Gemengd Nieuws. Rechtzaken Scheepstijdingen. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Onder voorzitterschap van den heer M. Francke vergaderde de Landbouwver- eeniging alhier. Uit het rapport van de financieele commissie omtrent het jaar verslag bleek, dat de ontvangsten hebben bedragen f 10686.27 en de uitgaven f 10719.99; alzoo een nadeelig slot van f 33.72. Voorts werd nog besloten in den a.s. winter een lezing te doen houden door iemand van den Voorlichtingsdienst en te Wageningen inlichtingen te vragen over het weren van schimmel in de aardappel bewaarplaats. Arnemuiden. Loop der bevolking over de maand September. Ingekomen: uit Zoutelande P. de Haas en gezin C 43b; uit Den Helder Ca. de Ridder E 50; uit Koudekerke C. de Rijke D 11; uit V'eere P. J. Maljers A 157; uit Vlissingen Ge. Schroevers B 25; uit Rijs wijk Ne. van de Ketterij B 45; uit Mid delburg Ma. Ja. Babijn C 43b. Vertrokken naar Grootegast, Opende D 298 Iz. de Rijke; naar Vlissingen, Hobein- straat 73, Robbert Schroevers en gezin; naar Middelburg, Noordstraat L 88, J. Meulenberg. Donderdagavond kwam de Chr. Werkliedenvereeniging alhier, in verga dering bijeen, onder leiding van dhr J. Crucq. Ingekomen was een schrijven van Dr v. d. Bijl, dat hij wegens vertrek ont slag neemt als lid van de Commissie van Advies. Door de Commissie tot nazien der rekening over 1930—1931 werd verslag uit gebracht omtrent de financiën, waaruit bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 4383.49, uitgaven f 4269.71, in kas f 113.78. Totaal bezit per 1 September 1931 f3816.71. De aftredende bestuursleden G. Boone en W. v. Belzen werden herkozen. Tot lid der Comm. van Advies werd in de vacature-Dr v. d. Bijl gekozen Dr de Haas. Ten opzichte van het reglement van het. ziekenfonds wordt besloten op dezelfde wijze weer één jaar voort te gaan. Besloten wordt voorts om aan Dr v. d. Bijl het eere-voorzitterschap der vereeni- ging aan te bieden. Hierna sluiting. Deze vergadering was slechts door weinig leden bezocht. Terneuzen. In de Donderdag gehou den vergadering waren alle leden pre sent. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van dhr D. Scheele, berich tende de aanneming zijner benoeming tot wethouder. Aan dhr G. F. P. van der Peijl werd overeenkomstig zijn verzoek een stuk erf- pachtsgrond, gelegen aan de Nieuwediep- straat verkocht voor f 1000. Door dezen verkoop ontstaat de mogelijkheid tot ver betering van de plaatselijke toestanden aan die straat. Door B. en W. werd voorgesteld af te wijzen een verzoek van den Z. Eerw. pa ter Gardiaan van het Capucijnenklooster te Sluiskil om een bijdrage in de kosten der vernieuwing vein het torenuurwerk. Dhr Colsen, betoogende, dat het dorp Sluiskil gemak van die klok heeft stelde voor een bijdrage van f 100 te geven. Dhr Hamelink stelde aanhouding voor. Dhr Scheele wenscht afdoening en be streed het leggen van nieuwe offers op de gemeentekas. Men begint maar te bou wen of op te richten en als het dan een maal zoover is begint men eens uit te zien of men niets van de gemeente kan los krijgen. Dat moet maar eens uit zijn. Het voorstel-Hamelink werd met 11 te gen 6 stemmen aangenomen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd afgewezen het Verzoek van den heer F. G. Jansen Verplanke, hoofd der 0. L. school te Othene, om een schoollo kaal der gemeente, zoo mogelijk met gra tis vuur en licht, in gebruik te mogen ontvangen voor het