Lederen SVIotorjekkers Rechtzaken Telegrammen. Financieële Berichten. Posterijen en Telegrafie Burgerlijke Stand Marktberichten. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz Zwart en Bruin f25, f28 en f30. HOOFTMAN Jr., Vlasmark* Middelburg. balcon van een tram met een portefeuille met f 100 in een binnenzak van zijn vest. Bij zijn thuiskomst bemerkte bij, dat zijn vest opengesneden was, en de portefeuille gerold. De politie raadt bet publiek aan, om uiterst waakzaam en voorzichtig te zijn. Ontvlucht, maar weer ge pakt. De 22-jarige B., die dezer dagen te Bussum wegens aanranding van een 9-jarig meisje was gearresteerd en boven dien verdacht wordt van eenige inbraken, heeft zich gistermorgen tegen twaalf uur voor het instructiegebouw op de Leidsche Kade te Amsterdam van den Rijksveld wachter weten los te rukken. De man sprong te water, zwom de gracht over, doch werd aan den anderen kant door een verkeersagent en eenige tuinlieden die werkzaamheden verrichtten in het Leid sche boschje, die door schoten van den Rijksveldwachter op het geval opmerk zaam werden gemaakt, gepakt. Onder groote belangstelling van het publiek werd de jonge man geboeid overgebracht naar het instructiegebouw. Straatrelletjes te Rot terdam. De bezetting in de Beverstraat bleef gisteravond behoorlijk gehandhaafd. Daar ter plaatse bleef het echter den gan- schen langen avond rustig. Doch op an der terrein en over een uitgestrekt rayon is het een spektakel geworden. Ongeveer acht uur arriveerde, ter aflossing van de politie, die dienst had gedaan, een R.E.T.- bus vol agenten en rechercheurs, gevolgd door verscheidene wagens en wagentjes van de motorbrigade. De manschappen waren grootendeels gewapend met de nieuwe lange rottings. Ook een kleine be zetting bereden agenten volgde de motor brigade. Op vele hoeken van straten stond een menigte van nieuwsgierigen, die over het gebeurde van den dag meer wilden weten. Onmiddellijk toen de politie-aflossing ver scheen, werd order gegeven de samen gepakte menigte uit elkaar te drijven. In volle vaart vlogen de motorwagens de trottoirs over en dan weer dwars over de trambanen. Sommige agenten verlieten hun wagen, om rake klappen uit te deelen daar, waar aan de sommatie om door te loopen, niet spoedig genoeg gehoor werd gegeven. Kalme wandelaars waren daar van natuurlijk ook wel eens de 'dupe. De eene charge volgde op de ander. Niet al leen de Beyerlandsche laan werd schoon geveegd, maar de wagens renden tot op de Putschelaan, Hilledijk, Polderlaan. en Siaghekstraat. Om negen uur moest, de menigte zelfs in de Tweeboschstraat uit elkaar worden gedreven. Ook in de buurt van de Steinwegstr. en den Breede Hille dijk renden de wagens achter opgeschoten jongens aan. Zelfs werd in de omgeving van den Hilledijk het noodzakelijk geacht, om het bevel te geven deuren en ramen te sluiten. Omstreeks 10 uur was het aantal nieuwsgierigen in de omgeving van het Colosseum-rayon wat afgenomen. Een flinke charge werd nog uitgevoerd in de Jacominastraat, waar een aantal lan tarens was ingegooid en waar een stel op geschoten jongens met steenen gooiden naar de bereden politie. Tegen elf uur was op de Beyerlandsche- laan de rust nagenoeg teruggekeerd. De bereden agenten en een deel der motor- brigade rukten toen in. Wel is de politie nog eenigen tijd aan het chargeeren ge weest in de Putschelaan teneinde de kwa jongens uit de verschillende zijstraten op de vlucht te jagen. Chr. Werk gever-svereeni- ging. Verschenen is de agenda van de jaarvergadering van de Ghr. Werkgevers- vereeniging, die op 16 Sept. te Rotterdam wordt gehouden. De vergadering wordt gehouden in de receptiezaal van het Sociëteitsgebouw in de Rotterdamsche Diergaarde en vangt aan te half elf. De heer F. L. v. d. Bom, van Amsterdam, leidt de vergadering en zal een openingsrede houden. Daarna be handeling van de jaarverslagen en be stuursverkiezing. Aftredende bestuursle den zijn de heeren Jurriën Veldkamp te Groningen, en