Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtzaken ting aan Bethesda, dat deze prijzen nu weer niet binnenkort worden verhoogd. Dhr Elout vraagt of er nu ook geen kans ia dat het Gasthuis te Middelburg goed- kooper wordt. Dhr Reijnhoudt betwijfelt dit zeer. Besloten wordt daarna met alge- meene stemmen om aan te sluiten bij Bethesda, wanneer door de stichting ze kerheid wordt gegeven, dat de verpleeg- prijzen niet verhoogd worden. Van J. van der Hage en anderen is een verzoek ingekomen tot verbetering van den Brouwerijweg. B. en W. stellen voor aan dat verzoek te voldoen doch, daar de helft van die weg in onderhoud is bij Aagtekerke, van die gemeente een bijdra ge te vragen in de kosten van deze ver betering. Na eenige discussie aangenomen. Den heer M. A. Romijn wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van de Commissie van Plaatselijk Toezicht op het Lager Onderwijs; in zijn plaats wordt benoemd mej. K. J. van de Putte. Een uitvoerige discussie ontspon zich daarna over een verzoek van verschil lende pachters van gemeentelanderijen om pachtverlaging. Uit overweging dat deze pachten eerst het vorige jaar wa ren ingegaan en toen een aanzienlijke vermindering was gekomen in de pachten vergeleken bij die van de vorige 7 'jaren, stelden B. en W. voor het verzoek af te wijzen. De heeren Geldof en Brand zeg gen dat de beslissing op dit verzoek een moeilijke kwestie is; ieder is wel over tuigd dat de landbouw een moeilijke tijd doormaakt. Het verlagen van de het vori ge jaar gesloten pachten reeds het eerste jaar heeft ook bezwaren. Dhr Elout zegt dat wanneer dadelijk weer vermindering van pacht wordt gegeven, de kans groot is dat, bij' latere verpachting maar wordt opgeboden in de verwachting dat wan neer de tijden slecht worden er toch wel verlaging wordt gegeven. Dhr Brand zou alleen verlaging van pacht willen geven aan hen die het heb ben gevraagd en 'dan nog alleen boven een zeker percentage. Dhr de Pagter is van oordeel dat er alle reden is, gezien de zeer slechte toestand van den landbouw, om eenige verlaging toe te staan; hij stelt voor een korting van 10 pet. op alle pach ten te geven. Dhr Reijnhoudt kan zich met dit voorstel vereenigen. Dhr Brand zou behalve de 10 pet. verla ging aan hen die meer dan f 50 per ge- met betalen een verlaging van 15 pet. willen geven. Het voorstel van dhr Brand wordt daarna in stemming gebracht en verworpen met 3 tegen 4 stemmen. Voor stemden de heeren Westenburger, Geldof en Brand. Het voorstel van dhr de Pagter tot verlaging van alle pachten met 10 pet. werd daarna met algemeene stemmen aangenomen. Een zeer uitvoerige discussie ontspon zich daarna naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om hun nog een crediet van f 500 toe te staan voor werk verschaffing in de maanden November en December. Dhr Brand zegt, dat wel- is waar tot nog toe weinig werkloosheid in deze gemeente voorkwam, doch dat in de komende winter de toestand geheel an ders zal worden. Hij deed daarna uit gebreide voorstellen tot werkverschaf fing, waarvoor hij verschillende objec ten aanwees, vroeg aan B. en W. om een onderzoek in te stellen naar de mogelijk heid van het verkrijgen van crisissteun van het Rijk en stelde voor een Commis sie voor de werkverschaffing te benoe men bestaande uit een wethouder, 2 raadsleden en een vertegenwoordiger van de organisatie. Wat het laatste betreft, wijst de wethouder hem erop, dat de vorige Raad reeds een commissie benoem de waarin vertegenwoordigers van de or ganisaties met B. en W. zitting hadden. Dhr