ASTHMA Binnenland. Uit de Provincie Kerknieuws. Gemengd Nieuws. De regeering heeft deze revisie onder nomen met het stellige voornemen ze tot in de kleinste kleinigheden door te voe ren. De regeeringen van Beieren, Saksen, Baden, Hessen en Wurtemburg hebben te Stuttgart beraadslaagd over bezuinigings maatregelen, teneinde het evenwicht in de begrooting der landen en gemeenten te herstellen. Korte berichten. Op het internationale luchtvaart- congres is besloten een algemeene prijs verlaging van 10 pet in te voeren. De Nederlandsche vertegenwoordiger wees er in een rede op, dat het luchtverkeer moest worden bevorderd door de prijzen zoo laag mogelijk te stellen. Volgens een officieele mededeeling bedroeg het aantal werkloozen in Oos tenrijk, dat ondersteuning genoot, eind Augustus 196.321. In vergelijking met de vorige tolling is het aantal werkloozen toegenomen met 290. Een groot deel van Noord-Zweden is door hevige onweders met hagel- en regenbuien geteisterd. De telegraaf- en telefoonverbindingen zijn voor een groot deel verbroken. Door overstroomingen en hagel is de oogst vernield. Er is ook veel sneeuw gevallen en nachtvorst heeft in sommige streken den erwtenoogst ver nield. De Vlaamsche dienstweigeraar Fer- mont, die uit Antwerpen naar een in Brussel garnizoen houdend regiment was overgeplaatst, met het doel hem zoo mo gelijk tot andere gevoelens over te halen, is een paar dagen geleden weer, met be stemming naar Antwerpen, op transport gesteld en aldaar opgesloten. In de ge vangenis bevinden zich nu reeds vier Vlaamsche dienstweigeraars: Van Dijck, De Keersemaeker, Geerts en Fermont. De Los Rios, de Spaansche minister van justitie, heeft aan den ministerraad een wetsontwerp voorgelegd strekkende tot afschaffing van artikel 87 van hoofd stuk 4 van het burgerlijk wetboek. Dit ar tikel verbiedt aan de leden der geestelijk heid een huwelijk aan te gaan. Wordt dus dit ontwerp aangenomen door de Ka mer, dan zullen de katholieke geestelijken kunnen trouwen. Opening zitting Staten-Generaal. De stoet, waarmee de Koningin zich a.s. Dinsdag naar de Ridderzaal zal be geven ter opening van de zitting van de Staten-Generaal, zal op dezelfde wijze sa mengesteld zijn als verleden jaar. De vor stelijke personen zullen dus weer in de gouden koets gezeten zijn. De Koningin-Moeder zal ditmaal de openingsplechtigheid niet meemaken. Prinses Juliana te Parijs. Gisteravond te half acht is Prinses Juliana te Parijs gearriveerd. Op het per ron van aankomst hadden zich eenige mi nuten te voren de autoriteiten verzameld, •die de prinses kwamen begroeten. Zoodra de Prinses uit den wagen ge stapt was, hadden de voorstellingen plaats, waarbij de heer Carré, vertegenwoordiger van de Fransche regeering, een woord van hartelijk welkom uitsprak, dat de prinses met eenige vriendelijke woorden beantwoordde. Prinses Juliana, gekleed in een bruin mantelcostuum met zilvervos en wit wol len mutsje, bleek in het geheel niet ver moeid van de reis en wandelde opgewekt pratend met de ontvangende autoriteiten naar de gereedstaande auto's. Toen de beide auto's wegreden, hieven eenige landgenooten een luid hoera aan, terwijl ook het Fransche publiek zich zeer belangstellend toonde. Het geheele Uitvoerende Comité der ten toonstelling, is zeer getroffen door dit blijk van Koninklijke belangstelling; het bezoek, dat de Prinses nu ook nog aan ons tweede paviljoen komt brengen, wordt in hooge mate op prijs gesteld. De Prinses, die met haar gevolg verblijf houdt in hotel „Meurice" in de Rue de Rivoli, zou vanmorgen om half elf ons paviljoen bezoeken. Gegeven het strenge incognito, dat wordt in acht genomen, zal dit bezoek een volkomen onformeel karak ter dragen. Zaterdagavond keert Prinses Juliana met haar gevolg naar Den Haag terug. Alle verloven bij Ned. Handel-Mij. opgeschort. De factorij der Nederlandsche Handel- Maatschappjj schort, naar uit Batavia