Afloop Aanbestedingen, Verkoopingen, enz. Gemengd Nieuws. Berlijnsche Brieven Telegrammen. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand Marktberichten. Radio-nieuws Scheepstijdingen. Emeritaat. Ds. 8. G. Groeneveld, pred. der Ned. Herv. Gem. te Ter Aar, heeft om gezondheidsredenen eervol eme ritaat gevraagd. Bevestiging en intrede. Ds E. A. A. Snij delaar, gekomen van Westerbork, werd Zondagmorgen bij de Ned. Herv. Gem. te Schoondijke be vestigd door Ds F. L. Gastelein van IJzendijke met een predikatie over 1 Joh. 12 21. Des middags deed Ds Snijdelaar zijn intrede waarbij tot tekst werd gekozen 2 Gor. 5 20. P. Koster. Naar de Stan- d a a r d verneemt, denkt de heer P. Koster, leerend ouderling der Geref. Kerk te Valthermond, zijn emeritaat aan te vragen op de e.k. classisvergadering en wel met ingang van 1 Maart a.s. De heer Koster gewoonlijk genoemd dominé Koster werd in 1852 te Middelburg ge boren. 14 Juni 1880 begon hij zijn arbeid onder de Joden en ging daarmee voort tot 1887, toen hij zich op 20 Nov. van dat jaar verbond als „leerend ouderling" aan de Geref. Kerk te Zoetermeer-Zegwaart. In 1899 ging hij naar Appelscha en deed 11 Augustus 1912 zijn intrede te Valther mond. Onder groote belangstelling vierde de bijna 80-jarige grijsaard verleden jaar zijn gouden ambtsjubileum en is toen op ondubbelzinnige wijze door zijn gemeenteleden gehuldigd. Hij is o.m. pen ningmeester van de Geref. Zondagsschool- vereen. „Jachin", een functie, die hem bijzonder lief is. Middelburg. Door den kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier is gekozen tot kerkvoogd in de vacature ontstaan door het vertrek van den heer W. Kosten, de heer mr. J. H. Bybau. Ongelukken. Te Schipluiden is gistermiddag de 16-jarige v. d. S., die per fiets achter een auto reed, door een vrachtauto aangereden toen de jongen plotseling den weg overstak. Hij sloeg met zijn hoofd tegen de straat en bekwam een ernstige schedelfractuur. Zijn toestand wordt hopeloos geacht. Dinsdagmiddag reed een luxe auto op den Utrechtschen weg te Amersfoort. Gedeeltelijk doordat de stuurder geen voorrang verleende aan het van rechts komende verkeer, botste hij te gen een motorrijwiel, waarop gezeten dr v. d. V. en diens moeder, beiden te Amers foort woonachtig. De motor sloeg om en mevrouw v. d. V. geraakte met haar lin kervoet tusschen den autobumper en den motor. De slag was zoo hevig, dat de voet geheel afgekneld werd. Per ziekenauto werd de ongelukkige naar het ziekenhuis vervoerd. Daar werd het been tusschen knie en enkel geamputeerd. De toestand van het slachtoffer is vrij ernstig. Die sliepen vast. Te Zijl taart (N.Br.) hebben dieven des nachts bij den landbouwer J. V. het heele raam van het voorhuis uit het kozijn gelicht. Door dit weidsche entrée is men toen de kamer binnengestapt en heeft men daar uit een kast twee spaarpotten met f 60 weggehaald. Een gouden horloge liet men liggen. De spaarpotten vond men 's anderen daags leeg terug in de weide, d. w.z. ontledigd van het geld, maar gevuld met knoopen. De landbouwer en zijn vrouw hadden des nachts wel gerucht gehoord, maar dit was blijkbaar de aftocht der dieven ge weest, want daarop volgde stilte en ging men rustig verder slapen. Per vlot over het Kanaal. Naar uit Parijs wordt gemeld, is een nieuw en eigenaardig record