Geldof meent dat met een bedrag van f 500, zooals B. en W. thans voorstellen, niet veel gedaan kan worden en het is niet noodig een geheel gedetailleerd plan op te zetten daar z.i. die f 500 in 14 dagen reeds verwerkt zijn. Dhr Reijnhoudt zegt dat, wanneer B. en W. het gevraagde crediet krijgen, zij zeer zeker een vast plan zullen opmaken. Hij heeft daartoe als wethouder reeds een officieuse vergadering met de verte genwoordigers van de organisaties gehad en hij zal er prijs op stellen dat deze commissie met B. en W. vergadert om ook de meening van de organisaties te hooren. Dhr Elout merkt op, dat de samenstel ling van de tegenwoordige commissie van advies hem zeer doelmatig lijkt. Dhr de Visser zou ook tegen het geven van het crediet zijn wanneer geen vast plan werd gemaakt waarbij! men weet wat zal ge beuren. Men moet er z.i. ook rekening mede houden dat de lasten daardoor wor den verzwaard, wat weer voor een deel neerkomt op de middenstand, die ook moeilijke tijden doormaakt. Hij meent, dat in de kwestie van werkloozen veel wordt overdreven, waarbij dhr de Pagter zich aansluit. Laatstgenoemde is tegen het uit oefenen van druk op de ongeorganiseer den om zich aan te sluiten. Ten slotte stelt dhr Geldof voor een crediet voor werkverschaffing voor November en De cember te verleenen van f 1000, welk voorstel wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren Geldof en Brand. Het voorstel van B. en W. tot het verleenen van een crediet van f 500 wordt daarna aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van dhr de Visser. Naar aanleiding van een nader ingeko men verzoek van de bewoners der Volks woningen om de brandplaats voor var kens niet te verplaatsen, wordt besloten de toestand daar ter plaatse zoo te la ten en later een definitieve beslissing te nemen. Dhr Brand had, evenals dhr Reijnhoudt ernstige bezwaren tegen het ingediende rooilijnplan, dat zij veel te ruim opgezet vonden en dat naar hun meening de gemeente op den duur voor zeer hooge kosten zou doen staan. De voorzitter, dhr Elout en dhr Geldof verdedigden dit plan. Ten slotte werd met 4 tegen 3 stemmen, die van dhrn Elout, Westenburger en Geldof besloten B. en W. uit te noodigen een nieuw eenvoudiger plan in te dienen. Dhr Geldof brengt bij de rondvraag ter sprake de kwestie van het verleenen vap vergunning tot het bouwen van een er ker aan de Noordstraat door dhr van de Putte, de last die omwonenden ondervin den van het schoonmaken van graan, het slechte branden van verschillende lan taarns en de tarieven die door de gas fabriek voor aansluiting worden bere kend, de vernummering der huizen en de omheining der Volkstuintjes. B. en W. zullen een en ander onderzoeken. Verder wordt nog besloten tot conversie van geld- leeningen. Nadat nog eenigen tijd in besloten ver gadering beraadslaagd was werd de zit ting, die om 7 uur was aangevangen, te middernacht gesloten. O. en W.-Souburg. Woensdagavond hield de afdeeling van het Groene Kruis SouburgRitthem een algemeene ver gadering. De voorzitter verwelkomde in zijn ope ningswoord zuster Meijer, en'quetrice t.b.c.-bestrijding, die voor het eerst aan wezig is, en bracht dank aan zuster Keuker voor hetgeen deze in die functie voor de Vereeniging heeft gedaan. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren P. J. Arendse en H. W. Huson, terwijl in de vacature A. Pieterse op een volgende vergadering zal worden voor zien. Dhr M. Arendse bracht als afgevaar digde verslag uit van de te Goes gehou den vergadering van de Prov. Zeeuw- sche vereeniging Het Groene Kruis. De begrooting 1932 sluitende met een bedrag aan ontvangsten van f 1540 en een uit gave van f 1648, werd na eenige discus sie goedgekeurd. Een voorstel tot verhooging contributie werd verworpen. Een voorstel om een vrijwillige verhooging van de contribu tie per circulaire aan de leden te verzoe ken, werd aangenomen. Besloten werd jaarlijks een bedrag te bestemmen tot fondsvorming voor aanschaffing ver schillende instrumenten, zooals een zuur stof-apparaat, hoogtezon en dergelijke. De begrooting Tuberculose 1932 werd goedgekeurd op een bedrag aan ontvang sten van f 825 en uitgaven van f 1050, en een tekort van f 225. Bij genoegzame deelname zal er ook dezen winter gelegenheid worden geboden tot het volgen van een moedercursus. Eveneens een cursus voor „Eerste Hulp bij ongelukken". Beide doktoren, Huysman en Bloos, verklaarden zich hiertoe gaarne bereid. Een kapitaal aan aspirine gestolen. Zij, die voor korter of lan ger tijd onder de wapens geweest zijn, hebben daarbij zonder uitzondering de wetenschap opgedaan, dat aspirine een geneesmiddel is tegen alle kwalen. Een werkster, in dienst bij een groot handel in geneesmiddelen te Amsterdam, was er achter gekomen, welk een groote waarde de tabletten en poeiers, die dage lijks onder het bereik van heur handen kwamen, vertegenwoordigden en zij vatte het plan op de aspirine-distributie eens krachtig te bevorderen. Ze maakte er een gewoonte van om iederen dag een kleine hoeveelheid aspi rine meer te nemen. Eenigen tijd achter een ging dat goed, maar tenslotte begon nen de firmanten toch argwaan te krij gen. Al heel spoedig viel toen de verden king op de werkster, die door de politie werd gearresteerd. Een nauwgezet onderzoek wees uit, dat er tezamen voor ongeveer f 1000 aan as pirine was ontvreemd. Een huiszoeking bij de dievegge leverde geen resultaat op Maar al heel spoedig had de politie ont dekt, dat de vrouw, bijgestaan door haar verloofde, de gestolen aspirine had ver kocht aan verschillende personen. Bij de laatsten kon ten slotte beslag worden ge legd op een deel der gestolen aspirine. Ook de verloofde van de juffrouw is inmiddels gearresteerd. Een Nederlander uit Bel gië gezet. De Nederlander J. P., die te Antwerpen een regelmatige betrekking bekleedde, is vorige week door de Belgi sche overheid uit het land gezet. Hij kreeg een bevel, om binnen 24 uur het land te verlaten. Daar de heer P. een huisgezin heeft, was zulks practisch onmogelijk. Door het ingrijpen van den volksvertegenwoordiger Herman Vos is hem toen drie dagen uit stel verleend, waarna de heer P. met zijn familieleden naar Nederland vertrokken is, Aanleiding tot deze uitzetting schijnt te zijn het feit, dat de heer P. zich heeft gemengd in de Vlaamsche politiek in Bel gië. De Nederlander was namelijk één der leiders van de Vlaamsche nationalis tische Wacht van Berchem (Antwerpen"1. Onmiddellijke aanleiding zou geweest zijn een betooging na afloop van de rede van den Zuid-Afrikaander van Broekhuizen, waaraan P. had deelgenomen en waarbij de politie zijn naam had genoteerd. Vrouw te Den Haag inbrand geraakt. Gisterochtend is in perceel Beyerstraat 36 te Den Haag de 50-jarige bewoonster, mej. B., in brand geraakt, terwijl zij met het bakken van visch bezig was. Ten einde spatten te voorkomen, had zij oude kranten om de pan gewikkeld. Deze kranten vatten echter vlam en toen mej. B. trachtte de vlammen te dooven, vlogen ook haar kleeren in brand. Eenige buren, die op haar hulpgeroep ijlings waren toegesneld, slaagden er in het vuur te