VICTORIA N.V. VERZEKERINGSBANK Uit de Provincie. O Kerknieuws. Wij brengenU'veta lig thuis. Sluit daan» pm een levensvee» xekering bij de KEIZERSGRACHT 126 - A'DAM-Q politie te 's-Gravenhage, doch niet hij het Neder landsohe comité. Het uitvoerend comité in Nederland kent dus officieel den inhoud van dit rap- poTt niet. Dit kan ik u mededeelen: van eeni- ge kwaadwilligheid van de zijde van communisten of ont slagen arbeiders is geen sprake. De oorzaak der cata strophe was wel degel ijk een zusje van kortsluiting: oververhitting van het ge heels net, door overbelasting. Zeker is hier, naar men mij verzekerde en naar in het rapport zou zijn vastgelegd, sprake van nonchalance der met den aan leg van de electrische installatie belaste ingenieurs. Mij is dan ook bekend, dat de eisch werd gesteld, dat het electrisch net van het tweede gebouw zou worden nagezien door een onpartijdig ingenieur, die vrij stond van de adviseerende ingenieurs van het comité èn van de firma die de electri sche installatie zoowel in het eerste als in het tweede Nederlandsche paviljoen aan legde. Ik weet echter niet of dit onpar tijdige onderzoek inderdaad heeft plaats gehad. In deze questie treft m.i. den heer Mooyen, den gedelegeerde van het Neder- landsch comité te Vincennes, geen schuld. Hij moest uit den aard der zaak vertrou wen op den ingenieur, die als zijn advi seur optrad: Commissaris Linthorst Homan. Bij K. B. is aan mr. J. T. Linthorst Homan, Commissaris der Koningin in de provincie Drente, op zijn verzoek met in gang van 1 November a.s. op de meest eervolle wijze uit gemeld ambt ontslag verleend, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan den lande bewezen. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 10 October is, met ingang van 26 October, benoemd tot bur gemeester der gemeente Uithuizermee- den D. Brons, met toekenning van gelijk tijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Opperdoes. De Zuiderzeewerken. Ten behoeve van de voltooiing van de kunstwerken in den afsluitdijk nabij Den Oever is men in den loop van de vorige week aangevangen met bet opstellen van 29 ijzeren schuiven in de uitwaterings sluizen. In tegenstelling met de tot dusver gevolgde methode om spuisluizen in te richten met draaideuren, worden hier schuiven toegepast. Deze hebben een af meting van ongeveer 7 bij 12 M. en een gewicht van ongeveer 40 ton. Met behulp van contra-gewichten kun nen deze schuiven electrisch worden ge opend en gesloten. De levering van deze schuiven is indertijd opgedragen aan Werkspoor te Amsterdam. Een groots drijvende stoombok van de firma Ver- scbure te Amsterdam is voor de montage aangewezen. Deze bok heeft een hefver mogen van 50 ton, zoodat het plaatsen van de ongeveer 40 ton zware schuiven een vlot verloop heeft. Vijf daarvan zijn reeds te bestemder plaatse aangebracht. De route van den vliegdienst naar indië gewijzigd. Naar het „Hdbl." verneemt, ligt het in de bedoeling der K.L.M., met ingang van 29 October, de route van den Indië-vlieg- dienst boven Europa radicaal te wijzigen. In plaats van via NeurenbergBoedapest en Belgrado naar Athene te vliegen, zoo als nu geschiedt, zal men in het vervolg over MarseilleRome en Brindisi Athene bereiken. De nieuwe route is ongeveer 500 K.M. langer dan de bestaande. De reden van deze wijziging is dat op de route MarseilleRome tijdens de winter maanden aanmerkelijk beter weer te ver wachten is dan boven Centraal