Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Ingezonden stukken Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg Middelburg. De R.I.A.-Tentoonstelling welke van 22 tot en met 26 September in het Schuttershof te Middelburg zal worden gehouden, belooft veel. Alle be schikbare ruimte is met stands bezet en nog steeds komen aanvragen binnen. Niemand zal thans nog vragen wat de R.I.A. beteekent. In alle hoeken en gaten ziet men de affiches van de tentoonstel ling. De exposanten loopen met tallooze nieuwe plannetjes rond, om hun stands zoo aantrekkelijk mogelijk te maken. Er zullen vele nieuwigheden te bewonderen zijn. Het Gemeentebestuur heeft toestem ming verleend tot het geven van concer ten in den tuin, zoodat de bezoekers iede- ren avond van een mooi muziekprogram ma kunnen genieten. De exposanten stellen cadeaux be schikbaar voor de bezoekers. Maandag na schooltijd mag ieder kind aan het Schutterhof een vlaggetje komen halen. Vlisslngen. Gaan en komen. De Amsterdamsche Bank zal zich alhier vestigen in een pand aan den Steenen- beer. Ook de Geldersche Gredietvereeni- ging zal binnenkort een kantoor hier ter plaatse openen. Goas> De commissie der Vereen, van Oud-Leerlingen van Tuinbouw-cursussen in Zeeland, hield Dinsdag 1.1. haar na jaarsvergadering in de „Prins van Oran je" alhier. Bij de bestuursverkiezing wer den gekozen als voorzitter W. Glas te Ka- pelle en als Secretaris C. P. Butler te Terneuzen. Hierna werd vastgesteld dat iedere vereeniging een vraagpunt zou stel len, ter beantwoording. Ook werd mededee- ling gedaan van verschillende sprekers welke dezen winter een lezing hopen te houden. De wenschelijkheid werd uitge sproken dat alle bestaande of nog op te richten vereenigingen zich bij de commis sie zouden aansluiten, waarna de verga dering door den voorzitter werd gesloten. Koudekerke. Bevolking van 115 Sept. Ingekomen: L. de Rijke met gezin, E 106 uit Arnemuiden; Mej. G. P. Sonius, E 17, uit Middelburg; V. F. A. Novak, D 56f uit Amsterdam; mej. J. M. van Dixhoorn, E 90 uit Bergen op Zoom; P. Marinissen met gezin, B 200 uit Vlissingen; mej. J. Melse, B 162 uit Oostkapelle. Vertrokken: mej. P. D. Jeronimus, van D. 13, naar'Wissenkerke; T. P. van Laar schot, van E 113 naar Voorhout; mej. M. J. Elenbaas, van E j.42 naar Vlissin gen; mej. D. N. Besuijen, van D 76 naar Middelburg; G. de Rijke, van G 22a naar Arnemuiden; mej. M. S. Brouwer, van A 158 naar Zoutelande. Arnemuiden. Woensdagmiddag toen de landbouwersknecht L. Schets op de hofste de van den landbouwer Meijaart aan het Sloeveer bezig was een span paarden af te spannen van een wagen, kreeg hij, terwijl hij juist het zwing van den wagen af nam, van een der paarden een trap te gen het dijbeen, zoodat hij een eindweegs werd weggeworpen en moeilijk kon op staan. Schets, die veel pijn had, moest zich onder behandeling van Dr de Haas stellen. Ritthem. De laatst gehouden verpach ting van de landerijen, behoorende aan de Diaconie der Ned. Herv. Kerk, zal f 780 's jaars, zijnde 26 pet. of f 274 minder op brengen dan de vorige verpachting, die f 1054 opbracht. Nisse. Woensdagmorgen brak brand uit in een hooiklamp van den heer Cense. Daar er geen gebouwen in den omtrek stonden behoefde de brandweer niet uit te rukken. Het hooi was niet verzekerd. Vermoedelijk is hier kwaadwilligheid in 't spel. De politie, er mee in kennis ge steld, doet onderzoek. Vleeschkeuring. B. en W. leggen een missieve over ont vangen