DE ZEEUW fen tweede blad. Om het Eeuwige Rijk. EI a In orde f1250.- lel, GOES. „Vraag en Contant. Berlijnsche Brieven diplomatieke bezoeken. fëTmlleton Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg. Staten-Generaal eerste kamer. Uit de Provincie. rERDAM iddelburg. mijn groote aheid omtrent betuigen. De tanden, die bnt-tandpasta" Hoen de echte H nt en 60 cent! g igt U kosteloos s ouderakade83. 3 i.— per kilo. ïderlandsche September). In EHeoten, RG. van frisch :7 Zijt gij gij uw bloed lichaampjes i zeer korten Den Haag. de van verkrijg- ANN1A- teit wol; EM. VAN DONDERDAG 17 SEPT. 1931, No. 295. Nu de tolunie voor den eeretvolgenden tijd van de haan is geschoven, schijnt men er in Duitschland, althans in de Wil- helmstrasse te Berlijn, op uit te .wezen, om de publieke aandacht van Curtius' po- litieken nederlaag zooveel mogelijk af te leiden. Men weet te vertellen, dat de merk waardig snel herstelde Briand in den laten avond een langdurig bezoek bij Gux- tius heeft afgelegd en voorts, dat de nog niet in functie zijnde nieuwe gezant te Berlijn, Francois Poncet, in overleg met beide partijen den datum voor het tegen-* bezoek van Briand en Laval heeft vastge legd op 26 en 27 September. Dat de Duitsch-nationalen en 'hun naas te geestverwanten met het negatief resul taat van Den Haag en Genève allerminst ingenomen zijn, valt te begrijpen. Vele rechts staande organen beschouwen het voorgenomen bezoek der Fransche minis ters aan Berlijn geenszins als een natio nale eer en er zijn zelfs rephblikednsche bladen, welke bet beleid van Stresemann'a opvolger aan vrij scherpe critiek onder werpen. Het ziet er naar uit, dat aan Curtius bij zijn terugkeer uit Genève geen erg hartelijke ontvangst bereid zal wor den. Het wordt zelfs voor twijfelachtig gehouden, of hij nog bij machte zal zijn, in zijn hooge positie het tegenbezoek der Fransche gasten te leiden I Men vergist zich deerlijk, wanneer men meent, dat zulke diplomatieke visites als iets nieuws, ais een resultaat der tegen woordige politiek opgevat moeten worden. Het is een oud gebruik, een methode, welke men ook voor den oorlog reeds kende, maar juist door den oorlog geraak te zij in vergetelheid. In de jaren, welke onmiddellijk op den oorlog volgden, viel het niet gemakkelijk, dit oud gebruik in eere te herstellen. Pas tien jaar later kon men er weer een begin mee maken. Het blijft de groote verdienste van Ramsay MacDonald, dat hij er den eersten stoot toe gaf: toen hij in 1929 opnieuw premier geworden was,, gleed hij eenvoudig over den oceaan, om in Washington met Hoo ver van gedachten te wisselen. Iets der gelijks had men lang niet beleefd. Het was een effectvolle geste en zelfs meer dan dat. Dit bezoek baande een weg voor de vlootovereenkomst tusschen Amerika en Engeland. Het recept der Labour-poli- tiek is heel eenvoudig: men moet bijeen komen, kennis maken met elkaar, de ver schillende standpunten en zienswijzen met elkaar vergelijken en dan zien, wat men gemeenschappelijk kan bereiken. Men moet dit probeeren zonder gebruik te ma ken van de pers, van een vast program, van een schaar deskundigen. Pas de toekomst zal uitwijzen, of dit de juiste methode is. De geschiedenis van voor den oorlog staat vol van soortgelijke entrevue's. Enkele dezer ontmoetingen zijn tot een historischen datum gewor den. Wie er de lezenswaardige vier dik ke deelen memoires van den vroegeren rijkskanselier Von Bülow op nasnuffelt, doet vaak den indruk op, dat zulke be zoeken en