Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Ingezonden stukken schen het rijk en den polder Walcheren nog geen overeenstemming is verkregen. Vlissinaen. Naar 'tVad. verneemt, wordt ernstig overwogen om de brug, wel ke bij Zaltbommel zal worden gelegd en die, gelijk bekend is, bij de Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen zal worden ge bouwd, niet ter plaatse te bouwen, maar op het terrein van de werf. Daarna zul len de overspanningen naar Zaltbommel worden gevaren. Dit zal dan weer een heel interessant karwei worden. In de eerste plaats moeten de overspanningen over een grooten afstand worden vervoerd en bo vendien moeten de overspanningen, welke over de uiterwaard zullen komen te lig gen, over een grooten afstand over land getransporteerd worden, waarna zij meer dan 10 Meter moeten worden opgevijzeld. Wolfaartsdijk. Maandagmiddag had in den Molenweg alhier een aanrijding plaats. Dhr A. Verschuuren van Prin- cenhage kwam met zijn auto in een mati gen gang de Molenweg door gereden. Zoo als gewoonlijk speelden daar zeer veel jon ge kinderen. Plotseling liep een ruim 2- jarig kind van Aj Geene dwars den weg over. De heer Verschuuren gaf voldoende signalen, doch kon, hoewel hij zeer krachtig remde, niet voorkomen dat de kleine werd aangereden. De spoedig ont boden geneesheer constateerde slechts een kleine hoofdwonde, zoodat dit ongeluk zeer goed is afgeloopen. Oudelande. In de gisteren gehouden ge meenteraadsvergadering werd tegen 1 Jan. eervol ontslag verleend aan dhr P. J. Hendrikx als gemeentebode en aanplak ker, eveneens tegen denzelfden datum aan A. v. d. Velde als gemeentewerkman. Voor deze laatste betrekking zullen solli citanten worden opgeroepen. Herbenoemd werd tot lid van de comm. tot wering van schoolverzuim Anth. Westveer, en gekozen in de vac. G. Meeuwse, A. Krijger met 5 st. tegen 2 op A. v, d. Velde Gz. Na geheime zitting werd tot hoofd der openb. school be noemd dhr W. Dane te Nieuwerkerk (Zeel.) met 5 st., 2 st. waren blanco. Hoedekenskerke. Bevolking. Ingeko men: J. M. Menheere, dienstbode uit Goes, P. Verbeem, veldarbeider, uit Canada; G. de Punder, veldarbeider, uit Wonseradeel; Th. Hoogenboom, veldarbeider, uit Won seradeel; J. Ruijsaard, zonder beroep, uit Veur. Vertrokken: G. Fierloos, zonder beroep, naar Driewegen; K. Flipse, tijd. opzichter Prov. Waterstaat, naar Goes; E. de Rijk, zonder beroep, naar Ierseke. Aagtekerke. Bevolking. Ingekomen: uit Amsterdam, G. Verhage en gezin; uit Koudekerke, P. Maljaars. Vertrokken: naar Meliskerke, A. Jonge- pier en gezin; naar Serooskerke, D. Kod de; naar Domburg, P. Maljaars en gezin; naar Domburg, Johj Bakker; naar Koude kerke, P. G. Wisse. Biggekerke. Bevolking. Ingekomen: Jannis Marinus van Hee en gezin van Cadzand naar A 5; Jacomina Sturm, van Meliskerke naar B 104; Jacobus Ge- schiere van Middelburg naar A 17; Adria- na Klijfhout van Koudekerke naar A 98. Vertrokken: Jan Kleinepier van B 7 naar Zoutelande; Jan Pieter de Witte van B 78 naar Meliskerke; Leintje Louws van B 104 naar Koudekerke; Wed. P. de Visser en gezin van A 9 naar Zoute lande; Pieternella Goedbloed van A 86 naar Middelburg; Gilles Stroo van B 83 naar Middelburg. Schoondljke. In de Vrijdagmiddag ge- houden vergadering van den raad dezer gemeente, werd besloten o-m aan de N.V. brandspuitenfabriek v.h. Bikkers en Zoon te Rotterdam de levering op te dragen van een tweewielige motorbrandspuit van 40 P.K. met een capaciteit van 1500 L. per minuut, alsmede 600 M. persslang, leveringstijd' veertien dagen. Tholen. Bevolking. Ingekomen: W. Cor- nelisse en gezin, van Bergen op Zoom; E. Geuze, van Bergen op Zoom; M. L. v. de Velde, van Rotterdam; M. Berrevoets van Batavia; T. de Jong van Nieuwer Amstel; M. Jansen van Hilligersberg; G. Hendrikse van Heeze; P. Vis van Die- men; D. M. J. van Leusden van Halsteren. Vertrokken: E. Roukema naar Dor drecht; W. de Boer en gezin, naar Zeg- waart; A„ Deurloo naar Benthuizen; G. Meerman naar Giessendam; M. Bot naar Meerkerk; B. W. Brand, naar Rotterdam; M. GornelisseBlom naar Sleewijk. Een postauto gestolen. Slechts geringe buit Gisteravond' hebben waarschijnlijk twee 'tot nu toe onbekende personen te Am- Sterdam een brutalen roof gepleegd, waar bij d'e daders het opnieuw op een post auto ^gemunt hadden. Te ruim zeven uur reed een auto der posterijen, waarmede de brievenbussen jn de stad worden gelicht, vóórbij het pijkanloor in de Van Eeghenstraat 139 bij d'e Corn. Schuytstraat. Toen de post beambte, die zoowel den wagen bestuurt als de bussen ledigt, bezig was de voor het postkantoor staande brievenbus te ledigen, hebben waarschijnlijk twee per sonen kans gegjen, er met de auto van- door te gaan. De postbeambte zag plot seling de auto wegrijden. Hij weet niet jnet zekerheid te zeggen, of er één of twee personen in zaten. Het bijkantoor Van Eeghenstraat waar schuwde onmiddellijk het politiebureau Overtoom en binnen enkele minuten was d'e roof op alle politiebureaus te Amster dam bekend en werd in de geheele stad een onderzoek ingesteld. Binnen een uur werd1 het vermiste voertuig gevonden en wel voor de Chr. H. B. S. in de Jacob Jordaensstraat. Toen de politie den wagen vond, was deze verlaten. De postbeambte, d'ie met het vervoer belast was, deelde mede, nadat de wagen onderzocht was, dat de dieven er vandoor moeten zijn gegaan met twee postzakken. De inhoud' daarvan heeft ech ter voor hen nagenoeg geen waarde. De eene bevatte slechts drukwerk en de andere brieven, die uit de gewone brie venbussen in de stad waren gelicht. Aan- geteekende stukken bevonden zich daar niet bij. Volgens mededeelingen van een dame aan de politie heeft zij gezien, dat even nadat de postwagen in de Jacob Jor daensstraat had stilgehouden, een andere auto in de nabijheid daarvan stopte. Uit d'e postauto zijn volgens haar twee man nen gestapt, d'ie, nadat zij den wagen aan d'en achterkant met een valschen sleutel had'den geopend, twee zakken overlaadden in de andere auto, waar mede zij wegreden. Vermoed'elijk hebben de daders de ver keerde auto meegenomen en hadden zij het gemunt op den wagen, die des avonds na het sluiten van d'e bijkantoren de geldswaarden naar het hoofdkantoor moet brengen. Het wegrijden van de auto met geldswaarden zou echter kwalijk moge lijk zijn geweest, daar deze tegenwoordig door twee beambten bezet wordt, zoo- dat altijd een van beiden op den wagen kan blijven zitten. De oplichting vanf70.000 te Rotterdam. Over de geraffineer de oplichting van ruim f 70.000 (men zie onder telegrammen in ons nr van gisteren) kan de Telegr. nog de volgende bijzonder heden mededeelen: In 1926 had een bekend stadgenoot, wiens naam op verzoek van de politie ge heim wordt gehouden, bezoek gekregen van den 36-jarigen koopman A. 0., die hem had medegedeeld, dat hij een betrek king als kellner zocht, doch dat hij daar voor kleeren noodig had. De stadgenoot heeft den man inderdaad kleedingstuk- ken gegeven benevens een rok, waarna 0. terugkwam om te zeggen dat die zaak in orde was. Ten einde zijn verhaal geloof waardig te maken gaf hij een telefoon nummer op waar de gever nader kon