No. 3 4 Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken EER! Vrijheid Uit den Middeiburgschen Raad. Dit nummi begroeting is gebracht. Als er winst was geweest in het bedrijf, zou deze post toch ook op de begrooting hebben moeten ko men. De heer 'Overbeeke merkt op, dat dan deze gelden 'beter hadden kunnen worden gebruikt voor het verbouwen van het woonhuis of aflossing en dat nu op slinksche wijze, deze gelden aan de kas der fabriek worden onttrokken. De voor zitter acht deze woorden niet toelaatbaar en verzoekt den heer Overbeeke dit in te trekken. Nooit roept de heer Overbeeke, „het is van u een schandelijke daad." De heer Overbeeke gaat voort, doch door het gehamer van den voorzitter wordt niet meer gehoord wat hij zegt. Dhr Moelker had liever gezien, dat deze post was uitgekeerd en als winst was ge boekt. Ook acht de commissie een verlaging van den post ontvangsten havengelden ad f 500 te weinig, daar gezien de sterke ver mindering der bietencultuur en ook door dat er veel bieten per auto over de brug gaan, de vermindering veel grooter zal wezen. Beter was het geweest een ver laging van f 1000 aan te brengen. B. en W. meenen, dat een verlaging van f 500 voldoende is, daar men niet 'kan weten wat 1932 zal zijn. Misschien is de toestand dan wel iets beter. Besloten wordt deze post met de stemmen van de heeren Overbeeke, Moelker en Wagenaar tegen, te handhaven. Ook meent de commissie, dat post op brengst compost aan den hoogen kant is. De voorzitter merkt op, dat deze post f 25 lager is geraamd dan vorig jaar. De heer Dekker merkt op, dat de laatste ver koop van mest een mooien prijs heeft op gebracht. Ook begrijpt de commissie niet waar de verhooging van inkomsten der gasfabriek vandaan kan komen. De voorzitter zegt: dat dit komt doordat men f 500 rente min der heeft te betalen enz. Een zeer vermakelijke discussie ont stond over een post van f 100 voor aan schaffen nieuw kleed op de tafel der raadszaal, terwijl B. en W. voorstelden 'het oude te laten vermaken voor de bur gemeesterskamer. De een zei, het is niet meer geschikt, de ander het kan nog wel jaren mee. Na een kwartier hoornen wordt met de stemmen van de heeren Moelker en Overbeeke tegen, deze post gehand haafd. Bezwaar wordt gemaakt tegen den post beplanting der Molenvlietsche straat. De heer Overbeeke acht dit in dezen slech ten tijd geen werk en ook zal het slecht zijn voor de bestrating. De voorzitter acht het beter, dat het gebeurt alvorens deze weg wordt bestraat, terwijl het den weg zal verfraaien. De heer Overbeeke acht het geen tijd voor verfraaiing. Beter kan men dit geld besteden voor werkverschaf fing. De voorzitter zegt, dat als de begroo- ting bet niet toeliet. B en W. ook nooit met dit voorstel waren gekomen. Daar de heeren Overbeeke, Wagenaar Moelker en Bogerd tegen zijn, wordt deze post van de begrooting afgevoerd. De heer Wagenaar bevreemdt het, dat Concordia zonder iets te vragen op de be grooting is geplaatst. De voorzitter merkt op, dat deze post indertijd door den raad voor vast is aan genomen. Evenwel heeft hij geen bezwaar dat Concordia het evenals andere vereeni- gingen jaarlijks vraagt. De heer Moelker zegt: dat deze vereeni- ging zonder subsidie niet kan bestaan. De beer Overbeeke merkt op: dat zijn haat tegen den post schietvereeniging zoo groot is, dat hij voorstelt alle subsidies te schrappen. De voorzitter zegt: over dit voorstel geen stemming te zullen toestaan. De heer Wagenaar zegt, laat de heer Overbeeke er eerlijk voor uitkomen, waar om hij: tegen dezen post is. Nu hij het niet doet zal spr. maar zeggen, dat sprekers beginsel is dat èn leger èn landstorm en verschillende schietvereenigingen er zijn, om, als Albarda soms met plannen komt als in 1903 en in 1918 zijn