EEN LIPS BDOEKENSTI LEVENS VERZEKERING Gesterkt en gekalmeerd Staten-Generaal. Uit de Provincie. DAMES koopt nu voor EEN NUTTIG SI. NICOLUS GESCHENK MAGAZIJN „NEDERLAND" AMSTERDAM Mijnhardt's Zenuwtabletten uw Man uw Zoon uw Verloofde Alleenverkoop voor Goes KATTENBURG Co. GOES. ligt het in de bedoeling, in komende be grootingen al deze posten onder één ar tikel te vereenigen. Overwogen zal wor den de stichting van een onderhoudsfonds waarin de vroegere onderhoudsplichtigen hun bijdragen zullen storten. Het eindcijfer der begrooting is in ont vang en uitgaaf f 8.648.769.61, en wel f2.411.269.61 voor den gewonen en f 6.237.500 voor den buitengewonen dienst. worden Uw vermoeide en overprikkelde zenuwen door het gebruik van Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. TWEEDE KAMER. Algemeens beschouwingen over de Staats- begrooting. Gisteren is de Tweede Kamer begon nen met de algemeene beschouwingen over de Staatsbegrooting. Het debat werd geopend door den heer A1 b a r d a (S.D.), die feitelijk een voort zetting gaf van de interpellatie-Van den Tempel. Spr. critiseert in den breede het optreden der Regeering. Inflatie-gevaar bestaat niet op het oogenblik, doch dit gevaar moet met alle kracht vermeden worden. Daarvoor is een sluitende begrooting noodzakelijk. In sprekers partij bestaat daarover geen ver schil van meening, al verschilt zij van meening met de regeering over de maat regelen die moeten worden aangewend. Met de vermindering van de storting in het Invaliditeitsfonds kan spreker zich niet vereenigen. Het reserve-fonds zou bijv. kunnen dienen om kleine landbou wers en kleine ondernemers in de nijver heid in deze tijden vrij te stellen van ver zekeringslasten. De vermindering van de vloot-uitgaven is veel te gering. Spreker is ook tegen uitstel van de Zuiderzeewerken en tegen verslechtering van 't onderwijs. Ook de fiscale verhooging der tarieven kan spreker niet aanvaarden, wel de ben- zine-belasting. Na de voorgestelde bezuinigingen, die spr. wel aanvaardt, is er nog te dekken 58 millioen. Dit kan gevonden worden door bestemming van een grooter deel der saldi van voor 1929, grooter bezuiniging op de defensie-uitgaven en het heffen van een crisisbelasting in den vorm van een tijdelijke verhooging der inkomstenbelas ting. Het heilig huisje van het militai risme wordt steeds te zeer ontzien. Een zeer groot deel van het Nederlandsche volk heeft geen vertrouwen in leger en vloot. Men kan hierop beter bezuinigen dan op productieve uitgaven. Spr wenscht een vermindering met 25 procent en dient een motie in waarin dit wordt uitgespro ken. De heer B r a a t (P.B.) wijst op de ach terstelling van het platteland. Een werk- looze te Rotterdam krijgt meer aan steun dan een plattelandsarbeider aan loon. Hij bepleit een krachtige bezuiniging en een zeer sterke verlaging van de ambte naarssalarissen. Zeer noodig ware een zeer sterke be snoeiing van cumulatie van functies en van pensioenen en tractementen, want op dit gebied hebben groote onbillijkheden plaats. Het is bijzonder onbillijk, dat iemand pensioen kan trekken als oud gedeputeerde èn als oud-Kamerlid en dat een Kamerlid levenslang non-activiteits- tractement trekt als oud-ambtenaar. Er is een Kamerlid met f2000 tractement als oud-administrateur van Arbeid. Een an der Kamerlid trekt f2358 als oud-com mies bij de Rijksverzekeringsbank en nog een ander f2024 als oud-Inspecteur van de registratie. Men denke ook aan de mi nisterspensioenen van sommige Kamer leden. Op dit geheele gebied zou de Pen sioenraad sprekende onthullingen kun nen doen. Laatste