informeeren. Toen deze het bewuste num mer opbelde kwam daar aan de telefoon de heer Le R., die zich uitgaf voor café houder en zeide dat hij 0. in dienst had genomen. De stadgenoot kreeg toen ver trouwen en gaf O. nog een mooi pak cadeau. Eenigen tijd hoorde hij niets meer van 0., maar op zekeren dag kwam hij te rug met de mededeeling dat hij een pen sion wilde beginnen. Hij had zelf f 500 en bovendien had hij een aandeel gekregen waarvan hij de coupon mocht verzilve ren. De liefdadige stadgenoot heeft de coupon daarop voor hem verzilverd en zijn vertrouwen groeide steeds. Eenige da gen later zeide O. dat hij nog meer aan deelen had, doch dat deze in bewaring waren gegeven aan een Indisch ambte naar. Toen hij bij den Indischen ambte naar kwam, aldus luidde zijn verhaal, om deze aandeelen terug te halen, antwoord de de ambtenaar: „Ik weet niets, ik heb nooit aandeelen gekregen".' O. gaf toen voor een strafprocedure tegen den ambte naar aanhangig te zullen maken, doch daarvoor had hij geld noodig. Om de waarheid van zijn woorden te bewijzen liet hij een brief van een advocaat zien. Die brief was naar den vorm keurig in orde en wederom geleverd door Le R. Achteraf is gebleken dat het hoofdje van den brief gedrukt is door den boekdrukker A. K., terwijl een kantoorbediende, H. B., die eenigen tijd bij een advocaat op kantoor was geweest, er voor gezorgd had, dat de brief een juridisch tintje kreeg. Er kwa men nog herhaaldelijk brieven van den advocaat, die allen door Le R. waren ge schreven op het papier van K. en opge steld' door den kantoorbediende H. B. Steeds werd er om geld gevraagd en de stadgenoot was steeds bereid zijn vriend te helpen. Toen de strafprocedure alle instanties had doorloopen, wist men een nieuwe bron aan te boren. O. gaf toen voor een civiele procedure te zijn begonnen tegen den In dischen ambtenaar en daarvoor was nog meer geld noodig. Ten slotte kwam hij met een brief van het gerechtshof te Leeuwarden, geteekend door den griffier van het gerechtshof, waarin om een som van 400 gulden werd gevraagd. Tevens werd er in te kennen gegeven, cfat 0. volkomen in zijn recht was, zoodat deze brief het bewijs vormde, dat hij de aandeelen had op te vorderen. Het totaal der geleende bedragen was toen gestegen tot ruim 70.000 gulden en nu vatte de stadgenood toch eindelijk arg waan. Toen hij1 dé laatste conferentie met O. had, welke op straat werd gevoerd, en waarbij O. op betaling van de 4800 aan drong, werd laatstgenoemde door de po litie gearresteerd. Op het oogenblik dat hij aangehouden werd, verscheurde hij een brief, waarvan hij de snippers in de richting van het water wegwierp,doch door den wind kwamen de snippers weer op den wal terug. De politie slaagde er in deze stukjes papier aaneen te lij men. Het bleek een brief van het ge rechtshof te Leeuwarden te zijn. waarvan het hoofd wederom keurig was gedrukt door K., terwijl voor den juridischen in houd de oud-klerk B. had gezorgd.' Aan vankelijk heeft A. 0. ontkend, doch na het overstelpende bewijsmateriaal moest hij bekennen dat hij gedurende al deze jaren den stadgenoot had opgelicht. Toen werden ook de man, die voor ad vocaat had gespeeld, Le R., de boekdruk ker K., die de brieven had gedrukt en de kantoorbeiende, de oud-advocatenklerk, die voor den juridischen. inhoud de brieven had gezorgd, gearresteerd. Een eigenaardig ongeval. Toen d'e electrische trein 1005 Vrijdag te Leiden aan het station van Haarlem aan kwam, beklaagde zich een heer bij den conducteur, dat onderweg op den trein was geschoten of met