H.H. Land Binnenland. Uit de Provincie Kerknieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand Ma Ned. Chr. Vrijdag Lezing van Te pachten een gebruik met Voor Z Agent Da „lichtstad" In hat duister. Zondagavond brak brand uit in de groote, electrische centrale, die bijna den geh6elen Parijschen linker Seine-oever van electrisch licht voorziet. Eerst na twee uren slaagde de brand weer erin, het vuur te blusschen. Gedurende dien tijd lag bijna de helft van de „ville lumière" in het donker. De schade bedraagt eenige millioenen francs. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. Korte Berichten. Mussolini heeft den commissaris des konings te Napels het volgende telegram gezonden: „Ik lees in de bladen, dat men te Napels ter gelegenheid van het groote rapport van de provinciale directeuren een weelderige ontvangst en een niet min der grootsche gala-avond voorbereidt. Ik moet u waarschuwen, dat ik noch aan het een, noch aan het ander zal deelnemen. Daar is het nu geen tijd voor." Vandaag wordt te Stamboel een tweede Balkan-conferentie gehouden, ter bespreking van methoden voor onderlinge samenwerking. Vertegenwoordigers van 6 Balkan-staten nemen aan de besprekin gen deel. Een vrachtauto met 27 nationaal- socialisten is eergisterennacht tusschen Görlitz en Brunswijk nabij Würzen ver ongelukt. De eigenaar van de auto, Küchler ge naamd, die den wagen bestuurde, werd op slag gedood. Vier andere inzittenden wer den zwaar en de overigen licht gewond. De Graf Zeppelin is vannacht om 0.30 uur M. E. tijd boven het vliegveld van Pernambuco verschenen. Een sterke aardbeving is waarge nomen in het district Karaklissa in den Kaukasus. Het is nog niet bekend, of er menschenlevens te betreuren zijn en of groote materieele schade is aangericht. Verdrag met België. Op 16 Oct. j.l. is onderteekend een ver drag tusschen Nederland en België be treffende de gelijkstelling van elkanders onderdanen voor de toepassing der we- derzijdsche wetgeving op het punt der in validiteit en ouderdomsverzekering en de regeling van de gevolgen voor die onder danen van het naast elkaar werken van genoemde wetgevingen. Mr A. Baron van Wijnbergen. Naar wij vernemen, blijft de toestand van baron Van Wijnbergen bevredigend. Daar de patiënt echter veel pijn lijdt, kan hij voorloopig nog geen bezoeken ontvan gen. Verlaging der loodsgelden gevraagd. Blijkens het Eindverslag over de Wet op de Middelen werd bij het onderzoek der Begrooting in de Tweede Kamer ge vraagd of de Regeering voornemens is een verlaging van de loodsgelden te bevor deren, welke noodzakelijk schijnt, omdat de vergelijkenderwijs zeer hooge loodsgel den ten onzent de scheepvaart op Neder- landsche havens belemmeren. Werkloosheid 10.9 pCt. Op 12 September waren er 47.704 leden van werkloozenkassen, die de ge- heele week en 18.914, die een gedeelte der week werkloos waren. Dat komt er op neer, dat 10.9 pCt. dezer arbeiders werk loos was tegen 5.9 op het overeenkomstige tijdstip 1930 en 4.2 pCt. tegen 2.5 pGt. gedeeltelijk werkloos. Het kolenvraagstuk. Gisterochtend heeft in het departement van binnenlandsche zaken en landbouw een conferentie plaats gehad van de geza menlijke steenkolenmijnen in Limburg met de ministers van binnenlandsche za ken en landbouw, van waterstaat, van buitenlandsche zaken en van arbeid, han del en nijverheid over het steenkolen- vraagstuk in verband met de tegenwoor dige exportmoeilijkheden. Ontslag te Deventer. De firma