Om het Eeuwige Rijk. Rechtzaken Telegrammen. Financieële Berichten. Burgerlijke Stand Marktberichten. FEUILLETON. Alles is zoo gauw in zijn werk gegaan dat rustig handelen té eenen male uitge sloten was. Daaruit valt het te verklaren, dat toen de vrouw en de man, gehuld in een vlammenzee op straat kwamen ren nen, niemand eigenlijk precies wist wat te doen. Eerst na eenigen tijd hebben menschen, die hun zinnen bij elkaar had den, dekens gehaald om de ongelukkigen daar in te wikkelen. Niemand heeft er in het begin aan gedacht, dat er misschien nog wel andere personen in het pand konden zijn en eerst een uitroep van de vrouw heeft de verschrikkelijke waarheid aan het licht gebracht. Enkele omstan ders hebben toen onmiddellijk getracht de woning binnen te dringen, hetgeen on mogelijk bleek. Eerst de brandweer, die spoedig ter plaatse was is daarin geslaagd. Helaas te laatl (Men zie verder onder telegrammen.) Smokkelhandel in tar- w e. Sinds jaren bloeit aan de Duitsch- Nederlandsche grens de smokkelhandel in tarwe, die zijn oorsprong vindt in de Duitsche uitvoerpremie op tarwe. De kringloop is als volgt: Een molenaar op Nederlandsch gebied levert tarwe aan inwoners van de Neder- landsche grensdorpen. Des nachts wordt ze dan naar Duitschland gesmokkeld en bezorgd bij een handelaar, die uitvoerver gunning voor tarwe bezit. De tarwe wordt in andere zakken geschud, en gaat dan als Duitsche tarwe naar Nederland, waarop dan bedoelde handelaar de Duitsche uit voerpremie int. De reeds genoemde Ne- derlandsche molenaar neemt de tarwe in ontvangst, slaat ze op en met dezelfde tarwe begint dan het spelletje opnieuw, tienmaal, honderd maal. De smokkelaars krijgen voor elke zak tarwe, die ze uit Nederland halen, van den Duitschen handelaar twee mark en het Duitsche rijk wordt jaarlijks voor hon derdduizenden benadeeld. Daar de grens bevolking den dienst en den patrouille gang der Duitsche kommiezen nauwkeurig kent, staan dezen vrijwel machteloos. Motorjacht verbrand. Op de Schelde, bij Dendermonde, is een prach tig motorjacht, toebehoorende aan twee te Parijs verblijvende rijke Argentijnen, ten gevolge van het varen op een paal, in brand geraakt. Slechts met groote moeite slaagden de opvarenden er in, behouden den oever der rivier te bereiken. Het schip ging geheel in vlammen op. De schade bedraagt ruim een half millioen frank. Een gruwelijk einde. Te Te Villa Santina bij Udine is de vrouw van een houtzager op gruwelijke wijze aan haar einde gekomen. De machinekamer van de houtzaagmolen, die door water kracht wordt gedreven, bevindt zich in het huis van den molenaar. Toen de vrouw dezer dagen 's middags om vier uur uit wilde gaan, ging zij door de machineka mer. Daar werden haar rokken gegrepen door de as van de machine, tengevolge waarvan zij werd rondgeslingerd. Er was niemand in de machinekamer en pas om kwart voor vijf zag een werkman, die toe vallig langs kwam, het wreede schouw spel. Hij zette dadelijk de machine af, maar van de ongelukkige vrouw was niets anders dan een onherkenbare massa over gebleven. De proefnemingen van den heer A Veraart. Naar ge meld wordt, zal de heer A. Verstart in den loop van deze maand boven de Noordzee te Scheveningen met eenige vliegtuigen een proefneming houden voor het neer slaan van wolken. Er zal zoowel in Schiphol als in Waal haven worden opgestegen. Over den kop geslagen. Gis termiddag is een groote Mercedes-auto, bestuurd 'door