Of Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwsche eilanden. Uit den Vlissingschen Raad Üit de Provincie. Zoeklichtjes. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. op een vt-oogere.. iermijn zal jntvaj.gen i dan waarop zij recht heeft. Feitelijk dus verstrekking van voorschot op toekom- Schoenfabriek en scheepswerf stopgezet. De directie van de Kon. Stoomschoen- fabriek A. H. van Sohijndel te Waalwijk heeft aan haar personeel bekend gemaakt dat de fabriek met ingang van 1 Novem ber wordt stopgezet. Hierdoor worden 180 arbeidsters en arbeiders werkloos. In verband met de malaise in de scheepsbouw-industrie is aan het geheele personeel der firma Pannevis te Alphen a. d. Rijn tegen het einde der volgende week ontslag aangezegd. De scheepswerf zal voorloopig worden gesloten. Besprekingen over de werkverschaffing. De Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw deelt mede, dat zij, die met de betrokken afdeeling van zijn departement een be spreking wenschen over zaken, de werk verschaffing en steunverleening betref fende, goed zullen doen vooraf per brief of per telefoon zulks te regelen, aange zien anders de mogelijkheid bestaat, dat het verlangde onderhoud niet kan plaats vinden. Een gedwongen leening? Onze Rotterdammer meldde: Naar wij vernemen, wordt door de re geering overwogen een gedwongen staats- leening op het vermogen uit te schrijven, ten einde in de oogenblikkelijke kas- moeilijkheden van het Rijk en de gemeen ten te voorzien. Nu hetzelfde verschijnsel zich voordoet als in het begin van den oorlog, n.l. dat het publiek op ongemotiveerde wijze l.et geld vast houdt, acht men ook een ge- lijksoortigen maatregel als in de oorlogs jaren is getroffen, verantwoord. De „Maasbode" ontkende de juistheid van dit bericht, maar daarentegen schreef Zaterdag de „Rotterdammer": „Van andere zijde wordt onze mede- deeling van gisteren, als zou waarschijn lijk een soort gedwongen leening worden uitgeschreven, mede voor tijdelijke hulp- verleening aan in nood verkeerende ge meenten, bevestigd. Zeer spoedig zou een soortgelijk wetsontwerp kunnen worden verwacht". De Koningin-Moeder ongesteld. Ten gevolge van een lichte ongesteld heid van H. M. de Koningin-Moeder is het vertrek van het Loo naar Den Haag nog niet definitief vastgesteld. In de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw*- sche eilanden te Middelburg, waren afwezig de heeren Van Bommel van Vlo ten, van Raalte, Wesseling, P. G. Laer- noes, Klijherg en Anker. Bij de ingekomen mededeeling over het adres van de Tweede Kamer inzake de Kanaalbrug te Middelburg, was een voor stel van den heer De Vos ingekomen, om ook de Kamerleden persoonlijk te be werken. De voorzitter ziet daarin niet veel succes, maar heeft er geen bezwaar tegen. De heeren Stofkoper, Jeronimus en De Vos verklaren zich bereid de Kamerleden te spreken en laatstgenoemde ziet er ook belang voor de scheepvaart in. Verhooging tarief Invoerrechten. Het voorstel om de Tweede Kamer te verzoeken het wetsontwerp tot verhooging van het Tarief van Invoerrechten van 8 op 10 pet. niet aan te nemen, lokte heel wat discussie uit. De voorzitter wees er op, dat de Kamer zich nog steeds op het vrijhandels- standpunt heeft gesteld en ook nu is het voorstel een bescherming, al is die dan ook van algemeenen aard. De heer Mes eerbiedigt het standpunt der VTijhandelaars, maar voelt zelf meer voor protectie. Ditmaal zijn er nog andere argumenten, en wel in het bijzonder de berooide schatkist, die een tekort zal heb ben van f 95.000.0IX). Ten deele moet men dit tekort