geven van een cursus in handenarbeid. In behandeling kwam de vaststelling van een reglement voor de ambtenaren in dienst der gemeente. Door dhr Bakker was als amendement voorgesteld te be palen, dat Katholieken op 15 Aug. en 1 Nov., zijnde hoogdagen, vrij zouden zijn van dienst. B. en W. stelden voor de vrije dagen uit te breiden voor de Katholieken met 1 November. Door verschillende Raadsleden werd het onraadzaam geacht dit in het reglement vast te leggen, terwijl van de veronder stelling moet worden uitgegaan, dat, wan neer de betrokkenen zoo'n dag vrij vra gen, de betrokken chef niet zal weigeren dan een vacantiedag te geven, die van de vacantiedagen kan worden afgetrokken. Andere godsdienstige richtingen hebben b.v. ook hun dank- of biddagen, welke men dan eveneens zou moeten vermelden evenals de 1 Meidag voor personen van de moderne richting. Tenslotte bleven behalve het bepaald aantal vacantiedagen alleen als vrije da gen aangemerkt de erkende christelijke feestdagen. Ook werd bepaald, dat ambtenaren geen nevenbetrekking mogen uitoefenen of ne ring drijven, ook niet door een lid van zijn gezin, tenzij met toestemming van B. en W., den Raad gehoord, terwijl vrou welijke ambtenaressen bij het sluiten van een huwelijk worden ontslagen. Dit laat ste geschiedt eveneens met ambtenaren, die den leeftijd van 65 jaar bereiken, ter- wijl daaromtrent nog een overgangsbe paling werd vastgesteld voor in dienst zijnde ambtenaren, die dezen leeftijd heb ben overschreden, wier diensttijd door B. en W., overeenkomstig bestaande re gelingen nog kan worden verlengd tot- het 70ste jaar. Het reglement voor de steunregeling voor werkloozen werd gewijzigd in dien zin, dat met goedkeuring van den minis ter van binnenlandsche zaken en land bouw daaronder ook worden opgenomen metaalbewerkers, de zeelieden, werkloos wegens het opleggen der stoomschepen van de reederij Lensen en de werkloozen van de N. V. „De Hoop". Dit beteekent, dat in de uitkeering van deze werkloozen van rijkswege tegemoetkoming wordt ver leend. Ingevolge een ingekomen verzoek be sloot de Raad medewerking te verleenen tot het beschikbaar stellen van gelden voor aanschaffing van 3 kachels voor de bijzondere school in de buurtschap Drie wegen. De rekening der brandweer over 1930 werd goedgekeurd in ontvangsten op f 1881.03%, uitgaven f 2138.54%, nadee lig saldo f257.51. Het kohier der rioolbelasting werd vastgesteld op f 1729. Bij de rondvraag deelde de voorzitter den beer Colsen mede, dat de tijdelijk ge meente-opzichter weer ontslagen is, om dat er voor het oogenblik geen werk voor hem is. De heeren Van Doeselaar en Colsen brachten ter sprake den langen tijd die verloopt eer begonnen wordt met de ten behoeve van Sluiskil voorgenomen wer ken, waarvoor op de begrooting f 12.000 is geplaatst. Van de zijde van Burg. en Weth. werd meegedeeld, dat op het oogenblik nog niets anders kan gemaakt worden dan het stukje weg, z.g. Niemandsland, het geen dan ook geschieden zal. Voor wat betreft den Benedenweg is nog steeds uit gezien naar een betere oplossiDg, terwijl aan het leggen van een trottoir in de Pierssenspolderstraat en aanverwante werken nog niet kon worden begonnen, omdat geen overeenstemming kon verkre gen worden met het bestuur van den Pierssenspolder, die daarvoor toestem ming moet geven. De heer Huijssen bepleitte verbetering van den weg over den Koedijk en klaagde dat bij de uitvoering van bestratingswer- ken