steenen gegooid', waardoor een ruit, waarvoor hij de cou rant zat te lezen was verbrijzeld' en hij door de glasscherven was verwond. On middellijk werd langs de lijn een onder zoek ingesteld1 en naar Haarlem getele foneerd. Tezelfdertijd kwam van Haarlem bericht, dat ook van den boottrein 401, d'ie trein 1005 tusschen Leiden en Haar lem passeert, eenige ruiten verbrijzeld waren, waardoor een dame die toevallig naar buiten stond te kijken, hevig ver schrikt werd'. Bij nad'er onderzoek bleek, dat een richtingbord' van den boottrein door den hevigen luchtdruk van het rijtuig was geslingerd en na eerst tegen den elec- trischen trein gebotst te zijn waardoor een ruit verbrijzeld werd tegen den boottrein was teruggekaatst, waardoor eveneens eenige ruiten vernield' werden. Gelukkig liep het ongeval verder goed af. Auto te pletter gereden. Drie zwaar gewonden. Zondagmid dag om twee uur is te Emmerveensch kanaal (Drente) een auto met een vaart van ongeveer tachtig kilometer tegen een boom gereden en verbrijzeld. De inzittenden, de heeren Van der W. en gebroeders U., uit Stadskanaal af komstig, werden ernstig gewond. De dok ter heeft vervoer der gewonden voor- loopig verboden. Zoodra hun toestand het toelaat zullen zij naar Groningen wor den overgebracht. De auto is totaal vernield. De verduistering bij de Bos sche Hanzebank. De gearresteerde curator T. in het faillissement van de Hanzebank in het bisdom den Bosch heeft een volledige bekentenis afgelegd om trent de door hem gepleegde verduiste ringen. Het bedrag, dat daarbij verdwenen is, staat intusschen nog steeds niet vast. Vernomen wordt dat de voorgenomen uitkeering begin 1932, van 7i/a °/o aan crediteuren v.an de Hanzebank onvermin derd zal geschieden. M ,a 1 a r i a - e p i d' e m i e. De ge heele bevolking van het eiland' Poelau Klappa ten Noorden van Priok, in totaal 2000 personen, is door een plotselinge malaria-epidemie aangetast. De dienst voor de Volksgezondheid treft intensieve bestrijdingsmaatregelen. Beide beenen afgereden. Zondagmiddag is het 10-jarig dochtertje van K. te Eindhoven op den Geldrop- schen weg al spelfend onder de stoom tram geraakt. "De tram reed over de beide beenen van het kind. Een dokter heeft de kleine in zijn auto naar het R.K. gasthuis gebracht en beide beenen tot de knie afgezet. De toestand van het kind, waarop transfusie van bloed van haar vad'er is toegepast, is redelijk wel. Eierenpakhuis in brand. Gisteravond' ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in de conser- veer-inrichting van den heer J. Goede Szn. te Landsmeer. Het vuur werd aan gewakkerd' door den tamelijk krachtigen wind, De brandweer van Landsmeer, die met enkele stralen op de waterleiding werkte, trachtte het aangrenzend perceel, dat ernstig gevaar liep, te behouden. Te 10 uur was d'e brandweer het vuur meester. De beide pakhuizen van de firma Goede brandden tot den grond toe af. De belendende perceelen konden behouden blijven. De "eieren-voorraad' heeft groote schade geleden. De verloren zoon. Zondagmid dag heeft een juffrouw voor den ingang van het circus Sarrasani te Rotterdam heel wat consternatie verwekt, door op een jeugdigen portier toe te loopen, onder het roepen van den kreet: mijn zoonl mijn zoonl Hij is het! De jonge man, een Duitscher, kende d'e juffrouw heelemaal niet en hij wilde niet veel van haar weten, maar de juf frouw beweerde, dat het moederhart sprak, dat de stem des bloeds zich deed hooren, en dat de jonge man haar zoon was. Per slot van rekening is de politie er bij te pas moeten komen. Uit het