d.d. 14 Augustus, van Gedep. Sta ten van Zeeland ter zake van de even tueels vorming van één vleeschkeurings- kring voor het geheele eiland Walcheren. Het hoofd van den Vee- en Vleesch- keuringsdienst Middelburg schrijft hier over aan B. en W.: „Inderdaad opent de vorming van één keuringskring voor geheel Walcheren de mogelijkheid tot het bereiken van ver schillende voordeelen, in het schrijven van Gedep. Staten aangegeven. Voor verschillende bij de keuring be trokkenen levert de bestaande indeeling in drie kringen, welke financieel en ad ministratief geheel gescheiden zijn, be zwaren op. Bewoners van sommige deelen der ge meente Koudekerke ('t Zand en Oude Vlissingsche weg), vlak bij Middelburg gelegen, dienen aangifte voor keuring te doen, hetzij te Koudekerke of te Vlissin gen en voor levende en geslachte keuring de komst van den keurmeester uit Vlis singen af te wachten. De slager te Souburg, die zijn vee te Middelburg aankoopt, moet met de slach ting daarvan wachten, totdat hij eerst aangifte heeft verricht te Souburg, de keurmeester te Vlissingen daarvan bericht heeft ontvangen en voor de levende keu ring is gearriveerd. Bestond de scheiding niet, dan zou zijn vee te Middelburg on middellijk zijn gekeurd en zou hij' dus dadelijk met de slachting kunnen aan vangen. De keurmeester uit Middelburg, in de gemeenten St. Laurens en Veere keuring verrichtend, passeert bij wijze van spre ken de gemeente Serooskerke, doch kan de daar wachtenden op keuring niet hel pen. Deze voorbeelden zijn met verschillende andere te vermeerderen. Ik deel dan ook volkomen de meening van Gedep. Staten, dat, zij het ook niet onmiddellijk, op den duur het totaal aan tal keurmeesters der drie diensten, zal kunnen worden verminderd. Evenzoo ben ik van meening, dat ten opzichte van het bedrag, thans door de drie kringen gezamenlijk aan transport kosten uitgegeven, 'bij aanwezigheid van één kring beduidende besparing zal zijn te verkrijgen. Een en ander zal dus de mogelijkheid openen, dat wellicht tot een verlaagd keurloon kan worden gekomen. Bovendien wordt de uniformiteit der keurloonen in de toekomst, door de vor ming van één keuringskring gewaarborgd. Overigens zal administratief en ook an derszins vereenvoudiging zijn te bereiken. Niet door mij gedeeld wordt de mee ning, dat de bezwaren welke nog veelal worden gekoesterd tegen toepassing van art. 8 eerste lid der Vleeschkeuringswet, door samensmelting tot één kring, zouden komen te vervallen. Dit laatste doet m.i. geen afbreuk aan het betoog, dat aan de beoogde samen smelting, beduidende voordeelen zijn ver bonden, niet alleen voor den kring Mid delburg, doch evenzoo voor de andere kringen. Met bedoeld advies kunnen B. en W. zich volkomen vereenigen. Zij stellen mits dien voor aan Gedep. als het gevoelen van den raad kenbaar te maken, dat de vor ming van één vleeschkeuringskring voor geheel Walcheren in beginsel zijn vol ledige instemming heeft, doch dat de raad gaarne alsnog in het bezit zou worden gesteld van een schema voor den beoog den Walcherschen dienst. Personeele belasting. Naar aanleiding van het in de vergade ring van 1 September j.l. om advies in hunne handen gesteld schrijven van het Bestuur der afdeeling Middelburg en om streken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Restaurant-houders en Slijters, houdende verzoek niet langer per soneels belasting te heffen van biljards, geplaatst in voor het publiek toegankelijke