DE ZEEÜW I? Om het Eeuwige Rijk. TWEEDE BLAD. Staten-Generaal. Gemengd Nieuws. et erriepaard, irschillende Posterpn. Uit de Provinciën 'IELEMAKER Middelburg. AF 75 CENT. anbevelend. ding: llo, per blikje aanbevelend: ngeviele, Mid- voor uw geld, r Kilo, Lams- I, prima gesm. B. ANDRIES- Middelburg. ouders. JMEE'S OCH- eleverd onder eiwit en vet. rooskerke. ndvleesch. fl per K.6. cent per K.G. louwerssingel ORGEL, [enz. Spotprijs J. Kade 28, :-aardappelen, [goedgekeurde Slouwerse, BEESTEN- ieuwe Wijk, 1AAGD: ÜENWAGEN. Jrijpskerke. OTOR, Geheel elec- \pez. bij W. A. St.-Laurens. RS EN iskerke. schrijfbureau- Canapé, rstraat O 203, ;kapelle. dvertenties orden aan' VAN VRIJDAG 23 OCTOBER 1931, Nr 20. TWEEDE KAMER. Weer een interpellatie. Nauwelijks was gisteren de interpel latie-van den Tempel afgedaan, toen een nieuwe interpellatie de aandacht vroeg, ditmaal van den communist, den heer D e Visser. De overzichtschrijver vein de „Maas bode" vertelt er van: Er is een Chineesch zeeman uit Neder land uitgewezen, die via Hamburg con necties had met Moskou en hier revolu- tionnaire actie voerde. De man kreeg vrij geleide en reisgeld tot Singapore en zou vandaar, geholpen door onze regeering, naar het hemelsche rijk. kunnen terug- keeren. Maar hij heeft er de voorkeur aan gegeven om, zwemmende door een stuk van de Adriatische Zee, een onder dak te zoeken in Columbus' geboorte plaats, d.i. op Italiaansch grondgebied. Een en ander 'heeft den heer De Visser op hoogen toon vragen doen stellen aan den Minister van Justitie. Maar dit is den communist niet meegevallen, want deze bewindsman heeft den loco-gezant van Moskou zoo hartig van antwoord gediend, dat deze 'het beste doet maar aan Stalin te melden, dat vreemdelingen in Neder land nog altijd alleen zekere rechten ge nieten en niet bezitten. Vervolgens, dat dit genieten in Nederland ruimer wordt opgevat dan in Rusland, waaruit men reeds verwijderd kan worden om een be paalde levenswijze. Hier verwijdert men alleen buitenlanders, 'die zich aan revo lutionaire agitatie schuldig maken. Economische Voorlichtingsdienst. Vervolgens kwam aan de orde het wets ontwerp betreffende den economischen voorlichtingsdienst. Tegen dit ontwerp rezen aanvankelijk heel wat bezwaren. Toen ec'hter bekend werd, dat een andere indeeling der depar tementen in voorbereiding is en toen na dere bijzonderheden omtrent de in te stel len Economische Raad waren meegedeeld, werd de stemming milder. Omtrent den Economischen Raad zeide Minister Verschuur o.m., dat deze 'n algemeen en 'n bijzonder doel zal hebben. Dit laatste is, dat de Economi sche raad er voor moet zorgen, dat de economische voorlichting werken kan. Het algemeen doel hangt meer samen met het regeeringsbeleid op economisch ter- •rein, als °t ware 'het vliegwiel voor het regeeringsbeleid. In dien raad zullen vertegenwoordigers komen van de verschillende departemen ten, die een economischen inslag hebben, waarmee dan de eenheid wordt bevorderd. Voorts zullen in dien raad zitting moeten hebben vertegenwoordigers van landbouw, nijverheid, handel en scheepvaart. Er zal worden uitgegaan van bet standpunt der deskundigheid, dus anders dan bij den Nijverheidsraad. Het is de bedoeling, den E.R. niet te groot te maken. D'e raad zal zich bovendien kunnen splitsen in sub commissies, 'die 'zich met speciale punten kunnen bezig houden. Het ontwerp werd tenslotte zonder hoofdelijke stemming aangenomen, even als het wetsontwerp tot goedkeuring van bet Verdrag van Oslo. Het Profestantsche Zuiden. Dinsdagavond hield, naar de „Nederl." meldt, de afd. Middelburg der Ghr.