Quaker 1 Echt en goed Dit groote pak Om I VLUGKOKEND Uit de Provincie. Stukken voor de Piovindale Staten van Zeeland. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. 55 3 ïs ï5 met een inhoud van 5 ons netto is voordeeliger voor de zuinige huisvrouw. Bij elk pak van het kostelijke Quaker ontvangt U een bon voor keurig, zwaar verzilverd tafelzilver. De melkprijs. De Vereenigde Zuivelbereidera te Mid delburg hebben den straatmelkprijs op 8 cent per liter vastgesteld. In de meeste gemeenten is de melk prijs 10 cent. Te Goes was hij tot voor enkele dagen bij de meeste melkslijters nog 12 cent, maar de Kloetingsche slij ters, die ook te Goes vele klanten heb ben, zijn, door de concurrentie van en kele anderen gedwongen, begonnen tegen 10 cent te verkoopen. Het gevolg was natuurlijk, dat ook de Goesche slijters vrij algemeen den prijs op 10 cent brachten. Wij vernemen, dat een deel der melk veehouders nog niet genegen is zich aan deze verlaging aan te passen, maar naar ons wordt medegedeeld kunnen de slij ters uit Middelburg en andere plaatsen voldoende goedkoope melk bekomen. Restauratie Raadhuis Veere. In een dezer dagen gehouden verga^- dering van de RestauratiecommiBsie voor het Raadhuis te Veere is medegedeeld, dat de geldelijke blijken van waardee ring en steun voor dit nationale herstel werk reeds beginnen binnen te komen. Van de Koninklijke Begeer te Voorscho ten was bericht ontvangen, dat de eerste afslag van den bouwpenning vermoede lijk nog deze week gereed zal komen. ELECTRISCHE KACHELS in tien tallen modellen bij: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) De jasvoorziening van Oostelijk Zui d-B e v e 1 a n <L De oom missie van toezicht voor d!e Zuid-Beve>- landscho gascentrale Oosteinde heeft be sloten niet in te gaan op het aanbod van het gemeentebestuur van Goes om gas tegen en gro3-prrjs te leveren vanuit d'e gemeente-gasfabriek te Goes in den zinker van Oosteinde door het kanaal Hansweert-Wemeldinge, Volgens Oostein de is de door Goes gevraagde prijs te hoog en zou aanneming van het aanbod' bet verlies voor het bedrijf van Oosteinde grooter maken dan het thans is bij eigen gasproductie. Kamer van Koophan del en Fabrieken in Z. Vlaanderen. Bij de gehouden verkie zing van acht leden dezer Kamer wegens periodieke aftreding werden candidaat ge steld: voor de af deeling Grootbedrijf: L. de Feijter (aftr.), J. F. de Klerk, G. F. P. van der Peijl, allen te Temeuzen, L A. Risseeuw Johnz. te Oostburg (aftr.), J. A. van Rompu (aftr.), en G. Wind van Mer- kesteyn (aftr.) te Terneuzen. Voor de af deeling Kleinbedrijf: E. P. Fassaert te Hulst, J. den Hamer te Ter- neuzen, J. M. Oggel te Aiel (aftr.), G. Stevens te Overslag, A. de Vrieze te Ter- neuzen (aftr.) en A. J. Wijffels te Aarden burg (aftr.). Het aftredende lid de heer A. A. van de Walle te Hulst, wenschte voor een nieuwe benoeming niet meer in aanmerking te komen. Door bet hoofdstembureau is de stem ming bepaald op Dinsdag 24 dezer. Knoeierijen bij het verzekeren van blos mbolf len. Een partij bloembollen, bestaande uit een lading van ongeveer 1400 zakken, welke met het schip „Vertrouwen" van 's-Gravendeel naar Zeeuwsch -Vlaan deren zou worden vervoerd, was verze kerd voor f 54.500. Op 26 Oct. j.l. zou het schip in de Oosterschelde gestrand zijn, bij welke gelegenheid schipper van D., tot behoud van schip en lading, onge veer 1200 zakken van deze partij over boord zou hebben geworpen. Assuradeuren hebben door een Rotter- damsch expertisebureau een onderzoek laten instellen, waarbij het vermoeden ia gerezen, dat de waarde van de bloembol len belangrijk minder ia geweest dan bet verzekerd bedrag aangaf. De verzekering was afgesloten ten name van een zekeren S. te 's-Gravendeel, die bij eenige bloembollenhandelaren tusschen Haarlem en Leiden valsche facturen had aangevraagd en verkregen, zulks ten be wijze, dat de lading de aangegeven waar de vertegenwoordigde. De politie heeft het onderzoek verder voortgezet, waarbij