dekken door deze verhooging. Spr. wijst op wat andere landen doen. zooals Duitschland en nu door de over winning der protectionisten zeker ook En geland. Zal Nederland nu eigenwijs zijn tot schade van eigen industrie? Spr. kan niet medegaan met het protest en als het aangenomen wordt, staat hij er op dat men goed laat uitkomen, dat er een minderheid in de Kamer was. De voorzitter zegt, dat deze zaak niet met politiek heeft te maken. Spreker vindt de meening over de industrieën wel wat eigenwijs van den heer Mes, vele in- dustrieelen willen juist geen protectie. De heer Mes wijst er op, dat 'b.v. de schoenfabrikanten het wel willen en her innert aan de rede van mr Kortenhorst. De heer Olthoff zou het een ideaal vinden als er nergens inkomende rechten werden geheven. Maar ze zijn er nu een maal en men verzwaart ze steeds, en waarom zou Nederland dan niet mede doen, men wordt er toe gedwongen en moet tegenover de moeilijkheden, die men ons in den weg legt, iets stellen. De heer Menheere zegt, dat de ver hooging niet is te voorkomen, het geld moet toch ergens vandaan komen. Nu ziet men weer hce het gaat met het Belgisch brood en andere Belgische artikelen, die hier goedkooper kunnen worden geleverd dan onze eigen producten. Een verhooging van 2 pet. beteckeut niet veel en spr. zou liever willen vragen nog maar iets moei te haffen ten behoove van de berooide schatkist De heer Jtffonim:» l.^aa.nl, dat. de schatkist berooid en beroofd is en nu wil men de zieke genezen, maar men pakt de riekte niet bij de oorzaak aan. Men rekent op eenzelfden invoer, maar als het gaat om bescherming van eigen industrie moet de invoer verminderen, De heer Menheere wijst op het zoo goede klompenwetje en op de moeilijk heden, die de landbouw ondervindt bij den uitvoer van zijn producten. De heer M. Laernoes zegt, dat juist in de landen met protectie, de meeste werkioozen zijn. Het goedkooper zijn van het 'brood in België zit in vrije concur rentie, en wellicht in minder exploitatie kosten en minder hooge loonen. De heer Bosman zegt, dat men praat in den blinde. Voor den landbouw is het beter geen steun, geen invoerrechten te hebben, maar 'n goedkoopere exploitatie. De heer Olthoff acht het een zeer ingewikkeld vraagstuk en zou voorlich ting der -kamer wenschen door een des kundig voorstander en een deskundig tegenstander van het wetsontwerp. De 'heer Mas see is tegen verhooging van het tarief, maar wijst er op dat er geen advies is gevraagd en wil dan ook niet protesteeren. Na nog enkele opmerkingen werd een voorstel van den heer Massee om het punt van de agenda af te voeren, aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen stemden de heeren Jeronimus, Bosman, Stofkoper, Klok, Mes, M. Laernoes en de voorzitter Rondvraag. De heer Mes zegt, dat al hoort het wel licht meer op 'het terrein van de Z. L. M., de kwestie van den steun aan de bieten verbouwers toch een algemeen belang geldt. Spr. meent, dat met f 1 per 1000 kg. meer aan steun, veel meer bieten zul len worden uitgezaaid en zou in dezen geest aan de regeering willen adresseeren. De voorzitter heeft er bezwaar tegen, dat zulk een voorstel bij de rond vraag aan de orde wordt gesteld, dat zou toch eerst het bureau moeten bezien. De heer Linden berg voelt dit ook, naar wil nu reeds zeggen, dat hij het niet eens is met den heer Mes, dat 'bij f 1 meer steun, zooveel meer zal worden uitgezaaid. De heer Mes neemt zijn voorstel terug en zal het nader toegelicht weder bij het bureau schriftelijk indienen Hierna slui ting. Begrootingsdebatten. Qnnoodig gepraat. De leiding