ontmoetingen van staatshoof den meestal meer onheil dan geluk te weeggebracht hebben. De geschiedenis herhaalt zich thans in ietwat gewijzigden vorm. De plaats van keizers en koningen wordt door ministers ingenomen en dit schijnt me geen achter uitgang. Wanneer bij voorbeeld de regee ringen der Kleine Entente alle jaar haar ministerconferenties houden, dan is dat iets heel gewoons geworden, een feit, waaraan alle sensatie ontbreekt. Wij vin den 't niets bijzonders meer. Wat meer aandacht gaven wij aan het rondreizen van Seipel en Schober. Ook keken we even op, toen Austin Chamberlain met Musso lini ging varen op de Middellandsche Zee 10.) _o_ >.Ja, nu hij weer in vrijheid is, is hij blij te kunnen helpen, want wij zijn door de broeders onderhouden, toen hij in de gevangenis zat", antwoordde de vrouw. „Maar als ik uw vragen kan beantwoor den, wil ik het gaarne doen." Flaminius keek haar twijfelend aan. „Wil je bij de goden zweren me eerlijk te beantwoorden, wat ik vraag." „Neen, ik mag niet zweren, maar een Christen spreekt steeds de waarheid", antwoordde de vrouw. „Zeg me dan naar waarheid of Nerissa, mijn slavin, van jeu of je man die nieuwe leerstellingen gehoord heeft", zei Flami nius. Ze glimlachte even bij die vraag. „Mijn zuster kwam naar onze woning om te onderwijzen, niet om onderwezen te worden", antwoordde ze. „Nerissa is ®en slavin in uw huis, edele Flaminius, maar reeds lang is ze een hoogeren Meester toegedaan, wien het heerlijk is te mogen dienen. Ook ons trachtte ze de groote waarheid te leeren, maar al haar pogingen waren ijdel, tot we den moed ïagen der martelaren, die voor de leeu- en onze spanning groeide, toen Briand in Thoiry met Stresemann zijn eerste ren contre onder vier oogen had. Het voor beeld van MacDonald heeft sedert dien heel wat navolging gevonden. Men zal vragen: maar hoe zit 't dan eigenlijk met den Volkenbond? Is dat niet een prachtgelegenheid voor soortgelijke ontmoetingen? Daar zien de premiers en ministers van buitenlandsche zaken el kaar toch een paar maal per jaar min stens? Heeft men het juist niet als een der weinige positieve voordeelen van dit instituut aangekondigd, dat staatslieden der gansche wereld hier ongedwongen met elkander kunnen spreken? Dat is ongetwijfeld juist. Maar de Vol kenbond is een gecompliceerd apparaat. Men is in Genève gebonden aan een be paald program en aan vele paragrafen. Men hangt er aan traditie en de sfeer doet er nog vaak denken aan de uiterst voorzichtige diplomatie-van-voor-den-oor- log. Toen Mac Donald enkele maanden ge leden in Berlijn zijn wensch kenbaar maakte, de Duitsche staatslieden in Lon den te ontvangen, wekte dit in Parijs wantrouwen en ontstemming. Men wist Parijs te kalmeeren, en de Quai d'Orsay nam met de zaak genoegen. Brüning en Curtius reisden 6 Juni naar Chequers, maar tusschen de uitnoodiging en hun vertrek zag de wereld er al weer heel an ders uit, zoodat meu over andere dingen moest spreken, dan oorspronkelijk be doeld was. Inmiddels was Mellon naar Londen gekomen, om er zijn kleinzoon op te zoeken, maar even later zag men hem in Parijs, waar hij moeilijke besprekin gen over den financiëelen toestand moest leiden. Stimson, zijn collega voor buiten landsche zaken, verliet Washington, om een little trip door de hoofdsteden van ons werelddeel te ondernemen, maar ook hij kon zich niet houden aan het bijtijds vastgelegde program. Het was een diplomatieke geste van rijkskanselier dr. Brüning, toen hij van het