J. L. Nering Bögel Go. heeft, nadat Woensdag j.l. de aangekon digde loonsverlaging van 5 pet. door haar werd ingetrokken, waardoor een staking werd voorkomen, aan 24 man personeel, werkzaam in de machineafdeeling, ont slag aangezegd. In werkmanskringen beschouwt men dezen maatregel niet zoo zeer als een van rancunen aard, dan wel een maatregel om de beoogde bezuiniging te bereiken. Men vreest, dat nog andere arbeiders zullen worden ontslagen. De invloed van de crisis op het bedrijfsleven. Zooals bekend, wordt in opdracht van den minister van Arbeid, Handel en Nij verheid door tusschénkomst van den Di recteur-Generaal van den Arbeid een on derzoek ingesteld naar den invloed van de crisis op het bedrijfsleven. Aan de in dustrieels ondernemers, die normaal tien of meer arbeiders in dienst hebben, is daartoe op 14 dezer een beknopte vragen lijst toegezonden met verzoek, die uiter lijk 21 dezer aan het betrokken districts hoofd der Arbeids-inspectie ingevuld te rug te zenden. Een vrij, groot aantal werkgevers gaf gehoor, doch de inzending blijkt de laatste dagen minder vlot te ver- loopen. Met het oog op een snelle verwerking wordt aangeraden den laatsten dag niet af te wachten, doch ten spoedigste aan het verzoek te voldoen, door onverwijlde terugzending der ingevulde lijst. Het zou te betreuren zijn, wanneer door het ont breken van een groot aantal antwoorden de waarde van het onderzoek zou ver- De crisisomvang en diepte kunnen slechts juist worden gemeten en gepeild wanneer alle industrieelen de van hen verzochte beknopte gegevens ten spoedig ste verschaffen. Goes. De Gascommissie stelt den Rand voor met ingang van 1 Jan. 1932 den gas- prijs over de geheele linie met 1 cent per M3. te verlagen. Voor Meter-gas wordt hij dan 8 cent. B. en W. nemen dit voorstel over. 's-Heer Arendskerke. In de Maandag middag gehouden raadsvergadering werd op een verzoek van het bestuur van de vereeniging voor Ghr. Onderwijs te Nieuwdorp, om de benoodigde gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor aan schaffing van schoolmeubelen, in verband riet den aanleg van een electrische licht installatie in de Bijz. school te Nieuw dorp, gunstig beschikt. Een verzoek van U. Hazewindus te 's H. Hendrikskinde ren, om teruggaaf van te veel betaald vergunningsrecht ten bedrage van f 15 werd ingewilligd. Verder werd besloten om naar aanlei ding van een verzoek van A. de Jager e.a. te Nieuwdorp, in den gang te Nieuw dorp, loopende van de dorpsstraat naar den Achterweg, een lichtpunt aan te bren gen, terwijl te Nieuwdorp aan het einde van den weg richting haven, en aan den dijk richting woning W. Blankenburgh en te Lewedorp alsnog een lichtpunt zal wor den aangebracht. Alsnu brengt de Voorzitter ter tafel een voorstel van B. en W. om op verzoek van de N. V. Petroleum Mij. „Purfina", Depot Goes, om vergunning tot het mogen plaatsen van een wielpompwagentje voor de woning van M. G. IJzerman te 's H. Arandskerke, gunstig te beschikken. Met 7 tegen 2 stemmen werd het voorstel van B. en W. verworpen,aangezien meerdere leden van oordeel waren, dat de plaatsing van dit wagentje de dorpsstraat zou ont sieren. Aan G. Goetiheer te 'sH. Arendskerke werd een vergoeding van f 25 per jaar toe gekend wegens tegemoetkoming in de kos ten verbonden aan het bezoeken van de op meer dan 4 K.M. afstand van zijn woning gelegen openbare lagere school te 'sH. Arendskerke voor zijn leerplichtig kind. Verder werd besloten tot inwilliging