Berlijnsche Brieven Rechtzaken Marktberichten. Radio-nieuws motorspuit uit den Burg werden de drie graanklampen en de groote boerderij be houden. Brood uit België. Woens dagavond is te Maastricht een druk be zochte vergadering van bakkersgezellen gehouden, ter bespreking van den toe stand, veroorzaakt door den steeds grooter wordenden invoer van brood uit België. Er werd een motie aangenomen, waarin er bij de overheid op wordt aangedrongen zoo spoedig mogelijk maatregelen te ne men, die aan den brood-invoer paal en perk stellen. Haagsch straatvuil naar Drente. Vandaag gaat de eerste trein met Haagsch straatvuil naar Drente. Aan den specialen trein wordt dezen eersten keer een personenrijtuig toegevoegd, voor de commissie en spoorwegautoriteiten. Het ligt in de bedoeling, dat iedere week des Dinsdags en des Vrijdags een specialen trein met straatvuil van Den Haag naar Drente zal loopen. Behandel de dieren met zachtheidTe Bergen op Zoom is een auto met kalveren aangekomen, waarvan een dier een gebroken poot had en wel zoodanig, dat het been er door heen stak. Vermoedelijk had het kalf reeds lang dezen gebroken poot. Boven dien was de knie en daaronder gewond en opgezet. De linkeronderpoot bleek er geheel los aan te hangen. De andere kal veren hadden los in die auto gestaan, terwijl het gewonde kalf daarin lag, zoo dat de andere kalvere^ natuurlijk ge regeld op het gewonde 'dier hebben ge trapt. Tegen den vervoerder, die met de auto uit Goes was komen rijden is pro ces-verbaal opgemaakt ter zake het op noodeloos pijnlijke en kwellende wijze vervoeren van een dier. Het kalf werd in het abattoir afgemaakt. Waarschuwing. De secretaris van den Armenraad te Amsterdam ver zoekt het volgende te plaatsen: Opnieuw zij het publiek ernstig ge waarschuwd tegen de zich noemende werkverschaffing aan blinden en andere invaliden in Nederland van A. G. J. Brou wer, Govert Flinckstraat 265, Amsterdam, die boas voor blindenwerk tracht te ver- koopen, postkwitanties laat aanbieden of giften vraagt, terwijl de zoogenaamde werkverschaffing niet den minsten steun verdient. De knoeierijen te Ooster zee. De rechtbank te Leeuwarden heeft Donderdag failliet verklaard S. K., kas sier te Oosterzee, den dezer dagen ge schorsten kantoorhouder,van de Boeren leenbank aldaar. Uit den trein geworpen? Gisternacht is bij de stad Rosenheim in Beieren het door den sneltrein Miinchen Salzburg geheel verminkte lijk van een man gevonden. Uit het onderzoek is geble ken, dat men te doen heeft met een Itali aan, die vermoedelijk tot de beste kringen behoorde. Men acht het waarschijnlijk dat hij het slachtoffer van een politieke misdaad is geworden. Men denkt, dat hij in den trein door een tegenstander is ver doofd en vervolgens op de rails is gewor pen. Elf verstekelingen! Met het Duitsche stoomschip Goblentz zijn te Rotterdam gisteravond uit Hongkong aan gekomen elf Chineezen, die de reis als verstekeling hebben gemaakt. Zij zijn ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. HINDENBURG. Welke kranten leest hij? Zijn bureau in de Wilhelmstrasse. Blijft hij president? Buiten Berlijn vierde Hindenburg in voortreffelijiken toestand naar lichaam en geest zijn 84ste geboortedag. Meer nog dan door het bezoek der Fransche minis ters wordt hierdoor de publieke aandacht op Duitschlands hoogsten staatsdienaar gevestigd. Met een benijdenswaardige kalmte en voorbeeldige waardigheid draagt de hoogbejaarde Rijkspresident met zijn volk de lasten van onzen tijd mee. Veel meer dan de buitenwereld ver moedt, is hij