Posterijen en Telegrafie Marktberichten. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Financieële Berichten. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Burgerlijke Stand Dinsdag 5 u, 35. is, dat de Vol kenbondsraad niet de noo- dige deferentie toonde jegens de positie van de Japansche regeering. ATHENE. Uit Necozia, de hoofdstad van het eiland Cyprus, wordt meegedeeld, dat de metropoliet van dat eiland de bevol king heeft opgeroepen tot aansluiting bij Griekenland en niet langer aan het En- gelsehe bewind te gehoorzamen. NEW-YORK. Brazilië heeft de rente betaling van zijn buitenlandsche schul den ad 500 millioen dollar, gestaakt. Of ficieel wordt meegedeeld, dat voorloopig de achterstand der betalingen zal worden vervangen door 5 pCt. scrips. (Scrips zijn een soort van schuldbewij zen, uitgegeven wanneer de couponbeta lingen niet regelmatig plaats hebben, be wijzen dus van uitgestelde couponbeta ling. Red.) Mijnongeluk in Westfalen. HERME. Hedenmorgen heeft in een mijn te Solingen (Westfalen) een ont ploffing plaats gehad. Ooogenblikkelijk zijn reddingsbrigades te hulp gesneld. Om 11 uur waren reeds 3 dooden en 18 gewonden gevonden. Om 12 uur waren 9 dooden en 27 gewonden geborgen. Op het oogenblik van de ontploffing bevon den zich 67 menschen in de mijn, waar van een aantal ongedeerd naar boven is gekomen. Alle dooden en gewonden heb ben ernstige brandwonden. Een groote menschenmassa verdringt zich voor den ingang van de mijn. Volgens verklaringen van de reddings brigade zouden zich geen slachtoffers meer in de mijn bevinden. LUBECK. Bij de voortzetting van het Calmette-proces heoft Prof. v. Deyke een belangrijke verklaring afgelegd. Hij ver klaarde, dat de schuld van de droeve gebeurtenissen te wijten is aan een weten schappelijke dwaling. Ingeval een veroor deeling moet volgen, verzocht hij alleen aansprakelijk te worden gesteld. Rotterdam, 19 Oct. 1931. Veemarkt. Aanvoer: 534 Koeien en ossen, 269 vette kalveren, 1192 schapen en lammeren, 1045 varkens. Prijzen per halve kilo: koeien 2025, 32,5—35, 37,540;vettie kalveren 37,5 42,5, 5055, 6062,5; schapen p. p. 23 31, id. p. stuk f 15-f 20, overj. lammeren p. st. f 16f 22, zuiglammeren p. st. f 16 f 21; varkens p. pond 20, 20,5, zoutere 17, 18. Koeien aanvoer ruimer dan vorige week Maandag. Handel stug, prijzen vrij wel stationnair. Enkele prima ex. nog tol 3 ct. boven notleering. Ossen en stieren nog geen noteering wegens onvoldoende aanvoer. Vette kalveren tamelijk aange voerd, stroeve handel, ook hier de prij zen vrijwel gelijk. Een enkel prima kalf nog tot 2,5 ct. boven noteering. Schapen aanvoer groot, handel williger, ietis hoo- gere prijken. Varkens minder aanvoer, tamelijke handel,prijzen een tikje lager. Een enkel prima varken 0,5 ct. boven noteering. Zouters kleine aanvoer, handel niet best. Zaden: Geel mosterd 13-15, Karwij- zaad 19-20, Lijnzaad voer 7-9, BI. Maan zaad 20-21, Koolzaad 10-12. Vlas: 2500 K.G. Holl. geel 0.55-0.65, Verder geen aanvoer, markt lusteloos, zonder handel. Met het zwingelen wordt niet begonnen. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers 2.60-3.10, Zeeuwsche id. 2.30-2.60, Blauwe id. 2.50-2.80, Zeeuwsche bonte 3.10-3.50, id. blauwe 3.10-3.50, Eigenh. drielingen 1.80-2.10, Eerstelingen 2.80-3, alles per H.L. Westlandsche ronde 6-8 per K.G. Redelijke aanvoer, tamelijke handel. Graanmarkt: Gerst Ghevallier 5.25 -6, Haver 5-6, kleine groene erwten 8.50- 12.75, schokkers 17-20.50, verder van 9- 16, Bruine boonen 8.50-11.75, soms iets meer, La plata mais f 68 per last. naar den Rijn, waardoor Antwerpen Rijnhaven zou worden en daarmede in dit opzicht in een positie zou worden ge bracht, gelijk of vrijwel gelijk aan die van Rotterdam. De