FORD SEDAN TRANSFORMABLE ALTIJD MOOI WEER MET DE s. uws. V De gelukkige eigenaar van een Ford Sedan Transfor mable kan onder alle weersomstandigheden ten volle van zijn wagen profiteeren. Welk een genot, te beschikken over een sportieven open wagen, die zonder de minste moeite in een oog wenk te veranderen is in een volkomen gesloten auto. Lederen bekleeding vereenigt luxe en degelijkheid, de verzonken vloer voor de achterzitting geeft groote beenruimte, de speciale constructie der carrosserie houdt dezen comfortabelen wagen blijvend geruischloos. De dichtstbijzijnde Official Ford Dealer zal U den Ford Sedan Transformable gaarne demonstreeren. Fordson. aircraft N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK ROTTERDAM Rechtzaken Telegrammen. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand. Marktberichten. jniug verkeerd met vuur to le buurt is vakorganisatie ijnen daarover ens een Zater- ouden salaris- t om de voor treken en door oorkomen, ligt om. Er moest )ikke woorden én der leiders, uren, zelf bui- „Wii betalen e een geweldig :abaal niet den kan zeer ge- als de opge- lomt, waarvan de roode lei- moet er zijn. sweging" groei- immers maar tngelukken ge- e gedupeerden van Domela geen omelet ;e breken". PMERKER. noemd tot rid- nje-Nassau S. de Geref. Kerk zijn 40 jarige ir wordt mede- istra, tot voor Cerk van Tree- n, opgehouden te zijn en heeft ref. Predikant ordracht voor nde komt voor ijzer aan de kerk. De universiteit heeft, naar het S. Smeding te zijn publicaties doctoraat h. c. apt. Dond'er- agen twee sur- politie-agenten twee perso- ilitair uniform te zijn zekere woonachtig te waarin een aantal d'oozen ouddingpoeder, iet bezit was ihen limonade, »rekerswerktui- den mede te ihoud van de onder bedrei- d'en zij medei- xeau te Vlaar- volledige be at zij ingebro- »1 van de we ende te Vlaar- o 1 j o n g e n s. kregen twee iep zoo hoog, geopend mes mede den 10- dle borst gaf, ontstond, die rbonden. ier, die reeds t gestoken, is us overre- er in de Sta- en ernstig on- j de 15-jarige slachtoffer is aan d'e hand eling de straat zich midden een autobus Jfeur duidelijk een aanrijding eurige gevolg rond werd ge- het lichaam ood was. r door g i e- Te Toulouse lit gierigheid eder ongeveer eds jaren in ider het dak centrum der de an dat man vol- zijn vrouw zij dagen oodzakelijkste De vrekkigheid was bi] de vrouw een abnormaal verschijnsel geworden. Reeds een veertien dagen geleden had de huiseigenaar het echtpaar vermagerd en ziekelijk op hun kamer gevonden en getracht, de vrouw van haar ziekelijke afwijking te genezen. Toen hij wederom de woning betrad, vond hij de oude vrouw dood in bed, terwijl de man nog slechts zwakke tee kenen van leven gaf. Een geneesheer con stateerde bij beiden ondervoeding. Bij onderzoek vond men in een kast in de woning een spaarbankboekje met een bedrag van meer dan twintigduizend francs. Bier- of melkstad? Natuurlijk bierstad, zal men geneigd zijn te zeggen, als naar het karakter van München wordt gevraagd. Maar dat is toch niet zoozeer het geval, als men wel denkt. De „Mün- chener Medizinisclu Wochenschrift" be vat verrassende cijfers. In 1930 werd er per dag 0.35 L. melk per hoofd der be volking gebruikt; in 1913 was het zelfs 0.41 L. Berlijn consumeerde in 1928 slechts 0.27 L. In ieder geval slaat München het record van alle Duitsche steden. Wat nu het bierverbruik betreft, dit gaat sterk achteruit: in 1890 bedroeg dat te Mün chen nog jaarlijks 420 L. per hoofd, in 1928 nog maar 220 L. en voor 1930 zal het zeker beneden 200 