spreker is de heer Flor is V o s, die aandringt op vermindering van de onderwijsuitgaven en ontwapening. Hij is tegen verhooging van het tarief van in voerrechten en betreurt de opschorting van de Zuiderzee-werken. Het zilveren ambtsjubileum van den heer C. Zwagerman, rijkszuivelconsulent voor Zeeland. Hierboven een photo van den jubilaris en familie met de huldigingscommissie uit de Zeeuwsche landbouw- en veeteeltorganisaties. Ingediend is een wetsontwerp strek kende tot het nemen in beheer en on derhoud bij het Rijk van een gedeelte van den weg WalsoordenHulstBelgi sche grens, de z.g. Gentschestraat of Steenweg, welk gedeelte zich uitstrekt van de grens tusschen de gemeenten Hulst en St. Jansteen tot de samenkomst met de hoofdstraat van St. Jansteen. De voor üe herziening van dit weggedeelte dat onbeheerd was noodige gelden zijn uitgetrokken op de begrooting van het Wegenfonds. Benoemd1 met ingang van 1 Nov. 1931 tot heemraad van het waterschap Schouwen: A. P. van der Weijde te Elle- meet. WASGHTAFEL, BAD en GEIJSER voor f 145. Installateur: J. M. Polderman, Goes. Tel 129. (Adv.) P. J. Siegers Zoon. Het bankgebouw der firma P. J. Siegers en Zoon te Vlissingen is heden in eigendom overgegaan aan de N.V. Amsterdamsche Bank te Amsterdam. De firma Siegers, aan wie surseance van betaling is ver leend, zal in liquidatie gaan. Middelburg. Gisteravond vergaderde al hier de afdeeling „Patrimonium" met als spreker d's L. B. Tjebbes alhier met het onderwerp: Uit de practijk van den Ar menraad'. Na uitvoerig over het wezen en de ontwikkeling van de armenzorg in den eersten tijd van het Christen dom en tijdens de Hervorming te heb ben gewezen, kwam spr. tot de werking van de Armenwet van 1854 en 1912. De laatste bracht de instelling van den Ar menraad, die a.h.w. is een federatie van instellingen van weldadigheid met hand having van ieders eigen souvereiniteit. De Middelburgsche Armenraad dateert van 1913. Spr. gaat na wat de taak van d'en Armenraad is en spreekt in dit verband ook over het Armwezen in het algemeen. Vele practische dingen komen ter sprake, o.a. de woekerpractijken, de verkapte bedelarijen, enz. Een gezellige bespreking verduidelijkte nog veel. Het geheel was een mooie avond. Bij enkele cand'idaatstelling zijn her kozen tot lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden alhier in de afdeeling groot bedrijf de heeren C. Boudewijnse, W. Bosman en A. C. de Vos, te Middelburg; D. L. H. van Raalte te Vlissingen en J. C. E Massee te Kloetinge en gekozen in plaats van den heer J. M. van Bom mel van Vloten, die bedankte wegens zijn verkiezing tot lid' van Ged. Staten van Zeeland' de heer Ir J. Siebenga te Goes. In de afdeeling klein bedrijf zijn her kozen eveneens bij enkele cand'idaatstel ling d'e heeren J. P. A. Machgeels en L. A. Stofkoper te Middelburg, M. Veenis te Goes, A. J. J. Klijberg en P. G. Laer- noes te Vlissingen en W. van d'en Berg Dzn te Bruinisse. Vlissingen. Maandag had de jaarlijk- sche uitreiking plaats van medailles, ge tuigschriften en gratificatiën voor 40- en 25-jarigen dienst aan de N.V. Konj Mij. „De Schelde". 