op de hoogte van wat er overal gaande is. Nog dezer dagen hoorde ik door een hoogen ambtenaar uit zijn onmiddellijke omgeving Hindenburg's „Kolossale Pflichttraue und Genauigkeit" prijzen. Onlangs verscheen in een krant het bericht, dat de Rijkspresident van de duizenden dagbladen, die in het Rijk ver schijnen, slechts een enkel rechts staand orgaan „unausgeschnitten vorgelegt" krijgt. Men bedoelde hiermee hoogstwaar schijnlijk Hugenberg's „Lokalanzeiger". Dat was voor mij een reden, om op infor matie uit te gaan en ik stel het op prijs, deze hoogst onwaarschijnlijk aandoende bewering door een juiste weergave der feiten van de hand te wijzen. In werke lijkheid leest Hindenburg een reeks voor aanstaande dagbladen en hieronder zijn ook meerdere links staande organen. Het spreekt vanzelf, dat er op de door hem goedgekeurde lijst ook rechts georiën teerde organen, dus ook Hugenberg's „Lokalanzeiger", voorkomen. Dit brengt men dan graag met 's presidenten per soonlijke politieke opvatting in samen hang, maar men zal zich de teleurstelling der Duitsoh-nationalen herinneren, toen de door hen tot candidaat verheven veld maarschalk aan de door hen gekoesterde verwachtingen allerminst voldeed. Wie de arbeidsmethode van Hindenburg tijdens zijn presidentschap met opmerkzaamhedd volgde, die moet met groote waardeering erkennen, dat hij er steeds op uit was „allen Seelen gerecht zu werden". Hin denburg heeft den moed gehad, een streep te trekken tusschen het verleden en het heden. De president is niet dezelfde als de veldmaarschalk! „Der alte Herr" zoo wordt hij met eerbied door zijn naaste omgeving ge noemd beschouwt het als een eerste voorwaarde voor vruchtbaar werk, dat men hem van allen kant en uit alle par tijen van alles geregeld op de hoogte houdt. Eiken morgen den Zondag uit gezonderd, want dan begeeft hij zich bij mooi of bij slecht weer naar de Garni- sonskirche wordt het werk klokslag tien uur aangevangen. Staatssecretaris dr Meissner die ook Hindenburg's voor ganger Ebert terzijde stond brengt ver slag uit van de belangrijkste gebeurtenis sen, van kabiinetszittingen, wetsontwerpen en wat verder met de regeering van rijk en staat samenhangt. Om 11 uur komt de Reichspressechef (over dien titel ligt men juist thans overhoop, want de Berlijnsche pers beweert, dat zij, geen pers-chef kan erkennen, hoogstens een ambtenaar,, die aan Hindenburg alle gewenschte infor maties verleent) dr. Zechlin. Ook deze was reeds in Ebert's dienst en behoort net als Meissner tot de sociaal-democratische partij. Door hem wordt alles voorgedra gen, wat in de pers van den dag de aan dacht van Hindenburg verdient. Uitknip sels uit de „Rote Fahne" of den „Völ- kischen Beobachter" of Goebbels „An- griff" worden hem voorgelegd. Het komt voor, dat Hindenburg op de marge aan- teekeningen maakt of nadere informatie e-ischt. Dr Zechlin heeft mij eens gezegd, dat hij vaak opkijkt over de georiënteerd- heid van den president, die direct weet, waar het om gaat en de situatie volkomen overziet. Hij roemde de „Detailliertheit des alten Herrn". Op de persoonlijke voor dracht van den Reichspressechef Zechlin legt Hindenburg waarde en zelfs wanneer hij, zich met vacantie in Neudeck of Dit- ramszell ophoudt, moet dit gebruik ge handhaafd blijven. Meestal worden de krantenuitknipsels dan door Zechlin per soonlijk nagezonden. Zijn volle belangstel ling geeft Hindenburg aan buitenlandsche kabinetten en parlementen. Hindenburg stelt het niet erg op prijs, wanneer men over hem en zijn particulier leven schrijft. Men