R1 i? I K I li II Gemengd Nieuws. Rechtzaken Marktberichten. Burgerlijke Stand No. 30' C EERS Dit nummer b M I te Nisse met 122 punten (V.B. 78 Eere- baan 44 p.) Eerebaan 200 M. (max. 50 p.1. (bij loting) C. van den Broeke te Vlissingcn met 44 punten; 2. (bij loting) C. J. Bos te Nisse met 44 punten. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren. Vastgesteld wordt een suppletoir kohier hondenbelasting met 9 honden in de le klasse, tot een totaalbedrag van f20. Be sloten wordt den Achterdijk en Platteweg te verbreeden en te verharden volgens het door de Provincie opgemaakte plan. Vanwege de groote kosten wordt besloten het gedeelte Monsterweg dit jaar niet uit te voeren, doch uit te stellen tot later. Om dezelfde redenen wordt het plan tot rioleering eveneens uitgesteld. In begin sel wordt besloten geen subsidie te geven voor mogelijk te geven vervolgonderwijs Driewegen. De raad besloot met 5 te gen 2 stemmen tot den aanleg van den Platteweg volgens het wegenplan. 's-Heerenhoek. Bij de op 3 October a.s. te houden spelen is het programma als volgt: Meisjes tot 9 jaar: tonnetje rollen, blok jes zetten. Meisjes boven 9 jaar: tonnetje kruien, prijs knippen. Meisjes die van school af zijn: Ring steken, stoeltje rijden met fietsen. Jongens tot 9 jaar: zakloopen, appeltjes happen. Jongens boven 9 jaar: ton kruipen, hindernisbaan, evenwichtsboom. Jongens die van school af zijn; Hin dernis fietsen, stoeltje rijden met fietsen. Axel. Gisteren hield de vereen. „Am- bachtsbelang" alhier, van welke 'n avond- teekenschool uitgaat, haar jaarvergade ring, waarin bleek, dat deze nuttige school in een behoefte voorziet. Medege deeld werd, dat voor den nieuwen cur sus Oct. 1931Maart '32 groote belang stelling is; 26 leerlingen zijn ingeschre ven. De aftredende bestuursleden werden herkozen, t.w. de heeren Ph. A. Knie riem, H. van Luijk en G. J. Schieman; deze heeren maken reeds 20 jaar deel uit van het bestuur. Verschillende zaken in verband met mogelijke uitbreiding van het onderwijs werden besproken. Door het bestuur werden vervolgens de volgende heeren benoemd tot leeraarvoor den nieuwen cursus: Joh. J. Hoebe, hand- en rechtlijnig teekenen, tevens belast met dealgemeene leiding; D. v. d. Berg, vakteekenen en projectie; J. R. de Jonge, Ned. Taal, re kenen en boekhouden; Joh. G. de Ridder, meetkunde. ii i HET LOSLATEN VAN OEN GOUDEN STANDAARD. Beteekenis en vermoedelijke gevolgen. Aan een artikel in de „Haagsche Post" ontleenen wij: Doch laat ons kijken naar de gevolgen, naar de beteekenis van de onttroning van het voor Engeland in de eerste plaats, voor de buitenwereld in de twee de. Kleine rekensommen zijn voldoende om de beteekenis te verduidelijken. Dinsdag ging het papieren pond naar 15 pet. disa gio. Dat wil in de eerste plaats zeggen, dat Engeland's beleggers op dien éénen dag alléén op de Britsche Staaatsschuld, groot rond 8 milliard pond, de somma van 1200 millioen pond, of ruim veertien milliard guldens, verloren. Het wil in de tweede plaats zeggen dat zij hun buiten- landsche debiteuren gezamenlijk, die hun nog steeds tusschen de vier en zes mil liard pond schuldig zijn de ramingen loopen uiteen, een cadeau geven van laat ons zeggen 750 millioen pond, of negen milliard gulden. (De Duitschers die in de City zoovele millioenen opnamen die nu worden „stilgehouden" zullen straks kunnen terugbetalen in ponden 15 pet minder waard dan de ponden die hun werden geleend; want het is twijfelachtig dat de fiere Gity-menschen bij het uitlee- nen dachten aan zoo iets als een goud clausule). Daarentegen zal Londen de credieten die het pas te Parijs en New- York opnam moeten terugbetalen met 15 pet. opgeld; bij dit alles vooropgesteld, dat