de vergadering der Commissie voor Werkverruiming op Noord- en Zuid-Beve land, werd medegedeeld, dat van de 29 gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland 22 gemeenten de Commissie financieel hebben gesteund ter bestrijding van hare administratiekosten. Afwijzend op het verzoek werd beschikt door de gemeen ten 's-Gravenpolder, lerseke, Kapelle, Nisse, Oudelande, Rilland-Bath en Schore. Besproken werden de verschillende stuk ken, welke waren ingekomen naar aan leiding van de circulaire, welke de Com missie aan gemeente- en polderbesturen heeft gericht en waarin werd gevraagd objecten voor werkverruiming te willen aanwijzen om een uitbreiding der werk loosheid te voorkomen. Kennis werd genomen van voorgeno men plannen tot verbetering van eenige wegen op Zuid-Beveland en de omgeving van Borssele. Besloten werd nadere in lichtingen in te winnen. Gewezen werd op de wenschelijkheid van gasvoorziening van uit Goes met meerdere omliggende gemeenten in West- Zuid-Beveland. Besprekingen zullen dien aangaande met de betreffende instanties worden gevoerd. Medegedeeld werd, dat het Dagelijksch Bestuur der Commissie in den loop ven dezen zomer een bespreking heeft gehad met het polderbestuur van Ellewoutsdijk en de gemeentebesturen van Ellewouts dijk, Driewegen en Ovezande, betreffende een begrinting van den Schoondijkschen Dijk in Driewegen en een ophooging van een perceel laag gelegen weiland in Elle woutsdijk. Betreurd werd, dat deze be sprekingen tot geen resultaat hebben ge leid. Op een verzoek aan het Waterschap Hoedekenskerke tot verharding van een gedeelte Groot-Reinoutschen Dijk over te gaan, werd afwijzend beschikt. Ingekomen is een schrijven van het Waterschap 's-Heer Arendskerke, dat te zijner tijd plannen tot wegenaanleg in overweging zullen worden genomen. Be sloten werd bij het Waterschap te infor- meeren hoever deze plannen zijn gevor derd. Met instemming werd vernomen, dat de plannen tot verbetering van den Oude- Kamerschenweg HeinkenszandNisse in vergevorderden staat van voorbereiding verkeeren. Medegedeeld werd, dat er goede kans bestaat, dat een in de ver gadering van het Waterschap Hoede kenskerke besproken plan tot verbetering van een berm van den zeedijk zal wor den uitgevoerd. Dank zij de zeer actieve medewerking van een der leden van de Commissie is te Krabbendijke een uitnemend plan tot werkverruiming, wat jarenlang niet tot uitvoering kon komen, nu ter hand genomen. Met instemming werd verno men, dat de werkzaamheden daar reeds zijn begonnen. De vergadering was van meening, dat alhoewel er op Noord- en Zuid-Beveland betrekkelijk weinig objecten voor werk verschaffing worden opgegeven het toch steeds blijkt, dat indien het Dagelijksch Bestuur der Commissie besprekingen voert met de desbetreffende colleges er steeds wel iets te vinden is. Besloten werd er eens uitvoerig op te wijzen, hoe de aanvragen om een be paald plan in werkverschaffing te doen uitvoeren, dienen te geschieden. Een plan met kostenbegrooting van het uit te voeren werk wordt opgemaakt, waarbij de geraamde uitgaven voor mate riaal en arbeidsloon worden opgegeven. In een dergelijk plan dient duidelijk naar voren te komen, dat het werk uitsluitend wordt uitgevoerd ter bestrijding der werk loosheid, dus ten nutte is van het al gemeen belang. Er dient vermeld te worden hoeveel de gemeente, eventueel waterschap of polder er aan kan betalen, waarna het plan wordt toegezonden aan het Depar tement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw via de Rijksinspectie