EN DE ZEEUW Om het Eeuwige Rijk. VEN HTEN TWEEDE BLAD. HET ADRES A. WILKING 'ersoon, T A r Wat er deze week voorviel W )EN HAAG KKEN bode of dster, VAN Brieven uit Middelburg. Lxxvn. Maar baar zuster schudde bet hoofd. ARME MAN! Uit den Middelburgschen Raad. Zfjnw^ V aangedaan^y ©nrjakï slijm los! brengt verlichting (Wordt vervolgd.) EO SN. baar voorstel, tellen. Ie Prijs r. Ypolder. INKENSZAND i! r eid aan keurig rven '6,~ 4,50 (plissee) 6,50 traat 12, Goes atsen agenten. amandelbalen. >ot of station, rono. 148339. 15.- 28.50 67.50 30.- ding. Zakkenhandsl, tterdam. aar, JE: WOON- BOUWLAND 30 A. (2 gem. Idaar, groot 256y2 r. BI.) Idaar, grooj BI.) eest bij dhr mbineerd. ïllewoutsdij m. 250 r. BI.) bij dhr C. ■uik 25 Nov. daart 1932. inleveren a.s. bij den f te Kapelle, htingen ver- r vraagt voor gegoeden of oven 25 jaar. aties genieten :t opgaaf van A Bureau ■x gevraagd, vast, iende koken, 261 Boekh. HSSE. Mid- NGEN. Zwingen, aegen, Grep- iloegen. KENSZANO si ZATERDAG 10 OCTOBER 1931, Nr 9. Als de crisis met dikke woorden en holle leuzen zou zijn op te lossen, was er zeker na Zondag geen crisis meer, Im mers toen hielden S.D.A.P. en N.V.V. te Rotterdam hun congres en aan zulke woorden en leuzen heeft het daar niet ontbroken. De massa is weer naar huis gegaan met de voldoening gevende ge dachte, dat het weer eens flink gezegd is, maar verder zal er practisch weinig ten goede veranderen. Van crisisbestrijding gesproken, onze bietenverbouwers hebben reeds weken lang uitgezien naar eenig bericht omtrent den te verwachten steun voor deze teelt. Deze week is gemeld, dat voor 1932 waar schijnlijk dezelfde steun zal worden ge geven als dit jaar. "Waar de betrokkenen dit te weinig achten, zal er in de e.v. we ken nog wel menig adres en telegram naar Den Haag gaan, om dit bedrag te verhoogen. Maar of het helpen zal, is de vraag. Van meer belang dan het binnenland- sche nieuws is wel het buitenlandsche. Ook hier is het vrijwel alles crisis, wrij ving en onrust, wat de klok slaat. Het Japansch-Chineesche conflict in het Verre Oosten krijgt een steeds drei gender uitzicht. Japan heeft ter bescher ming van zijn onderdanen in Shanghai manschappen ontscheept en een aantal oorlogsschepen naar de Chineesche wate ren gezonden hetgeen een nieuwe ver scherping van het conflict beteekent. De Volkenbondsraad zal zeer spoedig bijeen moeten komen, om hier op te tre den. Het zal wel uiterst moeilijk zijn voor den Volkenbond, om zijn gezag te laten gelden en om dit conflict te localiseeren. Litwinoff heeft reeds in een onderhoud met den Japanschen gezant te Moskou verklaard, dat de sovjetregeering een militaire operatie tegen den Chineeschen Oosterspoorweg „volstrekt ontoelaatbaar" acht. Een dergelijke ontoelaatbaarheid wordt gewoonlijk met oorlog „afgewend". Men weet in Genève niet goed, of men het conflict met fluweelen handschoentjes dan wel met een ijzeren vuist moet aan grijpen. De Oosterlingen, die deze aarzeling heel goed zien, weten er handig gebruik van te maken. Het Britsche Lagerhuis ia deze week ontbonden. En reeds dadelijk is de ver kiezingscampagne voor een nieuw Lager huis begonnen. Mac Donald: heeft zich zoowel in een radiorede als in een manifest tot de natie gericht. Er is in Engeland een uiterst verwarde politieke situatie ontstaan. Alle partijen, behalve dan wellicht de conservatieve, zijn verdeeld. In Duitschland zit men midden in de kabinetscrisis, die men zooveel mogelijk buiten de partijen om wil oplossen. Of dat gemakkelijk gaan zal? President Hoover heeft in de afgeloo- pen week weer hard gewerkt. Zijn gepu bliceerde verklaring betreft uit den aard der zaak voornamelijk maatregelen, die ter verbetering van den internationalen toestand zullen worden genomen. Maar voor Manufacturen. Dames- en Kinderconfectie Tapijten - Gordijnen Bedden - Ledikanten en aanverwante artikelen is GOES HULST FEUILLETON. 