koffiehuizen, of althans die belasting met 50 pet. te verlagen, berichten B. en W. dat, op grond van het bepaalde bij para graaf 4 sub c der wet van 15 Juli 1929 eventueele inwilliging van het verzoek eerst kan ingaan op 1 Januari 1933. Om die reden achten zij 'het raadzaam voor te stellen de 'beslissing op het ver zoek aan te houden. Het ligt n.l. in het voornemen om in de eerste helft van 1932 de heffing der per soneels belasting in nadere beschouwing te nemen, waarbij dan. ook het onder havige punt weder aan de orde kan ko men. Gemeenterekening 1930. De Comm. van Fin. merkt naar aanlei ding van de overgelegde gemeenterekening over 1930 o.a. het volgende op: De subsidie Werkverschaffing-post oor spronkelijk geraamd op f 7500, komt in de rekening voor met f 29.235.95, een ver schil dat zoo groot is, dat eenige nadere toelichting gewenscht is. Bij het opmaken der begroeting Juli 1929 was hij toen te beschouwen als een stelpost om dat toen niet bekend was of op dezen ■dienst gewone werkverschaffing met rijks subsidie zou plaats vinden. Later is het restant kosten voor het industrieterrein overgebracht van 1929 naar 1930, terwijl na sluiting van den dienst 1929 de nog te declareeren bedragen voor dat werk, werden geboekt op dezen post. Zoodra be kend was hoeveel subsidie op dezen dienst werd ontvangen, (eind Juni 1931) werd het totaal bedrag ad f29.235.95 bij de 21e begrootingswijziging op dezen post ge bracht en tegelijkertijd administratief overgeboekt naar den kapitaaldienst ter gedeeltelijke dekking van de op dat hoofd stuk voorkomende kosten. Van den post steun aan uitgetrokken werkeloozen geraamd op f 5000 is slechts f 2400 gebruikt. Meer recht- streeksche steun was niet noodig, door het te werk stellen van werkeloozen aan het industrieterrein en in Drente. Ook zijn uit dezen post betaald o.a. de kosten voor verplaatsingen van arbeids krachten n.l. werkeloozen die elders ge plaatst konden worden. Onbewoonbaar verklaarde woningen. In de vergadering van 25 Februari j.l. werd besloten de woningen Schuddebeurs- straat G 64, Vischmarkt H 163 boven en beneden, Nieuwe Oosterschestraat N 90, Nieuwe Oosterschestraat N 91 beneden en boven, Heerenstraat H 132, Vischmarkt H 160, Dampoortsingel T 202 en 203, onbe woonbaar te verklaren, terwijl de termijn van ontruiming werd gesteld op zes maan den. De bovenbedoelde termijn zal op 3 Oct. a.s. verstrijken en het komt B. en W. in verband met de omstandigheid, dat de woningen aan de Karelsgang nog niet ge reed zijn, gewenscht voor deze te verlen gen. Intusschen zal de verlenging niet voor alle perceelen noodig zijn, doch alleen voor de woningen, Vischmarkt H 163 bo ven en beneden, Vischmarkt H 160 en Dampoortsingel T 202, zulks omdat de overige zijn ingericht tot pakhuis, worden hersteld, of onbewoond zijn. B. en W. geven mitsdien in overweging den ontruimingstermijn van meervermel- de perceelen, ingaande 3 October a.s. met 6 maanden te verlengen. Uitbreiding en wijziging Straatverlichting. In de vergadering van 27 November 1929 werd door verschillende leden aan gedrongen op uitbreiding en verbetering der straatverlichting. B. en W. leggen thans een verbeterings plan over vergezeld van een gespecifi ceerd overzicht der jaarlijksche kosten van avond-branders en nachtbranders (politie-lantaarns), voor zoover betreft gas- en electrische verlichting. De uitvoering, zal een totaal-uitgaaf vragen van f 3487. De jaarlijksche kosten zullen stijgen met f 