te Goes. Na ingewonnen advies van den heer Adj. Inspecteur voor de Rijkswerkver schaffing, die zal beoordeelen of het werk als zoodanig ten algemeenen nutte wordt uitgevoerd, wordt bepaald welk percen tage van het arbeidsloon als Rijkssteun eventueel kan worden verstrekt. Dit per centage houdt verband met de financiëele draagkracht der gemeente, polderlasten etc. DE BANKOVERVAL TE SCHIPLUIDEN Hoe deze In zijn werk is gegaan. Zooals reeds gemeld, is de Centrale Re cherche te Rotterdam er in geslaagd den brutalen roofoverval, die Zaterdag j.l, in het kantoor van de Boerenleenbank te Schipluiden plaats had en waarbij, zocals bekend, een bedrag van f 11000 werd ge roofd, nadat de kassier was neergeslagen, nagenoeg tot volledige klaarheid te bren gen. In verband met dezen roofoverval zijn gearresteerd de 27-jarige machine-bank werker J. v. d. L., de 32-jarige J. J. M. D. en het 23-jarig meisje M. M. B., De laatste twee zijn in Amsterdam gearres teerd V. d. L. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Maandag j.l. kwam het de Centrale Re cherche te Rotterdam ter oore, dat een groot deel van het te Schipluiden gestolen geld in bewaring was gegeven bij een café houder in de Rotterdamsche binnenstad. De recherche stelde in diens café een onderzoek in en slaagde er in negen bank biljetten van f300 en 29 nieuwe biljetten van f 100 in beslag te nemen. Den café-houder werd een verhoor af genomen, en daarbij verklaarde deze dat Zaterdagavond j.l. te ongeveer half 12 een man bij hem was gekomen, dien hij kende onder den naam Martin. Deze Martin was in gezelschap van een den café-houder onbekenden man een langen kerel met een bril op, zoo beschreef de café-houder hem en voorts van „Mottige Rienus" en twee vrouwen. Dit gezelschap had aan een tafeltje plants genomen en de café houder had gezien, dat er onder hen geld verdeeld werd. Nog dienzelfden avond stelde een van de drie mannen den café-houder een be drag van f 4800 ter hand, met het verzoek dit zoo lang voor hem te bewaren. Maandagochtend kreeg de café-houder nog een bedrag van f 800 in handen om dit te bewaren. De Centrale Recherche toog na het ver krijgen van deze inlichtingen onmiddellijk aan het werk en twee rechercheurs slaag den er in j.l. Dinsdag op den Schiedam- schen Dijk te Rotterdam op signalement den langen man met den bril aan te hou den, die de 27-jarige machine-bankwer ker J. v. d. L. bleek te zijn. Woensdagmorgen werd hij geconfron teerd met den café-bouder aa eui fc^oe- ker, die Zaterdagavond in het o&fé aan wezig was geweest. Beiden herkenden in hem pertinent een van de twee mannen, die op dien bewusten Zaterdagavond in het café geld hadden verdeeld. De man begon daarna te aarzelen en toen hem ook nog het in beslag genomen geld werd vertoond, viel hij door de mand en legde hij een volledige bekentenis af. Het plan om een overval te plegen was beraamd door hem v. d, L. en Mar tin. Tweemaal zijn zij met hun beiden naar Schipluiden vertrokken om de zaak te verkennen. Voordat zij tot uitvoering van hun plannen overgingen, betrokken zij nog twee menschen bij het complot, n.l. „Mottige Rienus" en „Martha" een vriendin van Martin. Zaterdagavond vertrokken Martin, „Mottige Rienus" en Martha per trein naar Schipluiden, v. d. L. ging er met de fiets heen. Het viertal trof elkaar voor het kantoor van de Boerenleenbank aan. Toen de laatste klant daar vertrokken was, ging Martin naar binnen en vroeg den kassier om een spaarbankhoekje. Te voren hadden de roovers afgesproken dat Martin, als alles veilig