gemaakt (de heer Overbeeke gaat heftig hiertegen in- terrumpeeren, zoodat de voorzitter een tijd moet hameren eer de heer Wagenaar weer woTdt verstaan) men menschen heeft om de revolutie te keeren. De voorzitter spijt het, dat de debatten zoo'n keer nemen. De heer Overbeeke zegt: onmogelijk te gen deze su'bsidie te kunnen. Evenwel meent hij het niet ernstig met het niet toestaan voor de andere vereenigingen. De voorzitter merkt op, dat men geen voorstellen mag doen die men niet meent. De heer Overbeeke treedt in een uit voerige discussie met den voorzitter over het niet brengen van een post werkver schaffing op de 'begrooting. De voorzitter zegt, dat B. en W. steeds hebben gezorgd, dat indien er behoefte was, de menschen werden geholpen. Dit zullen zij nog doen en straks met voorstellen komen. De begrooting werd hierna met alge- meene stemmen goedgekeurd. 'Gewonen dient ontvang en uitgaaf f 173360.86. Ka- pitaaldienst f 12584.27. Besloten wordt met de stemmen van de heeren 'Overbeeke en Dekker tegen, een dading aan te gaan met het Waterschap „Tholen". De heer Dekker merkt op, dat hij gaarne ziet, dat B. en W. zorgen dat dergelijke 'dingen als indertijd met het houwen van het stoomgemaal zijn ge beurd, niet meer zullen plaats hebben. De voorzitter zegt: dat B. en W. in deze diligent zullen zijn. Eenige discussie ontstaat over een voor stel van B. en W. grond in erfpacht af te staan aan Th. Dijkslag. De heer Over beeke wil dit niet toestaan alvorens een regeling is getroffen met de havengelden. Men zal f 60 winnen en f 300 verliezen. De voorzitter merkt op, dat de eene 'kwestie niet met de andere in verband staat. En wat betreft deze havengelden, mag men niet vergeten, dat en de eige naars der Zoutkeet en de gemeente elkaar noodig hebben. Met de stemmen van de heeren Over beeke, Moelker en Bogerd tegen en de heer Dekker blanco, wordt dit voorstel aange houden. Besloten wordt f 30 subsidie te geven voor een politiecursus en f 20 in rekening te brengen voor het schoollokaal te ver warmen en verlichten, terwijl een lokaal der O. L. S. hiervoor wordt aangewezen. Hierna gaat de raad in besloten zitting. Na ruim 1 uur heropent de voorzitter de vergadering en vraagt een crediet aan den raad van f 8500, voor uitdiepen van het gedeelte vest vanaf de Oud-Vossemeer- schepoort tot de Molenvlietsohestraat. Ge daan zal dit worden met 3 'baggerbakken en in dubbele ploegen. Degenen die hier minstens een jaar wonen, zullen hierbij worden geplaatst. Niet zij die zich vanaf heden hier vestigen Ook hen, van wie ge zien wordt, dat zij: in dien tijd kroegloo- pen, zullen worden geweerd. Met alge- meene stemmen besloten. Besloten wordt met ingang 1932 de rei nigingsdienst te reorganiseeren, het op halen des Woensdagavonds af te schaf fen en het Dinsdag en Vrijdag te doen. Hiervoor in rekening te 'brengen f4 per jaar. en het voor hen die minder dan f 700 inkomen hebben gratis te doen. Tevens zal de gemeente zelf een paard aanschaf fen en in eigen beheer dit werk uitvoeren, wat geschat wordt op een besparing van f 1000. Bij de rondvraag vestigt de heer Bogerd de aandacht op de plannen Nederland België en verwijst naar de plannen Konij nenburg en Seegers, het eene wil Tholen isoleeren en het andere maakt dat de Eendracht als zuiveringswater zal wor den uitgeschakeld. Spr. acht, dat dan de oester- en mosselcultuur ernstig in ge drang zullen komen en acht het ge- wenscht dat het gemeentebestuur deze kwestie bij de autoriteiten zal onder het oog brengen, daar zoowel het een als het ander voor Tholen een ramp zal worden. De heer Moelker zegt: als de Eendracht verloren gaat, is het gedaan met de oester- en mosselteelt. De voorzitter antwoordt: dat B. en W. in deze kwestie diligent zullen zijn. Hierna