Regeering mag de- over dit vraagstuk met zooveel felheid gestreden en door de Eerste Kamer ten voordeele van de Nederlandsche Rijn haven beslisten strijd niet heropenen. Andere leden verklaarden zich even zeer tegen eventueele voornemens tot aan leg van een kanaal als het hierbedoeldc te moeten verzetten. Sommige leden gaven als hun meening te kennen, dat in elk geval noch een kanaal zou kunnen worden aanvaard dat niet aannemelijk zou zijn voor West Brabant, noch een, dat de oester cultuur zou vernietigen. Van vele zijden werd met ernst er tegen gewaarschuwd, dat de Regeering zich niet wederom binde a^n een verdrag, dat ern stig gevaar loopt door de Volksvertegen- diging te worden afgewezen. Eenige leden vonden in de boven weer gegeven beschouwingen aanleiding te verklaren, dat zij zich niet konden ver eenigen met den aandrang, dat de Kamer thans omtrent den stand van zaken vol ledig zal worden ingelicht. Zulk een vol ledige inlichting is in het algemeen niet te vergen van een Regeering, die in onderhandeling is. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Delfzijl, J. R. Wolfens- berger te Gubaard. Voor 's Grevelduin- Capelle, D. J. van de Graaf te Ede. Geref. Kerken. Beroepen te GerkeskloosterStroobos, J. B. Vanhaelen te Hoek. Bedankt voor Voorthuizen, D. de "Wit te 's Hertogenbosch. Ghr. Geref. Kerk. Tweetal te Vlaardingen, P. J. de Bruin te Veenendaal en W. Bijleveld te Haar lem. Evang. Luth. Kerk. Drietal te MiddelburgVlissingen, W. J. Kooiman te Deventer, W. J. Manger te Tiel en W. F. B. Schmidt te Schiedam. Vlissingen. De bevestiging en intrede van candidaat Kleissen, bij de Chr. Geref. Kerk te Vlissingen, die was bepaald op Zondag 1 November a.s., is door bepaalde omstandigheden voorloopig uitgesteld. Prof. L. L i n d e b o o m. Op 14 October j.l. was het 65 jaar geleden, dat de thans 86-jarige Prof. L. Lindeboom te 's Hertogenbosch in het ambt werd beves tigd. In verband daarmede is Prof. L. Zondagmorgen te 's Hertogenbosch voor gegaan in den Dienst des Woords. Na de predicatie sprak de jubilaris een persoon lijk woord, waarin hij zijn arbeid te 's Bosch in herinnering bracht. De hoogbejaarde professor, die nog met groote frischheid het Woord bediende, werd toegesproken door Ds de Wit, op wiens verzoek de zegenbede uit Ps. 134 werd toegezongen. Brand in een Armhuis. Kin deren, die in het Burgerlijk Armhuis te Middelstum verpleegd werden, hoorden toen ze te bed lagen, geknetter en werden een scherpe rooklucht gewaar. De inmid dels geroepen vader ontdekte brand in een kamer van het gebouw, dat dienst doet als gemeentelijke werkplaats. Het vuur werd spoedig gebluscht. De brand was ontstaan door voorwerpen, welke dien dag gebruikt waren bij het teren der wegen, doch die niet voldoende in het water gedoofd bleken te zijn. Geschaakt. Een woonwagenbe woner te Doetinchem heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zijn 18-jarige doch ter is geschaakt door een jongmensch, in het bezit van een luxe-auto. Sportvliegtuig vernield. Bij een op Waalhaven te Rotterdam ge houden betrouwbaarheidsoefening is de heer M. A. G. van der Leeuw, directeur der firma Van Nelle, bekend sportvlieger, met zijn toestel weggegleden, ten gevolge waar van dit nagenoeg vernield werd. De heer Van der Leeuw bleef gelukkig onge deerd. Dhr v. d. Leeuw schijnt zich bij zijn lan ding te hebben misrekend; hij kwam al thans te langzaam binnen, waardoor het toestel hem als het ware uit de vingers glipte en tamelijk onzacht den grond raakte. Het werd nagenoeg vernield: beide vleugels zijn kapot, de schroef is gebroken, terwijl het landingsgestel be zweek. De plaats rond den bestuurder bleef, dank zij de daar aangebrachte spe ciale versterkingsconstructie, geheel in