Europa, dat wekenlang „dicht" kan zitten. Zooals I men weet is het den vorigen winter meer dan eens voorgekomen, dat de Indië-vlie- gers te Boedapest, Praag of Neurenberg bleven steken, waarna de post per trein naar Amsterdam werd doorgestuurd. De K.L.M. heeft een oplossing gevon den in het omleggen van de route over Marseille en Rome. Na Marseille begint de zonnige Riviera met bet Middelland- sche Zee-klimaat, waar veel minder kans 's np iiangdiuiè'fe dan in den Balkan of Midden-Europa. Van Amsterdam wordt direct naar Marseille gevlogen, naar bet vliegveld Marignane. Na Marseille gaat het vrij wel recht over de Middellandsche Zee naar Rome. De eilanden Corsica en Elba liggen in den koers, zoodat niet bet ge- heele traject over zee gevlogen wordt. Van Rome gaat het dan via Brindisi naar Athene, van waar de bestaande route weer gevolgd wordt. In de afgeloopen maanden hebben des kundigen van de K.L.M. de vliegvelden van het nieuwe traject bezocht en met de betreffende regeeringen onderhandeld. De Italiaansche regeering heeft, evenals de Franscbe, haar volle medewerking toege zegd. DE REGEERING EN DE CRISIS. Conferentie onder leiding van minister Verschuur. Nu het economisch leven in ons land gebukt gaat onder zich eer toespitsende dan afnemende moeilijkheden en de stand der arbeidsmarkt over het algemeen nog slechter wordt, besloot de Rijkscommissie van advies voor de Werkverruiming den voorzitter van den raad van ministers te verzoeken een deputatie uit haar midden te ontvangen ter bespreking van de cri sis-maatregelen. Deze deputatie, bestaande uit de heeren G. J. Ph. Zaalberg, directeur-generaal van den Arbeid en waarnemend voorzitter der commissie, de Kamerleden dr I. H. J. Vos, mr L. G. Kortenhorst en T. van der Walle, tweede voorzitter van bet N. V. V., heeft de regeering verzocht de noodige voorzieningen onder de oogen te willen zien, welke eventueel getroffen zouden kunnen worden in verband met de toe neming der malaise. Aan de regeering wordt o.a. ter overweging gegeven in de komende weken besprekingen te houden met leiders van de vooraanstaande werk gevers- en werknemersorganisaties. De conferentie heeft," naar gemeld wordt, ten gevolge gehad, dat gisteren te 's Gravenhage, onder leiding van den mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid, mr T. J. Verschuur, besprekingen inge leid zijn tusschen vertegenwoordigers van de departementen van Arbeid en van Binnenlandsche Zaken, waaronder resp. de werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling en werkverschaffing en steunverleening ressorteeren, eenerzijds en afgevaardigden van organisaties an derzijds. Naar de T e 1 e g r. verneemt, liepen de besprekingen over een complex van maat regelen, noodig om o.m. een diepere in zinking van de nijtverheid te voorkomen en daarbij kwam ook ter sprake bet vraagstuk der kostprijsverlaging. Het overleg droeg geheel nog een inleidend ka rakter. De besprekingen zullen worden voortgezet. Dinsdag 20 October a.s. bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Eede, Schoondijke, IJzendijke en Hoofd plaat. Diefstal van paling. De po litie te Rilland-Bath betrapte dezer da gen zekeren R. te Rilland-Bath, terwijl hij zich onledig hield met het leeghalen van palingfuiken, waarvan hij niet de eigenaar was en waartoe hij ook geen op dracht had. De paling, ongeveer 20 pond, moest hij afgeven en werd aan den recht- matigen eigenaar terug gegeven, terwijl