onderzoek van de papieren van den jon gen man bleek, dat hij Duitscher is en dat zijn ouders in Duitschland wonen en aangezien iemand nu eenmaal niet twee moeders kan hebben, lag het voor de hand, dat de juffrouw zich vergiste. Intusschen bleek ook, d'at het niet heele maal onwaarschijnlijk is, daar de juffrouw, d'ie geheel van streek was geraakt door de consternatie, inderdaad 18 jaar gele den een zoon heeft gehad, die ontvoerd is geworden. Verbruiksartikelen op den brandstapel Groote opwinding heerscht te Gelsenkirchen, omd'at de poli tie op grond' van een wetsartikel voor r een bedrag van honderdduizend rijks mark in beslag genomen smokkelwaren, waaronder tabak, koffie e.d. heeft ver brand. De waren werden met petroleum overgoten en aangestoken. Drie inbrekers gegrepen. Gisterennacht heeft de politie te Schie dam een goede vangst gedaan. De heer J. had' te 1 uur 's-nachts lawaai gehoord in het pand' van de N.V. Papaver. Daar hij d'e zaak niet vertrouwde, waarschuwde hij onmiddellijk de politie, die ook spoe dig verscheen. Het bleek, dat men met een inbraak te doen had. De daders, d'ie de politie blijkbaar hoorden aanko men, kozen het hazenpad. Twee mannen waren echter dadelijk gegrepen op een zolder van pand 6 aan de Overmaansche- steeg. Het waren J., die 33 jaar oud is, uit Rotterdam, en de 30 jarige K., even eens uit Rotterdam. Bij nader onderzoek bleek dat de dieven reeds een groot gat geboord hadden in de brandkast, staande op het kantoor van de Papaver. De brandkast (er was f 1400 in geborgen) was nog niet geopend'. Een groote col lectie inbrekerswerktuigen is door de po litie in beslag genomen. Later arresteer de een agent npg de 27-jarige M. uit Rotterdam, die de vlucht had genomen via de daken.. Alle drie booswichten zijn in verzekerde bewaring gesteld. Postkantoor in rep en roer. In hef bijpostkantoor aan de 'Charlotte d'e Bourbonstraat te Den Haag vervoeg de zich gisterochtend iemand aan het loket met d'e mededeeling dat hjj in de wachtkamer was beroofd van f 490. door middel van opensnijding van zijn vest. De .beheerder van het bijpostkantoor liet onmiddellijk daarop de deur van het kantoor sluiten terwijl hij de politie tele fonisch van het geval in kennis stelde. Na aankomst d'er recherche werden alle aanwezige personen, ongeveer 40 in een afzonderlijk lokaal gevisiteerd doch deze visitatie heeft geen enkel resultaat op geleverd. De politie stelt in deze zaak nog een nad'er onderzoek in. Brutale aanranding. Gisteren middag is mej. K. onder Overschie aan gerand' door een zekere A. S. uit Rot terdam. Mej. K. vluchtte achtervolgd' door S.; S. werd' later gearresteerd en is te Over schie ingesloten. Thans blijkt, d'at hij ook kinderen heeft aangerand. S. zal ter be schikking van d'e justitie worden ge steld. Een adres van den Chr. Boeren- en Tulndersbond. Het Hoofdbestuur van den Christelijken Boeren- en Tuindersbond heeft zich, in verband met de indiening van het Ont- werp-Wet tot Wijziging Tariefwet met een adres tot den Minister van Financiën ge wend', waarin betoogd wordt, dat bij deze herziening een verhooging d'er invoer rechten voor een drietal artikelen aan de orde moet komen op een anderen voet, dan is voorgesteld. „In de eerste plaats ton aanzien van d'e s u i k a r. Blijkens het daarop betrek king hebbend' voorstel ligt het in het voornemen der Regeering voor 1932 een zelfde steunregeling inzake de suiker bietenteelt toe te passen als voor 1931. I Het behoef? geen betoog, dat de steun regeling voor 1931 gefaald' heeft. De be- teelde oppervlakte is