33) o- Tot dezen behoorde de edele Flavia. Met angst zag ze dagelijks de zorgenrimpels in het voorhoofd van haar man dieper worden en als ze hem vroeg naar zijn werk op het Forum, kreeg ze gewoonlijk te hooren, dat er één of meer van haar Christenvrienden in 't openbaar aan de goden was geofferd of in de gevangenis geworpen en ze wist, dat Flaminius in gestadige angst leefde, dat ook zij voor den eersten consul geroepen zou worden. Dit was de oorzaak, wist ze, dat hij er voor zijn tijd oud en vermoeid uitzag, die gestadige druk ondermijnde zijn gezond heid en beroofde hem van alle levens vreugde; toch was het niet in haar macht, hierin verandering te brengen, ofschoon het een dagelijksche marteling was, erger dan slagen of gevangenschap. Dikwijls kwam ze in de verleiding, als ze hoorde van den een of ander, die aan de goden geofferd had, zoo nu en dan met anderen van haar kunne naar den tempel te gaan. Het zou haar man van er blijkt toch ook uit, dat de kwestie der internationale regeeringsschulden door den president onder de oogen is gezien en dat het zijn voornemen is, hierover met den Franschen minister-president Laval bij diens komst te Washington te onder handelen. In elk geval staan we hier voor een zeer belangrijk Amerikaansch initiatief, zoowel in financieel-economisch als in- ternationaal-politipk opzicht. Amice In Engeland zijn in derde lezing de be- zuinigingswetten door het Lagerhuis en daarna door ihet Hoogerhuis aangenomen. De Koning heeft ze daarop bekrachtigd, zoodat ze in werking gaan treden. De ministers MacDonald en Snowden, bene vens de andere ministers, staatssecretaris sen en parlementsleden, die hunne zijde kozen, zijn uit de socialistische Arbeiders partij verwijderd, doch mogen nog terug komen als zij zich van 'hun hoozen weg bekeeren. Het gaat de Arbeiderspartij toch zeker nog wel aan 't hart hun meest bekwame en karaktervolle mannen voor goed te moeten missen en daarom wil men hen nog een kans geven. Mochten er spoedig algemeene verkiezingen worden gehouden, dan wordt verwacht, dat La bour een 'harden dobber zal hebben. Ook het Britsche Rijk snakt naar verademing en vermindering van crisis-uitgaven. En hoe zal het in dit opzicht bij ons gaan? Zooals gewoonlijk 'komen de ambte naarsbonden bijeen, nemen moties aan, waarbij zij zich tegen de voorgestelde sa larisverlagingen verzetten, bezoeken de Kamerleden om daar steun te vinden en verzoeken ten slotte dat, in plaats van hun salaris te verminderen, op alle be lastingaanslagen tien percent zal worden gelegd. Anders betalen zij, zoo zegt men, het gelag alleen. Minister De Geer wil daar niet aan. Hij verklaarde, dat van de door hem voor gestelde besparingsmaatregelen geen en kele zal kunnen worden gemist. Toen men in 1924 bezuinigingen invoerde, die na eenige jaren weder zouden vervallen, om dat dan weer de opgaande lijn zou kun nen worden gevolgd, heeft men zich ver gist. Het is, zegt minister De Geer, thans erger dan in 1924. Salarisverlaging, zoo zegt