-Hist. Unie een algemeene vergadering, om een bespreking te houden over het al of niet voort blijven bestaan van het Protestant- sche Zuiden, het eenige weekblad van de Ghr.-Hist. Unie in Zeeland. Na een uiteenzetting door mr baron van der Feltz, welke mededeelde, dat door het terugloopen van het aantal FEUILL ETCHN~ 40) o— Plotseling werd hij uit zijn droomerijen opgeschrikt door een zachte melodie, die veel had van een treurzang; toen hij wat dichter naar de open plek toeging en scherp luisterde, kon hij duidelijk het Grieksche dialect verstaan, dat in die streken gesproken werd. Hij kon zelfs den. zin van het lied begrijpen, maar het bracht hem in stomme verbazing, want ofschoon het een treurzang was, sprak het van het rijk der schaduwen als van een land van licht en vrede en geluk. Kon het mogelijk zijn, dat iemand, die rouw de, zulke vreemde verwachtingen koester de? Het was zeker weer een troepje van die dwazen, want wie had er nu ooit zulk een wonderlijke voorstelling van den dood vernomen? Plotseling herinnerde hij zich, hoe zijn vrouw eens getracht had het hem uit te leggen; maar hij had haar doen zwijgen, daar hij over dien verafschuwden gods dienst niets wilde hooren. Nu hij echter niets te doen had dan naar de sterren te kijken en te wachten op de komst van Aesculapius, vond hij, dat hij zich den abonné's, men met dit voorstel heeft moe ten komen en nadat de voorzitter mr Van Dusseldorp had uiteengezet dat ook de fi nancieels zijde voorziening behoeft, werd door vele leden aan de bespreking deel genomen. De conclusie was dat men alles in het werk moet stellen om het Prot. Zuiden in het leven te houden. De Propaganda-Commissie verklaarde zich bereid, met het werk zich te belasten. Zij zal zien het aantal abonné's weder om op te voeren en daarnaast met intee- kenlijsten werken voor een geldelijke bij drage. Bij beschikking der Arrondisse- ments-Recbtbahk te Middelburg, is be noemd tot deskundige voor de schatting van de pachtwaarde van gronden, gelegen in den Galamiteuzen Willem Anna-Polder op Zuid-Beveland, de heer J. G. van Nieuwen'huijzen, burgemeester van Schore. DE HILVERSUM 5 is er! Eénknops N.S.F. toestel met electr. dyn. luidspr. f 275. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. Tel. 129. (Adv.) Goes. Voor de Vereen, voor Alg. We tenschappelijke Belangen trad gisteravond in 't Schuttershof op de bekende spreker M. G. Dorhout uit Hoorn. De Voorzitter de Edelachtbare Heer Hajenius, verwel komde den spreker en de niet talrijke aanwezigen. De heer Dorhout vertoonde daarna een uitgebreide, hoogst interessante serie licht beelden, die bijzonder duidelijk geprojec teerd werden en vertelde op onderhouden de wijze daarbij over de wadden-eilanden (Texel, Vlieland, enz.), 'die voor vele Ne derlanders en zeker voor vele Zeeuwen terra incognita zijn. Het is den heer Dorhout inderdaad ge lukt, oom zijn hoorders op een prettige manier tal van bijzonderheden omtrent deze eilanden, waar hij zoo uitermate goed thuis blijkt te zijn, te vertellen. Wemeldinge. Met ingang van 1 Nov. a.s. is op verzoek in gelijke betrekking overgeplaatst naar Hansweert de sluis- knecht H. van Immerzeel alhier. Kruiningen. Dhr Ph. J. Ham, damkam- pioen van Rotterdam en Antwerpen, komt Maandag 26 Oct. een simultaan- en blind- wedstrijd spelen tegen de Kruiningsche Damclub. De Ghr. Zangvereeniging Crescendo hield haar 13e jaarvergadering. Na het opgewekt jaarverslag van den secretaris, Ant. Brandt, en de rekening van den penningmeester, J. Waverijn, werden de aftredende bestuursleden herkozen en