Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. achten het evenwel gewenscht, alvorens daartoe een voorstel te doen, de uitkom sten van de verandering van de Zeeuwsch- Vlaanderen af te wachten. Volgens het voorstel van den directeur en Ihet advies van het bureau Cornelissen zal het schip 5M. worden verlengd en het dek aan iedere zijde met 1 M. verbreed, waardoor waarschijnlijk op 't voorschip 12 auto's kunnen staan en aan de zijden vee, motorrijwielen en kleine auto's. Verbetering aanlegplaats te Hansweert. Indertijd werd onder de aandacht van Ged. Staten gebracht, dat de brug naar de Noordelijke ponton van den Provincialen Stoombootdienst te Hansweert feitelijk niet is ingericht, om daarover auto's en andere zware vervoermiddelen te laden of te lossen, aangezien de maximum toelaat bare asbelasting slechts 1000 k.g. zou be dragen. Voorts rees, in verband met den bouw van eene nieuwe boot voor den dienst tusschen Hansweert en Walzoor- den, twijfel of de hierboven bedoelde aan legplaats, zelfs indien zij werd versterkt, wel dienst zou kunnen doen voor de nieuwe boot. Omdat die aangelegenheid ten nauwste samenhangt met de beant woording van de vraag, waar en wanneer eene nieuwe aanlegplaats van Rijkswege aldaar zal worden gesticht, achtten Ged. Staten het gewenscht, daarover een on derhoud te hebben met den Hoofdinge nieur van den Provincialen Waterstaat en den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Zeeland. Dit onderhoud heeft plaats gehad. Ged. Staten verzochten daarna den Pro vincialen Hoofdingenieur zich aangaande de besproken versterking van de aanleg plaats met den genoemden Hoofdinge nieur-Directeur in verbinding te stellen en volledig rapport dienaangaande uit te brengen. Dit is geschied. Aangezien het zich niet laat aanzien, dat de nieuwe aan legplaats binnen betrekkelijk korten tijd zal worden gesticht, komt het Ged. Staten gewenscht voor, dat intusschen maatrege len worden genomen om bij het in de vaart komen van de nieuwe boot over eene eenigszins voldoende aanlegplaats te kunnen beschikken. Met de door den Hoofdingenieur voorgestelde werken, waarvan de kosten, zonder die van de ponton op f 20.000 worden geraamd, kun nen Ged. Staten zich vereenigen. Bereids hebben zij. aan den Minister van Water staat verzocht te willen mededeelen, of een der pontons van het Keizersveer, welke aldaar overbodig zijn geworden, ter be schikking van de provincie kan worden gesteld ten behoeve der bedoelde aanleg plaats en zoo ja, onder welke voorwaar den. Indien het antwoord ontkennend is, zal een nieuwe ponton moeten worden gebouwd, waarvan de kosten op f 6000 zijn te ramen. Autodienst Sluiskil-Hulst. Aan de N.V. Auto-, motorhandel en verhuurinriehting v.h. Mannaert-Geers te Neuzen, werd destijds voor den autobus- dienst van Sluiskil over Axel, Zuiddorpe, Koewacht, St. Jansteen naar Hulst van 16 Juli 1928 tot 3 October 1929 een sub sidie toegezegd. Intusschen is de dienst op 4 October 1929 overgegaan aan den heer P. Scheele te Neuzen, die thans daar voor fdnancieelen steun uit de Provinciale kas verzoekt. Ook nu heeft de dienst een nadeelig saldo opgeleverd. De verschillen de gemeenten hebben gemeentelijken steun toegezegd. Waar de autobusdienst in het algemeen belang noodig en wenschelijk kan worden geacht, zijn Ged Staten van meening, dat volgens de door de Staten op 18 Dec. 1923 vastgestelde algemeene regelen, aan den verzoeker, te rekenen van 4 October 1929 af, steun is toe te zeggen. Het maximum van het bedrag, waarnaar die steun kan worden borekend, ware dan te stellen op f 5100, d.i. het be drag waarop de waarde op 4 October 1929 der in gebruik zijnde autobussen door den keuringsdeskundige is geschat, en waar mede de ondernemer zich vereenigt. Laagspanningsnet te Hulst. Naar aanleiding van een in hun han den om advies gesteld adres van B. en W. van Hulst, waarin namens den gemeente raad verzocht wordt het daarheen te wil len leiden, dat de aan do Zoutcatraat