DE EER VAN DE VLAG itscnappii - Ledenvergadering BOUWIEN SMID Rechtzaken Ingezonden stukken Telegrammen. Financieëfe Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Radio-nieuws Advertentiën. I DOOFHEID I NUTSSPAARBANK W. van den Akker Slechts 75 cent Zuid- en Noord-Beveland op Zaterdag 21 November 1931 Zaterdag 14 November GEEN SPREEKUUR. Bogardstraat D 51, Middelburg. J. H. KOK KAMPEN kosten onze kleine advertenties. de Middenlaan is eveneens ingebroken. Er schijnt niets gestolen te z-ijn. Aan het -gebouw van de Haarlemsche Verkoopcentrale aan de Parklaan waren in den vorigen nacht twee mannen bezig zich, nadat zij een ruit hadden ingeslagen, toegang te verschaffen, toen een politie agent voorbij kwam. De mannen gingen op de vlucht, maar zijn later in den nacht gearresteerd. Bandieten-jacht op Corsi- c-a. De groote zuiveringsactie van de Fransche gendarmerie tegen de bandie ten op het eiland Corsica wordt voort gezet. De staat van beleg is afgekondigd. Tot nu toe werden ongeveer 70 bandie ten gearresteerd zonder dat men er in is geslaagd tot de eigenlijke schuilhoeken der roovers door te dringen Men hoopt hen echter door een politiek van uithon gering tot overgaaf te dwingen. De bevolking maakt het der gendarme rie niet gemakkelijk. Hier en daar toont ze sympathie vopr de bandietenleiders. In tal van dorpen in de bergen kon men slechts met behulp van machinegeweren in de huizen doordringen om bij vrienden of verwanten der bandieten te zoeken. In d'e woning van den beruohten Spa- da worden groote hoeveelheden wapens en munitie gevonden. Alle toegangswegen naar de bergen zijn afgezet. Men ver wacht intusschen, dat het nog wed een week zal duren, voor alle bandieten vei lig achter slot en grendel z.itten. Door den Ambtenaar van het 0. M. hij het kantongerecht te Terneuzen, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter, waarbij hij ten opzichte van de tenlaste legging aan A. L. V., 25 jaar, zanger, te Terneu zen, wegens het niet aangeven van de ge boorte van een kind aan den ambtenaar van den burg. stand, niet ontvankelijk is verklaard, Door C. V., 25 jaar, koopman te Kloetinge, is hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet is veroor deeld tot f 25 b. of 25 d.h. en intrekking van het rijbewijs voor 1 jaar, benevens toewijzing van de civiele vordering tot een bedrag van f 48.50 ter zake van overtre ding van de Motor- en Rijwielwet. Idem door P. W. V., 20 jaar, reizi ger te Kapelle, tegen een vonnis van den kantonrechter te Goes, waarbij hij we gens overtreding van 'de Motor- en Rij wielwet is veroordeeld tot f 25 b.. of 25 d.h. en toewijzing van de civiele vordering tot een bedrag van f 42.50. Het openbaar mi nisterie was eveneens in hooger beroep gekomen. -Derentekaarten. In de zitting van het kantongerecht te Deventer werd zekere M., koopman te Dalfsen, veroor deeld tot f 7 boete subs. 5 d. h., wegens bet niet op tijd toezenden eener rente- kaart aan den Raad van Arbeid te De venter. De ambtenaar van het O. M. wees er nog op, dat in bet gebied van genoem den Raad per jaar ongeveer 1500 rente- kaarten niet op tijd worden ingezonden. Hieraan moet een einde komen. Spr. zou tegen al deze nalatigen een strafvervol ging indienen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Bond van Barmhartigheid. Kommandant Vlas van het Leger des Heils heeft, door den nood der tijden ge drongen, /een bond gesticht onder boven- genoemden naam. Deze bond is over geheel ons land ge vestigd en heeft ten doel het navolgende: Het is, aldus de Kommandant, ge bleken, dat duizenden in ons land in nood verkeeren, die wel eenigszins ver licht door steun, toch gebrek hebben. Die steun immers is wel eenigermate vol doende om voor voedsel te zorgen, doch vele