gemeld wordt, met ingang van 1 Januari 1932 alle buitenlandsche verloven voor onbepaalden tijd op. Het Eerste Kamerlid M. Visser. Bij het Centraal Stembureau is bericht ingekomen van den heer M. Visser te Leeuwarden, die na het bedanken door minister Reymer, gekozen is verklaard tot lid van de Eerste Kamer, in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. N. Hendrix, dat hij zijn benoeming tot Eerste Kamerlid aanvaardt. De bloemen voor de vroedvrouw. De gemeenteraad van Monster had in zijn vergadering van 30 October j.l. beslo ten aan de gemeentevroedvrouw, ter ge legenheid van haar huwelijk, een bouquet bloemen te zenden, waarvoor f 10 op de loopende begrooting werd uitgetrokken. Ged. Staten van Zuid-Holland keurden de begrootingswijziging niet goed en de raad ging bij de Kroon in beroep. In de zitting van den Raad van State van gisteren is mededeeling gedaan van het Kon. besluit, waarbij, met vernieti ging van het Kon. besluit van Ged. Sta ten, alsnog het raadsbesluit is goedge keurd. Plaatselijke keuze. De Nationale Bond voor Plaatselijke Keuze heeft het voornemen op Zaterdag 10 October a.s. te Utrecht haar algemeene vergadering te houden met leden-organi saties en correspondentschappen. Behalve enkele te behandelen voorstel len staan op de agenda twee inleidingen, en wel een van prof. mr V. H. Rutgers te Amsterdam over de Staatsrechtelijke be zwaren, en een van het Tweede Kamer lid mevr. S. Groeneweg over: de overige bezwaren bij de Drankwetbehandeling te gen de Plaatselijke Keuze ingebracht. VERHOOGING VAN INVOER RECHTEN? In verband met de loopende geruchten omtrent de wijze waarop de Regeering het dreigende tekort denkt op te vangen, be gint het „Hdbl." nu reeds met alarm te slaan. „Indien straks bij den aanvang van het nieuwe parlementaire zittingsjaar mocht blijken, dat het kabinet van zins is, tot verhooging van ons invoerrecht over te gaan, teneinde op die manier aan een te kort te ontkomen, dan hebben allen, die nog iets voelen voor gezonde economie tot plicht zich daartegen met alle kracht te verzetten. Wij begrijpen volkomen, en hebben dat trouwens al eerder betoogd, dat de regee ring tot ingrijpende maatregelen zal die nen over te gaan, opdat ten slotte de Rijksuitgaven en inkomsten tegen elkaar zullen opwegen. Doch een regeering, die zich bewust is van hetgeen haar in 's lands belang te doen staat, zal bij een poging om de schatkist voor al te ge duchte aderlatingen te behoeden, het bo venal moeten zoeken in vergaande bezui niging, in bezuiniging over heel de linie. Dit is, wij geven het gaarne toe, een alles behalve aangename taak en zal allicht bij bepaalde politieke groepen tegenstand ontmoeten en het kabinet, hetwelk iets dergelijks durft ondernemen, stellig aan populariteit doen verliezen. De ernst der tijden moest echter minis ters, willen zij werkelijk mannen zijn, die den moed hunner verantwoordelijkheid durven dragen, er niet van afhouden tot maatregelen over te gaan, waardoor zij wellicht bij sommige politieke groepen ze kere ontstemming zullen verwekken. In Engeland hebben een Mac Donald en een Snowden het eerbiedwekkend voorbeeld gegeven. Ook daar ontbrak het niet aan een strooming, die er de voorkeur aan gaf, het invoerrecht te verhoogen, tenein de aldus aan zekere maatregelen van wer kelijke bezuiniging te ontkomen. Terecht echter werd door den premier en de an deren met hem ingezien, dat zulk een stap uit den booze was en zoo hebben zij hun schouders gezet onder een uit den aard der zaak verre van gemakkelijken en nog minder aangenamen bezuinigingsarbeid. Hier te lande mag men van hen, die thans aan het bewind zijn, zeker eenzelf de gedragslijn verlangen. Achten zij zich hiertoe niet sterk genoeg dan ware te overwegen of door gedeeltelijke hervor ming van het kabinet wellicht de kans op grooteren steun in en buiten het parle ment niet zou toenemen. Doch hoe het