op gerichte palen-constructie zal worden op geruimd en zal worden vervangen door 'n ondergrondsch laagspanningsnet, mer ken Ged. Staten op, dat aan de N.V. P. Z. E. M. vergunning is verleend tot het plaat sen, hebben en onderhouden van palen en het spannen, hebben en onderhouden van electrische leidingen aan die palen in den kant van de Zoutestraat te Hulst. Daarbij werd o.a. overwogen, „dat de eischen van het verkeer en van de veiligheid op den betrokken weg zich niet tegen het ver- leenen van de vergunning verzotten, daar toch de weg op het smalste gedeelte nog ruim 8 M. breed is en de plaatsing der palen zoodanig zal kunnen geschieden, dat de beschikbare verkeersbroedte daar door weinig of niet verminderd wordt; dat, wanneer de palen geplaatst worden aan dezelfde zijde van den weg als waar de lantaarnpalen staan, en wel in de lijn of bewesten die lantaarnpalen, het ver keer geen hinder zal ondervinden door op den weg geworpen schaduwen; dat welis waar de vrees voor ontsiering niet ge heel zonder grond is, doch dat de vennoot schap aan B. en W. heeft aangeboden, om de palen te vervangen door een kabel, mits de gemeente Vk van de meerdere kosten, ten bedrage van f 680 zou be talen.1" Het gemeentebestuur heeft bericht, dat het de gevraagde bijdrage te hoog vond, van welk standpunt het niet teruggekomen is. Daarna heeft de vennootschap, vol gens de verleende vergunning, een boven- iatfeiny fessgsfargi, énatm merken op, dat van ia-i aangevallen be sluit geen beroep op de Staten bestaat, zij zullen, naar Ged. Staten meenen, ten aanzien van het verzoek slechts eene af wijzende houding kunnen aannemen. Minister Reymer naar Z.-Vlaanderen. Minister Reymer zal in gezelschap van den directeur-generaal van zijn departe ment, dr ir J. A. Ringers Woensdag en Donderdag a.s. een niet-officieel bezoek brengen aan Zeeuwsch-Vlaanderen, ten einde zich naar aanleiding voornamelijk van de door het Tweede Kamerlid den heer E. Lockefeer naar voren gebrachte wenschelijkheden inzake het kanaal Axel- Hulst en den Rijksweg Hulst-Oostburg persoonlijk ter plaatse te oriënteeren. Z.Exc. zal o.a. ook een bezoek brengen aan Sluis in verband met het omleggen van den Rijksweg om de gemeente. Z.Exc. zal ten huize van den heer Lockefeer te Hulst verblijven. Zitting Prov. Staten. De tweede gewone zitting van de Prov. Staten van dit gewest zal plaats hebben op Dinsdag 24 November a.s. des namiddags te half acht uur. Het ligt in de bedoeling om de verslagen der afdeelingen te be handelen op Dinsdag 15 Dec. d.a.v. des voormiddags te 10 uur. ELECTRISCHE KACHELS in tien tallen modellen bij: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Ook Belgisch brood i d Zeeuwse h-V laanderen. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen heeft thans de Bel gische broodinvoer tegen 11 ct. per K.G. een crisis in het bakkersbedrijf veroor zaakt. Naar aanleiding hiervan zijn door de vereeniging van bakkers in Oost-Z.-Vlaan deren, afd. van den Ned. Bakkersbond Zaterdag telegrammen gericht tot den mi nister en t!ot de meelcentrale met drin gend verzoek ten spoedigste in den nood toestand te voorzien. Heden zou een deputatie van de bak- kersvereeniging aan den kantonrechter te Hulst verzoeken het vervoer van Belgisch brood te verbieden op grond van de be palingen van de Warenwet. De dienst Zijp eA. J. P o 1- d e r. Onderstaand telegram werd gisteren naar Den Haag verzonden: Minister van Waterstaat, Den Haag. Actiecomité, ver betering veerdienst ZijpeAnna-Jacoba- polder, verzoekt Uwe Excellentie beleefd audiëntie Donderdag 29 dezer, in verband met gewenschte beschikbaarstelling „Kei zersveer 2" voor genoemd veer. Vlissingen. De overvloed van fruit en de moeilijkheden bij den uitvoer maken, dat de prijzen zeer naar beneden loopen en de handelaren elkaar geducht becon- curreeren. Er ontstaat op deze wijze na- natuurlijk animositeit tuuschen de fruit handelaren. Dit is Zaterdagavond hier ten duidelijkste gebleken, toen