hij verder, is volstrekt geen inkomstenbelasting, opge legd aan een deel der bevolking. Integen deel. De inkomsten van tal van burgers; landbouwers, middenstanders, groote en kleine renteniers, ambachtslieden, 'kortom niet-ambtenaars zijn belangrijk achteruit gegaan. Vooral de winkeliers, industriee- len, banken en commissionairs hebben groote klappen gehad. Alleen de ambte naren zijn op peil gebleven, zelfs na 1924 in inkomen gestegen, evenals de werklie den in beschutte bedrijven en zulks, ter wijl het indexcijfer der kleinhandelsprij zen sinds de laatste jaaxweddenregeling in 1928 met 8 is gedaald. Daarom komen de niet-ambtenaren ditmaal niet voor be- lastingverhooging aan de beurt en gaat de staat als werkgever, niet als belas- tingbeffer de salarissen wat inkorten. Tien opcenten op de inkomstenbelas ting heffen zou, zegt de Minister, zeer onrechtvaardig en bedenkelijk zijn. Er zijn thans vele belastingbetalers, die thans 50 pet en meer van hun inkomen betalen, omdat zij naar bet inkomen van een vorig jaar zijn aangeslagen, 't welk zij thans niet meer genieten. Verzwaring van de inkomstenbelasting is thans dan ook uit gesloten. En onze leider Colijn wijst er nog op dat de toestand thans nog ongunstiger is dan in de Millioenennota is aangege ven. De werkelijke besparingen zijn gerin ger en de ramingen der inkomsten zijn rooskleurig. De toestand in 1932 zal slechter zijn dan aan de Regeering voor oogen stond, toen zij het budget van dat jaar opmaakte. De eindcijfers, met name der inkomsten, zegt Colijn, zullen er heel an ders uitzien dan thans is geraamd. In den loop van 1932 zullen nog wel aanvullende maat regelen noodig blijken om tot een slui tend budget te komen. De nu voorgestel de brengen ons dat niet. (Zie Standaard een zwaren last ontheffen en dan zouden ze weer even gelukkig en voorspoedig zijn als in Rome. „Niemand beeft er immers schade bij en je kunt in stilte toch tot God bidden", fluisterde de verleiding telkens weer; maar ofschoon Flavia het leed van haar man dubbel voelde, wilde ze er niet naar luisteren. Alleen met God in haar kamer bevocht ze den vijand en overwon hem. Sisidona wist, dat haar zuster een hefti- gen, inwendigen strijd moest voeren en op zekeren dag vroeg ze haar, waarom ze het voorbeeld van eenige harer vriendin nen niet volgde en voor den schijn van 'tijd tot tijd naar den tempel ging, wat haar veel zorg en moeilijkheden zou be sparen. Flavia voelde zich zeer terneergedrukt door alles, wat ze den laatsten tijd had doorgemaakt, maar toch schudde ze zeer beslist het hoofd. „Jezus Christus is voor mij gestorven en Hem moet ik trouw blijven trouw tot het eind", voegde ze er aan toe. Sisidona keek naar het bleeke, afgetob de gelaat. „Flavia", zei ze, „er zijn nog andere martelaren dan die de wereld als zooda nig beschouwt." van 28 Sept. 1.1.) De gulden dreigt echter geen gevaar, i n d i e n de Regeering maar orde stelt op het huishouden van den Staat. Dit is wat anders dan het zal wel mee vallen. Het blijkt allerzij'ds dat alle som bere voorspellingen van een half jaar ge leden volmaakt uitkomen. Ja dat het nog veel erger is. Daarom is de verma ning van Minister De Geer, dat medewer king van alle partijen noodig is en ver wacht mag worden, dat in ons land ve len de kracht zullen vinden over partij muren been te zien en zelfs een tijdelijk partij-voordeel op te offeren aan het duur zaam nationaal belang, alleszins gewet tigd. Zelfs