was, hard zou hoesten. Dat was het teeken waarop de anderen zouden binnenkomen. Op een gegeven oogenblik hoorden de buiten staanden hoesten en vlak daarop hoorden zij Martin roepen „Je geld of je leven!" Het tweetal drong naar binnen. Van te voren hadden zij uit stukken vitrage een soort masker gemaakt, dat zij zich voor het gezicht gebonden hadden. Martin had zich onherkenbaar gemaakt door zijn baard te laten staan en zijn gezicht te schminken. Martin bedreigde den kassier met een revolver. V. d. L. maakte daarop korte metten, trok een gummistok en gaf den kassier enkele harde klappen, waardoor deze tusschen zijn bureau en zijn stoel vieli De kassier tastte daarop naar zijn broekzak en daar de roovers dachten, dat hij een revolver te voorschijn wilde halen, sloeg v. d. L. nogmaals toe, en vuurde Martin een schot op den kassier af, dat dezen in een der vingers van de rechter hand trof en daarna langs zijn wang schampte. „Mottige Rienus" had inmiddels een greep in de brandkast gedaan en daaruit een portefeuille met bankpapier en een handvol zilvergeld weggenomen. Ijlings verliet het drietal daarna het kantoor. Martin en „Mottige Rienus" hol den den straatweg naar Delft af. Van de L. nam zijn fiets, die hij in de nabijheid van het kantoor had neergelegd in het gras. Bij de R.-K. Kerk voegde Martha, die daar op den uitkijk had gestaan, zich bij hen. Op een eenigszins veiligen af stand van het dorp gekomen, verliet van de L. zijn metgezellen en fietste naar Rot terdam. De andere drie begaven zich naar het station te Delft, waar zij den trein naar Rotterdam namen. Onderweg had „Mottige Rienus" vol gens afspraak het geld overgegeven aan Martin, die de portefeuille had wegge worpen en het bankpapier in zijn binnen zak gestoken had. Het gezelschap trof elkaar aan in het café in de binnenstad. Bij de verdeeling van het geld werd door Martin een bedrag van f 4400 op ta fel gelegd. Hij vond dat het erg was mee gevallen. Na aftrek van enkele kosten Martha kreeg een douceurtje van f 100 en er moest nog wat betaald worden aan iemand, die de revolver geleend had kreeg elk f 1300. Het gezelschap nam daarna in de beste verstandhouding en zeer voldaan over den uitslag van de expeditie, afscheid van elkaar, niet vermoedende, dat aan hun vreugde zoo spoedig een einde zou komen. Nadat van de L. gearresteerd was, toonde de commissaris van politie te Rot terdam hem de f 5600, die Martin den café-houder in bewaring had gegeven. Deze toonde zich daarover zeer verwon derd, want bij zijn weten was er slechts sprake van f 4400, die eerlijk onder hem en zijn twee vrienden verdeeld waren. De veronderstelling van den Commis saris, dat Martin misschien een deel van het geld van te voren al vast voor zich zelf gereserveerd had, deed hem een licht opgaan, en in begrijpelijke verontwaardi ging legde hij toen een volledige bekente nis af. Het onderzoek werd door de politie in middels met kracht voortgezet. Een spoor leidde naar Amsterdam en daar werden Donderdag j.l. in samenwerking met 'de Amsterdamsche politie, Martin en Martha gearresteerd, wier werkelijke namen J. J. M. D. en M. M. B. bleken te zijn. D. is 32 jaar oud, de vrouw 23 jaar. Verder werd uitgemaakt, dat achter den bijnaam „Mot tige Rienus" de 39-jarige M. S. schuil gaat. Naar 'dezen S. wordt momenteel nog gezocht. De politie hoopt hem dezer dagen echter te kunnen arresteeren. Zooals te verwachten viel behoort het geheele gezelschap tot de z.g. onderwe reld. Van de L. heeft pas een gevangenis straf van 9 maanden ondergaan wegens