het disagio van het pond op het cijfer der eerste dagen blijft. Verder zal Engeland de levensmiddelen die het in het buiten land moet koopen het produceert eigen voedsel voor slechts zes weken in het jaar mitgaders zijn grondstoffen, 15 pet duurder moeten betalen. Daarentegen zal het zijn producten in het buitenland goed- kooper kunnen afzetten. Te oordeelen naar de ondervinding opgedaan in Duitschland, Frankrijk, Oostenrijk, enz. tijdens den in flatietijd, zal alles er eerst schijnbaar duurder worden, zal er meer geld in om loop moeten komen, zal men te dien ein de de drukpers aan het werk zetten, en zal men er geleidelijk kennis maken met alle wrange vruchten van de inflatie. Zoo lang men niet weet hoe ver die inflatie zal gaan kan men natuurlijk niet voor spellen hoever de gevolgen zullen reiken. Doch het is zeker dat het land met de ont troning van het niet alleen niet aan het einde is van ziin economische ellende, maar pas aan het begin van een reeks gevaren en problemen 'die waarschijnlijk niet zonder ernstige verschuivingen zul len kunnen worden opgelost. Totdat de in flatie is bezworen is alles mogelijk, gelijk onze Continentale ervaring met ontred derde geldstelsels genoegzaam heeft aan getoond. Ook de invloed op de buitenwereld is nog niet te overzien. Het staat wel vast dat wij in Nederland tijdens deze crisis in Engeland minder boter, zuivelproducten, vleesch, groenten, bloembollen enz. zullen kunnen verkoopen. Het staat ook vast, dat Frankrijk bijvoorbeeld er minder mode artikelen, parfums, wijnen en likeuren aan den man zal kunnen brengen. Verder is duidelijk dat veel minder Engelsche toeristen den eersten tijd naar Fransche badplaatsen, naar Italië, Wintersport of Riviera zullen kunnen gaan; waarschijn lijk zelfs zullen nieuwe wetten hun dit bemoeilijken. Snowden gaf m die rich ting reeds een wenk. Het is mogelijk dat, als de daling van het papieren pond maar ver genoeg voortschrijdt, Engeland door valuta-jagers zal worden leeggekocht; en het is waarschijnlijk dat straks een laag pond menige Engelsche industrie in staat stelt markten met goedkoope artike len te overstroomen. Inderdaad kwam met er reeds vóór de onttroning van het rond voor uit dat inflatie een geschikt middel was om Engeland weder lconkur- renzfahig te maken. Maar we hebben reeds wel genoeg gezegd om duidelijk te maken dat dit geneesmiddel erger is dan de kwaal. En ook wel genoeg om aan te toonen dat de kalmte der eerste dagen na het groote bericht niet goed is te be grijpen voor lieden die beseffen waar het om gaat. Kalmte is prachtig wanneer men eenmaal een gevaar of een toestand over ziet. Doch wijt vreezen dat de meesten zich nog geen rekenschap geven van de beteekenis van hetgeen zich in Engeland gaat afspelen. De zuigelingensterfte te L b e c k. Het proces tegen prof. d'r Dey- ke, Obermedizinalrat, dr Aistadt, prof. dr Klotz en de ziekenverpleegster Anna Schütze, die aansprakelijk worden gesteld voor het overlijden van talrijke met het vaccin van dir Calmette te Lübeck behan delde zuigelingen, zal op 12 October in die stad beginnen. Behalve een groot aantal getuigen zijn ook zestien deskun digen gedagvaard. Talrijke geneesheeren zullen voorts de beraadslagingen bijwo nen. Prof. Deyke zal o.a. worden verde digd door prof. dr Alsberg uit Berlijn. Het proces zal 2 h 3 weken duren. De cartonindustria De co- operatieve stroocartonfabrieken „De Vrij heid" te Veendam en „Ons Belang" te Stadskanaal, waar sinds lang gestaakt wordt, zullen, naar de „Nieuwe Winsch. Crt." meldt, zeer binnenkort weer in werking worden gesteld, met behulp van jonge landbouwers en zoons van loden- aandeelhouders. Door een sprinkhaan tot landing gedwongen. De