van het verzoek van het bestuur van de R.K. Kiesvereeniging te Lewedorp om ves tiging van een stembureau aldaar. Aan het bestuur van de Bijz. lagere school t'e Nieuwdorp, aan dat van de Herv. Chr. school te 's H. Hendrikskin deren, aan dat van de R. K. Bijz. lagere school te Lewedorp, en aan dat van de Chr. school te Lewedorp, werden voor schotten verleend ingevolge art. 101 der Lageronderwijswet 1920, over 1931, t'en -bedrage van resp. groot f 800, f 4.50, f 596 en f 506. De Gemeenterekening over 1930 werd voorloopig vastgesteld; voor wat den ge wonen dienst betreft hebben de ontvang sten bedragen f 94.602.84, en de uitgaven f 84.329.65 H, alzoo met een batig slot van f 10.273.18 A en voor den kapitaal- dienst hebben de ontvangsten bedragen f 42.326.22 K en de uitgaven f37.558.22, alzoo een goed slot van f 4768.00^. De rekening van het Burg. Armbestuur van 's H. Arendskerke en die van het Groot Armbestuur te 's H. Hendrikskinde ren, beiden voor den dienst 1930, werden goedgekeurd, eerstgenoemde in ontvang op f 53.326.22 en in uitg. op f 53.322.20 H, mitsdien met! een goed slot van f 4.01 A en laatstgenoemde in ontvang op f 8131.83 en in uitgaaf op f 4-411.64^4, alzoo met een goed slot van f 3720.18^4. Hierna sluiting. Hoedekenskerke. Maandagmiddag ver gaderde de Raad. De voorzitter deelt me de, dat door Ged. Staten is goedgekeurd de bijdrage van f 100 aan de gemeente van het Burg. Armbestuur voor 1932 in de kosten van den gemeente-geneesheer. Inzake de wet op de winkelsluiting siellen B. en W. voor ingevolge art. 9 dier wet Koninklijke goedkeuring te vragen, cp afwijking van de bepalingen dier wet en wel in dien geest, dat de winkels ge durende den zomertijd op werkdagen een uur langer kunnen open blijven, dus ge sloten moeten zijn van 9 uur des avonds tot 6 uur des morgens. Verder des Zater dagsavonds geopend tot 11 uur (10 uur zomertijd). Wat de sluiting op Zondag betreft, stellen B. en W. voor te bepalen, dat de winkels te Hoedekenskerke den ge- heelen dag gesloten zullen zijn, overeen komende met den tegenwoordigen toe stand, te Kwadendamme gesloten na 12 uur namiddags (thans den geheelen dag open). Dhr Boone maakt tegen de laatste be paling op principieele gronden bezwaar. De voorzitterl verdedigt het voorstel' \an B. en W., er op wijzende, dat reke ning dient gehouden te worden met de bestaande toestanden. Dhr Hoek van Lijke is het met dhr Boone eens. Weth. Ghamuleau verdedigt nader het voorstel v in B. en W. In stemming gebracht wordt bat geheele voorstel van B. en W. aange nomen met 4 tegen 3 stemmen. Daarna komt in behandeling de ge- n.eentebegrooting 1932. Van het onder zoek door de Raadsleden tot een commis- s.e vereenigd, is een rapport opgemaakt. De voorzitter zegt, dat B. en W. zich met dat rapport volkomen vereenigen en dit in zijn geheel overnemen. Van de gelegenheid tot algemeens be schouwingen maakt niemand gebruik, waarop de voorzitter er op wijst, dat de toestand der gemeente-financiën niet zoo scbjfeïwd .wSa® TOtf*iohbia en ssi- nig beleid geboden is. Bij vergelijking met de inkomsten der ingezetenen met die van het vorig belastingjaar zijn deze, voor zoo ver gegevens beschikbaar, evenwel nog wel wat hooger. De voorzitter stelt daarna voor, met overname van de wijzigingen in het be doelde rapport, de begrooting vast te stel len in ontvang en uitgaaf op f 39074.31, met een post voor onvoorzien van f 859.64 Aldus besloten, zoodat de behandeling in enkele minuten is