van den voorzitter. Cijfers liegen niet. De Gemeenteraad van Zeelands groot ste gemeente heeft door de vlotte mede werking van secretaris, secretarie-perso neel, B. en W., Raad en Raadscommissies, weer kans gezien de begrooting voor het nieuwe dienstjaar vóór 1 November, den destijds door den Minister van Binnen landsche Zaken genoemden datum, in veilige haven te brengen. Een prestatie, waartoe o.a. Middelburg en Goes nog maar steeds niet in staat zijn. Men dehke echter niet, dat men in Vlis- singen zooveel minder over een begroo ting praat dan elders. Ach neen. Behalve aan het vóór-onderzoek, dat met gesloten deuren geschiedt en waaraan óók de ge heele Raad deelneemt, is ook aan de open bare behandeling veel tijd besteed. Dat wil zeggen: er is Donderdag en Vrijdag onge veer acht uur gepraat over ditjes en dat jes, over veel dingen, die, strikt genomen, met de gem.-begrooting niets te maken hadden (zooals de gevoerde verkiezings actie, de verkiezingsuitslag, de wethou dersverkiezingen, enz.), zoodat van die 8 uur zeker minder dan de helft aan het gemeente-beleid voor 1982 gewijd was. De roode fracties eischten wel een bij zonder onevenredig groot deel van den tijd voor zich op. De woordvoerder der soc.-dem. fractie, de heer Van Hal, volgde het voorbeeld van zijn voorganger de Meij, en sprak in eerste instantie meer dan een uur en later bij de replieken nog eens ruim een half uur. Maar over de eigen lijke begrooting hoorden we van hem een hitter klein beetje. Ook de eenling Van Oorschot legde op meer tijd beslag, dan hem zeker bij een billijke spreektijdverdee- ling zou zijn toegemeten. De A.R.-fractie bepaalde zich in hoofd zaak tot een beantwoording van de door de S.D.A.P. gestelde vragen. Zij toonde rich hierin wel bijzonder welwillend en was zeker niet verplicht op de vragen ten opzichte van de wethoudersverkiezing in ïe gaan. Zij had kunnen volstaan met te zeggen, dat zij aan de heeren der S. D. A. P. geen rekening en verantwoording schuldig was en deze zaak liever in de Kiesvereeniging dan in den Gemeenteraad besprak. De hier 'Sorel bepaalde zich nu tot het geven van een antwoord, dat geen bijzonder sterken indruk naar buiten maakte. Ook is zeker de Gemeenteraadsver gadering de plaats niet, om te gaan debat- loeren naar aanleiding van verkie- zingskrantjes over de vraag, of de S D. A. P. tegen den godsdienst is en het gezag ondermijnt. Daarvoor zijn andere plaatsen en andere gelegenheden. De S.D.A.P. houdt er echter van poli tieke debatten op kosten der gemeentekas ta voeren. Het trof ons, dat de voorz. zijn bekende vriendelijkheid en welwillendheid zoover liet gaan, dat hij al deze dingen van de rijde der S.D.A.P. en S.P. toeliet en ook den R.K. wethouder Edelman een wel geestig, maar toch geheel buiten de orde £(jnd betoog deed houden over cirkel, ciraal, middelpunt, boog, rood en zwart, enz. Nu wij het toch over de leiding van (Sen voorzitter hebben, mogt- ons nog een andere opmerking uil ij pen. Reeds ver scheidene malen hebben wij uit zijn mond de verzekering gehoord, dat hij zich bui ten de politieke kwestie wil houden. Maar daarmee streed nu toch zijn houding ten opziohte van de kermis. Hij heeft zich nu positief en duidelijk uitgelaten niet alleen voor behoud van de kermis, maar ook voor het tegenwoordige sluitingsuur een houding, die zeer zeker in Vlissingen van A.R. en G.H. zijde zal worden betreurd. De soc.-dem. woordvoerder heeft alle mogelijke moeite gedaan om den uitslag der Raadsverkiezingen, die voor de roode groepen niet aan de verwachtingen beant woordde en voor de Anti-Revolutionairen z do verblijdend was, te camoufleeren. Tegen cijfers valt echter weinig in te brengen. Erkend moet, dat de soc.