DE ZEEUW TWEEDE BLAD. mementen door lONTEIJNE. 83ste Nederlandsch Landhuishoud- kundig congres. ZONDER PRIJSVERHOOGING Staten-Generaal Uit de Provincie. hoopt D.V. St-Philips- de Bogard- XERS. ntervlinder L.1Ó1W, levelend: L. Biezelinge. N. voor: Acte diploma's. Middelburg. ÏKOEK, t g", Middel- KPAARD ar. aan phaartsdijk. per ons. t. per ons. ct. per ons. 6-8-10-13 c. Langeviele. Coach 1931. ANSE, i, Goes. fGERS, iden, b.v. Br. letter Goes. Broekema, K. 1. Z. invraag. ade. UIEN. z, Souburg. en 90 cent. Bhakt 70 ct. Iele, M'burg. |ik bod, HOOI. 3CHOUWE- /emeldinge 4HUIS, Goes, op. bewoner. de reke- JENJARIGE SOETHEER, igd: >OMEN, Iger. Desge- Br. lett. G, oes. CELHUIS, |s en waterl. larkt 1182. 187, M'burg. IRS, tESCHIERE ie. LA.) fcn prijs. IZandt KALFKOE, 1ALJAARS, Lerka |nd STER Imeijaard SJE, |en geheelen ige Noord- genwoordige )DE goffau, VAN VRIJDAG 18 SEPT. 1931, No. 296. Dit congres werd gistermiddag in de groote zaal van hotel Brittannia te Vlissin- gen geopend door den heer Mr A. G. A. Ridder van Rappard te Tiel. De opkomst was gistermiddag nog niet druk. De voorzitter wil over de crisis niet veel zeggen, daar reeds door onge- veel alle voorzitters der groote landbouw- maatschappijen hierover gesproken is. Het is 85 jaar geleden, dat onze ver eeniging is opgericht. De groote crisis van 1818 was wei voorbij, maar tal van vooraanstaande personen waren van mee ning, dat door zich te vereenigen nuttig werd kon worden verricht voor den land bouw. De regeering heeft in den loop der ja ren vaak rekening gehouden met de reso luties en besprekingen op onze congres sen. Menig wetsontwerp was het gevolg van de weloverwogen adviezen onzer con gressen. Behalve de nationale congressen wordt ook om de twee jaar een internationaal congres gehouden. Men wilde dit inter nationaal congres in 1933 in Den Haag doen houden, maar helaas de Nederland- sche regeering weigerde op de begrootin gen van 1932 en 1933 telkens voor dit doel f 10.000 uit te trekken. Spr. betreurt deze houding van onze regeering, want zulk een congres is van groote beteekenis. Hongarije zal nu het congres in 1933 ontvangen, niettegenstaande ook daar de crisis heerscht. Spr. hoopt, dat de toestand zoodanig zal verbeteren, dat in 1935 met steun van de regeering in Nederland het internatio naal congres zal kunnen worden gehou den. De vereeniging bestaat dus 85 jaar. Hpr. herdenkt dankbaar de oprichters en con stateert, dat de congressen zich in stijgen de belangstelling mogen verheugen. De oude garde is op haar post gebleven en de jonge generatie toont ook haar belang stelling. Met de beste wenschen voor bet welslagen van het 83e congres, verklaart spr. het voor geopend. Vervolgens verwelkomt spr. den Com missaris der Koningin in Zeeland, den burgemeester van Vlissingen, de heeren Kakebeeke en Mansholt, resp. adviseur en inspecteur van den landbouw, Dieleman en Siebenga, voorzitter en secretaris der Zeeuwsche Landbouw Mij., den voorzitter van het Kon. Ned. Landbouw Comité, de leeraressen hij 'het Landbouwhuishoud- onderwijs in Zeeland, de Kilder van Noor den, regeerings-conxmissaris, Van Dussel- dorp en Van Vloten, leden van Gedep. Sta ten, Kielstra, oud-secretaris der Z. L. M., dr van Rijn, de Kamerleden Jac. Vos en Ament. Jhr Van Vredenburch, oud-voor zitter der Z. L. -M. en Stroink, voorzitter van het Centraal Bureau. De Commissaris der Konin gin in Zeeland, spreekt hierna als eere-voorzitter van het congres en als voorzitter van het Provinciaal Bestuur een woord van welkom, speciaal tot de bezoe kers van buiten Zeeland. Spr. juicht het toe, dat de vereeniging evenals in 1921 haar lustrum in Zeeland komt vieren. Zeeland toch is de landbouwprovincie bij uitnemendheid. Landbouw en veeteelt, en ook later de tuinbouw konden hier welig tieren. De Zeeuwsche producten hadden een goeden naam en afzet. Thans echter zijn de tijdsomstandighe den ernstig. Zeeland lijdt zwaar onder den druk der tijden. Met groote bezorgd heid ziet de landbouwer de toekomst te gemoet. Toch zal hij den moed niet laten zak ken. De fiere spreuk in het Zeeuwsche wapen heeft nog haar kracht. Met Gods hulp en zoo noodig den steun der Overheid zal de strijd der landbou wers ten slotte moeten eindigen in een vic torie. Daarvoor is de taaie doorzettings kracht van do Zeeuwsche landbouwers waarborg. 