Duitsch-Fransche Chequers repte. Rome liet weldra weten, dat men er een bezoek der Duitsche staatslieden op prijs zou stellen, en Mussolini zegde een tegen bezoek aan de hoofdstad der Duitsche re publiek toe. Zelfs Praag liet onlangs een proefbal lon opgaan, of Tsjecho-Slowakye ook niet in bet album der grootmogendheden op genomen zou kunnen worden? Men weet, dat het nieuwe systeem alom waardeering heeft gevonden. Wel moesten vele nieuwe plannen tengevolge van de conferenties in Parijs, Londen, Den Haag, en Genève, uitgesteld worden, maar in dit geval was uitstel nog geen afstel. De houding van het publiek en van de pers is bij zulke visites van ingrijpend belang. Wanneer de nationaal-socialisten Mussolini zouden toejubelen en Briand zouden uitjouwen, dan kan dat de toe nadering sterk belemmeren. Waardigheid en tact zijn de zwakke zijde van het Duit sche volk. Wat de staatslieden met moeite bereiken, wordt vaak door de partijen bedorven. Het wil mij verstandiger voor komen, wanneer Jan Publiek zich met zulke bezoeken en tegenbezoeken zoo wei nig mogelijk inlaat. De hartelijkheid, waarmede Mac Do nald in de Wilhelmstrasse door duizen den werd toegejuicht, kan hier slechta als een uitzondering gelden. Tot het handhaven der openlijke orde beschikt de rijksregeering gelukkig over een goed gedisciplineerd politiecorps. Als straks Briand en Laval hierheen komen, dan zal zij meer nog dan anders van deze macht gebruik moeten maken, om onge- wenschte inmenging van radicale zijde te verhinderen. Zij zal er zorg voor moe ten dragen, dat de Fransche gasten van hun Berlijnsche oponthoud een aange name herinnering meedragen naar Parijs. Berlijn, September 1931. Gisterenavond hield de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- sche eilanden te Middelburg in de Raad zaal een vergadering, onder vooreitter- schap van den heer C. Boudewijnse. wen geworpen werden en sinds dien dag hebben mijn echtgenoot en ik in een eenigen, almachtigen Vader en God ge loofd." Flaminius wachtte niet om te hooren, wat de vrouw nog meer te zeggen mocht hebben, maar zich met een ongeduldige beweging van weerzin afwendend, haast te hij zich terug naar den Palatijnschen heuvel. „Het zijn toch vreemde menschen de wonderlijkste schepsels ter wereld", mom pelde hij: „juist datgene, wat anderen ervan zou weerhouden zoo'n geloof te gaan belijden, schijnt voor hen een aan trekkingskracht te zijn. Ook Nerissa is dus een Christin de trouwste, eerlijk ste slavin in geheel mijn huis heeft ze de ziel vergift; en ook mijn vrouw. Ik mag wel zeggen, dat de goden me ver laten hebben", voegde hij er met een diepe zucht aan toe. HOOFDSTUK VII. Slecht nieuws. Langzaam gingen de uren voorbij voor Flavia, die op eenig nieuws van haar man en kinderen wachtte en toch niet naar hen durfde vragen in tegenwoordig heid van slaven niet durfde toonen, dat ze ongerust over hen was, behalve dan aan de trouwe Nerissa, uit angst, Aanwezig waren 16 leden, afwezig met kennisgeving de heeren Stofkoper, P. G. Laernoes, Massee en Wesseling en zonder de heeren Bosman en de Vos. Z.h.s. vereenigde de Kamer zich met het voorstel van het bureau om een bijiliage van f25 te geven over de jaren 1931 en 1932 aan de Vereeniging Rijwiel pad Walcheren. Bij het voorstel om f 100 bij te dragen in de kosten van herbouw van het Ne- derlandsch Paviljoen op de koloniale ten toonstelling te Parijs, zeide de heer J e- ronimus, dat dit voorstel hem wel heeft verwonderd. Men was niet aanwezig bij de opening der tentoonstelling, maar wil nu wel geld geven. De voorzitter antwoordde, dat het bureau meende, dat men er niet op kos ten van de Kamer naar toe kon gaan. Spr. is er geweest voor eigen rekening. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Aan de orde kwam nu het voorstel van het Bureau om f 80 bij te dragen voor de winkelweken te Goes en af te wijzen het verzoek om f 25 voor een winkelweek te 's-Heerenhoek. De voorzitter erkende, dat de maat staf van ingeschrevenen bij het Handels register niet onfeilbaar is. Vroegqr is wel gedacht het aantal inwoners als maat staf te nemen. Dhr van Bommel van Vloten meende, dat het niet gewenscht is den steun af te breken bij een bepaald mini mum ingeschrevenen. Spr. vroeg welke maatstaf is aangenomen. De voorzitter antwoordde f 0.25 per ingeschrevene en dan naar boven tot een veelvoud van f 10 afgerond. Goes heeft 286 ingeschrevenen en dit wordt dan f 80, 's-Heerenhoek heeft er maar 12, dat wordt f3 of afgerond f10. Dhr Jeronimus blij ft principiëel tegen zulke bijdragen. Dhr van Raalte meende, dat men geen steun moet verleenen aan winkel weken, want die hebben toch maar een klein plaatselijk belang. Dhr E n z 1 i n meende, dat juist de klei ne plaatsen gesteund moeten worden. Dhr Mes meende, dat de heer Jeroni mus inconsequent is. Bij het voorstel in zake het paviljoen zeide hij te willen steunen, als het particulier initiatief voorgaat en nu dit hier geschiedt, doet hij het niet. Spr. stelde de vraag met welk goed recht men Middelburg bijv. wel en 's Hee- renhoek niet wil steunen. Men kan best f25 toekennen. Spr. deed een voorstel in dezen geest. Men diende een exploitatierekening over te leggen. Men moet er in ieder geval geen Marktzaakje van maken. Dhr Menheere merkte op, dat de middenstand van stad en platteland op elkaar zijn aangewezen. 's-Heerenhoek is de centrumgemeente' van den zak van Zuid-Beveland en er komen zulke dagen velen van de omliggende plaatsen. Een bijdrage van f3 zou een jodenfooi zijn. De winkelweek te Goes heeft ten doel menschen uit heel Zuid-Beveland te trek ken. Dit acht spr. uitstekend, maar 's-Heerenhoek heeft het recht dit ook te doen voor haar omgeving. Spr. sloot zich gaarne aan bij f25. Dhr M. Laernoes vroeg of men dan ook bij bijv. slechts 5 ingeschrevenen f25 moet geven. Dhr Menheere zeide, dat de heer Laernoes leeuwen en beren op den weg ziet. Er zal niet direct op ieder dorp een winkelweek komen. Men krijgt er de menschen niet makkelijk toe. Zij zien op tegen de moeite, den tijd en het geld. Spr. bleef er bij, dat men ieder geval afzonderlijk moet beschouwen. Dhr Jeronimus verzekerde, dat hij de winkelweken een goed hart toedraagt, maar het is de vraag of hij gerechtigd is er het geld van de Kamer voor te besteden. De subsidie van f80 aan Goes werd aangenomen met 14 tegen 2 stemmen, die der heeren Jeronimus en van Baal te. Het voorstel om 'sHeerenhoek niets te geven werd verworpen met 12 tegen 4 stemmen, die der heeren Laernoes, Van Raalte, Jeronimus en den voorzitter. Het voorstel-Mes om f25 te geven werd aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Tegen de genoemde vier heeren en de heeren Lindenberg, Enzlin en Anker. De begrooting 1932 werd vastgesteld. dat men zou vermoeden, wat er gebeurd was. Sisidona had het druk met haar eigen zaken, want binnenk-ort zou ze de vrouw worden van Claudius Rusfus, den geen, die haar naar het Colosseum had begeleid en wien Flavia lachend gewaar schuwd had, dat