afgeloopen. Wat de wijzigingen, in bovenstaand rapport bedoeld, betreft, zij aangeteekend dat uit zuinigheidsoverwegingen worden geschrapt de posten voor contributie aan den Provincialen Brandweerbond en het schoolmuseum te Middelburg; dat eenige werkzaamheden aan gemeentegebouwen tot later worden uitgesteld: de opbrengst der havenrechten met f 250 wordt ver laagd en bepaald, dat voortaan 8 A pet inplaats van 8 pet pensioenbijdrage door de ambtenaren zal moeten worden be taald. Bij de rondvraag krijgt de heer Hoek van Dijke ten antwoord, dat 't B. en W. bekend is, dat de P. Z. E. M. vermoede lijk bij den bouw van het transformator- huisje te Hoedekenskerke eenige gemeen tegrond in bezit genomen heeft, doch dat hieromtrent reeds onderhandelingen ge voerd worden; wordt dhr Steijn medege deeld, dat de zaak van een eventueele tweede postbestelling in wijk G in onder zoek is en wordt eindelijk nog medege deeld, dat de aandacht van B. en W. ge vestigd blijft op de electrische verlichting van den weg naar het station. Hierna suiting. Serooskerke. (W.) Maandagmiddag werd e on voltallige Raadsvergadering gehou- don. Dhr Geldof vraagt vergunning tot het verbouwen van de veranda voor zijn perceel. Adressant deelt mede, voorne mens te zijn een café te openen. B. en W. herinneren er aan, dat deze veranda op grond der gemeente staat e dat voor het plaatsen en hebben dezer v oranda tot wederopzeggens vergunning i- verleend aan C. P. A. van Ilam en cl. ens rechtverkrijgenden. Waar de ge- r ee-nte zich echter eenige jaren geleden een belangrijke uitgaaf getroostte voor het wegnemen van een scherpe bocht bij R. de Later, stellen B. en W. voor, ook de bocht naar den 'Vrouwepolderschen weg breeder te maken, en nu er toch een verbouwing moet plaats hebben, adressant te gelasten, de noordelijk© helft van deze veranda op te ruimen. Ten slotte stellen B. en W. voor om het zuidelijke gedeelte van deze veranda in gebruik 'te laten en aan adressant ver gunning te verleenen deze in glas te laten verbouwen, tegen een recognitie van 1 gld per jaar, aanvangende 1 Jan. 1932. Dhr Cornelisse, vraagt of in het blijvend' gedeelte der veranda sterke drank mag worden verkocht. De voorzitter antwoordt ontkennend. Dhr Hoegen zegt, dat het hem gewenschter voorkomt de veranda geheel te doen verdwijnen. De voorzitter zegt, dat Burg. en W. dit ook onder het oog hebben gezien, doch Geldof niet te veel wilden treffen. Na verdere gedachtenwisseling wordt besloten, 'dat de veranda geheel moet worden verwijderd. Hierna komt in behandeling een schrij ven van B. en W. van Middelburg iit zake het bouwen van een barak voor besmettelijke ziekten. De gemeente moet gedurende 40 jaren aan Middelburg een bedrag van 6 cent per inwoner betalen of een som ineens van f 1 per inwoner. Waar deze aangelegenheid in studie is ge nomen door de vereeniging van Burge meesters en Secretarissen van Walcheren, stellen B. en W. voor, dit schrijven voor loopig aan te houden. Dhr Hoegen zegt, dat het hem onge- wenscht voorkomt qm in dezen benar den tijd zulk een uitgaaf te voteeren. Pet bevreemdt hem, dat in geen der drie groote ziekenhuizen op Walcheren daar voor ruimte beschikbaar kan zijn. De voorzitter zegt, d'at wij op de een of andere wijze zullen moeten medewer ken. Het voorstel van B. en W. wordt zh.st. aangenomen. Een voorstel van B. en W. tot het aankoopen van een obligatie ad. 500 gld 4 pet. Nederland 1931 wegens uitlating k pari per 1 Nov. 1931 