Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Ruwe Huid PUROL Ruwe Handen^ Doos 30 cent. Ruwe Lippen Bij Apoth. en Drogist Wij spreken, met opzet van: onge veer gelijken waarbo r g, omdat een reserve van 1 bed per 2500 inwoners, waarvan bij den opzet der barakken werd uitgegaan (ongerekend nog de moeilijkheden welke zich kunnen voor doen bij kleine gemeenten met Y> of bed), zeker niet onder alle omstandig heden opname der patiënten waarborgt. Maar ook voor de gemeenten, veelal de kleinere, waar voor een overeenkomst met een der grootere ziekenhuisinrich tingen niet kon worden gezorgd, dient naar een verschuiving der lasten te wor den gezocht, want de kosten aan den voorgenomen barakkenbouw verbonden, zijn werkelijk niet gering. Ons is een dis trict bekend, bestaande uit plattelands gemeenten met één centrum-gemeente, waar de kosten geraamd zijn op f 1 per hoofd der bevolking voor de buitenge meenten en het dubbele voor de centrum gemeente alwaar de barak zal worden gevestigd. Er is geen aanleiding om aan te ne men, dat de kosten elders belangrijk van het bovenaangegeven bedrag zullen afwij ken, zoodat de uitvoering van dit gedeel te der besmettelijke ziektenwet zéér be langrijke bedragen vordert, welke voor een groot deel ten laste van het platte land komen, ook al wordt de mogelijkheid geopend zooals hier en daar geschiedt het verschuldigde bedrag in 40 an nuïteiten te voldoen, waarmede de wer kelijke kosten feitelijk tot het 2.5 voud van het oorspronkelijke bedrag stijgen. Wij vragen daarom of, waar met de uitvoering der plannen nog niet werd be gonnen, eenig uitstel niet gewenscht, of sterker gezegd, geboden is, hetgeen te minder bezwaar kan ontmoeten, daar de wet geen bepaalden termijn noemt waarbinnen de voorzieningen moeten zijn getroffen. Het is nu allerminst de tijd om tot nieuwe en betrekkelijk belangrijke uitga ven te nopen. Bestrijding iepenziekte en werkloosheid. Blijkens een mededeeling van den heer H. C. Rutgers, burgemeester der gemeen te Borssele, in het weekblad voor ge meentebelangen wordt in genoemde ge meente de werkloosheid ten deele bestre den door hiervoor in aanmerking komen de iepen (geveld of in opslagplaatsen aangetroffen) zooveel mogelijk te laten ontschorsen en de schors te laten ver nietigen van gemeentewege door werk- loozen. WASCHTAFEL, BAD en GEIJSER voor f 145. Installateur: J. M. Polderman, Goes. Tel 129. (Adv.) Middelburg. Vrijdag trad voor de Afd. Middelburg van den Ned. Chr. Vrouwen bond op Ds Vunderink te Zeist met het onderwerp: „Psychisch evenwicht". Spreker zou het leven van iederen mensch in twee deelen willen verdeelen: n.l. Het bewuste leven en het onderbe wuste leven. Naar het onderbewuste leven gaat tegenwoordig meer dan vroeger de belangstelling uit. In de ziel spelen de groote levensgeheimen zich af; daar wor den de blijdschap en het leed geboren. Ons leven naar buiten is een weerspie geling van ons zieleleven. Hoe komen we achter 't zieleleven van den mensch, of van ons zei ven? Ie. Door zelfwaarneming, d.i. den moed te hebben, ons zelf rekenschap te geven van onze gedachten. 2e. 't kennen van de zielszie ken; dit zijn de menschen, die inner lijk overhoop liggen. 3e. De droom. In den droom komt 't onderbewuste leven tot uiting. 4e. De extatische toestand, waarin de mensch iets laat zien, van het geen er innerlijk in hem woelt en stookt. Ons bewuste leven en ons onderbewuste leven staan met elkander in verband. Het onderbewuste kan en mag zich niet altijd uitleven. Er is in ons onderbewuste leven veel wat wij moeten terugdringen, maar daar niets zich laat verdringen, komen we voor conflicten. Wij moeten zorgen evenwicht te brengen in onze conflicten. Wat leeft daar eigenlijk in 't onder bewuste? Ie. Freud noemt als 't voornaamste: 't. sexueele leven. Een eeuwig zoeken van de liefde naar bevrediging. 