diefstal en is in Juni j.l. uit de strafge vangenis ontslagen. Martin is eveneens recidivist en heeft gevangenisstraffen van 1 jaar en 1 jaar en 3 maanden achter den rug. Martha is een bekende figuur op den Schiedamschen Dijk te Rotterdam. Voor de politie en speciaal voor de Rot terdamsche recherche zal het ongetwijfeld een groote voldoening zijn, deze gevaar lijke misdadigers zoo spoedig achterhaald en onschadelijk gemaakt te hebben. Weer een roofoverval. Daders met 1700 gulden er van door. Gisterenavond te ongeveer zeven uur is de koopman I. Spier uit Amersfoort op den Randenbroekerwog uldaar a&agwand door twee betrekkelijk kleine personen, die beiden een fiets bij zich hadden. Een hunner bedreigde den heer S. met een re volver, terwijl de ander hem met een hard voorwerp een klap op het hoofd gaf. Daarna maakte deze laatste zijn slacht offer een bedrag van f 1700 afhandig, en nam vervolgens met zijn collega de vlucht. De heer S. werd aan het achterhoofd licht gewond, doch kon naar zijn woning terugkeeren. De daders zijn ontkomen in de rich ting van den Hooge weg. De politie van de omliggende gemeen ten is door die te Amersfoort telefonisch van het gebeurde in kennis gesteld, met verzoek tot opsporing van de daders. De heer S. kon nog mededeelen, dat de aanvallers geen overj eis droegen. Botsingen tusschen Com munisten en N.A.S.-leden. Gister avond is het te Amsterdam 'buitengewoon rumoerig toegegaan. In het gebouw van de Diamantbeurs had bet Nederlandscb Arbeiders Secretariaat een vergadering belegd ter 'bespreking vein het werkeloo- zen-vraagstuk Deze vergadering werd door ongeveer 2500 personen bijgewoond, waaronder vele vrouwen. Daar er zeker een duizendtal buiten moesten blijven, werd ook het tegenover het gebouw van de Diamantbeurs liggende Concordia af gehuurd. Ook deze zaal was geheel ge vuld. Reeds van den beginne af ging bet in de vergadering zeer rumoerig toe. Het bleek, dat zioh een groot aantal commu nisten onder de aanwezigen bevond. De interpellaties waren niet van de lucht en herhaaldelijk weerklonk de Internationale. Tegen half elf nam de onrust in die mate toe, dat het 'bestuur geen kans zag de orde langer te handhaven. 'Op een ge geven moment vlogen stoelen door de lucht, 'n Juffrouw werd door zoo'n projectiel ge troffen en aan het hoofd gewond. Zij is naar een ziékenhuis overgebracht. Buiten was een zeer sterke politiemacht aanwezig, die de joelende en schreeu wende menschen buiten opwachtte en de massa in verschillende richtingen ver spreidde. Het bleef tot laat in den avond in de omgeving van het Weesperplein en in de binnenstad nog zeer onrustig. Van een 'kinderwagen en een vacht, een naaimachine en een radiotoestel. Op den Stre- velsweg te Rotterdam stond een huis te huur en de buren hadden op zich geno men aan gegadigden de woning te laten zien. In ruil daarvoor mochten zij:, zoo lang het huis leeg stond, er hun kinder wagen plaatsen. Het was een mooie kin derwagen, die wel f 60 had gekost. Op 23 October liet de 'buurvrouw het huis aan een man zien en op 24 October was de kinderwagen gestolen. Een paar dagen later kwam de buurvrouw den man op den 'Groenen Hilledijk tegen, ingezelschap van een vrouw, die fier en trotsch 'n kinder wagen vuurtduwde. Deze wagen toonde veel overeenstemming met den gestolen wagen, alleen de kleur was anders. Toen de benadeelde nog eens goed keek, zag zij echter onder de verf sporen van de oude kleur. Zij waarschuwde de politie en de man werd aangehouden. Hij vertelde den wagen op de markt aan de