'Mogen ook de besprekingen op dit con gres den landbouw ten goede komen. Ver schillende onderwerpen, die vandaag en morgen aan de orde komen, zijn ook voor Zeeland van groot belang. De burgemeester van Vlis singen riep vervolgens de congressisten een welkom in Vlissingen toe. De heer Mr P. Dieleman, voorzit ter der Z. L. M., sprak do verwachting uit, dat op 'dit congres goede richtlijnen zullen worden getrokken en grondbeginse len neergelegd, waarvan we bij onze ver dere actie kunnen uitgaan. Mogen we er hi slagen een „groen front" te vormen. Spr. betreurde de houding der regee ring, die geen gelden wilde uittrekken voor een internationaal lan-dbouwcongres. V'aarom vraagt Spr. moet onze landbouw altijd door de regeering worden achtergesteld? Spr. juicht het toe, dat men het depar tement van landbouw weer gaat voégen bij handel en nijverheid. Spr. hoopt, dat aan het hoofd van dit departement een krachtig man moge komen te staan, bij gestaan door goede adviseurs. De voorzitter doet daarna mede- deeling van verscheidene ingekomen stuk ken, in hoofdzaak berichten van verhin dering en spreekt er zijn leedwezen over fit, dat door een vergissing ds J. S. Hartjes te Vlissingen niet is genoemd on der de leden van het eere-comité. De heer Mr A. G. A. Ridder van Rap pard wordt vervolgens bij acclamatie als bestuurslid herkozen. De rekening over 1930 wordt vastge steld in ontvang op f 1877.4614, uitgaven f 904.5214, alzoo een batig saldo van f 972.94. Dhr W. Kakebeeke te Goes wordt benoemd tot lid van de commissie tot het nazien der rekening en verantwoording over 1931. Hierna hield de heer dr. ir. J. C. Dorst, te Leeuwarden, zijn referaat over het Ne- derlandsche pootgoed, waarvan wij gis teren reeds den hoofdinhoud weergaven. Discussie. Jhr J. van Vre denburch te 'Capelle (België) is het geheel met den heer Dorst eens. Er moet afdoende controle op den uitvoer komen, want er wordt schandelijk misbruik van onzen goeden Nederlandschen naam ge maakt. Er wordt pootgoed uitgevoerd door z.g.n. Bonden en ondernemingen, die dik wijls heeten te zetelen op achterkamertjes in derde klas straten, maar in werkelijk heid niet bestaan. De adressen zijn meest al gefingeerd. In het handelsregister ko men deze „ondernemingen" niet voor. Ze zijn moeilijk te achterhalen, want ze bedienen zich van expediteurs even over de grens, die de artikelen verder stu ren ende gedupeerden zwijgen meestal. Nederland heeft den uitvoer van zaai en pootgoed nog niet aan controle onder worpen. Dat is de oorzaak. Ook moeten landbouw en handel samenwerken in het belang van den Hollandschen naam en het aantal merken, dat nu verwarrend werkt, beperken. Er moet een rijksmerk komen, want de knoeierij tiert welig. Het is begrijpelijk, dat de Belgische autoriteiten zeggen: Waarom houdt Ne derland niet' beter toezicht op zijn uit voer? Dr van Rijn, landbouwconsulent te Rome, wees er op, dat de uitvoer van pootaardappelen voor Nederland van groote beteekenis is. Spr. brengt een eere- saluut aan de 'bona fide handelaren, die in dit opzicht pionierswerk hebben ver richt. Maar helaas, is eenmaal een goed afzetgebied gevonden en loopt alles goed, dan komen de haaien en bederven den goeden naam van ons land. Spr. deelt mede, dat de Italiaansche regeering heeft besloten alleen pootaardappelen toe te la ten, die vergezeld gaan van