sluiting. Werkloozenzorg. Middelburg's kaspositie. Woningbouw Ba- gijnhof. Beleid Bestuur Gods huizen. Ziedaar het menu, dat j.l. Woensdag in d'e Raadszitting, die ruim drie uren duurde, 'is afgewerkt. De nummers 1, 3 en 4 zijn allerminst nieuw. Z,e hebben al heel vaak een plaats op 's-Raads menu ingenomen. Alleen nr. 2 was door de tegenwoordige omstandigheden bijzonder actueel. Behoort Middelburg ook onder die ge meenten, d'ie in d£ kasgeldmoeilijkheden zitten? Ziedaar een vraag, die de laatste weken wellicht 'door deze of gene zal zijn gesteld, temeer, omdat blijkens de Ingediende begrooting de stand van de financiën der stad niet zoo schit terend is en een flinke belastingverhoo- ging noodig is om een groot tekort te voorkomen. De burgemeester kon echter in 't open baar verklaren, dat tot ultimo December alles gedekt is ,en dat de gemeentekas dus dit jaar geen gevaar loopt, tenzij er buitengewone omstandigheden zich voordoen cjje alles omver werpen. Een verklaring, die zeker in de geheime zit ting door afdoende bewijzen zal gestaafd zijn. Althans zelfs de heer Jeronimus, die, als 'tmaar even kan de zaken wan trouwt, zei nu, dat momenteel de kas positie van Middelburg gezond is. Even te voren had' dit Raadslid zich laten ontvallen, d'at gemeente-leeningen d'e meest onsolide geldbelegingen zijn. Zeer terecht kwam dhr. Mondeel daar tegen op. Er zullen wel gemeenten zijn, die het er naar gemaakt hebben, dat ze niet veel vertrouwen meer genieten, maar generaliseeren lijkt hier en zeker door een Raadslid yerkelijk afkeurenswaar dig. Er zijn buiten de publieke lichamen nog wel vele beleggingen aan te wijzen, waarvan nu ook gebleken is, dat ze alles behalve solide gijn. De heer Jeronimus kwam voor d'e toe komst nog met een ander ideetje voor den dag. Hij wilde goudleeningen af sluiten. Niemand1 ging er echter op in. Alleen werd opgemerkt, dat de gemeente dan een risico op zich neemt, dat in d'e verste verte niet te overzien is, aan gezien ze bij onverhoopte daling van den gulden naar een andere maatstaf zou moeten 'betalen dan waarnaar ze ont vangt. De werkloozenzorg is besproken aan 't begin en aan het eind der vergadering. Dhr. Paul had' in der haast een enkele dag vóór de Raadsvergadering bij B. en W. een voorstel ingediend, om aan werk- looze hoofd'en van gezinnen en kostwin ners gedurende de wintermaanden per week een mud cokes te verstrekken tegen halven prijs. 'Had hij aanvankelijk nog hoop, dat de Raad daarin zoo spoedig een beslissing zou nemen, de voorzitter wees hem er op, dat de finaneieele ge volgen eerst moeten zijn te overzien en dat er ook wellicht nog andere stad- genooten dan werkloozen zijn, die voor zulk een brandstofverstrekking in aanmer king komen. Dus zal eerst prae-advies door B. en W. worden uitgebracht. Aan het slot d'er vergadering kwam Weth. Ond'erdijk met een voorstel om aan jeugdige werkloozen gedurende 4 dagen per week dagonderwijs te geven. Een voorstel, dat zeker toejuiching ver dient,! De kosten zjjn niet zoo hoog voor Middelburg, daar het Ryk tot ultimo De cember 55 pet. voor zjjn rekening neemt. De Raad' had. er dan ook geen bezwaar tegen. Opmerkelijk is echter, dat dit voorstel reeds officieus was gepubliceerd in het soc. dem. blaadje „de Volksstrijd" van 28 October. Zulk een voorbarige publi catie getuigt niet van veel reverentie der soc. democraten jegens den Raad. Het exploitatietekort voor d'e woningen aan het Bagijnhof is vorige jaren zonder veel discussie aan de socialistische wo- ningbouwvereeniging door den Raad als renteloos voorschot uitgekeerd. Ditmaal is er echter veel over gepraat. Zelfs kregen de debatten door de felle en geprikkel de interrupties, vooral van de heeren Onderdijk en Paul, nu en dan een scherp karakter. Het