op de Kleine Markt verschillende fruithandelaren drui ven te koop aanboden voor zeer lage prij zen De fruithandelaren hebben zich nu tot B. en W. gewend teneinde aan dezen onhoudbaren toestand een eind te maken. Zij hebben er bovendien op gewezen, dat volgens de Alg. Politieverordening de weekmarkten worden gehouden op de Oude Markt. De handelaren echter, die Zaterdag avond vruchten op de Kleine Markt ver kochten, waren voorzien van een vergun ning van den marktmeester en waren dus in de rechtmatige uitoefening van hun be drijf. Tegen één der handelaren, die geen marktgeld had betaald en die ook geen be wijs van vergunning had, is proces ver baal opgemaakt. Burg. en Weth. deel en den ge meenteraad mode, dat de werken, die in werkverschaffing nabij het 'fort de Nolle worden uitgevoerd, eindigen. Als volgend1 object voor werkverschaf fing komt in aanmerking het aanleggen van twee voetbalvolden in de omgeving van het Koopmansvoetpad. De Nederl. Hoide-Maatschappij raamt de kosten op f 17000, w.o. f 13000 aan loon. Het rijk is bereid daarin 75 pet. of rond f8500 by te dragen, zoodat door de ge meente een zelfde bedrag zal moeten worden gevoteerd, waartoe B. en W. een voorstel doen. Goes. Zondag is door de politie alhier aangehouden zekere K. uit Ellewoutsdijk, die in de St. Jacobstraat, zonder toestem ming, een prediking hield en daardoor een samenscholing veroorzaakte. Helnkenszand. Met ingang van 16 Nov. a.s. is verplaatst de rijksveldwachter J. J. Dieleman van Overslag naar hier. Gisterenavond te zeven uur werd de gemeente in opschudding gebracht door klokgelui en den brandhoorn. Spoedig bleek dat brand was uitgebroken bij den heer A. Traas in het Oudeland. Toen de brandweer ter plaatse verscheen bleek echter dat van de brandspuit geen gebruik behoefde te worden gemaakt, om dat de bewoners met toegeschoten hulp den brand meester waren. De oorzaak lis gelegen in het feit, dat de vrouw lappen aan de kachel had te drogen ge hangen. Terwijl man en vrouw bezig waren op hun zolder fruit te sorteeren, was een der lappen in brand geraakt sn had ook de andere vuur doen vatten. Doordat de rook naar den zolder kwam, bemerkten zij dat er iets niet in den haak «ras en snelden naar beneden, waar de wieg met een kind er in, in dichte rook gehuM w*. efip s» aiwU-r in veiligheid gebracht en werd met kracht het vuur bestreden, Er is belangrijke wa terschade aangericht, doch slechts weinig is verbrand. De brandweer kon spoedig inrukken. Een en ander wordt door verze kering gedekt. Kapelle. In het lokaal Obadja zal op initiatief van Zuster Scheffer een uitvoe ring gegeven worden. Voor nadere bizon- derheden zie men de advertentie in dit blad. Medewerking wordt verleend door de pas opgerichte fluitclub, ook zullen „de Kleine Kapellenaars" het hunne bijdra gen tot welslagen. We twijfelen er niet aan, het program in oogenschouw nemende, of de belang stelling zal groot zijn. Baarland. Zaterdag vergaderde de Raad. Een ontwerp-verordening op de winkelsluiting werd door den voorzitter Doorgelezen en toegelicht. Besloten werd urn ontheffing te vragen van de wettelijke regeling van 8 uur 's avonds tot 5 uur 's morgens gesloten te zijn gedurende den Zomertijd; en alsdan van 9 uur 's avonds tot 6,uur 's morgens gesloten te zijn en des Zaterdagsavonds tot 11 uur open te blijven. In verband met de uitvoering van de wet op het vervoer van lijders aan een besmettelijke ziekte, werd eveneens een ontwerp-verordening voorgelezen en door den raad goedgekeurd en aangenomen. Tot lid van het B. A. werd met 6 st. herbenoemd het aftredend lid J. Traas Kz.; 1 stem was blanco. Van het muziekgezelschap „Prinses Juliana" was een verzoek ingekomen, om ook dfs Zaterdagsavonds gebruik te mo gen maken van het schoollokaal, dat zij reeds één avond van de week in gebruik heeft voor het geven van lessen aan leer lingen. Met alg. st. toegestaan op de ge wone voorwaarden. Hierna sluiting. Bruinisse. Gistermorgen is het 339 ton groote sleepschip „Eben Haëzer", schip ier van Wageningen, gedomicilieerd te Zevenbergen, geladen met suikerbieten an Kortgene, bestemd voor Dinteloord, gesleept door de sleepboot „En Avant", kapitein Louret van Hansweert, op de Irammerplaat omhoog gevaren en blij- en zitten. Gisternamicldag is het den ton- ïenlegger J. Boekman van Bruinisse ge jukt met zijn motorvaartuig beide sche- ien af te slepen en in vlot water te bren gen, waarna zij de reis hebben voortgezet. St.