eenige andere knoeie rijen aan. het licht zijn gekomen, met het gevolg, dat tot arrestatie van verdachte S. is overgegaan. Het onderzoek wordt voortgezet. Nog andere arrestaties staan te wachten. De Burgemeester van Hillegom geeft belanghebbenden in overweging om, alvo rens in relatie te treden met Petrus Straathof en Leonardus Straathof, bloem bollenhandelaren, beiden wonende aan de Beekkade No. 7 te Hillegom, bij hem in lichtingen in te winnen. Genoemde personen drijven ook handel onder de namen „Blumenhof" en „La Reine". Overneming in de plaatselijke bladen wordt beleefd verzocht. Middelburg. Gisterenavond kwam een alhier wonende motorrijder met als duo rijder een inwoner van Vlissingen langs den Veerschen weg naar hier rijden. Dicht bij de stad reed de motorrijder, die links van den weg moet hebben gereden tegen het lemoen van een hittekar, die van Middelburg afkwam en rechts reed. De motorrijder viel van zijn motor en even later deed ook de duorijder hetzelf de. Zij werden bij een der omwonenden binnen gebracht waar men medische hulp inriep. De beide mannen waren intue- schen weder bijgekomen en bleken er goed van ai te zijn gekomen. Per auto konden zij hun weg vervolgen. De ma terieels schade was ook bijna nihil. Hanswesrt. Het motorschip „Anna", schipper Klop, geladen met graan naar Duitschland, is eergisteravond bij Wals oorden omhoog gevaren en blijven zitten. Nadat een gedeelte der lading in een motorschip was gelost is het schip gis terennacht door de sleepboot „Rijn Schelde" vlot gesleept. Het graan uit het motorschip is gisteren weer terug in ge nomen, waarna de reis naar Duitschland kon worden voortgezet. Het motorschip „Elisabeth", geladen met ledige vaten is gistermorgen bij Bath omhooggevaren en blijven zitten. Door Smits Bergingsbedrijf is het schip „Elisa beth" vlot gesleept. Het schip heeft ern stige schade aan den dijk toegebracht. De Oostenrijksche Motorschoener „Karaten" is gistermorgen bij Bath om hooggevaren en blijven zitten. Gistermid dag is het schip met hoog water op eigen kracht vlot gekomen. Korten tijd daarna is de schoener nogmaals omhooggevaren en blijven zitten. Oostkapelle. Dinsdagavond vergaderde de kolenvereeniging „Onderling Belang" onder voorzitterschap van den heer A. Willemse Dz. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr J. Geldof, bleek, dat de vereeniging 137 leden telt en dat dit jaar waren aangekocht 178.450 K.G. kolen en 8500 K.Gj turf. De aftredende bestuursleden J. Breel, J. Geldof en J. Jobse werden herkozen. Tot commissaris werd gekozen Jasp. Rie- mens. De bode werd weder voor een jaar herbenoemd. Tot lossers der kolen en turf werden benoemd Joh. Wondergem, J. Lous en M. de Rijke. Arnemuiden. Dinsdagavond begaf zich een deputatie uit 't bestuur der woning- bouwvereen. „Woningverbetering", n.l. de heeren A. Schuit, v. d. Graaff en J. Kusse naar Vlissingen, om den zich daar geves- tigden Dr v. d. Bijl een aandenken (pla- teelen bord) als dank aan te bieden voor zijn moeizamen en krachtigen arbeid ter verbetering der woningtoestanden alhier, en zijn arbeid voor bovengenoemde ver- eenigiiig waarvan hij de oprichter was en sedert de oprichting daarvan deze be stuurde als voorzitter. Westkapelle. In de vergadering van den Gemeenteraad is besloten tot aanleg van een ondergrondsch electrisch net. Op 11 November j.l, stonden alhier bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling ingeschreven 133 personen boven de 18 jaar. De collecte voor het Roode Kruis alhier heeft opgebracht f 11.60. (Belangeloos bericht.) Zaamslag. De film van de N. C. R. V. is Dinsdagavond vertoond in de Ned. Herv. Kerk. D3 van Dis sprak een kort openingswoord. Het afdraaien van de film geschiedde vlot en had groote belangstel ling. In het slotwoord' dat Ds Kok sprak was hij de tolk van de aanwezigen toen hij dank bracht aan de N. C. R. V. voor hetgeen ze dezen avond heeft laten zien. Ds Kok eindigde met dankzegging. In de kreek genaamd „Groote