beweert, dat enkele jaren geleden een totaal onjuiste weergave der feiten hier toe den stoot heeft gegeven. Door geen enkelen journalist liet hij zich ooit inter- vieuwen en op de samenkomsten der Duitsche of buitenlandsche pers zag men hem nimmer. Toch zal „de oude heer" onze oprechte belangstelling en hooge waardeering begrijpen, want hij, wordt door de groote meerderheid van zijn volk geëerd als de werker, wiens leven ruim 8 decenniën moeite en arbeid geweest is. Zijn 84ste verjaardag beleefde Hinden burg buiten Berlijn en in alle stilte. Geluk- wenschen en officieele bezoeken worden door hem vriendelijk maar nadrukkelijk van de hand gewezen. Hij wil niet ge vierd worden, vooral niet in tijden van nood en zorgen. Precies eender als een jaar geleden blijft hij een drietal dagen verre van de rijkshoofdstad en ontgaat hierdoor de vele bezoeken, die hij anders stellig van vreemde vertegenwoordigers zou moeten ontvangen. Dat verandert echter niets aan het feit, dat zijn bureau in de Wilhelmstrasse bestormd wordt met brieven, telegrammen en paketten. Men verzekerde mij, dat per jaar ruim 150.000 brieven binnenkomen, dat wil zeggen ge middeld 4000 brieven per dag! Begin Oct. zijn het een paar duizend! Tot het beant woorden van zulk "een enorme briefwis seling staan Hindenburg ter beschikking een staatssecretaris, drie „Ministerial- rate", een directeur van zijn particulier bureau, twee „Ministerialamtmanner" en vijf „Regierungsoberinspektoren". Een be langrijk deel van deze correspondentie omvat verzoekschriften, klachten wegens te hooge huur of belasting, sollicitaties, aanvragen om een autogram, oorlogs herinneringen en huldigingen van vroe gere kameraden. Nagenoeg alle brieven worden beantwoord, vele hiervan door Hindenburg persoonlijk. Men legt er den nadruk op, dat van zijn naam geen stem pel gemaakt werd, zoodat dus iedere on- derteekening door hem met eigen band wordt gemaakt. Den 2en October liepen ruim 40.000 telegrammen binnen, gelukwenschen uit den Oeral, uit Zevenburgen, uit de vroe gere koloniën, uit China, Zuid-Amerika, Australië. Haast alle koningen en presi denten der wereld denken aan dezen da tum, zelfs Beduinen, Maharadschah's en Indianen. Uit Amerika komen waarde volle geschenken binnen, pastelteekenin- gen, schilderijen, vaak een beeltenis van Hindenburg en onder de boekwerken in allerlei taal een biografie van Hinden burg. Uit bet Rijnland komt menige wijn zending binnen en de geschenken in den vorm van marmer, brons of bloemen zijn ontelbaar. Den 12en Mei 1925 heeft Hinden burg de eed van trouw aan de grond wet afgelegd. Op dezen dag begon dus zijn ambtelijke periode als president. Een andere uitlegging noemt den 5en Mei 1925, toen het resultaat der verkie zingen bekend werd maar meestal wordt de week van 512 Mei als de overgang van zijn benoeming tot het aan vaarden van zijn hoog ambt beschouwd. In ieder geval soheidt ons nog slechts een half jaar van de nieuwe verkiezingen voor Hindenburg's zetel. Het rijksminis terie voor binnenlandsche zaken heeft 100.000 mark „zur Vorbereitung der Wahl des Reichsprasidenten" op de begrooting 1931 genoteerd. Begin April 1932 gaan de verkiezingen beginnen. Steeds meer boort men fluisteren, dat het algemeen be lang een verlenging van minstens twee jaar voor Hindenburg's presidentschap met zich meebrengt. Mei 1932 worden ook de verkiezingen van een nieuw Pruisisch parlement uitgeschreven. Tweemaal zou den dus dicht op elkaar de politieke hartstochten ontvlammen en dat kan de staat onder de tegenwoordige