3 ambtenaren, 3 bazen en 45 werklieden hebben in den loop van dit jaar deze diensttijden volbracht. Onder het aanbieden van hartelijke gelukwenschen aan de jubilarissen, wer den uitgereikt: De gouden medaille van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" met bijbehoorende gratificatie, voor 25-jarigen dienst aan 3 bazen en 9 werklieden, n.l.: J. J. Tromp, J. J. v. d. Bergen, W. B. Blinkhof, P. Brasser, G. Dekker, Fa J. Krieger, A. Leinse, P. G. Machgeels, J. P. Scheers en J. v. d. Staal. De zilveren medaille van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" met bijbehoorende gra tificatie voor 25-jarigen dienst aan 3 ambtenaren en 2 bazen, n.l.: F. J. Fritz, P. C. Nonnekes, G. Romijn, G. K. Groen en P. de Snoo. De zilveren medaille met vereerend ge tuigschrift van de Nederl. Mij. v. N. en HJ, en gratificatie van „De Schelde" voor 25-jarigen dienst aan de volgende 36 werklieden: C. Akkermans, M. G. W. Ak kermans, P. H. Baart, F. J. Bakx, A. Beun, P. Braat, J, F. Briars, P. Buijs, G. M. Compeer, G. van Dalen, P, Da- vidse, W. Dekker, N. J. v. Eekelen, G. L. Fleurbaaij, H. L. ten Hacken, G. L. Heijdens, W. Hollestelle, M. Hoogesteger, M. Janse, A. G. Kraamer, S. Meerman, S, P. v. d. Peijl, M. Prince, J. Puijpe, B. de Quelerij, B. de Ridder, A. Roelofse, W. de Ruysscher, J. Scheepers, J. Schen kel, J. Sohier, L. G. Stouthart, A. Stroo, M. Vermeule, A. L. Wisse en G. J. Wijk- huisen. Gisteravond hield de onderofficiers- vereen. „Ons Belang" een openbare ver gadering en nam een motie aan, waarin aan de Tweede Kamer verzocht wordt de salarisverlaging niet aan té nemen. Goes. Gisterenavond' hield de vereeni- ging „Handelsbelangen" een vergadering in hotel „Centraal". Deze vergadering was hoofdzakelijk be legd ter bespreking van de Rijkswinkel sluitingswet, die waarschijnlijk 1 Maart a.s. in werking treedt. Door B. en W. was d'e hier bestaande verordening zooveel mogelijk in overeen stemming gebracht met de Rijkswet, en aan d'e beide Middenstandsvereenigingen om advies gezonden. Hieruit blijkt dat er een aangename samenwerking bestaat tusschen het gemeentebestuur en den middenstand, wat „Handelsbelangen" zeer op prijs stelt. Het resultaat van d'e be sprekingen was, d'at in hoofdzaak de be staande verordening blijft zooals ze was. Als lid hadden zich twee personen aan gemeld' welke na stemming werden toe gelaten. Nog werd' medegedeeld, dat door den Koninklijken Nederl. Middenstands bond gevraagd was, den secretaris, den heer J. Steketee, te benoemen als lid van de door den Bond ingestelde com missie tot reorganisatie van d'e bonds- financiën. De vergadering gaf door ap plaus haar instemming hiermede te ken nen. Deze benoeming werd' door den heer Steketee aanvaard. Bij de rondvraag werd de wenschelijk- heid' naar voren gebracht, dat ook tabak en sigaren onder de Keuringswet zouden worden opgenomen. Hierna sluiting. Wij vestigen de aandacht op een ad vertentie in dit nummer waarin de fa, Kattenburg, Lange Kerkstraat, een nieuw artikel, de Lips' Broekenstrekker, aan kondigt. Gisteravond werd wederom een drukbezochte vergadering gehouden van het Bestuur van d'en Chr. Besturenbond met d'e besturen der aangesloten organi saties. Met blijdschap werd kennis geno men van het feil, dat het Chr. Natio naal Vakverbond' de 100.000 is gepasseerd en dat de secretaris van het C. N. V. de heer Amelink, lid der Tweede Kamer is geworden. Medegedeeld werd, dat de in deze omgeving wonende leden van de afd. Zeeland van den Chr. Bond van Belasting-ambtenaren bij d'en Chr. Bestu renbond zijn ondergebracht. Het totaal aantal aangeslotenen (leden van Chr. vak- en sociale organisaties) bij den Chr. Be sturenbond bedraagt thans 574. Getracht zal worden in den loop dezer maand een afdeeling van den Chr. Fabrieks- en Transportarbeidersbond op te rich ten. Medegedeeld werd verder, dat op Vrijdag 13 dezer een groote propaganda- vergadering zal worden gehouden, waar in twee sprekers een propagand'arede zul len uitspreken, ds v. d. Vegt, Geref. pred. te Goes een slotwoord' zal spreken en de fluitclub