die straten zoolang gesloten blijven. De heer De Bruin meent, dat hierin verbetering zou komen als die werken werden aanbesteed, in plaats van in eigen beheer uitgevoerd, waarop de voorzitter ie kennen gaf, dat dit in de toekomst mis schien meer dan tot nu toe geschieden zal. Vervolgens brengt de heer De Bruin nog ter sprake den onooglijken en naar zijn meening gevaarlijken toestand der gemeentehaven, indien er eens een he vige stormvloed zou komen. Hij zou wen- schen, dat de Staat en de provincie een aanlegplaats voor de boot zullen maken, met aan de andere zijde gelegenheid voor het meren van schepen, dan kan de ge meentehaven gedempt worden. De voorzitter merkt op, dat dit alle punten zijn, die reeds verschillende ma len onder de oogen zijn gezien en bespro ken, maar dat men daarom nog niet zoo ver is dat men het krijgt. (Vliss. Crt.) Rekening Burg. Armbestuur 1930. B. en W. stellen den raad voor de re kening van het Burg. Armbestuur over 1930 goed te keuren in ontvang op f 124.858.04%, in uitgaaf op f 127.130,826, alzoo met een kwaad slot van f 2281.78 en dit bedrag als aanvullend subsidie toe te kennen, waardoor de subsidie in totaal bedraagt f 117.781.78. De comm. van financiën merkt op, dat nu het weeshuis aan het Molenwater is opgeheven, gebruik gemaakt wordt van de tusschenkomst van het bestuur der Gods huizen voor verpleging van weezen voor rekening van het Burg. Armbestuur. Het is een lid opgevallen bij het na zien van de bescheiden, dat door het B. A. niet onbelangrijke bedragen worden uitgekeerd aan enkele diaconiën voor het verplegen van ouden van dagen en ook dat het B. A. belangrijke bedragen uit geeft voor verstrekking van levensmidde len, brandstof, enz., wat zuiver diaconaal werk is. Het lid is van meening, dat eerst dan het B. A. moet doen wat der diaconie is, wanneer deze de schriftelijke verkla ring aflegt, dat zij niet in staat is om in de behoefte der aan haar zorg toever trouwde armen te voorzien. Nog vraagt dit lid, of de armlastige patiënten door den betrokken geneesheer niet wat al te spoedig worden verwezen naar het zie kenhuis en tevens of daarop wel de ver- eischte strenge controle wordt uitgeoefend. Het blijkt, dat voor rekening van het B. A. vele patiënten in het ziekenhuis wor den verpleegd en gedurende langen tijd. B. en W. antwoorden, dat de laatste jaren geen nieuwe aanvragen voor ver pleging van weezen zijn ingekomen en de opname van de nog aanwezige wee zen dateert reeds van 1920 en vroeger. B. en W. keurden bij: opheffing van het wees huis goed in de bestaande verhouding geen verandering te brengen. Steeds wor den armlastigen naar hun diaconie ver wezen, doch tot een schriftelijke verkla ring kan het B. A. de diaconiën niet verplichten. Als de diaconiën plaatsing van ouden van dagen of gebrekkigen in 'n inrichting niet kunnen betalen, vérleent het B. A. na onderzoek steun, anders zou het kunnen veroorzaken, dat de hulpbe hoevende geheel voor rekening van het B. A. kwam. Het bedrag voor steun aan werkloozen wordt veelal door verstrek king van brood aangevuld en dit is groo- tendeels de verklaring van de hooge kosten van levensmiddelen. Brandstof wordt hoofdzakelijk alleen in geval van ziekte verstrekt. De kwestie van het spoedig zenden van armlastige patiënten naar het ziekenhuis, i is voor een niet ter zake kundige bezwaar lijk uit te maken. Nu er mede op aan dringen van het Burg. Armbestuur een controleerend