-dem. wel een toontje lager zongen dan hij de vorige algemeene beschouwingen. Toen werd een felle kanonnade tegen B. en W. gericht en heette het verschillende malen: „Wacht maar, we spreken elkaar wel nader als de verkiezingen voorbij zijn. Dan zullen de verhoudingen hier wel veranderd en zal de democratische groep wel ver sterkt zijn. Dan zal hier wel een frisschere vind waaien." Die illusie is hun nu ontnomen. De beide socialistische fracties zijn samen even sterk als voorheen en (zij het op het kantje af) is de Raad rechts geworden. Nu wordt natuurlijk weer getracht de scheidslijn rechtslinks te verdoezelen. Dat hoort er zoo hij. Veel aandacht is ge lukkig door rechts aan deze poging niet geschonken. (Slot volgt.) Jubileum G. Zwagerman. Eet heeft den heer Zwagerman, rijks- zuivelconsulent voor Zeeland, bij zijn 25- jarig ambtsjubileum Zondag, en op den dag der viering, Maandag, niet aan blij ken van belangstelling ontbroken. Talrijk varen de telegraphische, schriftelijke en n ondelinge gelukwenschen, ook de bloem- s-ukken. Ook verschillende blijvende bewijzen van medeleven, met den kundi- gan, ijverigen, bereidwilligen en beschei den ambtenaar, voorlichter van den ge il eelen landbouwstand in Zeeland werden aangeboden. Hedenmiddag kwamen een commissie bestaande uit voorzitters van verschillen de organisaties op het gebied van het werk van den jubilaris en het dagel. be stuur der Z. L. M., bij monde van den heer Mr. P. Dieleman met een hartelijke toespraak gelukwenschen en geschenken aanbieden en als voornaamst geschenk een zeer modern en kostbaar radio-toestel. Hedenavond wordt den heer Zwagerman door een 40-tal personen een diner aan geboden. Op de huldiging komen we morgen na der terug. i Nachtelijke raadsver gadering in Bergen op Zoom. Onder leiding van Burgemeester Blom heeft Vrijdag j.l. de raad van Ber gen op Zoom tot diep in den nacht ver gaderd. Een voorstel van B. en W. om een commissie te benoemen voor sociale aan gelegenheden kon geen meerderheid in den Raad verkrijgen. B. en W. die eigenhandig een voorstel aan den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw betreffende de steun regeling voor de bij de gemeente te werk gestelden hadden gezonden, werden door verschillende leden aangevallen en ten slotte keurde de raad het aan den Minis ter gezonden voorstel niet goed, door aan tu nemen het verzoek van de R.K. werk- liedenvereeniging, waarbij aan gehuwden ta kostwinners een steun zal worden ge geven van f 10 per week en 1 gld. per kind en voor kostgangers f 6.,50, terwijl riet meer zal worden uitgekeerd dan 75 ct. van het verdiende loon. Het uur loon werd bepaald op 35 ct. voor ac- coordwerk en 30 ct. per uur buiten ac- eoordwerk. Dhr Walder (S.D.A.P.) hield aan het einde van de agenda een interpellatie over de levensmiddelen en de prijzen daarvan. De vergadering werd 's nachts om 1 uur gesloten! Middelburg. Zaterdagmorgen werd op den Tramsingel een man, die in ge dachten liep, van achteren door een auto aangereden. Hij bekwam geen letsel. De politie stelt een onderzoek in. Kloetinge. Zaterdag middag speelde de voetbalvereen. K.V.V. een vriendschappe lijke wedstrijd tegen Goesche Boys III. De uitslag was 33. Wemeldinge. Zaterdagmiddag speelde Goesche Boys II tegen S. M. I. T. van hier. Na een spannende match won Goesche Boys met 21. Westkapelle. Op 30 Oct. j.l. stonden alhier bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling 66 personen