Dul- per" werd door dhr F. de Ruijter een arend geschoten. Het dier had een vlucht van 2 meter en 10 centimeter. Reservefonds Stoombootdiensten. In verband met hetgeen te dier zake reeds bij de indiening der begrooting voor 1932 is opgemerkt, stellen Ged. Staten voor, om voor een tijdvak van vijf jaren, aanvangende 1 Jan. 1932, het bepaalde onder 3 en 4 van het Statenbesluit van 16 Juli 1918 inzake de vorming van een reservefonds voor de Prov. Stoomboot diensten buiten werking te laten en alzoo geen bedrag aan dat fond3 toe te voe gen. Opnemen kasgeld. Ged. Staten wijzen er op, dat niet altjjd kon worden voldaan aan de gestel de voorwaarden inzake de opname van kasgeld tot een maximum van ten hoog ste f2.000.000 per kalenderjaar, daar het desbetreffende besluit van 20 Juli 1921 niet meer aan de eischen des tijds voldoet. Dit geldt in het bijzonder ten aanzien van de door de Provincie te vergoeden rente; de ervaring heeft GecL-Staten geleerd, dat het promessen disconto van de Neder- landsiche Bank door de geldschieters wel als maatstaf, doch niet als maximum wordt aanvaard. En aangezien de Pro vincie bezwaarlijk zal kunnen ontkomen aan de noodzakelijkheid om, zij het web licht niet doorloopend en tot aanzienlijke jbedragen, kasgeld op te nemen, scheen jbet raadzaam, rekening te houden met ,de mogelijkheid, dat de te betalen rente meer zal bedragen, dan het promessen- disconto. Het spreekt echter van zelf, dat getracht zal worden telkens voor de Provincie zoo voordeelig mogelijke voor waarden te bedingen; het in het ontwerp besluit genoemde percentage van 2 boven het promessen-disconto is dan ook slechts als limiet naar hoven bedoeld, doch juist in tijden als deze is er dan ook alle reden om een dergelijke limiet te stellen om zood'oende da mogelijkheid te openen telkens de op elk oogenblik meest gun stige beslissing te nemen. Tevens wordt de gelegenheid geopend, dat de Provincie zich tijdelijk van geld voorziet door be- leening van haar toebehoorende waarde papieren, wat goed is al aal da nood- zakelijkheid daartoe zich wellicht niet spoedig voordoen. Hygiëne van het kind. Ged. Staten stellen voor afwijzend te beschikken op het verzoek van de Com missie voor d'e Hygiëne van het kind in Zeeland om voor 1931 een extrasubsiidie toe te kennen van f500 tot steun van het consultatiehureauwerk. Ged. Staten wijzen ar op, dat sedert 1930 een subsidie van f1500 per jaar is toegekend tot we deropzegging, en dat zij ten volle over tuigd zijn van het zeer groote nut, dat het werk der oommissie afwerpt. De toe stand der Provinciale kas is van dien aard, dat echter een uiterst zuinig be heer strikt geboden is. Subsidie drankbestrijding. Eveneens stellen Ged. Staten, met het oog op de Provinciale financiën voor, afwijzend ta beschikken op het verzoek om het subsidie voor drankbestrijding te verhoogen van f 600 op f 1000. Weg SeiswegKrommenhoeke. Ten einde te geraken tot verbetering van den Seisweg over Hoogelande naar Krommenhoeke, is een oommissie in 'het leven geroepen, die ingevolge het z.g. Tertiairewegenbesluit een renteloos voor schot vraagt van f 52.400 zijnde het volle bedrag der geraamde kosten. De uit voering van heit verbeteringswerk zal ge schieden door de gemeente Grijpskerke, die tevens het beheer en onderhoud van den weg na zijn aanleg voor hare reke ning zal nemen. Zij komt derhalve voor de eventueele uitkeering van het voor schot in aanmerking. Naar aanleiding van het rapport van den hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat, volgens het welk de breedte van den weg minstens 6 M. zal worden en de verbindingen MiddelburgBigge- kerke en MiddelburgMeliskerke resp. 0.5 en 2 K,M. korter, stellen Ged'. Staten voor het bedoelde voorschot tot een maxi mum van f 52.400 aan Grijpskerke te ver- leenen. Wegen op Schouwen. Eveneens overeenkomstig het advies van den hoofdingenieur stellen Ged. Sta ten voor aan den polder Vier-bann en- van Duiveland te Ouwerkerk een rente- Loos voorschot van f23.500 te verleenen ten behoeve van de verbetering van ge deelten der wegen van Ouwerkerk naar Nieuwerkerk en van Nieuwerkerk naar Dreischor, resp. ter lengte van 272 en 380 M. zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mijnkardt. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Wageningen, A. D. Meeter te Leiden. Geref. Kerken. Aangenomen naar Delft (als missio nair predikant te Solo) G. D. Kuiper te Aalsmeer. Geref. Kerken in Herst. Verband. Beroepen te Amsterdam-Gentrum, J ter Schegget te Harkema-Opeinde. Kloetinge. Tot lid van het kiescollege bij de Ned. Herv. Gemeente alhier is ge kozen bij herstemming de heer D. Sinke met 54 stemmen. Op den heer A. G. Lan- kester werden 43 stemmen uitgebracht. Blanco 5 st. en 1 st. van onwaarde. Hsinkenszand. Gekozen tot ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente de heeren J. C. van Iwaarden en C. IJzerman en tot diaken de heeren J. Nijsse en M. Dieleman. Oudelande. Gekozen tot notabele dhr Joh. van 'tVeer, in de vacature P. van Sohaik. Hulpprediker. Benoemd tot hulpprediker van de Geref. Kerk te Krommenie voor de Evangelisatie in N.- Holland, de heer T. Klein, theol. cand. te Uithuizermeeden. De benoeming is aangenomen. Geslaagd voor Machinisten-examen diploma A, de heer H. J. Smit te Vlissin gen. Aan de Leidsche Universiteit is ge slaagd voor het candidaatsexamen rechts geleerdheid de heer L. J. den Hollander, geboren te Westkapelle. De roofoverval fe Schiplulden. De daders gearresteerd. Naar wij vernemen is te Rotterdam een der drie vermoedelijke daders van den overval op de Boerenleenbank te Schip luiden aangehouden. De politie te Amsterdam heeft voorts gistermiddag in een logement een man en een vrouw aangehouden, eveneens ver dacht van den overval te Schipluiden. Een groot gedeelte van het gestolen geld is reeds teruggevonden. De politie zet het onderzoek met kracht voort. Ook is door de politie te Delft een ar restatie gedaan in verband met den roof overval op de Boerenleenbank te Schip luiden. 4 0 a» 1$ m* »0 02 00 A In verband met het onderzoek konden gisteravond nog geen nadere mededeelin- gen worden verstrekt. Men zie echter onder telegrammen. De moord te Gorlnchem. Naar aanleiding van een bericht, dat de vermiste f 6100 in de woning van den aangehoudene in verband met den moord te Gorinchem zouden zijn gevonden, heeft het „Hbld." zich om inlichtingen gewend tot den commissaris van politie aldaar. „Ik wilde, dat het waar was", ant woordde de heer Van der Marei. De waarheid is, dat de vrouw volhoudt, het geld verbrand te hebben en ons onderzoek naar de al of niet waarschijnlijkheid van deze verbranding duurt nog voort. De Gorcumsche inspecteur van politie, de heer Veldhuizen, vergezeld van een rechercheur uit die gemeente, heeft giste ren opnieuw een huiszoeking gedaan in het huis van den aangehoudene te Woer den. Wel zijn alsnog eenige voorwerpen in beslag genomen, die wellicht bij het verder onderzoek van belang kunnen zijn, doch de f 6000 (volgens den man is er f 100 afgenomen voor het doen van in- koopen) zijn niet gevonden. Oude man een bedrag v a n f700 afgeperst. Reeds een vier tal dagen trok het de aandacht van de politie in Kaatsheuvel, dat een drietal jongelui, de 17-jarige L. en V. en de 24- jarige S., hoewel twee hunner wegens een ongeval buiten werk waren en uit keering ontvingen volgens de Ongeval lenwet, een leventje van plezier leidden. Het drietal maakte goeden sier, tufte met een prachtauto in de omgeving stad en dorp af, dronk champagne, trakteerde zich op fijne sigaartjes en biertjes, kleed de zich als heeren. Aandachtig werden de gangen van de heeren nagespeurd, wat leidde tot de ontdekking, dat zij bij avond nu en dan een bezoek brachten bij den alleenwo nenden B., oud 71 jaren op de Regtvaart aldaar. Avond op avond werd in het ge heim gepost in de omgeving, oorspron kelijk echter zonder resultaat. Toen eenige dagen later B. zich bij den agent van politie van den Dungen