Binnenrotte te hebben gekocht. Bij huiszoeking in zijn woning werd evenwel een potje verf aan getroffen van precies dezelfde kleur, als de kinderwagen kennelijk zeer onlangs had gekregen. De man beweerde, slechts een ons van die verf te hebben gekocht om de 'kap wat bij' te schilderen. Bij navraag bij een schilder in de buurt van 's mans woning bleek echter, dat hij veel meer verf had gekocht en toen be kende 'hij, den wagen te hebben gestolen. Maar op den kinderwagen lag een mooie vacht en aangezien de man steuntrekkende is, vermoedde men, dat hij die dure vacht niet zelf gekocht had. Weldra kwam uit, dat hij ook de vacht had gestolen, en wel ten nadeele van een rijwielhandelaar in de buurt, hij' wien hij: een handwagen was wezen huren. Bij' de huiszoeking was voorts de aandacht gevallen op een splin ternieuwe naaimachine, welke eveneens gestolen bleek te zijn. Voorts vond men een radiotoestel, dat ongeveer f 500 waard is. De man vertelde dit gekocht te hebben voor het geld, dat hij met een loterij zou hebben gewonnen. Ook dit bleek niet waar te zijn. Het toestel is gestolen uit een radiohandel aan de Witte de With- straat. De man is opgesloten. Inbraak te Bloemendaal In den nacht van Woensdag op Donder dag is ingebroken in de villa van dr V. te Bloemendaal. Bij de nadering van de in woners ging de inbreker op de vlucht. Op de benedenverdieping had bij1 alles door zocht en een bedrag van ongeveer f 70, dat in het buffet was geborgen, medege nomen. De politie heeft een onderzoek in gesteld. Internationale oplich ter gearresteerd. De politie te Kleef heeft de hand gelegd op een inter nationalen oplichter, die zijn operaties o.m. uitstrekte tot Nederland, Duitschland, België, Frankrijk, Engeland en Polen. Het betreft hier iémand zonder natio naliteit, die den laatsten tijd woonachtig was te 'Schiedam. In Nederland maakte hij velen tot zijn slachtoffers. In de laatste maanden echter opereerde hij in 't bizon der in Duitschland, waar hij een vrucht baar arbeidsveld vond. Steeds weer wist hij zijn slag te slaan, niettegenstaande vele waarschuwingen in de bladen, die door de politie tegen hem gedaan werden. '(Tel.) Kind door een rat aange vallen. Te Ouderkerk werd een kind van 8 maanden in het wiegje door een rat op drie TOWohillenle plaatsen erm.Ig in het geltta* gewond. Toen de moeder het arme wicht hoorde schreeuwen en op de wieg toetrad sprong het ongure dier te voorschijn. De vrouw schrok hiervan zoo, dat zij ineen za'kie. Door huisgenooten werd het dier met stokslagen afgemaakt. Maninbrand. Te Wanroy wilde een zoon van een rijwielhandelaar, een „Kitchen Koock", welke eenige dagen niet gebruikt was, met benzine bijvullen. Ver moedelijk is bij echter komen te vallen, met het gevolg dat de benzine in aan raking kwam met een brandend fornuis. Direct stonden keuken en zolder in lichte laaie. De jongeman bekwam ernstige brandwonden en zijn kleeren vatten vlam. Brandend liep hij naar buiten, waar een monteur de vlammen met zand doofde. Er bestaat geen direct levensgevaar. Voorzichtig met vuur wapenen. Toen Donderdagmorgen de landbouwer B. in den Haarlemmermeer- polder 'bezig was met het schoonmaken van zijn geweer, en in de veronderstel ling verkeerende dat het wapen niet ge laden was, hierbij niet de noodige voor zorgen in acht nam, ging plotseling een schot af. De man 'kreeg de volle lading hagel in een zijner handen, welk lichaams deel zoo goed als geheel verbrijzeld werd. Na voorloopig ter plaatse verbonden te zijn werd hij naar een ziekenhuis overge bracht. Heldendaad