WW Kerknieuws. Rechtzaken Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Radio-nieuws Heerlijk, 'dat TDvervtbecfig, cfonzlg schuimen van Dobbelmann's Co-co- to-so (Cocosrozenzeep) I Gëërr andere zeep, die zóó sterk schuimt! Daarbij zoo krachtig reinigt, ZOo!frisch.en geurig isl Co-co-ro-so, de donzig schuimende (reep wacht UI Koopt eens 'n stuk bij Uw-winkelier. Intrede Ds A. de Voogd. Ds A. de Voogd, gekomen van Vlissin- gen, heeft Zondag zijn intrede gedaan te Delft bij de Ned. Herv. Gemeente. Aanvankelijk zou Ds H. P. Brandt als bevestiger optreden, doch door een plot selinge ziekte was hij daartoe verhin derd, waardoor Ds A. K. Straatsma van Den Haag diens taak overnam. In de Nieuwe Kerk vond des morgens de be vestiging plaats. Onder de vele belang stellenden bevond zich o.m. de burge meester van Delft, Mr G. van Baren en den wethouder G. Brinkman. Ds Straatsma sprak zijn bevestigings predikatie naar aanleiding van de woor den in Marcus 4 26-29. Na de prediking werd door de gemeen te Gez. 205 2 gezongen. Des avonds had in de Oude Kerk de intrede plaats. Naar aanleiding van een woord uit Hand. 20 24 sprak Ds de Voogd over twee gedachten: le. wie zijn taak hem had opgelegd en 2e. waarin die taak bestond. Met stille aandacht werd deze eerste prediking door de talrijke schare aange hoord. Na de preek volgden de gebrui kelijke toespraken tot den Burgemeester, de wethouders, de verschillende kerkelij ke college's, de ringcollega's en de ver schillende predikanten van Delft, de over gekomen vrienden uit Vlissingen en ten slotte tot de nieuwe gemeente. Na het uitspreken van den zegen zong de gemeente haar nieuwen leeraar toe: Avondzang va 7 (achter de Psalmen), waarna Ds de Voogd met een enkel woord dankte en daarbij de hoop uitsprak, dat deze woorden een voortdurend gebed van de gemeente voor hem mochten zijn. Na het uitspreken van den N. Testamenti- sche zegenbede ging de talrijke schare uiteen. DsH. J. KouwenhovenDzn f Zondagmorgen is te Amerongen, waar hij dien dag zou voorgaan in den dienst des Woords, plotseling overleden Ds H. J. Kouwenhoven Dzn, emeritus-predikant van de Geref. Kerk te Leiden en wonen de te Oegstgeest. Op 1 Febr. 1885 werd Ds Kouwenhoven te Schoonebeek in het ambt bevestigd. In 1887 vfertrok hij naar Z a a m s 1 a g, in 1892 naar Voorschoten, in 1894 naar Groningen en van 26 Nov. 1899 tot 31 Maart 1930, dus ruim 30 jaren, arbeidde hij te Leiden. Met ingang van laatstge noemden datum verkreeg hij eervol eme ritaat. Ds Kouwenhoven was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Afscheid ds A. Keers. Zondagmiddag nam ds A. Keers, predi kant bij de Ned. Herv. gemeente te Bres- kens, wegens zijn vertrek naar Roermond afscheid van zijn gemeente. Als tekst had Ds Keers gekozen 2 Thess. 3 18: „De genade onzes Heeren Jezus Christus zij met uiieden". Na de predikatie volgden de gebruike lijke toespraken. Daarna werd het woord gevoerd door da. Duf our, Luth. predikante te Groede, namens den predikantenkring Eucharistia, door ds Vrijlandt namens den ring, door den heer Leenhouts namens den kerkeraad van Schoondijke, waarvan ds Keers 2 jaar consulent was, door ds Van Kooten als consulent en diaken Ver- duijn namens kerkeraad en gemeente. Bevestiging en intrede. Cand. P. B a k k er van Ellewoutsdijk, be roepen predikant bij de Geref. Kerk te Andel (N.-B.) heeft voor de Classis Alm- kerk met gunstig gevolg peremptoir exa men afgelegd en hoopt Zondag 22 Nov. a.s. in zijn gemeente intrede te doen, na bevestigd te zijn door Ds L. W. Wessels van Abcoude. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De Hooge Raad heeft gisteren verworpen het cassatieberoep van den zoon van wijlen het „Staphorster Boertje", die door de rechtbank te Maas tricht is veroordeeld tot f300 boete we gens onbevoegd uitoefenen der genees kunde te Iloensbroek. Verduistering. De advocaat- generaal bij den Hoogen Raad conclu deerde gisteren tot verwerping van het cassatieberoep van iemand, eertijds werk zaam ten kantore van den rijksontvanger te Hoorn, die in hooger beroep door het Hof te Amsterdam is veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf wegens verval- sching en verduistering. Arrest 16 Nov. Oplichter in Engeland aan gehouden. De Engelsche regeering heeft de uitlevering naar Nederland toe gestaan van M. M., beschuldigd van op lichting en verduistering, gepleegd ten nadeele van een aantal firma's in Neder land' en in het buitenland. Zijn oplichterspractijken oefende hij uit in samenwerking met N. Laatstgenoemde heeft destijds voor de Amsterdamsche rechtbank in verband hiermee terecht gestaan en is tot gevangenisstraf veroor deeld. M. wist zich destijds uit de voe ten te maken en is later' in Engeland opgespoord, waar hij op verzoek van de Ned'erlandsche justitie is aangehouden. Thans zal ook hij voor d'en Nederland- schen rechter terechtstaan en zich moeten verantwoorden voor de verduisteringen en oplichtingen op groote schaal die bei den hebben gepleegd. Van een geweigerde in kwartiering. De te Zutphen gehou den inkwartiering van de militairen, die de vorige maand aan de manoeuvres in den Achterhoek hebben deelgenomen, heeft voor één der ingezetenen nog een minder prettig staartje. Zooals bekend, heeft ds J. L. Faber, predikant te Zut phen en lid der Tweede Kamer, om rede nen van principieelen aard geweigerd om den hem toegewezen officier kwartier te verleenen. Het ging hier niet om den per soon van den officier, maar om het ge- heele legerinstituut. Bedoelde officier werd vanwege de gemeente op kosten van ds Faber ondergebracht in een hotel en van de weigering werd proces-verbaal op gemaakt. Deze zaak komt binnenkort voor het kantongerecht in behandeling. De kosten van uitbesteding, zijnde in totaal drie gulden, werden op Ds Faber ver haald, doch ook dit werd geweigerd. Daar op volgden achtereenvolgens beteekening, waarschuwing, aanmaning, dwangbevel, beslaglegging op eenige meubelen en, nu is aan ds Fabers huis aangeplakt de aan kondiging van verkoop bij executie op morgen. Het bedrag van f 3 zal dan zeker aanmerkelijk hooger zijn geworden. Vrouw door gemasker de mannen overvallen. Te Winterswijk zijn Zaterdagnacht gemas kerde inbrekers binnengedrongen in de boerderij van de alleenwonende 58-jarige landbouwster te P. De vrouw, van wie be kend is, dat zij er warmpjes inzit, werd in haar bed overvallen door een tweetal ge maskerde personen, die haar bloedend verwondden. Zij wist zich evenwel dapper te verweren, ondanks haar verwonding, zoodat de inbrekers een derde persoon, die waarschijnlijk buiten stond, te hulp riepen. Van dit oogenblik heeft de vrouw gebruik gemaakt en kans gezien de open staande deur dicht te doen'en te grende len, waarna ze nog meer alarm maakte. Zonder iets te hebben ontvreemd en met achterlating van een masker en een roe den zakdoek, zijn de inbrekers verdwenen. Met een politiehond wordt het terrein en de omgeving afgezocht, 't Onderzoek naar de daders duurt voort. (Telegr.) Gevecht tusschen leeu wen. Tijdens de kermisweek te Breda geeft het circus Van Bever voorstellingen, waarvan als een der hoofdnummers voor komt dè dressuur van vijf leeuwen. Toen nu echter dit nummer slechts met een viertal leeuwen werd uitgevoerd, scheen dit, naar de Telegr. meldt, op de dieren onrustig te werken. Want nauwelijks be vond de temmer zich in de kooi, of er ontstond tusschen de leeuwen een hevig gevecht. In het circus zelf werd het aan wezige publiek door een paniek bevangen, zoodat ieder een goed heenkomen zocht. Vruchteloos trachtte de temmer door schoten in de lucht aan het gevecht een einde te maken. Inmiddels schoot het ge- heele personeel met ijzeren staven en pieken met vleesch te hulp; eerst na een kwartier wist men de vechtersbazen te scheiden. De fraude bij den Pensioen raad1. Het tweede geval van fraude door een rijksambtenaar te Den Haag, waar van we gisteren melding maakten, blijkt