dingen, die hoog noodig zijn, moe ten achterwege blijven. De groote vraag dus is: hoe krijgen deze menschen klee ding, dekens, schoenen enz.? Zie, zegt de Kommandant, daarom onze bond. De Heilsoldaten zijn bereid om bij de beter bedeelden, alles weg te halen wat ze missen willen, zij zullen zorgen voor de distributie van dat alles. Zij zullen grondig onderzoeken waar de nood nijpt. U zegt misschien, ja maar ik heb geen tijd om het eerst in orde te maken, het geeft niet lezer, voor het bij de menschen komt, zullen de Heilsoldaten het eerst goed in orde maken, opdat zij, die het krijgen, er werkelijk mee gebaat zijn. Op 18 en 19 Nov. a.s. zal een wagen door de stad trekken en zullen de pad- vindsters van het Leger des Heils bij U aanbellen. Leg het klaar wat U er voor bestemd hebt, het ingezamelde is alleen bestemd voor Uw eigen stadgenooten. Ieder steune deze daad en geven den Bond van Barmhartigheid handen vol werk en de armen van Uw overvloed. Goes, November 1931. Geachte Redactie, Mag ik voor onderstaande een plaatsje in Uw blad? Deze week las ik in het verslag van den Gemeenteraad van Wissenkerke een klacht van het lid den Boer, betreffende reizigers, die in de autobussen nat- regenen. De autobussen worden toch ieder jaar gekeurd, of ze aan de eischen voldoen? Mijn inziens zou het Gemeentebestuur verstandig doen de subsidie dier auto onderneming in te trekken en daarvoor in de plaats regenjassen disponibel te stellen. EEN BELANGHEBBENDE. Wilhelminadorp, November 1931. Geachte Redactie, De mededeeling in Uw blad inzake den fiscus en de faillissementen van diverse banken hier ter stede, deed weer eens heel even uitkomen, hoe droevig het dik wijls gesteld kan zijn met de eerlijkheid, waar deze het „eigen ik" betreft. Uit het door U geschrevene kan n.l. worden ge concludeerd, dat er nog steeds menschen zijn, die geld onttrekken aan de Staats kas, hoewel ze zelf dikwijls zooveel be zitten, dat het in effecten e.d. kan wor den omgezet. Degenen, die daarvoor niet in de gelegenheid'zijn, betalen dus eigen lijk ook voor deze fatsoenlijke betwisters van mijn en dijn, want wat Vader Staat noodig heeft, moét er komen. Indien dan van dezulken hun eigen geweten er hun niet toe brengt om te geven den keizer wat des keizers is, laat hun dan door den wankelen toestand der tijden er toe overgaan om nu nog, liefst direct, aan te geven, hoeveel door hen aan de belasting is onttrokken, opdat ook hun niet gemeten worde met dezelfde maat, waarmede zij door hun hebberig heid den fiscus steeds hebben gemeten. EEN OPMERKSTER. Goes, Nov. 1931. VLISSINGEN. Het Groninger vracht schip „Tromp" is bij Nieuwersluis aan den grond geloopen. Sleepbooten zijn ter assistentie vertrokken. Het dreigende conflict in de textiel industrie. ENSCHEDE. Omtrent het dreigende conflict in de textiel-industrie kan nader worden gemeld, dat er ten opzichte van het in te nemen standpunt tusschen de vier arbeidersorganisaties geen volledige overeenstemming bestaat. „Unitas", de Prot. C>hr. organisatie en „St. Lambertus" wenschen het voorstel van den Rijksbemiddelaar inzake de loosverlaging wel te aanvaarden, terwijl de „Eendracht" en de Landelijke Fede ratie op ander standpunt staan. Wél bestaat er overeenstemming inzake het ultimatum bij de fa. Jannink en Zn. „Unitas" en „St. Lambertus" wenschen deze 'zaak afgescheiden van de andere te beschouwen en zullen hunne leden advi- seeren a.s. Maandag het werk neer te leggen. Weer een roofoverval. ARNHEM. Hedenmorgen te half 12 reed de bediende van de Hevea-fabrieken per rijwiel terug van Arnhem, waar hij bij: een bank gelden had gehaald voor de uitbetaling van loonen. Dicht bij Oosterbeek werd hij aange houden door een auto. De bestuurder sprak 'hem aan, doch de bediende