geneesheer is, mag worden aangenomen, dat daarop voldoende con trole wordt uitgeoefend. Het komt voor,. dat patiënten wel het gasthuis zouden kunnen verlaten, maar toch hulpbehoe vend zijn en dagelijks verpleging behoe ven. De pogingen om dergelijke personen in een gezin te doen opnemen zijn her haaldelijk mislukt. Verkoop grond. B. en W. leggen een voorstel over in zake de definitieve perceelsindeeling en ook de verschillende verkoopvoorwaarden van grond aan den Noordsingel, vroeger van wed. de Jongh. De verkoopsvoorwaar- den zijn, behoudens de wijzigingen, die de practijk noodzakelijk heeft doen zien, gelijk aan die, welke voorheen door den raad werden vastgesteld voor bouwter rein in het Park van Nieuwenhove. Het ligt in de bedoeling op het nieuwe terrein gelijktijdig met de straat een rioleering aan te leggen. De uitgaven voor aankoop en, bouwrijp maken van het terrein be dragen f21500; de inkomsten bij verkoop voor f 4.50 tot f 6 per kub. meter worden geraamd op f 24032.50. De C. van Fab. merkt op, dat de niet aan den Singel gelegen terreinen duurder (ook per vierk. meter) zullen worden dan de in het Park van Nieuwenhoven ver kochte perceelen, Is in het crediet voor het bouwrijp ma ken van f 13.000 alles begrepen, o.a. de bestrating, rioleering enz.? Wanneer dat zoo is, dan zouden de niet aan den Singel gelegen perceelen te gen denzelfden prijs per vierk. meter kun nen worden verkocht als die van het Park Nieuwenhoven. De ligging acht de Com missie in geen geval gunstiger. De meerderheid der Comm. van Fin. is van oordeel, dat 'het wenschelijk zou zijn, dat de gemeente niet langer voort ging zich van de haar toebehoorende bouwgronden door verkoop te ontdoen, doch in het vervolg het geven van grond in erfpacht zooveel mogelijk stelselmatig zou toepassen. Uitbreiding straatverlichting. Inzake het voorstel tot uitbreiding der straatverlichting, vraagt de Comm. van Fab. waar de lantaarn op het Molenwater komt te staan. De commissie is van mee ning, dat deze lantaarn niet om 11 uur moet worden gedoofd. Het is de commis sie opgevallen, dat de kosten voor het plaatsen van een nieuwe lantaarn b.v. Pottemarkt minder bedragen dan het ver anderen van een gaslantaarn in een elec- triscbe. Zij vraagt verder waarom de lan taarn in de Nieuwe Kerkstraat thans niet in een electrische lantaarn wordt veran derd, wat zij zeer gewenscht acht. De meerderheid der C. van Fin. kan zich met het voorstel vereenigen. Een lid dier meerderheid acht de voorgestelde uit breiding en verbetering niet geheel vol doende. Datzelfde lid acht ook een meer alge meens verbetering der verlichting op den Blauwendijk zeer gewenscht. De minderheid is van een andere opinie. Uit technisch oogpunt zou zich wel met het voorstel kunnen vereenigen, omdat dit een inderdaad niet ongewenschte ver betering bevat. Uit financieel oogpunt heeft de min derheid echter wel bezwaren tegen het voorstel. Men moet in den tegenwoordigen slech ten economischen toestand angstvallig waken tegen het doen van meerdere uit gaven, hoe klein ook, wanneer deze uit gaven niet absoluut noodzakelijk zijn. Slechts zóó kan zoolang mogelijk ver meden worden, dat moet worden overge gaan tot ongewenschte vermindering van bestaande uitgaven, zooals subsidies en tractementen en salarissen. Van de voorgesteld nieuwe lantaarns komt aan de minderheid absoluut nood zakelijk voor: de lantaarns te plaatsen Karelsgang T 75 en T 45, Oude