143. Vrije Universiteit. Overdracht van het rectoraat. Woensdagmiddag had in het Gebouw voor den Werkenden Stand de openbare zitting plaats van den Senaat der Vrije Universiteit, waarin de rector Prof. Dr H. H. Kuyper, na vermelding van de lotge vallen der Universiteit over het afgeloo- pen jaar, zijn ambt overdroeg aan Prof. Dr. H. Dooyeweerd. De aftredende Rector Magnificus her dacht in den breede het gouden jubileum op 20 Oct. en volgende dagen door de Universiteit gevierd. Hierna komende op de studenten deelde hij mede, dat hij dit jaar voor 't eerst had ingeschreven 93 studenten (53 in de Theo logie, 17 voor de Rechten, 16 voor de Let teren, 6 voor de Wis- en Natuurkunde, 1 voor de Medische Faculteit) wat 't hoog ste aantal was dusver bereikt. Gerecen seerd werden 490 studenten waaronder 24 dames). Voorts gaf hij' een nauwkeu rige opgave van het aantal promoties en examens in elke faculteit afgelegd. Aanleiding tot tuchtoefening was er dit jaar niet geweest. De verhouding met de studentenwereld was zeer aangenaam, zooals ook daaruit bleek, dat bij het jubi leum het studentencorps als geschenk had aangeboden een nieuw ameublement voor de Senaatszaal. Na dank gebracht te hebben aan het Locaal Comité te Amsterdam, aan het bureel der Vrije Universiteit en inzonder heid aan den ab-actis Prof. Vollen hove, voor de toewijding en steun hem geschon ken bij de dubbel moeilijke taak, die dit jaar op hem rustte, droeg hij daarna het Rectoraat over aan Prof. Dr H. Dooye weerd, door Directeuren hiertoe aange wezen. Kerkinstitueeri n g. Maan dagavond is te Vlissingen, nadat ds Verhagen, pred. der Geref. Gem. te Mid delburg, een preekbeurt had vervuld, met de manslidmaten en den kerkeraad van Middelburg een vergadering belegd, die ten doel had om tot' kerkinstitueering te geraken. Sedert October 1923 worden hier n.l. godsdienstoefeningen gehouden onder leiding van den kerkeraad van Middel burg in de bewaarschool Glacisstraat. Met op één na algemeene stemmen werd besloten om tot institueering over te gaan en dit besluit aan de eerstvolgende classis- vergadering voor te leggen. Ds G. Plaatsman f. Gisteren is te Steenwijk in den ouderdom van 67 jaar overleden ds G. Plaatsman, emeritus predikant in de Ned. Herv. Kerk. Den 5en April 1891 aanvaardde ds Plaatsman het predikambt bij de Ned. Herv. Gem. te Wateringen. Van hier ver trok hij in 1893 naar Doeveren, welke standplaats in 1896 verwisseld werd met Hooge Zwaluwe, waar hem op 63-jarigen leeftijd eervol emeritaat werd verleend. Algemeen college van toezicht op het beheer. Het algemeen college van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de hervormde gemeenten in Nederland heeft op 16 September zijn najaarsverga dering gehouden in het gebouw der Alge meene Synode te 's Gravenhage. De voor zitter, m r A. A. d e V e e r, sprak woorden van waardeering ter nagedachtenis van wijlen ds A. M. Bloem, die met ijver en ambitie heeft deelgenomen aan de werk zaamheden en een eervolle plaats heeft ingenomen in het Provinciaal College van Noord-Brabant. De Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk is vertegenwoordigd door haar voor zitter, ds G. J. Weyland. Ingekomen is het verslag van het Zui- derzeefonds voor de Nederlandsche Herv. kerk over 1930. Evenzoo het verslag van den Raad van Beheer over 1930. Deze verslagen worden voor kennisge ving aangenomen. Het Provinciaal College in Groningen heeft ingezonden een verslag van het Fonds