DE ZEEUW Om het Eeuwige Rgk. HET ADRES A. WILKBNG Zijn uw TWEEDE BLAD. kalmeert hoesten 15^ ©maakt slijm los! ©brengt verlichting Uit de Provincie Wat er deze week voorviel Brieven uit Middelburg. FEulLLETON. Zoeklichtjes. veer als een vaste post op d© gemeente- begrooting voor bet vervolg zal gaan voor komen, tenzij er een duchtige bezuiniging door versobering der exploitatie wordt in gevoerd. Het is wel gewensdht b.v. dat een zoo klein mogelijk aantal zieken door een zoo groot mogelijk aantal zusters wordt ver pleegd; dat de salarissen dier zusters wor den opgevoerd, doóh evengoed als het mogelijk is, dat b.v. de verpleegkosten in het Ohrist. gesticht voor krankzinnigen „Vrederust" te Bergen op Zoom, belang rijk lager zijn dan die in het Prov. krank zinnigengesticht Castricum in Noord- Holland, terwijl de verpleging in eerstge noemde inrichting vooral niet minder is, moet het mogelijk zijn, dat de exploitatie kosten in ons ziekenhuis belangrijk wor den verminderd. De tijd dat Middelburg zoo ongeveer het monopolie bad voor de Ziekenhuis- verpleging op Walcheren en een groot deel van Zuid- en Noord-Beveland en Z. Vlaanderen, is voorbij. Zoowel in Goes als in Vlissingen heeft Middelburg de con currentie van twee nieuw-geoutilleerde ziekenhuizen te doorstaan, die er vroeger niet, althans niet in dien vorm waren. De zorg voor goede zieken'huisverpleging kan Middelburg voortaan met 4 nieuwe zieken huisinrichtingen, waarvan „Bethesda" te Vlissingen den verpleegprijs in de 3e kl. met 20 pet. verminderde en op f 3 per dag bracht, deelen' en de bakens naar het getij verzetten. De stand van Middelburg's ge- meentefinanciën zal daartoe dringen. Het is niet zoo dat we hier een Aca demisch Ziekenhuis hebben onder leiding van hoogleeraren, met een staf van doc toren en assistenten. We hebben hier een gewoon plaatselijk ziekenhuis voor een plaats van even 18.000 zieken, die in zielental gestadig achteruitgaat. Een volgend maal meer. Vriendschappelijk groetend, t.t. METELLUS. voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST DE NOOD IN DE VEENKOLONIËN: Een voorstel tot steunverleening. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft een nota van wijziging ingezonden van het wetsontwerp tot wij ziging en verhooging van Hoofdstuk V der Rijksbegrooting voor 1931. In de Memorie van Toelichting zegt de Minister, dat de ernstige toestanden in de veenkoloniën de Regeering aanleiding hebben gegeven nogmaals maatregelen te beramen ter verdere tegemoetkoming in den dringenden nood, waarin de veenko loniale aardappelmeelindustrie en de daarbij betrokken landbouwers verkee- ren. De moeilijkheid bij het kiezen van een middel tot steunverleening schuilt voor namelijk hierin, dat de markt voor het hoofdproduct, aardappelmeel, door over productie, zij het mede in verband met hoogst bijzondere kunstmatige toestan den, bedorven is, terwijl een maatregel tot steunverleening, die in behoorlijk breeden kring voldoende hulp wil ver schaffen, juist aan dat hoofdproduct ver bonden moet worden. Aangezien de streek op andere wijze niet te helpen is, moet naar de meening der Regeering over de bezwaren worden heengestapt op grond van het groote al- gemeene belang, aan het behoud van de streek verbonden. Wil de regeering daadwerkelijk den veenkolonialen landbouw helpen, dan is een directe steunverleening de eenige manier. Indien deze wordt ge steld op maximum 30 cent per H.L. aard appelen, van 400 gram, dan zal de op- aanqedaan?^ vraug het oordeel van uw dokter MENUN f! 8.MEIN0ERVMA.