R. zich te zijner tijd voor de Rechtbank te Middelburg over zijn handelingen zal hebben te verantwoorden. Ernstig verzet tegen de marechaussee. Zooals dat vroeger wel meer gebeurde, was in den laatsten tijd de onderlinge verhouding ten huize van de familie G. te Honienisse niet al te best te noemen. Het was gansche dagen vechten en kijven. Zoo was het ook weer een dezer dagen. De beide zoons bedreig den en mishandelden hun ouders, die ten slotte zich genoodzaakt achtten ter voor koming van erger dingen de hulp van de politie in te roepen. Toen de marechaussees' aan de woning kwamen, werd dat er niet beter op en gingen de beide broers, waarvan er één een ernstig zenuwpatiënt is, els bezetenen te keer. Ze bedreigden de marechaussee met een mes, hadden de woningdeur ge grendeld on bekogelden de politie vanuit de kamer door de ruiten met leege fles- schen, die de mannen rakenings langs het hoofd vlogen. De politie was genood zaakt de deur te forceeren om de woning te kunnen binnengaan. Inmiddels waren de beide zoons naar den zolder gegaan, waarvan men het luik had neergelaten en dichtgespijkerd na 't eerst met alle moge lijke voorwerpen te hebben bezwaard. Ook dit luik was men genoodzaakt open te breken om den zolder te bereiken. Toen zij geen uitweg meer zagen, dreigde de zenuwpatiënt uit bet zolderraam te sprin gen, hetgeen kon worden voorkomen. De beide belhamels gaven zich nu aan de politiemannen over, waarna ze ter kal meering naar de marechaussee-kazerne werden overgebracht. De zenuwpatiënt is den volgenden dag op advies van den plaatselijken arts, die ook nog door hem was mishandeld bij een bezoek in de wo ning, naar een krankzinnigengesticht overgebracht, terwijl de andere broer ter beschikking van de Justitie werd gesteld. Aardappeldiefstal. Ten na- deele van verschillende landbouwers te Hontenisse werden in de laatste dagen diverse zakken met aardappelen, die op de bovjwi-wiiï» onder die gemeente ston den, ontvreemd. De politie stelt een on derzoek in. Faillissement. Door de Recht bank te Middelburg is heden failliet ver klaard: A. D. T. Boonstra, electrician te Vlissingen. Rechter-commissaris mr J. H. Bybau, Rechter. Curator: Mr P. W. M. J, v. d. Slikke, advocaat te Vlissingen. Vlissingen. In verband met de ophef fing van het Ingenieursbureel der P.T.T. alhier is de bureelchef D. T. Schoufoer overgeplaatst naar Hengelo: de bureel ambtenaar C. Smits naar Arnhem, de schrijvers A. Krijger en A. Dekker resp. naar Hengelo en Utrecht. Goes. Met hartelijken dank is door Zr. Visser en Zr. Anthonissen voor de Wijk verpleging ontvangen, twee giften van f 10, vijf van f 5, twee van f 3, twee van f 2.50, een van f 2, twee van f 1. Voor de zieken f 10.35. Bij den penningmeester een gift van f 10, een van f 2.50, twee van f 2. Wemeldinge. In de laatst gehouden ver gadering van den gemeenteraad alhier werd o.m. besloten op voorstel van B. en W. geen ondergrondsch e kabel, doch een bovengrondscb net te doen bouwen, ten behoeve van de electriciteitsvoorziening. In verband biermede wordt een actie ingesteld om per circulaire de burgers op te wekken en door onderteekening het verzoek te richten aan den raad bet be treffende besluit in te trekken en opnieuw te besluiten tot bet aanleggen van een ondergrondsch kabelnet. Kruiningen. Dinsdagavond vergaderde de Gemeenteraad. De voorzitter deelt me de, dat het nieuw benoemde hoofd der school, dhr Luteyn op 1 Nov. te Hans- weert