der Chr. Jongel. Vereen, mede werking zal verleenen. Med'edeeling werd gedaan van den in houd der adressen door de besturen der drie vakcentralen aan den Raad gezon den betreffende de werkloozenzorg. Ten Slotte werd wederom besproken d'e staking bij de firma A. S. J. Dekker. Rapport van enkele bezoeken werd' uit gebracht, waarna enkele besluiten wer den genomen, die ter kennis van de aangesloten organisaties, van het C.N.V., en d'en Bond van Chr. Houtbewerkers, enz. zullen worden gebracht. Tengevolge van een defect aan de locomotief, dat bij station Kruiningen- Ierseke ontstond, had de sneltrein die hier te 11 u. 54 naar Middelburg moet vertrek ken, bijna een uur vertraging. Tal van reizigers werden hierdoor gedupeerd. Ofschoon er te Goes zoovele motortrei- nen zijn gestationeerd, achtten de spoor wegautoriteiten het blijkbaar te veel moei te met zulk een motortreintje de wach tende reizigers, waarvan er waren, die nu hun boot- en autobusaansluiting zullen hebben gemist, naar Middelburg en Vlis singen te vervoeren. Wat meer zorg voor de belangen van het reizend publiek kan bij de spoorweg autoriteiten geen kwaadj Kloetinge. Bevolking.; Ingekomen: W. Stevense en gezin, letterzetter, Willem Zelleweg B 37; J. van den Berge en gezin, bakker, Buijs Balletstr. B 106; Ra. Pa. Amperse, dienstbode, Opril A 117; J. G. H. Hollmann en gezin, zonder beroep, Buijs Ballotstr. B 149; Ma. Ga, Steigstra geb. Tholenaar, zonder beroep, Heernisseweg B 55; P. Jonker, bakkersknecht, School- str. A 156; Ja. Ta. Simonse, dienstbode, Marktveld A 77; Pa. Aa. Vermue, zonder beroep, 's Gravenp. str.weg G 49; N. Min- naard en gezin, los-werkmaji, Kapelsche weg D 90; Vertrokken: G. J. van Liere, zonder be roep, naar Utrecht, Huijgensstr. 45 bis; Ca. Ma. Sa. Behage, dienstbode, naar El- lewoutsdijk A 20; W. G. van Liere, zonder beroep, naar Amsterdam, Heerengracht 411; Al v. d. Berge, en gezin, landarbei der, naar 's H. Arendskerke B 18; J. Reijnhout en gezin, onderwijzer, naar Vlissingen, Gravestr. 10 a; J. Remijnse, soldaat Koloniale Reserve, naar Ned. 0.- Indië; M. J. Krijger en gezin, tuinder, naar Wolfaartsdijk, Veerweg; W. Harinck, zonder beroep, naar Wolfaartsdijk, Veer weg; Ta. Ha. Hoogesteger, dienstbode, naar Wemeldinge, Dorpstr. B 210; Ka. Kesselaar, zonder beroep, naar Rotter dam, St. Andriessenstr. 16. Door het Burg. Armbestuur alhier is besloten over 1931 een vermindering van landpacht toe te kennen. Deze zal bedra gen voor bouwland 10 pet. voor pachtsom men beneden f 125 p. H.A.; 12 pet. voor pachtsommen vanaf f 125f 175; 14 pet voor pachtsommen vanaf f 175f 225; 16 pet. voor pachtsommen van f 225 en meer p. H.A. Voor weiland: voor pachtsommen bene den f 150 p. H.A. 6 pet.; voor pachtsom men van f 150 en meer 8 pet. Voor boomgaard en tuingrond voor alle perceelen 10 pet. De melkprijs is alhier van 12 ct. p. Liter terug gebracht tot 10 ct. p. Liter. In deze gemeente wordt vervolgon derwijs gegeven, waarvoor zich 13 leer lingen hebben aangemeld. Gevonden voorwerpen in de maand October: Reserve autoband met velg, een koste loos rijwielmerk, een vulpenhouder. Voorts zijn nog niet afgehaald reeds eerder gevonden voorwerpen t.w. een groene overjas met handschoenen, een autosleutel en een bagageriem. Inlichtingen te bekomen bij den ge meenteveldwachter. Schore. Bevolking. Ingekomen: 10,1. P. Smallegange, tuindersknecht, uit Naald wijk; 31, J.' van Nieuwenhuize, en gezin, hoofd der o. 1. school, uit Breskens. Vertrokken: 9, K. M. L. Kouwenberg, los werkman, naar Goes; 7, L. M. Dezada- leere, huishoudster, naar Goes; 9, Tb. A. van