certificaten van erkende keuringsdiensten. Daardoor zijn in Italië de moeilijkheden ondervan gen. Alleen zal het zaak zijn de keurings kosten zoo laag mogelijk te houden. Nadat dr Dorst nog in het kort de ge maakte opmerkingen had 'beantwoord, en de voorzitter den wensch had uitge sproken, dat de regeering aandacht aan de hier uitgesproken wenschen zal schen ken, werd de middagzitting gesloten. Officieels ontvangst. Des avonds te acht uur had ten Stad- huize de officieele ontvangst plaats. De burgemeester, de heer G. A. van Woelderen, heette allen hartelijk welkom. Deze Vereeniging hield in Zeeland haar jaarlijksch congres te Middelburg in 1862, 1913 en 1921; te Goes in 1851 en 1890 en te Zierikzee in 1874 en 1902. Spr. weet daarom uit ervaring hoeveel belangstel ling er in onze landbouwende provincie voor haar nuttigen arbeid bestaat. Spr. stelt het op 'hoogen prijs, dat dit jaar de keuze gevallen is op Vlissingen, het Zeeuwsche verkeersknooppunt, dat het aan zijn trias haven, industrie en strand dankt, dat het gegroeid is tot Zeeland's grootste gemeente, maar waar landbouw en veeteelt rechtstreeks weinig worden be oefend. Spr. mag het beschouwen als een nieuw bewijs voor den breeden ruimen blik van. het bestuur, dat bet 'belang in ziet van een bloeiende export-centrale voor de Zeeuwsche producten, dat het on ze Zeeuwsche havenplaats, die over 1 a 2 jaar voor het snelverkeer geoutilleerd zal zijn, komt bezoeken. De zooeven genoemde in het midden van zoo vruchtbare eilanden gelegen zus teren zullen steeds de Zeeuwsche land bouwcentra bij uitnemendheid blijven, in wier bloei wij ons hier hartelijk zullen verheugen, maar daarnaast behoeft het nijvere Vlissingen geen eenigszins uitzon derlijke positie meer in te nemen, want bij een modern geoutilleerd agrarische provincie behoort tegenwoordig een goede haven, de poort waardoor nieuwe wel vaart moet kunnen binnentreden. Spr. wijst op den grooten invloed van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij, in denzelfden tijd en door dezelfde gedach ten geboren als deze vereeniging. Naast de jarenlange voorlichting door uwe ver eeniging en de belangrijke regeerings- bemoeienis der latere jaren, aldus spr., heeft de Zeeuwsche landhuishoudkunde buitengewoon veel aan de Z. L. M. te danken. Gij hebt voor het eerst op uwe congres sen de landbouwers uit alle provincies bij een gebracht en hen geleerd over alge meen Nederlandsche landbouwbelangen gemeenschappelijk te beraadslagen. Daar op zijn de landbouwtentoonstellingen ge volgd, de zeer groote vooruitgang van het landbouwonderwijs, verbetering van land- bouwmachinerieën en kunstmest, krach tige ontwikkeling van den tuinbouw, ver betering van paarden, vee en pluimvee fokkerij, van de zuivelbereiding en van zoovele andere nuttige zaken. En nu zitten wij helaas midden in de malaise, maar wij zullen ze evenals na de 80er jaren weer te boven komen. Moeilijke tijden kunnen stalend, verbe terend, louterend, zuiverend werken. Ik hoop, dat uw congres in alle opzich ten zal welslagen. Ik hoop, dat gij allen tevreden zult zijn met uwe verzorging en verpleging in het door de Stoomvaart Maatschappij Zeeland zoo goed geëxploi teerde Hotel en dat gij ook van uwe ex cursie over ons onvolprezen eiland, den tuin van Zeeland, blijvend aangename herinneringen zult bewaren. Spr. stelt een dronk in op den voortdurenden groei en bloei van het Nederlandsch Landhuis- houdkundig congres. De voorzitter van het congres, de heer RiddervaaRappard, zeide dat het wellicht wat vreemd heeft geleken, dat men er prijs op stelde te Vlissingen bij een te komen, waar men geen overwegen de landbouwbelangen heeft. Maar al is het waar, dat de Vlissingers zich niet veel aan den landbouw hebben laten gele gen liggen, daar Vlissingen aan den zee kant ligt, toch heeft het ook de belang stelling van