hoopt in functie te treden. Zonder hoofdelijke stemming wordt aangenomen een rekening-courant-over- eenkomst aan te gaan met de Bank van Ned. Gemeenten en met de Goöp. Boeren leenbank te Kruiningen. Op voorstel van B. en W wordt af wijzend beschikt op een verzoek van B. en W. van Goes om een subsidie mor in standhouding der li terair-economische af deeling van de R. H. B. S. aldaai. Na eenige bespreking wordt bet voor stel, om afwijzend te beschikken op een verzoek van F. Verbrugge, om vergoeding volgens art. 13 der L. O.-wet voor zijn zoon, die de O. L. school te Goes bezoekt, m. alg. st aangenomen. Met alg. st. worden gelden toegestaan volgens art. 72 der I,. O.-wet voor een nieuwe platenkist voor de Bijz. scnool te Kruiningen en met 6 tegen 5 st verwor pen het verzoek dezer school om nieuwe gordijnen eh het veranderen der inrich ting daarvan. Met alg. st. wordt afwijzend beschikt op het verzoek van dhr J. M. Paasse om rioleering van Hansweert. Voor de benoeming van drie leden voor het Burg. Armbestuur beveel', dit bestuur aan: Voor de vacature A. J. de Visser: 1 Z. Oom; 2. H. M. Krombeen; voor nieuw 4e lid: 1. Abr. Ie Clercq; 2. W. da Kos ter, allen te Hansweert; voor nieuw 5de lid: 1. A. J. Lindenbergh; 2. J. Krijger, te Kruiningen. Dhr Burkink keurt deze voordracht niet goed en vraagt, waarom de S. D. A. P. hierin wordt gepasseerd, terwijl op een vorige voordracht dhr Kruithof no 2 stond. Dhr Witte wil geen neringdoenden be noemen. Dhrn Minnaar en Prangoys meenen, dat dan ook met hun politieke richting dient rekening gehouden als ook de R K. Op voorstel van. dhr Minnaar wordt met 8 tegen 3 st. de voordracht terug ge zonden met de gemaakte opmerkingen. Bespreking electrificatie der gemeente Dhr Witte meent, dat volgens da kaart het ondergrondsch net niet ver genoeg loopt. Ook de kosten (25 pet.) voor de P. Z. E. M. vindt hij niet voldoende. De voorzitter zegt, dat deze regeling voor alle gemeenten geldt. Dhr de Grooff geeft in overweging een commissie te benoemen uit den Raad, en ook de overige gasgemeenten in O. Zuid-Beveland te verzoeken om ne*. en conditiën te onderzoeken. Dhr Burkink vindt Hansweert beter bedacht dan Kruiningen wat het net be treft, en meent dat b.v. Goes in voordee- liger positie verkeert. Dhr de Grooff vraagt naar de bereke ning van den stroomprijs. De voorzitter deelt mede, dat de gas- aansluitingen bij de berekening vaa den stroomprijs meetellen. Daarna vergadering met gesloten deu ren, waarna in de openbare vergadering nog komt het voorstel van B. en W. om plm. 1400 vierk. M. weg- en tuingrond te koopen van C. van Iwaarden voor on geveer f 360 ter aansluiting van Welhoek met den nieuwen verkeersweg. Met alg. st. aldus besloten. Medegedeeld wordt nog, dat morgen (Woensdag) middag een commissie dhr de Blaey als hoofd der school bij zijn ver trek iw huldigen. De Raadsleden worden daarbij uitgenoodigd. Daarna sluiting. Koudekerks. Gemeenteraad. Dhr Lorier (A.R.) behandelt achtereenvolgens de Raadsverkiezingen, de wethoudersbe noeming, en tot slot de begrooting. De uitspraak der kiezers was zóó, dat 1156 kiezers en kiezeressen zich hebben uitgesproken, dat de regeering onzer ge meente zou bestaan uit mannen, die wen- schen dat Gods ordeningen in de samen leving zuilen gehandhaafd worden. Daartegenover staan 531 stemmen van wat men noemt links. Dat deze uitslag, „waardoor wij A.