van een me- d i c u s. Gisteren heeft dr Mowbray, de chirurg van het ziekenhuis te Hamil ton, terwijl hij zelf stervende was en ge weldige pijnen leed, een zeer moeilijke operatie uitgevoerd, om het leven van een ander te redden. Hoewel bij hemzelf de doodstrijd reeds was ingetreden, weigerde hij de operatie zaal te verlaten, voordat zijn taak be ëindigd was. Toen zakte hij in elkaar en overleed eenige minuten later. Kantongerecht te Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leer plichtwet: H. D. A., Kloetinge, f 1 of 1 d. StraatschenderijJ. K., G. O., Wol- phaartsdijk, f 10 b. of 10 d.h. Strooperij P. B., Hansweert, f 15 b. of 15 d.h. J. S., F. J. D., Hansweert, f 10 b. of 10 d.h.E. van C., aldaar, een beris ping. Hond niet in het jachtveld vasthouden J. I. L., Wissekerke, f 3 b. of 3 d.h. Overtr. Politieverordening van Krab bendijke, G. C., f 25 b. of 10 d.h. Vee zonder voldoende toezicht op den weg laten loopenL. van L., Wissekerke, f 10 b. of 10 d.h. Te Goes een jongen beneden 16 jaar een paard laten geleiden A. G., Kloetinge, f 5 b. of 5 d.h. Te Goes meer dan 10 liter benzine op geslagen hebben A. T. v. d. W., Goes, f 5 b. of 5 d.h. Te Goes bij een vereeniging van wegen met zijn auto een andere auto inhalen G. de W., Koudekerkef 1 of 1 d.h. Te Wissekerke venten zonder vergun ning van B. en W.N. P., Leiden, f 5 b. of 5 d.h. Te Wemeldinge op de straat vloeken en tieren J. D., Wemeldinge, f 6 b. of 6 d.h. Te Kapelle harder rijden met een mo torrijtuig dan 20 K.M. per uurH. G., zonder bekende woonplaats, f 5 b. of 5 d.h. D. P., MaastrichtW, G., Heinkenszand, f10 of 10 d.h. Voorhanden hebben van niet-geijkte ge wichten A. M., Goes, I. R., Rotterdam, f 2 b. of 2 d.hj Voorhanden hebben van afgekeurd gewicht: D. de K., Nisse, f 5 b. of 5 d.h. Met een voertuig rijden 's avonds zon der licht en zonder reflector A, B., Hoe dekenskerke, f 5 b. of 5 d.h. Met een auto rijden 's avonds zonder rood achterlichtM. W., Nieuwdorp, f 5 b. of 5 d.h. Met motorrijtuig rijden zonder minstens twee goed werkende remmenH. M., te Kruiningen f 10 b. of 10 d.h. Op kruispunt van wegen rechts niet la ten voorgaan, en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen D. P. van S., 's-Heerenhoek, ontslag van rechtsvervol ging en vrijspraak. Met motorrijtuig 's avonds rijden zon der voor- en achterlichtD. P. Ovezande, f 25 b. of 10 d.h, 's Avonds fietsen zonder licht en re flector P. A. van 0., lerseke, f 7 b. of 7 dagen hechtenis. Met auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen J. W. K., Wijk aan Zee, f 25 b. of 25 d.h. W. F. M., Middel burg, f 15 b. of 10 d.h. Met een motorrijtuig de vrijheid van het verkeer belemmerenJ. van D., Wemel dinge, vrijspraak. Met auto geen signaEil geven als de vei ligheid van het verkeer zulks vordert en niet stilhouden op eerste vordering van een ambtenaar G. A. G., te Rotterdam, f 5 b. en f15 of 5 en 15 d.X Hooger beroep is aangeteekend door den Ambtenaar bij het Openhaar Ministerie tegen het vonnis waarbij D. P. van S., te 's Heerenhoek is ontslagen van rechtsvervolging en vrijgesproken wegens het met een motorrijtuig op een kruispunt van wegen rechts niet voor laten gaan, en de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. Door A. K., te Tholen, tegen het vonnis waarbij hij is veroordeeld tot f 50 b. of 20 d.h. wegens het met een auto de vrijheid van het verkeer belemmeren. De Ambte naar van O.M. heeft eveneens tegen dit vonnis hooger beroep aangeteekend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6