boven de achttien jaar als werkloos ingeschreven. De wachtmeester bij de Kon. Mare chaussee alhier wordt overgeplaatst bij de brigade Breskens. Grijpskerke. Vrijdag vergaderde de A. R. Prop. Club voor de eerste maal in deze wintercampagne. Twee inleidingen wer den geleverd, n.l. Art. 13 Progr. v. Beg., door dhr P. Francke en Christelijke ar- bsidswaard'eering, door dhr A. Franke, terwijl verder de werkverdeeling plaats vond. Domburg. Bevolking. Ingekomen: J. v. Keulen, landbouwer van Meliskerke; N. v. d. Meule, dienstbode, van Middel burg; Z. Steijn, dienstb. van Oostkapelle- P. Spronk, zonder beroep van Zwijn- drecht; P. Mal jaar? en echtg.. landbouwer van Aagtekerke; J. Bakker, dienstbode v. Aagtekerke; K. Maljaars dienstbode van Koudekerke; M. H. Beckmann, onder wijzer van Voorburg.' Vertrokken: R.R.Rijkens, kellner naar Zeist; J. L. de Korte, schilder naar Kort- gene; Antha. Visser, z, beroep, naar Noordwijk; M. A. de Voogd, dienstbode naar Oostkapelle. Tholen. De bietencampagne zal ook in deze gemeente spoedig gedaan zijn, niet alleen dat er weinig zijn geteeld, doch ook de opbrengst is veel minder dan vorig jaar. Een en ander is voor den werkman een groote schadepost. Ook doet het vervoer per vrachtauto rechtstreeks naar de fa briek veel afbreuk aan den transportar- beid. Verwacht wordt, dat straks in deze gemeente veel werkloosheid zal komen. Biggekerke. Vrijdag mocht de School voor Gereformeerd Schoolonderwijs haar 60-jarig bestaan herdenken. 's Morgens werd feest gevierd met de schoolkinderen, die getrakteerd werden en een tekstkaart tot aandenken kregen. Des avonds was het feestvergadering voor d'e ouderen. Uitgenoodigd waren de leden der Schoolvereeniging met hunne echtgenooten en d'e oud-leerlingen der school. De voorzitter, d'e heer Job Wisse, opende dit samenzijn op de gebruikelijke wijze. In zijn openingswoord wees hij op het groote voorrecht, d'at wij thans weer scholen hebben waarop de Bijbel geen verboden boek meer is, maar vrij mag worden gebruikt en op den zegen, dat onze school ondanks vaak moeilijke tijden nu reeds zoovele jaren heeft mogen be staan. De secretaris, de heer C. Polder man, teekende in een historisch overzicht het 'leven der schoolvereeniging. Klein begonnen, breidde de school langzamer hand steeds meer uit, en ondanks moei lijke financ-iëele omstandigheden soms, gaf de Heere door offervaardigheid te doen ontwaken steeds weer uitkomst. Het hoofd der school de heer A. Janse sprak over het onderwerp: „Zestig jaar Gereformeerd Schoolonderwijs op Biggekerke". Spreker wenschte op te wekken tot blijdschap bij de herdenking le dat we hier hebben school onderwijs, 2e dat we hebben Gereformeerd' schoolonderwijs, en3e dat we hebben mochten zestig j a a i Geref. Schoolonderwijs. Burgemeester Simonse, voorzitter van de commissie van oud-leerlingen vertolk te d'e dankbaarheid en waardeering der oud'-leerlingen voor het op deze schooi genoten onderwijs en bood, bij de bloe menhulde, 3ie de bestuurstafel sierde, namens allen, het bestuur aan een instru- mentenkast, die met dank aan de gevers door den voorzitter werd aanvaard. Felicitatiewoord'en werden achtereen volgens gesproken door den heer C. Stuij, onderwijzer, namens het personeel; den heer H. F. C. Musch hoofd1 der school voor Chr. Volksonderwijs en J. van Keu len als lid' der schoolvereeniging. Inge komen waren o.a. felicitaties van d'en schoolopziener en het bestuur d'er vereen, voor Chr. Volksonderwijs alhier. De secre taris dhr. C. Polderman dankte in een slotwoord' allen die hadden medegewerkt aan het welslagen