besloten om 'begin December haar Jaar feest te vieren, terwijl met Kerstmis de Vereeniging een uitvoering hoopt te geven. Door dhr J. J. Francoys zal wegens drukke werkzaamheden ontslag worden gevraagd als Commandant der Burger wacht en als 'Commandant der Vrijwillige Brandweer. Gapinge. Voor het Comité voor Ghr. Winterlezingen alhier hopen dezen winter op te treden: in December Ds W. F. M. Lindeboom, Geref. pred. te Serooskerke (W.); in Februari Dhr K. J. van Dorp van Amsterdam, Ghr. Declamator. Westkapelle. Door den Raad alhier is met algem. stemmen besloten om de op centen op de gemeentefondsbelasting te verhoogen en deze te brengen van 30 op 80. O. en W. Souburg. Alhier is Donder dagmorgen op 83-jarigen leeftijd over leden, dhr S. de Pagter. De overledene is acht en dertig jaar onafgebroken 'lid van den gemeenteraad geweest. Geduren de dertien jaar was bij wethouder. Hij was lid van de Vrijzinnige kiesvereeniging tof voor ruim een jaar. Bij de laatste verkiezingen stelde hij ■zich wegens zijn ouderdom niet meer ver kiesbaar, terwijl de twee laatste zittingen van den Raad in de vorige periode, door hem niet meer konden worden bijgewoond wegens ongesteldheid. Biggekerke. Donderdagavond vergader de voor de eerste maal in deze winter- campagne de afdeeling van Patrimonium onder voorzitterschap van dhr A. Janse. Door den heer A. Sinke werden als be stuurslid enkele mededeelingen gedaan van de laatste vergadering van het Ge- tijd wel kon korten, door eenige oogen- blikken naar het gezang dier Christenen te luisteren, het zou hem geen kwaad doen en Flavia hoefde er niets van te vernemen. Daarom ging hij dicht tegen een der pilaren staan, waar hij ongestoord kon toehooren. Een huivering doorliep hem, terwijl hij luisterde, want het gezang scheen zijn droomerijen te vertolken. Het sprak van een God, Die vanuit Zijn Rijk neer ziet op de lijdende menschheid neerziet met teedere liefde en mededoogen op alle stervelingen; het sprak van een geluk, dat eeuwig is, voor hen, die Zijn zoenoffer door Jezus Christus aanvaard hebben. „Christus", herhaalde Flaminius, „het zijn dus Christenen zooals ik dacht en dit is een Christen-begrafenis" en hij ver liet de omsluiting en in de schaduw der boomen blijvend, naderde hij zacht de plek, vanwaar het zingen klonk.' De kist was in het graf neergelaten en het gezang had opgehouden; maar de dienst was nog niet geëindigd, naar het scheen, want een bejaard man sprak het kleine groepje rouwdragers en vrienden toe en vermaande hen, niet te treuren als zij, die zonder hoop zijn, want hun Heer en Heiland had de dierbare afgestorvene tot Zich geroepen in den hemel, waar ze nu met de engelen den lof verkondigde van Hem, Die haar zonder zonde had ge west. Door dhr P. Vader werd een inlei ding geleverd over het onderwerp: „Zon dagsrust". Achtereenvolgens werd door spr. behandeld le de beteekenis, 2e d.e vrucht, 3e Zondagsrust en Zondagshei liging en 4e de taak der overheid. Ritthem. De openbare gemeenteraads vergadering, die Woensdagmiddag werd gehouden, werd wegens ziekte van den burgemeester, geleid door den waarne- menden burgemeester, dhr P. J. de Pag ter. Het ingekomen verzoek van de eige naars der perceelen, waarover het Zout manvoetpad ligt, om dit voetpad van den ligger van wegen en voetpaden af te voeren, werd aangehouden voor nader onderzoek. Uit het ontvangen rapport omtrent het ongeluk van dhr K. Louwerse bleek, dat de marechaussee hierin geen schuld had. Besloten werd, dat de sloot bij de per ceelen van Cornells en Osté moet wor den gedempt en dat de gemeente de helft der kosten