-Philipsland. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag brandde een pakhuis, toebehoorende aan P. J. Aarnoudse in den Anna-Jacobapolder tot den grond toe af. Toen de brand ontdekt werd, was de brandweer spoedig ter plaatse, doch aan blusschen viel niet meer te denken. Het pakhuis was gedeeltelijk gevuld met bloembollen. Vermoedelijk is de brand ontstaan, door een in het pakhuis staan de kachel, die was gestookt om de bloem bollen droog te houden. WARM, STERK, MOOI ajn de fietsjekkers van 11.Degelijk, solide en goedkoop zijn onze zwarte eskimo bonkers. HOOFTMAN Jr., Vlasmarkt, Middelburg (Adv.) Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Akersloot W. J. Klaar, cand. te Amersfoort. Bedankt voor Oosternieland, S. de Vries te Nieuvv-Amsterdam. Voor Bres- kens I. P. van der Waal te Grijpskerke. Geref. Kerken. Tweetal te Marum, J. R. Hommes, hulp- pred'. te Breezand en S. van Wouwe te \rum. Beroepen te Meppel L. Oranje Cz. te Laren. Te Gees, J. ten Hove, cand. te Za.lk. Te Dedemsvaart, J. H. Meuleman ce Den Ham. Geref. Gemeenten. Drietal te lerseke, J. D. Barth te Bors- selen, G. H. Kersten, te Rotterdam en M. Hofman te Krabbendijke. Doopsgez. Gemeenten. Tweetal te Kampen: F. v. d'. Wissel te Aardenburg en mej. A. Leistra te Edam. Beroepen te Kampen F. v. d'. Wissel te Aardenburg. D s J. S 1 u ij s. f Te Driebergen, waar hij sinds zijn emeritaat woonde, is in den ouderdom van ruim 72 jaar overle den ds J. Sluijs, emeritus-predikant van de Geref. Kerk van Staphorst. De overledene werd 17 Jan. 1886 predi kant bij de Geref. Kerk van Laar in de graafschap Bentheim en was voorts predi kant te Uithuizermeeden, Rottevalle en van 19131926 te Staphorst. Driewegen. Bij de Ned. Herv. gemeente alhier zijn herkozen tot notabelen de hee- ren: A. van Wijngen en P. J. van Strien Jr. En herkozen tot leden der Commis sie van Toezicht de heeren J. Maat, W. H. de Reijger, P. Koole, M. Verburg, P. van Boven, C. F. Schijf, en K. van Wijngen. Herstemming tusschen G. van Iwaarden en Jacs. Nijsse. Ritthem. Aan de Maandagavond gehou den stemming voor 2 notabelen der Ned. Herv. Kerk werd door 41 personen deel genomen. De heer L. Breel, aftredend, werd met 28 stemmen herkozen. Voor de vacature-P. Schout, die niet meer in aan merking wenschte te komen, kregen H. Barentsen 10 St., A. Goedhart 7 st., A. J. de Pagter 6 st., J. C. Marijs 4 st., en dan nog 14 andere personen 1, 2 of 3 stem men, zoodat opnieuw een stemming moet pl? J!t* hebben mevr. De raad van Breskens benoemde tot onderwijzers de heeren F. Koster te Biervliet en J. J. Scheerens, tijdelijk on derwijzer aan de o.l. school, nr 2 der voor dracht; de eerste met algemeene, de laat ste met 8 tegen 2 st. De voordracht voor hoofd der lage re tuinbouwschool te Haamstede bestaat uit: 1. G. A. Hartog, Vierpolders; 2. J. J. de Reus, Surhuizum; 3. J. J. Tick, Slag haren. Noodlottige vechtpar- t ij tusschen kinderen. In de Frans Bekkerstraat op Gharlois heeft zich Zaterdagmiddag een tragische gebeurte nis afgespeeld. De 11-jarige M. van W., een meisje van 11 jaar is toen zij met enkele vriendin netjes in deze straat aan het spelen was, door een paar jongens geplaagd. Er is een vechtpartij ontstaan waarbij zij enkele trappen en stompen heeft gekregen. Ter wijl zij naar huis liep is zij plotseling in elkaar gezakt en toen zij naar boven ge dragen was kwamen haar ouders tot de ontstellende ontdekking dat het kind overleden was. Deze droeve gebeurtenis die in de om