Veersche weg (tegenover T 213 van den Broecke) en Veersche weg (tusschen T 261 en T 263). De minderheid zou nu willen voorstel len om de overige voorgestelde nieuwe lantaarns te doen vervallen. Verder meent die minderheid, dat het niet geheel juist is, om alle kosten van dit voorstel op den kapitaaldienst te wil len brengen en daarvoor een ieening te zijner tijd te willen aangaan. Antwoord B. en W. De in het plan op genomen verbetering van de verlichting aldaar achten .B. en W. werkelijk vol doende. Nu onlangs de nieuwe directeur der Bedrijven is opgetreden, achten B. en W. het dienstig, dat de gevraagde vervanging van de gaslantaarns bij1 de Koningsbrug door flinke electrische lampen nog eens door hem wordt bekeken. B. en W. zullen de door de C. van Fab. aanbevolen omzetting van gas-lantaarns in electrische lantaarns ernstig overwegen, doch kunnen nu wel reeds zeggen, dat het bij hen bezwaren ontmoet een algeheele omzetting gelijktijdig tot uitvoering te brengen. Ook na de opmerkingen van financiee- len aard door een minderheid in de C. van Fin. blijven B. en W. het geheele ont werpplan handhaven. Verhooging crediet steunverleening. B. en W. meenen, althans ten deele, in het vinden van objecten voor werkver schaffing in de gemeente zelf voor den aanstaanden winter te zijn geslaagd, doch kunnen nog niet met zekerheid zeggen, welke kosten daaraan verbonden zijn. Op 1 September is een voorloopige ver hooging met f 2500 van het nog beschik bare crediet voor steunverleening aan de werkloozen toegestaan en zegden B. en W. toen toe nader een definitief voorstel te dier zake te zullen doen. Zij meenden nu, dat nog f 10.000 noodig zal zijn voor steunverleening. Als het voor werkver schaffing beschikbare bedrag is uitgege ven, en nog nieuw werk kan worden uitge voerd, dan vragen B. en W. machtiging een bedrag van den eenen post op een anderen over te schrijven. Er is nu nog wel een belangrijke som op den begroo- tingspost voor werkverschaffing beschik baar, maar daarvan moet een zeer groot gedeelte gereserveerd worden voor bekos tiging van het gemeentelijk aandeel in de uitgaven voor uitzending van werkloozen naar Drenthe. Op dit moment is voor steunverleening nog f 6000 beschikbaar en dit bedrag zal vermoedelijk toereikend zijn tot einde Oc tober 1931. Als er in November en De cember eenigszins aan werkverschaffing kan worden gedaan, zal naar de meening van B. en W. nog in f 10.000 moeten wor den voorzien. Hierbij is gerekend op de verwachting, dat in November vele arbei ders uitgetrokken zullen geraken. Met de f 10.000 erbij is dan f 30.500 voor steun beschikbaar gesteld. Van het Rijk zal naar de berekening van B. en W. f 9900 daar van worden terug ontvangen en waar tot nu toe f 6750 is geraamd, kan nog f 3150 worden verwacht. Ten laste der gemeen te blijft dus zuiver f 20.600. Door beëindiging der seizoen-bedrijven (bouwvakken, landbouw) zal het aantal werkloozen in de eerstvolgende werken vermoedelijk stijgen tot 550 a 575 in de wintermaanden. Erfpacht. Overeenkomstig het verzoek der firman ten van de firma F. B. den Boer, stellen B. en W. voor de overeenkomst van 30 Nov. 1859 inzake erfpacht voor den stoep rond het hoekhuis Lange Delft-Lange Burg te ontbinden en dien grond voor het tijdvak 1 Oct. 1931-31 Dec. 1981 in erfpacht te geven tegen den canon van f 4 (16 maal f 0.25) per jaar. Nadat het voorstel reeds naar de Com- missiën om advies was verzonden, heb