M. J. G. Besselaar Jr. te Rotterdam, waarvan laatstgenoemde niet herkiesbaar. Verder komen bestuursvoor stellen aan de orde tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement en zal een bespreking plaats hebben over de huidige werkloosheid, in te leiden door den heer F. J. G. Furda, te Groningen. Les middags wordt een groote middag vergadering gehouden, eveneens in de re ceptie-zaal van het Sociëteits-gebouw der Rotterdamsche Diergaarde, waarin Prof. Dr. Z. W. Sneller, hoogleeraar aan de Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam, een rede zal houden over het moderne Imperialisme. Ongevallen aan boord van de „Oranje-Nassau" te Vlissingen. Be Raad voor de Scheepvaart heeft gistermiddag een uitgebreid onderzoek mgesteldrnaar de oorzaak van de onge vallen, overkomen aan het s.s. „Oranje- JNassau" van de Mij „Zeeland". Op 5 Aug. j.l. is bij het schoonmaken |.an een boot de kwartiermeester G. van er Kop over boord gevallen en over- cden Tien dagen later bezweek de b.b. ^Pkast van de s.b. achterketel, waar door aan dezen ketel ernstige schade ont stond; door het uitstroomende water en stoom liep de waterman M. van Zweden ernstige brandwonden op, waaraan hij later is overleden. De matroos F. G. Meijer, die aan de zelfde sloep bezig was als dhr v. d. Kop, heeft in het schoonmaken van de sloe pen, die daarbij zoo hoog mogelijk wor den opgeheschen, nooit gevaar gezien. Lijfseizings (gordels, met een staaldraad kabel aan het schip verbonden) wtrden niet gebruikt. Sinds het ongeluk bevei ligt men zich met touwen, van de eene naar de andere davitt gespannen. De insp. van de scheepvaart, de heer G. Fock, acht het noodzakelijk, dat deze maatregel op alle schepen van de „Zee land" wordt toegepast. Omtrent het ongeluk op 15 Aug deelde de gezagvoerder mede, dat twee maan den te voren de stoomketels nog waren gekeurd. De hoofdmachinist van de „Oranje- Nassau" vertelde, dat de bewuste ketel den vorigen dag een kleine lekkage had gehad. Getuige heeft de lekkage gerap porteerd aan insp. van den Broeke van den technischen dienst der „Zeeland", die den volgenden dag een ketelmaker heeft gestuurd. 's Middags om 2 uur vulde de machi nekamer zich opeens met stoom, waar op get. den kapitein de ernstige lekkage heeft gerapporteerd. Het raadslid, de heer Weydenaar, ver baasde zich erover, dat deze, als hoofd machinist, zich den vorigen dag en den ochtend van den löden niet persoonlijk van den toestand op de hoogte heeft ge steld. Er is hier een hoogst gevaarlijk on geluk gebeurd. Het schip is „door het oog van een naald gegaan". De heer J. J. van den Broeke, inspec teur van den technischen dienst van de Mij. „Zeeland", heeft twee ketelmakers naar boord gestuurd, doch zelf niet den toestand opgenomen. Naderhand werd hem meegedeeld, dat zij geen lekkage konden vinden. Later is de baas zelf meegegaan en werd een lek ke steekbout ontdekt. Get. merkte desge vraagd op, dat de ketels van de „Oranje- Nassau" goed onderhouden worden, maar ze zijn 22 jaar oud, wat zich in ver schillende gebreken openbaart. De heer 'Weydenaar sprak er zijn af keuring over uit, dat deze ketels in kor ten tijd van géén stoom tot vollen stoom zijn opgevoerd. De heer W. Kootstra, hoofdingenieur van het Stoomwezen te Dordrecht, schftjft het ongeval o.m. hieraan toe, dat de ke tel door het alle dagen opstoken veel ge leden zal hebben, daar de spanning voort durend toe- en ai moest nemen. Het snel le opstoken van den löden kan tot het ongeluk hebben bijgedragen; volgens get- was het anders toch gebeurd. De hoofdinsp. van de Soheepv., de heer Fock, deelt mede, dat de inspecteur ver leden jaar had verzocht, de ketels ernstig te onderzoeken en dat op zijn verzoek een commissie was ingesteld. Ook zeide Spr., uit de getuigenverkla ringen den indruk te hebben gekregen, dat dit ongeval niet te voorkomen is ge weest. In elk geval is er voor de ambte naren van het Stoomwezen nuttige lee ring uit te trekken, met, naar Spr. hoopt, als gevolg, dat de