schijnt, d'at de sociaal-demo- craten, die er overigens niet tegen op zien, om hun bestrijders, als ze kunnen, met hun critiek te vernietigen, buiten gewoon spoedig op hun teenen getrapt zijn, als er sprekers zijn, d'ie meenen ook hun fouten te moeten aantoonen. Ze schijnen daar slecht tegen te kunnen en winden zich daarover al heel gauw op. Zoo was wethouder Onderdijk, die notabene gedelegeerde der gemeente is bij deze woningbouwvereeniging, er vlug bij, om enkele malen uit te roepen„Daar heeft de Raad niets mee te maken 1" En dat, terwijl men wel jaar op jaar d'e gemeente noodig heeft om de te korten te d'ekken. De heer Van And'el heeft het den so ciaal-democraten die ook op woningbouw gebied' graag eigen lof bezingen, zeer terecht toegevoegd', dat de Christe lijke arbeiders in Middelburg, ge steund' door andere groepen der bevolking, de S. D. A. P'ers met het bou wen van woningen vóór waren (wat dhr. Paul moest toegeven) en d'at het juist een Anti-Revolutionair was, n.l. dhr. Ver- tregt, d'ie er steeds krachtig voor ijverde, minderwaardige woningen op te ruimen. Wat de zaak zelf betreft, zat er niets anders op, dan het tekort, dat grooter is dan het vorig jaar, te betalen, al is er nu eenige hoop, dat dit tekort straks geheel of gedeeltelijk verdwijnt. Over het Bestuur d'er Godshuizen werd weer het ond'e liedje, dat we nu al zoo vaak gehoord' hebben, gezongen. De ge meente mag het tekort aanzuiveren en wordt te weinig in de zaken gekend. Bo vendien had dhr. Boassom, die tevens re gent is d'er Godshuizen, 't ongeluk zich te verspreken en mede te deelen, dat 't Be stuur der Godshuizen voornemens is een nieuw t. b. c. consultatiebureau te laten bouwen. Daar wisten B. en W. en de Raad niets van, zoodat deze mededeeling werkte als olie op het vuur. De voorzitter was zicht baar ontstemd en gaf het Bestuur toch ernstig in overweging niet autocratisch op te treden. Wat de rekening betreft, zei dbr Mon deel, dat het hem niet mogelijk was uit de cijfers den kostprijs der verpleging per dag en per patiënt te berekenen. Dhr Van Andei had dit ook niet kunnen doen, maar gaf wel eenige leerzame cijfers over de krankzinnigenverpleging, waaruit dui delijk bleek, dat de particuliere inrichtin gen veel voordeeliger werken dan die van Rijk, provincie en gemeenten. Het is niet onmogelijk, dat dit ook van de ziekenhui zen gezegd moet worden. Het is wel eigenaardig, dat met zulke hooge tarieven (hooger dan in moderne ziekenhuizen te Goes en Vlissingen) het Middelburgsche Gasthuis nog zulke tekor ten oplevert. Het zou wel interessant zijn, hiervan de oorzaken op te sporen. Overigens was het ook hier: betalen 1 Maar ondanks de f 40.000 die de gemeente moet bijpassen, mag aan de Godshuizen volgens de sociaal-democraten geen voor waarde opgelegd worden tot salarisver laging, als ook het gemeente-personeel wordt gekort. De meerderheid van den Raad dacht er echter anders over. Zakkenroller g e p a k t. Op de veemarkt te Aikmaar is met medewer king van marktbezoekers op heeterdaad betrapt en gearresteerd zekere G. F. uit Brussel, die een landbouwer een porte feuille ontstolen had. De man, die in het politieblad gesignaleerd stond, is in bewa ring gesteld. 