in den partijraad van de S. D. A. P. heeft prof. Bonger gewe zen op den ernst van den wereldtoestand en gewaarschuwd tegen sensatie van de zijde der pers. De Partijraad wijst er bet Volk op, dat tegen opzweeping gewaakt worde, anders zou de gulden gevaar kunnen loopen. Oudegeest en Vliegen wa ren het er mee eens dat de partijpers het wantrouwen niet moet vergrooten en niet moet doen „alsof de wereld vergaat". Jammer is dat de meer radicalen onder de S. D. A. P. meenden, dat de partijpers niet sensationeel genoeg kan zijn. Doch zij waren in de minderheid. Het eenige wat in deze zaak onbillijk zou zijn, is dat de salarissen van de amb tenaren bij gemeenten en andere openbare lichamen ongewijzigd zouden blijven, voor al die, welke in den laatsten tijd steeds zijn gestegen, vooral in de groote gemeen ten. Doch deze zullen op den duur even min te handhaven zijn. Het verslag van de gemeente Middel burg over 1930 is verschenen. Het bevat veel lezenswaardigs. Ons trof dadelijk de vermelding van het aantal kinderen op de openbare en bizondere scholen. De eersten daalden van 1303 op 1265; de laatsten stegen van 1408 op 1431. Het percentage der kinderen op de bizondere scholen is 53, dat van de leerlingen op de openbare scholen 47. De openbare U.L.O.- school voor jongens daalde van 33 op 30 leerlingen. En dan praat men van kleine schooltjes 1 De bizondere U.L.O. school in de Singelstraat telde 115 leerlin gen; de bizondere U.L.O. school op de Heerengracht 109 leerlingen, of ieder ruim 3 maal zooveel. Het is deze week raadsvergadering ge- w'eest. Als deze brief verschijnt, zullen de lezers hebben vernomen, hoe weinig roos kleurig de toestand is van de gemeente financiën der Zeeuwsche hoofdstad, hoe veel moeite B. en W. hebben gedaan om de begrooting voor 1932 nog eenigszins sluitend te krijgen, welke enorme be- lastingverhoogingen worden voorgesteld, zoadat honderd procent der belasting plichtigen veel meer zullen hebben te betalen dan in dit jaar en welke belang- rij;ke(?) bezuinigingen worden in uitzicht gesteld, 'tls in-droevig. Volgende week meer. Vriendschappelijk groetend, t.t. METELLUS. De voorzitter van de S.D.A.P., de heer Oudegeest, een man van veel groote woor den zonder veel zin, heeft op het z.g.n. de monstratief congres zijner partij ver klaard met eenig leedvermaak de ellende van dezen tijd op economisch gebied aan te zien. Daar gingen nu die groote kapita listen met al hun ondernemingen. Daar zonk dat gehate „kapitalisme". Men moet al zeer lichtvaardig denken en spreken, zegt onze „N. Pr. Gr. Ct.", om zulke dingen te zeggen. Het leed dat door duizenden geleden wordt in deze dagen is zeer groot. Geen maatschappe lijke stand blijft daarvoor gespaard. Oude menschen, die van hun centen moeten leven, zien hun inkomsten ver smelten. Ouders zien hun kinderen thuiskomen zonder betrekking, zonder inkomen. Zakenmenschen zien de zaak, die zij hebben opgebouwd, vergaan. Arbeiders verliezen hun positie. Waar zal men eindigen om het schrijnend leed van deze dagen vol van angst voor de toekomst, te teekenen? Maar zie, daar staat nu zoo'n welvol dane sociaal-democraat, zich veilig wa nend in zijn positie, trotscher dan eenig „Neen, neen", zei ze haastig, „ik ben geen martelares. Ik kan me slechts vastklem men aan het kruis van Jezus en „En mij helpen het ook vast te grijpen", fluisterde Sisidona, haar in de rede val lend. Flavia keek in de oogen, die eens zoo minachtend