reed door. De bestuurder trachtte hem toen bij zijn jas te grijpen, doch de bediende wist zich op zijn rijwiel uit de voeten te maken. De automobilist trachtte hem in te halen, wat echter niet gelukte, waarna de auto in de richting Wageningen verdween. HEERLEN. Donderdagavond is brand uitgebroken in de gereedschapsloods van publieke werken te Heerlen. In het be gin liet de brand zich ernslig aanzien, maar te ongeveer 10 uur was het vuur gebluscht. In verband hiermede heeft zich hedenmorgen in hoogst opgewonden toestand bij de politie gemeld de gemeen tewerkman B., die verklaarde den brand te hebben gesticht. Hij had een en ander met petroleum overgoten en daarna in brand gestoken. De man is in verzekerde bewaring gesteld. HEERENVEN. Gisteren is een 12-jarig zoontje van dien melkrijder V. te Mu.nni- keburen van de auto gevallen en over reden. In hoogst zongwefckenden toestand is d!e jongen naar het ziekenhuis overge-- bracht. GORINCHEM. Gisteren heeft de Gorin- ohemsche politie de aschresten uit het fornuis en uit d'e kachel in de woning van vrouw S. te Woerden, overgebracht naar het laboratorium van den deskundige van Lediden Hulsebosch te Amsterdam, die de aschresten onderzocht om 'ma te gaan, of het juist is, dat de bankbiljetten afkom stig van den diefstal, zijn verbrand. Geble ken is, dat zich in de asch geen resten van verbrand waardepapier bevinden, zoo- dat bet onderzoek in andere richting wordt voortgezet. Engeland gaat invoerrechten heffen. LONDEN. In de kabinetszitting van gisteren is besloten, met 'den grootst mo gelijken spoed voor te bereiden en reeds volgende week aan bet parlement aan te bieden een wetsontwerp, waarbij' de re geering wordt gemachtigd, bij bijzondere order of council tarieven te heffen op in gevoerde goederen, 'die tegen dumpings- prijzen of in overmatig groote hoeveelheid worden ingevoerd/ Dit zou zoowel indus- triëele als agrarische producten betreffen. MOSGOU. Russische berichten uit Moekden melden, dat op een afstand van 32 K.M. van Moekden hevige gevechten werden geleverd tusschen Japansche en Ghineesche troepen. De Japanners had den 54 dooden en 170 gewonden, terwijl de Chineezen 300 man verloren. Na een beschieting van 6 Yi uur werden de Ghi- neeachü «oidatsn vetapreid. China's ex-kelztr naar Maekden? SJANGHAI. Voigens berichten uit Chi- neesche bron, afkomstig uit Tientsin en Moekden zou de jonge ex-keizer van China te Dairen zijn aangekomen en be vindt hij zich op weg naar Moekden, waar voorbereidingen zouden worden getroffen om hem tot keizer van Mant- schoerije uit te roepen. China en Japan. GENEVE. Japan zou naar verluidt zijn goedkeuring hechten aan het voorstel om een Volkenbondscommissie naar Mant- sjoerije te zenden, -die ter plaatse den toe stand zal onderzoeken. Japan verlangt echter, dat als deskundigen slechts de mi litaire attaché's te Tokio van die Staten, die in den Volkenbond georganiseerd zijn, gezonden zullen worden. Te Geneve werd hedenmorgen een Chi- neescbe nota overhandigd, waarin wordt medegedeeld, dat de Japansche militaire bevelhebber in Mantsjoerije het aftreden van generaal Ma Tsjangsjen eischt. China verlangt thans formeel, dat de Raad van den Volkenbond een neutrale commissie van deskundigen naar Mants- sjo'erije zal zenden. GENEVE. In de Japansche nota aan den Volkenbond wordt een uitvoerig over zicht gegeven van het rooverwezen in Mantsjoerije. Het aantal roovers zou meer dan 50.000 bedragen. Zij zouden tezamen met gevluchte Ghineesche soldaten de be volking terroriseeren. In den laatsten tijd moesten de Chineesche troepen 45 straf expedities ondernemen. Door dit roover wezen lijden de Japansche onderdanen in Mantsjoerije zeer veel schade. Wisselkoers. Amsterdam, 13 Nov., 2.30 u. Parijs 9.75—9.77 Londen 9.359.46 Brussel 34.59—34.61 New-York 2.48%—2.48% Berlijn 58.90—58.95 Faillissement De Kanter Hordijk's Bank. Naar de N.R.Grt. verneemt, zal in De cember een eerste uitkeering van 15 pet. aan de schuldeischers van De Kanter Hordijk's Bank te Goes geschieden. In 'het begin van het volgend jaar zal vermoedelijk een gelijk percentage worden uitgekeerd. Zooals bekend bedraagt het passief f 1.069.840. MIDDELBURG. 