den heer P. Vroeg te Naald wijk, in Den Haag door een andere auto aangereden, welke laatste auto uit een zif straat kwam en de Mercedes-auto in de flank aanreed. De wagen sloeg over den kop en werd grootendeels vernield. Van de vijf inzittenden werd mevr. Ooms, uit Naaldwijk, met inwendige kneuzingen opgenomen en naar het ziekenhuis in Den Haag overgebracht. De eigenaar van de auto en zijn echtgenoote werden even eens uit den wagen geslingerd, doch kwa men met enkele schaafwonden vrij, doch nadien bleek, dat mevr. Vroeg tevens nog 27.) o— Toen Flavia terug ging naar de kamer van haar zuster, trachtte ze weer zich het beeld voor den geest te halen van dien zwakken en toch zoo machtigen, ouden man, die in zijn draagstoel door de stra ten werd gedragen; nu en dan stil hou dend, als zijn vrienden zich rond hem verzamelden om de bekende zegening en 't gebod te fluisteren: „Kinderkens, hebt elkander lief". Deze Ephesische Christe nen waren z'n kudde, z'n „kinderkens", die hij geleid en geleerd had gedurende vele jaren. Hij werd uit hun midden weg genomen en voor keizer Domitianus ge bracht, er van beschuldigd het geloof in Artemis gebroken te hebben en van daar naar het eenzame eiland Patmos gevoerd waar God sprak met Zijn trouwe, geliefde discipel en hem dingen openbaarde, die nog gebeuren moesten. Zijn gemeente weende, en rouwde, over het verlies van haar leider vreezend, dat ze nimmer zijn gelaat weer zouden aanschouwen, maar na den dood van Domitianus keerde Jo hannes uit zijn verbanning terug en leef- eenige gekneusde ribben bekomen had. Zij is per auto naar huis vervoerd. De andere passagiers kwamen met den schrik vrij. Moeilijkheden bij execu ties. Gistermiddag zou in de Sneeuw balstraat te Rotterdam een executoriale verkoop worden gehouden, in verband met een handelsschuld. Toen de deurwaarder met den verkoop begon, bleek er een tal rijke menigte gekomen te zijn om hem in zijn werk te belemmeren. Hierbij zijn eeni ge geduchte klappen uitgedeeld; de poliite heeft proces-verbaal opgemaakt. Denzelfden middag zou in de Slaghek- straat eveneens een verkooping worden gehouden, in verband met een belasting schuld. Ook hier was een talrijke menigte aanwezig, om het den deurwaarder moei lijk te maken. Belangrijke diefstal in juwelierszaak. Gistermorgen omstreeks 10 uur vervoegden zich in een bekende juwelierszaak in de Kalverstraat te Amsterdam een dame en heer die den wensch te kennen gaven een met diaman ten bezet voorwerp te willen koopen. De eigenaar van de zaak liet daarop diverse voorwerpen zien, waarbij verschillende van groote waarde en met diamanten bezet. De heer en dame, die buitenlanders waren, waarschijnlijk van Poolsche na tionaliteit, konden niet dadelijk besluiten, doch verzochten enkele sieraden terzijde te willen leggen, opdat men in het mid daguur terug kon komen, om het besluit te nemen. Het tweetal vertrok, doch liet zich niet meer zien. Toen om 6 uur de eigenaar de kostbare voorwerpen uit de étalage nam teneinde deze in de safe te bergen, miste men een platina broche ter waarde van f 3000.