konden rondzien als de naam van Christus genoemd werd en ontdekte er een blik van teederheid haast van geluk. „Zuster, hebt ge Jezus Christus lief?" zei ze op vragenden toon. „Ik weet het niet. Ik kan uit mijn opstandig hart niet wijs worden", zei Si sidona zacht, „maar ik geloof, dat Chris tus mij liefheeft, hoe onwaardig ik het ook ben. Flavia, zou Hij de liefde van een gebroken, zwak hart, dat zich eerst aan Claudius gaf, nog willen aannemen?" vroeg ze. „Ja, Sisidona. Juist zulken als jij heeft hij tot zich geroepen „die vermoeid en be last zijn, die door de wereld verslagen zijn en verdoofd door de slagen van het nood lot, die rust en voldoening gezocht heb ben in aardsche liefde en genoegens en bitter teleurgesteld zijn, die alle goden om de beurt aangebeden hebben en bij geen enkele konden vinden, wat ze noodig hadden, tot dezulken zegt Hij; „Kom her waarts tot Mij, allen die vermoeid en be- kapitalist ooit ia geweest, leider van een partij, die met honderden banden aan deze maatschappij verbonden is, inwendig bevend voor den val van datgene waarop hij feitelijk steunt, en hij heeft leedver maak. Arme man. Hij zaagt de tak door, waar hij op zit, en begint lachend naar bene den te roepen: hoor alles eens kraken. Wat heb ik een schik! Maar de verstandige man beneden en zoo zijn er ook nog wel in de S.D.A.P. denkt; is die man mal? Het antwoord moet zijn: hij is misschien wel het benauwdst van allen maar hij kan niet anders. En zijn partij kan niet an ders. Uit vrees voor verlies. Want hij ziet den communist op den achtergrond, gereed om de misleide schare over te nemen, als de oude termi nologie mocht worden losgelaten. Een langdurige zitting. Geen gemeenschappelijk abattoir. Straatverlichting. Godshuis bestuur. Politieke debatjes. Wie de agenda voor de Raadsvergade ring van tevoren had ingezien, zou niet hebben kunnen vermoeden, dat de Raad Woensdagmiddag meer dan vier uren zou noodig hebben, om ze af te werken. Ze zag er vrij onschuldig uit. Bijzonder be langrijke punten bevatte ze niet. Maar verscheidene leden meenden over onderwerpen, die we met den besten wil ter wereld niet tot de belangrijke kunnen rekenen, een zwaren boom te moeten op zetten. In dit verband rijst de vraag, hoelang de begrootingszitting dan wel niet zal moeten duren. Zoo nu en dan meenden we op te merken, dat de dame en de heeren (speciaal in den rooden en rosen en den Chr.-Hist. hoek) daarvoor heel wat in portefeuille hebben. Misschien moge het, eer het zoover is, tot hen door dringen, dat hoe meer er gepraat wordt, des te hooger de drukkosten der notu len zijn. Over het verzoek van den R.K. Volks bond, om toegelaten te worden tot de crisis( fvs. kloosheids)commissie, kwamen, om te beginnen, al vele tongen los. Als woth. ünderdijk zijn mededeeling, dat er niet het minste bezwaar tegen was, dat de R.K. vak organisaties eeu afgevaar digde aanwezen, wat eerder had get .aan, was dit punt wellicht vlugger afgewerkt geweest. Hetzelfde kan gezegd van het voorstel tot invoering van erkele nieuv.e vakkeu op de huishoudschool. Niet geheel ten on rechte werd met deze geleerdheid eerst een weinig de draak gestoken. Maar als de nadere toelichting, dat het hier gaat om een cursus voor meisjes, die leerares willen worden en de kans bestaat, dat de gemeente meer geld kwijt is, als de meis jes zulke lessen elders gaan halen, direct was gegeven, was er misschien spoediger een meerderheid voor gevonden