tot verbetering van de predikants- tractementen in die provincie over 1930. Uit de gemeente Helenaveen is een klacht ingekomen over het houden van een vergadering voor verkiezing van notabe len. Het is hier de vraag, of volgens het plaatselijk reglement is gehandeld. Het blijkt, dat de informaliteit, hier begaan, geen invloed heeft gehad op de gehouden benoeming van een notabel, zoodat die be noeming wordt bevestigd. Te Solwerd is ook een questie gerezen, daar een kerkvoogd heeft geweigerd de verklaringen af te geven, welke voor de handopening noodig zijn, volgens art. 41, regl. vacaturen. Het Prov. College van Toezicht in Groningen heeft geoordeeld, dat de afgifte door dien kerkvoogd behoort te geschieden. Hiervan is de kerkvoogd in hooger beroep gegaan. Intusschen werd hij door het Prov. College wegens plichtver zuim geschorst, terwijl hij voor ontzetting is voorgedragen. Ook hiervan heeft de be trokkene hooger beroep aangeteekend. Een commissie wordt aangewezen om deze zaak te onderzoeken. Tot voorzitter, onder-voorzitter en sec retaris van het Algemeen College worden herbenoemd resp. de h.h. mr A. A de Veer, mr W. T. van der Ley en mr W. J. Koppius. Tot leden van de commissie voor spoed- vorderende zaken worden benoemd de h.h. baron van Hardenbroek, mr D. F. W. Scheidius en mr W. T. van der Ley. Relletjes te Amsterdam. Gisterenavond1 hadden fascisten uit Am sterdam, Leiden, Utrecht, Rotterdam en Den Haag in d'e Harmonie te Amsterdam een openbare vergadering belegd, waarop zou worden gesproken over: Hoe bestrij den wij de werkloosheid in den komen den winter? Tegen acht uur stonden reeds een vier honderd communisten voor het gebouw op de Rozengracht. Toen de zaal geopend werd' kregen een honderd communisten toestemming van d'e politie om naar bin nen te gaan. Hierna verspreidde de politie degenen die buiten waren gebleven op rustige wijze. Intusschen werd' gemeld, dat men in d'e Tweede Rozendwarsstraat^ en in de Hazenstraat bezig was steenen uit den grond' te halen. De politie hield toen een charge en gelastte, met de revolver drei gend: Ramen sluiten 1 Bij die gelegenheid werden rake klappen uitgedeeld. Tege- gelijkertijd bleek, dat de in de zaal aan wezige communisten een gevaarlijke hou ding hadden aangenomen: er werd met stoel m gesmeten, een d'eur moest het ontgelden, terwijl ook een gedeelte van hettooneel werd' gehavend. Ook hier trad de politie krachtdadig op en joeg zij de communisten de zaal uit, terwijl d'e fascisten hun heil op het po dium zochten. Toen d'e fascisten hierna de zaal ver lieten naar de vrachtauto's, die hen naar d'e verschillende steden zouden terugbren gen, constateerde men, dat het contact sleuteltje van de Utrechtschen auto ge stolen was. Met behulp van een ander instrument wist men d'en wagen toch nog op gang te brengen, waarna het geheele gezel schap, gedeeltelijk onder politiebegeleiding vertrok. Hierna heeft d'e politie te paard en te voet de menigte de dwarsstraten inge stuurd. K o leng, as-vergiftiging. Tegen twaalf uur gistermiddag trof de heer Kuipers van d'e firma Hijzenaar en Kuipers in het ketelhuis van de Topogra fische inrichting te Den Haag drie werk lieden aan, die op het punt stonden flauw te vallen. Kuipers was bezig den motor van de lift na te kijken. Tegen twaalf uur begaf hij zich naar het ketelhuis om zijn handen te wasschen. Dat is het behoud der drie menschen geweest. Anders zouden ze hoogstwaarschijnltijik vergiftigd' zijn