van de putten en de buizen voor haar rekening zal nemen. B. en W. werden gemachtigd het dempen door de werkloozen te doen verrichten. Dhr H. M. van de Putte keurde het af, dat bij de electrificatie der gemeentege bouwen niot eerst de Raad is gehoord. De begrooting van het Burg. Armbe stuur over 1932 werd goedgekeurd. Daar de inkomsten van dit bestuur de uitga ven niet meer kunnen dekken, werd be sloten een subsidie van f 300 aan deze instelling te geven. "Vervolgens werden met algemeene stemmen de volgende sub sidies verleend. Aan de afd. Souburg- Ritthem der kinderherstelling- en vakan tiekolonies f 10; aan de Wijkverpleging f 100; aan het Groene Kruis f 25; voor de t.b.c.-bestrijding f 5. Na eenige be spreking werd met 5 tegen 2 st. (van de Putte en Wisse) besloten aan de muziek vereniging een subsidie van f 25 te ge ven. Verder werd de jaarwedde van den correspondent der arbeidsbemiddeling gebracht van f 75 op f 125. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente is besloten aan de pachters der diaconie-goederen over het jaar 1931 een vermindering van 15 pet te geven. Gemeentebegrooting van Vlissingen. In hun antwoord op het rapport van den gemeenteraad inzake de ontwerpbe groting, deelen B. en W. van Vlissin gen o.a. bet volgende mede: Ten aanzien van de brandkranen zul len B. en W. opdracht geven na te gaan, of uitbreiding daarvan noodzakelijk is. De nieuwe automobiel-brandspuit is besteld bij de N. V. Machinefabriek J. H. W. van der Ploeg te Apeldoorn, voor een prijs van f 5000. Deze spuit heeft een capaciteit van 1200 L. per minuut bij 7 atmosfeer spanning. Zij wordt voor zien van een „reinwaterkoeling" van 200 gld. en gebouwd op een verlengd chassis met dubbele banden voor den prijs van f 150. Besloten is reeds bet bestaande bord nabij de Keersluisbrug te vervangen door een grooter en dit te verplaatsen. De financieele toestand der gemeente eischt thans nog geen vermindering van de aan verschillende nuttige instellingen en vereenigingen verleende subidies, die zonder steun van de gemeente niet of moeilijk kunnen bestaan. B. en W. ho pen deze subsidies steeds te kunnen hand haven. Ten aanzien van de uitbreiding der Volkshuisvesting merken B. en W. op, dat nog korten tijd geleden 96 woningen zijn gebouwd door de woningbouwver- eeniging ter verbetering der volkshuis vesting en dat thans zal worden overge gaan tot het stichten van 21 woningen door de vereeniging „Goed Wonen", ter wijl ook de vereeniging „Gemeenschap pelijk Belang" een 20-tal woningen zal stichten. Alvorens verdere maatregelen te nemen tot uitbreiding van den volkswo ningbouw, zullen zij nagaan hoe deze aangelegenheid zich zal ontwikkelen. Ingevolge art. 11 van het werklieden- reglement volgt een vaste aanstelling als regel na 1 jaar tijdelijken dienst. B. en W. zullen een onderzoek doen instellen naar de mogelijkheid en de fi- nanciëele gevolgen van een regeling, waarbij naast de straatmakers ook aan maakt door Zijn genade en haar verlost had uit den booze. Onder de schaduw van een amandel boom hoorde de Romeinsche edelman woorden, die hij nog nimmer te voren vernomen had. Konden ze waarheid be vatten, of joegen die menschen een droom beeld na? Het was wel zeker, dat het hun volle ernst was want er werd niets gedaan, dat aan een vertooning deed den ken geen pogen om de aandacht te trekken, of om deze middernachtelijke be grafenis met een geheimzinnig waas je te omgeven; en toen Flaminius terug sloop naar den tempel, was hij blij, dat hij zich in Mysia bevond en niet in zijn eigen rechtsgebied, want nu zou het geen