DE ZEEUW DERDE BLAD Berlijnsche Brieven Uit de Provincie. VAN ZATERDAG 26 SEPT. 1931, Nr 303. DE CHRISTELIJKE VOLKSDIENST IN LEIPZIG. Luther heeft het wezen van het Duit- sche volk eenmaal in kernachtige taal gekarakteriseerd "Wir Deutschen sind ein wild roh tobendes Volk, mit dem nicht leichtlich ist, etwas anzufangen, es treibt denn die höchste Not". Een wild en ruw tekeergaand volk! Waarmee pas iets te bereiken valt, wanneer de nood zeer hoog gestegen is! Het is verre van vleiend, maar 't slaat den spijker op den kop. De eeuwen hebben aan deze bittere waarheid weinig veranderd. Ongebonden en onge ordend is het volk van Luther gebleven. Het heeft vele mogelijkheden, maar het mist vooralsnog de beheersching, welke noodig is, om er werkelijkheid van te maken. Het partijbelang ging veelal boven het staatsbelang uit en wij vragen ons af, of wellicht de toenemende nood het staatsbegrip ten goede zal komen. Op politiek gebied is men beginneling en dilettant gebleven. Aan het vernietigend oordeel van Lu ther tracht men zich te onttrekken door iedereen te wijzen op den vooruitgang van cultuur en civilisatie. Op technisch gebied is Duitschland voor de gansche wereld toonaangevend en het valt te begrijpen, dat men er trotsch op is. Maar ging niet deze ver bijsterend snelle ontwikkeling der tech niek op kosten van de cultuur? Men gaat hier prat op zijn organisa torisch talent en ook dit niet ten on rechte. Er zijn volken, die Duitschland om dezen natuurlijken aanleg bewonde ren en benijden. Maar ook op organisa torisch levensgebied bleef het bij stuk werk, men gaf zich met toewijding over aan de vervolmaking der onderdeelen en vergat hierbij de beteekenis van een har monisch geheel. Iemand, die zich behaaglijk voelt in zijn beperkten levenskring en zich in zijn egoïsme niet bekommert om de gemeen schap wordt een „Spiessbürger" genoemd en als men de spotprenten van den Duit- schen Michel eens nauwkeurig in zich opneemt, dan begrijpt men, wat met zulk een „Spiesser" bedoeld wordt. Nood en ellende schijnen noodig te zijn, om dezen braven Michel wakker te schudden en van hem een staalharden man te maken, die met de werkelijkheid van het nuch tere leven rekening houdt. Wij beleven een tijd van algemeene ontwaking en herleving. Nu de nood aan den man komt, begint men zich af te vragen: was de weg, dien we tot dusver gingen, de juiste? Zijn wij in het parti culiere en staatkundige leven niet al te lichtvaardig langs de tien geboden Gods voorbij gegaan? Hebben wij niet onder den druk der materiëele lasten niet al te zeer vergeten, dat wij ons tot de christe lijke volken gerekend wenschen te zien? Het waren deze en soortgelijke vragen, welke de laatste jaren steeds meer naar voren traden in de christelijke gelede ren. Het werd een gewetensvraag onder hen, die de stillen in den lande genoemd worden, menschen, die in teruggetrok kenheid de gemeenschap met God zoe ken. Men werd zich bewust, hoe weinig er nog van het practische christendom in het openbare leven te bespeuren valt. Het volk heeft vergeten, dat er een vaste maatstaf voor alle menschelijk streven bestaat, dat de mogelijkheid bestaat voor een geordende samenleving eener groote volksgemeenschap. Vergeten waren de geboden uit het Oude- en de bergpredi- king uit het Nieuwe Testament. De Christelijk-sociale volksdienst, die dezer dagen in Leipzig vergaderde, moet als 'n positief resultaat van zooveel nega tieve feiten beschouwd worden. De evan gelische christenen in Duitschland voel den zich mede schuldig aan al deze volkszonden en konden niet langer wer keloos toezien. Zij voelden zich geroepen