Engelsche vlieger Campbell Black, d'ie te Nairobi in Kenya een tochtje maakte in een licht vliegtuig mot een vrouwelijke passagier, was gedwongen een noodlanding te ma ken, doordat er een sprinkhaan in de toevoerbuis van den carburateur was ge raakt, waardoor zijn motor afsloeg. Bij de landing kwam het toestel op zijn kop te staan en werd zijn schroef vernield. Black kreeg eenige schrammen in het ge laat; zijn passagier bleef ongedeerd. Van een vrachtauto geval len. In het dorp Ten Post (Groningen) waren Donderdag 'twee jongens op een vrachtauto geklommen van de N. V. Zaad- handel, v.h. E. Bolthuis, te Ten Post. Toen de snelheid van de auto toenam, sprongen de twee knapen er af. De ééne bezeerde alleen zijn hand. Het elfjarig zoontje van den heer P. Visser werd echter met een bloedende hoofdwonde opgenomen. In het academisch ziekenhuis te Groningen werd een ernstige hersen schudding geconstateerd. Vrijdagmorgen was de jongen nog niet bij kennis. Kermisrumoer. Donderdag avond hebben te Hillagom, waar dezer dagen kermis wordt gehouden, relletjes plaats jjehad'. Bij het sluiten der café's concentreerde zich de drukte in Hoofd straat en Meerstraat zoodanig, dat het verkeer werd' gestremd. De politie trachtte ruim baan te maken doch toen zij daarin niet slaagde, werd een slang op de waterleiding gezet om de straten leeg te spuiten. Er brak toen een hevig tumult los, waarbij a.m. een groot aantal leeige bierfleschjes door de lucht suisde. Een drietal groote spiegelruiten werd daardoor vernield. Toen ook de politie bekogeld werd, werd een charge uitge voerd en spoedig was de rust hersteld. Bange uren in een motor scheepje. Men meldt uit Katwijk aan de „Rotterd.": Donderdag verging een vaartuigje, de KW 12, juist buiten de Watering. Bij het uitvaren raakte het scheepje d'at bemand was door den eigenaar, den heer G. v. d'. Oever en door M. van Duyn, aan den grond'. Spoedig werd het toen door de golven overmand. Gevaarlijk werd de toestand voor de opvarenden toen het water kwam opzetten. Zij moesten op d'e giek gaan staan om het hoofd' boven water te houden. Intusschen werden maatrege len getroffen om de menschen te hel pen. Een flinke kerel, G. Vlieland, wist zwemmende met een lijn het schip te be reiken. Langs deze lijn werd een in de watering liggende vlet naar het vaartuig getrokken. Daar konden de schipbreuke lingen aan boord genomen worden. Ver kleumd waren ze daar ze ruim 3 uren in het water hadden doorgebracht. Te erger was dit voor den heer van den Oever, die pas van een vrij langdurige ziekte genezen was. Ook in ander op zicht was het voor d'ezen erg. Zijn scheep je dat met den motor ongeveer een waar de had van f5000, was niet verzekerd. Zeer hevige aardbeving geregistreerd. Het Kon. Magne tisch en Meteorologisch Observatorium te Weltevreden heeft een zeer hevige aardbeving geregistreerd op een afstand van 450 K.M. in de richting West-Zuid west, vermoedelijk in de nabijheid van het eiland Enggano ten Westen van Zuid- Sumatra. Het schijnt in Straat Soenda en om geving weer niet pluis te zijn. Gisteren heeft ook de Krakatau zich weer aange meld, de gevreesde, die na een jaar rust hooge modderzuilen tot 200 Meter boven het wateroppervlak heeft opgespoten. Vermoedelijk staat de geregistreerde be ving met deze verhoogde onderzeesche werking in Straat Soenda in verband. De Enggano-groep bestaande uit het zeer schaars bewoonde hoofdeiland en zes kleinere onbewoonde eilandjes behoort tot de residentie Benkoelen. Een wonderbaarlijke r e d- d i n g. Aan boord van de „Henry Horn" heeft zich, naar „De West" meldt, op de jongste reis naar Suriname het volgend vreemd geval voorgedaan: In den nacht na het verlaten van La Guaira