omstandig heden nauwelijks dragen. Hindenburg moet zelf voor deze oplossing weinig ge voelen. Het liefst zou hij thans heengaan, maar wellicht zou een algemeen appèl hem op andere gedachten kunnen bren gen. De zevenjarige ambtsperiode van den rijkspresident is vastgelegd in artikel 43 van de grondwet. Volgens artikel 76 zou twee derde meerderheid van den rijksdag noodig zijn voor een wijziging van de grondwet in dezen zin. Den 24 October 1922 kwam zulk een meerderheid ten gun ste van Ebert tot stand. Op initiatief van de coalitiepartijen werd de beslissing der nationale vergadering van 1919 van een provisorische toteen definitieve beslis sing verheven en Ebert's presidentschap verlengd tot 30 Juni 1925. Als eerste ver kiezingsdag hoorde men toen reeds den eersten Zondag van December 1922 noe men. Men wees echter op de toenemende inflatie, de politieke oneenigheid in gansch Duitschland en in zulk een pe riode van voortdurende crisis zag men van nieuwe verkiezingen af. Bovendien was men overtuigd, dat Ebert herkozen zou worden en kon het geld dus gespaard blijven voor ander werk. Ebert aanvaard de de verlenging van zijn presidentschap tot 30 Juni 1925. Een kwart jaar eerder kwam hij te overlijden. Niemand kan thans reeds zeggen, dat Hindenburg tot zulk een verlenging van het president schap bij zoo hoogen leeftijd bereid ge vonden zal worden. Het Duitsche volk en de staat zouden er wel bij varen, want de strijd om dezen hoogsten zetel der repu bliek zal stellig een storm teweeg brengen en niemand kan een candidaat noemen, die met Hindenburg in eenen adem ge noemd zou kunnen worden! Berlijn, 3 October 1931. Hindenburg bleef ditmaal in tegen stelling tot alle officieele en officieuse be richten in de Wilhelmstrasse, daar hij door dringende regeeringsaangelegenhe- den weerhouden werd, naar zijn jacht huis op de Schorfheide te vertrekken. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Het met een auto rijden in een verbo den richting in een straat: J. G., Ove- zande f3 of 3 d. h. Met auto rijden zonder te zijn voorzien van een rijbewijs: J. J. W., 's-H. Hendriks kinderen f 10 of 1 w. t. s. Met auto geen teeken geven als men plotseling stopt: D. R., 's-IIeerenhoek, f10 of 10 d. h. Met auto rijdende rechts geen doorgang geven: C. L. c. C., Antwerpen, f 15 ol 15 d. h. Met een auto de veiligheid \an het verkeer in gevaar brengen: .T. P. v. d. L., Kattendijke, P. A., aldaar f25 oi 25 d. h. Met een rijwiel de vrijheid ven het verkeer belemmeren: J. G. d. B., Hans- weert f 10 of 10 d. h. Zonder noodzaak fietsen aan de lin kerzijde van den weg: J. P. v. H., Goes, f3 of 3 d. h. Met voertuig rijden zonder spiegel: J. L., 's-Heer Arendskerlce f3 of 3 d. h. 's Avonds met een auto rijden zonder minstens twee goede lichten: A. v. d. H., 's Gravenpolder f 10 of 10 d. h. Met auto rijden zonder minstens twee goede remmen: A. W. K., Oudelande f10 of 10 d. h. 's Avonds met auto rijden zonder ach terlicht: R. R., Vlissingen f 15 of 15 d. h. W. J., Ossendrecht f3 of 3 d. h., L. L. Wijk aan Zee f5 of 5 d. h. Met auto rijden zonder voorzien te zijn van een signaalhoorn: A. L. R., Goes f5 of 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: L. v. L., Wissenkerke f 5 of 5 d. h. Zonder vergunning rijden over een an ders grond: L. M., Colijnsplaat, vrijg" sproken. Dronkenschap: J. V., Goes f 15 of 30 d. h. voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaren, A. H., Wemeldinge f 15 of 15 d. h. Hooger beroep aangeteekend door: C. G. de T. te Zevenbergen, veroordeeld wegens het