plichtsverzuim zijn om, wat hij gehoord en gezien had, geheim te houden. Gedurende de lange nachtelijke uren peinsde hij over wat hij gehoord had en hij schrok op, toen de eerste zonne stralen op den marmeren vloer voor zijn voeten speelde. Geen stem had nog de stilte in den zwijgenden tempel verbro ken en om aan" zijn eigen gedachten te ontkomen, ging Flaminius langzaam naar de open plek terug; zijn gelaat naar het Oosten wendend zag hij langzaam de sterren verbleeken voor de gouden pracht, die den hemel overstroomde als een voorbode van den nieuwen dag. Zwijgend stond Flaminius te kijken, hoe hunne weduwen en weezen een uitkee- ring kan worden verzekerd, al vreezen zij, dat de kosten daarvan niet gering zullen zijn. Met het oog op de goede uit voering van en het toezicht op het straat- makerswerk is het niet in het belang der gemeente in de werkwijze verandering te brengen door het werk niet meer aan te besteden. Niettegenstaande de uitbreiding der bestrating zijn de uitgaven aan bet on derhoud niet in verhouding daarmédie toegenomen. De eenheidscijfers zijn gering, ook in vergelijking met andere gemeenten. Het zelfde geldt voor de kosten van het in de laatste jaren verdubbelde plantsoen. Zoo veel mogelijk worden door de gemeente zelf gekweekte bloemen en heesters ge bruikt. Ook in verband met het pogen tot ontwikkeling van Vlissingen als bad plaats achten B. en W. het verfraaien der stad ten zeerste gewenscht. De uitgaven ten behoeve der begraaf plaatsen, welke door de ontvangsten na genoeg worden gedekt, kunnen B. en W. niet verminderen. Ten aanzien van den geuiten wensch om de muziektent op den Boulevard Evertsen te verplaatsen naar het plant soen aan den Koudekerkschen weg mag niet uit het oog worden verloren het nadeel, dat de inrichtingen aan den Bou levard en het bezoek aan de badplaats daarvan zouden ondervinden. Intusschen zullen B. en W. trachten deze aangele genheid tot oplossing te brengen, tenein de de concerten beter tot hun recht te doen komen. Het ligt met het oog op de gemeente- financiën niet in de bedoeling nu tot het asphalteeren van de Walstraat over te gaan. De nieuwe bestrating van den Nol- ledijk is ernstig beschadigd door het ver voer van granietblokken voor het onder houd der zeewering van den Polder Wal cheren; het Polderbestuur heeft onver plicht f 250 schadevergoeding aangebo den, terwijl de totale kosten van herstra- ting op f 1000 zijn geraamd. Naar de meening van het polderbestuur kan de spuiboezem voor een gued9 afwa tering vau Walcheren niet worden gemist. De voorgestelde verhooging vau de sub sidie voor de openbare leeszaal en biblio theek is het gevolg van de nieuwe rijks subsidie-regeling en het eenige middel om de leeszaal te behouden. De zorg voor de werkloozen heeft de volle aandacht van B. en W. en bet is hun streven om de getroffenen zooveel mogelijk arbeid te verschaffen. Bij nood zakelijke selectie zal rekening worden ge houden met hen, die gewoon zijn zwaren arbeid te verrichten. De gemeentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon zal nagaau of er en hoever reden voor steun is aan hen, die er om vragen. Op voorstel van deze com missie hebben B. en W. zich tot de Regee ring gewend, om de rijkssteunregeling ook voor Vlissingen van toepassing ver klaard te krijgen. Daarbij hebben zij het volgende tarief voorgesteld: voor uitge- trokkenen, voor gehuwden en kostwinners f 13 per week plus f 1.50 per gezinslid bo ven de twee personen tot een maximum van f 20; voor kostgangers f 10 p. week. Voor reglementair nog niet rechthebben den, dubbel-uitgetrokkenen