niet zoo groote afmetingen te hebben aangenomen als (Je verduistering bij het departement van financiën, hetgeen in- tusschen niet wil zeggen, dat er op de controle van hen die met financiëele aan gelegenheden te maken hebben, niets zou zijn aan te merken. De fraude bij den Pensioenraad is ge pleegd door een schrijver eerste Jdasse, die zich' bediende van gefingeerde pen- sioenacten. Dit bedrog, dat hij gedurende enkele jaren heeft gepleegd', is Vrijdag j.l. uitgekomen, omdat de man, vermoe delijk bij vergissing een bepaald re?u heeft doorgezonden naar den Pensioenraad, hetgeen blijkbaar anders niet geschiedde. De Algemeene Rekenkamer heeft dit ontdokt en zoo geschiedde het, dat oen nader onderzoek werd ingesteld, hetgeen geleid' heeft tot de ontdekking van de fraude door den schrijver van de pen- sioenacten. Voorzoover tot nu toe is komen vast te staan, beloopt het verduisterde be drag circa f 10.000. De man, die gehuwd is en vader van vier kinderen, leefde vrij royaal. Het was anderen wel opgevallen, dat hij meer uit gaf dan zijn salaris toeliet, maar zijn superieuren schijnen hierop niet voldoen de acht te hebben geslagen, of althans niet gedacht te hebben, dat de man door frauduleuze handelingen geld onttrok aan den Staat. Veerboot je omgeslagen. 10 personen te water. Zondag middag heeft op de Kostverlorenkade na bij de Jacob van Lennepkade te Amster dam een ernstig ongeval plaats gehad dat gelukkig buitengewoon goed is afgeloopen. Op dit punt onderhoudt een kleine plat te veerboot de verbinding tusschen de bei de oevers. Op het moment dat het bootje van den wal voer sprongen nog twee personen op het bootje ten gevolge waarvan dit overbelast werd en omsloeg. Alle tien opvarenden geraakten te water. Op het zelfde moment passeerde een motorboot en deze slaagde er in de meeste drenke lingen op te pikken. De anderen werden van den wal af gered. Voor zoover bekend zijn alle drenkelin gen uit het water gehaald. Zij werden bij omwonenden voorloopig onderdak ge bracht en van droge kleeren voorzien. Allen konden daarna huiswaarts kee- ren. Vechtpartij tusschen een achttal,, jongelui. Ten ge volge van minnenijd is Zaterdagavond op de Zuidzijde te Bodegraven een ernstige vechtpartij ontstaan tusschen een acht tal jongelui, van wie twee uit Bodegra ven en zes uit het naburige Driebrugge. Bij het verwoede gevecht, werd zoodanig van het mes gebruik gemaakt, aldus de Maandagmorgen, 'dat vrijwel alle deelne mers talrijke bloedende wonden bekwa men. Medische hulp moest worden inge roepen om de getroffenen te verbinden. Een der jongelui trok bovendien een revol ver, doch de afgevuurde schoten troffen geen doel. Op krachtige wijze moest de politie ingrijpen om de orde op het slag veld te herstellen. Drie der belhamels werden gearresteerd en opgesloten. Inbraak. Gisternacht is er inge broken in het magazijn „Hema" aan de Korte Hoogstraat te Rotterdam. De in brekers zijn op het dak van dit gebouw gekomen en hebben zich vervolgens toe gang tot' het pand verschaft via een dak raampje. Daarna zijn zij naar de parterre gelegen ruimte gegaan, waar het kan toor gevestigd is. De daar staande brand kast hebben zij waarschijnlijk met behulp van eèn beitel opengescheurd, en het zich daarin bevindend bedrag van f 2500 toegeëigend. Onbemerkt hebben zij zich met hun buit weten te verwijde ren. Branden. Gistermorgen brak brand uit in de bloembollenschuur van de gebr. v. d. L. te Lisse. Binnen een uur was de schuur tot den grond afgebrand. Een auto. twee fraismacliines en 200 mud bloembollen gingen verloren. Gistermorgen brak brand uit in de groote houten „Zuid-Hollandsche Boer derij" te Nieuw-Vennep. Woonhuis, landbouwschuur en een naast het gebouw staande kapberg met graan werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Een zeeziekvrij schip. Te Triest zal op 28 December een groot stoomschip van den Lloyd Sabaudo, de „Conté di Savoia", van stapel loopen, dat de aangename eigenschap