gemaakt bij het oversteken van het Kanaal. Een 21- jarige Franschman heeft n.l. het Kanaal gepasseerd, staande op een vlot, dat door een sleepboot getrokken werd. De tocht werd binnen 7 uur volbracht. Daar de Franschman slechts met een badcostuum was gekleed, was hij bij zijn aankomst aan de Engelsche kust half be vroren. Inval in een speelhuis. De gemeentepolitie te Groningen heeft in samenwerking met de marechaussee een inval gedaan in het café van den heer A. D., waar geconstateerd werd, dat de café houder met zeven mannen bezig was met dobbelspel om geld. Allen werden over gebracht naar het politiebureau, terwijl tegen den caféhouder procesverbaal is op gemaakt. Er werd hier om grof geld gespeeld. Bedragen van honderden guldens werden per avond verdobbeld. Inbraak bij oud-Minis ter Jhr van Karnebeek. Aan het einde der vorige week heeft, naar de Tel. bericht, een inbraak plaats gehad in de woning van den Commissaris der Konin gin, den Minister van Staat, Jhr Mr Dr H. A. van Karnebeek, aan het Korte Voor hout 7, te 's-Gravenhage, waarbij eenig geld en enkele voorwerpen ontvreemd zijn. In verband met het door verschillende om standigheden zeer moeilijke onderzoek worden omtrent den aard en den omvang van den diefstal geen nadere bijzonder heden bekend gemaakt. BLIJFT BRUNING AAM 'T BEWIND? „Am sichersten géht noch der durch die deutschen Katastrophen, der immer das Beste erhofft und das Schlechteste für möglich halt". (Theodor Wolff in het „Berl. Ta- geblatt", 11 October 1931.) Een eigenaardige samenloop van om standigheden wil, dat dr Curtius, clie den 4en October zijn demissie bij den rijks kanselier indiende, twee jaar geleden op precies denzelfden datum tot provisorisch leider der buitenlandsche politiek bevor derd werd. Hij was de twintigste chef van buitenlandsche zaken, dien" het Duit- sche Rijk sedert zijn bestaan in den meest letterlijken zin des woords versleten heeft. Meer nog d'an vroeger hang ik met mijn hart aan de geschiedenis, want pas door vergelijking met het verleden kunnen wij het gebeuren om ons heen wat beter volgen en begrijpen, komen wij tot d'e kalmeerende gewaarwording, dat de ge schiedenis zich voor onze oogen zij het ook in gewijzigden vorm telkens herhaalt. Bismarck was d'e eerste, die tijdens zijn kanselierschap d'e buitenlandsche politiek als staatssecretaris voor zijn rekening nam; 1886 droeg hij de verantwoordelijk heid van dit ressort over aan zijn zoon Herbert en hoopte, in hem een opvolger aangewezen te hebben, die den weg van zijn vader zou volgen. Toen Bismarck echter door Wilhelm II ten val gebracht werd', nam ook Herbert zijn ontslag en brak hiermede het Wilhelmistische tijd perk der aristocratische ministers aan. Hun diplomatieke bekwaamheid kon het isolement van Duitschland1 niet verhin deren. Het meest bedrijvig van allen was de maarschalk Freiherr von Bieberstein, te gen wiens beleid' Bismarck voortdurend protest aanteekend'e. Hij werd opgevolgd door Freiherr von Richthofen en op dezen volgden twee ministers, die in het be slissende jaar 1914 als gezant in Wee- nen en Parijs allerminst aan d'e verwach tingen voldeden. De eerste van hen was Freiherr von Tschirschky, die tot 1905 in de Wilhelmstrasse presideerde en 9 jaar later in Ween en niet begreep, wat d'e Oostenrijksche regeering van plan was. De