-R. ons stemmen-aantal zsgm stijg® een zoodanige hoogte, dat we een vierde zetel zagen toegewe zen", ons heeft verblijd, behoeft zeker geen betoog. Jammer is het, dat de C.-H. partij 't nog maar niet heeft kunnen laten om de kerk er bij te halen. Wanneer zal men eens nalaten de kerk in de politiek te halen? Nu de wethoudersbenoeming. Toen wij samenwerking hebben gezocht met de C.- B. en wij niet eens een antwoord hebben ontvangen, beeft ons dat genoodzaakt ons te wenden tot alle her- en gekozen raads leden, om in 't belang onzer gemeente ever de u ethoudersbenoeming te spreken. Het resultaat dezer poging heeft ons teleurgesteld. Het is gebleken dat de hee ren geteekend hebben namens hun orga nisatie. Het is ons echter bekend dat noch de leden der C.H. Unie noch die van Ge meentebelang, ook maar iets daarvan be kend is, dus is deze onderteekening op zijn zachtst uitgedrukt onwaar. Wij vinden het jammer, dat we door dit antwoord niet in de gelegenheid zijn ge weest om inzake de wethoudersbenoeming onze meening te kunnen zeggen. Ook wordt 't door ons betreurd, dat door de C.H. raadsleden de hulp is inge roepen van de S.D.A.P. Zij hebben door deze daad een macht toegekend aan de afgevaardigde d'er S.D.A.P., die bij zelf zeker niet had kunnen denken. Hoewel ons alle besprekingen en overeenkomsten onbekend zijn, weten wij toch, dat dhr 'Sanders® zijn hulp niet om niets gegeven zal hebben. Dit alles wordt doOT ons diep betreurd, evenals door 'zeer veel ernstige en beza digde Obr. Hist, mannen en vrouwen. Onze houding tegenover de verschillen de vraagstukken en dit college zal loyaal zijn, rond en e e r 1 if k. 't Zal zeker voorkomen dat we het niet altijd over alles eens zijn. Maar het zal er ons niet om te doen zijn onze tegenstanders te treffen. We bedoelen niets anders dan het gemeentebelang te dienen, en dit te stellen voor partijbelang, 't Voe ren van een zuinig geldelijk beheer is noo'di'g. Wij; zullen voorstaan een principieele A.'R. politiek. Het verheugt ons, dat B. en W. de be grooting hebben weten sluitend te krij gen zonder tot belastingverhooging over te moeten gaan. Toch meenen wij dat we bedacht zullen moeten zijn op tegenval lers. We hebben gezien, dat 't college met de werkloozen in deze begrooting ter dege rekening houdt, en zeer terecht, toch had den wij gaarne gezien, dat B. en W. met nog een andere groep onzer bewoners in de begroeiing hadden gerekend n.l. met onze land- en tuinbouwers. De burgemeester antwoordt de heeren Sanderse en Lorier, dat B. en W. tevre den kunnen zijn gezien de waardeering der heeren over de begrooting. Wat be treft de landbouwers, daarover zullen B. en W. gaarne nadere voorstellen ontvan gen. Dhr Sanderse heeft aangedrongen op meerdere subsidieposten, daar kunnen wij op dit oogenblik moeilijk aan denken. Wat de stankslooten betreft, dit beperkt zich eigenlijk tot 3 gezinnen. Hierover is door B. en W. met de eigenares (de gemeente Middelburg) onderhandeld en ook met de belanghebbenden, doch de pogingen moes ten op weigering en gemis aan de noodige medewerking afstuiten. Ook zijn er der gelijke moeilijkheden om tot verbetering te komen met de Breestraat en Overveld- laan. Dhr 'Contant zegt door de wethouders- verkiezing is aan alle partijen recht ge daan. Er is een A.R. burgemeester, een G.