met een auto rijdende het verkeer van rechts niet voor laten gaan, tot f 15 of 15 d. h.; door G. H. te 's-Heer Abtskerke, veroordeeld wegens het als bestuurder van een auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen, tot f25 of 25 d. h. Door den Ambtenaar van het O. M en door F. D. te Antwerpen veroordeeld wegens het met een auto rijdende, rechts niet voor laten gaan, bij welk vonnis geen straf is toegepast. Door den Ambtenaar van het O. M. tegen J. F. te Rilland-Bath, vrijgespro ken van het feit: als bestuurder van een auto niet stilhouden als de veiligheid van het verkeer zulks vordert. Door L. F. d. H. te Goes, veroordeeld wegens het met een auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen tot f25 of 25 d. h. en ontzegging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van een jaar. Door M. A. te Waarde, veroordeeld wegens het met een motorrijtuig in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden, tot f25 of 10 d, h. en ontzeg ging van het recht om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 2 jaar. Verduistering en brand stichting. Voor de Haarlemsche Rechtbank heeft gisteren terecht gestaan een 26-jarige reiziger, die kwitanties van een firma, bij welke hij in dienst was, had vervalscht en daarbij in totaal een bedrag van ongeveer f 550 had geïnd. Toen de zaak aan het licht dreigde te komen had hij in zijn woning brand ge sticht om te doen voorkomen, alsof de verduisterde gelden bij den brand waren verloren gegaan. Gezien den ernst dezer feiten eischte de officier van Justitie 1 jaar en 6 mnd. gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. DE BEHOEFTEN VAN HET PLATTE LAND. „De Nieuwe Meerbode" gaf een reeks artikelen over de economische behoeften van het platteland, blijkbaar van de hand van den heer Chr. v. d. Heuvel. Van verschillende kanten is den laat- sten tijd geroepen om een „agrarisch front", ook in de Tweede Kamer. De heer v. d. Heuvel denkt daarover gelijk bekend, anders. Sprekende over de Overheidsmaatrege len voor het platteland, zegt hij o.m.: „Behalve leniging van crisis-nood, be halve het leggen van eenige noodver banden om den patiënt voor bezwijken te behoeden, moet gestreefd worden naai een gelijke behandeling van stad en land, naar opheffing van de diverse achter stellingen. De ongelijke salariëering van wie in stad of land werkt, de achterstelling der agrarische producten in onze tariefwet geving en die in onze accijns-wetgeving, (Het niet heffen van een compenseerend invoerrecht op vleesch, gelijk voor de andere aan accijns onderworpen artike len), de onbillijkheid in onze belasting wetgeving, dat hetzelfde object, de grond, tweemaal wordt belast, door grondbelas ting en inkomstenbelasting, door een grondige wijziging onzer Waterstaats- wetgeving, waardoor niet langer, hetgeen algemeene voorzieningen geacht moeten worden, ten laste komen van de betrek kelijk kleine groep grondeigenaren, waar van de helft gebruiker is en de niet- gebruikers deze lasten uiteraard door hun pachters doen betalen. Door een wijziging van de Wegenfonds- belasting, waardoor de lasten en het pro fijl heter worden verdeeld; door te aan vaarden de konsekwentie onzer sociale wetgeving, welke het onbeschutte land bouwbedrijf niet op anderen te verha len lasten heeft opgelegd en de regee ring, die deze lasten terecht heeft opge legd. nu ook te zorgen heeft voor een economische politiek, welke in staat stelt deze lasten te dragen; door een politiek, welke de Staatsbedrijven, spoorwegen, maar ook post, telefoon en