ook zij, een zich voor een belangrijk deel van de moeilijkheden afmaken door zijn toe vlucht te nemen tot verhooging van het invoerrecht, zouden wij buitengewoon be denkelijk achten. Zeker, het zou slechts een fiscale verhooging wezen, doch dat is maar een dooddoener, want in werkelijk heid zouden wij door zulk een maatregel de richting van bescherming inslaan. Im mers, deze verhooging van onze tolmuren zal in werkelijkheid niets anders blijken te zijn." „In Genevè, zoo vervolgt het blad, plach ten wij tot dusverre de rol te spelen van kampioenen in den strijd tegen verhoo ging der tolmuren, doch nu zouden wij, bet goede elders preekende, thuis het slechte toch maar gaan doen. Waarlijk, wij moeten het nog zien, eer wij het ten volle kunnen gelooven. Het is nauwelijks denkbaar, dat minister De Geer eenvoudig omdat hij het bezuini gingsmes er niet radicaal in durft zetten, zijn heil zou zoeken in een maatregel, die zoowel uit een nationaal als uit een inter nationaal oogpunt ten sterkste te veroor- deelen ware en ons van kwaad tot erger zou brengen." Polder Walcheren. Ingaande 1 Sept. j.l. hebben bij den technischen dienst van den Polder Wal cheren enkele mutaties plaats gehad. De oorzaak daarvan was het wegens het bereiken van den 65-jarigen leeftijd op 28 Febr. van dit jaar, door den heer P. L. Bolier, hoofdopzichter bij de Oost- watering. Dhr Bolier heeft 'zeer veel diensten aan den Polder bewezen. Op 1 Sept. 1887, dus juist 44 jaar geleden, trad hij als adjunct-opzichter in dienst van den pol der, om 1 Januari 1895 tot opzichter te worden benoemd. Bij zijn 40-jarige ambtsvervulling werd hem in 1927 den titel van hoofdopzichter verleend, en ook was hij als zoodanig de plaatsvervanger van den ingenieur. In verband" met het met pensioen gaan van dhr Bolier is de heer A. Jobse als opzichter van de Zuid- naar de Oost- wataring verplaatst. De adjunct-opzichter le klasse, dhr A. Hoefkens, ging als opzichter naar de Zuidwatering. Dhrn D Korstanje en J. A. A. Mol, tot nu toe resp. tijdelijk adjunct-opzich ter le en 2de klasse, kregen een vaste aanstelling. Benoeming. Het Ned. Verbond van Vakvereenigingen heeft als functio naris, speciaal belast met de behartiging van de belangen der werklooze arbeiders, benoemd dhr J. A. Berger, thans hoofd commies bij den Raad van Arbeid te Middelburg. Brand. Men meldt ons uit Bres- kens: Gisteravond om 10 uur teekende een rosse gloed in de lucht een vermoedelijken grooten brand in de richting IJzendijke af. Bij nader onderzoek bleek, dat de groote landbouwschuur van dhr De Jaeger aldaar verbrand is, welke geheel gevuld was met ongedorscht graan, enz. Mede zijn een 8-tal paarden verbrand. De knechts, die hun slaapplaats in de schuur hadden, moesten in hun nachtgewaad door een raam vluchten, daar het onder hen reeds brandde. Vermoed wordt dat hooibroei de oorzaak is. Middelburg. „De Gouden Licht stad" Over dit onderwerp sprak gister avond Prof. G. Wisse uit Apeldoorn in de overvolle Schuttershofzaal te Middel burg. Waar onze tijd al dieper wegzinkt in het stoffelijke heden, acht spreker het voor den Christen te meer een eisch des tijds om tot het hemelsche zich op te hef fen. Prof. Wisse had als grondslag Openb. 21:2 en vers 11. Spr. begon met een schets van het boek van Frederik van Eden: „de licht- s t a d". In zulke literatuur beluisteren we een heimwee. Er zou bij den mensch geen heimwee naar zoo iets zijn als er niet een heilstad in het verschiet was. Gods Zie ners hebben haar stralen opgevangen. Jo hannes noemt het, het nieuwe Jeruzalem. Nieuw, niet modern. Modern heet in on zen tijd alle lectuur waaruit God geban nen is en het satanische het centrum vormt. Nieuw is het herstelde wat God als centrum heeft. Gods weg is uit den Godstuin naar de Godstad. Het paradijs zal uitloopen op een stad, als rustpunt, cultuurpunt en wijdingspunt, waar God alles in allen zal zijn, met den