tweede was baron von Schön, die het Duitsche rijk tot het uitbreken van d'en oorlog in Parijs vertegenwoordigde. Toen •hij nog als chef van buitenlandsche zaken in Berlijn werkzaam was, wist von Kid'er- len-Wachter 's keizers gunst te winnen. Ond'er diens beleid werd de Marokko- politiek gevolgd, welke Duitschland steeds meer isoleerde. Van 1912 tot in het midden van den oorlog was Gottlieb von Jagow staats secretaris voor buitenlandsche zaken; Ja gow A. A. werd' hij genoemd en zijn bloedverwant, die in Berlijn als presi dent der politie fungeerde heette in den volksmond Jagow P. P. Pas 1916 beleef den we den eersten burgerlijken behar tiger der buitenlandsche belangen: dr Ar- tur Zimmermann, d'ie kort na de revolutie eenige maanden werd opgevolgd door Solf, den lateren gezant in Tokio. In het eerste kabinet der republiek ontmoeten wij weer een diplomaat der oude school, den voortreffelijken graaf von Broclcdorff Rantzau. Toen hij het vredesverdrag van Versailles niet wilde onderteekenen trad een der prominenten uit het corps der socialisten, Hermann Müller, naar voren, en van de ministers, die op hem volg den, hebben slechts weinigen het langer dan een jaar in deze netelige positie uitgezongen. Koster haalde slechts twee maanden, de latere president van het rijksgerecht, dr Simons, elf maanden, dr Rosen, ook als gezant in Ten Haag in goed'e herinnering, yijf maanden en dr Wirth, die driemaal deze functie bekleed de, 'haalde achtereenvolgens 13 dagen, vijf maanden en drie maanden. Waltker Rathenau, die aan de politiek een nieuwe richting gaf, viel vijf maan den later ten offer aan zijn vaderlandslief de en nog eenmaal haalde men een diplo maat der oude school te voorschijn: dr von Rosenberg, die 13 Augustus 1923 door Stresemann werd opgevolgd. Zes jaar lang bleef deze harde werker aan het bewind' en wij weten, met hoeveel ondank zijn voorbeeldige toewijding be loond' werd. Toen hem gevraagd werd, wie het best zijn nalatenschap zou kunnen beheeren, noemde hij dr Curtius, die een maand' na Stresemann's overlijden dan ook tot zijn opvolger benoemd werd. Thans heeft ook deze het bijltje er bij neergelegd en opnieuw is het de rijks kanselier, die de buitenlandsche zaken voor zijn rekening neemt. Brüning volgt hiermede het voorbeeld van Bismarck. Hij speelde het klaar, ondanks de hevig ste oppositie van rechts een tweede kabi- net-Brüning te formeeren en heeft hier mede bewezen, dat hij sterker was dan d'e velen, die hem op Tiet laatste nip pertje jammerlijk in d'en steek lieten. Men vraagt zich af, of het doel heeft, over dit gewijzigde kabinet uitvoerig te schrijven? Zal het d'e vuurproef in den vechtlustigen rijksd'ag doorstaan? Zal het tegen den toe- nemend'en omvang zijner tegenstanders opgewassen zijn? Van d'e Duitsch-natio- nalen kon Brüning van meet aan weten, wat hem te wachten stond. Dat Dingel- d'ey onder den invloed der groot-industrie met twee derden van Stresemann's partij tegen hem ageert, is niets nieuws. Maar nu komt ook d'e economische partij zijn parlementaire positie verzwakken en nie mand weet, wat de socialisten hiertoe zullen zeggen. De mogelijkheid' is groot, dat Brüning het veld' zal moeten ruimen voor de Duitsch-nationalen met hun nationaal-so- cialistischen aanhang. Brüning schijnt deze mogelijkheid voor zien te hebben. Als