L. blijven. Met dat al is het per dag toch nog 0.55 L. tegen 0.35 L. melk. Twee vliegongevallen. Vrij dag hadden op het terrein van de Lucht- vaartafdeeling te Soesterberg twee vlieg ongevallen plaats, die gelukkig zonder persoonlijke ongelukken afliepen. Twee vliegtuigen van het type Fokker C. V., bemand met officieren, zouden ongeveer gelijktijdig landen. Doordat de vliegers te veel op eikaars vliegtuig letten ten einde ongelukken te voorkomen, kwam het eerste vliegtuig in aanraking met een mast van het electrisch licht, waardoor van dit vliegtuig de landing zeer onge lukkig verliep Het toestel kwam met het voorste gedeelte op den grond, waardoor de propeller afbrak, het landingstoestel verwrongen en een vleugel beschadigd werd. De officier-vlieger kwam met den schrik vrij. Waarschijnlijk doordat de vliegenier van het tweede vliegtuig dit. ongeval zag gebeuren, kwam ook zijn toestel niet op de gewenschte wijze op den grond en werd ook dit vliegtuig ernstig bescha digd, al is het in niet zoo erge mate als het eerste. Gelukkig liep ook dit tweede ongeval zonder persoonlijke ongelukken af. Flesschentrekkers aange houden. In de laatste dagen werd door een achttal handelaren van elders bij de recherche te Eindhoven aangifte ge daan, dat zij aan een zekeren D., wo nende in deze gemeente, diverse auto- onderdeelen voor een gezamenlijke waar de van ongeveer f 10.000 hadden afgele verd en tot de ontdekking waren geko men, dat bijna al deze goederen bij D. waren verdwenen, terwijl hij beweerde de daarvoor ontvangen gelden op onver klaarbare wijze te zijn kwijtgeraakt. In verband hiermede is door de recherche een onderzoek ingesteld en is D. aange houden, verdacht van flesschentrekkerij en valschheid in geschrifte, terwijl een zekere V. en diens zoon, als verdacht van heling werden aangehouden. Waarschuwing. De commissa ris van Politic afdeeling B in Den Haag, vestigt de aandacht van het publiek op het feit, dat thans wederom door het Arbeidsleger der Heilsbrigade, gevestigd in liet perceel De Riemerstraat 174 en waarvan de commandant is genoemd G. F, Peïchhorn, kwitanties worden aange boden om geldelijken steun, daarmede velen in den waan brengende, dat al terder steun is verleend. Bovendien zijn vele personen ten on rechte d'e meening toegedaan, door een gift aan deze instelling te verstrekken, daarmede steun 'te verleenen aan het bekende Leger des Heils, (Stichting Wil liam Booth.) Ten overvloede wordt nogmaals tegen het „Arbeidsleger" der Heilsbrigade ge waarschuwd. Inbraak. Zaterdagnacht is inge broken in d'e Ned. Herv. pastorie te Broek in Waterland1. De inbrekers ver schaften zich toegang d'oor het inslaan van een ruit. Er is een bedrag van f 100 gestolen. Frauduleus bankroet. Bij de politie te Bodegraven werd dezer dagen aangifte gedaan, dat de in staat van faillissement verkeerend'e J. B. aldaar ver schillende goederen, zoowel in zijn zaak als in ^ijn woning, aan den faillieten in boedel zou hebben onttrokken. Door rijks- en gemeentepolitie werd' een onderzoek ingesteld, waarbij bleek, dat de aangifte inderdaad op waarheid berustte. Verschillende goederen welke reeds in handen van anderen waren overgegaan, werd'en opgespoord en 'in beslag geno men. B. is gearresteerd' en ter beschikking gesteld' van de justitie te Utrecht. Smokkelwaar in beslag ge nomen. Zaterdagnacht is door een doua ne beambte op den prov. weg, Bergen- op-ZoomHoogerheide, nabij den weg naar Zeeland, een auto van den heer Van W. uit Amsterdam aangehouden, welke 150 flesschen eaud'e-cologne en 15 flesschen