—I Vermoed wordt, dat de dame en heer, tijdens het bezichti gen der voorwerpen hebben kans gezien deze broche te ontvreemden. De politie werd gewaarschuwd en stelde een onder zoek in. Ontevreden arbeiders te Harlingen. Op het haven terrein te Harlingen was het gistermid dag om 12 uur nogal rumoerig. Er is n.l. een conflict uitgebroken, onder de afdeeling transportpersoneel van de han del- en steenkolenmaatschappij aldaar. De afdeeling bestaat uit 30 man, die een vast loon vragen van f 18 per week. De maatschappij heeft evenwel doen weten, dat zij slechts 15 arbeiders in vasten dienst noodig heeft. Aan deze 15 wordt een weekloon van 25 gulden aangebo den. Vier arbeiders gingen met de rege ling accoord; de anderen weigeren. Valsche munters aange houden. Door de Centrale Recherche te Rotterdam is aangehouden de 32-jarige B., die verdacht wordt zich schuldig ge maakt te hebben aan het vervaischen van rijksdaalders en guldens. B. is op 18 September j.l. met een ken nis in een café geweest, waar hij den kastelein met een valschen rijksdaalder betaald heeft. De munt was echter zeer slecht nagemaakt, tengevolge waarvan de kastelein al spoedig achter het bedrog kwam. Hij begaf zich onmiddellijk naar de woning van B., dien hij1 kende. Daar is tusschen beide mannen een vechtpartij1 ontstaan, waar een politie-agent zich mee bemoeid heeft. De beschuldiging van den kastelein werd natuurlijk nader onder zocht en bij een huiszoeking werden in de afvoerpijp van de W. G. nog twee val sche guldens gevonden. Ook deze munten waren zeer gebrekkig nagemaakt. B. is in bewaring gesteld. Auto rijdt in een troep militairen. Gistermorgen reed de auto van den heer B. te Assen in de richting Rolde. De chauffeur week uit voor militairen die naar Rolde marcheer den. Een hond kwam van links voor de auto, waardoor deze naar rechts schoot door den troep militairen heen. Een drie tal militairen van het 9e Reg. Inf. werd door de auto meegesleurd in de sloot en bekwam lichte verwondingen. De auto was erg beschadigd. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg werden heden de navolgende vonnissen uitgesproken: de nog vele jaren. Dit alles had Flavia van Christenvrienden vernomen, waarvan zich enkeleen nog den zilverharigen ouden man herinnerden, die gewoonlijk een tamme matrijs bij zich droeg, aan zijn borst genesteld, en dien iedereen durfde naderen en aanspreken. Ze wenschte, dat ook zij zoo bevoorrecht had mogen zijn hem te ontmoeten, maar ze onderdrukte dien wensch onmiddellijk, want had ze niet zijn Meester, tot Wien ze kon gaan in elke beproeving, met elke moeilijkheid, hoe onvoorzien ook? HOOFDSTUK XI. In S myrna. Plautius, d!e wijngaardenier, weid har telijk verwelkomd door zijn broeders- Christenen in Smyrna. De band1 van liefde tot God' en liefde voor elkaar was zeer sterk in die dagen. Verschil van nationali teit, zelfs van spreektaal versterkte nog dien band van eenheid en broederschap waar de menschen een zelfde godsdiens tige overtuiging hadden, slechts één stre ven en doel kenden; want de godsdienst was geen kleed' dat men af kon leggen, of omslaan naar believen, maar was het groote levensdoel, waar alle andere belan gen voor moesten buigen. Overtreding Motor- en Rijwielwet: C. V., 25 j., koopman te Kloetinge, vernieti ging vonnis van den Kantonrechter, vrij spraak. Idem: P. de M., chauffeur te Bres- keus, vernietiging vonnis van den Kan tonrechter, vrijspraak. Hinderlijk volgen: A. J., 18 j., landbou wer te Serooskerke en G. T., 18 j., land bouwer te Vrouwenpolder, voor ieder be vestiging van het vonnis waarvan booger beroep met uitzondering van de straf. Voor ieder f 10 of 5 d. h. Overtreding Motor- en Rijwielwet: C. V. W., 29 j., reiziger te Zaamslag, ver nietiging vonnis van den Kantonrechter, vrijspraak. Overtreding