blusschen. Mej. B. werd echter met vrij zware brandwonden over het geheele lichaam naar het ziekenhuis gebracht. Ophetdakvan eentrein. Eenige rechercheurs vervoerden in den trein van Rotterdam naar Zevenaar een vreemdeling, die tevergeefs op listige manier heeft gepoogd, te ontsnappen. Bij Ede verzocht de man namelijk zich even te mogen verwijderen. Zulks werd toegestaan. Hij benutte deze gelegenheid om zich uit het raampje te wringen en op het dak van den trein te klimmen. Bij aankomst te Arnhem gelukte het den re chercheurs echter den man weer in den wagen te trekken, zoodat hij niet meer ontvluchten kon. Geboeid is hij toen ver der op transport gesteld. Een s*c handel ij ke na latigheid. Toen Woensdag de En- gelsche duikboot L 23 bij oefeningen in de nabijheid van het eiland Wight was on dergedoken, kwam men tot de ontdek king, dat bij vergissing een lid van de bemanning op dek was gebleven. De com mandant liet onmiddellijk weer opduiken, en eenige uren in den omtrek kruisen, doch geen spoor van den vermiste werd gevonden. Deeerstep licht vanden man. De kamer voor echtscheidings zaken van de Londensche rechtbank, is er aan gewend, in de meest zonderlinge processen een beslissing te moeten geven. Volgens hun eigen zeggen, hadden de rechters een wel bijzonder moeilijke taak gehad in een proces, dat onlangs aanhangig werd gemaakt: een man was getrouwd onder voorwaarde, dat zijn vrouw met hem zou gaan wonen bij zijn moeder. De jonge vrouw verliet echter al spoedig het huis, omdat zij het niet uithouden kon bij het gebrom en gemop per van haar schoonmoeder. Maar zij wilde van haar man een maandelijksche uitkeering hebben om van te leven. Dit weigerde hij omdat hij beweerde, dat zij bij hem kon wonen zonder onnoodige kosten. De rechters oordeelden nu als volgt: Het is natuurlijk en zelfs prijzenswaar dig, dat een man zijn kinderplichten te genover zijn moeder zoo sterk voelt. Maar het is eveneens natuurlijk, dat .-.zijn echtgenoote onder de bewezen om standigheden niet bij haar schoonmoe der kon blijven wonen. De vraag is nu; wat is de eerste plicht van een man? Moet hij bij zijn moeder blijven en tekort schieten in zijn verplichtingen tegenover zijn echtgenoote? Of moet hij moeilijk heden krijgen met zijn moeder door tegen haar de partij op te nemen van zijn echt genoote? Onder betuiging van onze sym pathie in het geding, moeten wij als onze meening geven, dat de plicht van een echtgenoot tegenover zijn vrouw gaat vóór dien tegenover zijn moeder." De eischer werd veroordeeld tot een maandelijksche uitkeering aan zijn vrouw. „Onverkoopbare" groenten. De „Tel." maakt melding van den zeer slechten tijd, welke de tuinderij te Venlo en omgeving doormaakt. Ook na de groote seizoendrukte is de toestand er niet beter op geworden. Tal van herfst- en wintergroenten, als bloemkool, savoye kool, roode kool, andij vie, peen, selderij, prei enz., welke eer tijds haar weg over de Oostgrens vonden worden momenteel op de veilingen aange voerd. Fabelachtig lage prijzen worden voor dit soort groenten besteed of zij krij gen „geen bod", terwijl het gekochte uit sluitend bestemd is voor birmenlandsch gebruik of voor België, van welk land sedert den laatsten tijd, zij het dan ook in beperkte mate, de vraag schijnt toe te nemen. Voor prei wordt f 0.50 per 100 stuks betaald, terwijl selderij f 1 tot f 3 per 100 stuks oplevert. De bloemkoolprijs is eveneens aller treurigst en varieert van 1 tot 2 cent per stuk, terwijl de sla van den kouden grond voor f 0.50 per 100 krop van de hand gaat of onverkoopbaar