en ongeorga niseerden resp. f 12, f 1.25, f 19, en f 9 per week. Getracht wordt toestemming te krijgen niet twee-derde, doch 50 pet. van de gezinsinkomsten af te trekken van den steun, en tevens is gevraagd in plaats van 65 pet. te lezen 70 pet. van net loon dat bij 48-urige arbeidsweek door den be trokkene in zijn vak zou kunnen worden verdiend, als maximum der uitkeering Ten slotte is aan de regeering gevraagd om aan alle georganiseerde arbeiders die uit hun werkloozenkas trekken 20 pet. toe slag te geven tot een maximum van f20 voor uitkeering en toeslag samen of een vergoeding in de kosten van huur en brandstof gedurende de vijf wintermaan den. Het is het streven van B. en W. om de Groente en Fruitveiling op een gezonde basis te plaatsen, waartoe de medewer king van de telers en koopers noodig zal zijn. De aangelegenheid is in behandeling bij de Commissie voor deze instelling. Volgens de voorschriften moet 4k schip dat de haven aandoet, inklaren, hetgeen ook steeds plaats vindt In buitengewone alles tot nieuw leven ontwaakte, hoe de zon met haar gouden stralen de bloemen kuste en de natuur deed herleven; en weer drong zich de vraag in hem op, die hij gedurende den nacht steeds had onderdrukt „Wie bestuurt dit alles, Wie had dit alles in zijn onfeilbare juistheid geschapen? Wie doet de boomen groeien, Wie brengt het nieuwe leven voort? Vreemd, dat hij daar nooit over had na gedacht. En Apollo kon toch dit alles niet verricht hebben, dat wist hij wel zeker. Hij schrok op. Werd hij afvallig? Met on zekere schreden keerde hij naar den tem pel terug, om nog langer te waken en te wachten. Dat Aesculapius zich nu maar aan hem mocht openbaren, zeide hij tot zichzelf. Waarom talmt hij nog? Flami nius keek met angstige blikken naar de dagvorstin, die steeds hooger steeg. Zou hij zich bedrogen hebben, of zou de Godheid hem niet waardig keuren om tot hem af te dalen? Aesculapius de God die heil brengt. Duizenden geloofden dat. Wat zeide die priester bij zijn vorig be zoek ook al weer? „En zijt gij ook zoo verdwaasd en verblind, om het geloof van de onwetende massa te deelen..." Was het dan alles bedriegerij? Daar verscheen dezelfde priester weer, die hem de vorige maal had te woord gestaan. Hij deed hem dezelfde vraag. „Ik heb niets gezien of gehoord", ant- gevallen, indien b.v. de schipper een paar uur aan wal moet vertoeven, kan deze moeite bespaand worden. Deze voorschrif ten zijn ook voor de haven van Hansweert van toepassing. Plannen voor het badpaviljoen zijn nog steeds bij het college in overweging, daar de uitvoering van deze plannen zeer kostbaar is. Daarbij moet nog worden op gelost de vraag, waar eventueel een nieuw badpaviljoen geplaatst moet worden. In verband met de aanwezigheid van den Kunstkring „Het Zuiden", welke inder daad een attractie vormt voor de bad plaats, hoopt het college deze aan gelegenheid binnen niet te langen tijd tot oplossing te brengen. Het personeel van bet badbedrijf wordt des winters zooveel mogelijk te werk gesteld en verricht werkzaamheden waarvoor het berekend is. De badkoetsen worden be hoorlijk onderhouden, grootendeels wor den zij vervangen door cabines, welke goedkooper in onderhoud zijn. Ten aanzien van den geuiten wensch om de kermis des Zaterdagsavonds om 12 uur te sluiten, deelen B. en W. ten slotte mede, dat bij hen daartegen geen overwegende bezwaren bestaan. Ambtenaren door commu nisten bedreigd. Aan het bureau voor Maatschappelijken Steun te Amster dam werd Donderdag een communist niet bediend, zooals hij dat wel wenschte. Dies maakte hij vóór de loketten