-ÖEN HAA0 brengst voor den boer komen te liggen op gemiddeld 85 cent. Indien wordt overgegaan tot het ver- leenen van steun als hier is bedoeld, dan is uit verschillende besprekingen reeds gebleken, dat de banken geen bezwaar zullen maken om de nieuwe campagne 19311932 te financieren en de fabrie ken in staat te stellen boven het steun bedrag van 30 cent naar behoefte verdere voorloopige uitkeeringen te doen. Het komt de Regeering billijk voor de steunuitkeering niet verder uit te strek ken dan tot hoogstens 70 pet. van de hoe veelheid fabrieksaardappelen, die in 1930 aan de fabrieken zijn afgeleverd. In de ontwerp-regeling met de fabrie ken stelt de regeering vast, dat ten be hoeve van steunverleening aan den veen- kolonialen landbouw een bedrag beschik baar wordt gesteld van ten hoogste f 2.400.000. De P. Z. E. M. Aan de P. Z. E. M.-Mededeelingen is het volgende ontleend; Noordgroep. Op 1 September is het electrische net in de gemeente Tholen met eenige plechtigheid in bedrijf ge steld. De gemeente Haamstede heeft, door uitbreiding te geven aan het door haar met de P. Z. E. M. afgesloten garantie contract, doen blijken, dat zij nog meer woningen buiten hare kom wenscht te doen aansluiten dan reeds het geval was. Het aantal afnemers van stroom vol gens vastrechttarief en van stroom voor kookdoeleinden neemt gestadig toe. Op 24 September 1931 werd het nieu we, ondergrondsche net te Scherpenisse op plechtige wijze in bedrijf gesteld. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat ide gemeente Scherpenisse voorloopig de laatste gemeente in de Noordgroep is, welke vanwege de P. Z. E. M. wordt ge- electrificeerd en dat de mate van aan sluiting aldaar de grootste van het eiland Tholen is. Middengroep. Wederom werden er eenige netten in bedrijf genomen en wel in Biggekerke, Meliskerke, Baarland, Veere, Ritthem, 's-Gravenpolder, Vrou wepolder en de kom van Gapinge. Be houdens Vrouwepolder en Gapinge wer den deze netten ondergronds uitgcoerd. Walcheren is thans geheel geëeiectri- ficeerd. Wel heeft Westkapelle een eigen exploitatie, doch de onderhandelingen zijn zoover gevorderd, dat hoogstwaar schijnlijk vóór het einde van dit jaar ook de electriciteit door de P. Z. E. M. zal worden geleverd. Naast Noord-Beveland, dat in het be gin van dit jaar reeds geëlectrificeerd was, blijven nog 7 gemeenten over in Zuid-Beveland ten Westen van het ka naal, vier dezer namen reeds een besluit tot het doen aanleggen van het net; alle besloten tot ondergrondschen aanleg. In de gemeenten Kattendijke en Hoede- kenskerke is reeds begonnen met den aanleg. Daarna rest nog het deel beoosten het kanaal door Zuid-Beveland, waar de ge meenten zich dienen uit te spreken over den aanleg van het net. In den loop van het volgend jaar kan de geheele middengroep dus geëlectrifi ceerd zijn. Zuidgroep. Het laagspanningsnet in de gemeente Ossenisse werd op 20 Juni met groote feestelijkheid in bedrijf ge-' nomen. De overneming van de netten der ge meenten Biervliet en Hoek is tot stand gekomen. Thans worden ook onderhan- VAN ZATERDAG 24 OCTOBER 1931, Nr 21. Het Voorloopig Verslag van de Tweede Kamer over de Rijksbegrooting ziet er niet zoo gunstig uit voor de Regeering. Van alle kanten kwam de critiek los en bij het lezen van dat alles zou men bijna den indruk krijgen, dat het weieens tot een botsing zou kunnen komen tusschen Regeering en Parlement. In de practijk valt het echter meestal wat mee. Dat is al weer gebleken bij het gisteren aangenomen wetsontwerp inzake den Economischen Voorlichtingsdienst. Het Voorl. Verslag over dit ontwerp was bijster ongunstig, maar nadat de Minis ter zijn standpunt had toegelicht en eenige wijzigingen had aangebracht, werd 't ontwerp zelfs zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Hieruit volgt nu niet dat heel de Kamer achter de Regeering staat, maar wel blijkt er uit, dat een af- deelingsverslag geen goede maatstaf is om de situatie te beoordeelen. Van meer belang is in dit opzicht het verloop van de interpellatie-Van den Tem pel over de economische crisis en de mid delen die moeten worden