haar zuster Christin wilde worden. De jonge dame was nu in 't onzekere, of ze Claudius moest vertel len, wat er plaats gegrepen had; en ter wijl twee of drie slavinnen bezig waren haar kapsel in orde te maken, waarop ze voor een grooten stalen spiegel toe zag, overlegde ze in zichzelf of ze hem kon bekennen, dat er door haar zuster een smet aan haar naam kleefde. „Ik moet het hem eigenlijk wel vertel len', overdacht ze. „Geef me die doos met goudpoeder eens aan", zei haar kamervrouw. „Wees maar niet te zuinig met het goud", zei Sisidona, „want Claudius ziet mijn haar graag stralen en glinsteren." „Niets kon mijn mooie meesteres beter staan, dan de laatste mode om het haar als een helm op te maken", riep de dienst bare op vleiend verrukten toon, terwijl ze voortging poeder handig tusschen de haarlokken te strooien. Sisidona keek met voldoening naar de massa valsch en echt haar. „Ja, het be valt me heel goed. Is Flaminius al terug gekeerd?" vroeg ze; want als haar zwager haar verloofde dien dag niet met zich Het voorstel om het hoofdbestuur der P.T.T. te verzoeken het nummerstempel weder in te voeren, werd eveneens aan genomen. Met het voorstel om aan den Minister van Waterstaat te verzoeken het steeds verkrijgbaar stellen van abonnements kaarten met korten geldigheidsduur op de Spoorwegen te bevorderen, vereenigde zich de Commissie voor het verkeers wezen. Een lid vond in dit voorstel aanleiding om er nog eens op te wijzen hoe ge wenscht het zou zijn, bij de Provincie aan te dringen om gedurende het ge- heele jaar op de stoombootdiensten dag retours verkrijgbaar te stellen. Dat zou ook een groot belang zijn voor de han delaren, die Noord- en Zuid-Beveland bezoeken en voor handelaren, die van daaruit andere deelen van de Provincie bezoeken. De voorzitter zeide, dat de secre taris hem er op attent maakte, d a t o p dewinterdienstregeling r.eeds het verkrijgbaar zijn van de dagretours ook in die periode doorgaat en dat hij vernam, dat dit bij wijze van proef is inge voerd. Het voorstel werd z.h.s, aangenomen. Het voorstel tot vaststellen van een arbitragereglement werd na eenige dis cussie aangenomen. Rondvraag. Dhr Jeronimus vroeg hoe het komt, dat bij sterke daling van de groothandelsprijzen, de kleinhan delsprijzen nog zoo stationair blijven. Spr. meende dat men hierin veranderingen kan trachten te brengen door aan te dringen op vermindering der vaste lasten. Een telegram, dat voor den oorlog 25 cent kostte, kost nu 50 cent; vroeger tele foneerde men alom voor 30 cent, nu kost het bijna altijd 50 cent De binnenland- sche port is nog steeds hooger dan voor den oorlog. De bijdrage aan de Kamers van Koophandel blijft constant en deze doen onnoodig aan kapitaalsvorming. De voorzitter zeide, dat stappen in in die richting zijn gedaan, die echter geen succes hadden. Dhr Jeronimus wilde aandringen bij de Eerste en de Tweede Kamer. Dhr Menheere meende, dat de klein handel juist minder last van genoemde vaste lasten heeft. Hierna sloot de voorzitter de ver gadering. In de zitting van gisteren, vroeg de heer De Savornin Lohman verlof, den Minister van Binnenlandsche Zaken te mogen interpelleeren over de Neder- lansch-Belgische onderhan delingen. Het verlof is toegestaan; de interpella tie zal worden gehouden op een nader te bepalen dag. In de huishoudelijke commissie werden herbenoemd de heeren Van Lanachot (R.- K.) en Rink (lib.). In de gemengde commissie voor de ste nografie werden herbenoemd de heeren 'Haffmans (R.