Politieverordening Vlissin- gen: W. G. S., 61 j., caféhouder te Vlis- singen, bevestiging vonnis van den Kan tonrechter, f 10 of 5 d. h. Afpersing: A. P. L. v. H., 19 j., schil der te 's Heerenhoek, in voorarrest, 6 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet: G. d. P., te Kattendijke f10 of 10 d. Leerplichtig kind gedurende den school tijd arbeid laten verrichten: M. K., Krui- ningen f 15 of 15 d. Nachtrumoer verwekken: P. G. P., H. F. S., Ierseke f 10 of 10 d'. Als getuige voor het Kantongerecht op geroepen niet verschijnen: P. A. P., Krab- bendijke f 10 of 10 d. Aan een daartoe bevoegd ambtenaar een valschen naam opgeven: K. A. en J. d. V., Middelburg f 25 of 25 d. Te Kruiningen op den openbaren weg vloeken: H. K., Hansweert f 25 of 25 d. Als schipper een Rijkskanaal bevarende geen reglement aan boord hebben: G. v. S., Burgt f 2 of 2 d. b. Melk verstrekken anders dan door een kraan: M. P. K., Ierseke f 5 of 5 d. b. Te Goes op een motorfiets meer perso nen vervoeren dan waarvoor deze is in gericht: M. N., Ierseke f 3 of 3 d. .Schelde bevisschen zonder consent: E. v. I., Krabbendijke f 3 of 3 d. Met aanhangwagen rijden zonder ver licht nummer en letter: J. J. K., Ossen- drecht f 3 of 3 d. h. Te Goes op marktdag een auto laten staan: M. P. d. B., Breda, J. L. T., Gilze f 1 of 1 d. Te Kapelle harder rijden dan 20 K.M. per uur: A. P. d. G., Kloetinge f 5 of 5 d.; Met auto zonder noodzaak over het rij wielpad rijden: D. V., Colijnsplaat f 5 of 5 d., J. J. v. B., Goes f 3 of 3 d. In een hocht niet voldoende rechts hou den: J. H., Colijnsplaat vrijspraak, B. H., Deventer f 15 of 15 d. In verboden richting in een straat rij den met een auto: J. K. v. d. H., Kroos- wijk f 1 of 1 d.; A. J. K., Vlissingen f 3 of 3 d. Geen richting aangeven met een voer tuig: A. J., Kwadendamme f 5 of 5 d. Met een auto rijden zonder rijbewijs: M. v. H., Maldegem f 5 of 5 d. Met een auto de vrijheid van het ver keer belemmeren: P. de H., Wolphaarts- dij'k, vrijspraak. Met een auto de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: L. F. d. H., Goes f 25 of 25 d. en een jaar ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen. Met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen H. C., Goes, een berisping, B. R., 's H. Arendskerke, J. V., Goes, f 10 of 10 d.; J. D. T., Zeven bergen f 5 of 5 d. 's Avonds fietsen zonder licht: G. H., 'sHeer Arendskerke, W. d. R., Kapelle f 5 of 5 d. h., A. E., Lisse f 10 of 10 d., P. P., Ierseke f 15 of 15 d. als voren en zonder reflector: J. M. d. K., Goes f 7.50 of 5 d. Met auto rijden zonder voldoende rem men: J. d. W., Goes f 25 of 25 d. Met een auto rijdende geen signaal ge ven met den hoorn: M. M., Heinkenszand f 10 of 10 d. Met auto zonder noodzaak linkerzijde van den weg houden: C. H., Amsterdam f 20 of 10 d. Met een auto geen richting aangeven: J. C. V., Ierseke fö of 5 d. Met een auto rijden 's avonds zonder achterlicht: L. F. d. H., Goes f2 of 2 d., Toen dan ook Plautius met zijn teere vrouw en ziekelijk fcindi de „stad van Myrthe" bereikte, wachtte hem' een wel kom, even hartelijk als hij in de 'keizer stad ontvangen had, toen hij' van Aricia kwam; want de broeders in Smyrna had den de vermaning van den apostel nog in het geheugen: „Vergeet de herberg zaamheid niet", en daarom werd deze vreemdeling uit Rome ontvangen als een broeder in Christus. Toen hun bisschop Polycarpus hoorde van zijn aankomst, vroeg