telegrafie, rijksseruminrichting enz., ziet, niet als bedrijven, welke op zichzelf bestaans reden zouden hebben, maar als de dienstknechten en dienstmaagden van bei economisch leven. Dit zijn geen van alle crisis-maatrege len, maar alle dingen, welke reeksen van jaren onbillijk hebben gedrukt op ons platteland. Voor de verwezenlijking van deze din gen moet krachtig worden gestreden. Wat is de weg om resultaat op dit gebied te verkrijgen? Niet de weg van een afzonderlijke boerenpartij. Althans op dit oogenblik niet. Althans niet, zoolang de rechtsche par tijen in 't algemeen bereid zijn te steu nen en te helpen. Althans niet, zoolang zoo groote geestelijke belangen in den Staatkundigen strijd mede onze keuze op politiek terrein moeten bepalen. We zeggen niet, dat nooit de situatie gebieden kan de huidige verhoudingen te doorbreken. Maar de noodzaak zal dan toch wel 100 maal grooter moeten zijn dan thans. De rechtsche partijen steunen in 't al gemeen wat tot verheffing van 't platte land wordt ondernomen. Voorzoover zij het niet of niet voldoen de doen, is 'dit meer gevolg van onbe kendheid met den toestand, dan onwil om te helpen. Groote schuld ligt hier bij onze platte lands-bevolking zelve, die verzuimd heeft zich op de juiste wijze te organiseeren. Men was vroeger ten plattelande öf niet georganiseerd öf in neutrale organi saties, welke practdsch nooit anders zijn geweest dan aanhangwagens van den libe ralen karos. Den grooten zegen, welke God ons heeft gegeven in de 'Christelijke politiek, en de groote taak, welke dat Christelijk beginsel in de toekomst nog heeft, verbie den dit werk te verstoren, tenzij nog grooter dingen in 't gedrang zouden ko men. In ieder geval is 't in de huidige om standigheden plicht af te wijzen elke lok stem in deze richting. Maar wat moeten we dan doen? Ons antwoord is: wat alle andere groe pen in de maatschappij doen, namelijk zich gegroepeerd naar de levensovertuiging organiseeren in maatschappelijke organi saties, om op deze wijze invloed te oefe nen op bestuur en wetgeving, Regeering en Volksvertegenwoordiging, politieke partijen en publieke opinie. Waarom hebben de boeren gemeend zoo lang ongeorganiseerd te kunnen blij ven of in organisaties als de neutrale, die natuurlijk niet het nood'ige vertrouwen bezitten bij de rechtsche partijen, van wie men het toch ook in de toekomst zal moeten hebben? Waarom meenen onze boeren het be ter te weten dan onze Christelijke arbei ders, middenstanders, ambtenaren en al le andere groepen? Zal deze tijd hun oogen openen? Van harte hopen we het Dan zal onze bange en moeilijke tijd althans één schoone vrucht hebben ge dragen. Versta onze boeren- en tuindersbevol- king het: De eenige weg, welke in afzien- baren tijd in staat kan stellen te voorzien, zoowel in de algemeen agrarische be hoeften als crisisnood, is de Christelijke organisatie voor heel onze agrarische be volking. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land". Veilingen van 8 Oct. 1931. Exportveiling: zure kroetappels 1.20, dubbele princessen 20-26 gld. per 100 Kg. Peren: Beurré van der Ham 8-12, B. d'Arembcrg 8-15, B. Clairgeau 4-10, B. Wilhelmina 6, Doyenné du Cornice 21-41, Duchesse d'Angouleme 8-18, Nouveau Poiteau 5-12, Soldat Laboreur 6-10, Cons, a la Cour 3-7, William's Duchesse 5-16, Comtesse de Paris 4-10, Josephines de Malines 8-17, Doyenne d'Aleucon 7, Maagdeperen 6-8, Zwijndr. Wijnperen 12, Bruine Chaumontel 5-8, Groene Chau- montel 3-5, Bezy van Schonauwen 5-7, Jodenperen 4-6, le Curé 4, Foppeperen 6, Dorothea