Meelen, melkknecht, naar Hontenisse; 12, Ma.i Maas geb. Kole en gezin, zonder beroep naar Kruiningen; 17, A. Diele- man, en gezin, landbouwer, naar Kruinin gen; 26, J. J. van Koeveringe, zonder be roep, naar St. Jansteen; 27, C. de Jonge, sleepbootkapitein, naar Dordrecht. Dhr P. J. Buijser, assistent bij de Nederl. Spoorwegen te Eisden, is in gelij ke betrekking overgeplaatst naar het sta tion Vlake. Krabbendijke. Het bestuur van Klein- grondbezit alhier heeft besloten aan de pachters die vöor 1 Dec. betalen 1/3 en n& 1 Dec. 1/4 korting op de pacht te geven. Driewegen. In de vacature M. Nijsse is tot lid van den Raad benoemd verklaard de heer Jacob de Witte. lerseke. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig dhr Kooman. Bij de vaststelling van afwijkende be palingen der winkelsluitingswet ontstaat een heele discussie. Er is n.l. een winkel die den geheelen Zondag verkoopt en er gaan nu stemmen op om algeheele win kelsluiting op Zondag voor te stellen. In stemming gebracht word't art. 1 aan genomen (tegen de heeren de Jager, Hage en Scheele). Hierna komen de begrootingen van gas fabriek en gemeente aan de orde. De heer Bom vraagt hoe het komt, dat de gasprijzen nog niet zijn verlaagd'. Dhr Scheele bestrijdt gasprijsverlaging. Hij meent dat hel f4000 zal schelen in ont vangsten. Gewacht zal worden op het advies der gascommissie, waarna 'de be grooting gasfabriek met een ontvangst en uitgaaf van f34317 word't goedgekeurd. Vóór de behandeliug der begrooting wordt gestemd over de vraag of alge meene beschouwingen mogen worden ge houden! Aangenomen met 4 st. vóór, 3 tegen. De heeren Bom en Cornelisse stemmen als protest tegen het aanhangig maken d'ezer kwestie blanco. Hun inziens is d'it recht. Waarna de heer Hage alge meene beschouwingen houdt. Hij keurt het af, dat de beide wethouders rechts zijn, z.i. is d'it machtsmisbruik. Verder keurt hij het beleid' van den voorzitter om op de feestdagen geen muziek toe te laten af. Over het algemeen kan spr. zich met de begrooting vereenigen. De heer Bom, A.-R. laat een waar schuwende stem hooren. Waar moet het geld' vandaan komen? De hoogconjunc tuur in de oestercultuur is voorbij. Ook hij kan zich niet met de wethouders- keuze vereenigen. Hij acht geen C.-H. wethouder op zijn plaats. Hij vindt het jammer, dat links niet in B. en W. is vertegenwoordigd. Ook is z.i. een A.-R. in B. en W. op zijn plaats. Ook mist hij een post werkloozensteun. Dit wordt on derstreept door den heer Scheele, die dit punt uitvoerig behandelt. Spr. meent, dat de werkloosheid veel erger zal zijn dan voorheen. De heer Mol keurt het betoog van den heer Hage ten zeerste af. We hebben geen gebrek aan feestgangers op d'e Chr. feestdagen. De heer Cornelisse dringt aan op d'e uiterste zuinigheid. In zijn ant woord' merkt de voorzitter op, dat ver leden jaar ook gedacht werd aan werk loosheid', maar dat -viel veel mee. Laten we daarom wachten wat er komt. Boven dien is op de begrooting gerekend op eventueele werkverschaffing, o.a. aanleg straat Havendijk een post van f 5000, die bijna geheel uit werkloon bestaat. De begrooting wordt nu artikelsgewijze be handeld. De heer Bom wil de salarissen verlagen met 5 pet. Gewacht zal worden op de beslissing van Ged. Staten. De heeren Mol en Hage raden aan voor de motorbrandspuit een deskundige (mon teur of chauffeur) aan te stellen. De voorzitter zegt dit toe. Bij straatverlichting verdedigt de heer Scheele om de straat verlichting uit te breiden en ook bij lichte maan te laten branden. Een en and'er zal f 400 kosten. B. en W. zullen er aandacht aan