'Postambtenaar op hee terdaad bij diefstal be trap tj Al eenigen tijd was op het post kantoor te Roosendaal gebleken dat brie ven voornamelijk afkomstig uit Enge land en bestemd voor studenten in het Missiehuis te Roosendaal werden ge opend, waaruit dan het geld, dat ouders aan hun studeerende zoons zonden, werd' ontvreemd. Deze brieven werden steeds in een postbox gedeponeerd en, wijl de box 's avonds nooit werd gelicht, bleven zij vaak des nachts liggen. Van die gele genheid werd dan door een der ambtena ren blijkbaar gebruik gemaakt, om zich de brieven toe te eigenen. Toen nu de politie in de zaak werd ge moeid en men eenige aanwijzing meende te hebben ten opzichte van den ambtenaar, dien men van deze handelingen verdacht, werd in overleg met den directeur van het Missiehuis een brief, welke Dinsdagmor gen was ontvangen, des avonds weer in de postbox gedeponeerd, nadat een Engelsch bankbiljet in het couvert was gesloten. De inspecteur van politie en een recher cheur stelden zich verdekt op en wachtten den nachtdienst van den onder verdenking staanden ambtenaar af. Deze manoeuvre bleef niet zonder succes. Op een gegeven oogenblik zag men den verdaento, toen hij zich alleen waande, de postbox inspectee- ren. Hij nam den bewusten brief er uit en eigende zich dien toe. Toen kwamen de politiemannen uit hun schuilhoek en volg de 'smans arrestatie. Gebleken is, dat dergelijke onregelma tigheden reeds sedert ongeveer een jaar hebben plaats gehad. De verdachte, die gehuwd is en vader van eenige kinderen, is gisteren ter be schikking van de justitie gesteld, Noodlottig schot. Gister middag wilde het 14-jarige dochtertje van den landbouwer St., te Tol dijk, een buks, welke geladen in een der kamers van de woning op tafel lag, naar een andere kamer brengen. Het meisje stootte met bet voorwerp tegen de deur, waar door het schot afging en haar 26-jarige zuster in den rechterslaap door den kogel werd getroffen. Haar toestand is hoogst zorgwekkend. Het' auto-ongeluk te Winschoten. De heer Joh. Benes, een der inzittenden van de auto welke gister morgen te Winschoten in het Winscho- terdiep reed, is in het ziekenhuis te Gro ningen aan de gevolgen overleden. Mej. Drenth, die eveneens in het ziekenhuis in Groningen was opgenomen, is naar haar woning in Stadskanaal overgebracht. Haar toestand is niet zonder gevaar. Het lijkje van haar dochtertje is nog niet ge vonden. Strooper aangeschoten. Gisternacht is in de omgeving van de ge meente Fijnaart zekere J. N., terwijl hij op strooptocht uit was, door een schot in den rug getroffen, waardoor de man zoo ernstig werd gewond, dat hij in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Breda moest worden overgebracht. Men vreest voor zijn leven. Dorpsgericht in Fries land. Het was den dorpelingen ter oore gekomen dat een gehuwde inwoner van Molenend (Fr.), die sinds langen tijd een verhouding had met een eveneens gehuw de vrouw, in den nacht van Dinsdag op Woensdag met zijn geliefde zou verhuizen naar een andere plaats. De dorpsgenooten stelden zich verdekt op en toen het paar in de dorpsstraat aankwam, werden bei den vastgegrepen, op een kar geplaatst en onder luid gejoel van de menigte rondge reden. Aan het einde van het dorp geko men, werden zij met emmers water over goten, waarna men hen verder heeft la ten vertrekken. De politie stelt een onder zoek in. (Tel.) Woonschip vol gestolen voorwerpen. De politie te Leeuwar den heeft, naar de „Tel." meldt, aange houden een 25-jarigen woonschipbewoner die verdacht werd van diefstal van eeni ge voorwerpen uit een bootenhuis te Hui- zum. Hoewel de aangehoudene niet gun stig bekend staat, en in verband met ver scheidene andere diefstallen onder ver denking staat, moest men hem, na pro ces-verbaal te hebben opgemaakt, weer vrij laten. Later werd een huiszoeking gedaan bij de moeder van den woonschipbewoner bij wie deze inwoont. Toen dit niets oplever de, ging men een onderzoek instellen in zijn woonschip op Schildkampen en nu bleek, dat het schip letterlijk vol zat met gestolen voorwerpen. Toen aldus gebleken was, dat men in den woonschuitbewoner een dief op groo- te schaal had opgespoord, werd hij op nieuw gezocht, doch ditmaal vischte de politie achter het net. De vogel was ge vlogen en is thans voortvluchtig. Wielrijder van