dan nu. Van meer belang mag wel genoemd de mededeeling van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken, gedaan via Gedep. Staten, dat er van een gemeenschappelijk Middelburgsch-Vlissingsch abattoir niets komt. Een uilslag,die direct, toen Gedep. Staten hun actie begonnen, vqprspeld is. Daarvoor hadden Gedep. Staten en de Kroon het ook eerst te vei laten komen. Iutusschen heeft er wel heel wat onnoodig heen en weer geschrijf en gepraat plaats gehad. Middelburg zal nu voortgaan met de plannen voor een eigen abattoir. De heor Van der Feltz wou deze kwestie, vanwege de tijdsomstandigheden, liever wat uit stellen. Maar uit het eenigszins ontwij kende, diplomatieke antwoord van den voorzitter bleek wel, ook al maant du soc. dem. fractie tot spoed aan en al ziet zij de tegenwoordige moeilijkheden voor Middelburg blijkbaar niet, dat ook B. en W. geen haast zullen maken. Tot vreugde wellicht van de besturen der omliggende gemeenten! Vastgesteld werd de rekening van het Burg. Armbestuur. Vrij algemeen wa^ wel de overtuiging, dat sommige perso nen te vroeg naar het gasthuis worden verwezen en er te lang blijven, maar men zag geen kans om een betere onderschei ding tusschen zieken en herstellenden te maken. Bij de bespreking van de uitbreiding en last zijn en Ik zal u rust geven." „En jij hebt rust gekregen, Flavia, an ders zou je dat alles niet kunnen door slaan", zei Sisidona. „Ja, Hij, Die mijn zonden op Zich heeft genomen, draagt nu mijn leed", zei Fla via haast triomphantelijk. Sisidona's on gesteldheid had zich aanvankelijk ernstig laten aanzien, maar nu ging het boter. Ze was zelfs al in staat zoo nu en dan in een draagstoel uit te gaan; maar ze was nog niet naar den tempel geweest en Flaininius vreesde, dat dit haar oude kennissen spoedig op zou vallen, die er dan wel eens opmerkingen over konden gaan maken. Sisidona had die moeilijkheid voorzien en daarom zoolang mogelijk geweigerd uit te gaan. Maar toen de lente kwam, wilde haar geneesheer niet langer van thuis zitten hooren; ze moest eiken dag eenige uren in de open lucht doorbren gen. „En niet alleen naar den tempel en weer naar huis gaan, hoor", had hij er nog aan toegevoegd, niet vermoedend, dat hij hier een teer punt aanroerde. „U moet de stad achter u laten en naar de heuvels gaan of den loop van de rivier een stuk volgen." Sisidona had niet veel lust zich aan het voorschrift van den geneesheer te houden, maar Flavia greep de gelegenheid om VWoqMflwdeebsn uw dokter mwun r. a MtntcfssMA-terHAAa wijziging der straatverlichting leek het aanvankelijk of we in de begrootingsde- batten zaten. De heer Van der Feltz kop pelde tenminste aan deze zaak een be schouwing over den dreigenden finan- cieelen toestand van Middelburg vast. Hij was van oordeel, dat niet alles in het voorstel beslist noodzakelijk was. Op wel wat scherpe wijze werd hij be antwoord door weth. de Veer. Volgens dezen zou de heer Van der Feltz, hoeveel of hoe weinig B. en W. ook voorstelden, toch de helft hebben willen schrappen, een opmerking, waarover de heer Van der Feltz allesbehalve gesticht was. Het voorstel van B. en W. vond ech ter een meerderheid in den Raad. Over de uitbreiding van het Bestuur der Godshuizen is veel gesproken. De heer Paul had aanvankelijk voorgesteld een uitbreiding van twee leden (tevens Raads leden). Mevr. Weijl wilde dit nu halvee- ren en vond uitbreiding met één lid (Raadslid) voldoende. Men kent de