-K.), Polalk (S.-D.) en Slin- gehberg (V.-D.). De voorzitter benoemde tot leden van de commissie voor de verzoekschriften de heeren v. d. Lande (R.-K.), Slingenberg (V.-D.), Wibaut (S.-D.), De Veer (A.-R.) en Ter Haar (C.-H.). HET ANTWERPEN—RIJNKANAAL. Het „Dagblad van Noordbrabant" schreef naar aanleiding van de tegen spraak op zijn vorige onthulling over plannen onzer regeering om een Antwer penRijnkanaal aan te bieden aan Bel gië buiten de Tusschenwateren en gedeel telijk op het vaste land van Brabant: „De Nederlandsche regeering is thans evenwel voornemens, om aan te bieden, of althans in te gaan op Belgische wenschen omtrent een vaarweg, die de volgende eigenaardigheden bezit: In bet Zuiden mondt het kanaal niet te Bath uit op de open Schelde, maar de vaarweg voor de binnenscheepvaart Wordt geheel van de Schelde afgescheiden, zoo dat een de grens kruisend kanaal ont- 1 1 i m bracht, was al de moeite vergeefs. „Neen, mijn edele meester is met den keizer naar het Forum gegaan", ant woordde de vrouw, terwijl ze nog een zilveren speld in het kapsel stak. Tegen d'en tgd dat Sisidona geheel ge reed! zou zjjn, was de keizer vermoede lijk weer in heit paleis teruggekeerd!, naar ze wist en dan mocht Flaminius spoedig verwacht worden. Daarom ging het jonge meisje naar het peristilium, om zijn komst af te wachten, terwijl ze zich zoo lang met een paar tamme slangen bezig hield!. Dit waren de geliefkoosde dieren van Flaminius en zijn vrouw, en Sisi- diona wist, dat haar zwager ze altijd even aanhaalde als hg thuiskwam. Daar was' ze dus zeker hem dadelijk te tref fen en hoopte ze te vernemen, wat hg in d'e huidige omstandigheden doen wilde en of hij wenschte, d!at ze er met Clau dius over spreken moest of niet. Maar tot haar verbazing ging er een uur voorbij en nog kwam Flaminius niet terug. Ze werd het spelen met de slangen moe en d!e slaaf, die ze verzorgde, zette ze weer in hun kooi. Sisidona ging naar de kamer van haar zuster om te vragen, of die iets van Flaminius wist. Maar Flavia kon haar niets' vertellen. Ook zgi had' zich gekleed in afwachting van zgn komst, maar hg was niet ge komen. Het was haar opgevallen, dat de slaven dien morgen zooveel onder elkaar staat, met zijn zuidelijk gedeelte ge heel vallende buiten het gebied der Tus schenwateren, dat immers slechta tot Bath zich uitstrekt. Hoe het kanaal op Belgisch grondgebied doorloopt is uiter aard iets, waar België alleen over beslissen kan, en aangenomen moet dus worden dat het in de dokken van Antwerpen zal uit komen. Ter hoogte van de Eendracht en ver der Noordelijk zal het kanaal loopen over den vasten wal van Noord-Brabant. De Noordelijke monding van bet ka naal komt niet bij Dintelsas, doch bij Wil lemstad in het Hollandsch Diep. De laat ste concessie zal wellicht in dezen vorm worden gedaan, dat aan België doortrek king van het kanaal naar Willemstad wordt verzekerd, indien België dat wenscht en daarvan de kosten betaalt. Een project met bovengenoemde ken merken is bereids uitgewerkt. Het ont werp richt zich geheel naar Antwerpsche belangen, en houdt niet of hoegenaamd niet, rekening met de Nederlandsche be langen van Westelijk-Noord-Brabant en van de verbinding met Zeeland. Omtrent het tracé bij de Westerschel- de en bij de Eendracht als boven aange geven heeft men van Nederlandsche zijde zich reeds vastgelegd bij de officieuze be sprekingen tusschen Nederlandsche en Belgische persoonlijkheden, omtrent het doortrekken van het kanaal naar