is. Voor baksla wordt iets meer besteed, de prijzen daarvan loopen uiteen van f 1 tot f 2.50 per 100 krop. De beste savoye koof is vaak nog niet eens gewild of krijgt het minimum bod van f 0.50 per 100 stuks. Ook van een levendige fruithandel op Duitschland, welke vorige jaren het sei zoen kenmerkte, is niets te bespeuren. Onbeteekenende partijtjes hard winter- fruit worden uitgevoerd, terwijl schier da gelijks fruit uit Duitschland (hoofdzake lijk peren) wordt ingevoerd en verkocht. De talrijke Duitsche groentenkoopers, die onze veilingen sedert jaren bezochten en er belangrijke partijen opkochten, worden slechts sporadisch meer aange troffen, aangezien dezen thans de door hun eigen landgenooten geteelde groen ten opkoopen en zoodoende niets met het hooge invoerrecht te maken hebben, ter wijl onze eigen groenten-exporteurs mo menteel slechts oribeteekenenden handel met Duitschland drijven. De nadeelige gevolgen bleven echter niet' uit. Gevestigde groenten-exportfir ma's zagen zich reeds genoodzaakt per soneel, dat jaren in haar dienst was, ont slag aan te zeggen. Uitvoering Tarwewet. De Gewestelijke Tarweorganisatie voor Zeeland schrijft ons: Naar aanleiding van een paar vragen kan het volgende worden medegedeeld: Hoeveel tarweverbouwers zijn er in Zeeland? Voor oogstjaar 1931 zijn ingeschreven bij de G. T. Z. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen 1170 leden-aangesloten met 4120 H.A. West-Zeeuwsch-Vlaanderen 890 leden en 2780 H.A. Zuid-Beveland 1290 leden en 3123 H.A. Noord-Beveland 271 leden en 825 H.A. Walcheren 1371 leden en 895 H.A. Tholen en St.-Philipsland 331 leden en 977 H.A. Schouwen-Duiveland 745 leden en 1880 H.A. Hoe komt men in verband met de in uitzicht gestelde maand- prijzen tot een gemiddelden prijs van f IE,. 5 0 per 100 K. G. zooals steeds is vermeld in krantenberichten? De f 12.50 gemiddelde prijs moet zoo opgevat worden, dat een lid, dat gemid delde (b) kwaliteit levert over alle leve ringsmaanden met inbegrip van bewaar- prernie f 12.50 per 100 K.G. ontvangt. De richtprijzen per 100 K.G. Ie, 2e en 3e kwa liteit zijn gemiddeld over het jaar resp. f 13.50, f 12.50 en f 11.50. De G. T. Z. houdt hiervan f 1.per 100 K.G. in, voor on voorziene omstandigheden, zoodat voor uitbetaling beschikbaar blijft gemiddeld resp. f 12.50, f 11.50 en f 10.50. Deze be dragen bestaan uit een grondprijs plus bewaarpremie n.l. f 12.f 11— en f 10.— en f 0.50 per 100 K.G. bewaarpremie. De G. T. Z. heeft deze bewaarpremie als volgt bepaald: In de maanden Septem ber en October geen premie, in November en December 10, in Januari 20, in Febru ari 30, in Maart 45, in April 60, in Mei 75, in Juni 90, in Juli f 1.05 en in Augus tus f 1.20, boven den grondprijs. De maandprijzen worden dus: kwaliteit abc Aflever, (ovei'dr.) in Sept. t/m 31 Oct. f 12. f 11. f 10. 1 Nov.—31 Dec. 12.10 1110 10.10 1 t/m 31 Jan. 12.20 11.20 10.20 1 t/m 29 Febr. 12.30 11.30 10.30 1 t/m 31 Maart 12.45 11.45 10.45 1 t/m 30 April 12.60 11.60 10.60 1 t/m 31 Mei 12.75 11.75 10.75 1 t/m 30 Juni 12.90 11.90 10.90 1 t/m 31 Juli 13.05 12.05 „11.05 1 t/m 31 Aug. 13.20 12.20 „11.20 Wanneer dus een landbouwer, die 1200 K.G. heeft en iedere maand 1/12 aflever de, zou hij ontvangen: September f 11. October f 11.November f 11.10, Decem ber f 11.10, Januari f 11.20, Februari f 11.30, Maart f 11.45, April f 11.60, Mei f 11.75, Juni f 11.90, Juli f 12.05, Augustus f 12.20. In totaal f 137.65 Gereserveerd is 12 X f 1.12. Voor bewaring na 1 September 0.35 f 150.