verzocht een jong matroos, om zich even van de wacht te mogen verwij deren. Toen hij na twintig minuten nog niet terug was, begaf de eerste stuurman zich naar het achterdek. Daar vond men zijn hemd, broek en schoenen, wat het vermoeden wekte, dat de man overboord was gesprongen. Het schip keerde on middellijk terug. Op een gegeven oogen- blik hoorde men een stem, die angstig riep: „Henry Horn!" Terstond wierp men een reddingsboei uit, voorzien van een licht. Een sloep werd uitgezet. Het was een donkere nacht met hooge zeeën. Tot overmaat van ramp ging plotseling het licht van den boei uit en men vreesde reeds, dat alle moeite vergeefsch was ge weest, toen men ineens weer geluid hoor de. Met behulp van een zoeklicht werd eindelijk de boei teruggevonden, de dren keling bleek er aan te hangen. Overgebracht aan boord, zeide hij zich niet veel meer te herinneren, dan dat hij onwel was geworden en eenige kleeding- stukken had uitgetrokken, waarna hij zich ineens in het water voelde liggen. De redding van dezen matroos is werkelijk wonderbaarlijk. Staande spreken. In het regle ment van orde voor den gemeenteraad Van Velsen zal een bepaling worden op genomen, dat de leden voortaan staande het woord moeten voeren. W a a r d e 1 o o z e h a r i n g. Door de steeds minder wordende kans op uitvoer, blijven d'e exporteurs in ons land met een groote hoeveelheid haring van het vorig jaar zitten. Wegens de groote vangsten van dit jaar willen de afnemers geen oude haring meer koopen en is de waarde dezer ha ring tot ongeveer nihil gedaald. Een handelaar te IJmuiden heeft reeds zijn ouden voorraad opgeruimd door de haring naar de mestvaalt te doen ver huizen. Welke verliezen op d'ie manier geleden worden is gemakkelijk te begrijpen. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den gisteren de navolgende strafzaken be handeld: A. F. H., 38 jaar, poelier te St Jan steen, verdacht van diefstal van een rij wiel te Clinge op 25 Juli 1931 ten na- deele van L. van Campenhout. Eisch: 6 mnd. gev. straf. J. H. B., 23 jaar, varensgezel, zwerven de, thans in voorarrest, verdacht van verduistering van een rijwiel ten nadeele van Janse te Middelburg, op 5 Mei 1931 en van oplichting, ten nadeele van zekere Montaan, eveneens gepleegd te Middel burg op 30 Mei 1.1. Eisch: 3 mnd. gev. straf. P. H. J. V., 36 jaar, veesnijder te Hein- kenszand, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet: le met een motorrijtuig over een weg rijden, terwijl 'men verkeert onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank, dat men niet in staat moet worden geacht het motorrijtuig naar behooren te kunnen besturen; 2e. als bestuurder van een motorrijtuig op de eerste vordering van een ambtenaar niet het rijtuig doen stil houden, werd veroordeeld tot 2 mnd hechtenisstraf en ontzegging van de be voegdheid om motorrijtuigen te besturen voor den tijd van 1 jaar en bovendien voor het tweede feit tot een maand hech tenis. Verdachte, ter zitting verschenen, er kende de hem ten laste gelegde feiten te hebben gepleegd, en zeide dronken te zijn geweest. De verdediger van verdachte, Mr Kui pers, advocaat te Middelburg, bevestigde eveneens de dronkenschap van verdach te, laatstgenoemde was zoo dronken ge weest, dat hij de politie, die op den weg stond, niet heeft gezien. Verdachte heeft evenwel, volgens verdediger, niet den op zet gehad den politieman omver te rijden De Officier van Justitie eischte beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. De verdediger vroeg, nu verdachte al 7 weken in voorarrest gezeten heeft en zijn rijbewijs toch wel zal moeten missen, een lichtere straf. Verdachte heeft zich thans bij een geheelonthoudersvereniging aan