Royal 4, Rietperen 5, Gieser Wildeman 6-11, Kleiperen 3-6, Winter Louwtjes 3-5, Brederodes 12, St. Remey 5, Pondsperen 3-6, afval- en kroetperen 0.10-4 gld. per 100 Kg. Appels: Goudreinetten 6-18, Princesse Reinetten 7, Bauman's Reinetten 6, Cox Oranje Pipping 9-16, Fransche Goudrei netten 12-14, Lemoenappel 10-15, Transp. de Croncels 9-15, Sterappels 8-18, Gron. Kroon 6, Bramley Seedling 5-9, Jacq. Lebel 5-7, Prinses van Lunteren 9, Kool appel 3-6, Hondsmuilen 4, Bismarck 3-5 Grauwzuur 4-5, Zure Bellefleur 3-7, Rembour Mortier 2-4, Court Pendu 2-5, Lady Hennyker 3-5, Zoete Roode Ribbe- ling 7, Zoete Ruster 4-5, Zoete Campag- ner 3-5, Zoete Bellefleur 2-5, Zoete Arm- gaarde 6-9, Pomme d'Orange 7-15, Af val- en Kroetappels 0.10-4, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven 36-43, To maten 2, alles per 100 K.G. Noten 0.52-0.80 per 100 stuks, Perzi ken 0.40-1, per 100 stuks. MIDDELBURG, 8 Oct. 1931. Op de fruit veiling werden de volgende prijzen be steed: Peren: Beurré Steckman 6, B. d' Aremberg 4-12, B. Clairgeau 1-11, B. Le Brun 7-9, B. Alexander Lucas 10, Lou ise Bonne d'Avranches 15-19, Tafel van Boddaert 4-18, Dorothea Royal 3-7, Ber- gamotte 5, Besi van Schonauwen 3-5, Roode Perzikpeer 5, Garbonkelpeer 6, Blanke Jutten 8, Duifjespeer 2, Conseil- ler a la Cour 6, Duchesse Williams 2-13, Maagdepeer 1-9, Nouveau Poiteau 1-8, Soldat Laboureur 3-6, Jodenpeer 1-5, Comtesse de Paris 6-9, Doyenne du Go- mice 26-28, Josephine de Malines 4-10, Zwijndrechtsehe wijnpeer 7-11, Gieser Wildeman 2-9, Pondspeer 5-7, Kleipeer 2, Afval peren 1-5, alles per K.G. Appels: Lemoenappel 311, grauwzoet 4-9, tuinzoet 3-9, bloemzoet 6-9, honds muil 3, Jacques Lebel 2-9, zoete bellefleur 2-5, zure bellefleur 2-6, Bismarck 1-2, armgaard 3, Campagnezoet 2, Paradijs appel 2-3, Groningerkroon 1-9, Princesse Noble 4, Pippin Cox Oranje 12, Goudrei- nette 1-14, Pompernet 5, Reinette Lands berger 4-6, Reinette Oranje 5-12, Roode Ribbing 1-7, Signe Tillish 4-7, Sterappel 3-11, afval appels 1-6 ct., alles per Kg. President Roosevelt 5,5 ct. per stuk. Diversen: tomaten 3-16, black alicante 42-48, francken thai er 33-44, bramen 20 ct., alles per Kg. BERGEN OP ZOOM. Eierveiling van 8 Oct. Prijzen p. 100 stuks. Van 6065.2 k.g. f5.98—f6.11; 56—58.6 k.g. f 5.84 f 5.94; beneden 56 k.g. tot 4446 k.g. f 3.08. Prijs p. k.g. A f 0.952, C f 0.638 netto. Programma van Zaterdag 10 October. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. KRO-uitz. 8-9.15 en 10 Gramofoon. 12.15 Concert door de Russische Balalaika-kapel. 1.45 Gramofoonplaten. 2.30-4 Kinderuurtje. 4.30 Concert KRO-Kunstensemble. 7.10 Mr J. W. L. v. Es: „Watersnood in Chi na". 7.45 Sportpraatje. 8-11 Concert door het KRO-orkest. HILVERSUM, 298 M. 6.45-1 V. A. R. A. 1-3 A. V. R. O. Hierna V. A. R. A. 1 Omroeporkest. 1.45 Suzie Klein met liedjes. 2 Vervolg concert. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 1.20-2.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. Orkest, alt. 5.05 Orgelspel. 6.50 Zang (sopraan). 10.10 Militair orkest. Programma van Zondag 10 Oct.: HUIZEN, 1875 M. 9.30—10 u. gewijde muziek. 10 u. Ned. Herv. Kerkdienst te Groningen. (Voorganger prof. Ilaitjema), 12.151.45 Lunchconcert. 5 u. gewijde muziek. 5.15 Geref. kerkdienst te Ermelo (Voorganger Ds Van Herksen). HILVERSUM, 298 M. 9.30 zang en pia no. 10 u. ochtendconcert. 121 orgel concert. 3 u. octet. 6.30 Vrijz. kerkdienst te Beverwijk. (Voorganger Ds Dorgelo te Naarden). 8,15 Omroeporkest,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6