2e. Adler noemt in zijn Individualpsy- chologie den wensch om te heerschen, koning te zijn, eèn groote factor. 3e. De keerzijde van 't heerschen is de angst; vooral de angst voor den dood. (Todesfurcht). 4e. Leeft in ieder mensch nog iets van het beeld Gods, dat tot uiting komt in den drang naar waarheid, in 't verlangen om goed te zijn. In ieder mensch speelt de „ik-triebe", 't verlangen om iets te zijn in eigen kring een groote rol. Niet ieder echter kan wat beteekenen. Juist in 'tkind leeft dit verlangen heel sterk. Een kind, dat zwak is en daardoor niet kan stoeien en gehoond wordt door de sterken, zal lijden onder zijn minder waardigheidsgevoel. 't Voelt dit ook door minder capaciteiten of karakterfouten. Ieder mensch en ieder kind, dat zijn minderwaardigheidsgevoel voelt, zoekt op peil te komen. Hoe doen we dit? Ie. Door een vlucht voor 't leven, d.w.z. verlegen worden, zenuwachtig, in zich zelf gekeerd. 2e. Men probeert zichzelf omhoog te halen, öf de omgeving naar omlaag. 't Eerste gebeurt door liegen, door phan- tiiis, Os "''.at iq dn p:dbciteit?e.(i\.,n re*el is, groote w orden gebruiken, £.i er een eigen woordenboek op na houden. 't Tweede gebeurt door laster, kwaad spreken, 't uitoefenen van scherpe critiek. 3e. Door compensatie in de vriendschap; waar men in de vriendschap eigen leegte zoekt aan te vullen. Ook is er een zoeken naar evenwicht in 't gevoelsleven, dat culmineert in de erotiek. Hier zijn verlangens, die niet ver vuld kunnen en mogen worden; en zul len de pogingen krachtiger moeten zijn, al naarmate de begeerten heviger zijn. Bijna kunstmatig gaat hier de mensch zich 't omgekeerde aanwennen, om de lagere lusten te overwinnen. De angstige speelt den held, den verlegene den bru tale, etc. Een nieuwe vorm van evenwicht zoeken is de compensatie. Compensatie staat steeds ir, verband met schuld, met ver wijt. Schuldgevoel uit 't bewustzijn ver drongen, is niet weg. Hoe pogen wij het schuldgevoel te verdringen? Ie. Door 't goed te praten (zonden omzetten in deugden). 2e. Door 'tgoed te maken. (Een rijk aard, die zijn goederen op ongeoorloofde wijze verkreeg, wordt een philantroop). 3e. Door boetedoening. 't Was een dankbaar gehoor, dat Ds Vunderink voor zich zag. Hij heeft zijn hoorders weten te boeien en hen gewe zen op den rijkdom van 't Evangelie. De voorzitter van het Centraal Stem bureau voor verkiezing van leden van den gemeenteraad benoemde in de vaca ture-A. S. Boone, tot lid van den Raad den heer J. M. Harthoorn. Vlissingen. In de Zaterdag gehouden vergadering van crediteuren van de firma P. J. Siegers en Zoon alhier, verklaarden zich slechts enkele aanwezigen tegen sur séance van betaling. In den nacht van Zaterdag op Zon dag heeft op den hoek van het Groene- woud en de Walstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motorrijwiel. Op het motorrijwiel zaten behalve de bestuurder, twee duorijders, allen uit Souburg. De drie jonge mannen liepen alle verwondingen op en moesten, nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, per auto naar hun woonplaats worden vervoerd. De inzittenden van de auto kwamen met den schrik vrij. De po litie onderzoekt of hier sprake is van schuld. Zaterdag heeft het tractie-personeel der N. S. afscheid genomen van den de pot-chef, den heer A. H. Bals, die naar Dordrecht is overgeplaatst. Niet alleen met woorden, doch ook door het aanbie den van een souvenir, toonde het perso neel waardeering en achting voor den ver trekkende. Goes. Op de Internationale Kampioens tentoonstelling, Zaterdag te Rotterdam gehouden, behaalde dhr J. J. Snoodijk met zijn D. Herder een eersten prijs (zeer goed) in de puppy-klasse, een derden prijs in de succes-klasse, benevens twee speciale prijzen en een reserve-prijs. Kapelle. Zaterdagmiddag speelde de voetbalclub V. D. O. II een medaille-wed strijd tegen K.D.O. II 'sHeer Arends- kerke. Uitslag 31 voor K.D.O. II. lerseke. De heer