een demonstratie te gen d'e oppositie van rechts doet de uit breiding van Groener's bevoegdheid over binnenlandsche zaken aan. Het klinkt als een bedreiging, wanneer men hoort, dat een rijksweerminister ook d'e interne po litiek zal leiden. Moeten wij dit als een antwoord beschouwen op het feit, dat Hitier ruim anderhalf uur door Hinden burg werd ontvangen, juist tijdens een kabinetscrisis? Wrang doet het aan, wanneer men ziet, hoe mannen als von Seeckt en Hjalmar Schacht met Eitel Fritz en August Wil helm van 'Hohenzollern naar Bad' Harz- burg marcheeren, om er ond'er het presi dium van Hugenberg Duitschland's toe komstige „bevrijding" voor te bereiden. Voor het paleis van d'en rijkspresident brachten honderden nazi's hulde aan Hit- Ier en Goering, ontstonden vechtpartijen met de politie, die den tijd voor zulke demonstraties niet rijp achtte en werden de persfotografen, die dit historische feit wilden vastleggen, met den gummiknup pel weggejaagd!. Dit geschiedde, terwijl d'e rijkskanselier voorbijgereden kwam, d'ruk doende, een nieuwe rijksregeering samen te stellen. Deze gelijktijdigheid teekent den toe stand, dien we in Berlijn beleven: Duit- schers bevechten Duitschers als onver zoenlijke vijanden I Terwijl Grzesinski, zich beroepende op een noodverordening van d'en .rijkspresident, vier geimprovi- seerde nationalistische kazernes liet ont ruimen, gaat Hugenberg in zijn Berlijn sche bladen prat op de harmonische sa menwerking met Hitier, laat hij zijn por tret op de voorpagina plaatsen naast Hit- Ier, Frick, Seldte, Duesterberg, graaf von d'er Goltz en graaf Kalckreuth. Terwijl ;in de rijkskanselarij Brüning dag en nacht doende is, te redden, wat er te redden valt, hoort men even ver derop het gejoel der fanatieken, die van Bad Harzburg him veldtocht willen be ginnen tegen d'e hoofdstad der Duitsche republiek! Vooralsnog schijnt de rijkspresident den kanselier d'e hand boven het hoofd te houd'en. Niemand weet precies, hoe het nieuwe kabinet er uit ziet. Toen Gessier, d'e vroegere rijksweerminister, voor het baantje van \Virth weinig voelde, nam Groener d'e zaak van zijn voorganger over. Dit kan slechts een tijdelijke regeling zijn want het riekt 'te zeer naar dictatuur. Voor handel en nijverheid vond men prof. Warmbold' bereid, een vakman van naam, van wien niemand weet, of hij tot links of tot rechts gerekend moet worden. Als verkeersminister kondigt men den veelbevocliten Treviranus aan en voor de rijkspost stelde de Beiersche Volks partij onder bepaalde voorwaarden Schat- zel ter beschikking. Als tweeden nieuweling begroeten wij den staatssecretaris Joel, die de ju stitie reeds geruimen tijd onder zich had. Hij is een jurist van ervaring, waarmede n og lang niet gezegd is, dat hij als minis ter van justitie aan de gecompliceerde eischen van zijn ressort zal voldoen. Wij weten thans, dat de candidatuur van ge heimraad Schmitz, directeur der I. G. Farben Industrie, op niets uitliep, dat von Neurath er cfe voorkeur aan gaf, ge zant in Londen te blijven en dat Din- geldey door zijn hetze tegen Brüning den gematigden afgevaardigde von Eynern er toe bracht uit de volkspartij te treden. De van allen kant bedreigde kanselier leeft met zijn tweede kabinet op een poütieken vulkaan. Mocht het tot een explosie komen, mocht men Brüning ten val