ver voegde om werk, viel het dezen niet moei lijk, van hem te weten te komen dat hij door enkele personen tot voor een bedrag van pl.m. f 700 was afgezet. Op 9 November ongeveer 6 uur des avonds had zich genoemde agent ver dekt in de woning van B. opgesteld. L. verscheen en de agent kon uit het gesprek, gevoerd tusschen B. en L. opmaken, dat hier op zeer geraffineerde wijze geld werd afgeperst. Toen L. op het punt was zich te verwijderen, kwam de agent voor den dag en arresteerde den jongeman, die bij fouilleering bleek gewapend te zijn met een geladen revolver en groot knip mes. L. werd naar het politiebureau ge voerd waar binnen korten tijd ook V. en S. werden binnengebracht. Uit het ge houden onderzoek is gebleken, dat het drietal, afzonderlijk of in vereeniging op meerdere tijdstippen tusschen 15 October en 3 November bij B. is geweest en hem geld hebben afgeperst tot een bedrag van ongeveer f 700. Het bleek voorts, dat B. om aan de eischen der jongelui te voldoen achter eenvolgens zijn spaarbankboekje had leeggehaald, terwijl hij de laatste bedra gen van f 50 en f 200 bij zijn notaris had opgenomen. De aangehoudenen hebben alle drie een volledige bekentenis afge legd en zijn ter beschikking van de justi tie gesteld. Een anarchist inhet kamp Waalsdorp. In de, be zijden het kampement Waalsdorp gelegen afdeeling, het verblijf van de stormsectie en de politietroepen, heeft zich Maandag jl. een man op slinksche wijze toegang weten te verschaffen. Eenmaal zijnde binnen de prikkel draadversperring, begon hij met een ware woede meetkundige instrumenten, electri- sche batterijen en geleidingen, kortom al les van eenige waarde, dat hem voor de hand kwam, te vernielen. Hij is hierbij op heeterdaad betrapt, en overgeleverd aan de marechaussee.' Bij het voorloopig onderzoek bleek men te doen te hebben met een bekend anarchist en anti-militarist, die o.m. reeds een veroor deeling wegens dienstweigering heeft ge had. De man houdt zich overigens van den domme; hij zegt dat de politie zelf maar alles moet uitzoeken, want dat hij niet van plan is, inlichtingen ta verstrek ken aan een overheidsinstituut. Hij is overgebracht naar het huis van bewaring, waar hij is opgesloten. De dievenbende van Oud- Gastel Dezer dagen meldden wij de aangehouden te Oud-Gastel van een drie tal personen, n.l. zekere P. v. E., J. V. en A. T. Omtrent deze aanhouding valt thans het volgende nog te melden. Al sedert Maart ongeveer kwamen dit jaar herhaaldelijk diefstallen voor in Oud-Gastel en omge ving, waarvan men d'e daders maar niet kon achterhalen. Thans evenwel mocht het den opperwachtmeester Hermans, van Oud'enbosch, gelukken, een spoor te ont dekken, waardoor hij verdenking kreeg op het genoemde drietal. Met de mare chaussee te Roosendaal en de gemeente politie te Oud-Gastel werd overeengeko men op hetzelfde tijdstip tot arrestatie van de drie verdachten over te gaan en deze arrestaties onmiddellijk te doen volgen door huiszoekingen, welke manoeuvre meit succes werd' bekroond. Bij de huiszoekin gen konden volop kleedingstukken, paar- detuigen, landbouwgereedschappen, aard appelen, timmergereedschappen, rijwiel- plaatjes en vooral ook kippen, alles van diefstallen afkomstig, in beslag worden genomen. Bij het verhoor, waaraan verdachten werden onderworpen, legden ze alle drie een bekentenis af, terwijl dit onderzoek tevens leidde tot de arrestatie van zeke ren W. de J. te Oudenbosch, terzake van heling, die eveneens thans een bekentenis aflegde. Gisteren is het edele kwartet naar het huis van bewaring te Breda overgebracht en ter beschikking van d'e justitie aldaar gesteld. Het vergiftigings geval te Bergen.. Wij hebben reeds melding gemaakt van het vergiftigingsgeval te Bergen (N.H.) waar op last van den bur gemeester de echtgenoote van een rente nier werd gearresteerd en in het Huis van Bewaring te Alkmaar werd opgeslo ten. De vrouw wordt verdacht, haar man te hebben willen vergiftigen door middel van arsenicum. Zij