L. J. de Rijke, in de laatste vergadering van den Raad be noemd tot lid van het Burgerl. of Alge meen Armbestuur (vac. J. Bakker) heeft zijn benoeming niet aangenomen. Driewegen. Zondagmorgen omstreeks half 5 werden de bewoners der Dorps straat door een geweldig lawaai uit hun slaap gewekt. Het bleek, dat een vracht auto van K. uit Oudelande, die op weg naar dr Folmer was, eerst de blinden en den muur van het huis van Krijger beschadigd had aan de rechterzijde der straat en toen aan den anderen kant der straat een hoek uit de garage van De Jager gereden benevens een stel deuren ernstig beschadigd had. Van de auto was enkel de bumper omgebogen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Aagtekerke. Alhier is de melkprijs met 2 cent verlaagd en gebracht van 10 op 8 cent per Liter. Domburg. Benoemd tot voorzitter der Vereeniging voor Christelijk Schoolonder wijs alhier Ds H. K. Quéré, Herv. pred. alhier. Zaamslag. De A.-R. Kiesvereeniging hield Zaterdagavond haar eerste verga dering in deze campagne. Dhr S. van Hoeve, wethouder, hield een causerie over Gemeentebeleid. Spr. besprak verschil lende voornaamste vergaderingen en be sluiten, die genomen waren in de 4-jarige periode, die verloopen is. Verschillende vragen en opmerkingen werden gemaakt. Op aangename wijze werd gediscusseerd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Rotterdam (vac. ds de Heer), A. R. Rutgers te Usselo. Bedankt voor Almkerk, W. Kool te Beesd. Geref. Kerken. Bedankt voor IJmuiden, J. "W. Esse- link te Doorn. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Apeldoorn, P. J. de Bruin te Veenendaal en J. L. de Vries te Bus- sum. Krabbendijke. Gekozen tot Kerkvoogd der Ned. Heir/. Kerk alhier dhr de Pagter iu da vacate'© A„ vaat Hs-ru, Ritthem. De heeren A. J. de Pagier en f W. Boogaard, resp. ouderling en diaken der Ned. Herv. Kerk, wenschten voor een herbenoeming niet meer in aanmerking te komen. In hun plaats zijn resp. benoemd de heeren D. Boogaard Jr. en Arn. de Wijze. Tholen. Met als tekst de woorden uit Je- saja 30 vs. 20 deed ds W. Baay Zondag il het tjokvolle kerkgebouw der Vrije Geref. Gemeente aan de Vischstraat alhier zijn intrede. Gehandeld werd over: le. een liefdevolle en noodzakelijke verdrukking en 2e. een dierbare en souvereine belofte. In zijn toespraak tot de gemeente en kerkeraad zeide spr. te durven verklaren, dat hij dit ambt niet heeft gezocht, doch doordat God hem uit zijn fonteinen van eeuwige genade heeft geschonken, heeft hij vrijmoedigheid om van Hem te getuigen, ondanks dat men heeft geschreven dat hij niet is geroepen. Niet door den mensch of van den mensch is hij geroepen, doch door God zelf. Toen hij voor 2 jaar in grooten strijd was, heeft ds Fraanje hem gezegd, de hand aan den ploeg te houden, niet achterwaarts te zien, doch zich te strek ken tot hetgeen voor hem was, goed de Schriften te onderzoeken en toch nooit zich laten opleiden op een school. Spr. weet, dat hij niet kan staan in de schaduw van sommige leeraars die bizondere gaven en genade van God hebben gekregen, doch waar hij' reeds jaren de begeerte had, God te dienen, hoopt hij in Zijn hand een klein lichtje te worden voor anderen. Hij zal het zwakke niet verstoeten, doch hoopt hen ook niet op te voeden en op te bou wen in droggronden. Voor spr. en de gemeente is een zware tijd aanstaande, want spot en smaad zal hen niet worden onthouden; zeggen som migen niet in Tholen: wie is deze, ken nen wij niet zijn vader en zijn moeder, is hij niet de zoons des timmermans? Hierna werd ds Baay toegesproken na mens den kerkeraad door den heer D. Schout, waarna de gemeente hem staande toezong Ps. 121 vs. 4. Niet erkende roeping. Ds L. Boone te St. Philipsland deelt, vol gens de R o 11 e r d., mede, dat hij de be vestiging van den heer W. Baay te Tho len niet heeft willen bijwonen. Hetzelf de bezwaar dat bij de Geref. Gemeenten