langs den weg, die door de grondwet wordt aangegeven, tot zelfstandige mede werking bij wetgeving en staatkundig beheer. Met uitzondering van de katho lieke partijen, het Centrum en de Beier- sche volkspartij, namen de vroegere par tijen van het midden aan omvang en beteekenis zienderoogen af. Nieuwe groe pen als de volksconservatieven en de volksnationalen behaalden weinig of geen succes en krompen snel ineen. De bepaling, dat ieder mandaat voortaan 60.000 tegen vroeger 40.000 stemmen moet opbrengen, droeg hiertoe nog het hare bij. De Christelijk-sociale volksdienst wordt ook door zijn politieke tegen standers in dezen als een uitzon dering erkend. Deze volksdienst is voort gekomen uit den toenemenden afkeer van de oude burgerlijke partijen en het groei ende gevoel van verantwoordelijkheid onder de evangelische christenen in den nieuwen, religieus-neutralen staat. Hij wil de nalatigheidszonden der christenen ten opzichte van volk en staat weder goed maken, erkent zijn mede-schuldig heid aan de afvalligheid van duizenden christenen sedert de omwenteling, die zich als lid eener kerk lieten schrappen. De christelijk-sociale volksdienst wijst e zuivere machtpolitiek, het verouderde systeem der vroegere burgerlijke partijen ih haar noodzakelijken strijd tegen het hthrxisme van de hand. Zijn strijd is in de eerste plaats gericht tegen het prac tische materialisme, zooals dit ook in burgerlijke kringen tot uiting komt. Hij ziet het dualisme der Duitsche sociaal democratie als draagster van gemotiveer de eischen tot zelfstandigheid der werk nemers en hiernaast de wereldbeschou wing van het marxisme. Dat de socialis tische arbeidersbeweging in Duitschland onder de heerschappij eener anti-christe lijke internationale wereldbeschouwing van het marisxme geraakt is, moet als de historische schuld van de kerk en het staatsbestuur in de 19e eeuw erkend wor den. De volksdienst voert den strijd tegen deze wereldbeschouwing, door zich uit te spreken voor sociale gerechtigheid en hiernaast aan de zoogenaamde „gewerk- schaften" speciaal aan de christelijke Ge- werkschaften, de zelfstandigheid der werknemers tK/kennen. In zijn voordracht omtrent den chris- telijken volksdienst temidden der tegen woordige partijgroepeering zeide Gustav Hülser, de tweede voorzitter der partij, op het congres te Leipzig onder meer: „Het nationaal-socialisme waardeert den volksdienst als en waardevol medewer ker aan de vernieuwing van staat en volk. Als toonaangevende leider in deze taak wijst hij deze partij echter van di hand, ten eerste, omdat haar politieke belijdenis doortrokken is van een on christelijke rassenverheerlijking, ten j tweede daar de sociale beteekenis der beweging nog steeds niet duidelijk ge worden is. Het heengaan der nationaal- socialistische afgevaardigden uit den Rijksdag geschiedde, om de fractie van Hitier voor de noodzakelijkheid te be waren, haar sociaal-revolutionaire voor stellen in den Rijksdag te moeten mo- tiveeren en aanvaarden. Vooral moet er de nadruk op worden gelegd, dat het nationaal-socialisme de beteekenis van uiterlijke macht en organisatie overschat. Ondanks al deze bezwaren kunnen wij als volksdienst deze beweging als een waar devol medewerker begroeten. Ik ver moed, dat velen onzer lezers, die pas dezer dagen moesten lezen, hoe de na- tionaal-socialisten aan den Kurfürsten- damm joodsche en niet-joodsche vreed zame burgers te lijf zijn gegaan, ver baasd zullen opkijken bij deze woorden van Gustav Hülser, maar de Duitsche mentaliteit is nu eenmaal anders dan de onze! In de verhouding van den volksdienst tot andere partijen, zeide