hij hem naar velen, die hij zich bij name herin nerde en naar de gemeente te Rome in het algemeen, en beval Plautius aan bij rijke burgers, die verscheidene wijngaar den bezaten op de hellingen der bergen buiten de wallen der stad. Smyrna was gebouwd aan den voet van een beschuttende heuvelreeks, die de koude Noordoostenwind tegenhield, en zoo konden wijngaarden, olijftuinen en vijge- boomen bloeien en vrucht dragen. De be woners, er zich van bewust, dat ze de natuur dankbaar moesten zijn voor de vruchtbaarheid van den bodem, hadden een godin Rhea, die, met Dionysos, (ook wel Bacchus genoemd, de God van den wijn), in Smyrna aangebeden werd. Ze had hem, naar men beweerde, doen her leven, nadat hij in stukken was gesneden, L. M. V., aldaar f3 of 3 d.; G. C G, Ka pelle f 10 of 10 d.; P. P„, Kwadendamme f 5 of 5 'cL Alsvoren en zonder rood achterlicht: J. C. H. H., Etten f 5 of 5 d., A. A. d. B., Goes f3 of 3 d.; J. d W, Goes f2 of 2 d., J. v. d. M., 's H. Arendskerke f 10 of 10 d. Zonder noodzaak aan de linkerzijde van den weg fietsen: M. E., Middelburg f 5 of 5 d. In dronkenschap de openbare orde ver storen: M. d. P., Colijnsplaat f 25 of 25 d. Dronkenschap: F. V., Goes f 10 of 10 d.; Ie herh. H. K., Hansweert 3 d. h. Met auto niet tijdig stoppen als de vei ligheid van het verkeer zulks vordert: J. F., Rilland-Bath vrijgesproken. Met auto rechts niet voor laten gaan: F. D„ Antwerpen geen straf toegepast. DEN HAAG. Bij het politieonderzoek omtrent den diefstal uit de postauto, is gebleken, dat de 37-jarige aangehoudene verdachte J. inderdaad bij den diefstal betrokken is. De 39-jarige K., eveneens aangehouden, bleef ontkennen, maar J. is gisteren gaan praten. Hij heeft bekend de auto te hebben bestuurd, waarmee de dief verdwenen is. Voorts is onder den vloer verborgen, in zijn woning, een be drag van ongeveer f 6000, benevens een hoeveelheid Hongaarsch geld gevonden. Het onderzoek-wordt voortgezet. MEPPEL. In den afgeloopen nacht is in het pakhuis van de Fa. Wallage, waarin zich een groote voorraad huiden, lompen enz. bevond, brand uitgebroken. Het ge- heele perceel is verwoest. Het pakhuis met inhoud was verzekerd op Engelsche ponden, zoodat de firma door de daling van het pond aanmerkelijke schade lijdt. AMERSFOORT. In het Lunapark te Hoogland is de 22-jarige Jurgens uit een zweefmolen geslingerd. Hij is aan de ge volgen van den val overleden. AMSTERDAM. Het uit Indië terugkee- rende postvliegtuig de Specht is heden om 12.55 op Schiphol geland. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het postvliegtuig de Ooievaar om 6.15 uur uit Batavia is vertrokken. Het is om 9.05 te Palembang geland, om 9.50 weer ver trokken en om 15.25 te Medan geland. AMSTERDAM. Naar wij vernemen zal het uitgebreide spoorboekje, in verband met den brand in de drukkerij, waar het vervaardigd wordt, eerst begin No vember verschijnen. ROTTERDAM. Omtrent den brand, die gisteravond in de Tweede Lombardstraat heeft gewoed en waarbij 3 kinderen zijn verbrand, wordt nog gemeld, dat de vader de 24-jarige J. Koenen, in den afgeloopen nacht overleden is. De toestand van de vrouw is hopeloos. NEEDE. Verschillende textielfabrieken in den Achterhoek, die tot heden nog ge regeld werkten, zagen zich genoodzaakt de werkzaamheden te beperken. De fa. Ten Hoope te Neede heeft alle gehuwde vrouwen ontslagen. De fa. Ter Weele is voornemens in haar fabriek te Neede twee weken per maand te laten