verheerlijkten kerkstaat als centrum, God het licht dat daar albe- heerschend instraalt, doorstraalt en uit straalt. De stad had geen tempel. Is dit cultuur zonder religie? Dus het ideaal van den bolsjewist? Neen, maar alles is daar cen traal en universeel zoo van God door- woond, dat er geen aparte tempel meer zal zijn. Op de fundamenten staan de na men van de apostelen des Lams. Spr. staat uitvoerig stil bij de tegenstel ling Lam en Beest, ieder met zijn apos telen en worsteling. Twee wereldbeschou wingen, ieder met tegengestelde opvatting over ellende, verlossing en uitkomst, waarbij zeer apologetisch de heerlijkheid van het Christelijk geloof werd betoogd. In het laatste gedeelte van sprekers rede werd behandeld wie niet en wie wel tot de burgerij dier stad behooren, om met een diep ernstige teekening ontleend aan het laatste tafereel uit de Ghristen- reize van Bunjan te besluiten, waar ge- teekend wordt hoe Christen door de doodsjordaan heenworstelt, de heerlijk- heidsstad tegemoet, en hoe de nagebootste Christen langs eigen weg de poorten na dert, om voor eeuwig te worden afge wezen. Hedenmorgen schrokken op den Kinderdijk twee paarden van U. uit Nieuwland, van een passeerenden auto. De dieren kwamen te vallen en bij het lossnijden en ophelpen der paarden, liep één er van achteruit de kade in. Met veel moeite hebben twee schippers het paard tusschen twee roeibooten in naar den Havendijk vervoerd, waar het op het dro ge kon worden gebracht. De vlaggetjesverkoop ten bate van Pro Rege bracht gisteren ongeveer 170 gulden op. Goes. De winkelweken. Het was gisteravond weer vrij druk op de Groote Markt, toen Hosanna van 8 tot half 10 een concert op de tent gaf. Ter afwisse ling gaven de pijpers van de Middelburg- sche padvindersgroep, die daartoe had den plaats genomen op het balcon van de melksalon-van Liere, enkele nummers, waarnaar inderdaad met stille aan dacht werd geluisterd. Te half tien maakte Hosanna een wan deling door de stad, om tegen 10 uur weer op de Markt terug te keeren. Voor het stadhuis werd, beluisterd door een rustig, talrijk publiek, een taptoe uitge voerd, waarbij ook weer de padvinders hun medewerking verleenden. Een hartelijk applaus vertolkte den dank en de waardeering van de luiste raars. Vanavond zal de zpngvereen. O. B. K. (directeur dhr S. J. Tamminga) een uit voering geven, terwijl dan morgenavond de winkelweken besloten worden met een concert, te geven door Euphonia. Bevolking. Ingekomen: M. Mees ter, dienstbode, van Heemstede, Wilhel- minastraat 7; S. A. Maartense, zonder beroep, van Rotterdam, Stoofstraat 5; J. J. Hoogerheide—Geense, zonder beroep, van Ellewoutsdijk, Nieuwstraat 60; H. M. van der Spoel, leeraar, van Hilversum, Blaaubeenstraat 3; P. E. Schrier, dienst bode, van Gorssel, Oostsingel 86; M. S. Versluijs, dienstbode, van Wissenkerke, Kloet, weg 40; P. W. Th. M. Geijsen— Smout, zonder beroep, Geraniumstraat 12. Dr. Hassencamp's gep. „Medicatus" Longversterker en ademhallngs-gymnastiekapparaat dat U helpt, waar andere middelen faalden, bij chronische asthma, bronchitis, emfuseem, longziekten, slapeloosheid, neus- en keelkatar, is thans in Holland ingevoerd. Wordt gebruikt in ziekenhuizen en sanatoria. Het bekende Sanatorium „Cademario" bij Lugano in Zwitserland heeft meer dan 200 apparaten afgenomen. 6000 zijn er in Denemarken verkocht. Medicatus" is gemakkelijk te hanteeren en gegarandeerd onschadelijk. Prijs f 10.—. Geeft ons Uw naam en adres op en wij zenden gratis en franco het boek van Dr. Hassencamp, waarin beschreven staat, waarom ,,MEDICATUS" U helpen kan en waarin opgenomen zijn onderteekende aanbevelingen van genezen patiën ten en Doktoren, waaronder Oberartz Dr. Keller-Hoerschelmann, Cademario Sanatorium. Orlgineele doktersattesten liggen ten onze kantore ter inzage. Medicatus Depot voor Holland: S. C. BARNEKOW, 149, Prins Hendrikkade, Amsterdam. Tel. 46001 Vertrokken: L. Th. Goedemondt, zon der beroep, naar Voorhout, Bissch. Nijv. school; H. J. Cardon, barbier, naar We- meldinge, Oosthoek C 3a; M. P. van Hese, koopman, naar Viissingen, Breewaterstr. 