Bourgogne-wijn vervoerde. Tegen d'en heer v. W. is proces-verbaal opgemaakt, terwijl d'e smokkelwaar in be slag werd' genomen. Kind' te Haskerhorne door auto gedood. Vrijdagavond vond te Haskerhorne een zeer droevig ongeval plaats. Een 8-jarig kind van den heer LINCOLN r.rjotrrcm Fa. NI. de Dreu Co., Official Ford Dealer te Goes en Middelburg. H. aldaar, kwam achter een. auto vandaan en werd door een passeerenden wagen overreden en onmiddellijk gedood. De strijd tegen te smok kelaars. Men schrijft uit Venlo: Ter bestrijding van den smokkelhandel per auto zijn de Duitsche grenswachters thans voorzien van een met scherpe spij kers beslagen lange smalle plank. Wan neer nu een auto niet op het sein van een ambtenaar stopt, geeft deze 'n teeken aan zijn 2 of 3 kilometer verder staanden collega, die dan de plank over den weg legt. Eenige dagen geleden is dit geslaagd daar van een dergelijke auto, in snelle vaart doorrijdend, alle banden zijn ge sprongen, zoodat de lading 400 pond ta bak, sigaren en koffie in beslag werden genomen. De inzittenden, die geen kans hadden te vluchten, werden aangehou den. Huiselijke twist met qoodlottigen afloop te Delft.' Zondagmorgen ontstond in de woning van de familie J. te Delft een huiselijke twist. Deze liep zoo hoog, dat de vader een mes trok, waarmede hij' zijn zoon een steek in de borst toebracht. De politie vervoerde den getroffene naar het gasthuis. Zijn toestand is niet direct le vensgevaarlijk. (Tel.) Bankier failliet. Door de Rechtbank te Middelburg is heden failliet verklaard: Victor Hendrikse, Bankier te IJzendijke, handelende onder den naam J. Th. Hendrikse. Rechter-commissaris: Mr J. W. Zijlstra, rechter; Curator: Mr J. F. van Deinse, advocaat te Middelburg. Voorloopig overzicht van hei weer in I October. DE BILT. 'Gemiddeld over de vijf hoofd stations was de ochtendtemperatuur Vi gT. beneden normaal, in de le en 2e decade resp. 2 gr. en gr. boven, in de 3e 4 gr. beneden normaal. De grootste af wijkingen kwamen voor op den 7en met 5 Y> gr. en den 28-sten met 10 gr. beneden normaal. De gemiddelde maximum-tem peratuur was ongeveer normaal, het ge middelde minimum Y> gr. beneden nor maal. In den nacht van den 2'7sten op den 28sten kwamen vooral in 't midden en het oosten van 't land abnormaal lage temperaturen voor. Over het geheele land viel ongeveer de helft van de maximum hoeveelheid neerslag; in 't Noord-Westen over 't algemeen iets minder, in 't midden en Z.'O. iets meer dan 50 pet. van nor maal. Te De Bilt werden 130 uren zonne schijn waargenomen tegen 99 normaal. Oplichting ROTTERDAM. Wegens oplichting van f 70.000 is Zaterdag door de politie aan gehouden de 36-jarige koopman A. O. Hij heeft reeds een bekentenis afgelegd en is in verzekerde bewaring gesteld. Verder zijn als verdacht van medeplich tigheid gearresteerd de 45-jarige L., de 46-jarige K. en de 44-jarige B., allen te Rotterdam. Zij zijn verdacht van oplich ting door middel van valsch opgemaakte stukken betreffende civiele procedures. UTRECHT. Alhier is overleden op 75- jarigen leeftijd Mr A. E. baron van Lyn- den, van 19051914 burgemeester van Utrecht. 