van een obligatie 4l/2 pet. Nederland 1916 wordt z.h.st. goedgekeurd. Verzoek van de gemeente Vrouwepol der, om de vergoeding van het gemleen- t<-slachthuis k f 125 per jaar te vermin deren. B. en W. stellen voor om op dit verzoek afwijzend te beschikken. Binnenkort zullen geen keuringen meer co de erven plaats hebben en zal Vrou- wepolder dus meer gebruik van het slacht huis maken. B. en W. stellen voor, niet a.leen voor noodslachtingen, maar ook voor gewone slachtingen dit gebouw ter beschikking te stellen van de gemeente Vrouwépold'er, doch de vergoeding te b-.ijven bepalen op f125 per jaar. Alzoo besloten. Ingekomen Is een verzoek van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Neder land, om (toe te treden als buitengewoon lid', tegen een bijdrage van minstens f25 per jaar. B. en W. stellen voor op dit verzoek afwijzend' te beschikken. De heer Hoegen vraagt om dit punt in besloten zitting te behandelen (I!). De voorzitter sluit hierop de openbare ver gadering. Na meer dan een uur in comité te zijn geweest, heropent de voor- z'tter de vergadering en deelt mede, dat B. en W. hun voorstel intrekken, waarna z h.st. wordt aangenomen als lid toe te treden. Van den Inspecteur der Directe Belas tingen «tus, te Mbldelburg is bericht in gekomen, dat in de opgaaf var, de raming der personeele belastingen een fout is ingeslopen; de opbrengst zal f 1000 min der zijn dan door hem is bericht. Hier door ontvangt de gemeente f 2000 minder welk bedrag moet worden gedekt. B. en W. zijn er in geslaagd f 1100 te vinden, zoodat de andere f 900 zal moeten wor den gevonden door verhooging der be lasting. B. en W. stellen voor de opcen ten der personeele belasting te verbaogen met 15 (alzoo op 115 openten te bren gen) en 15 opcenten op de fondsbelasting (voorheen nihil).- Aldus besloten. Hierna komt de gemeente-begrooting 1932 ter tafel. Algemeene beschouwingen. Dhr A. Melis zegt, gedurig na den len September te hebben moeten hooren, dat hij de man is, die de wethouderszetels verdeeld heeft. Spreker deelt mede, gelet op de verhouding van 4 A.-R. en 3 C.-H. zetels in d'e fractiebijeenkomst gevraagd te hebben: ligt het niet op onzen weg, dat de beide wethouders hun zetels afstaan om dan te benoemen den heer P. Melis naast een C.-H. lid. Wel heb ik hierop slechts gezinspeeld' uit de verte, aangezien ik niet de -ooTzaak wilde zijn, dat de thans goede verhouding in onze fractie geschaad werd. Ofschoon d'it voor Spreker de oplossing zou zijn ligt het nog niet op sprekers weg den bostaanden toestand af te bre ken, waar hij in 1927 is ontstaan uit de houding in 1923 van den heer Allaart gesteund' door zijn partij. Dhr Cornelisse heeft alles zakelijk door zien, maar om d'e goede orde in zijn partij te bewaren, zal hij de meerderheid moeten volgen. Voorts belooft hij per soonlijk, en naar hij hoopt ook d'e fractie, alles te mijden, zelfs den schijn, om de minderheid te onderdrukken. Nochtans hoopt hij zijn oogen open te houden bij schattersbenoemingen. De heer Hoegen zegt, dat hij aan het gesprokene van den heer A. Melis geen touw kon vastmaken. Spr. zegt, dat hij den naam van Melis in zijn verdediging op 1 Sept. niet heeft genoemd' en hem ook persoonlijk daarmede niet heeft be doeld, maar de A.