— Na 1 September wordt 5 cent per week bewaarloon verleend. Hieruit kan men zien, dat de richtprij zen geheel worden uitbetaald. Natuurlijk zal bij vroege aflevering er een overschot zijn, doch dat komt aan de uitbetaling ten goede. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Een leerplichtig kind laten werken ge durende den schooltijd: A. W. G., Wis- senkerke f 15 of 15 d. Wederrechtelijk een ander in zijn vrij heid van beweging belemmeren: G. M., J. T., Middelburg; G. S., Goes f 25 of 25 d.; J. S., Arnemuiden: vrijspraak. Straatschenderij: B. d. M., Goes, vrij spraak. In kennelijken staat van dronkenschap de openbare orde verstoren: M. J. K., te Goes f 15 of 15 d. Als schipper een rijkskanaal bevaren de geen reglement aan boord hebben: J. N., Wintham f 2 of 2 d. Voorhanden hebben van niet-geijkte maten of gewichten: E. R., Wissenkerke; L. M. V., J. H., Colijnsplaat f 2 of 2 d.; A. v, W., Colijnsplaat 2 maal f 2 of 2 maal 2 d.; F. D., Borsselen f 2 of 2 d.; J. M. E., Ierseke f 2 of 2 d.; J. M. 's-Heer Arendskerke 4 maal f 1 of 4 maal 1 d., maten en gewichten verbeurd verklaard Met een rijwiel niet behoorlijk uitwij ken: E. L., Goes f 10 of 10 d. Met een rijwiel zonder noodzaak links houden: M. K., Wolfaartsdijk f 3 of 3 d. Auto besturen zonder te zijn voorzien van een rijbewijs: J. F. J., Goes: een be risping. Met een auto rijden zonder behoorlijk zichtbaar nummer en letter: W. G. S., 's-Heer Arendskerke f 10 of 10 d. Met een auto rijdende geen richting aangeven, wanneer men voornemens is van richting te veranderen: L. C. M., te Woensdrecht f 15 of 15 d. Met een auto rijdende niet behoorlijk uitwijken: A. L., Breda; W. K., Rotter dam f 10 of 10 d. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: L. B., zonder bekende woonplaats f 5 of 5 d. Met een auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: G. V., Kloetinge f 25 of 25 d,, en ontzegging van het recht om motorrijtuigen te hésturen voor oen tijd van één jaar. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 7 Oct. 1931. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Als bestuurder van een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar links bij het inhalen: J. M. K. te Goes-, f25 b. of 25 d. hecht. Idem naar rechts bij het tegenkomen: S. de V. te Meliskerke, f 10 b. of 10 d. h. Met een rijwiel op een vereenigingspunt van wegen niet den doorgang vrijlaten voor dengene dien hij aan zijn rechter hand heeft: W. R. te Middelburg. Ontslag van rechtsvervolging. Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden in een bocht: M. G. G. te Veere, f 3 h. of 3 d. h. Idem in de bebouwde kom niet de rech terzijde van den weg houden: P. K. te Domburg, f 0.50 b. of 1 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: M. L. te Middelburg, f 3 b. of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig, zonder dat het is voorzien van platen, waarop aan gegeven fabriek, fahrieksnummer enz. van het rijtuig: A. L. te Middelburg, f 1 b. of 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig, zonder vol doende remmen: G. K. te Viissingen, f 5 b. of 5 d. 'h. Len motorrijtuig zonder voldoende toe zicht op een weg laten staan, anders dan met in rust gebrachten motor: W. L. P. te Middelburg, f 10 b. of 10 d. h.; M. P. te Middelburg, f 10 b. of 10 d. h. 1 ietsen zonder licht: L. T. te Middel burg f 5 b. of 5 d. h.; D. A. K. te Viis singen, f 5 b. of 5 d. h.J. O. te Viissin gen, f 10 b. of 10 d. h.; Gh. R. te Nieuw en Sint Joosland, f5 b. of 5 d. h.; J. J. te Meliskerke, f 5 b. of 5 d. h.; D. W. te Sint Laurens, f 2 b. of 1 wee'k tuchtschool; J. A. H. te Middelburg, f 10 b. of 10 d. h.; F. J. A. te Middelburg, f 5 b. of 1 week tuchtschool. 