tact; men kon den heer Van der Leeuw terstond uit het toestel halen, waarna bleek, dat hij zelfs geen schram had op- geloopen. (Tel.) Inbraken opgehelderd. In de gemeente Mierlo is de gemeente- en rijks politie erin geslaagd een aantal inbraken op te helderen door de arrestatie van den 19-jarigen C. M. P. aldaar. Doordat P. bij zijn laatste inbraak ook een mondhar monica meegenomen had kwam de poli tie op zijn spoor. Een viertal diefstallen is reeds door hem bekend. Hij is naar Roermond overgebracht. Co.mknunjiistische herrie schoppers. Gistermiddag omstreeks één uur is het in het anders zoo rustige dorpje Sloten (N.-H.) tot ongewone too- neelen gekomen. Jeugdige leden der com munistische partij trachtten hun denk beelden ingang te doen vinden door ver koop van de „Tribune". Terwijl zij daar mee bezig waren, verscheen een optocht van R.-K. meisjes. Er werd gescholden en eenige communisten wilden de katho lieke kerk binnengaan, waar de dienst juist was afgeloopen, zoodat er zich nie mand meer bevond. Men waarschuwde onmiddellijk den koster en deze gelastte den jongelui de kerk te verlaten, hetgeen onder protest en geroep geschiedde. Bui ten de kerk bemoeiden zich daarop R.-K. burgers met het geval. Een der commu nisten hief toen de hand op tegen een zekeren K. Diens vader weerde den slag af, waarop de jeugdige communist een mes trok en daarmee K. te lijf wilde gaan. Bij een volgende worsteling viel het mes op den grond. De heer K. raap te het op en waarschuwde de politie. De twee politiedienaren die hier zijn gingen daarop den optocht der commu nisten, die inmiddels verder was getrok ken, achterna, om den messentrekker te arresteeren. Deze verzette zich hevig, doch hij kon naar het posthuis gebracht wor den. Ook een tweede persoon werd ge arresteerd, terwijl later nog een derde werd opgebracht, zulks onder begeleiding van de andere communisten, die luid keels de Internationale zongen. Tot nu toe hadden de anderen zich ont houden van rechtstreeksche inmenging, doch bij het posthuis drongen zij thans onder luid geschreeuw zoo op, dat de po litiemannen, na een keer of vijf tot door loopen gemaand te hebben, gebruik maakten van hun sabel en de commu nisten uiteendreven. Zij kwamen echter terug en weigerden aan de ontvangen sommatie gevolg te geven en het dorp te verlaten. Toen de politie voor de tweede maal de sabel trok, drongen zij wederom op. Eerst met veel moeite en veel tact ge lukte het aan de beide agenten, de heet hoofdige, luid schreeuwende jongelui uit het dorp te verwijderen. Tegen de drie gearresteerden is proces verbaal opgemaakt, waarna zij het post huis konden verlaten. (Telegr.) Wisselkoersen. Amsterdam, 19 Oct., 2.30 u. Parijs 9.709.72. Londen 9.52^—9.62^. Brussel 34.64—34.66. New-York 2.46%—2,46%. Berlijn 57.4057.60. Zeeuwsche Kunstmesthandel. De N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunst mesthandel v/h S. en M. Boogert te Mid delburg, in liquidatie, zal op 15 December een tweede uitkeering op de aandeelen groot f 100 doen. Somber maar waar. In de officiëele prijscourant van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam zijn te naasten bij 873 bui tenlandsche obligatie-leeningen op genomen. Daarvan betalen er 600 hunne coupons terwijl daarvan 153 thans geen laatste noteering meer hebben (in minstens zes weken niet meer verhandeld). 38 boven pari noteeren. 160 normaal noteeren (10075 94 gedepreciëerd zijn 7550 41 zeer gedepreciëerd zijn 50—40 114 klaarblijkelijk wankel geacht worden (onder 40 600 Verder zijn er 273 noodLjdend, zoodat daarvan thans: 167 geen laatste noteering hebben. 