-R. fractie. Hierna word't de begrooting artikels- gewijze behandeld. Dhr Hoegen meent, dat op verschillende uitgaafposten kon wor den bezuinigd door meer te doen uit voeren door den gemeente-werkman. De voorzitter zegt, diat de werkman thans overvol in zijn werk zit, doch zegt overweging toe. Hierna wordt deze be grooting vastgesteld' op een inkomst en uitgaaf van f31850.12. En den kapitaal- dienst op f60. Bij de rondvraag vraagt weth. Goed- bloed' of de heer Bolier als bouwopzich- ter 'der gemeente kan worden gehand haafd'. De voorzitter zal dit onderzoeken. Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te IJmuiden-Oost, A. A. Wildschut te Rilland-Bath. Te Oostrum en Garnwerd, W. Bronneger Onnekes te Wedde. Te Hedel, S. Goverts Jr. te Ga meren. Aangenomen naar Ooij en Persingen, S. R. Hermanides te Valkenburg (Z.H.) Geref. Kerken. Beroepen te Stadskanaal, J. W. Esse- link te Doorn. Te Bolsward, R. J. v. d. Meulen te IJmuiden. Te Zalk en Veecaten, J. M. Verleur, cand. te Amsterdam. Bedankt voor Marum, A. D. R. Polman te Rhoden. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Arnhem, J. M. Holtrop te Franeker en W. Kremer te Kornhorn. Te Schiedam, J. Drenth te Broek op Langen- dijk en P. de Groot te Amersfoort. Bedankt voor Amsterdam (W.), W. Bij- leveld te Haarlem (C.). Nederlandsch Chr. Landarbeidersbond. Het algemeen bestuur van den Nederl. Christ. Landarbeidersbond benoemde den heer A. Vingerling te Zuidland, thans reeds in voorloopigen dienst, tot bezol digd bestuurder van den bond. Den heer Vingerling is Rotterdam als standplaats aangewezen. ROTTERDAM. Hedenmorgen is een 13-jarig meisje uit de Boomgaardstraat 'biji het oversteken door een vrachtauto gegrepen en gedood WASSENAAR. Hedenmorgen omstreeks 10.30 u. heeft ter hoogte van De Deyl te Wassenaar een ernstig verkeersongeluk plaats gehad. De -heer v. B. uit Amster dam reed met groote snelheid op den weg, toen hij slipte en in botsing kwam met een vrachtauto van -de fa. van Hoe-, ken te Leiden. De personen-auto werd geheel vernield. De 'heer v. B. werd zwaar -gewond naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. Hei conflict tusschen China en Japan. TOKIO. Naar van goed ingelichte zijde vernomen wordt, heeft de Japansche re geering den Volkenbond en de Ameri- kaansche regeering de volgende voor waarden voor ontruiming van Mand- schoerije doen toekomen: 1. De Ghineesche en Japansche regee ring beloven wederzijds van schending van eikaars grondgebied af te zien. 2. De anti-Japansche beweging wordt voor de toekomst opgeheven. 3. De Chineesche regeerihg waarborgt voldoende bescherming van Japansche lijnen en eigendommen in Mandscboerije. 4. De door Japan uitgegeven gelden voor den nieuw aangelegden spoor weg worden door de Ghineesche regeering terugbetaald; de spoorwegovereenkomst in Mandschoerije wordt door China er kend. 5. De Chineesche regeering erkent alle uit de verdragen voortspruitende rechten, met inbegrip van het recht van Japansche burgers om in Mandschoerije land te pachten. GENEVE. De uit Oost-Azië ontvangen berichten welke gedeeltelijk afkomstig zijn van de diplomatieke vertegenwoordigers der groote mogendheden vestigen den in druk dat de kans op bijlegging van het Chineesch-Japansche conflict iets grooter geworden is. MOSKOU. Officieel wordt meegedeeld, dat de Fransche zaakgelastigde op initia tief van Briand het Volkscommissariaat van Buitenlandsche Zaken op de hoogte heeft gebracht van den tekst van de nota die de te Genève bijeen zijnde vertegen woordigers van onderteekenaarsstaten van het Kellog-pact aan de Regeeringen van Japan en China hebben gezonden inzake het Mandschoerijsche conflict. LONDEN. De