'Over een rijwielpad vee leiden: B. v. d. B. te Vrouwepolder, f 10 b. of 10 d. h.; J. M. te Vrouwepolder, f5 b. of 5 d. h. Met een rijwiel buiten noodzaak het lin ker rijwielpad berijden: P. G. V. te Oost en West-Souburg, f 3 b. of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder rij bewijs, R. E. W. te Delft, f 10 b. of 10 d. hecht. Rijden met een motorrijtuig, zonder dat behoorlijk zichtbaar en verlicht is num mer en letter: K. B. te Goes, f 3 b. of 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig, zonder rijbewijs en op zoodanige wijze, dat de veiligheid van 'het verkeer wordt in ge vaar gebracht: J. W. te Oost- en West- Souburg, f 25 b. of 25 d. h. Rijden met een motorrijtuig (rijwiel), op zoodanige wijze, met zoodanige snel heid, dat de veiligheid van 'het verkeer wordt in gevaar gebracht: G. G. te Seroos- kerke, f 10 b. of 10 d. h.; II. L. te Middel burg, f3 b. of 3 d. h.; J. W. R. te Mid delburg f 10 b. of 10 d. h.; K. W. te Sint Laurens, f 5 b. of 5 d. h.; A. J. M. v. E. te Middelburg, f 10 b. of 10 d. h. Straatschenderij: B. v. d. K. te Arne muiden, f 15 b. of 15 d. 'h. In staat van dronkenschap verkeerend in het openhaar de orde verstoren, terwijl tijdens het plegen van de overtreding nog geen jaar is verloopen, sedert een vroegere veroordeeling wegens overtreding van art. 453 W. v. S. onherroepelijk is geworden: M. v. d, K. te Arnemuiden, tien dagen hechtenis. Dronkenschap op den openbaren weg: P. J. B. te Middelburg, f 15 b. of 15 d. h.; J. de N. te Viissingen, f 15 b. of 15 d. h.; J. v. d. P. te Viissingen, f 15 b. of 15 d. h.; J. S. te Serooskerke, f 15 b. of 15 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg en in de gemeente Serooskerke op een weg den naam Gods vloekende gebruiken: J. S. te Serooskerke, f25 b. of 25 d. h. Dronkenschap bij derde herhaling bin nen een jaar nadat de veroordeeling we gens tweede herhaling onherroepelijk is geworden: C. A. de P. te Viissingen: drie weken hechtenis voorwaardelijk. Zonder daartoe gerechtigd te zijn ge durende de maand September loopen op eenig weiland: J. J. K. te Viissingen, f3 b. of 3 d. h. Als moeder van een leerplichtig kind niet zorgen, dat het de school geregeld be zoekt: J. G. H., echtgenoote van J. G. F. te Viissingen, f 10 b. of 10 d. h. Tijdens schooltijd leerplichtig kind ar beid doen verrichten: P. M. te Nieuw- en Sint Joosland: f 20 b. of 20 d. h.; J. P. L. te Vrouwepolder, f 10 b. of 10 d. h. In een (tram) rijtuig gaan, terwijl de trein in beweging is: J. G. Gh. N., f 5 b. of 5 d.h. Tramrijtuigen, welke stilhouden tot het in- of uitlaten van reizigers, voorbijrij den aan de zijde, waar moet worden in- of uitgestapt: M. A. van L., te Goes, f 5 b. of 5 d.h.; F. F. K., te Middelburg, f 10 b. of 10 d.h. Ie. Binnenvisscherij uitoefenen zonder voorzien te zijn van een akte; 2e. Visschen in een water, waarvan een ander rechthebbende is op het visch- recht: G. G. van V., te Middelburg, 2 m. f 5 b. of 5 d.h. voor iedere boete. Te Middelburg rijden over een zijpad: Fa. P., te Middelburg, f 10 b. of 10 d.h. Te Middelburg met een motorrijtuig zonder vergunning van B. en W. op den openbaren weg postvatten met het doel het rijtuig te huur of ten gebruike aan te bieden: J. P. te Goes f 5 b. of 5 d.h. Te St. Laurens met een motorrijtuig rijden met een grootere snelheid dan 20 kilometer per uur: K. H. H., te Breda, f 10 b. s. 10 d.h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6