19; H. Tives, bedienjuffrouw, naar Glad- bach-Rheydt; P. Stoel, verpleegster, naar Brussel, Hospitaal Brugman, 2e distr.; M. de Jonge, zonder beroep, naar 's-Gra- venhage, van Uerlenstraat 124; C. SustronkTichem en gezin, zonder be roep, naar Rotterdam, Nieuwe Haven 56; C. Siebenga, onderwijzeres, naar Middel burg, Rouaanschekade G 132; F. O. Schultz, leerling-kok, naar 's-Gravenhage, Hotel Central, Lange Poten; J. Duvekot, zonder beroep, naar Leiden, Gerecht 10; W. P. G. Beekhof, sum. D. B. naar De venter, Diepenveenscheweg 259; J. v. d. Berge, bakker, naar Kloetinge, Buijs Bal lotstraat 106; D .C. Veerhoek, zonder be roep, Kloetinge, Buijs Ballotstraat 106. Kapelie. De winkelweken. Gister avond gaf de gymnastiekvereen. „Olym- i pia", onder leiding van dhr Johs Wille- boer, eenige oefeningen te zien, n.l. vrije en orde-oefeningen van jongens en meis jes, toestel-turnen van dames en hee- ren. Besloten werd met groepen en plas tische standen met lichteffect. Deze vereeniging met haar 65 werken de leden mag er zijn en heeft veel moois te aanschouwen gegeven voor de talrijke toeschouwers. De Kerkvoogdiji stelde het Kerkplein disponibel. Axel. Gisteren vergaderde hier de Scholenbond „Land van Axel". Zoowel des middags als des avonds trad als spre ker op ds H. Knoop, Geref. pred. te Delfs- haven. Na opening op de gebruikelijke wijze en een openingswoord van dhr Jansen, voorz. van den Bond, verkreeg ds Knoop het woord om te spreken over „Om het karakter van het gezag in de opvoeding". Spr. handelde over: lo. Macht en gezag. 2o. Invloed en gezag. 3o. Ontzag en gezag. 4o. Vrijheid en gezag. De mensch bevindt zich in de macht van het stoffelijke. Die macht drukt, en is niet altijd redelijk en zedelijk. Gezag echter is macht, die in kerk, staat, maat schappij, gezin of school georganiseerd is. Dus: macht i s en gezag is g e g r o e i d. Het kenmerkende van gezag is, dat er contact bestaat tusschen gezagdrager en voorwerp van het gezag. Macht staat boven ons; gezag vloeit in ons. De gezag hebber heeft dus invloed op zijn object. Die invloed is: ontzag. Vrees staat buiten ons, maar ontzag is iets, dat binnen in ons woont. Zoowel bij subject als bij ob ject van het gezag kan men spreken van piëteit voor het leven. Zij is: gehoorzaam heid. Ten slotte wijst spr. er op, dat gezag en vrijheid in nauw contact staan met elkaar. Zij zijn niet eikaars tegenstelling, maar zij veronderstellen elkander. Gezag zon der vrijheid is tyrannie. Vrijheid zonder gezag is de vrijheid van een kermis wagen: losbandigheid. Gezag en vrijheid vormen een harmonie, dat is: leven. Al leen gezag kan leiden tot de hoogste vrij heid, dat is die, waarmede de Zoon vrij maakt. In de avondvergadering behandelde ds Knoop het onderwerp: „Het dreigend ge vaar". Spreker besprak uitvoerig het leven van het volk Israël in Egypte en zette uiteen wat het land Goossen voor Israël was. De volgende gedachten werden door spreker ontwikkeld: Goossen het land der gelijkstelling. Goossen het land van zegen. Goossen het land van dreigend gevaar. Spreker wijst er op, dat het land Goos sen aan Israël is gegeven, niet omdat Israël overtuigd was, dat het gelijk ge steld moest worden met Egypte, maar alleen omdat Pharao nu eenmaal ver plichting had aan Jozef. De gelijkstelling was dus gekregen niet als recht, maar alleen uit politieke overwegingen. Het land Goossen is echter een land van zegen (Ex. 1:7). Maar ook een land van dreigend gevaar. Immers het was ge geven als een tijdelijke plaats voor het volk. Het moest komen in het land der belofte, dus het volk moest uitzien naar en leven voor de toekomst, om te komen in het land der belofte. Dit nu heeft Israël niet