gold, is ook zijn bezwaar. Hij kan namelijk niet gelooven dal de heer Baay tot het ambt van God geroepen is. Giften en legaten. Wijlen de heer A. S. Sluijter, in leven ouderling van de Chr. Geref. Kerk te Amsterdam, heeft gelegateerd vcfor onderscheiden Chr. Geref. doeleinden een totaal bedrag van f 14.410. De Chr. Geref. kerk van Amsterdam-West ontvangt een legaat van f 6706. Aan de Vrije Universiteit is ge slaagd voor het candidaatsexamen Theo logie de heer H. P. Rutgers te Sneek. Mej. J. W. Reijhhout te Middelburg is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Oud-Vossemeer. Met ingang van 1 Februari a.s. is de heer J. P. Sehüngel, hoofd der chr. school aan de Julianastraat te Loosduinen, be noemd tot inspecteur van het zendings- onderwijs in Suriname. Te Leiden is bevorderd tot doctor in de geneeskunde op proefschrift getiteld „De biologische standaardisatie van het vitamine D" de heer J. W. R. Everse, ge boren te Vlissingen. Vrouwelijk schoolhoofd. Op de voordracht voor hoofd der openbare lagere school te Eexterveen in de ge meente Borger (Drente) is als nr 1 ge plaatst mevr. J. Kloosterhuis-van Dijk te Gasselte (Drente). Automobilist gedood. Gisternacht had op den Amsterdamsche- weg bij Ede een auto-ongeluk plaats, dat de bestuurder, den heer L. W. van Peur- sum te Amsterdam het leven kostte. De heer Van P. kwam met zijn echtgenoote in een kleinen racewagen van de richting Arnhem, toen hij in een bocht door de gladheid van den weg slipte en tegen een boom sloeg. De heer Van P. bekwam een ernstige schedelfractuur. In het ziekenhuis aange komen overleed de heer Van P. reeds spoedig. Knaapje doodgereden. Gistermiddag is te Hoensbroek een jonge tje van zes jaar door een auto doodgere den. Het kind, dat de straat overstak, heeft vermoedelijk de auto niet gezien. De bestuurder van de auto remde, toen hij den jongen zag, uit alle macht, maar kon niet voorkomen dat de auto over het kind heen ging. Een dokter, die onmiddellijk ter plaatse was, kon niet anders dan den dood constateeren. De bloementeelt ende mestvaalt. We hebben in de afgeloopen zomer meermalen bericht gehad over groenten die naar de mestvaalt konden worden ge bracht, nu is de beurt aan de bloemen. In het Westland worden momenteel enor me hoeveelheden chrysanten aangevoerd, maar de bloemenprijzen zijn ook al niet te best. Het is dezer dagen zelfs zoover gekomen dat chrysanten niet verkocht konden worden aan de veiling, en heel wat kinderen Flora naar de mestvaalt verhuisden. WEET DE GEMEENTERAAD VAN WEMELDINGE WEL, WAT HIJ GAAT DOEN? Wemeldinge is een fraai dorp, aldus het „Prot. Zuiden". Vandaar, dat het nogal vreemdelingen trekt. De gemeente raad van Wemeldinge is echter op weg het plaatsje grondig te bederven. Helaas! Wat is toch de kwestie. Deze gemeente is thans aangesloten aan de P. Z. E. M. wat zeer verstandig is. Want de moderne tijd eischt electriciteit. Alleen het vraag stuk van den aanleg bleek nog niet op gelost te zijn in veler hoofden. Wel was er reeds een besluit genomen, om de ka bels ondergronds te leggen, wat natuur lijk duurder is, maar minder gevaar op levert en ook minder kostbaar van on derhoud is. En nu blijkt, dat er gemeenteraads leden zijn, die tegen de uitgaven van een ondergrondsch net bezwaar hebben. Dus kwam de raad op zijn besluit terug, en besloot de kabels bovengrondsch te ne men. Natuurlijk zal hij overwogen hebben, dat hieruit ellende kan voorkomen. Bij ijzel, sneeuwval of mist die bevriest, kun nen de draden knappen, wat ook elders al meer dan eens voorkwam. En daar zij zwaar beladen kunnen zijn, zullen on gelukken niet uitblijven. Dat alles weet de raad natuurlijk, en neemt hij voor zijn rekening. Maar waar hij 'blijkbaar geen oog voor heeft gehad is de schoonheid van zijn gemeente. Onherroepelijk wordt Wemeldinge be dorven. Wij zouden dan ook de raadsleden een raad willen