voorgeschiedenis. Reeds meermalen bestond er in den Raad groote ontevredenheid over den gang van za ken. Het Bestuur der Godshuizen gaf maar uit en de gemeente kon later de rekening betalen. De heer Paul meende, dat het daarom wel gewenscht was, dat er wat meer Raadsleden in dat Bestuur zitting hadden. Wellicht werd dan wat meer met de gemeentefinanciën rekening gehouden. Van de andere zijde werd echter opge merkt, dat het ook zijn bezwaren heeft, indien wat veel Raadsleden zich van te voren vastleggen. De Raad is dan niet meer zoo vrij de voorstellen van het Be stuur der Godshuizen objectief te beoor- deelen. Wij willen niet verhelen, dat de argu menten van den heer Paul c.s., ons meer steekhoudend voorkwamen dan die van de meerderheid van B. en W. Er kwam echter wat bij. Nu er een nieuwe Raad is, is ook de heer Boasson regent-Raadslid. En tijdens de discussie kwam er een politiek aapje uit de mouw kruipen; de S.D.A.P. moest den nieuwen zetel bezetten. Vandaar, dat de debatten even scherp werden. Ten slotte verwierf het voorstel tot uit breiding alleen de stemmen der soc. de mocraten en vrijz. dem leden. Een politiek debatje werd ook nog ge voerd bij het voorstel tot vaststelling der verkoopprijzen en verkoopsvoorwaarden van het terrein, vroeger eigendom van de N. V. Wed. P. de Jongh. B. en W. stelden voor dit terrein, evenals het park van Nieuwenhoven, in gedeelten voor wo ningbouw te verkoopen. Er is 2>elfs al een klein gedeelte van verkocht, terwijl met andere liefhebbers o.a. het soc. dem. Raadslid Paul reeds was onderhan deld. De vrijz. dem. fractie kwam echter, haar Marchantisch principe getrouw, met het erfpachts-stokpaardje van stal. De meerderheid voelde daar in dit geval ze ker niets voor. Ten slotte verklaarden alleen de twee vrijz. dem. en drie soc. dem. leden zich vóór erfpacht. De soc. dem. wethouder was zijn fractie ontrouw en de heer Paul was tijdens de discussie afwezig. De rondvraag vertoonde het traditio- neele karakter. De voorzitter en weth. On- derdijk beantwoordden zoo goed mogelijk de gestelde vragen. Hierin zat echter weinig „overzichtelijks". BIJ VERSTOPPING, spijsverteringsstor- ringen, maagbranden, congesties, alge meen gevoel van onwel zijn, neme men 's ochtends op de nuchtere maag een glas natuurlij k „Franz-Josef'-bitterwater. zich eens aan het stadsleven te onttrek ken, al was het dan ook maar voor en kele uren, met beide handen aan. Sisi dona's ziekte was voor haar een voor wendsel geweest om niet aanwezig te zijn bij de feestmalen en festiviteiten van al lerlei aard, waaraan ze niet kon deelne men, daar ze haar gastheer of gastvrouw zou beleedigen, als ze den goden geen plengoffer bracht. Ook terwille van haar man wilde ze alle opzien vermijden. Bovendien verheugde Flavia zich in het vooruitzicht, daar het haar een onver wachte gelegenheid zou geven eens ver trouwelijk met haar zuster te praten, waartoe ze thuis zoo weinig gelegenheid had, daar er voortdurend slaven in de nabijheid waren en daarom raadde ze Si sidona ten sterkste aan zich aan de beve len van den geneesheer te onderwerpen. „We laten ons tot de Magnesianpoort dragen, daar stappen we uit en wandelen naar het heuveltje in de vallei buiten de wallen, waar we wat kunnen gaan zitten om uit te rusten", zei ze gretig en Sisi dona willigde haar wenschen in, toen ze zag, hoezeer Flavia haar hart op dat plannetje gezet had.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5