werken en de fabriek te Borculo te sluiten. LONDEN. In verband met het officiëele bericht uit Parijs, dat de Russen in Frankrijk geen leening kunnen plaatsen, wordt nog vernomen, dat Laval tijdens zijn verblijf te Berlijn zijn groot wan trouwen in Rusland heeft uitgesproken. De weigering van Frankrijk om zijn be wapening belangrijk te verminderen, is voornamelijk daarop gebouwd, dat Frank rijk het eenige stevige bolwerk tegenover het Bolsjewisme is. Rusland is daarom thans alleen op de Amerikaansche finan- ciëele wereld aangewezen, die echter uit sluitend bereid is den uitvoer uit Ame rika te financieren. Wisselkoersen. Amsterdam, 2 Oct., 2.30 u. Parijs 9.809.83. Londen 9.909.95. Brussel 34.7434.76. Berlijn 58.3058.40. New-York 2.4811/ie—2.4813/ia. en in een grooten ketel gestopt. Dit was natuurlijk een ruwe allegorie van de macht der natuur, maar de eeredienst voor die godin, zoowel als voor Dionysos, was afschuwelijk, en riep de slechtste menschelijke hartstochten wakker. Deze orgieën en uitspattingen liepen juist ten einde, toen Plautius in de stad aankwam en het viel niet te verwonderen, dat er van elk menschenpaar, dat hij tegenkwam één in beschonken toestand verkeerde, want de opperpriester was juist gekroond en een dergelijke plechtigheid eindigde steeds in drinkgelagen, die de godheid mild moesten stemmen. Kijkend naar een troepje feestvierders daar ze juist den tempel voorbijkwamen, opgedragen aan keizer Tiberius, en zich herinnerend, hoe vaak hij meegedaan had aan een dergelijke vereering van Bac chus, wendde de wijngaardenier zich tot den jongen man, die naast hem ging en zei: Zal dat altijd op dronkenschap en uitspattingen afloopen? Zal de aanbid ding van Bacchus nooit eindigen?" Gelukkig sprak Plautius Romeinsch, terwijl de'meeste inwoners van Smyrna slechts Grieksch verstonden, anders had deze onvoorzichtige opmerking wel eens ernstige gevolgen kunnen hebben. Zijn metgezel, Germanicus, vreesde werkelijk eenige oogenblikken, dat er en- MIDDELBURG. Huw.-aangiften: 3. M. v. d.v Lek, 24 j. en P. M. van Zweden, 25 j. Gehuwd: Th. Bakker, 24 j. en G. M. van Moolenbroek, 23 j. Overleden: D. J. Klaassen, 75 j., geh. met E. G. Helm; J. A. Baljeu, 69 j., geh. met K. P. Keulemans. Van 24 Sept.—1 Oct. 1931. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. W. Kegge, 21 j. en M. Sebus, 22 j.; J. A. de Back, 29 j. en R. S. M. Decrop, 32 j.; I. Th. Geelhoed 27 j. en J. E. Janle 27 j.; E. Th. Corveleijn 34 j. en P. Swennen 25 j, W. Bleijenherg, 21 j. en J. J. Roelse, 21 j. Getrouwd: I. Dattin, 28 j., en A. van den Berg, 24 j.; J. S. de Klerk 31 j. en A. S. van de Woestijne, 25 j.; K. W. Witte 24 j. en S. van der Merk, 24 j.; W. G. Ha- jen 20 j. en W. J. G. van Oers, 19 j.; R F. H. L. Sondag 31 j. en H. J. Fagel 32 j.; N. P. Jacobs 25 j. en E. M. Bal jé 30 j. Bevallen: A. J. Evelaar geb. Baljé, z.; J. Dasbach geb. Golijn z.; J. F. de Klerk geb. Leunis, z.; J. A. Kloeg, geb. Schrier z. Overleden: A. v. Gemert z., 3 mnd.; L. Mieremet, 85 j., man van J. A. Koene; L. Mieremet, 52 j., man van G. Bode. (Vliss. Grt.) MIDDELBURG. Coöp. VeiMngsvereen. „Walcheren" W.A. Kleine veiling van 1 Oct. 1931. Peren: Kweeperen 5, Bruine Kriekpeer 4, Louise Bonne d'Avranches 7-24, Foppepeer 6-8, Zomer Bonkeltje 8, Bergamo tte 6, Besi van Schonauen 2-4, Marsepijnpeer 9, Dubbele' Perzikpeer 6, Jodenpeer 4-5, Belle de Poutaire 9-12, Triomphe de Vienne 20, Br. d'Aremberg 