12 November. Op de fruitveiling dedenperen, winterberga- motten 16,nouveau poiteau 316, Jo- denperen 16, comtesse de Paris 14, gr, chaumontel 4—5, Josephine de Malines 18, Zwijndr. wijnpeer 512, gieser wil deman 412, pondspeer 39, kleipeer 17, alles per K.G. Appels goudreinet- ten 1—26, baumansreinetten 8, Gronin ger kroon 111, hondsmuil 16, zure bellefleur 115, campagnezoet 211, zoete armgaard 811, grauwzoet 112, roode ribbeling 16, roode bakker 25, pippin Luntersche 11, peperappel 13, sterappel 513, appels afval 0.18 per K.G. Druiven 1924-, black alicante 55, mispels 9 ct. alles per K.G. GOES. Fruitveiling van 12 Nov. 1931.: Peren: N. Poiteau 12, groene Chaumontel 37, winter Bergemotten 56, Gieser Wildeman 7—10, KMperen 710, Ponds peren 7, afval en kroetperen 0.504 gld1. alles p. 100 k.g. Appels: Goudrainetten 1442, Stérap- pels 1425, Blenheim's pipping 10, zure Bellefl. 6—12, d'ubb. idem 10, Adam's Permain 6, kooJappel 8, zoete Campagne 69, zoete Bellefleur 810, Pomme d'Oranje 10, afval en kroetappels 0.50 5 gld'. alles p. 100 k.g. Diversen: blauwe druiven 2829, mis pels 89 gld'. p. 100 k.g., hazen 2.50 2.90 gld. p. stuk. BERGEN OP ZOOM, Eiermijn van 12 Nov. Prijzen p. 100 stuks. A-eieren (van 6061 k.g.) f 7.32f 7.67, C-eiaren (bena den k.g. (44—52 f4.20—f5.67. Prijs per k.g. A f 1.20, C f0.95 netto. MIDDELBURG. Overleden: C. Boone, 82 jaar, geh. met J. Le Roij A. v. d. Werf, 50 jaar, geh. met K. Sinke. Yan 5—12 Nov. 1931. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. A. Krie- ger, 28 j. en P. J. Christiaans, 27 j.; P. P. Verburg, 24 j. en M. S. Schol, 24 j.; J. J. de Feijter, 25 j. en W. J. Luijten, 28 j.; W. P. van Aartse, 24 j. en M. Roelse, 24 j.; J. N. Lahr, 23 j. en C. M. Maas, 22 j.; D. van Damme, 28 j. en E. C. van der Want, 27 j. Getrouwd: B. van der Zwaan, 25 j. en S. R. Engelse, 26 j.; L. Verhaagen, 23 j. en F. van Schijndel, 25 j.; F. Hofman, 32 j. en N. Duijm, 28 j.; W. H. Kropman, 22 j. en M. Lenaerts, 19 j.; J. Dingemanse 23 j. en A. de Nooijer, 24 j. Bevallen. P. A. M. Geleijn, geb. Schee pers, z.; C. Fanoij, geb. van Sorge, d.; C. H. van Gel deren, geb. Kesteloo, z.; W. Belger, geb. den Boer, d.; J. de Klerk, geb. Scharloo, z. (levenl.) Overleden: M. P. van der Hoeven, z. 10 j.; H. A. van Noppen, 52 j., vr. v. W. Kruidenier; J. P. Scheffers, d., 8 j.; I. A. van SchijndeL d., 15 cl; M. Suurmond, 55 j., vr. v. A. (..evaaiG. A. Ketting, 89 j., weda v. C. Kasteleijn, A. Vis, 65 j wed. van J. van Gent. (Vliss. Crt.) Van 512 October. SOUBURG. OndertrouwdJan Jougspier '19 j. en Johanna Cyvat, 17 j. Gehuwd: Pieter Willem Marijs 21 j. jm. en Margaretha Amovs 20 j. jdi. Geboren: Maria Fransina Willemina d'.v. David Joziasse en Sentina Bos- schaart; Tini Wilhelmina Jozina d'.v. Jo hannes Gabriel de Jager en Jozina Veer- hoek; Abraham z.v. Jan Poppe en Maatje Joziasse. Overleden: Margaretha Suurmond 55 j. vr. v. Abraham Cevaal. IERSEKE. Van 6—13 Nov. Geboren Maria Janna, d. v. Willem Cornelisse en Neeltje van Stee Jozias Willem, z. v. Gornelis Slabbekoorn en Cathalina Adri- ana Stroosnijder. Programma van Zaterdag 14 Nov. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. K.R.O.-uit- zending. 8.009.15 'Gramofoonpl. 10.00 Concert K.R.O.-Trio. 12.15 Concert K.R. O.-sextet. 2.30 Kinderuur. 4.00 Gramo foonpl. 