Hülser nog: „De verhouding tot het Centrum en de Beier- sche volkspartij wordt door onze evan gelische overtuiging aangegeven. Wij hebben den confessioneelen vrede hard noodig en behoeven het wederzij dsche vertrouwen. Het vertrouwen der evange- lischen in den goeden wil van het Cen trum, om de staatsburgerlijke gelijkheid van het evangelische volk ook in de practische politiek te erkennen, werd in breeden kring zwaar geschokt Het Cen trum heeft de historische taak, door het liquideeren eener ondraaglijke met de socialisten gevoerde machtspolitiek den weg te banen voor de samenwerking aller staatspositieve, christelijke volkskrach ten. Onze practische houding ten opzich te van het Centrum zal afhangen van het feit, in hoeverre aan deze eischen van gerechtigheid en staatsbelang wordt te gemoet gekomen". Met algemeene sternen werd voorts op de vergadering van Zondag besloten het kabinet-Brüning te ondersteunen, daar een crisis onder de oogenblikkelijke om standigheden als een gevaar voor Duitschland wordt beschouwd. Eenheid in de politieke leiding van Pruisen en het Rijk werd verlangd en nadrukkelijk werd geprotesteerd tegen de onproduc tieve buitenlandsche politiek van den armen Dr Curtius. Het mislukken der tolunie wordt door den volksdienst als een onheil voor Duitschland beschouwd. Van Dr Brüning verwacht men, dat hij met meer energie dan tot dusver maat regelen zal nemen tegen de anti-religieuse beweging en de politieke hetze. Ook zou men de aan omvang en aantal toenemen de noodverordeningen graag wat duide lijker gemotiveerd zien. Ziende op den toenemenden nood wekte men op het congres het Duitsche christenland op tot een „Winterhilfe" van alle evange lische mannen en vrouwen over het gansche land en hoopt men reeds spoedig hiertoe het voorbeeld te geven met een „Opferwoche" Simpfendörfer wekte alle aanwezigen in Leipzig op tot onderlinge samenwerking en hoopt, dat men zoo doende ook door den komenden winter zal worstelen, die door den Rijkskanselier als den zwaarsten winter sedert honderd jaar is aangekondigd. Berlijn, 22 September 1931. Algem. Vergadering der Nederlandsche Pomologische Vereeniging te Middelburg. Aan het gisteren reeds vermelde ope ningswoord van den voorzitter, Jhr van Tets van Goidschalxoord te Zeist, ging vooraf een woord van welkom tot den nieuw-benoemden inspecteur van het Landbouwonderwijs en den voorlichtings dienst, dhr Huizinga. Medegedeeld weerd, dat de heer Ir I. G. J. Kakebeeke te Den Haag wegens on gesteldheid verhinderd was de vergade ring bij te wonen. De voorzitter sprak de hoop uit, dat dhr Kakebeeke spoedig zal herstellen (Applaus). Het jaarverslag wordt zonder discus sie goedgekeurd. De rekening 1930 eveneens. De afdeelingen Zuid-Hollandsche eilan den en Zuid-Beveland en Mej. W. E. Kronenberg te Soestdijk zullen de reke ning over 1931 nazien. De voorzitter en de onder-voorzitters worden aangewezen als afgevaardigden naar de Alg. Vergadering der Ned. Heide Maatschappij. Bij acclamatie worden als bestuurslid herkozen de heeren Jhr Mr G. Ruys de Beerenbrouck te Born en J. Snoek te Nieuwendijk en gekozen de heeren J. Craandijk te Eist, R. H. Steenbeek te De Meern en M. Speelman te Hoogvliet. De voorzitter dankt de afgetreden Bestuurs leden, de heeren Mr E. ter Kuile te En schedé en Ir G. A. G. Spaan te Amster dam voor de diensten, de vereeniging be wezen. Zij meenden zich niet herkiesbaar te moeten stellen. Voorstellen. Afd. Tiel e. o. stelt een contributie-ver hooging voor en wil als contributie zien vastgesteld: f 1 per H. A. met een mini mum van f 2.50 en een maximum van f 25 per lid. 25 pet van