gesloten. Een voorwaardelijke veroordee ling met bijzondere voorwaarden zou vol gens verdediger hier wel op zijn plaats zijn. G. K. v. d. B., directeur van de N. V. Vee- en Vleeschhandel, v. h, Firma J. Hakker, te Koudekerke, was in hooger beroep gekomen tegen een vonns van den Kantonrechter te Middelburg, waarbij hij wegens overtreding van de Arbeidswet (als hoofd en bestuurder van een onder- neming, waarin arbeid wordt verricht, in een werkplaats niet zorgen, dat aldaar aanwezig is een arbeidslijst, werd veroor deeld tot een geldboete van f 1 of 1 d. De Ambtenaar van het O. M. had even eens appèl aangeteekend. Eisch: bevestiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. G. F., 20 j., reiziger te Wemeldinge, in voorarrest, verdacht dat hij in 1930 en 1931 opzettelijk als reiziger in dienst hij de N.V. Hollandsche Mij. Ed. Laurens Le Khedive te 's Gravenhage, le. ongeveer 72.330 sigaretten, die hq ten verkoop onder zich had, althans de geldelijke opbrengst van die sigaretten ten bedrage van f 1003.07, wederrechtelijk zich heeft toegeëigend; 2. de geldelijke opbrengst van ongeveer 52.000 sigaretten toebehoorende aan voor melde Mij. ten bedrage van f 641.19, welke sigaretten hij: in verschillende partijen had verkocht, heeft verduisterd. Verdachte door den President onder vraagd, erkende de hem ten laste gelegde feiten te hebben gepleegd. Verdacl' te's va der heeft reeds een groot bedrag van het verduisterde terugbetaald. De Off. van Justitie, requisitoir ne mende, zegt dat het gezin waaruit ver dachte komt, een uitstekend gezin is. De Off. eischt thans een gevangenisstraf van 2 maanden voorwaardelijk en 4 maanden gevangenisstraf onvoorwaardelijk. De verdediger van verdachte sluit zich aan bij het requsitoir van het O. M. en zou gaarne zien, dat verdachte voorwaardelijk werd veroordeeld. R. M., 32 j. kapitein van het Engelsche stoomschip „Dona Florra" te Middles brough (Engeland) was door den Kanton rechter te Terneuzen vrijgesproken van de hem ten laste gelegde overtreding van het Reglement op rivieren en kanalen (In het Kanton «Terneuzen zonder ver gunning van den Hoofdingenieur Direc teur van den Rijkswaterstaat met een stoomvaartuig het Rijkskanaal te Terneu zen bevaren met een te groote snelheid) tegen welke beslissing de Ambt. van het O. M. hooger beroep aanteekende. Eisch: Vernietiging van het vonnis van van den Kantonrechter en veroordeeling tot een geldboete van f 25 of 25 d. h. H. de K., 50 j., controleur te Rotterdam was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Terneu zen waarbij hij wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet (het ais bestuurder van een motorrijtuig over een weg rijden, terwijl het motorrijwiel niet is voorzien van een spiegel) werd veroordeeld tot een geldboete van f 1 of 1 d. De Off. van Justitie eischte bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Uitspraak 2 October a„s. Dood' door schuld. Do recht bank te Assen heeft vonnis gewezen in de zaak tegen J. M. R., reiziger te 's Gra venhage, die terecht heeft gestaan ter zake, 'dat hy als bestuurder van eein auto in den nacht voor de T. T.-races, roekeloos, onvoorzichtig en onoordeel kundig zou hebben gereden, waardoor z(jn auto; waarin zich nog een drietal per sonen bevond1, te Smilde in de Drentsche hoofd vaart is gereden en waarbij de ren ner M. van Dijk uit Tiel is verdronken. De verdachte werd tot drie weken hech tenis veroordeeld. De eisch was zes- weken. De leemten in de Motor- en Rijwielwet. Voor d'en kantonrechter te 's Gravenhage heeft dezer dagen weer eens een jongmensch terecht'gestaan, dat zich aan overtreding der wet had schuldig gemaakt d'oor zonder rijbewijs zich te oefenen in het