ontkende tegenover den burgemeester daaraan schuldig te zijn, doch zij heeft thans, naar de „Tel." meldt, tegenover den rechter van instruc tie een gedeeltelijke bekentenis afgelegd. Op grond van haar verklaringen is de Officier van Justitie gistermiddag over gegaan tot een tweede arrestatie, n.l. van een inwoner van Alkmaar, die een paar jaar in Bergen de buurman van het echt paar was. Deze man heeft toen, naar men vermoedt, een ongeoorloofde verhouding met de gearresteerde vrouw gehad. De aangehoudene ontkent tot nu toe met be slistheid elke medeplichtigheid. Hij blijft echter voorloopig nog in arrest, omdat de justitie vreest voor ontvluchting. De patiënt, die reeds eenige weken in het Stadsziekenhuis alhier ter verple ging is opgenomen, en die eenigen tijd in levensgevaar verkeerde, is thans weer aan de beterende hand. Brand in een werkloo- z e n k a m p. Gistermiddag is brand uitgebroken in één der kampen aan de Wipperstuw aan de Schipbeek bij Deven ter, waar 90 werkloozen uit Amsterdam zijn ondergebracht. De brand ontstond door gloeiende kolen uit een kachel in een der woonketen, terwijl de menschen bijeen waren in het ontspanningslokaal, waar een film vertoond werd. Daardoor werd de brand eerst laat ontdekt, maar door het krachtig aanpakken van alle menschen slaagde men erin den brand tot deze keet te beperken. Het raadsel vanmevr. Domhoff opgelost. Men zal zich herinneren, dat eenige maanden geleden door middel van de pers en de radio een bericht is verspreid, omtrent de vermis sing van een kind uit de gemeente Rijs wijk. Dit kind was den 27en Augustus te Leiden geboren en had den naam Jan gekregen. Als zoodanig was het ook inge schreven in de geboorteregisters der ge meente. Door de ongehuwde moeder was het kind afgestaan aan den Voogdijraad te 's-Gravenhage, die het begin September liet opnemen in de Toevlucht voor Zuige lingen te Den Haag. Op 9 September is het kind, op drin gend verzoek van de moeder en groot moeder, weder aan dezen afgestaan, on der uitdrukkelijk beding, dat het in haar woning zou worden verzorgd. Blijkbaar hadden de vrouwen echter een andere be doeling met het terughalen van het kind. Immers, de grootmoeder van het kind had intusschen geschreven op een advertentie in de Haagsche Courant van 25 Augustus, waarin een jong echtpaar te kennen gaf wegens teleurstelling een baby tot zich te willen nemen. Op dezen brief was ter stond een dame, zich noemende mevr. Domhoff, aan de woning verschenen en deze verklaarde zich bereid, het kind bij zich te nemen. Inderdaad is het kind dan ook op 9 September des avonds door de moeder aan die dame afgestaan. Toen den volgenden een onderz kind niet blijfplaats het adres, bracht, wa Daarop van de poli het kind o; stond slecl ten dienste, fingeerd bl derzoek hi chauffeurs, reden, wei tevens op eenige pen tingen kon Na onge den juistei Het ver< licht gebra de registei was ingesc van den ec kind door men naar Van een gemaakt. Smi is bij Vaah aangehoud 100 liter bracht. De gesloten. Kal scha is de brand. Ver king gewe leumlampji raakte* In schuur zijx het stroo Van den red. Twee -Hij een predik dezer dage zakelijk na reisgeld te Dominé helpen, en kaartje vo< uren later Gashouder onbekende, naar Zeist, dikant op. In beide zelfde te z De polit hier te dof dam, een duistering in het Alg Uit het zijn kaartj wisseld, ei vijf cents v Die de politie delijke dad fabriek, Peters, en v. d. Speel jarigen J. Beiden zij ook bet len in de pleegd. Ee recht civiele zae Shoredich der partije dere parti, naarl" De man met de rechter Toen dit hem, waa: antwoord genaarl" 'f mis: „Zev leidt hem Ond jarig one school te te Mid'dell 55.) „Uw ge een of an die zich gi zich wend wacht. „B: genis," vo moet ze w haar ingel ter weten De men maar ze v vangenis, gebeurde, vond. Zooi ze beter d< haar posi angst, dat zette zich „Ik za weerstaan verraderlij dien ik dr; deze heikei gaan," sm Langzai mer. Het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2