zal hebben door een bijzonder binnenwerk den passagiers zeeziekte te besparen. Dit binnenwerk is te Weenen, Hamburg en Rome nauwkeurig onderzocht en be proefd, doch kwam eerst op de „Conté di Savoia" tot volle ontwikkeling. Brave jongens. De Parijsche politie heeft Vrijdag een bende fietsendie ven, welke niet minder dan 100 diefstallen heeft gepleegd, opgespoord. De aanvoer der der bende was een 13-jarige scholier. Het oudste bende-lid telt nog geen vijftien jaar. De gestolen fietsen verkochten zij voor prijzen varieerende van 10 tot 20 franken aan andere kameraden. Toen de jongens door de politie werden ondervraagd, op welke wijze zij het gesto len geld besteedden, verklaarden zij zon der schroom, dat hun „vriendinnetjes" groote eischen stelden. Op de meesten hunner werden geladen revolvers gevon den. Een boekhouder overval- 1 en. Gisteravond is de heer H. de Walle, boekhouder van M. Kreuzen's Kolenhan del te JVleppel, halverwege tusschen Mep- pel en Zwartsluis aangevallen door twee personen, die achter een boom vandaan sprongen .en hem plotseling een stok in het wiel van zijn fiets staken; waardoor hij van zijn rijwiel tuimelde. De aanvallers sloegen hem bewusteloos, en inspecteer den zijn zakken, daar zij van meening waren, d'at hij veel geld bij zich had. De heer De Walle had dit echter te Zwart sluis op de postrekening van zijn patroon doen overschrijven. Zij lieten hem aan den kant van den weg liggen, waar per soneel van een vrachtauto hem later vond. Deze namen den heer de Walle mee naar het politiebureau te Meppel. Onder weg kwam hij weer tot bewustzijn. Hij verklaarde aan de politie, dat hij een van de mannen had herkend als de per soon, die hem 's middags om vuur had gevraagd. Rijks- en gemeente-politie heb ben een uitgebreid onderzoek aangevan gen. Gevaarlijke lieden. In een buitengewoon algemeen politieblad deelt de commissaris van politie te Heerlen mede, dat blijkens een bij hem uitgebracht rapport, op 6 October 1931 twee van naam onbekende Duitschers, waarvan de een groot van postuur is, lang ongeveer 1.80 M., mager gezicht, donker uiterlijk en gekleed met donkerblauw costuum en lichte pet, terwijl de andere persoon klei ner van postuur is, ongeveer 1.60 M. lang, .gezet, donkerblond uiterlijk, ge kleed met bruine jas met witte stippels en donkerblauwe broek, terwijl hij op het hoofd eveneens een lichte pet droeg, per tram van Aken zijn gekomen tot aan de Nederlandsche grens de Loclit te Heerlen. Zij hebben zich vervolgens te voet Ne derland in begeven en toonden aan een and'er persoon, dien zij ontmoetten een slaghoedje, waaraan een stuk lont was bevestigd', onder mededeeling, dat zij communisten waren, en oen en ander moest dienen om in Nederland een aan slag te plegen. Een deurwaarder met zijn helpers bedreigd. Gistermiddag vond in de Simon Willemstraat te Am sterdam een rechterlijke uitzetting plaats. Het was voor het huis zeer rumoerig, zoodat politie te paard en te voet moeite had het publiek in toom te houden. Na af loop van de uitzetting begaf de deurwaar der met zijn assistenten zich naar huis, begeleid door een viertal agenten. In de Bellamystraat begon het publiek, dat hen achtervolgde, op te dringen en plotse ling word er van verschillende zijden met steenen gegooid. De agenten trok ken de sabel, doch daar dit geen af doend middel bleek te zijn, en men door bleef gooien, werden eenige schoten ge lost. Daar men echter opnieuw inciden ten vreesde, bracht de politie den deur waarder met zijn helpers tijdelijk naar het politieposlhuis in de Borgerstraat. Van hier uit ging deze met agenten per auto naar zijn kantoor. De politie joeg in de Borgerstraat de menschen uiteen, waarna hot nog lang rumoerig bleef. Jachtongeluk. Gistermiddag is op de Reeuwijksche Plas bij Gouda een ernstig jachtongeluk gebeurd', dat den dood van het slachtoffer tengevolge heeft gehad'. De 38-jarige fotograaf P. van der Neut, wonende te Gouda, was in gezel schap van