13 noteeren van 4020 13 noteeren van 2010 78 noteeren onder 10 273 Van de 900 leeningen zijn er dus on geveer 200, waarvan de obligaties een normaal en courant bezit vormen, m.a.w. nog geen vierde gedeelte. Het drama in den toren. Za terdag is voor de Amsterdamsche Recht bank voortgezet de behandeling van de zaak van den leidekkerspatroon, die er van wordt verdacht, dat hij op 29 Maart 1929 zijn compagnon Arkenhout in den koepel van den toren van de Gerardus Majella-kerk aan het Ambonplein te Am sterdam van het leven heeft beroofd, en aan wien moord, subs, doodslag, meer subs, zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende, is ten laste gelegd. Het O. M. eischte levenslange gevan genisstraf. Coöp. Melkfabriek Fijnaar!. De leden der Coöperatieve Melkfabriek te Fijnaart kwamen aldaar weer bijeen, teneinde een bespreking te -houden o-ver het koopcontract van 1923 en de aan de leden gezonden circulaire betreffende het door de leden voorloopig bijeen te bren gen bedrag. Deze bijeenkomst had niet het karakter eener reglementaire vergadering. De stemming voor oprichting van een nieuwe Coöperatie, was vrij algemeen •gunstig, maar toen het er op aankwam koeien voor -die nieuwe Coöperatie op te ■geven, 'bleek de animo allesbehalve 'groot. Tevoren waren een kleine 300 koeien in geschreven, bier kwamen er nu nog 'n 170 180 bij, zoodat men in totaal 482 'koeden noteerde. Dit is -oh ter slechts ongeveer de helft van het benoodigde aantal. In aanmerking nemende -den bethaal- den aandrang, welke op de leden is uit geoefend en het betrekkelijk gering resul taat dat zulks heeft opgeleverd, zoowel met betrekking tot inschrijving van koeien als tot het bijeenbrengen van de voor de crediteuren benoo-digde gelden, mag men wel zeggen, dat het er met de melkfabriek somber voorstaat. Van bestuurszijde gaf men dan oök te kennen, dat het vrijwel zeker is, dat het binnenkort tot een faillissement zal ko men, met al de ruïneeren-de gevolgen van dien. HET RECHT OP DEN DOOD. Een Enge-lsche medicus heeft een wet ontworpen, om een „zachten dood" voor ongeneeslijke patiënten wettig te veroor- looven. Dr Millard, de ontwerper, heeft zijn denkbeelden voorgedragen in zijn toe spraak als voorzitter van de vereeniging van ambtenaren van den gezondheids dienst te Londen. Hij zeide, dat hij dezen weg gekozen had om de zaak binnen de practische politiek te brengen, hij zou een hof willen instellen, dat, gehoord de ad viezen van den behandelenden geneesheer en een anderen onderzoeker, vergunning zou kunnen geven, dat iemand, die lot de jaren des onderscheids is gekomen en lijdt aan een ongeneeslijke en doodelyke ziekte, welke een langzaam en pijnlijk einde veroorzaakt, boven den langzamen en pijnlijken dood een snellen en pijuloo- zen verkiest. Bij den huidigen stand der wetenschap zou het middel om dezen dood naderbij te roepen waarschijnlijk bestaan in een bedwelmend middel, toegediend in een specialen „doodsbeker". Als de patiën ten niet in staat waren dezen beker te ledigen, zou hun een onderhuidsche in spuiting kunnen worden toegediend. Dr Millard vindt, dat een dergelijke vergunning niet slechts als een daad van genade moet worden beschouwd, maar als een zaak van elementair menschelijk recht. Hij kan niet inzien, dat uit een dergelijke wet ook maar eenig nadeel voor de gemeenschap zou kunnen voort vloeien. De toegesprokenen hebben zich niet over dr Millard's denkbeeld uitge laten, doch een aanwezige vrouwelijke arts riep midden in zijn uiteenzetting: „Afschuwelijk, afschuwelijk", en verliet aan het éinde ervan protesteerend de zaal. DEN HAAG. Naar wij vernemen is de schrijver le kl, Z. bij den Pensioen raad j.l. Vrijdag gearresteerd in verband met gepleegde financiëele onregelmatig heden. Z. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Loonconflict In de Amsterdamsche haven. AMSTERDAM. Reeds geruimen tijd dreigde in de Amsterdamsche haven een conflict in verband met aangekondigde loonsverlagingen, die tot nu toe echter niet werden doorgevoerd. Hedenmorgen is echter bij de Kon. Ned. St.oomb.-Mij een conflict uitgebroken. Voor het civiel per soneel met gages boven f 100 per maand werd een loonsverlaging aangekondigd van 5 pet. en voor die van lager dan f 100 van 3 pet. Een groot deel van hel personeel weigerde daarop te monsteren, terwijl verschillende stokers en machinis ten zich met de stokers solidair ver klaarden. Het gevolg was, dat verschil lende schepen niet konden vertrekken. Van de zijde van de Centr. Transp.-Arb. Bond wordt medegedeeld, dat het conflict vooral is ontstaan doordat de loonsver lagingen werden ingevoerd zonder over leg met de organisaties. MUSSELKANAAL. Zondagavond is een luxe-auto bij een onbewaakten overweg te Valthermond door de locomotief van een passeerenden trein gegrepen en ge heel vernield. De'bestuurder bleef vrijwel ongedeerd. HET JAPANSCH—CHINEESCHE CONFLICT. Japan gaat de vloot mobiliseeren. TOKIO. Van officiëele Japansche zijde wordt verklaard, dat de jongste nota van den Volkenbondsraad inzake het con flict JapanChina voor Japan absoluut onaanvaardbaar is. LONDEN. Volgens- hier ontvangen be richten wordt een gedeelte der Japansche vloot gemobiliseerd. Verschillende op non activiteit gestelde oorlogsschepen zijn weer in dienst gesteld; de bemanning wordt uit de perso-neel-reserves aange worven. Op de marine-werven wordt on der hoogen druk gewerkt, teneinde zoo spoedig mogelijk alle schepen slagvaar dig te maken. Ook een 20-tal tankbooten van de koopvaardijvloot, die tot de reser ve behooren, hebben bevel gekregen zich ter beschikking van het Ministerie van Marine te stellen. LONDEN. Maar gemeld wordt heeft de Chineesche regeering een; wetsontwerp voorbereid tot invoering van den alge- meenen dienstplicht. De wet wordt zoo spoedig mogelijk in werking gesteld. TOKIO. Het Japansche Ministerie van Buitenlandsche Zaken deelt mee, dat de regeering besloten heeft ondanks de be sprekingen te Genève de Japansche troe pen niet uit Mantschoerije terug te trek ken. Met Ministerie van Oorlog heeft maatregelen bevolen om een langdurig verblijf der troepen mogelijk te maken. Verder wordt meegedeeld, dat de Ja pansche delegatie te Genève voorloopig zal afzien van deelname aan de beraad slagingen, aangezien men van meening Postkantoor te Krabbendijke. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand October 1931. Brieven, Binnenland: De Rotterdammer, Rotterdam. Kantoor Rilland. Terugontvangen: Briefkaarten, binnen land: Super P., Sluis. MIDDELBURG. Bevallen: G. Simonse Louwerse d.; A. J. SchrierRiemens z.; H. M. S. Broekhuijsende Goederen z. Overleden: S. Wiskerke, 77 j., ongeh. vr. Van 815 October. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L. A. Schot, 19 j. en M. Vader 21 j. Getrouwd: J. A. de Back, 30 j. en R. S. M. Decrop, 32 j.; L. Korteweg 30 j. en M. I. Michels 19 j. Bevallen: J. Gijsouw geb. Westerbeke, z.; L. Beun geb. Quelerij, z.; G. H. Lootsma geb. de Haan, z.; J. M. E. Dommisse, geb. Tates, z.; L. A. G. de Vries geb. Sei- del, d.; G. Bertijn, geb. Davidse, z.; P. van Tuijl, geb. Voorborst, d.; A. Florusse, geb. Aspeslagh, z. (levenl.). geb. Kroon, d.; L. J. M Matthijssen, Overleden: W. Theune, 59 j. man van J. van Molenbroek; M. E. Fens 90 j. wed. van J. G. Geijsen; P. J. Hintzen 70 j. man van M. G. van Vegbel; L. J. M. Aspe slagh 32 j. vrouw van G. J. Matthijssen. (Vliss. Gt.) Van 815 Oct. SOUBURG. Ondertrouwd: Cornelia de Vos, 22 j. en Francina Henderika van Zalen, 21 j.; Klaas Ham, 25 j. en Jaco- mina But, 23 j.; Jan Westerweel, 28 j. en Johanna Kasse, 21 j. Geboren: Susanna Pieternella, d. v. Abraham Caljouw en Wilhelmina Stroo. Van 115 October '31. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: I. Jo- ziasse 26 j. jm. en J. Verhage 24 j. jd. Gehuwd: G. Broerse 23 j. jm. en L. P. Wisse 23 j. jd. Bevallen: K. Verstraate geb. Adriaanse z.; A. J. Aarnoutse geb v. Sluijs d.; W. Kesteloo geb. Bosscbaart z.; E. Dekker geb. Maljaars z. Over de maan September. ST.-ANNALAND. Gehuwd: J. Pape, 33 j., wedn. en W. Goedegebuure, 29 j. jd.; B. Theunisse, 27 j. jm. en E. J. van der Klooster, 26 j. jd. Geboren: Adriaan, z. v. J. A. Duijzer en J. van Burgh; Maria, d. v. G. de Keizer en D. W. den Engelsman; Jacob Pieter. z. v. E. D. Hoek en E. van 'tHof; Janne tje Cornelia, d. v. M. L. van Zetten en K. A. Goedegebuure; Jacob, z. v. J. Moerland en M. van Vossen; Cornelia, d. v. S. West dorp en M. van Vossen; Jacoba Aagje, d. v. Chr. van 'tHof en B. M. den Haan. Overleden: Maria van Vossen, 76 j. wed. v. G. van der Graaf; Boudewijn Kodde, 73 j., echtg. v. C. C. Hage. STAVENISSE. Gehuwd; Abraham Gaa- keer, 30 j. jm. en Maria Johanna van Zorge, 27 j. jd.; Jacob Wesdorp, 26 j. jm. (van Amsterdam) en Cornelia Geer- truida v. d. Berg, 25 j. jd. Geboren: Gerardus Jan, z. v. Mar. Wes dorp en Marina Stoutjesdijk; Johannes, z. v. Hubrecht v. Vossen en Jans van 'tVeer; Marinus Mattheus, z. v. Jacob Oudesluijs en Huberta Smits. Overleden: Cornelia de Graaf, 66 j., echtg. v. Fierens. MIDDELBURG, 16 October 1931. Zeeuw sche Blauwe 66—103, Blauwe Eigenhei mers 9197, Bonte 9394, idem poters 2043 ct., alles per 10 K.G. Spruiten 2—16, Veldsla 17, Postelein 13—15, Spi nazie 19, Koolrapen 12, Uien 2—3, Schorseneeren 23, Kasstoksnijboonen 32 49, Stoksnij boonen 1637, Wagenaars- boonen 6, Stokprincessen 35—46, Kasprin- cessen 48, Perfect 30, Stokrentegevers 42 44, Roem van Holland 34—41, Choco- ladeboonen 27 ct., alles per K.G. Primula's 10 ct. per pot. Snijgroen 12, Chrysanthen 25, Gladio len 2, Herfstasters 24, Dahlia's 23, Zonnebloem 2 ct., alles per bos. Peen 2,56, Rapen 0,54, Kroten 2,5 4,5, Rammenas 11,5, Prei 47%, Savoye kool 0,54, Roode kool 46, Witte kool V52, Rnolselderie 2,55, Selderie 0,5 31/4, Peterselie 2, Andijvie V10—2, Kropsla Vo1,5, Bloemkool Vs10 ct., alles per bos. Diversen (fruit): Netmeloenen 319, Ananasmeloenen 1,54 ct., beiden per stuk. Tomaten 414, Blauwe Druiven (Frankenthaler) 3238, idem Black-Ali- cante 3943, Bramen 20—22, Frambozen 38, Aardbeien 6468 ct., alles per K.G. GOES, 17 Oct. 1931. Exportveiling: Zure kroetappels 0.70 per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Doyenne du Go- mice 17-42, Nouveau Poiteau 9-15, Bezy van Sehonauen 8, Gonselier a la Gour 8, B. Glairgeau 10-15, B. Wilhelmina 7, Groene Chaumontel 4-7, J'odenperen 7, Winter Suikerijen 5, Pondsperen 4-6, St Remey 4-6, Gieser Wildeman 8-10, Klei- peren 5-7, Afval- en Kroetperen 0.10-4, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinetten 10-17, Lemoen- appels 15, Sterappels 10-16, Present van Lunteren 8, Salomé 3-6, Zure Bellefleur 3-7, Court Pendu 4-6, Hondsmuilen 5-6, Golden Noble 3-5, Zoete Gbampagner 4-6, Zoete Bellefleur 4-5, Zoete Armgaarde 6-10, Po-mme d'Orange 7-12, Dijkmans- zoet 8, Tuinzoet 6, Geldersche Holaart 5-7, Afval- en Kroetappels 0.50-6, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe Druiven 40, per 100 kilo. Noten 0.60 per 100 stuks. Bloemen 0.33 per bos. Hazen 2.49-2.50, Fazanten 0.91-1.10, beiden per 100 stuks. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 20 Oct.: Meest matige N.-Westelijke tot Weste lijke wind, half tot zwaar bewolkt, met eenige regen en des nachts iets zachter, in 't Noorden weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers:

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3