aangewend om de gevolgen te temperen. Hierbij was een der voornaamste punten van het Regee- ringsbeleid in het- geding. Toch ontvingen de van Socialistische zijde ingediende moties van geen enkele zijde steun. Zelfs de radicale Roomschen op wier hulp ter dege was gespeculeerd voelden geen be hoefte zich tegenover de Regeering te plaatsen. Dit beteekent uit den aard der zaak niet, dat alle tegenstemmers met alle Regeeringsmaatregelen ingenomen zijn. Dat kan ook wel haast niet bij een zoo belangrijk en buitengewoon ingewikkeld vraagstuk als het hier geldt. Maar niet in alles toejuichen wat de Regeering doet en zelf een betere oplossing aan de hand te doen, zijn er twee. Hier geldt ook nu wel in zeer bijzondere mate, dat de cri tiek gemakkelijk is maar de kunst moei lijk. Het conflict tusschen China en Japan is nog niet opgelost, maar er zijn, en dat is gelukkig toch enkele gunstige ver schijnselen. Men heeft in deze dagen weieens de vraag gesteld: wat beteekent nu eigenlijk de Volkenbond? Men kan de zaak echter ook omkeeren en zeggen: hoe zou 't verloop van deze kwestie zijn geweest indien de Volkenbond zich er eens niet mee had bemoeid? Zou er dan ook nog, althans een zeer groote, kans zijn, dat het met een sisser afloopt? Engeland, dat thans aan den voor avond van nieuwe verkiezingen staat, heeft weer met nieuwe moeilijkhe den te kampen nu op Cyprus een opstand is uitgebroken met de bedoeling onder 't Engelsche juk uit te komen. En de be sprekingen met Gandhi hebben naar het schijnt ook nog niet tot eenig resultaat geleid. Laval, de Eransche premier is thans in Amerika. Moge dit bezoek bevorderlijk zijn aan de algemeene rust en welvaart. Intusschen komen uit verschillende streken berichten, die er op wijzen, dat de winter zijn intrede heeft gedaan. Niet zonder zorg zien velen den komenden winter tegemoet. En dat is te verstaan. Want het ziet er in menig opzicht don ker uit. Maar er is ook een lichtpunt. Dit: God regeert. Oók in den komen den winter. Oók temidden van de crisis. T.XXTX Amice, Bij velen van ons volk liggen, zooals men dat wel eens noemt, de muizen dood voor de spinde. De inkomsten daalden, de lasten bleven, of werden zwaarder. Zie 'b.v. Middelburg, waar 'het spook eener. aanzienlijke 'belastingverhooging ons aan- 41) -^>- HOOFDSTUK XVI. Flavia was zeer teleurgesteld, toen ze vernam, dat haar man voornemens was een tweeden nacht in den tempel door te brengen en dit gevoel werd nog ver-, sterkt, toen haar zuster vertelde, wat ze van eenige leden van de Christengemeen te betreffende Aesculapius gehoord had. Flavia was door den bisschop van Epheus belast geworden met een briel voor zijn ambtgenoot te Pergamos en daar het haar onmogelijk was hem zelf onmiddellijk te gaan brengen, had ze Si- sidona gestuurd. Maar toen deze aan de woning van den bisschop kwam vernam ze, dat zijn vrouw gestorven was en dien avond begraven zou worden en tegelijker tijd werd ze uitgenoodigd de teraarde bestelling bij te wonen. Maar in den loop van het onderhoud, dat ze had met de dochter van den bisschop, drukte deze haar op het hart er niet met vreemden over te spreken, daar de priesters van grijnst. Alleen de leden der modern© vak organisaties baden in het geld. D© inkom sten van de 29 bij het N.V.V. aangesloten vakbonden bedroegen over het vorig jaar niet minder dan ruim zeven en een half millioen gulden (f 7.532.891). De ruim 300.000 leden betalen dus ieder een jaarlijksche contributie van niet minder dan f'25. Het gezamenlijk vermogen van de bon den steeg van 12.5 op 13.6 mill. En ten slotte bedroeg 't saldo van 't stakingsfonds f2.008.000 (twee millioen acht duizend gulden). Wat wil men nog meer? Wat doet men met al dit geld? Het zou voor de hand liggen, dat het Ned. Vak verbond nu eens een groote fabriek ging oprichten, waar men eens kon