door koolmonoxyde. De drie "bedreigden zijn twee monteurs uit Arnhem en de eigen machinist van d'er Laan. Zij waren bezig een der ketels der centrale verwarming te repareeren. Een andere ketel wordt reeds gestookt,. Waarschijnlijk is het giftige gas terug geslagen. De drie werklieden hebben zooals dat gewoonlijk gaat zelf niets gemerkt. Zij zijn naar het Militair Hospitaal, ge bracht. Van. alle drie is de toestand zeer goed'. Doode Chauffeur aan het autostuur. Gisteravond' reed de 24- jarige chauffeur A., te Groningen, met zijn auto in de richting Groningen ter hoogte van Vries. De auto had een ver schrikkelijke vaart en rende tusschen twee passeerende auto's door en botste tegen zeven boomen. Bij de achtste sloeg hij over den kop en kwam onder aan den weg te liggen. De chauffeur zat in d'e cabine bekneld en was op slag dood. De wagen vloog in brand', doch is ge deeltelijk behouden. Men vermoedt dat de man, die even te voren in een café te Vries was geweest en opvallend bleek zag, in den auto plotseling aan hartverlamming is over leden. Ongeval tijdens een begra fenis. Te Genemuiden heeft gisteren middag tijdens een begrafenisplechtigheid een ongeval plaats gehad. De heer P. H., die met zijn auto in de begrafe nisstoet meereed', verloor plotseling de macht over zijn stuur en reed den veld wachter v. 4'. K., die de stoet vooraf ging, aan, doch deze bekwam geen letsel. Vervolgens reed' de auto in op een drie tal kinderen, die langs den weg stonden. Een d'er kinderen kreeg een armfractuur, terwijl een tweede licht verwond werd. Een fietsenslagveld' te Overschie. Twee personen zwaar gewond. Gisterenmiddag om streeks kwart voor vijf heeft te Overschie een zeer ernstig ongeluk plaats gehad'. Een vrachtauto, wild'e een autobus voor bij rijden, toen juist ook een viertal wiel rijders deze bus passeerde. Doordat de remmen van den auto niet in orde waren kon deze niet tijdig stoppen, tengevolge waarvan een d'er wielrijders H. uit Schie dam tusschen den auto en een boom be kneld' raakte. Zwaar gewond werd de ongelukkige opgenomen en na,ar het zie kenhuis te Schiedam vervoerd. Een an dere wielrijder reed de sloot in om zich te redden. Zijn fiets werd evenals die van H. vernield. Van een meisje, dat achter de anderen reed, raakte de fiets eveneens tusschen den auto en een boom klem en werd eveneens vernield. Ten slotte werd van den vierden wielrijder de fiets ook verbrijzeld. De bestuurder van den auto werd door de voorruit geslingerd en kwam eenige meters verd'er op den weg terecht. Hij was zeer ernstig gewond en men vreest voor zijn leven. Later is komen vast te staan, dat de vrachtauto in Delft bijna een motor met zijspan had aangereden. De politie te Overschie heeft proces verbaal opgemaakt. Vergiftigde alcohol. Bij een begrafenismaal in de gemeente Mosejki in het gebied van Wilna schonk de weduwe van den overleden boer den deelnemers aan de begrafenis alcohol in, die blijkbaar ondeugdelijk was. Dertien boeren werden na afloop van het maal zoo ziek, dat zij naar het zie kenhuis moesten warden vervoerd, waar zij met den dood worstelen. De alcohol was in een geheime bran derij gestookt. De politie heeft drie ver vaardigers van dezen alcohol gearres teerd. Fraude door tewerkge steld e n. Van de bij de Schipbeek- verbreeding tewerkgestelden zijn 22 ontsleu gen wegens fraude in het werk, en wel 17 uit Wamel en 5 uit Utrecht. De ont slagenen hadden zand, dat weggekruid moest worden, in de