Canadeesche regeering heeft een gouduitvoerverbod uitgevaar digd. Een 'beperkte uitvoer zal met spe ciale toestemming zijn toegestaan, om te voldoen aan de verplichtingen tegenover ■de Vereenigde Staten. Overtreding van -dit verbod zal zwaar gestraft worden. BERLIJN. De ontploffingsramp in de mijn Mont Genis te Heme in Westfalen, 'heeft nog 3 slachtoffers geëischt. Van de 22 gewonden zijn in den afgeloopen nacht n.l. nog drie arbeiders overleden. In totaal zijn dus 12 mijnwerkers omgekomen. Nader wordt gemeld, dat bovendien nog 3 gewonde mijnwerkers in ernstig levensgevaar verkeeren. TOKIO. Hier zijn 9 subalterne officie ren gearresteerd, onder verdenking van een samenzwering tegen den staat te heb ben gesmeed. PARIJS. Te Le Havre zijn uit New- York aangekomen twee stoomschepen met 240 kg. baar goud aan boord, vertegen woordigende een waarde van 10 millioen francs. Het -goud is in hoofdzaak bestemd voor de bank van Frankrijk. MOSKOU. Uit Moekden wordt gemeld, dat de berichten over terugkeer der Ja pansche troepen uit Mandschoerije onjuist zijn. Tot nu toe heeft het Japansche op perbevel nog geen opdracht ontvangen voor het transport der troepen uit Mand schoerije. LONDEN. Het aantal candidaten, -dat aan de verkiezingen -deelneemt, bedraagt in 548 -districten 1228. Hiervan zijn 65 hij enkele candidaatstelling gekozen. Er zijn 520 conservatieve candidaten, 513 La- boud-candidaten, 320 Liberalen, 40 Na- tionaal-Liberalen en nog enkele -die tot kleinere partijen behooren. r* Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Oct., 2.30 u. Parijs 9.699.71. Londen 9.63^4—9.73*4. Brussel 34.5334.57. New-York 2.462.46%. Berlijn 57.05—57.15. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot -den avond van 21 Oct.: Matige tot 'krachtige, later afnemende N. Westelijke tot Noordelijke wind, meest zwaar bewolkt, regen of sneeuwbuien, kouder. Stormwaarschuwingsdienst. Hedenmorgen te 9.25 u. geseind uit -de Bilt aan alle posten van Hoek van Hol land tot Nieuwersluis: „Weest op uw -hoede!" Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 772. Licht op voor fietsers: Woensdag 5 u. 33. GOES. Huw.-afk.: Johannis Gerard Steenhard, 25 j. jm. en Margaretha Meijaard, 21 j. jd. te 's H. Arendskerke; Adriaan Pieter Jongepier, 27 j. jm. en Neeltje de Munck, 20 j. jd. te Middelburg; Bartel Anthonie van Kleunen, 23 j. jm. te Kattendijke en Elizabeth Johanna van de Schraaf, 24 j. jd. te Kapelle, onlangs te Goes. Geboren: Ni nus Jan de Corstanje. GOES. 20 0 klein; handel 6, Haver 5- Kroon erwten Bruine Boon< 21.50, Karwijz —18 gld per Eieren per f 1.521/2, per Geboren: Hl zoon van AN1 en L. JOOSSE Vrouwepolder, „Landzicht". j| Zaterdag H' hoopt onze ffi huwd-, Gro vader g KRIJN V 5« zijn 85sten y herdenken. I® Uit al C. W Koudekerke TPx ly.'. Hartelijk dai ken van belan lijden van on Behuwd- en SUZANNA Wed St.-Laurens, 2( Afd. Onderwerp Aanvang 81/ Toegangspri Kaarten vo< eveneens aan Ondergeteek achte publiek Beveland bekc BODEZÜ heeft overgeo C. KETELAA! dank voor de wen, dat hij heeft genoten in ieders gun: Wissenkerke. Mij aansluit maak ik het kend, dat ik DE van mijn brc en beveel mij publiek aan. Wissenkerke. VOI 1. van de VAN KLOET! a. 2.07.10 H, LAND te Klot In 1930 in p veer. b. 1.02.16 daar, achter Op gebruik 2. van de Jonkvrouw E SCHORER: 1.34.90 H.A a/d Noorddijl Op gebruik Aanbiedingt solide borgen kantore van te Goes tot 2 Tl M. MOL, Te z.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2