van dezen feestavond, het hoofd der school eindigde met dank gebed'. Opgemerkt dient, dat de verschil- lend'e toespraken afgewisseld werden door het zingen van Psalmen en feestliederen, terwijl in een tweetal pauzen ververschin- gen werden aangeboden. Ned. Herv. Kerk. Viertal te Groningen (vac. G. Tiche laar), J. G. L. Brouwer te Alphen a. d. Rijn, H. Dekker te Weesp; J. J. G. Kar- res te Apeldoorn en dr G. P. v. Itterzon te Alblasserdam. Bedankt voor Leeuwarden, D. M. Blank- hardt te Hilligersberg. Voor Zevenbergen, H. v. Reken te Ommeren. Voor Nieuw- Lekkerland, Jac. Vermaas te Ter Aa. Geref. Kerken. Beroepen te Marum, S. v. Wouwe te Arum. Aangenomen naar Nunspeet, J. Tijmes te Westerlee (Gr.). Naar Zuidwolde (Gr.) J. R. Hommes, hulppr. te Breezand. Bedankt voor Sneek (vac. ds Deth- mers), Mr G. M. den Hartogh te Ha- zerswoude. Evang. Luth. Kerk. Beroepen te MiddelburgVlissingen, W. J. Kooiman te Deventer. Kerk en koude. Blijkens een bericht in De Rotterdamsche Kerkbode hebben de predikanten der Nederl. Herv. Kerk te Rotterdam besloten, den duur van de godsdienstoefeningen in de Groote Kerk gedurende de wintermaanden, met het oog op de koude, te beperken. Van vandaag af tot 1 April 1932 zal de dienst niet langer dan een uur duren. Bevestiging en intrede. Cand. J. Meester, 'beroepen pred. hij de Geref. Kerk te Brouwershaven, is door de classis Zierikzee peremptoir ge ëxamineerd en met algemeene stemmen toegelaten tot den Dienst des Woords. Hij is voornemens Zondag 20 December zijn intrede te doen, na bevestigd te zijn door Ds P. de Jong, van Spakenburg. Algemeene "Synodale Commissie. De opening van de Na jaarsvergadering der Algem. Synodale Commissie der Ned. Herv. Kerk is be paald op Dinsdag 17 November a.s. in het gebouw der Synode, Javastraat 100 te 's-Gravenhage. Ik heb altijd in de meening verkeerd dat het heel gevaarlijk is met vuur te spelen als er buskruit in de buurt is De leiders van de roode vakorganisatie en van de S. D. A. P, schijnen daarover wat anders te denken, blijkens een Zater dag te 's-Gravenhage gehouden salaris congres. Dat men bij elkaar komt om de voor genomen verlaging te bespreken en door overleg zoo mogelijk te voorkomen, ligt voor de hand. Maar daar ging het niet om. Er moest worden geprotesteerd. Dikke woorden vlogen door de zaal. En één der leiders, die, als er ongelukken gebeuren, zelf bui ten schot blijft, schreeuwde: „Wii betalen dat nietl" een uitspraak die een geweldig applaus oogstte. Natuurlijk heeft al dat kabaal niet den minsten invloed. Maar het kan zeer ge vaarlijke gevolgen hebben als de opge zweepte massa tot daden komt, waarvan ze later diep berouw heeft. Maar daar bekommeren de roode lei ders zich niet om. Agitatie moet er zijn. Dat doet de partij en de „beweging" groei en. En daar gaat 't toch immers maar om? En als er dan straks ongelukken ge beuren? Wel, dan is er voor de gedupeerden nog altijd het troostwoord van Domela Nieuwenhuis. „dat men geen omelet kan bakken zonder eieren te breken". OPMERKER. Bij Kon. besluit is benoemd tot rid der in de orde van Oranje-Nassau S. O u d k e r k, predikant bij de Geref. Kerk te Kralingen, die gisteren zijn 40 jarige ambtsbediening herdacht. Ds Terpstra. Naar wordt mede gedeeld heeft ds A. Terpstra, tot voor kort predikant der Geref. Kerk van Tree beek (L.) thans te Arnhem, opgehouden lidmaat der Geref. Kerken te zijn en heeft hij dus zijn ambt als Geref. Predikant algeheel neergelegdl Als no. 1 op de voordracht voor hoofd der school te Oudelande komt voor de heer W. Dane, onderwijzer aan de openbare school