ben B. en W. nader besloten voor te stellen den canon te bepalen op f 4 (16 maal f 0.25) en voorts in het ontwerp besluit een bepaling op te nemen, lui dende als volgt: „De erfpachtsgrond mag uitsluitend ge bruikt worden voor het leggen en gelegd houden van een stoep, zulks onder zoo danige voorwaarden als B. en W. nood zakelijk zullen oordeelen". De Commissie van Fabricage deelt me de, dat zij zich met het ontwerp-besluit niet vereenigt; zij meent, dat bedoelde grond niet in erfpacht moet worden uit gegeven en, gelet op den prijs die B. en W. voorstellen, is dat ook niet de bedoe ling. Een prijs van f 1 voor erfpacht van 16 vierk. M. grond aan de Langedelft Lange Burg is immers bij de thans gel dende tarieven veel te laag. Het rapport der Commissie zal monde ling door B. en W. in den Raad worden beantwoord. De commissie van Financiën deelt mede, dat zij zich met het voorstel ver eenigt. Uitbreiding leerplan Huishoudschool. Het bestuur dor Industrie- en Huis houdschool deelt mede, dat het wensche lijk gebleken is, aan het leerplan ook de vakken boekhouden en natuur- en schei kunde toe te voegen,' die mede aan an dere soortgelijke scholen onderwezen wor den en voorkomen in het reeds door den Minister van O., K. en W. goedgekeurde lesprogramma. B. en W. willen hieraan gaarne hun medewerking verleenen en stellen den Raad voor zich uit te spre ken, dat de bovenvermelde toevoegingen aan het leerplan noodig worden geacht. Brutale inbraak bij de Coöp. Vlasfabriek Din- t e 1 o o r d. Gisternacht heeft onder de ge meente Steenbergen een brutale inbraak plaats gehad. Er is n.l. ingebroken in het kantoor der Coöp. Vlasfabriek Dinteloord. De dieven zijn vermoedelijk door het raampje van de W.C. naar binnen ge komen. Eenmaal binnen, kregen ze vrij heid van handelen, zoodat zij ongestoord zich toegang konden verschaffen tot het kantoor, waar de brandkast zich bevindt. Dat de heeren er zeker van waren on gestoord te kunnen werken, bleek wel uit het feit, dat zij ter plaatse de geldkist hebben opengebroken, waarna zij een be drag van ruim f 700 zich konden toeëige- nen. Al het papieren geld en het zilveren geld is verdwenen. Alleen de koperen cen ten hebben zij laten liggen. Eenige milliar- den marken, die waardeloos zijn, hebben zij ook onaangeroerd gelaten. De dieven hebben daarna het raam van het kantoor opgeschoven en hebben langs dien weg het gebouw verlaten. De fabriek, die tot voor kort steeds 's nachts werd bewaakt, heeft sinds eeni- gen tijd deze bewaking niet meer. Er be staat dus het sterke vermoeden dat de dieven wel bijzonder goed op de hoogte zijn geweest. 'Boerderij afgebrand. Te Buinen (Dr.) ontstond brand in de wo ning van den landman A. Klasens. De vrouw vluchtte met drie kinderen, maar had vergeten een kindje, dat te bed lag, mede te nemen. Buren sloegen daarop, nadat het gevaar was bemerkt, de ruiten in, zoodat de kleine gelukkig nog kon wor den gered. Er is niets gered; ook kwamen twee varkens om, Alles was verzekerd. Huiselijke twist. Aan de Vischmarktstraat te Breda ontstond een twist tusschen het echtpaar T. De man wond zich zoo op, dat hij zijn vrouw een viertal messteken in den hals toebracht. Hij gaf daarop zich zelf bij de politie aan. De vrouw werd naar het ziekenhuis gebracht; nadat zij verbonden was, kon ze naar huis terugkeeren. De man is in ar rest gesteld. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende strafzaken behandeld. E. D-j 54 jaar, leurder, zonder vaste woon- of verblijfplaats, in voorarrest, ver dacht van bedelarij te St. Laurens op 16 September j.l. Eisch 12 d.h. E. F., 38 jaar, commissionair te Mid delburg, in voorarrest verdacht van dief stal van f 60, toebehoorende aan M. G. Berger te Middelburg op 8 op 9 Sept. 1.1. Eisch 3 maanden gev. straf. De ver dediger van verdachte, Mr P. C. Adri- aanse, bepleitte vrijspraak en vroeg ver- dachte's onmiddellijke invrijheidstelling. Het laatste werd door de rechtbank ge weigerd. D. H. de W., 48 jaar, koopman, te Hontenisse, in voorarrest, verdacht van diefstal van ongeveer 80 kippen ten ma- deele van F. D. Geijt te Hontenisse in den nacht van 17 op 18 Aug. 1.1. Eisch: 4 maanden gev, straf. De verdediger van verdachte Mg, A. II. Kuipers, advocaat te Middelburg, bepleitte vrijspraak en vroeg verdachte's onmiddellijke invrij heidstelling, wat door de Rechtbank werd geweigerd. P. S., 18 jaar, dienstbode te Schore, verdacht van oplichting, door in de eer ste helft van 1931 op verschillende tijd stippen bij verschillende winkeliers te Goes te komen, door het opgeven van een valschen naam goederen verkreeg en niet betaalde. Eisch 3 maanden gev. straf, voorw. en bijzondere voorwaarden. Th. E. v. d. V., 31 jaar, veekoopman te Philippine was in hooger beroep ge komen tegen een vonnis van den kan tonrechter te Terneuzen, wparbij hij we gens overtreding van de Motor- en Rij wielwet (als bestuurder van een auto daarmede rijdende over een weg, geen signalen geven wanneer de veiligheid van het verkeer zulks vordert, werd veroor deeld tot een geldboete van f 10 b. of 10 d.h, Eisch: vernietiging van het von nis van den kantonrechter. Vrijspraak. A. P. S,, 24 jaar, arbeider te Haam stede, verdacht van oplichting, door op 5 September 1.1. te Noord'welle bij zeke ren P. G. Boot te komen en dezen mede te doelen dat hij (verdachte) een zoon van een winkelier uit Zierikzee was, naar Haamstede wilde doch geen geld bij zich had' omreden hij zijn portemonnaie. had vergeten, door welke verhalen B. werd bewogen aan verdachte f 2 te geven. Eisch: 3 maanden gev. straf. F. d'H., 76 jaar, zonder beroep te St. Jansteen was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den kantonrechter te Hulst, waarbij hij wegens openbare dronkenschap gepleegd bij herhaling werd veroordeeld tot 5 dagen hechtenisstraf. Eisch: Bevestiging van liet vonnis van den kantonrechter met uitzondering van dle straf f 10 b. of 10 d.h. J. J. de L., 19 jaar, werkman te Lap- scheure (B.), verdacht dat hij als Ne derlander wonende te Lapscheure (Bel gië), binnen 15 K.M. vanaf de Neder- landsche grens, ingeschreven zijnde door de dienstplichtwet 1932 opzettelijk niet heeft voldaan aan een oproeping ten einde te verschijnen voor den keuringsraad te Sluis op 9 April 1.1. Gedeeltelijke uitspraak 5 October a.s. en 16 October a.s. Stoomvaart-Mij Nederland. JOH. v. OLDENBARNEVELT, 1 v. Amst. te Batavia. P. C. HOOFT, uitr., 1 te Southampton. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr., pass. 30 Perim. TABINA, thuisr., pass. 30 Perim. SEMBILAN, uitr., 2 te Padang. Rotterdamsche Lloyd. DEMPO, Rott. n. Batavia 1 v. Colombo. SIBA JAK, Rott. n. Batavia 1 te Marseille. KERTOSONO, uitr., 2 v. Bombay. i i Stand van hedenmorgen 10 uur. Stand van gistermiddag 3 uur: 762. Licht op voor fietsers: Zondag 6 u. 10 min. Maandag 6 u. 9 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 10