'GRONINGEN. In den afgeloopen nacht is een luxe auto uit Hoogezand, waarin twee personen gezeten waren, in het Win- sc'hoter 'diep gereden. Een der inzittenden de heer Kraai uit Hoogezand, wist uit de auto te springen. De 'bestuurder, J. Ham- minga, eveneens uit Hoogezand, is ver dronken. Het lijk is later opgehaald. EINDHOVEN. Zondagmiddag is op den 'Gel drops chew eg een 4-jarig knaapje, door de tram overreden. Beide 'beentjes moesten worden geamputeerd. De toe stand van het jongetje is hoogst ernstig. OSS. Zaterdagnacht is te Hees een roof overval gepleegd. Een zekere T. die de vorige week een 'huis verkocht had en het geld hij zich 'droeg, werd in zijn Woning door een drietal personen overvallen en gebonden, waarna zij zich van bat geld meester maakten. P. werd Zondagmorgen in zijn woning door buren gevonden. De politie stelt een onderzoek in, maar tot nu toe is van de daders geen spoor te ontdekken. A. J. Cook. LONDEN. Op 47-jarigen leeftijd is de bekende mijnwerkersleider, A. J. Cook, na een gevaarlijke operatie overleden. BERLIJN. De Duitsche regeering heeft een brief gericht aan den secretaris-gene raal van den Volkenbond, waarin zij ver klaard, dat zij' bereid is mee te gaan met het voorstel tot invoering van een bewa- peningsvacantie van een jaar. WASHINGTON. De Amerikaansche re- geering heeft met ingang van heden 't vloot-vacantiejaar in werking gesteld. De bepalingen vervallen echter, wanneer de Volkenbond niet officieel een algemeene bewapenings-vacantie voorschrijft. NEW-YORK. Uit Pernambuco wordt gemeld, 'dat 'gisteren de voornaamste lei ders van de militaire opstand zijn gearres teerd. Door het krachtig ingrijpen van de regeering is de opstand in de kiem ge smoord. MOSKOU. Het officieele Russische te- legraafagentschap meldt, dat aan het Ja- pansche ministerie van Buitenl. Zaken is meegedeeld, dat alle berichten over een geheim Russisch-Chineesch verdrag, waarbij de Russische regeering zich zou hebben verplicht China tegen Japan te steunen, absoluut onjuist zijn. Tusschen de Sovjet-Unie en de Chineesche regee ring bestaat een dergelijke overeenkomst niet. Wisselkoers. Amsterdam, 2 Noc., 2.30 u. Parijs 9.759.79. Londen 9.309.50. Brussel 34.5834.62. New-York 2.48%—2.49. Berlijn 58.60—58.70. GOES. Huw.-aang.: Abraham Adriaan Baden, 28 j. jm, en Pieternella Johanna .Schrijver, 25 j. jd. Huw.-afk.: Adriaan Dirriks, 27 j. jm. en Martina van Zweden, 22 j. jd. te Ka- pelle. Geboren: Geertruida Jaeoba, dv. Salo mon Willem Versprille en Catharina Pie ternella Maria Tromp. Margaretha, dv. Adriaan Cornelia Rinkhout en Maria Ro- meijnsen; Cornelia d!.v. Jan Schipper en Blazina Jansen. ROTTERDAM, 2 Nov. 1931. Vee markt. Aanvoer: 505 koeien en ossen, 242 vette kalveren, 1269 schapen en lam meren, 1182 varkens. Prijzen per Ya K.G.: Koeien 20-25, 32.5-35, 37.5-40. Vette kalveren 40-45, 50 -55, 62.5-65. Schapen p. p. 22-30, id. p. st. 14-19, overj. lammeren p. st. 15-21, zuiglam meren p. st. 15-20, varkens p. p. 20, 21, 21.5, zouters 17-18. Koeien: aanvoer flink, handel kalm, prijzen vrijwel gelijk aan vorige week. Een enkele prima spoeling koe nog tot 2 cent boven noteering. Ossen en Stieren: aanvoer van geen beteekenis, derhalve geen noteering. Vette kalveren: behoor lijke aanvoer, handel in le kwaliteit re delijk, mindere soorten traag. In de prij zen weinig verandering. Een prima kalf nog tot 2.5 cent boven noteering. Schapen en lammeren: tameliV.c aanvoer, handel lusteloos, bijna onverkoopbaar, oude prij zen met moeite bedongen. Varkens: aan voer tamelijk, redelijk handel, de prijzen van de vette bleven stationnair, terwijl de vleeschvarkens iets vlugger werden verhandeld. Zaden: Geel mosterd 1316, karwij- zaad 2021, lijnzaad blauw bloei zaai 7 —9, BI. Maanzaad 2022, koolzaad 9 10 gld. Vlas. 200 k.g. blauw 0.50—0.60; 2500 k.g. Hall. geel niet verkocht. Handel is ongemanireerct, een goede partij kan thans een kooper vinden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3