motorrijden. Weliswaar zat zijn leermeester op d'e duo, maar de kantonrechter was het volkomen met den politie-dienaar eens, die hem had gever baliseerd, aangezien de wet onder leeren rijden verstaat, dat men iemand naast zich heeft, die rijbevoegdheid heeft en ieder oogenblik het stuur kan overne men. De ambtenaar maakte op een vraag van het jongmensch, hoe men dan moest lee ren motorrijden, de opmerking, dat zulks dan maar in een motor met zijspan moest geschieden, maar daarop antwoordde de jonge man zeer juist, dat zulks alleen geldt voor rijbewijs A, n.l. voor motor rijtuigen op meer d'an twee wielen. De kantonrechter vond' het geval ook nogal dwaas, en als een echte Salomo achtte hij den overtreder wel schuldig, maar legde hem geen straf op. VLISSINGEN. Veiling van 25 Sept. Blauwe druiven 2952, tomaten 513, keswick 3, Jacq. Lebel 15, Transp. de Croncel 1618, grauwzoet 3, Gron. kroon 10, Gravensteiner 3, Sterappel 811, Princesse Noble 3, Manks Codlin 7, Pip ping 5, Ermgaard 6, tuinzoet 8, Gieser Wildeman 610, jutten 16, Petit Mar- guerit 8, Bé. Durandeau 6, Bé de Merode 710, Hertogin Elsa 18, Bé Hardy 18 29, Bé Aremherg 7, Maagdepeer 910, William Duchesse 212, Triumphe de Vienne 2026, Sold. Laboureur 7, Gons. a la Cour 78, marsepijen 1011, Keizer Wilhelm 7, Ghaumontelle 6, Bramen 13 21, uien 22,5, spinazie 917, sprui ten 722, kleine peen 1,5, postelein' 11 14, princessen 2737, snijboonen 18 39 ct. alles per k.g.; kipeieren 50, poelje- eieren 2330 ct, beide p. 10 stuks; boe- rekool 2, roode kool 14, savoye kool 1 5, bloemkool 11 -18, sla 0.1—-2, Conton- ner witkrop 1,5, komkemmers 0,53, netmeloenen 25 3d, s ''ikermeloenen 21 ct., alles p. stuk. Selderie 22,5. prei -1 5,5, peen 4,5-5, kroten 3—4, rammenas 2,53, raper. 0,51,5 ct. alles p. bos. andijvie 740 peterselie 313 ct., hei de per kist; blauvso eigtnü. 33lil, witte aardappelen 34- 56, late blauwe 33—42 ct. alles p. 10 k.g. Dahlia.'s S— 7. asters 4 5 ct., beidt p hos; augurken 2) -4ii ct. p. 100. GOES. Veiling van 25 Sept. Kassnijboo- nen 3638, snijboonen 1422, idem uit schot 46, kasrentegevers 31, reutegevers 2531, stokprincessen 30—32, dubb. princessen 1021, Wagenaarshoonen 11 13, spinazie 9, spruiten 812, idem uitschot 13, uien 5, kroten 1.501.90, tomaten 16, augurken 814, aardap pelen 4, blauwe druiven 3240 gld. alles p. 100 k.g.; bloemkool le soort 616. idem 2e 38, roode kool 34, witte kool 13, savoye kool 26, meloenen 824, witte komkemmers 1, augurken 0.17 0.18, siercalabassen 0.60, kropsla 0.10 0.60, andijvie 1.70 gld. alles p. 100 stuks, bloemen 8, rammenas 12, wortelen 1 9, selderie 0.90 ct. alles p. 100 bos. KAPELLE. Groote veiling van 25 Sept. Zure Kroetappels 0.500.80 per 100 Kg. Kleine veiling: Goudreinetten 210, d. Bellefleur 28, Slerappels 413, Transp. de Croncels 414, Jacqes Lebel 28, Groninger Kroon 2—7, Princesse Noble 38, Hondsmuil 25, Lanes Prince Al bert 48, Bismarck 25, Landsberger Reinette 4, Pomme d'Orange 2—8, Lin- denappels 25, Tuinzoet 37, Bloem zoet 2—7, Campagnezoet 24, Cox Or. Pippin 412, Notarisappejs 37, Udo- appels 24, Peperappels 24, Court 25, Warnersking 25, Oranje Reinette 5, Grauwzuur 24, Zoete Roode Ribbe- ling 3—8, Fransche Bellefleurs 34, Pre sent van Engeland 4, Lady Hennyker 4, Calville 6, Huismanszoet 13, Ganze- bout 36, Clasieappels 34, Bauman's Reinette 5, Reinette d'Or 3—7, Annanas Reinette 14, "lembour Mortier 25, Cox Pomona 7, Koolappels 3, Gold Per- main 25, Gulderlingen 5, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Hardy 8-13, B. Wilhel- mina 2-5, B. Lebrun 8-10, B. de Merodc 6-8, B. v. d. Ham 3-5, B. Bouquet 12, Sou venir de Congres 7-12, Doyenne du Go- mice 30, Bonne Louise d'Avranches; 8-20, Duchesse William 