deze contributie zij dan bestemd voor de afdeelingskas. Het Bestuur staat sympathiek tegenover dit voorstel, maar vreest, dat een groot aantal telers zou bedanken. Dhr W. van Riemsdijk te Yzendoorn verdedigt het voorstel-Tiel. Spr. deelt de vrees van hat Bestuur niet. Dhr R. M. Steenbeek te De Meern deelt de meening van het Bestuur. Dhr G. A. J. J. v. d. Linden te Amers foort voorziet moeilijkheden bij het wer ven van nieuwe leden. Spr. zou willen, dat elk lid drie nieuwe leden aanbracht. Dan waren de financiën meteen in orde. Dhr G. P. Vogelaar te Krabbendijke ziet hier vooral een taak voor de afdee lingen. Zij moeten trachten nieuwe leden te winnen. Het voorstel-Tiel wordt hierna inge trokken, nadat de voorzitter nog gewezen heeft op de gelegenheid om de vereeni ging met een gift te steunen. Een tweede voorstel-Tiel wil geleide lijk het aantal bestuursleden-beroepsfruit- kweekers in overeenstemming brengen met het aantal leden van deze groep. De afgevaardigde verklaart zich echter ten zeerste tevreden, aangezien straks de drie door haar gestelde candidaten tot bestuurslid zijn gekozen. Het voorstel is dus vervallen. Een derde voorstel-Tiel wil het bestuur opdragen een onderzoek in te stéllen naar de vereischte garantie voor de verschil lende ziektebestrijdingsmiddelen en het onderzoek in betere banen leiden. Het Bestuur zegt toe regelmatig over leg te zullen plegen met het proefstation en zooveel mogelijk te trachten voor de bestrijdingsmiddelen die garanties te ver krijgen, welke den telers voldoende zeker heid geven. Dhr Van Riemsdijk zegt dank voor deze toezegging. Het is hier een buitengewoon belangrijk punt voor de kweekers* Ver trouwen is een heel mooi woord, maar zekerheid is beter. Dhr Speelman brengt de carbolineum- bestrijding ter sprake. Daarover zal nog wel eens vergaderd moeten worden. De voorzitter merkt op, dat hier over reeds een vergadering is gehouden. Dhr Van Poeteren, directeur van den Plantenziektenkundigen dienst, juicht het toe, dat dit onderwerp in kweekers kringen wordt besproken. Ook heeft het de aandacht van de regeering. Reeds is 'n wijziging der Plantenziektewet in voor bereiding, die reeds om advies naar de centrale organisaties is gezonden. Dit ad vies was gunstig. Door de crisis is ech ter vertraging gekomen. Voorgeschreven zou worden, dat alle bestrijdingsmiddelen op de verpakking de aanduiding krijgen van de werkzame bestanddeelen en het percentage daarvan, alsmede, het percentage van de andere, niet-werkza.me stoffen. De carbolineum is een belangrijk punt. Daar draait het om. Maar het is tot he den nog niet mogelijk, en nergens moge lijk gebleken, om precies te zegen: deze carbolineum is goed en die voldoet niet aan alle eischen. Het is een heel moeilijk punt. Spr. vestigt er ook de aandacht op, dat de kweeker goede carbolineum door ver keerde behandeling kan bederven. Die de middlen toepassen, moeten goed geïnstru eerd zijn. Aan de opleiding van de spui ters moet goede aandacht geschonken worden. Hier is een mooi terrein voor de Ned. Pomologische vereeniging. Als de wijziging der wet is tot stand gekomen, zal ook het onderzoek door het proefstation gemakkelijker zijn. Goedgevonden wordt, dat voor deze zaak spoedig te Utrecht een vergadering wordt gehouden van afgevaardigden der afdeelingen. De afdeeling-Utrecht stelt voor min stens de helft van de begunstigersgelden aan de afdeelingen af te dragen. Het Bestuur stelt voor van de contri butie van begunstigers en leden, aange sloten bij een afdeeling, 25 pet af te staan aan de betreffende afdeelingen. Het voorstel-Utrecht wordt aangeno men met 33 