4.30 Concert K.R.O. Kunstensem- 'ble. 7.45 Accordeonmuziek. 8.00 Concert K.R.O. Salon-orkest. HILVERSUM, 298 M. V.A.R.A.-uitzen- ding. 10.00 vm. V.P.R.O. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgen wijding. 1.202.20 'Orkest. 3.50 Orkest. 5.05 Orgel-concert. 6.50 Moderne piano muziek. 10.10 licht orkest. Programma van Zondag 15 Nov. HUIZEN, 1875 M. 8.30—9.30 N.C.R.V. morgenwijding. 9.30 concert. 10.00 R.K. Hoogmis. 12.00 Lunchconcert. 2.30 Aan sluiting Artis Amsterdam (populair con cert). 5.00 'Gewijde muziek. 6.00 Ned. Herv. kerkdienst te Kloetinge (voorg. ds J. A. Raams). 8.15 concert. HILVERSUM, 298 M. 10.30 Remonstr. kerkdienst (ds Sirks). 12.00 Kamerorkest. 2.30 'Concertgebouw-orkest. 4.00 Lezing D. Hans. 8.15 A.V.R.'O.-omroeporkest. 10.00 Utrechtsch Mannenkoor. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot dien avond van 14 November: Zwakke tot matige westelijke tot zuidelijke, later wellicht toenemende en verd'er krimpende wind; nevelig tot half bewolkt, later weer toenemende be wolking; aanvankelijk weinig of geen re- ;g.en, weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gister 748. T.ioM op voor fietsers- Zaterdag 4 u. 47. De heer en mevrouw WITKAM VIENINGS geven kennis van de geboorte van hun zoon W I i, Goes, 11 November 1931. R.K. Ziekenhuis „St. Joanna". De Heer en Mevrouw HUYSMAN VAN ZWANENBURG geven met groote blijdschap kennis Van de geboorte van hun Zoon JACQUES VINCENT. O.- en W.-Souburg, 13 Nov. 1931. Op 19 Nov. a.s. hopen wij D.V. met onze lieve Ouders en Grootouders Ds F. STAAL en K. J. STAAL—HERDINK, hunne 40-jarige Echtvereeni- ging te gedenken en op 29 Nov. Vader's 40-jarig Ambts jubileum. Hunne dankbare Kinde ren en Kleinkind: Rotterdam: B. L. DEKKER—STAAL. H. DEKKER. CORRIE. Heemstede: L. A. DE VRIES—STAAL. C. T. DE VRIES. Colijnsplaat: P. M. STAAL. Colijnsplaat, Nov. 1931. Heden overleed op nood lottige wijze onze innig ge liefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder CORNELIA KODDE, Wed. van Iz. de Rijcke, in den ouderdom van 65 jaar. Uit aller naam: A. DE RIJCKE. O.- en W.- Souburg,12 Nov. 1931 Nieuwstraat B 57. Voor de vele blijken van belang stelling, bij de ziekte en na het overlijden van mijn geliefden Echt genoot CORNELIS DEKKER, betuig ik mijn hartelijken dank. Wed. C. DEKKER—MESU. Veere, 13 November 1931. en oorsuizen, ook ouderdoms- doofheid, oorverkalking, loo- pende ooren, brommen, suizen, fluiten, geraas in het hoofd enz. Vraagt kosteloos brochure nr. 4 omtrent „genezing". S. WIJNBERG, Oosterpark 45, Amsterdam. des namiddags te 3% uur in „De Prins van Oranje" te Goes, ter verkiezing van nieuwe vertegenwoordigers voor bijwoning der Algemeene Vergadering, welke in Maart gehouden moet worden. HET BESTUUR. TANDARTS GOES Aangesloten bij het Nederlandsch Spaarbank-Bureau. Eiken dag geopend van 10—1 uur Donderdags van 1012 uur en 1—2 uur. Woensdag- en Zaterdagavond van 78 uur. Rente 3 pCt. van één tot lOOOO gulden, per dag berekend. Sedert jaren gelegenheid tot be taling van belasting door tusschen- komst der Spaarbank, sinds 1 Jan. 1926, dito van schoolgelden. Inlichtingen hieromtrent, omtrent spaarbusjes, het ontvangen van traktementen en pensioenen per giro Spaarbank No. 92296 worden gaarne verstrekt. HEDEN VERSCHEEN: Uit het dagboek van een Hollandschen Recruut in de jaren 1830—1832 door Met 2 portretten op kunstdruk papier. Prijs f 1.25 - Gebonden fi.90 gflF" Een interresant, boeiend verhaal van iemand, die de gebeurtenissen van een eeuw geleden zelf heeft meegemaakt. Dat geeft bijzondere waarde en groote attractie aan dit boek. Iedere echte Vaderlander zal in dezen herdenkingstijd dit mooie boek willen lezen. Het is in eiken boekhandel voc den.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3