den heer P. van der Veer, eveneens uit Gouda, op de Elfhoeven- sche plas bij Reeuwijk gaan jagen. Ze huurden daartoe een roeiboot. De heer v. d. N. had zijn geladen jachtgeweer in de hand en bij het instappen is de 'haan van het geweer waarschijnlijk ach ter een tak blijven haken, met het gevo'g, dat het schot plotseling afging en de volle lading hagel den ongelukkige in de hart streek trof. Hij was onmiddellijk dood. De heer van der N. was gehuwd. Het lijk is naar de woning vervoerd. In het Saksenland. De gans als huis- vleesch-fabriek. "Wie, zooals ik, nog al eens vaak terwille van de belangen der internationale kip- penwijsheid in de ons omringende lan den moet zijn en dan gelegenheid heeft te midden der menschen zelf te zijn en hun \ergaderingen bijwoont, krijgt wel een heel anderen indruk van de landen en het leven der bevolking dan degene, die als plezierreiziger zijn vacantie in het een of ander min of meer internationaal hotel doorbrengt en dan overal vrijwel het zelfde vindt. Op het oogenblik zit ik in het schoone Saksenland* te pennen aan de oevers van de Elbe, die hier haar weg gebaand heeft door de rotsen -en in het z.g. Saksische Zwitserland steile rotswanden geschapen heeft van duizelingwekkende hoogte. Al les ziet er met dit prachtige zomersche weer zoo uit alsof er geen vuiltje aan de lucht was, maar men kan letterlijk haast niemand spreken of onmiddellijk wordt men van den noodtoestand door drongen. Ik ben hier gekomen voor een congres dat te Leipzig gehouden werd en waar o.a. ook de beruchte pullorumziekte be sproken werd. In aansluiting aan dit con gres vond een tour plaats naar verschil lende pluimveebedrijven, beroemde paar- denstoeterijen, rundvee-bedrijven, var kensfokkerijen en zilvervossenfarms en merkwaardige bezienswaardigheden zoo als de beroemde oud-Duitsche porcelein- stad Meizen en de z.g. Bastei, een hooge rots aan de Elbe, vanwaar uit men een schitterend uitzicht heeft over het land schap. De landelijke pluimveehouderij betee- kent hier nog niet veel en de indruk die men daarover krijgt is totaal anders dan in Holland. Hier en daar op en om de boerderijen wat kippen van het bekende raslooze type, groot en klein, wit, bruin en zwart, van alles door elkaar. Ziet men nu in zoo'n land steden als Leipzig met één millioen inwoners, als Dresden met zeshonderdduizend, dan begrijpt men meteen, dat hier heel wat geïmporteerd moet worden. In een der restaurants in Dresden zag ik een korte beschrijving van het bedrijf, hoe daar ettelijke honderddui zenden eieren per jaar gebruikt worden, dus het gebruik in de steden is zeer groot. Aan den eenen kant is dus de pluimvee houderij nog niet veel, aan den anderen kant echter zag ik een pluimvee-instituut en opleidingsschool, die uitstekend geor ganiseerd was en prachtig leermateriaal bevat. Eén soort van pluimveehouderij is echter wél populair, n.l, de ganzenhoude- rij en deze geschiedt op een typische wij ze, n.l..net als bij ons de varkenshouderij in kleine hokken of rennen. Overal in de dorpen ziet men op de erfjes bij de huizen een troepje van een half dozijn ganzen in een kleine, met al lerlei hekwerk, planken of latten afge sloten ruimte. Het principe is eigenlijk weinig ruimte, weinig beweging, daardoor dus minder voer noodig en betere vleesch- en vetafzetting. Ik zag verscheidene hok jes met een zestal flinke ganzen, die ech ter niet meer dan een viertal vierkante meters tot hun beschikking hadden. Fei telijk is het een soort mestvaaltje, daar de ganzen geweldig veel mest produceeren. We zitten hier vlak op de grens van het vroegere Bohemen, nu Tsecho-Slowakije. Daar is in de dorpen de ganzenhouderij nog meer populair en zag ik ook groote troepen ganzen buiten de dorpen onder de hoede van jongens geweid worden. De ze Tsechische ganzen zijn voor het land een waardevol exportartikel, als dons en vleeschproducten. Hier in Saksen is het meer voor eigen gebruik gedurende den winter, terwijl ook