geving van de straat groote verslagen heid te weeg heeft gebracht, heeft zich als volgt toegedragen. Het meisje was met enkele vriendin netjes aan het touwtje springen toen een paar jongens van om en bij de twaalf jaar oud bij hen kwamen staan en hen begon nen te plagen. Zij hadden het daarbij speciaal op Mina van W. voorzien en het gevolg was dat het meisje op een ge geven oogenblik haar geduld verloor en een van de plaaggeesten een schop gaf. Een vriend van dezen jongen schopte daarop het meisje terug en tenslotte kreeg zij het nog aan den stok met een derden jongen die, nadat zij hem een stomp had gegeven, haar in de zij trapte. Het meisje liep daarna naar huis. Bij de voordeur gekomen viel zij echter. Een buurvrouw en een 18-jarig meisje droegen het kind de ouderlijke woning binnen. Oogenblik- kelijk werd een geneesheer ontboden, die helaas niet anders dan den dood kon con- stateeren. De politie stelde een onderzoek in, dat echter zeer bemoeilijkt werd door het feit, dat er nagenoeg geen meerderjarige ge tuigen van de vechtpartij bleken te zijn. Zaterdagavond zijn de drie jongens die het meisje geschopt en geslagen hebben met hun vaders op het politiebureau ont boden. Op het lijk van het meisje is beslag ge legd teneinde daarop sectie te verrichten. Het staat nog niet vast, dat het meisje direct als gevolg van de ontvangen stom pen en schoppen is overleden. Het is niet onaannemelijk dat oververmoeidheid als gevolg van het langdurig touwtjespringen mede oorzaak van haar plotselingen dood is geworden. De sectie zal dat nog moeten uitwijzen. Ongeregeldheden bij de werken aan deSchipbeek. In een kamp van een honderdtal arbei ders, die bij Markelo aan de Schipbeek verbetering aan het werk zijn te werk gesteld, is het gisteren tot ernstige onre gelmatigheden gekomen. De situatie ter plaatse is daar zoó, dat arbeiders die uit het Roergebied afkomstig zijn te Wester- flier zijn gehuisvest. Toen zij als gevolg van de malaise in het Roergebied hun baantje kwijt raakten, werden zij door de Nederlandsche autoriteiten naar hier gedirigeerd. Nauwelijks gearriveerd, werden zij be werkt door een zekeren Scholten, een on gedurig persoon, die zelf allerlei pogingen in het werk stelde, om te worden afge keurd. Gisteren nu, bij een door dr Wan- rooy ingesteld medisch onderzoek gedroeg S. zich dermate onhebbelijk, dat de werk baas Dertien, hem daarover berispte. Het slot was, dat het brutale heerschap werd ontslagen. De hoofdopzichter der Neder landsche Heidemaatschappij, de heer Wijnbergen uit Boroulo, oordeelde het verstandiger de kwestie voor te leggen a'in den rijksinspecteur der werkverschaffing. In afwachting van diens komst werd het S. vergund in het kamp te blijven. Van dit intermezzo heeft de man gebruik ge maakt de andere werklieden op te ruien. Dientengevolge legden 68 man het werk neer. De menschen waren niet te bewegen het werk te hervatten ondanks het feit, dat zij op staanden voet naar het Roerge bied zouden worden teruggezonden. Toen kalme overreding niet meer baat te, werden de halsstarrigen op den trein gezet, die hen weer naar Duisburg bracht. Het is nu maar' de vraag, wat deze men schen onder de huidige omstandigheden in Duisburg zullen moeten beginnen. De beslissing in deze aangelegenheid zal bij de Neder!andfche regeering berusten. Scharenslijper door auto g e d o o d. De 49-jarige scharen slijper G. uit Amsterdam stond gisteravond met zijn wagentje op de Amsterdamsche Vaart, dicht bij Haarlem. Hij had juist aan een boer gevraagd zijn wagentje te mogen stallen en stak daartoe den weg over. Hierbij lette hij onvoldoende op en juist toen hij bijna over was naderde een luxe auto uit de richting Amsterdam. G. schrok en deed een stap terug. Dit werd hem noodlottig. Hij werd aangereden, viel en kreeg voor zoover men aanvankelijk constateerde, een samenge stelde beenbreuk. In het St. Elisabeths- gasthuis te Haarlem bleek zijn toestand veel ernstiger te zijn dan men eerst meen