toonen, (hoe op socialistisch standpunt en volgens de eisohen van het socialisme, de arbeiders worden behandeld; hoe de arbeidsvoor waarden den anderen werkgevers tot een voorbeeld zijn; hoe socialisatie en mede zeggingschap worden doorgevoerd; hoe men in 't kort nu eens een voorbeeld van een werkgever kan zijn. Geeft ons eens een voorbeeld in dit opzicht, mijne hee- ren; de theorie is zooveel gemakkelijker dan de practijk, lazen we dezer dagen in een onzer groote bladen uit een ingezon den stuk van „eene buisvrouw". Inplaats dat Engeland met bare ar'bei- dersregeering een voorbeeld was voor Ne derland is bet juist omgekeerd. Daar on gekende werkloosheid en armoede; hiér voor ambtenaren en werknemers in be schutte bedrijven voldoende ioonen en rijke arbeiderskassen. Daar loonsverla ging; hier krachtige pogingen om het een maal verleende loon te handhaven. Daar mannen als MacDonald en Snowden, die ruiterlijk erkennen, dat de huishoudbeurs van bun regeering ook moet kloppen, daar bet anders 'mis gaat; 'hiér een congres van S.D.A.P. en N.V.V. waar beweerd wordt, dat er voor allerlei „edschen" nog geld genoeg is. Intusschen wordt -het hier in Nederland hoe langer hoe duidelijker, dat wij1 allen boven onzen stand leven en het onver mijdelijk gevolg moet zijn dat wij allen naar heneden moeten met onzen levens standaard. Een aangename gedachte is dit niet, d'oc'h er blijft niets anders over. In onzen vorigen brief deelden wij om standig mede, dat B. en W. van Middel burg van de 'burgerij: aan belastingver- zwaring vragen de som van ruim een tonne gouds. Men vraagt allerwegen: Is daaraan door bezuiniging niet te ontko men? Met peuterige bezuiniginkjes van vijftig gulden op een begrootingspostje en van honderd gulden op een ander sommetje, komen zij er niet. Dit is zeker. Er moet forscb worden aangepakt. Alles wat Middelburg wil doen concurreeren met Den Haag, moet tot gewone proporties worden teruggebracht. Tegen groote drei gende rampen baten alleen middelen van ingrijpenden aard. Wij willen er eenige noemen. Volgens de laatst vastgestelde rekening bracht de belasting naar bet in komen op de som van f493616, 40 pet. daarvan is f 197446. En nu kwamen de exploitatie der Godshuizen, de subsidie van bet Burg. Armbestuur, de steunver leening en de werkverschaffing, de laatste na aftrek der rijksbijdragen, de gemeente Middelburg in 1929 te staan op f 182.602. Voor 1932 wordt zulks geraamd op f210.486.35. Deze laatste bedragen zijn dus meer dan 40 pet. van de laatste op brengst van de belasting naar het inko men. Men ziet dat hier de schoen wringt. Hoe daaraan te ontkomen? Wat op de subsidie aan het Burg. Armbestuur kan worden bespaard, moet op de exploitatie der Godshuizen worden bijgepast. Die uit gaven hangen zoodanig samen, dat ver laging van de eene verhooging van de andere noodwendig met zich brengt. Steunverleening en werkverschaffing kan met het oog op het steeds toenemend aan tal werkeloozen evenmin lager worden ge raamd. Blijft over de exploitatie der Gods huizen, speciaal van het ziekenhuis. Deize is, wat de uitgaven betreft, de laatste jaren op de spits gedreven. Heeren doc toren hebben de eischen steeds opgevoerd en door, bij weigering, de verantwoor delijkheid op de regenten te leggen, die deze niet konden en Wilden dragen, hun zin weten door te zetten. Tengevolge hier van zijn de uitgaven zóó opgeloopen, dat voor het eerst over 1930 een exploi tatietekort door de gemeente is behaald van ruim f 44.000 en dit bedrag zoo onge- den Booze de Christenen zeer slecht ge zind waren. „De priesters van den Booze!" herhaal de Flavia, toen Sisidona haar dit alles vertelde. „Ja, Pergamos is werkelijk „daar waar des Satans is" en „daar waar Satan woont"," want de aanbidding van Aes culapius gaat vergezeld van de aanbid ding van den Booze, voorgesteld