een groot deel direct in de steden versch geconsumeerd wordt. .Le ganzen worden hier met de echte Duitsche nauwkeurigheid tot het laatste botje verorberd, niets gaat verloren. Dat ziet men weer het beste in de steden en de handelaren in dit populair artikel be hoeft men heusch niet in een achter straatje te zoeken. In Dresden zag ik in een goede straat drie fruitwinkels naast elkaar. Neen, ik vergis me niet nu ik hier schrijf fruitwinkel. Naast drui ven, appelen en peren, groote walnoten enz. enz. vindt ge broederlijk de ganzen- en kippenboutjes uitgestald. Dergelijke combinaties van fruit en vleesch doen ons vreemd aan, net als mij in Enge- lands dorpen steeds trof allerlei suiker goed en gebakjes tusschen zijden gerookt spek te zien uitgestald. Maar om nu nog even op die gemengde ganzen- en fruitwinkels terug te komen. Ga daar nu eens een poosje voor de ruiten staan en ge zult verbaasd zijn wat de Duitscher van die gans weet te maken, Om te beginnen liggen daar: heele gan zen, keurig opgemaakt. Daarnaast halve ganzen, net als bij ons halve varkens of koeien in de slagerijen hangen. Echter een' halve gans is nog een heele uitgave, dus ziet ge kwart ganzen. Maar we gaan nog verder. Hier staan schoteltjes vol stukjes gans ter groote van een hand en ongeveer 2 c.M. dik van huid, vet en vleesch. Of wilt ge alleen vet koopen, dan een paar stukjes ganzevet of spekresten. Wilt ge alleen vleesch, ook goed, ook te krijgen. Verlangt ge wat beters, neem dan een gnuz^hammetje, keurig opgemaakt, of een gerookte ganzeborst. Is uw beurs niet zoo groot, dan is er nog wat afval, z.g. „Ganseklein" te krijgen, stukken van poo- ten, magen, harten, enz. Wilt ge wat fijns, ziedaar een heele schotel vol ganzelevers of harten. En tenslotte, hebt ge niet veel geld en wilt ge een krachtig soepje, koop dan oen paar pond uitgebeende botten, daar komt nog een goede soep van. Zie daar een groote winkeluitstalling, gevuld met allerlei gans-bestanddeelen! Dit sy steem maakt het gebruik van pluimvee populair. Zoo is de gans evenals bij ons het konijn een soort van vleeschfabriekje in den tuin, dat het huisafval geduren de een groot deel van het jaar opvangt en verwerkt tot een geliefkoosd en waarde vol voedsel. DR. TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze lezers worden gezonden aan Dr. Te Hennepe, Diergaardesingel 95a te Rotterdam, i'ostzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Programma van Woensdag 21 October: HUIZEN, 1875 M. Uitsluitend NCRV- uitz. 8 Schriftlezing. 8.159.45 Mor genconcert. 10 Zang, NCRV-Dames- koor. 10.20 Ziekendienst. 11 Har moniumspel, sopraan en alt. 12.15 Gramofoonpl. 12.302.Q0 Concert. Zang, viool, cello, piano. 2.00 Gramo foonpl. 2.30 Lezen van Chr. lectuur. 3.00 Concert, viool, cello, piano. 4.30 Gramofoonpl. 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de Landbouwers. 8.00 Evangeli satiesamenkomst in de Ger. kerk te Naaldwijk m. m. v. Chr. Zangvereen. Ex celsior". 9.3011.00 Concert Utr. Chr. Muziekver. „De Bazuin". HILVERSUM, 298 M. Uitsluitend VA- RA-uitzending. 10.00 v.m. VPRO. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.10 Licht orkest. 1.35 Or gelconcert. 3.50 Symphonie. 5.05 Or gelconcert. 6.50 Liederen van Schubert. 8.35 Symphonie-orkest. Een ultimatum van de B.B.C. Naar de Engelsche bladen melden, zullen drie vertegenwoordigers van de B. B. C. de heden te Rome begonnen internatio nale conferentie van omroep-vereenigin- gen bijwonen en daar eischen, dat er iets gedaan zal worden om een einde te maken aan d'en chaos in den Euro- peeschen aether. Als op deze conferentie daaromtrent geen overeenstemming ver kregen wordt, zal de B. B. C. uit de Internationale Unie treden en gebruik gaan maken van zelf vast te stellen golf lengten, zonder met de belangen van an dere landen rekening te houden I De B. B. C. verlangt, dat elk land minstens één golflengte zal prijsgeven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6