-H. wethouder en een wethouder uit de linksche groepen. De Standaard en de Nederlander 'hebben beiden een der gelijk standpunt ingenomen. Er is dus naar billijkheid gehandeld. Dhr Stoppels '(weth.) verzekert, dat aan de S.D.A.P. geen belofte is gedaan. Dhr Moens (S.G.) zou er prijs op stel len om Ged Staten van Zeeland te ver zoeken, om met het oog op de crisis de salarissen van burgemeester, secretaris ontvanger en verdere ambtenaren te ver lagen. Dhr 'Sanderse zegt, dat van A.R. zijde is beweerd: er zijn 1156 stemmen rechts en 531 links. Het cijferbeeld bij de Staten verkiezing was heel anders. In ons pro gram komt geen artikel voor dat de S. D. A. P. Godsdienstloos is. Bij ons 'S.D.A.P.- ers zijn er 'die zeer ernstig Godsdienstig zijn. Dhr Lorier antwoordt dhr 'Stoppels, dat zijn mededeeling, dat zijn partijbestuur is geraadpleegd, hem al zeer vreemd voor komt. Een der voormannen uit het G.H. partijbestuur verzekerde spr., dat hij niet geraadpleegd was en de handeling geheel voor de verantwoording der C.H.-fractie komt. Dat er 'geen concessies zouden zijn gedaan aan de S.D.A.P., komt spr. onbe grijpelijk voor. Men moet zich toch scha men om saam te stoelen met de S.D.A.P., die in deze openbare raadsvergadering eenvoudig de kapitalisten schur ken noemt. Verder zegt spr., dat door de A.R. geen wenschen omtrent een wet houderszetel zijn 'kenbaar gemaakt. Er is oo'k nooit gezegd dat wij' een A.R.-wethou- der wenschten, doch wij hadden redelij kerwijze op ons verzoek een saamspröken mogen verwachten. Dhr Sanderse interrumpeert: „De 4 stemmen op de Kroo!" Dhr Lorier antwoordt dat was eenvou dig om ons te doen kennen, wijl wij in alles waren gepasseerd. Over stemmen winst gesproken, och de feiten zeggen, dat de A.R. er bij deze gemeenteraadsver kiezing 185 meer hadden dan bij de vo rige raadsverkiezing en de S.D.A.P. 9 stemx"® minder! Wanneer de S.D.A.P. niet Godloos is dan zou i'k gaarne vernemen welken God zij dient. Dhr Stoppels acht de uitlating van dhr Moens, dat de C.H. links hooren, belee- digend. Dhr Moens antwoordt: door de C.H. is hier altijd bij principieele zaken bij links onderdak gezocht. Nu volgt begrooting. Deze sluit in uit gaaf en inkomst op f 95944.54, de kapi- taaldienst op f 87.50. Over de salariskwestie wordt in den 'breede gehandeld. Bijna alle leden uiten hierover hun meening. Een voorstel wordt echter niet gedaan. Dhr de Kroo wil de brandbhischmidde- len met name slangen voor de kleine spuit vermeerderen en verbeteren. Ook B. en W. zijn van oordeel dat er slangen te weinig zijn. Er zal verbetering worden gebracht. De gemeente-werkman Van de Vijver krijgt jaarlijks een gratificatie van f 60. Dhr Lorier wil een nadere toelichting over de post wegen en voetpaden. Hij wil maar niet zoo maar B. en W. blanco cre- diet geven. De voorzitter zegt eerst wanneer B. en W. hun plicht verzuimen is er reden voor den Raad om in te grijpen. De noodige voorzichtigheid wordt door B. en W. toe gezegd inzake het uitgeven der gelden. Dhr de Kroo wijst er vooral op dat de hoofdwegen allereerst de volle aandacht bij het onderhoud moeten hebben. Dhr de Lange wordt tevreden gesteld door de verklaring, dat bet stukje weg naar de begraafplaats zal worden ver hard. De wenschelijkheid van een urinoir pp het Zand wordt met 10 tegen 1 stem uit gesproken. Toegestaan wordt verzoek Kasse om f25 meer per jaar voor vuilophalen. 