Willem stad daarentegen nog niet." Een correspondent van het Hbld. meldt dienaangaande uit Genève: Naar aanleiding van de jongste publica ties van het „Dagblad van Noord-Bra bant" inzake de Nederlandsch-Belgische onderhandelingen hebben wij ons hier ter stede te bevoegder plaatse om inlichtingen vervoegd. Daar werd ons het volgende medegedeeld: De publicatie, waarvan de volledige in houd hier natuurlijk nog niet bekend is, geeft, als ze op juiste gegevens berust, daarvan een verkeerde interpretatie. Mo gelijk is, dat belanghebbenden te Rotter dam onder de oogen hebben gehad een zeer vertrouwelijk verstrekte schetskaart, die alle van Nederlandsche en Belgische zijde in discussie gebrachte denkbeelden omvatte. Bedoelde schetskaart droeg dus geenszins het karakter van een Neder- landsch voorstel. Het ware zeer te be treuren voor den goeden loop der Neder landsch-Belgische onderhandelingen, in dien door dergelijke onverantwoordelijke publicaties in België den indruk zou wor den gewekt alsof deze schetskaart, die nooit in de onderhandelingen is overge legd, een ander karakter zou dragen dan het hierboven aangegevene. Competitie stand. Afd. A. Ierseke 8 7 1 47—10 14 L75 Rilland 7 6 1 45—IS 12 171 Wit-Zwart 7 3 1 3 15-25 7 l.— Krabbendijke 7 3 4 18—19 6 0.85 Wemeldinge 6 1 1 4 1240 3 0.50 Kapelle 7 7 9—37 (L Afd. B. Goes III 8 7 1 64—5 15 1.88 's-H. Arendsk. 7 5 2 30-14 10 L43 's-H. Hendr.lc 8 4 1 3 24—15 9 LIJ Colijnsplaat 6 2 4 9—32 4 0.67 Goesche Boys 6 1 5 10—35 2 <133 Wilhelminad. 5 5 541 0— Wedstrijdprogramma voor 19 Sept: KapelleWemeldinge te Kapele. KrabbendijkeIerseke te Ierseke. RillandWit-Zwart te Rilland. 's-H. Hendriksk.Colijnsplaat te 's-Heer Hendrikskinderen. Goesche Boys's-Heer Arendsk. te Goee. Goes HIWilhelminadorp te Goes. Alle wedstrijden vangen aan om 0 uur. Firma Siegers fe Vlissingen. De rechtbank te Middelburg verleende voorloopig surseance van betaling «ati de firma Siegers en Zn. te Vlissingen en benoemde tot bewindvoerders de heeren Mr J. Adriaanse en A. van Westreenen. De vergadering, waarin op het verzoek om surséance van betaling zal worden beslist, is bepaald op Zaterdag 24 Cct. Dhr Chr. Dronkers te Veere is toe gelaten tot de Koninklijke Militaire Aca demie te Breda. te verhandelen hadden, «a dit doelde ca haar zuster made. „Ze verdenken je", zei Sisidona^ „m alls je ze niet spoedig bewijst, dat je Ju piter aanbidt, door aan hem te offeren, dan zal heel Rome spoedig je schande en ongeloof kennen." „Heel Rome zal weten, dat ik in Chris tus geloof, maar dat is geen schande", zei Flavia kalm. Sisidona keek op naar haar bleek, zacht gezicht, en vroeg zich af, wat haar zus ter d'e kracht gaf, zooveel verdriet te verduren, want dat ze leed, was duidelijk te zien, ofschoon ze niets zei over da afwezigheid van haar man en kinderen. Een oogenblik werd' Sisidona's hart be- roerd door medelijden, maar ze staalde zichzelf met de gedachte, dat Slechts kop pigheid de oorzaak van al die smart was en diat Flavia daarmee niet alleen ver driet en schande bracht over man en kinderen, maar over allen, die met haar in betrekking stonden. Zo wilde zich juist afwenden, zonder een woord van troost of medegevoel, toen het zware gordjjn voor den ingang haastig terzijde werd geschoven en Nerissa naar binnen kwam vliegen, hijgend' en verschrikt „Red mei, red1 me", smeekte ze, zich aan da voeten van haar meesteres werpend. (Wordt vervolgd.) 1 .i LlÈÉ ii®

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5