beek geworpen om zich zoodoende voor meer verwerkten grond te laten betalen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie; Jongeren Vredes Actie. Geachte Redactie, Uw artikeltje „Jongeren Vredes Actie" in Uw blad van 8 dezer noodzaakt ons tot het volgende: Wij betreuren het ten zeerste, dat Uw citaat uit het blad „Ik zal handhaven" door U werd gebruikt zonder kennis te nemen van het verband, waarin het in het door U aangeduide anarchistisch blad voorkomt. Immers en óók „Ik zal handhaven" treft een zelfde verwijt er wordt hier de J. V. A. iets aangewre ven, wat niet dier vereeniging is. Want er is hier sprake van Haagsch plaatselijk „Comité Mobilisatie voor den Vrede" en niet van de J. V. A. In zijn functie van secretaris van genoemd comité heeft de heer v. d. Leeden zijn artikel gepubli ceerd. En het lijkt ons dan ook niet ver antwoord, daarvoor de J. V. A. als zooda nig aansprakelijk te stellen. Dat U voorts de J. V. A. kon qualifi- ceeren als Jongeren Verderf A c- t i e, zouden wij alleen reeds als goed- koope aardigheid niet kunnen toejuichen, Nog minder is dit het geval, waar U zon der eenige motiveering den naam van een vereeniging door iniddel van een insinua tie door het slijk sleurt. Het beginsel-pro gram van de J. V. A. moet U bekend zijn; het practisch werk der vereeniging kan U bekend zijn. Immers wij hebben er reeds meerdere malen op gewezen, dat onze hij- eenkomsten voor een ieder toegankelijk zijn. Het ware dus een kleine moeite U van ons werk op de hoogte te stellen. Cri- tiek, mits zij objectief is, kunnen wij bil lijken; geenszins echter een qualificatie, die, indien onze vereeniging rechtsper soonlijkheid bezat, zij door middel van het gezag dat wij evenzeer als U erken nen zou laten waar maken. Dat deze qualificatie geheel en al on juist is, zelfs elke schijn van rechtvaar diging mist, kan overigens wel overtui gend blijken uit het feit, dat de J. V. A. alleen op Zuid-Beveland reeds eenige hon derden leden telt, bestaande uit personen van elke godsdienstige en politieke rich ting. Indien U het dus tot Uw taak acht, onze actie te bestrijden, dan verzoeken wij U zulks te doen op een wijze, die ieder weldenkend mensch kan respecteeren. Bestuur Jongeren Vredes Actie Afdeeling Goes. De heer v. d. Leeden, een der leiders van de J. V. A., schreef, laat het dan zijn als secretaris van een andere organisatie, de door ons aangehaalde zinnen, ter verdedigingvan de Jonge ren Vredes Actie. Volkomen terecht merkt dan ook „Ik zal Handhaven" na deze gevaarlijke uit drukkingen gememoreerd te hebben op: Wij hopen dat deze ouders mogen inzien, waar de leiding zulke krasse mededee- lingen waagt te doen over de inwen dige orienteering van de J. V. A. (want daar ging het over!), dat deze organisatie geen plaats is, waar ternau wernood opgewassen kinderen verblijven kunnen". De J. V. A., zegt het bestuur, telt alleen op Zuid-Beveland reeds eenige honderden leden uit personen van elke godsdienstige en politieke richting. Een reden te meer voor de ouders, wie dit aangaat om zich eens precies op de hoogte te stellen met de leiding die in deze organisatie gegeven wordt, de spre kers die voor haar optreden, de teekening die haar eigen voormannen van haar op? treden geven. Intusschen wachten wij met belangstel ling af of de heer v. d. L. in zijn leidende positie te 's Gravenhage zal worden ge handhaafd. Redactie „De Zeeuw".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6