den dijk gewaaid. De 53-jarige landbouwer v. L. is Woensdag te Gemonde met zijn rijwiel van den dijk gewaaid. Hij brak een halswervel en is naar het Groot Zieken huis te den Bosch overgebracht. Daar is hij gisternacht overleden. Boerderij in vlammen opgegaan. Woensdagavond is te Box tel brand ontstaan in de boerderij van J. Vi E. De bewoners zaten' beneden rus tig kaart te spelen, terwijl bet dak al in volle vlam stond. Door den sterken wind werd het vuur zeer aangewakkerd, zoo dat de boerderij tot den grond is afge brand. Zes koeien en een paard kwamen in de vlammen om. Daar de boerderij langs de spoorlijn Boxtel-Tilburg was gelegen, neemt men aan, dat! een vonk van de locomotief op het rieten dak is terecht gekomen. 'Uit de wieg gevallen. Woensdag is een kindje van de familie van G. te Zelhem uit de wieg gevallen. De kleine werd in zeer ernstigen toestand en met een zware hersenschudding opgeno men. Nog een goede vangst. Woensdag inspecteerde de politie te Nis pen (N.Br.) een vracht-auto, die de Belgi sche grens zou overgaan. In den wagen werd een verstekeling gevonden. Het bleek een zekere G. K. te zijn, die al meer dan een jaar in het Algemeen Politieblad staat gesignaleerd, in verband met een gepleeg de verduistering. K. is naar Rotterdam op transport gesteld. Ongeveer een jaar geleden heeft de bond van gepensionneerde ambtenaren van de Nederlandsche Spoorwegen een loterij ge houden. K. had 800 loten verkocht en met de opbrengst een bedrag van f 400 is hij toen verdwenen. Door een revolverschot ge dood. In een café te Utrecht liet gister avond' een der bezoekers een geladen revolver zien, B\j het bekijken ging d'e revolver onverwachts a! en de viouw v ,n den caféhouder werd do rui el ijk: getroffen. Kort daarop is zy overleden. Na het feest. Na afloop van een feestje is gisterennacht te Koekange (gem. de Wyk) de schildersknecht W. Jonker te Ruinen door den ongeveer 20-jarigen R. B. uit Heerlen met een mes gestoken. De toestand' van het slachtoffer, wiens linkeroog werd' geraakt, is ernstig. Hij wordt in het ziekenhuis te Hoogeveen verpleegd'. De dader heeft bekend. Een liefdesgeschiedenis is de oorzaak van het ongeval. Belgisch brood. Het Belgisch brood heeft thans ook in Amsterdam zijn intrede gedaan. Gisteren werd het op de Lindengracht gevent waar het juist markt was. Het vond weinig aftrek; de meeste vrouwen vonden het brood te vies, omdat het in een auto lag. Anderen weer wilden het Belgische brood niet omdat er in Am sterdam al werkloosheid genoeg was. Op de Markt te Delft is gisteren voor het) eerst Belgisch brood verkocht. De verkoop vlotte echter niet erg, zoodat een groot gedeelte van de vracht weer mee terug werd genomen. De burgemeester van Oud-Gastel, de heer G. Mastboom, heeft het venten al daar met Belgisch brood verboden. Dinsdag werd voor de eerste maal ook te Zegge per vrachtauto het Belgisch brood aangevoerd, waar het verkocht werd a 10 ct. per brood. De omzet den eersten dag bedroeg ongeveer 250 broo- den. De Coöp. Melkfabriek Fijnaart. In een te Fijnaart gehouden druk be zochte kringvergadering van de Coöpera tieve Fabriek van melkproducten „Fij naart", aldaar, werd o.m. medegedeeld, dat het faillissement onvermijdelijk kan worden geacht. Andermaal werd er op aangedrongen, dat de leden zich zouden aansluiton bij de nieuwe coöperatie, daar de nood zulks gebiedt, opdat de fabriek weer in bedrijf zal kunnen komen. Verschillende leden gaven zich nog op voor de nieuwe coöperatie, waarvoor thans in totaal ruim 600 koeien zijn inge schreven. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Straatschenderij': F. P. R., Woensdrechl f 15 of 1 mnd t.tech., J. v. M., G. G. v M., J. M. d. B., P. S., Woensdrecht ieder oen mnd. t.sch. voorwaardelijk met een proef tijd van 2 jaar.l Te Kapelle venten zonder vergunning van B. en W.: N. v. d. V. te Breda f 5 of 5 d. Te Goes met motorrijtuig in verboden richting van een straat! rijden: G. J. K., Bergen op Zoom, P. E., Nisse f 3 of 3 d. Alsvoren in de gemeente Kloetinge: E, G. v. C., Hulst f 3 of 3 dj h. Gewichten in een winkel, werkplaats of bakkerij hebben welke niet zajn voorzien van het vereischte stempelmerk: A. d. C., Goes f 1 of 1 d.; P. H. vj H., C. K., Goes, M v. P., Ierseke, M. R., Hansweert f 2 of 2d. h.; C.| G., Waarde 8 maal f0.50 of 8 maal 1 d., J. S. V., Goes 5 maal f 0.50 of 5 maal 1 d., G. M. S., Goes 9 maal f 0.50 of 9 maal 1 d. Als voren een gewicht hebben dat voor zien is van het afkeuringsstempel: C. M. S., Goes, H. S., Kruiningen, J. EL v. d. H., Ierseke f 5 of 5 d. Alle maten en gewichten verbeurd ver klaard. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. W. A. H., Goes, een berisping, A. K., Kruiningen f 10 of 1 w. t.sch. Met een auto de vrijheid van het ver keer belemmeren: A. K.|, Tholen f 50 of 20 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: J. K., Rilland-Bath f 5 of 1 w. t.sch. Zonder noodzaak op de linkerzijde van den weg fietsen: Mj d. V., Borssele f3 of 3 d. 's Avonds met een auto rijden zonder achterlicht: F. C. v. d. V., Goes f 5 of 5 d.; W. d. K., Goes f 1 of 1 d. In dronkenschap de openbare orde ver storen: W. Z.fc Schare f 25 of 25 d. Met een auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: P. W. C. V., Ka- pelle f 25 of 25 d. Dronkenschap: L. V., Goes f 15 of 15 d. Hooger beroep is aangeteekend door H. K., te Hansweert, veroordeeld wegens het vloeken op den openbaren weg te Hans weert tot f 25 of 25 d. Door P. W. G. Vj te Kapelle, veroor deeld tot f 25 of 25 d., wegens het met een motorrijtuig de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen. Weegschaal vervalscht? Voor de rechtbank te Breda had zich te verantwoorden een 43-jarige groenten- koopman uit Breda, wien ten laste was gelegd, op 18 Maart j.l. te Tilburg wor tels te hebben verkocht op een weegschaal welke hij vervalscht had. Onder de schaal, bestemd om de af te wegen goederen te dragen, had hij n.l. een stuk lood beves tigd, dat 45 gram woog. Verd. gaf toe, dat hij het lood aan een der schalen had gedaan, doch dit geschiedde „bij vergis- sing". De officier van Justitie eischte een boe te van f 60. DIre Bureau: I Tel.: Redac Pos BIJki Firms F. P. Wie de g< bied, met nai deslaat, moe over de juis Prinsterer r de vorige et speld. Door Gro« kens weer h heid op den Zonder v heid, zoo bet tegen het ra behoud van staats-alverm Neemt n Overheid we ontwikkeling lend vlak na Het Godde beginsel zijn begrippen, tt pen doodeliji rechten waar Dit schijnt Immers so allen, die on van de Ovei steeds den m Met een b de revolutie ken opgewek opdat de men ontwikkelen, heid zich v dan zal de bi en heerlijke t Groen van Hij noemde d o od e 1 ij k den des volks „Terecht men verlicht ming en al w Maar langs den gezocht? pij van het ai theocratisch 1 ten verkrijgba De Revolul ringen van b telkens voor wijl men voo: van haar bel Waar, volg de gehoorzaa slag voor he den vrijhedei niet erkend. Vrijheden zoolang e: vergunt. Vrijheid, Recht bij Door de theorieën t i s m e Dit is het werping van De redelij Prinsterer stig nadenkt, Wie het vasthoudt en geert bij daardoor rechten en Als de dan is zij tiën Gods en nen de perkei Maar wie zelf tot den genden Staat het kernachtii den verle vrijheden, de Staat het Wij kunnei waarnemen, duidelijkst revolutionaire meest vonden. En wat Met de volk wordt kend. Men en de vrijheid van de Schoo! levenskringen. woi gelei be G( de ook vr CR ook d: al' ja, m conseqi ziei ree! in er

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6