tegen 31 stemmen. Rondvraag. Dhr v. d. Linde te Amersfoort wil de commissie, die het carbolineum-vraagstuk bestudeert, ook doen letten op de garanties, die nu reeds door sommige fabrieken wordt gegeven. Dhr A. v. d. Have wijst er op, dat blijkens genomen proeven in Engeland, de pruimeboomen, bespoten met carboli neum, meer last hebben van roode spin, dan wanneer ze niet er mee bespoten zijn. De boomen moeten behandeld worden met Californische pap, als de pruimen zoo groot zijn als een knikker. Natuurlijk moeten de pruimeboomen ook bespoten worden met carbolineum terwille van de andere insecten. De heer Huizinga dankt voor de woorden van welkom, bij het begin der vergadering tot hem gericht. Spr. zegt gaarne toe de belangen der vereeniging bij het Departement zooveel mogelijk te zullen behartigen. Dhr v a n R i e m s d ij k bepleit nauwer contact tusschen deze vereeniging en het Centraal Bureau der veilingen. De voorzitter is ook van het nut hiervan overtuigd. Als het Centraal Bu reau ook maar een stukje van den vin ger uitsteekt, zullen wij de heele hand graag grijpen. Hierna sluiting. Na deze rondvraag werd, zooals reeds gisteren gemeld, het bezoek aan de N. V. Walchersche fruitteelt-maatschappij te N.- en St Joosland gebracht. Een groot deel van dit nog jonge bedrijf werd door gewandeld en kassen en boomgaarden bezichtigd. Naar deskundigen ons me dedeelden, was het zeer goed te zien, dat dit jaar, terwille van de bezuiniging aan merkelijk minder bemest was. Het is een flink, modern ingericht be drijf, waarvan met groote belangstelling werd kennis genomen. Nadat in de schuur ververschingen waren aangeboden, werd weer ingestapt en langs de gisteren ge melde route naar Vlissingen gereden. Daar aangekomen, vereenigde men zich in hotel Brittannia aan den gemeenschappelijken maaltijd, die uitstekend verzorgd was. Tusschen de verschillende gangen werden, zooals te doen gebruikelijk, enkele speeches afge stoken. De sprekers toonden zich echter meesters in de beperking, zoodat op kor te, maar hartelijke, welgemeende wijze o.a. hulde werd gebracht aan den voor zitter, aan de dames in de Ned. Pomolo gische vereeniging, aan de verschillende afdeelingen enz. Hierna kwamen eenige sprekers, die ten deele een vervolg gaven op de des middags op de vergadering gevoerde dis cussies. De heer Vogelaar wees op de noodzakelijkheid goed fruit te kweeken; de heer Booy op de groote wenschelijk- hei(j van nauwere samenwreking met het Centraal Bureau voor de veilingen, de heer Speelman meende, dat het voor stel daartoe van de Pomologische ver eeniging kan en moet uitgaan; de heer v. d. Have betoogde de wenschelijkheid, dat de fruittelers hun practische erva ringen in de Fruitteelt mededeelen, de heer Boers zeide gaarne mede te wer ken aan samenwerking en de heer Steen beek, dat te Utrecht reeds een goede samenwerking tusschen de afdeelingen van beide vereenigingen bestaat. Excursies van Zaterdag. Te half negen hedenmorgen vertrok men weer per auto om het program van vandaag af te werken. Allereerst werd naar Zeelands proeftuin te Wilhelmina- dorp gereden. Hier valt inderdaad voor de kweekers veel te zien en te leeren. Daarna volgde een bezoek aan de Al- bertina Hoeve aan den 's Gravenpolder- schen straatweg bij Goes, eigendom van den heer A. v. d. Have. Deze boomgaard is groot 38 H.A. en vrijwel geheel be plant met vruchtboomen. Nadat de heer Van der Have de gas ten te Kapelle had ontvangen en hun een koffiemaal had aangeboden, volgde nog een bezoek aan de N.V. Fruitteelt Mij. Zuid-Beveland te 's Gravenpolder (direc teur de heer J. A. M. Hollander), een jonge