geven. Gaat eens kijken op Schouwen, om te zien welk een effect ontstaat als de draden aan palen worden vastgemaakt. En als dit deel van Zeeland buiten zijn bereik ligt, sla dan een oog in de Heernisseweg (Bergpad) te Goes. Aanschouw dan, hoe een bovengrondsch net alles bederft, wat er nog aan schoon heid aanwezig was. Zoo gaat Wemeldinge zijn moois ver nietigen. Gelukkig dat Kloetinge, Kapelle en andere fraaie dorpen, een breeder kijk hebben gehad, en die allerleelijkste palen uit hun gemeente hebben geweerd. ZONDER PRIJSVEHH00GING plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". KLEINHANDELS- EN GRQOTHANDELSPRIJZEN. Maakt de kleinhandel te groote winsten? Een correspondent van „De Tijd" heeft te Genève den vroegeren thesaurier-gene raal, Mr. Trip, gein terview d over de heer- schende economische crisis en haar op lossing. Hierbij werd ook gesproken over de gedragingen van den detailhandel in ons land. Mr Trip liet zich uit als volgt: „Ook in Holland is een aanpassing der kleinhan delsprijzen aan de groothandelsprijzen dringend noodig. De tusschenhan- delaren moeten bij ons wel aanzien!ijke winsten maken, indien men nagaat, dat de prijzen in den groothandel gezakt zijn tot beneden het peil van vóór den oorlog, terwijl daaren tegen het kleinhandelprijsniveau nog op 150 pet. van het vóór-oorlogsche peil staat". In een onderhoud met het Ned. Corr. Bureau bij zijn optreden als president van de Nederlandsehe Bank, heeft Mr Trip de beschuldiging herhaald in dezen vorm: „Het eenige wat nog moeilijkhe den meebrengt, is, dat de kosten van het levensonderhoud, de détailprijzen zich nog niet voldoende aanpassen bij de groothandelsprijzen". In verband hiermede schrijft het Bu reau van den Ned. R. K. Middenstand: Deze meermalen gehoorde klacht was immers voor minister Verschuur aanlei ding, om aan de hoogleeraren Polak en Kaag op te dragen, hem „van advies te dienen inzake de vraag, door welke oor zaken en in welke mate de kleinhandels prijzen van tal van verbruiksartikelen, de groothandelsprijzen van die artikelen (of van de grondstoffen voor de ver vaardiging daarvan) bij daling niet of onvoldoende volgen. Men weet, welke de uitkomsten zijn geweest van het door de hoogleeraren in gestelde onderzoek. Welhaast over de geheele lijn der on derzochte artikelen bleek de aanpassing der kleinhandelsprijzen aan die van den groothandel of van de desbetreffende grondstoffen, bevredigend te zijn. Alleen bij z.g. merkartikelen, waarvan de winstmarge voor den klein handel veelal door de fabrikanten wordt vastgesteld, bleek de aanpassing in een al te langzaam tempo tot stand te ko men. Desondanks vestigen de uitlatingen van Mr Trip weer den indruk, dat de klein handel opzettelijk de prijsdaling tegen houdt en van de conjunctuur gebruik maakt om aanzienlijke winsten te beha len, die alleen in de ongefundeerde the orie van Mr Trip bestaan. Wij heweiten geenszins, dat het gelden de distributiesysteem voor geen enkele verbetering vatbaar is. De middenstand is steeds ten volle be reid om mede te werken aan elke ver betering van het distributiestelsel, die economisch en sociaal te verdedigen is. De heer Trip vergelijkt de indexcijfers der groothandels- en kleinhandelprijzen van vóór den oorlog met die van na den oorlog en constateert, dat bij gelijke groot handelsprijzen thans en vóór dien tijd, de kleinhandelsprijzen niettemin in deze da gen 50 punten hooger zijn dan vóór het uitbreken van den wereldoorlog. En daaruit concludeert dan de heer Trip, dat in ons land de kleinhandel aan zienlijke winsten maakt. Een geheel oppervlakkige en ongegron de conclusie! Allereerst toch staat vast, dat allerwe gen de kleinhandelsprijzen, zoowel de stijging als de daling der groothandels prijzen slechts op een min of meer aan zienlijken afstand volgen en dat voor dit verschijnsel alleszins aannemelijke rede nen zijn aan te