gebleken niet 80 pet, doch slechts 60 pet. van voor 1931 te bedragen. Hoezeer dientengevolge de werkgelegenheid' voor den landarbeider en voor den werknemer in de bedrijven, die met d'e suikerbietenteelt samenhangen, verminderd is, is duidelijk, terwijl het onnood'ig geacht kan worden uit te wijden over de schade, door het landbouwbelang in het algemeen hierdoor geleden. Waar naar d'e meening der Regeering geen meerder bedrag voor directen steun aan d'e suikerbietenteelt voor 1932 moet worden beschikbaar gesteld dan voor 1931, is een middel om dezen teelt in 1932 voor ondergang te behoeden een zoodanig invoerrecht op ruw sui ker te heffen, waardoor het mogelijk ge maakt word't, dat, met behoud van het reeds toegekende, de productieprijs ge dekt wordt. Een gevolg kan zeer zeker zijn, d'at d'e consumenten in Nederland een hooge- ren suikerprijs betalen, d'an tot heden het geval is. Wanneer echter in aanmerking wordt genomen, dat de huidige prijs ligt bene den den kostprijs, waarvoor in Neder land' uit den suikerbiet suiker kan ge wonnen worden, terwijl als bekend mag worden geacht, dat de Nederlandsche sui- kerbietenind'ustrie tot de best geoutilleer de moet worden gerekend, wanneer men voorts het behoud' van dezen teelt een algemeen landsbelang acht te zijn, kan be zwaarlijk tegen een dergelijke verhooging op goede gronden worden opgekomen. In d'e tweede plaats wordt de aandacht gevestigd' op den invoer van bui ten- land'sch vleesch, versch en gekoeld, van runderen. Gelijk bekend', wordt dit vleesch slechts belast in evenredigheid met hetgeen aan accijns van het inlandsch vleesch wordt geheven. Gemist wordt derhalve een heffing, cor- respondeerend met een compenseerend invoerrecht en met een matig invoerrecht gelijk van overige belaste goederen wordt Het is niet meer d'an billijk, dat van d'it vleesch een zoodanig vast recht boven het es taande wordt geheven, waardoor aan de moordende concurrentie, die thans ond'er meer van den invoer van Deensch vleesch word't ondervonden, eenigszins paal en perk wordt gesteld. Tenslotte is het gewenscht b 1 i k- groenten ond'er een hooger invoer recht dan het voorgestelde te brengen. Bij d'e laatste wijziging der Tariefwet is het recht gebracht van 30 pet. op 12 en 20 pet. Deze vermindering is zeker niet ten goede gekomen aan de betrokken indu strieën hier te lande en aan hen, die aan deze industrieën grondstoffen léger den, de tuin- en landbouwers. Waar een dergelijke industrie toch zeker in ons land" met zjjn hoogstaande tuinbouwcult.uur en met. een overvloed' van grondstoffen op haar plaats is, is het ongetwijfeld gewenscht de in 1924 getroffen vermindering ongedaan te ma ken en op dezen voet een verhooging met 25 pet. toe te passen, waardoor het invoerrecht alsdan komt te staan op 40 pet. Hierdoor zal de inheemsche tuinbouw- cultuur en de betrokken industrie ten zeerste gebaat worden, terwijl een stijging d'er prijzen in verband met den overvloed van grondstoffen in Nederland bezwaar lijk kan worden verwacht". BELASTING OP BENZINE. Verslag der vaste Commissie. Aan het verslag, dat de vaste commis sie voor de belastingen heeft toegezon den aan de regeering nopens het ontwerp tot tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine, is het volgende ontleend: Zonder de bezwaren te onderschatten, welke in het algemeen aan heffingen van dezen aard kleven, was men vrij alge meen van oordeel, dat in de bestaande omstandigheden de belasting, welke hier wordt voorgesteld, dient te worden aan vaard. Meerdere leden verklaarden hun stem aan het