onderneming groot 20Yi H.A. en ten slotte aan de N.V. Cultuur-onderne ming „Vredehof" te Krabbendijke (direc teur dhr T. A. Vogelaar. Ook dit is een jonge onderneming (het oudste perceel werd in 1926 aangeplant). Te 5 u. 23 vertrokken de bezoekers weer per trein naar de richting Roosendaal. Het waren voor de fruitkweekers leer zame en aangename dagen, die ze in Zee land hadden doorgebracht. Zeeuwsche werken op Waterstaats- begrooting. Wat Zeeland betreft is op de water- staatsbegrooting o.m. uitgetrokken f51000 (voor 1931 f58200) voor onderhoudswer ken aan de haven te Breskens en f29000 (voor 1931 f200.000) voor verbeterings- en nieuwe werken aan de havens (vernieu ding van een beschoeiing) en f7500 (even als voor 1931) voor onderhoud van het havenkanaal van Philippine. Voorts f400 (als voor 1931) als bijdrage aan de gemeente Clinge in de kosten van onderhoud van de haven aldaar en f7000 (als voor 1931) als bijdrage aan de gemeente Philippine in de kosten van onderhoud van de haven aldaar. Voor onderhoud van het kanaal van Terneuzen wordt geraamd f119.000 (voor 1931 f130.000). Voor aanleg van havens en daarmede in verband staande werken aan het ka naal van Terneuzen nabij Sluiskil f1500 (voor 1931 memorie). Voor exploitatie en onderhoud van de rijkselectriciteitswerken van het kanaal van Terneuzen f 50.000 (voor 1931 f 56.000) w.o. f 18.296 voor het personeel. Voor onderhoud van het kanaal van Sluis naar Brugge voor het gedeelte op Nederlandsch gebied f800 (als voor 1931). Als bijdrage aan de provincie Zeeland voor het door haar op de exploitatie van stoombootdiensten op de Wester-Schelde, met inbegrip van de stoomtram Hans- weert—Vlake te lijden verlies wordt (evenals voor 1931) f163.000 uitgetrokken. Ontslagen bij de Centrale der P. Z. E. M.? De heer G. J. L. Goossens, lid der Staten van Zeeland, heeft aan Ged. Staten de volgende vragen gericht: 1. Is het Ged. Staten bekend en zoo niet, zijn zij genegen de juistheid der loopende geruchten te onderzoeken: dat verschil lende, reeds jaren dienstdoende arbeiders van de groep „Electrische Centrale Drie kwart" zijn ontslagen, dan wel binnenkort voor ontslag zullen worden voorgedragen en zonder meer uit hun dienstverband zijn of zullen worden ontzet? II. Zijn Ged. Staten bereid te onderzoe ken of het op waarheid berust, dat aan de betrokken arbeiders destijds de monde linge belofte is toegezegd, dat zij op een doorloopende tewerkstelling zouden kun nen rekenen? III. Indien vraag 1 bevestigend dient beantwoord, achten Gedep. Staten dan geen termen aanwezig voor tussch en- komst, teneinde te voorkomen, dat de werkloosheid in deze Provincie nog worde uigebreid en eenmaal gedane beloften worden vernietigd? Prov. schietwedstrijden Vr(jw. Burgerwachten. Op 5 en 12 September j.l. werden op de militaire schietbanen te Oost- en West Souburg de Prov. schietwedstrijden van de Vrij willige Burgerwachten in Zeeland1 gehou den, "De uitslagen waren als volgt: Uitslag korpswedstrijden Veteranen klasse: 1. Burgerwacht te Vrouwepolder 267 punten (Tevens beker kapitein van Aeist en medaille, geschon ken door den Commissaris der Koningin in Zeeland); 2. Burgerwacht Goes, 244 p.; 3. Burgerwacht Vlissingen 242 p. Klasse A: 1. Burgerwacht Waarde 243 p. (Tevens bond'sbeker en medaille, ge schonken door den burgemeester van Vlissingen.); 2. Burgerwacht Nisse 237 p.; 3. Burgerwacht Vlissingen, 222 p. Klasse B1. Burgerwacht Vrouwepolder 243 p.; 2. Burgerwacht Oost- en Wesb Souburg 237 p.; 3. Burgerwacht Nisse 231 p. Klasse C: 1. Burgerwacht Vrouwepol- d'er, 232 p.; 2. Burgerwacht Nisse 231 p.; 3. Burgerwacht Ritthem 