gedaan. Toen het in de woestijn was op pad naar het beloofde land, hunkerde het nog naar de vleesch- potten van Egypte. En nu de Chr. school. Ja er is gelijk stelling, maar volgens de tegenstanders niet omdat ze dat een daad van recht vonden, maar omdat het nu eenmaal niet anders kon. Uit politieke overwe gingen is ze verkregen. Ook voor ons is de gelijkstelling een zegen. Over het geheele land zijn er Chr. scholen, maar laten we denken om de verantwoording, welke die zegen mee brengt. De gelijkstelling is ook voor ons een dreigend gevaar. Waar blijft de trouw en de liefde voor onze Chr. school, die er vroeger was? We verslappen toch niet? Denkt aan het dreigend gevaar met het oog op de toekomst. Nadat gezongen was Ps. 66 vers 6 sloot spreker na het uitspreken van het dank gebed de vergadering. De opkomst- was bedroevend. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Brandwijk A. H. J. G. van Voorthuizen te Lage Vuursche; te Wou- brugge, G. de Vries te Heerde. Aangenomen: naar Hollandscheveld (z.o.) H. H. Schipper te Willemsoord. Bedankt: voor Tilburg, J. G. Wissing te Tiel; voor Dussen, A. Sonneveld, hulppred. te Voorburg. Geref. Kerken (H. V.). Bedankt: voor Amsterdam (C.), J. J. Buskes Jr. te Oosterend (Texel). Beroepbaar. De heer P. H. Kapteyn Jr, theol. cand. te Eenrum (Gron.), is door bet provinciaal kerkbe stuur van Overijsel toegelaten tot de Evangeliebediening in de Nederl. Herv. Kerk. Door de classis Amsterdam is be roepbaar verklaard in de Geref. Kerken de heer J. J. Verleur, Krugerstraat 12, Amsterdam-O. De Indische Kerken-Go m- missie. Gisteren heeft vanwege de commissie tot de zaken van de Prot. Kerken in Ned. Oost- en West-Indië in een plechtigen dienst in 't Ministerie van Koloniën de afvaardiging plaats gehad van den beer G. E. H. J. Milet de St. Aubin als predikant naar West-Indië, met standplaats Aruba. De heer Milet de St. Aubin was vroeger deken in de Methodis ten Bisschoppelijke kerk te Gent en woon de laatstelijk te Huis ter Heide (U.). Ge lijk bekend ging de heer Milet het laatste jaar herhaaldelijk voor in de godsdienst oefeningen vanwege de Ger. Kerken in Hersteld verband. Aangezien de voorzitter der Indische Commissie, de oud-hofpredi ker ds W. L. Weleer, met verlof bui tenslands vertoeft, bad de bevestiging plaast door den secr. dr H. Schokking, Ned. Herv. predikant te Den Haag. Te veel koffie in de wereld. De nationale Koffieraad deelt mede, dat tot 5 September de volgende boeveelheden zijn verbrand: te Santos 705.030 zakken, te Rio 167.689 zakken en te Victoria 4.242 zakken. A u t o-ongeval te Heemste de. Gistermiddag heeft te Heemstede bij de van Merlelaan een ernstig auto-onge val plaats gehad. De bestuurder van een luxe auto, K. uit Amsterdam, moest een voor hem rijdenden auto passeeren. Bij het passeeren kwam juist een auto aan gereden van de tegenovergestelde rich ting. Een botsing was onvermijdelijk. Beide auto's werden zoo goed als geheel vernield. De bestuurder K. en zijn zus ter, die eveneens in den auto was geze ten, werden ernstig verwond. Zij werden per ziekenauto naar de Maria-stichting te Haarlem overgebracht. De bestuurder van den anderen auto, zekere S. uit Haarlem, kon, na verbonden te zijn naar zijn woning worden overgebracht. Een vechtpartij tusschen smokkelaars. In de buurtschap Be- rensberg bij Kerkrade, kregen twee smok kelbenden, die elkaar verraad verweten, twist, die in een vechtpartij ontaardde. 4 smokkelaars moesten van het strijd- tooneel in een woning gedragen worden. Een vrouw kreeg een messteek in het hoofd. Smokkelwaar werd in de Worm geworpen. Te vroeg jarig. Naar het Ned. Correspondentiebureau mededeelt, heeft Jan Fabricius gisteren te Londen zijn 60sten verjaardag bij vervroeging (de eigenlijke dag is 30 dezer) gevierd, waar een kring van tooneelvrienden hem een banket en soiree aanbood.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2