den landbouw. Spr. heeft zich meermalen op de hoogte gesteld van de plaatsen waar het congres vergaderde en van haar geschiedenis en hoewel het niet makkelijk zal gaan den burgemeester van Vlissingen, die een bekend historicus is, iets nieuws daaromtrent te vertellen, toch zijn er onder de aanwezigen wellicht met wie dit wel het geval is. Het is toch ook voor den landbouw van groot belang, dat Vlissingen het eerst in 1472 het juk der Spanjaarden afwierp, toen Al va na den val van Den Briel, nieuwe troepen in Vlis singen wilde vestigen, die echter op aan raden van Jan van Kuyk niet werden toe gelaten, terwijl men de kleine bezetting Walen uit de stad joeg. Dit was op 6 April 1572. Het is van belang dat Vlissin gen zooveel zeehelden heeft gekend, als de Evertsen, de Bankerts, Jan en Joost de Moor, Engel de Ruijter en ten slotte onzen grooten zeeheld Michiel. Het is van groote beteekenis, dat Vlissingen steeds een der 7 groote havens is geweest, dat er een der grootste scheepswerven en machinefabrie ken is gevestigd, dat de Zeeland de krach tige keten vormt tusschen het vaste land en West-Europa. Spr. stelt de vraag of geen der aan wezigen zich aan een misbruik heeft schuldig gemaakt, omdat hij anders het gevaar voor toepassing van de oude straf, het loopen met een keten van stee- nen, zou moeten ondergaan. Dat er in 1566 22 schepen met wijn uit Spanje en Frankrijk aan kwamen, is een blijk van band met den landbouw en dit is ook de naam Kaaskade, die wijst op den export van dit artikel. Spr. weet, dat ook Vlissingen lijdt onder moei lijke tijden, maar hoopt, dat door de ver betering der haven een tijdperk zal aan breken van nieuwen bloei en wenscht den burgemeester toe, dat hij nog lang aan het hoofd moge staan van de plaats, die Karei V reeds noemde: De Sleutel der Nederlanden. Spr wijdde een dronk op den voorspoed van Vlissingen, van den burgemeester en van den raad. (In stemming.) Na deze ontvangst bad een samenzijn in Britannia plaats. (Zie voor vervolg Eerste Blad.) HET PETIONNEMENT DER DAGBLADPERS. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". TWEEDE KAMER. Aanvaarding voorzitterschap. De door H. M. benoemde voorzitter, de heer mr J. R. H. vanSchaick heeft gisteren het voorzitterschap aanvaardt met een rede waaraan het volgende ont leend is: De voor mij zoo vereerende uitslag der stemming over het voorzitterschap en de wijze, waarop ge dien op een door het reglement van orde niet gekende wijze hebt willen onderstreepen, hebben mij ten zeerste getroffen. Mij gesteund voelend door deze uiting van vertrouwen, neem ik gaarne opnieuw de leiding van onze College op mij. We leven in bewogen tijden. Ook in het Parlement zal in verband daarmee over gewichtige volksbelangen moeten worden beraadslaagd en beslist. De verontrustende toestanden en ge beurtenissen in andere landen en wereld- deelen gadeslaande, mogen we echter ons land en zijn bewoners gelukkig prijzen, dat, al neemt de bekommering toe, van eenige ontreddering, verwarring of natio nale verscheurdheid geen sprake is en ook geen sprake behoeft te zijn. Stemt dit tot groote dankbaarheid, anderzijds maant een en ander ons als volksverte genwoordigers er naar ons vermogen voor te waken, dat ons volk zonder al te ern stige schokken, deze zorgelijke tijden kan blijven doorstaan. Ons streven zij vooral gericht op de een heid des vredes, die het best wordt be waard, indien men elkanders lasten zoo veel mogelijk tracht te dragen en te ver- deelen. Hare traditie getrouw zal de Kamer ook dit jaar in diepen ernst en zonder kunst- matigen hartstocht de volksbelangen trachten te dienen naar beste weten. Mogen zij, die ons afvaardigden, daar bij levendig en tevens welwillend beseffen, dat al kan de critiek op veel van het be staande gegrond zijn, de staatsmans kunst, een zeer moeilijke is. Terwijl