2-14, Nouveau Poiteau 2-11, Soldat Laboureur 2-9, Maagdeperen 4-10, Jodenperen 2-7, Pondsperen 1-6, St Reiney 2-6, President Roosevelt 8, Seigneur d'Esperen 7-12, Le Curé 3-7, Groene Juffers 69, Sijsjesperen 5 7, Bon Cretien "William 4, Tri- umphe de Vienne 14-27, Wintersuikerij 1-3, Zwijn drechtsche Wijnperen 6-14, Comtesse de Paris 5-8, Poppeperen 3, Dubb, Bergamotten 2-7, Carbonkelperen 3-8, Kruitperen 2-7, Peren zonder zaad 3-6, Winterlouwtjes 5, Bezy van Scho- nouwon 2-6, Herzogin Elsa 8, alles per 100 K.G. Diversen: Druiven 26-42, Bramen 25, Dubb. Princessen z, dr. 18-21, Rijnsche Spekboonen 9, Rentegevers 19, Snijboo nen 5-12, Spinazie 11, Spruiten 3-12, Uien 3, alles per 100 K.G. Bloemkool 1-4, Roode kool 1, beide per stuk. Prei 6 per bos. Andijvie 1.50-1.60, Kropsla 0.30-0.60, beide per krop. Perziken 1-2, Noten 50-54, beiden per 100 stuks. Tomaten 1-4 per pond. Van 1825 Sept. IERSEKE. Ondertrouwd: Hermanus Cornells Jansen, 25 j. jm. te Kruiningen en Johanna Ariana Wesdorp, 21 j. jd. Gehuwd: Jan Anthonij Lindenberg, 27 j. jm. en Hubrechta Daane, 21 j. jd. Overleden: Magdalena Verijzer, 74 j., wed. van Marinus de Koster. Levenloos aangegeven: een kind van het mannelijk geslacht van Johannes Ser- vaas en Maatje Pekaar. Van 1724 Sept. KRUININGEN. Geboren: Krijn, z. v. Marinus Kanaar eu Maria Nieuwdorp; Cornells, z. v. Jan Meijer en Louisa van Weele; Cornelia Adriana, d. v. Norbertus van Kruijssen en Adriana Maria Rijk; Pieternella Anna Jacoba, d. v. Dirk Trouwborst en Helena Seraphina Maria Timmerman. Stand van hedenmorgen 10 uur. Directeui R. Bureau: Lang Tel.: Redactie Postrek* Bljkantoo Firma F. P. DHl Stand van gistermiddag 3 uur 775. Licht op voor fietsers- Zondag 7 uur 28 min. Maandag 7 uur 27 min. Een zaal Toen in 1914 uitbrak, werd dooL woord gesproken,! moment de natiof nale geschillen ml En getrouw aal S.D.A.P. toen ookf geering gesteund hecht aan de gel dieten. Wij beleven nu Het kraakt en En indien ooit, overtuigd zijn, is het met onze blijft en dat we nil van groote tekortel Er was dan ook| wachten, dat de gen om tot een komen een ne nemendheid worden gesteund. Natuurlijk niet voorgestelde maal zouden worden tl wel zóó, dat het pl sluitend te makerf zou vinden. Maar zoo is het Inplaats van de tracht b.v. „Het \j verdacht te maken Met instemming I wat het liberale I optreden van hel orgaan schrijft: „Ergerlijk is hetL (boven een artike| nota)' Financiën leiding. Wie toch zl lijken tijd, dien wi| leiding toekomen, Minister van Final Wij signaleeren aanslagen op de vcj waarin een zeer er van de bedoeling^ Als wij er eindelij vetgedrukte: „Achtf het Invaliditeitsfo doen dan den indr. langhebbenden, dat) zelve zal worden v<L zeker genoeg aangel een juist denkbeeld waarop de S.D.A.Pl Regeering heeft inJ Waarlijk, zoo ve] mieserige venijnigl niets ontziende van „De Tribune","] gekuischte taal afcL van de arbeiderskla ring-Ruys neemt de| op de werkers. 7 personeel, 8 millio 11 millioen door ve rechten." Men versta ons weL tegen, dat „Het Vol de voorstellen vanl deden dat ook. Maal „Het Volk" op het ring op de offervaar| van saamhoorigheic sche volk geantwoor making van de beu geering en misleide] hare voorstellen. Men had van een van de Nederlandse, heeft, iets anders m| wel in de eerste dat het een landsbl van ons allen, van man, en van den l£ het deficit gedekt dan de aankondigi] stellen,- om daartoe de grondslag hadc. van een compromi tijden altijd de voorl eenzijdige meerderhl „Het Volk" is blijkb/ tig geweest, dat in vele ontevredenen, h| Paganda om zoo te zoo maar voor het t dan ook uit den moe Met genoegen mak] spraken van „Het Vooreerst omdat h

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 10