brengen, dan zullen alle links staande partijen Hugen berg stellig uitdagen, naar voren te tre den. Deze zal dan in samenwerking met Hitier en diens grooten aanhang moeten bewijzen, of hij 't beter kan doen, dan zij, die naar een positieven gang van zaken moeizaam streefden. Mocht hij zich ach ter partijgenooten van naam verborgen houden, dan zal men ongetwijfeld ver langen, dat de geheimraad zelf verschijnt. Men zal zich hierbij beroepen op de ve nijnige actie in zijn vechtlustigen „Lo- kalanzeiger", „Tag", „Nachtausgabe" en soortgelijke organen. Hij zal dan voor een oppositie komen te staan, die aan omvang en beteekenis niet onderdoet voor die van hen, die er in slaagden, Brüning ten val te brengen! Berlijn, 12 Oct. 1931. AMSTERDAM. De Officier van Justi tie eischte heden in voortgezette behande ling tegen den werkloozen boekhouder D. F. A., verdacht van vernieling van een schilderij van Rembrand, n.l. de Anato mische les, gepleegd op 17 Febr. j.l., op nieuw een jaar gevangenisstraf. ARNHEM. Gisteravond is een 33-jarige dienstbode met haar fiets tegen een auto gebotst. Zij werd zoo ernstig gewond, dat zij aan de gevolgen in het Ziekenhuis is overleden. WEERINGEN. Bij het visschen bij den aanlegsteiger te Breezand is een 13-jarig jongetje in zee gevallen en verdronken. Een 4-jarig meisje is door een mestkar overreden en op slag gedood. GELDROP. Heden is de weduwe Ver stappen, op wie 5 dezer een poging tot roofmoord is gepleegd, aan de gevolgen van de daarbij plaats gehad hebbende worsteling overleden. WINSCHOTEN. Gisteren is een jon getje te Heiligerlee op den straatweg door een auto gegrepen en op slag gedood. VRIEZEVEEN. De burgemeester heeft in verband met de stakingen bij de wer ken, waarbij werkloozen uit verschillen de Twentsche gemeenten betrokken zijn, een verbod van samenscholing uitgevaar digd. DELFT. In het ziekenhuis overleed de 16-jarige G. v. d. Stap, die gisteren op den Schipluidenschen weg door een vrachtauto is aangereden en zwaar gewond. MOSCOU. ue Indische bis,den melden, dat de nationale bank \i,n Noord-Lab ore (Noord-Britsch-Indië) haar betalingen heeft gestaakt. MADRID. Na een zitting v:i veertien uren heeft de Cortes tot uitwijzing der Jezuieten en inbeslagneming hunner eigendommen besloten. Een afzonderlijke wet voor de andere religieuse orden zal worden uitgevaardigd. Op de begrooting komen geen posten voor kerken en eere diensten meer voor. NEW YORK. Zeven Amerikaansche duikbooten en een transportschip hebben bevel gekregen naar Shanghai te vertrek ken. TOKIO. De Japansche minister van buitenlandsche zaken heeft' de leden van het diplomatieke korps meegedeeld, dat Japan besloten heeft bij de onderhande lingen met China over de staking der Ja pansche operaties in Mantsjoerije de vol gende voorwaarden te stellen: le. staking van alle anti-Japansche propaganda in China; 2e. definitieve er kenning der Japansche rechten in Mantsjoerije; 3e. onderhandelingen tus schen Japan en China te Nanking met deelneming van de Mantsjoerijsche auto riteiten. De opperbevelhebber der Japan sche troepen in Mantsjoerije heeft op dracht gekregen alles te vermijden, wat verscherping van den toestand kan ver oorzaken. Wisselkoersen. Amsterdam, 14 Oct., 2.30 u. Parijs 9.719.73. Londen 9.509.60. New-York 2.46142.47. Brussel 34.63—34.67. Berlijn 