ontwerp afhankelijk te moeten maken van de toezegging, dat deze hef- find niet zal worden verhoogd. De hou ders van bedrijfsauto's maken een moei lijken tijd door. De nieuwe last zal wellicht reeds thans een aantal van hen noodzaken een deel van hun automateriaal buiten dienst te stellen. Gewezen werd ook op de bezwaren, die de heffing met zich brengt voor bepaalde categoriën, b.v. transport ondernemers en gebruikers van benzine motoren in de landbouwbedrijven. Eén der leden achtte de bezwaren voor houders van bedrijfsauto's, landbouwers en industrieelen zóó groot, dat hij zijn stem aan het wetsontwerp zou moeten onthouden. Andere leden drongen aan op een ver hooging dezer belasting. Intusschen gaven verscheidene leden als hun meening te kennen, dat het ge wenscht is, dat de belasting aanstonds wordt opgeheven of verminderd, indien de benzineprijs mocht gaan stijgen. Zij dachten aan een grens van 10 ct. per liter inclusief belasting, Eenige leden achtten het wenschelijk, dat ook voor de luchtvaart vrijstelling wordt verleend. In zijn antwoord zegt de Minister dat de benzineprijs zich op een zoodanig ni veau bevindt, dat ook de groote meerder heid der bedrijfsautohouders bij de vast stelling van hun tarieven daarmee nau welijks rekening durven houden. Zooals de minister reeds mededeelde, is hij gekomen tot een verhooging tot 4 Yt cent per liter. Hij wijst erop, dat sedert de indiening de prijs der benzine weder is gedaald van 8 op 6 cent. De minister be twijfelt dan ook in hooge mate, dat de thans voorgestelde heffing aan overigens levensvatbare bedrijven, het bestaan on mogelijk zou maken. Vrijstelling van het bijzonder invoerrecht kan verleend wor den ten behoeve van industriën, waarin benzine als hulpmiddel in het bedrijf ge bezigd wordt. Van een glijdende schaal heeft de mi nister moeten afzien uit hoofde van het zeer reëele gevaar van prijsafspraken. Het verschil met Nederland in de hoog te van den benzineprijs wordt voorname lijk door het verschil in belasting met andere landen veroorzaakt. Benzine, welke voor het internationaal verkeer in vliegtuigen wordt ingenomen, zal, daar zij nog met benzol vermengd wordt, vrijgesteld kunnen worden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie;. Mijnheer de Redacteur, Mag ik in Uw blad een kleine plaats ruimte innemen, teneinde den inwoners van Zuid- en Noord-Beveland een inlich ting te verstrekken? De Koninklijk goedgekeurde Vereeni- ging „Museum voor Zuid- en Noord-Beve land" stelt zich ten doel het inrich ten van een museum in het Go- thische Huis aan de Turfkade te Goes, en tracht dit doel te bereiken door het verkrijgen hetzij in eigendom, hetzij in bruikleen van voorwerpen, welke uit historisch of wetenschappelijk oogpunt voor Zuid- en Noord-Beveland van be lang zijn. Daarnaast bestaat de Oudheidkundige Vereeniging „De Bevelenden" (Voorzitter de heer P. C. de Gelleke), die zich toe legt op de studie van de geschie denis der Bevelenden en die daar toe een kamer in het Museum in huur heeft Ik meen daarom goed te doen met er op te wijzen, dat zij, die voorwerpen aan het Museum wenschen af te staan, of lid van de Museum-vereeniging wenschen te wor den, zich daartoe gelieven te wenden tot den voorzitter van het bestuur van het Museum voor Zuid en N.-Beveland of tot den conservator, den heer L. H. van Berk, directeur van den Keuringsdienst van Waren te Goes. Met dank voor Uwe welwillendheid, De Voorzitter van de Ver. „Museum voor Zuid- en Noord-Beveland". JOH. PILAAR.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6