ik in Godsvertrouwen het voor zitterschap aanvaard, stel ik U voor thans met onze werkzaamheden een aan vang te maken. Op de rede, die staande werd aange hoord, volgde een hartelijk applaus bij alle fracties. Gisteren is door een delegatie van de Nederlandsche Dagbladpers het petition nement voor ontwapening aan den voor zitter van de Assembléé van den Volken bond, den heer Titulescu, aangeboden. Nadat de delegatie door Minister Bee- laarts was voorgesteld, hield de voorzit ter van de Dagbladpers, de heer Henny, een rede, aan het einde waarvan hij een fraaie oorkonde over de resultaten der petitie overhandigde. Titulesco verklaarde hierop, met diepe ontroering als voorzitter van de Twaalfde Volkenbondsvergadering uit de handen der delegatie van de Nederlandsche Dag bladpers het schitterendste en meest con crete getuigenis van den wil van een volk om een einde te maken aan den bewape ningswedloop, in ontvangst te nemen. De daad der Nederlandsche Dagblad pers eert hoog haar vaderland, het jour- nalistenberoep en de geheele menschheid. Sinds langen tijd is de naam van Neder land gelijkluidend van vredeswil en vre desorganisatie. Ik richt, aldus Spr., tot uw vader land, tot de verheven souvereine Koningin Wilhelmina, de verzekering van mijn die pen eerbied en groote onbeperkte bewon dering. Maar uw daad eert ook de Pers, die gij met zooveel gezag vertegenwoordigt. Op een oogenblik, waarop sommigen te gen de pers het onrechtvaardige verwijt richten, de gemoederen op te hitsen en niet toe te staan, dat de eendracht in de zielen der volkeren neerdaalt, ofschoon toch de dagbladen slechts de woorden van staatslieden registreeren, die zij getrouw moeten weergeven, komt gij, Nederland sche journalisten, in uw naam en in naam van uw collega's van overal het meest doorslaande dementi aan die onrechtvaar dige critiek geven door te bewijzen, dat de pers op de hoogte is van haar, vooral thans zoo moeilijke taak. Gij hebt de ont wapeningspetitie georganiseerd en gij zijt schitterend geslaagd. Ik gevoel ten volle den ontróerenden ernst van de taak, die uw ontwapenings- petitie mij oplegt. Ik ben slechts de be waarder van deze bevestiging van het ge loof en den wil van het Nederlandsche volk. Ik moet haar aan den voorzitter van de ontwapeningsconferentie overhandi gen, die dan van den eersten conferentie dag af, aan zijn collega's zal kunnen ver klaren: „Mijne heeren, uw werk voor ont wapening heeft reeds bij volksstemming de goedkeuring verkregen van een der edelste volken van Europa." Bffe. 4écfapafton,Si ik M» ©osJfêjeerÉmdaia ra deAsus de is ano uppoBtenanf a Coao Ééa f*papto pofifiqaea da pays, eat ësenfée» au nom de ceti^-cl aa I&. fËmmimdejw dejfisfeSES pap te, Een reproductie van de oorkonde, gister te Genève aangeboden. Hieronder volgt de vertaling der oorkonde: PETITIONNEMENT VOOR INTERNATIONALE ONTWAPENING, van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapeningsconferentie in Februari te Genève te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijk- heid, die maatregelen te nemen, die tot ontwapening der naties zullen leiden. Deze verklaring, onderteekend door 2.438.908 Nederlanders boven de 18 jaar, be- hoorend tot alle politieke richtingen des lands, wordt namens hen aan den Voor zitter van de Assemblée 1931 van den Volkenbond aangeboden door het bestuur van de Nederlandsche Dagbladpers. September 1931. J. W. HENNY, Voorzitter. W. J. G. VEENH0VEN, Secretaris. DE EFFECTENHANDEL TER BEURZE. Geen voorstel tot sluiting van de beurzen. Gisteren is een bijeenkomst van de besturen van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, de Ver eeniging van Effectenhandelaren te Rot terdam en van den Bond voor den Geld en Effectenhandel in de Provincie, ge houden, waarin mede de heer J. A. Luys- terburg, als lid der Commissie van Bij stand voor