te Nieuwerkerk. S. S. Smeding. De universiteit te Kansas City S. A.) heeft, naar het Hdbl. meldt, den heer S. S. Smeding (e Middelburg, op grond van zijn publicaties over George Berkeley, het doctoraat h. c. in de philosophie verleend. Inbrekers gesnapt. Donder dagnacht ongeveer 2 uur zagen twee sur- veilleerende Vlaardingsche politie-agenten op d'en Schiedamschen Dijk twee perso nen, die gedeeltelijk in militair uniform waren gekleed'. Het bleken te zijn zekere B. en zekere Fr., beiden woonachtig te Schiedam. B. droeg een acte-tasch, waarin een paar flessëhen wijn, een aantal dooizen sigaretten, en een pakje puddingpoeder, terwijl Fr. eveneens in het bezit was van een flesch wijn, flesscihen limonade, 28 reepen chocolade en inbrekerswerktui gen. Eerst weigerd'en beiden mede te gaan en wild'en zij den inhoud van de tasch niet laten zien, dloc-h onder bedrei ging van een revolver werden zij mede genomen naar het politiebureau te Vlaar- d'ingen. Zij legden hier een volledige be kentenis af en vertelden, dat zij ingebro ken hadden in den winkel van de we duwe J. v. d. Heul, wonende te Vlaar- d'inger-Ambacht. Vechtende schooljongens. Te Zeycn (gemeente Vries) kregen twee schooljongens twist. Deze liep zoo hoog, d'at de 14-jarige B. een geopend mes uit zijn zak trok en daarmede den 10- jarigen K. een steek in d'e borst gal, waardoor een diepe wond ontstond, die door een dokter werd verbanden. Tegen d'en jeugdigen dader, die reeds eerder met een mes heeft gestoken, is procesverbaal opgemaakt. Door een autobus overre- d e n. Zaterdagmorgen heeft er in de Sta tionsstraat te Apeldoorn een ernstig on geval plaats gehad', waarbij de 15-jarige slagersknecht ten K. het slachtoffer is geworden. Deze kwam met zijn fiets aan d'e hand uit een poort, met de bedoeling de straat over te steken. Juist toen hij zich midden op den weg bevond, kwam een autobus aanrijden. Niettegenstaande de chauffeur duidelijk hoorbare signalen gaf bleek een aanrijding onvermijdelijk met het treurige gevolg dat de jongen tegen den grond werd ge slagen, de bus hem over het lichaam ging en hij onmiddellijk dood was. Bejaard echtpaar door gie righeid verhongerd. Te Toulouse is een bejaard echtpaar uit gierigheid verhongerd. De oude menschen, die ieder ongeveer 64 jaar waren, woonden reeds jaren in een armoedige woning onder het dak van een oud huis in het centrum der stad. Het was geen geheim, dat de man vol komen onder den invloed van zijn vrouw stond, die zóó gierig was, dat zij dagen lang geen centime voor de noodzakelijkste levensmiddelen uitgaf. De vre abnorma Reeds de huise en ziekel getracht, afwijkinf Toen vond hij terwijl <i kenen va stateerde Bij on< in de w een bedn francs. Bit bierstad, als naar gevraagd het geval chener R vat vern per dag volking 0.41 L. Be 0.27 L. Ii record ve het bierv achteruit chen noi 1928 nog het zekei dat al is tegen 0.3 T w dag hadd vaaitafde ongevalle persoonlij vliegtuig bemand gelijktijdi te veel o einde on| het eerste mast van van dit lukkig ve voorste g de propel verwrong werd. De schrik vr Waars< van het t gebeuren, de gewei werd ook digd, al als het e« Gelukki zonder pe F11 houden een achttf recherche daan, dal nende in onderdeel de van o verd en men, dat waren ve de daarv< klaarbare verband een ondei houden, en valsch zekere van helin W, ris van vestigt de het feit, Arbeidslef in het p( waarvan F. Peichl boden or velen in ter der s' Bovene rechte gift aan daarmede bekende liam Boo Ten ov het „Arb waarschu In broken Broek in schaften men.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2