voeren. Bovendien vergeet de heer Trip, dat sinds 1914, het begin van den oorlog, al lerlei factoren, die de gezamenlijke be drijfskosten van een kleinhandelsonder neming uitmaken, aanzienlijk zijn geste gen en diensvolgens ook den verkoopprijs in den détailhandel zelfs zonder ver hooging van de netto winstmarge be duidend verhoogen. Voorts is herhaaldelijk gewezen op de onbruikbaarheid der indexcijfers van klein- en groothandelsprijzen, zooals die door het Centraal Bureau voor de Sta tistiek worden gepubliceerd, om deugde lijke vergelijkingen te trekken en conclu sies te motiveeren, zooals door den heer Trip geformuleerd. Ook zijn er omstandigheden, die zelfs al waren de indexcijfers van groot- en kleinhandelsprijzen onderling volko men vergelijkbaar toch verbieden, daaruit conclusies te trekken, als de heer Trip zich veroorloofd heeft te doen. Een voorbeeld moge dit duidelijk ma ken. Herhaaldelijk wordt geklaagd, dat, on danks de sterke daling van den prijs der varkens, de detailhandelsprijs van het varkensvleesch zoo bijzonder hoog blijft. Maar als men bedenkt, dat tegenwoor dig, in tegenstelling met vóór den oor log een belangrijk deel van het varken, t. w. het spek, welhaast waardeloos is ge worden en uiteraard dit vrijwel waarde- looze deel van het dier in den prijs van andere deelen daarvan mag en .roet wor den verdisconteerd, dan is ten eenenmale valsch de herhaaldelijk getrokken con clusie: vroeger waren de varkens zóó duur en was de prijs van het varkens vleesch zóó hoog, thans zijn de varkens even of nog minder duur en is niettemin de prijs van het varkensvleesch aanzien lijk hooger. Zulke oppervlakkige conclusies han gen volkomen in lucht. Om al deze redenen moet dan ook de beschuldiging des heeren Trip, als on bewezen en door een beroep op onze indexcijfers trouwens onbewijsbaar, worden afgewezen. Geen gepensionneerden in. rijks betrekkingen. DEN HAAG. In de e.v. legerorder deelt de Minister van Defensie mede, dat mede in verband met de tijdsomstandigheden in den regel geen gepensionneerden te werk mogen worden gesteld in burger lijke rijksbetrekkingen. In verband hier mede brengt de Minister ter kennis van de autoriteiten van de landmacht, dat geen personen, in het genot van pensioen, aangesteld mogen worden als ambtenaar- in den zin van 't algemeen rijksambtena ren-reglement of te werk mogen worden gesteld krachtens het arbeidsovereenkom- stenbesluit. Slechts de Minister van De fensie kan afwijkingen hierop toestaan. DEN HAAG. Thans is in het Zieken huis aan den Zuidwal het tweede slacht offer van het auto-ongeval op den Boule vard te Scheveningen, mevr. F. geboren O., aan hare verwondingen overleden. De toestand van mej. H. is thans tamelijk bevredigend. GRONINGEN. Gedep. Staten van Gro ningen stellen voor met het oog op de tegenwoordige tijdsomstandigheden voor 1932 het aantal opcenten op de vermo gens- en inkomstenbelasting met 2 te vermeerderen en te brengen op 24. HEERLEN. Hedenmorgen is langs de spoorlijn onder de gemeente Nieuwen- hagen het lijk gevonden van een 28- jarigen jongeman, wien vermoedelijk door een trein beide beenen van het lichaam zijn gereden. Het lijk kon nog niet geïdentificeerd worden. HEERLEN. De persoon, die verdacht werd betrokken te zijn bij den te Sittard gepleegden aanslag op den spoorweg, is in vrijheid gesteld. AMSTERDAM. De laatste veertien da gen zijn bij de Hollandia-fabrileken (Kattenburg Co.), waar in hoofdzaak regenkleeding wordt vervaardigd, 170 ar beiders ontslagen. AMSTERDAM. Een man in de Tulp straat was bezig een revolver, waarvan hij blijkbaar de constructie niet kende, schoon te maken. Hij zag niet, dat het geladen was. Plotseling ging een schot af, waardoor zijn juist op bezoek zijnde moeder in den hals getroffen werd. Zij werd naar een Ziekenhuis vervoerd. Haar toestand is hopeloos-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2