veel ge baar, wat voor het personeel van het bureau aanleiding was om hem buiten de deur te zetten. Hij zou, naar hij zei, denzelfden dag nog wel terugkomen. In derdaad verscheen de man weer tegen half zes, maar nu vergezeld van w'el een zeventigtal even lastige partijgenooten. Al deze heeren wachtten de naar huisgaan- de ambtenaren op. Doch de politie was gewaarschuwd. Agenten te voet en te paard schoten te hulp en zetten de kade voor zoover noodig, af. De chef van het kantoor is per auto en onder politiebe scherming naar zijn woning gereden, ter wijl de overige leden van het personeel een heel eind weegs door agenten bege leid werden. Ernstig ongeluk bij Laren. Gisteravond heeft op den rijksstraatweg AmsterdamAmersfoort onder de ge meente Laren (N.-H.), een ernstig ongeval plaats gehad. De heer G., uit Laren wil de dien weg oversteken. Óp hetzelfde mo ment naderden uit de richting Amersfoort met vrij groote snelheid een tweetal ach ter elkaar rijdende auto's. De wielrijder heeft nog geprobeerd, voor de beide auto's langs te komen. Toen hem dit onmogelijk bleek, heeft hij getracht, met zijn fiets links af te zwenken. Dit werd hem even wel noodlottig. Hij werd door den eersten wagen gegrepen en tegen den grond ge worpen. Per auto is hij naar het zieken huis te Laren vervoerd. Zijn toestand is zeer ernstig. De auto sloeg door het harde remmen over den kop en werd zwaar beschadigd. De bestuurder, de heer A. H. G. O., uit Amersfoort, bleef ongedeerd. De onregelmatigheden bij den Pensioenraad. In verband met onregelmatigheden, bij den Pensioenraad gepleegd, is op grond van een door den Raad ingesteld onderzoek, een tweede ver dachte, de schrijver le klasse R., in ver zekerde bewaring gesteld. R. heeft een bekentenis afgelegd. Naar het zich thans laat aanzien, beloopt het door hem ver duisterde bedrag ongeveer f 10.000. In hoeverre medeplichtigheid met den verdachte Z. bestaat, is nog niet opge helderd. Het onderzoek naar deze fraudes, die op zeer gecompliceerde wijze blijken ge pleegd te zijn, is nog in vollen gang. Een half afgebouwd huis onder den hamer. Uit Den Haag wordt gemeld: Op den hoek van de Laan van Meer- dervoort en de Zoutmanstraat is een flat in aanbouw. Het zou een z.g.n. vrijgezel len-flat worden, welke werd gebouwd in opdracht van de N.V. Hermansens Mij voor Handel en Beheer. Halfweg den bouw is nu het werk plotseling gestaakt, meldt de „Msb.", om dat de betaling van den verschuldigden woordde Flaminius moedeloos. „Stel u dan onder behandeling van de heelmeesters", antwoordde de priester onverschillig. „Aesculapius doet niets voor u." „Spreekt ge in ernst?" vroeg Flaminius. „Zeker", antwoordde de priester. „Gij voelt wel, dat we de Ritus en ceremo niën van den tempeldienst niet kunnen missen. Want anders zou er niemand meer offeren. En waar zouden al die priesters dan van moeten leven? Maar ik kan u wel in vertrouwen meedeelen, dat wij in de heelkunst van Aesculapius al evenveel vertrouwen stellen als in den God der Christenen, 'tls alles slechts schijn de menschheid wil zich echter laten bedriegen." Flaminius luisterde in klimmende ver bazing naar wat de man zei. Hij had hetzelfde al zoo vaak over andere goden hooren beweren, maar nooit was het goed tot hem doorgedrongen. Nu echter scheen er plotseling een sluier te worden wegge schoven en de overtuiging, dat de man de waarheid sprak, zette zich vast in zijn hoofd en hart. Zwijgend verliet hij enkele oogenblikken later den tempel waar al zijn geloof in de goden gebroken en verwoest was. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5