55.9056.10. MIDDELBURG. Bevallen: N. Baas, geb. Crucq, z. GOES. Gehuwd: Johannis Eggebeen 33 j. jm. te Wolfaartsdijk en Anna Verburg, 26 j. jd. MIDDELBURG, 13 Oct. 1931. Tafel van Boddaert 10-25, B. d'Aremberg 4-14, B. Clairgeau 2-9, President Vergeleuzen 6, Keizerin Wilhelmina 3-5, Besi v. Scho- nauwen 1-9, Bergamotte 1-5, Herfst Jut ten 8, Duchesse Williams 12-14, Hertogin Elsa 6, Maagdepeer 4-6, Nouveau Poiteau I-12, President Roosevelt 13, Soldat La- boureur 9-12, Comlesse de Paris 6-11, Doyenne du Cornice 7-30, Josephine de Malines 7, Jodenpeer 2-5, Zwijndrecht- sche wijnpeer 12, Le Curé 4-7, Gieser Wildeman 6-12, Pondspeer 2-11, St Remy 5-7, Peren afval 1-2, alles per K.G. Appelen: Paradijsappel 2-11, Rabou- appel 4, Cox Pomona 6, Vlaamsche Schij- veling 6, Hondsmuil 1-5, Jacq. Lebel 1-8, Goudreinet 1-12, Zoete Bellefleur 2-5, Zure Bellefleur 1-7, Fransche Bellefleur 1, Gron. Kroon 2-14, Campagne Zoet 1- 8, Zoete Ermgaard 2-5, Grauwzoet 3-7, Roode Ribbing 6, Tuinzoet 1-12, Notaris appel 11, Princesse Noble 1-5, Gross Her zog Friedrich v. Baden 4-8, Present van Lunteren 4-10, Bismarck 1, Reinette Bau- mans 2-7, Reinette Tulpa 1-3, Reinette Oranje 2-3, Sterappel 1-14, Afval appels 1/10-6, alles per K.G. Meloenen: net 6-7.5, Ananas 1/3-4.5, Perziken 6, per stuk. Noten 82-86 per 100 stuks. Tomaten 9-15, Black Alicante 33-44, Franckenthaler 29-39, Bramen 17-19, en Frambozen 48, alles per K.G. 'GOES. Veilingsver. „Zuid-Beveland". Veilingen van 13 Oct. 1931. Exportveiling: Zure Kroetappeis 1, Dubbele Princessen 1928, Snijboonen f 12.60f 14.10, alles per 100 kg. Kleine veiling: Peren: Doyenne du Cornice 2357, Bonne Loui'sse d'Avran- ch'es 1928, Leghiponts 1338, Minis ter Dr. Lucius 818. Alexandrine Drouil- Iard 1122, Josephines de Malines 8 15, Conselier a la Cour 8-13, President Roosevelt 1029, Nouveau Poiteau 620, Comtesse de Paris 10-16, Soldat Labo- reur 1621, William's Duchesse 822, Zwijudrechtsche Wijnperen 1319, Br. Clairgeau 1129, Br. Alexander Lucas 9'27, Br. Durandeau 1014, Br. Bache- lier 3—7, Br. Six 5-11, Br. Hardenpont 6, Br. Wilhelmina 9, Br. Lebrun 12, Br. Diel 11, Br. Aviel 6, Bezy van Schonau- wen 59, Groene Ohaumontel 48, Bruine Ohaumontel 58, General Tot- leben 811, 'Maagdeperen 1012, Cala- basse Tislem'ont 710, Jules de Arolus 69, le Lectier 10, Maria Guisse 8, Joden- peren 413, Winter Bergamotten 6, Win ter Suikerijen 46, Winter Rietperen 6, Winter Louwtjes 4r—7, Foppeperen 57, Watte Cougin 6,' Brederodes 1213, Pondsperen 57. St. 'Remey 57, Gieser Wildeman 713, Kleiperen 47, Afval en Kroetperen 0.504, alles per 100 kg. Appels: 'Goudreinetten 1032, Fransc'he Goudreinetten 816, Princes Goudreinet ten 6, Lemoenappels 919, Cox Orange Pippin 1035, Transparante de Croncels II—15, Sterappels 1020, Present van Lunteren 815, Lanes Prins Albert 6 15, Reinette d'Autonne 6, Bramley Seed ling 4—8, Jac. Label 36, Ganzerodes 8, Ontario 6. Belle de Pontoix 5, Rood© Pa radijs 47, Hondsmuil 57, Dubbele zure Bellefleur 711, Zure Bellefleur 4 13, Rembour Mortier 3—5, Constantijn de Groot 36, Koolappel 46, Court Pen- du 47, Lady Hennykee 40, Bismarck 56, Zoete Campagner 610, Zoete Anngaarde 611, Zoete Bellefleur 8, Tuinzoet 10, Blomzoet 6, Herfst Blomzoet 35, Geld. Holaart 56, Pomme d'Oran- je 814, Afval en Kroetappeis 0.504, alles per 100 kg. Diversen: Kweeperen 4 9, Blauwe druiven 3345, Noten 51, alles per 100 kg. Noten 0.321.33, Per ziken 1, beiden per 100 stuks. Hazen 1.87 —2.60, Fazanten 0.721.50, Patrijzen 0.350.56, Eenden 0.16, alles per stuk. Bloemen 2131 per 100 stuks. ROTTERDAM. Ter Rotterdamsche Vei ling, Warmoezier straat 3739, waren aangevoerd 90.000 eieren. Prijzen kipeie ren f 3.50f 6.70, eendeieren f 2.95 f 4.85. Schore. Door notaris E. G. van Dissel te Goes is alhier verkocht voor de fam. Zuijdweg te Ierseke een perceel bouwland onder Schore groot 1.23.30 H.A. Kooper hiervan werd dhr G. de Jonge te Schore voor f 455 per 39.24 A. of den hoop f 1429.69. Biezelinge. Door den architect, den heer C. van Maris te Goes, werd te Biezelinge aanbesteed het bouwen van een nieuwe landbouwschuur voor den heer A. Mol, landbouwer te Biezelinge. Inschrijvers: H. van Koeveringe te Schore voor f7195; Firma D. van Maria te Kapelle voor f7315; Bruinzeel en Fo ley te Kruiningen voor f 7380; A. den Herder te Wolfertsdijk voor f7395, Jac. de Jonge te Biezelinge voor f7399; L. Korstanje te Wemeldinge voor f7486; Gebrs. Weststrate 's-Heer Arendskerke voor f 7575; Le Grand en Verheijke te Hoedekenskerke voor f 7656. Gegund aan den laagsten inschrijver. Grijpskerke. Door notaris Hioolen ia gisteren publiek verkocht ten verzoeke van den heer W. Poppe, alhier, een woonhuis gemerkt A 105 op het dorp met landbouwschuur, enz. met 2.02.60 H.A. of 5 gemeten 48 >1 r. erf, boomgaard, moesland en bouwland (6 perceelen) in massa aan I. en J. Geldof Iz.z., alhier, voor f 7035. Colijnsnlaat. Gisteravond zijn door de Diaconie der Ned. Herv. Gem. verkocht, ongeveer 5 gemeten vruchten te velde. De geheele massa, waaronder 1/6 gedeelte ajuin, 1/3 suikerbieten en de helft aard appelen, bracht op f 346. Programma van Donderdag 15 Oct.: HUIZEN, 1875 M. 8—9.15 en 10—10.15 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.4511.30 Gramofoonpl. 12.152 Concert door het KRO-orkest. 2 Hand- werkcursus. 3 Voor de dames. 45 Ziekenuurtje. 5 Cursus handen arbeid. 5.456.45 Pianoconcert. 7 VragenhaJfuurtje. 811.30 Concert m. m. v. orkest, solisten en sprekers. HILVERSUM, 298 M. Uitsluitend AV RO-uitz. 810 Gramofoonpl. 10 Mor genwijding. 10.15 Gramofoonpl. 11 Concert. 1 Gramofoonpl. 1.15 Van Dijk's origineele Volendammers. 2.30 Gramofoonpl. 3 Knipcursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuurtje. 56 Concert van Spaansche muziek. 6.30 Kinderkoorzang. 7.45 Kamermu ziek. 8.309.30 Omroeporkest. 9.30 Zang (bariton). 9.45 Vervolg omroep orkest. DAVENTRY. 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Orgelconcert. 6.50 Pianorecital. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 15 Oct.: Matige tot zwakke, N.W. tot Noordel. wind, meest half bewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera tuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Licht op voor fietsers: Donderdag 5 u. 44. Stoomvaart-Mi] Nederland. P. C. HOOFT, uitr., 12 te Port Said. POELAN LAUT, uitr., 12 te Port Said. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., 15 v.m. 6 uur te IJmuiden en te 10 uur te Amst. verwacht. TABINTA, thuisr., pass. 12 Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. PATRIA, thuisr., pass. 13 Kaap del Anni. SLAMAT, uitr., 13 v. Gibraltar.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3