door zijn metgezel de slang." „En mijn edele Flaminius wil zich bui gen voor Satan en weigert God! in den Hemel, den Vader van het licht te aan bidden. O. Sisidona, wat moet ik doen?" „We kunnen slechts voor hem bidden, zuster". „Maar ik heb gebeden, gewacht en gehoopt", zei Flavia opstaand' en in haar opwinding de kamer op en neer loopend. „Flavia wanhoop niet", zei Sisidona zacht. „De Heer gebruikt soms die meest onverwachte middelen om zijn doel te bereiken. „Maar Flavia schudde heit hoofd. „Fla minius schijnt d'ezen god trouwer aan te hangen d'an ooit", zei ze, „en te moeten denken, dat het dus Satan zelf is, die hij onbewust aanbidt, dat is het ergste van alles." Om het gesprek een andere wending te geven, begon Sisid'ona over de begra fenis, 'die ze zou bijwonen en vroeg haar zuster om mee te gaan, maar Flavia wei gerde. „De kinderen zijn geen van beide in orde", zei ze, „en ik zou graag alleen zijn, terwijl Flaminius in d'en tempel is." „Niet alleen, Flavia", zei haar zuster zacht, „want je kent d'e belofte. „Ik zal u steeds nabij zijn tot aan het einde der wereld" en „Wat gij van den Vader be- geeren zult in Mijnen naam, Hij: u d'at zal .geven." „Ik heb weinig aan de beloften ge dacht in den laatsten tijd en ben zwak van geloof geweest, vrees ik", zei Flavia met een diepen zucht, terwijl ze de om arming. van haar zuster beantwoordde, want Sisidona zou een korten dienst bij wonen voor zo naar de begrafenis ging. Het viel niet te verbazen, d'at Flavia wat .terneer geslagen was. De slechte ge zondheidstoestand van haar man en de lange reis die ze pas volbracht had, waren die oorzaak, dat ze zoowel be zorgd als vermoeid was, beide faktoren nu niet bepaald geschikt om tot opwek king te dienen. Nadat Sisidona vertrokken was en ze de kinderen nog even bezocht had, keer de Flavia naar haar eigen kamer terug en de slaven wegsturend, maakte ze zich klaar om d'en nacht door te brengen met bidden en lezen van de perkamenten rol, waarvan zij den inhoud nagenoeg woordelijk uit het hoofd kende. Is het te verwonderen, dat, terwijl ze God bad en smeekte haar geliefden echtgenoot de Waarheid' te ieeren zien, vanzelf de vrede in haar hart daalde en allen duisteren twijfel uit Ixaar geest verdreven werd en ze een rustige zekerheid' in zich voelde, d'at haar gebeden beantwoord zouden worden? Het was al laat, toen Sisidona einde lijk terugkeerde. Daarom ging ze niet meer naar 'Flavia's kamer om haar de boodschap te brengen, die de bisschop haar zond. Want, ondanks al zijn eigen leed en verdriet, dacht hij toch nog aan d'e vreemdelingen, die eenigen tijd in hun midden zouden doorbrengen en wien hij een waarschuwing zond, niet de ach terdocht van de priesters van Aesculapius op te wekken. Sisid'ona zelf was wat verbaasd' over verscheidene dingen, die ze van haar geloofsgenooten gezien en gehoord had, want, terwijl sommigen be weerden, dat de aanbidding van dezen zoon van Apollo gelijk stond aan het ver eeren van den booze zelf, verklaarden anderen, dat, waar een afgod slechts een beeld' was van hout of steen, het er niet toe deed of men aan de ub'êrlijke cere moniën meedeed: en om dc priesters geen Juist had ik dezer dagêu In „Hel Volk" een bericht gelezen dat in enkele dagen tijd's eenige duizende abonné's op de So cialistische dagbladen waren, gewonnen, toen „De Nederlander" het bericht bracht dat het met het „Prot. Zuiden", het Chr. Chr. Hist, orgaan voor Zeeland en Noord- Brabant, pompen is om boven water te blijven. Nu weet ik wel. dat een vergelijking in dit geval heelemaal niet opgaat, ook al omdat het karakter van de hier be doelde bladen zoo sterk uiteenloopt, maar toch trof me hier weer het verschijnsel dlat er vaak zoo betrekkelijk weinig be langstelling is voor de Christelijke pers. Ook al heeft „De Zeeuw" in dit opzicht volstrekt