de Uitvoering van de Beurs wet 1914, aanwezig was. De vergadering was belegd in verband met de groeiende ongerustheid, welke zich langzamerhand van het Nederlandsche publiek dreigt meester te maken en welke vooral in de laatste dagen meer en meer ter beurze tot uiting komt. Met algemeene stemmen is besloten geen voorstellen te doen aan den minister van Financiën om tot sluiting van de beurzen over te gaan. Het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel zal bij het vaststellen van de prijscourant ten scherpste toezien, dat de koersen niet ten'onrechte en noodeloos worden gedrukt door invloeden, welke hun grond niet vinden in de werkelijke marktpositie. Aldus zulle excessen worden tegengegaan. Eenstemmig heeft de vergadering zich verplicht geacht het publiek ten sterkste te waarschuwen zich niet door een pa niekstemming tot ongemotiveerde ver- koopen te laten verleiden. DE WATERSTAATSBEGROOTING. Verbetering van het Hellegat. Het is de bedoeling om, nadat het thans in uitvoering genomen gedeelte van den stroomleidenden dam voltooid is de verdere voortzetting van het werk, waarbij ook de aanvankelijk ontworpen aansluiting van den dam aan het eiland Overflakkee gedurende het jaar 1932 te laten rusten, teneinde de gelegenheid te verkrijgen om eerst de uitwerking van het dan gemaakte damgedeelte en de ge vormde nieuwe geul op de stroomings- toestanden waar te nemen. Ook zal dan door modelproeven in het waterbouwkun dig laboratorium nader de juiste vorm en lengte, die aan den dam gegeven moeten worden, kunnen worden nagegaan. Het aangevraagde bedrag strekt ter voltooi ing van het reeds onderhanden zijnde damgedeelte en voor het zoonoodig tref fen van voorzieningen tot handhaving van de nieuwe vaargeul in 1932. De haven te Vlissingen. Vertrouwd wordt, dat de werken in 1932 gereed zullen zijn, zoodat dan de verbeterde buitenhaven in exploitatie zal kunnen worden genomen. Voor wijziging van spoorwegwerken wordt nog een be drag van f90.000 noodig geacht, terwijl het leggen van sporen en het maken van bestratingen achter den kaaimuur nog een bedrag van f 110.000 zal vorderen. Voorts eischt de uitvoering van eenige werken in verband met de verplaatsing der aan- legpontons in de haven een bedrag van f35.000, terwijl voor het plaatsen van meerstoelen op f25.000 moet worden ge rekend. Woensdagavond vergaderde de afd. Walcheren van Ghr. Onderw. in de Ghr. Kweekschool te Middelburg. Deze ver gadering was maar matig bezocht; de lei ding berustte bij den aideelings-voorzit- ter, dhr W. de Wolf uit Veere. Het voornaamste op dezen avond was, buiten enkele huish. aangelegenheden, de lezing van dhr B. H. Ligteringen uit Vlis singen over „Franciscus van Assisi". Heel uitvoerig stond de spreker stil bij zijn leven en zijn ideeën; hij was het dan ook niet eens met sommige schrijivers, die in Franciscus een voorlooper der Hervor ming zien, maar beschouwde hem als een echt-Roomsche uit de Middeleeuwen, al durfde hij ook meermalen met de be staande opvattingen verschillen. Het was een mooie lezing, en de leerzame, hoog staande bespreking, die volgde, bracht enkele punten nog tot meerdere klaarheid. Met ingang van 1 Dec. a.s. is aan den besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. van Belzen van het post- en telegraafkantoor te Middelburg op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Restauratie stadb u i s Veere. De Restauratie-commissie voor het Raadhuis te Veere maakt mel ding van enkele spontaan binnengekomen giften, w.o. een van een Velpscben „broe der in de orde van den Nederlandschen Leeuw", die nu 62 jaar geleden als vrij- williger-korporaal van het 3e R. I. in Veere bewakingsdiensten moest verrich- tenl Da commissie besloot aan den beeld houwer Henk J. Etienne op te dragen het I I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5