4-14, Br. Durandeau 7, Br. Hardy 22-24, Br. Glairgeau 4-7, Br. de Mérode 5, Br. Sterkman 5-6, Br. vau den Ham 3-7, Du- chesse Williams 3-7, Général Totleben 3-6, Hertogin Elsa 4, Maagdepeer 3-9, Nou veau Poiteau 4-8, Soldat Lahoureur 3-10, Gomtesse de Paris 3-6, Doyenne du Gom- mice 28, Passé Partife 4-7, Pas.se Col- mar 2'5, Zwijndrechtsche wijnpeer 4-9, Gieser Wildeman 4-6, Pondspeer 5-8, Pe ren afval 1-4. Appelen: Transparente de Croncels 6-16, Bordaan 23, Lane's Prince Albert 3-6, Tuinzoet 6, Bruinzoet 7, Hondsmuil winter 2-5, Jac. Lebel 2-9, Zure Bellefleur 4, Bismarck 1-6, Court Pendu 7, 'Groninger Kroon 1-14, Notaris appel 8, Princesse Noble 6-13, Peper appel 3, Present van Lunteren 7-11, Rei- nette Baumans 2-6, Sterappel 2-11, Afval- appels 1-5. Meloenen per stuk: Ananas 4.5-11, Perziken 2-3, Noten 78 ct. per 100 stuks. Tomaten 1-10, Black Alicante 47- 48, Franc'kenthaler 4(2-46, Bramen 20-21. GOES, 1 October 1931. Exportveiling: Zure Kroetappels f 1.10, Dubbele Prin- cesseboonen f24f26, beiden per 100 Kilogram. Kleine veiling: Peren: Beurré Hardy 12—28, Beurré de Merode 8, Beurré van den Ham 718, Beurré Clairgeau 613, Beurré Durandeau 615, Beurré Lebrun 1012, Beurré d'Aremberg 812, Beurré Bachelier 47, Beurré Capramount 48, Beurré Superfin 8, Beurré Alexander Lucas 610, Beurré Napoleon 5—8, Doy- ennn du Cornice 1846, Triumph de Viënne 19, Bonne Louisse d'Avranches 24, Comtesse de Paris 12, Josephines de Malines 13, Soldat Laboreur 813, Zwijn drechtsche Wijnperen 1011, Maagde peren 710, Duchesse d'Angoulême 8, William's Duchesse 5—11, Nouveau Poi teau 5—10, Triumph de Jodoigne 7, Her- zogin Elsa 8, Bezy van Schonauwen 5 6, Calabasse Oberdicht 2—9, Groene Chau- montel 3, Consaleur h la Cour 36, Blan ke Jutten 57, Jodenperen 56, le Curé 35, Peren zonder zaadhuis 45, Zephe- rin Gregorie 34, Foppeperen 3—6, Dub bele Bergamotten 56, Rietperen 6, Win- tersuikerijen 3, Pondsperen 35, St. Re- mey 45, Gieser Wildeman 6—8, Bre- derode 14, Afval- en Kroetperen 0.504 gulden, alles per 100 K.G. Appels: Goudreinetten 919, Fransche Goudreinetten 915, Schutters Reinetten 37, Baumans Reinetten 7, Transparante de Croncels 720, Lemoenappels 715, Cox Oranje Pippin 1126, Groninger Kroon 715, Sterappels 817, Roode Pa radijs 35, Jacques Label 7, Bramley kelen even goed als hij verstaan hadden, wat er gezegd was, want in een oogen- blik waren ze door dronken feestvier ders omringd, die dansten en zongen en met hun kransen en slingers van win gerdbladeren zwaaiden, tot de baby begon te huilen van angst voor hun wilde ge baren en Julia begon te vreezen, dat ze van haar man gescheiden zou worden. Ook Germanicus zat in angst. Hij vreesde, dat zijn driftige landsman iets zeggen of doen zou, waardoor hij zou verraden wie ze waren, en dat ze zulke uitspattingen verfoeiden. Maar eindelijk trok, tot zijn groote ver lichting, iets anders hun aandacht en ze gingen weg, zoodat het groepje Christe nen in vrede zijn weg kon vervolgen. Plautius wilde graag zoo gauw mogelijk de manier van druiven kweeken zien, die hier gevolgd werd, maar Germanicus vertelde hem, dat de gaarden dicht bij de stad, wel haast alle kaal zouden zijn; en zoo was het ook. De weg was overal be strooid met afgerukte ranken, want hier had het feest plaats gevonden, en was de priester voor het komende jaar gekroond. Germanicus vertelde zijn landsman van die gewoonte. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3