niet te klagen: mij is geen dag blad' bekend, dat in onze Provincie zoo veel gelezen wordt toch mag ook hier op d'it verschijnsel weieens de aandacht worden gevestigd. Velen ook uit onze kringen steunen d'e z.g. neutrale pers door abonnement en advertentiën, ze brengen daardoor die pers tot invloed, en dan staan ze in ver kiezingsdagen b.v. nog verwonderd over de betrekkelijk 'ongunstige resultaten. Eens anders tuin wordt bemest en ver zorgd endan is men verwonderd, dat in eigen tuin de vruchten niet weli ger groeien. Wat ik maar zeggen wou: menschen, denk om onze pers, steun onze pers, neem in d i t geval eens een voorbeeld aan wat de S. D. A. P. doet. OPMERKER. delingen omtrent overneming gevoerd met de gemeenten Westdorpe en Hoofdplaat. De gemeente Oostburg heeft besloten om een tweede transformatorstation voor de stroomafname te doen plaatsen. De ombouw van het net te Stoppeldijk is gereed gekomen, terwijl die van het net te Bosehkapelle reeds ver gevorderd is. Ook in de Zuidgroep komen steeds weer aanvragen om vastrecht en om de stroomlevering voor kookdoeleinden bin nen. R. L. W. S. G o e s. Bij besluit van den minister van binnenlandsche zaken en landbouw is benoemd met ingang van 1 Nov. als lid van de commissie van toe zicht op de Rijks Landbouwwinterschool te Goes1 dhr N. W. v. d. Putte te Zonne- maire. Middelburg. De melkinrichting der vereenigde zuivelbereiders heeft den melkprijs bepaald op acht cent per L. Stavenisse. Naar men verneemt heeft de directie van het Kroondomein voor dit jaar aan de pachters verleend een korting van 35 pet op de pachtsom (ver leden jaar 20 pet.). Borsselen. Door de Diaconie der Ned. Herv. Kerk is de pacht der gronden we derom verminderd met 10 pet. Nu genieten de pachters der diaconiegrondep voor het jaar 1932 een vermindering van 35 proceent. BRIEVEN UIT HET LAND VAN CADZAND. LXXXIII De eene hersenkronkeling de op lossing nabij. De andere de oplossing weer een beetje verschoven? In de vorige Cadzandsche brief werden den lezers twee hersenkronkelingen voor gelegd en voor den oplosser een medalje in uitzicht gesteld. Naar ik nu verneem is het niet meer noodig, dat de lezers hun hersens met de oplossing der kronkelingen vermoeien, daar hoogstwaarschijnlijk de Commissa ris der Koningin in Zeeland de eer der oplossing zal hebben. In de eerste dagen van October toch is er een vergadering der B. en W.'s van Aardenburg en Sint Kruis geweest onder leiding van den Commissaris der Konin gin en bijgewoond door enkele leden van Gedep. Staten, den heer Hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat in de provincie en nog verschillende autoriteiten. Men weet in Aardenburg te vertellen dat eerst aanstoot te geven, namen ze deel aan veel handelingen, die de eerstgenoemde leden der gemeente als afgoderij veraf schuwden. Sisid'ona vertelde haar zuster dit alles, terwijl ze d'en volgenden morgen in den tuin zaten, toen een van de slaven kwam med'edeelen, dat zijn meester teruggekeerd was, want Flavia had! den portier op dracht gegeven haar dit te laten weten. „Straks zullen we er verder over spre ken, Sisidona", zei ze, waarna ze op stond' en den slaaf volgde naar de ka mer van haar man. Trillend' van vrees en onzekerheid, dat Flaminius door een of andere voorspel ling zich thans voorgoed aan zijn afgo den verbonden achtte, vroeg Flavia ver legen naar zijn gezondheid en of hij dien nacht geslapen had!. Flaminius schrok op bij d'ie vraag en keek zijn vrouw scherp aan. „Was je ook bij die begrafenis vannacht?" vroeg hij haastig. Flavia schudde het hoofd, want ze was te verbaasd over die onverwachte vraag om een verstaanbaar antwoord te geven. „Maar je wist, dat er een begrafenis zou plaats hebben", zei Flaminius, die haar verwarring opmerkte. Wórdt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5