220 p. Vliegende Vendels: 1. Burgerwacht te Vrouwepolder 269 p. Kringen C XI: 1. Kring „Walcheren", 259 p. Hoogste korpsschuttersKlasse Vetera nen: Jac. Duvekot, Vrouwepolder 57 p.; Klasse A: A. van Koeveringe, Waarde, 56 p.; Klasse B: A. Langebeeke, Vrou wepolder, 54 p.; Klasse C: J. Koole, Vlissingen 55 p. Uitslag vaste baan, 200 M. (max. 90 p.) 1. H. Polderman, Vrouwepolder, 80 p.; 2. J. van Goor, Ter Neuzen, 79 p.; 3. C. J. Bos, Nisse 78 p.; 4. J. M. Dragers, 'sHeer Abtskerke 78 p.; 5. A. van Koe veringe Waarde 77 p.; 6. J. Duvekot, Vrouwepold'er 77 p.; 7. A. Kosten, We meldinge, 76 p.; 8. S. de Roo, Vrouwet- polder, 75 p.; 9. M. Bos, Nisse 74 p.; 10. P. Brasser, Vrouwepolder 74 p.; 11. D. de Witte, Wemeldinge, 74 p.; 12. C. Veerhoek, 74 p.; 13. Jac. Koole, Waar de, 73 p.; 14. C. C. de Zeeuw, Wemel dinge, 73 p.; 15. C. van den Broeke, Vlissingen 73 p.; 16. G. Duindam, Krui- ningen, 72 p.; 17. L. Schoe, Vrouwe pold'er 70 p.; J. Nonnekes, Vlissingen, 68 p.; P. Schoe, Vrouwepolder 66 p.; 20. D. L. van Noppen, Vlissingen 66 p. Uitslag Geluksbaan: 1. J. Fierloos, Nisse, 485 p.; 2. H. Pol derman, Vrouwepolder, 470 p.; 3. J. M. van Riet, Goes, 467 p.; 4. M. Bos, Nisse, 458 p.; 5. P. van Koeveringe, Waarde, 457 p.; 6. J. Koppejan, Ritthem, 454 p.; 7. J. Zandijk, Waarde, 453 p.; 8. C. Sinke, Goes, 453 p.; 9. A. Poelman, Ritthem, 453 p.; 10. G. Bos, Nisse, 451 p.; 11. M. G. van der Wiele, Goes, 450 p. Uitslag Personeele Baan (Vet./A.): 1. Jac. Duvekot, Vrouwepolder, 57 p.; 2. A. van Koeveringe, Waarde, 56 p.; 3. A. van der Hart, Waarde, 56 p.; 4. L. Schoe, Vrouwepolder, 55 p.; 5. P. Droo- gers, Goes, 55 p.; 6. H. Polderman, Vrou wepolder, 54 p.; 7. D. L. van Noppen, Vlissingen, 54 p.; 8. C. van den Broeke, Vlissingen, 53 p.; 9. A. Kosten, Wemel dinge, 53 p.; 10. J. van Goor, Terneuzen, 52 p.; 11. P. Kloosterman, Nisse, 52 p.; 12. C. J. Bos, Nisse, 52 p.; 13. J. Vader, Vlissingen, 52 p.; 14. F. van Kerckhove, Vrouwepolder, 51 p. Categorie B/C.: 1. J. Koole, Vlissingen, 55 p.; 2. N. Otte, Nisse, 55 p.; 3. A. Lange beeke, Vrouwepolder, 54 p.; 4. J. Suur- mond, Souburg; 5. Van Pamelen, Vlis singen, 54 p.; 6. P. Brasser, Vrouwepol der, 54 p.; 7. C. van Gorp, Wemeldinge, 53 p.; 8. J. Krombeen, Kruiningen, 53 p.; 9. G. Schouwenaar, Wemeldinge, 51 p.; 10. P. Melis te Vrouwepolder, 51 p.; 11. W. Vermeulen, Vrouwepolder, 51 p.; M. Molhoek, Middelburg, 50 p.; 13. M. Janssen, Nisse, 50 p.; 14. A. J. Freeken- horst, Middelburg, 50 p.; 15. P. Bosman, Nisse, 50 p.; 16. J. Slabbekoorn, Nisse, 50 p.; 17. J. Francke, Oost- en West-Sou- burg, 49 p.; 18. A. Karelse, Kruiningen, 48 p. Baan 100 Meter (max. 90 punten): 1. Jac. Duvekot, Vrouwepolder, 90 p.; 2. Jac. Koole, Waarde, 90 p.; 3. G. Duin dam, Kruiningen, 90 p.; 4. C. van den Broeke, Vlissingen, 90 p.; 5. C. J. Bos, Nisse, 90 p.; 6. M. Bos, Nisse, 90 p.; 7. J. van Goor, Neuzen, 90 p.; 8. S. de Roo, Vrouwepolder, 90 p.; 9. P. M. Oostdijk, Terneuzen, 90 p. Baan 200 Meter (max. 60 punten): 1. Jac. Duvekot, Vrouwepolder, 58 p.; 2. P. Brasser, Vrouwepolder, 58 p.; 3. C. J. Bos, Nisse, 58 p.; 4. J. M. Driigers, 's-Heer Abtskerke, 56 p.; 5. J. van Goor, Terneuzen, 56 p.; 6. M. Bos, Nisse, 56 p.; 7. H. Polderman te Vrouwepolder, 56 p.; 8. A. A. M. Goote, Vlissingen, 55 p.; 9. C. C. de Zeeuw, Wemeldinge, 55 p. Dagmedailles: Baan 100 M. 5 Sept.: C. J. Bos te Nisse, 90+1/30; 12 Sept.: Jac. Koole te Waarde, 90+1/30 en 15/29. Baan 200 M.: 5 Sept.: C. J. Bos te Nisse, 58+ 1/28; 12 Sept.: Jac. Duvekot te Vrouwe polder, 58+1/29. Kampioenschap van Zeeland: G J. Bos

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 9