'Over subsidie bewaarschool wil dhr Sanderse een algemeene opmerking ma ken, n.l. dat de verdeeldheid op onder wijsgebied ook in onze gemeente reeds groot genoeg is. De post voor de be waarschool wil hij toestaan, mits bet be stuur alles doet om de inkomsten te ver- hoogen en een progressief schoolgeld gaat beffen. Dhr de Kroo is tegen progressie. Hij wil een vereeniging op algemeen Chr. stand punt. Men zegt: dat laten de statuten niet toe. Dhr Lorier zegt: terecht is door dhr Sanderse gewezen op de hooge uitgaven voor het onderwijs, doch spr. wil er ern stig op wijzen, dat de öhr. Scholen ge bouwd zijn door gelden der ouders en eerst na de wet-de Visser is er gekomen de Hervormde School. Deze school heeft 80 leerlingen en is geen sekte-school. B. en W. worden opgedragen alsnog met het bestuur ernstig te overleggen om vermeerdering van inkomsten te bevorde ren. Subsidie Muziékvereendging. Dhr. De Kroo zegt: onze gemeente is voor 7/10 Ko ningsgezind en wij zouden graag willen, dat onze nationale liederen op de daar voor aangewezen tijden ten gehoore wer den gebracht en niet gelijk nu geschied is, zal worden gehandeld. De burgemeester en wetb. Contant ver klaren de vereeniging hierop ernstig te hebben gewezen. Dhr de Kroo wil dat er invloed geoefend kan worden op de saam stelling van het programma. Een en ander zal ernstig onder het oog worden gezien. Inzake contract met de gemeente-ge neesheer meent dhr Sanderse dat men hier duur uit is. De voorzitter zegt toe nader te zullen onderzoeken. Tevens deelt de voorzitter mede, dat de post armenzorg met f 1000 moet worden verhoogd. Voorstellen voor werkeloozenzorg zijn door dihr Sanderse ingediend. Deze gaan om advies naar B. en W. Dhr Lorier vraagt herziening van het schoolgeld voor de openbare school. Het schoolgeld wordt geraamd op f 110, 'dit is ongeveer f2.40 per leerling. Ook hier kunnen de inkomsten hoogstwaarschijnlijk vermeerderen. Er is f 4000 voor werkloozen op de be grooting gebracht, doch er is ook nog een andere groep, n.l. de landbouwbevolking. Deze moet op de grondbelasting 10 pcW gelegd zien door de gemeente. Dit is f 54£M De voorzitter zegt toe, deze zaak bij ij en W. ter sprake te zullen brengen. Dhr Sanderse wil dat het Gemeente lokaal op 't Zand niet niet meer voor bruiloften enz. zal worden verhuurd, om dat het voor de menschen in de buurt hoogst onaangenaam is. Ook dhr Stoppels steunt dit. Dhr Contant wil de menschen niet 'drijven naar de buitentuin en iedere gulden is noodig voor de expoitatie-kos- ten. Het voorstel-Sanderse wordt aan genomen. De begrooting wordt aangenomen met algemeene stemmen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam (vac. ds J. L. de Heer), A. R. Rutgers te Usselo. Te Hooge- veen, J. Vermaas te Ter Aa. Te Urmond, G. Teenstra te De "Wilp. Te Putten en te Rid derkerk, J. G. Wolters te Onstwedde. Te Krimpen a. d. Lek, J. Vermaas te Ter Aa. Bedankt voor Benschop, W. Deur te Schoonhoven. Voor Dussen, J. A. ten Bokkel Huinink te Numansdorp. Geref. Kerken. Beroepen te Sneek, Mr G. M. den Har- togh te Hazerswoude. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Leeuwarden, W. Kremer te Kornhorn en H. Hoogendoorn te Zierik- zee. pred. heeft ritaat Ds E.l WesteJ Ned. vestigcj IJzend 12 211 zijn inl 2 Cor. d a a Koste ij Kerk te vraJ wel ml Kosten Kosten boren. I onder 1887, jaar vl de Gel In 18£[ 11 Aul mond.J de jaar toen gister fiets vrachtl plotse! zijn hl ernstil wordt] reed weg t^ stuurd van ril gen etf v. d. foort mevro kervod motor! geheelf werd vervoe knie van bl taart bij dej van Door de kaj daar f60 men 's and| w.z. met De des nd was weest,| men Naar I Hfc»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2