schenken. Dhr Scheele stelt voor de f 50 subsidie burgerwacht te schrappen. In stemming gebracht beslo ten om wel te geven met 5 st. voor en 3 st. tegen (dhrn Scheele, de Jager en Hage). Dhr Bom acht f500 verbete ring Kerkplein overbodig. Voorstel-Bom verworpen met 9 tegen 1 stem. Bij plant soenen stelt dhr Hage meer beplanting voor. Dhr Cornelisse kan dit niet toejui chen, maar zou, zooals op d'e Vate aan den *Dam, liever dien grond voor bouw grond' verkoopen. Hij stelt voor om die post met f25.te verminderen. De post blijft echter gehandhaafd met 64 'st. (tegen Bom, Mol, Cornelisse en Van Es). De heer Hage wil d'en post voor de oudercommissie met f 15 verhoogen en brengen op f25 evenals in 1931. Ver worpen met 7 tegen 3 st. Subsidie voor Vereen. Vreemdelingenverkeer k f 25 wil dhr Hage met f 25 verhoogen. Reclame is voor d'e gemeente heel goed. Wordt niet gesteund. Bij verbetering Oesterstraat k f 660, stelt d'hr Bom voor, dit niet te doen. In stemming gebracht verworpen 'met 4 st. voor en 6 tegen. (Voor niet- verbetering Bom, Mol, Daane en van Es). Ook in Polen komt nu een goed'e breede straat vanaf boven van den Dam tot aan het laatste huisje. Ook d'e geheele sloot in d'en Achterweg gaat dicht. De nieuwe verbeteringen in d'e Oude Torenstraat worden ook goedgekeurd. Daar komen d'an ook geheel nieuwe trot toirs aan den noordkant. Bij behandeling der inkomsten betuigt de heer Scheele zijn tevredenheid over d'e in uitzicht gestelde werkverruiming. De heer Mol merkt op, d'at de keur loon en te ongelijk verdeeld zijn. Voor een rund' van f 500 wordt evenveel be taald' als voor een kalf van f15. De uitgestelde plannen voor de Haven straat worden door den Raad wederom aan B. en "W. ter nadere bestudeering opgedragen. Waarna de geheele begrooting in ont vangst en uitgaaf tot een bedrag van f 142.348 wordt aangenomen. De heeren Mol en Hartoog willen ge acht worden tegen posten assurantie te ht-bben gestemd'. Souburg. Dinsdagmorgen had een aan rijding plaats tusschen de tram en een groentewagen, die vanaf de brug naar den Nieuwen Weg richting Vlissingen reed'. De w gereden, n licht bescl De tram remmen ei Biggeker stuur der ging „Het kerke en or dezen wint bij ongeluk van Koud 25-tal deeli gemeld, zo< Koudeker Kampman, zin; A. Job Wijze met burg; H. Bergen op E 141, uit G 221 uit Vrouwepoll tekerke; M them; M. gen. Vertrokk naar Grijf 144 naar G 40, naar G 41, naar van G 41 Thomassen Prins, van Kluijfhout naar Bigge 83 naar Mi Serooske een spoede houden, fonds vooi f 305, wore De voor een voorst leenen van loozen en aan het Ri Hoe gro< niet voora: worden mc in aanmerl fing, omda stantie ber kend, dat kostwinner Ten aan echaffing der zijkant van de ger sluiting bi; dan zal ook de toi die tot nu ter deelt n verlenging zal verleen zijn meeni gen. B. en voor het e het tweede stellen we: Over het ten wordt Melis vra: moet wort zegt, dat gegraven meer prod De heei werken aa vraagt of niet kan wat werk hij, of 'het dorp ligge te rioleerei De voor het eerste, 1931, waa: den gevra. uitgevoerd heden vore ring pas i ben. Voor maar 't zo en hetonn voeren. Dhr A. den zandp 60 procent vraagt of den gema; vestigend, vergaderir lisse of al arbeiders len. Dit w Hierna te betalen zijn van ir Weth. Go< hooging te afgaande dagloon ki dit thans lijk is ged het dagloc beiders da te staan. Met alg het geheel genomen. Een voo gaan van wordt z.h. Hierna let op de W. krac willen to (zelfs het een gezan dien de R gen en Ge achten B. hooging o worden h met algen De heei hun cord, schillende

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2