de en na eenige uren is de ongelukkige aan de bekomen verwondingen overleden. Motorrijder tusschen een koppel koeien. De motor rijder L. uit Colmschate is daar gisteren avond op een koppel koeien, welke over den weg werden gedreven, ingereden. Drie van de vijf drijvers werden door de ver schrikte dieren, welke alle kanten uit sprongen, onder den voet geloopen. De te hulp geroepen geneesheeren constateer den, dat zij. zoodanige verwondingen had den opgeloopen, dat opneming in een zie kenhuis gewenscht was. De drie mannen zijn daarop naar het ziekenhuis te Deven ter vervoerd. Of de motorrijder schuld heeft, stond gisteren nog niet vast. De oudste inwoonster van Arnhem. Op 102-jarigen leef tijd is te Arnhem overleden mevrouw P. Way geboren Vleesch, Arnhem's oudste inwoonster en weduwe van wijlen notaris Way. Belgisch brood te Rot terdam. Gistermorgen is de eerste zen ding Belgisch brood te Rotterdam aange komen. De expeditiefirma Kloos heeft voor het transport gezorgd, en omstreeks half-twaalf was men er mee in Rotter dam. In enkele winkels in de stad is het te koop gesteld tegen 11 cent de 800 gram. Voor reclame werd gisteren bij aan koop van andere artikelen in die winkels een Belgisch brood ten geschenke gegeven. Er zijn op het oogenblik 8 winkels te Rotterdam, die Belgisch brood verkoopen. De organisatie schijnt goed in elkaar te zitten. Het ligt in de bedoeling, als de proef slaagt, met een heelen autotrein el- ken morgen te komen. Deze auto-trein zou 50.000 brooden kunnen vervoeren. Een speciale tractor rijdt in den trein mee, om, als een auto wegens een defect uit zou val len, den defecten wagen verder te sleepen teneinde een geregelden aanvoer te waar borgen. Gistermorgen zijn 50006000 Belgische brooden hier aangebracht en over de 8 winkels gedistribueerd. Drie dagen zonder eten of drinken. De buren van mej. L. te Eindhoven, hadden al in drie dagen taal noch teelten der alleenwonende dame be merkt. De politie werd hierop attent ge maakt. Deze verschafte zich langs de ach terzijde der woning toegang tot het per ceel en trof de bewoonster in hoogst ern- stigen toestand in haar slaapkamer aan. Zij lag al drie dagen te bed zonder hulp, eten of drinken. De politie deed de zieke direct naar het Gasthuis vervoeren. Haar toestand is hoogst bedenkelijk. Commissionnair in ef fecten gearresteerd. Zondag middag is door de Arnhemsche politie aangehouden de heer v. d. W., commis sionnair in effecten te Arnhem. De heer v.d. W. is op vermoeden van verduistering naar het Huis van Bewa ring te Arnhem overgebracht. De aange houdene was een firmant van de Fa. H. v. d. Broek Co., commissionnairs in ef fecten te Arnhem. Onlangs is deze firma op eigen aanvrage failliet verklaard. E en auto van den steun. Bij de rechtbank te Middlesex (Eng.) is het geval ter sprake gekomen, van 'n man die steun trok en er een auto op na hield. Op de vraag van den rechter hoe hij er in slaagde een auto te houden, antwoordde de man, dat hij tal van kennissen had. De man had de auto al 18 maanden en trok pas de laatste 4 maanden steun. Zijn fa milie hielp hem. Hij had de auto in huur koop en moest! er 4 pond 's maands voor betalen, terwijl hij maar 15 shilling 's weeks van den steun trok. De rechter was van oordeel, dat dit een van die dingen is, die maken dat het in Engeland den laatsten tijd zoo slecht gaat. Als zulke din gen mogelijk zijn, deugt het systeem van steunverleening niet. Postzak met diamanten gestolen uit! een trein. Za terdag is uit den trein van Harwich naar Londen een postzak gestolen uit Antwer pen, die pakjes diamant bevatte. Daar uit de 22 postzakken uit Antwerpen juist die met de diamanten gestolen is, vermoedt men dat deze zak reeds in Antwerpen van een geheim teeken moet zijn voorzien en dat de diefstal gepleegd is door een troep handige internationale gauwdieven. Staande eten. De Lcmdensche kantoormenschen eten tegenwoordig hun

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2