kans op dergelijke on gelukken zal verminderen. Uit de verklaringen van den techni schen inspecteur heeft spr. de overtui ging gekregen, dat deze er al sedert eeni gen tijd van overtuigd was, dat de ketels zeer précair waren. Rekening ermee hou dende, dat de technische dienst de ver zorging der scheepsmachines behandelt als het schip aan den wal ligt, spreekt de hoofdinsp. toch zijn afkeuring uit over het gebrek aan belangstelling, dat de hoofdmachinist voor het gebrek aan de ketels heeft getoond. De wijze van stoomstoken in deze ketels noemt spr. niet oordeelkundig. Het tem po, waarin gestookt werd, was ongewoon en gevaarlijk. Dit zal tot het ongeluk bij gedragen hebben. Met den ketel, die thans bezweken is, was elke drie maanden iets niet in den haak. Het was beter geweest, aldus spr., als hiervan telkens mededee- ling aan het Stoomwezen was gedaan. Uitspraak later. 1200 Gulden met z ij n v ij- v e n. Voor de Rechtbank te Arnhem stond Dinsdag terecht de 22-jarige bloe- menkoopman H. A., die te Arnhem in den nacht van 18 op 19 Juli inbraak pleegde bij dr S., waarbij' f 1200 werd buitge maakt. Een gedeelte van het geld werd door verdachte met eenige kornuiten op de kermis te Kleef opgemaakt, nadat al len zich te Nijmegen in een nieuw pak hadden gestoken. Het O. M. eischte tegen A. 2 jaar ge vangenisstraf en tegen de vier helers n.l. J. S., J. H. L., W. J. en J. G. Th. ieder 4 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De verdediger van de vier laatstge noemden vroeg onmiddellijke invrijheid stelling dezer verdachten, aan welk ver zoek de Rechtbank gehoor gaf. Uitspraak over 8 dagen. D u i t s ch e i nb r e k e r voor den rechter. De 23-jarige ar beider P., geboren te Oberhausen, wo nende te Arnhem thans gedetineerd, heeft van Februari tot Juni Arnhem en omgeving onveilig gemaakt door een reeks van' zeven inbraken te plegen. Hier voor moest hij gisteren voor de Arnhem- sche Rechtbank terecht staan. Verdachte bekende het hem ten laste gelegde. Op de tafel voor den president der Rechtbank lag voor honderden guldens gouden voorwerpen, alle door verdachte gestolen. De waarn. officier van Justitie eischte drie jaar gevangenisstraf. Ontrouwe penningmees- te r. De Amsterdamsche rechtbank deed gisteren uitspraak in de zaak tegen den 27-jarigen bakker G. B., die terecht had gestaan verdacht van verduistering en diefstal met braak tweemaal gepleegd. De man zou, als penningmeester van de reisclub „De Tourist", die vereeniging voor ruim f 250 hebben benadeeld. Voorts zou hij hebben ingebroken in een perceel aan den Oostzanerdijk en aan den Buik- sloterdijk. De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van één jaar. Het O.M. had twee jaar gevorderd. DEN HAAG. Prinses Juliana is heden morgen naar de Koloniale tentoonstelling te Parijs vertrokken, waar zij incognito zal verblijven. ENKHUIZEN. Hedennacht te twee uur is een auto uit Hoorn te Hoogkarspel te gen een boom gereden. Van de drie in zittenden werden er twee gewond. AMSTERDAM. Het genootschap Vrij Nederland heeft aan Burgemeesters en Wethouders van alle groote gemeenten een adres gezonden, waarin wordt ver zocht bij de gemeenteraden een voorstel in te dienen, dat tot strekking heeft accu mulatie van inkomens te voorkomen, o.a. door de gehuwde of daarmee gelijk te stel len vrouw uit te sluiten van den gemeen tedienst, met uitzondering van hen, die als kostwinster van haar gezin zijn te be schouwen. AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht heeft zich hier een ernstige storing in de stroomvoorziening voorgedaan. Even vóór drie uur werd de stad in duisternis ge huld. Alle bedrijven, die geen eigen instal latie hadden werden stil gelegd. In de ziekenhuizen werd de noodverlichting ontstoken. De oorzaak was een defect aan een stroomtransformator, waardoor kortslui ting ontstond. Voor een deel der stad duurde het 20 en voor het andere deel 40 minuten, eer de storing was opgeheven. LONDEN. De liberale afgevaardigde Ruciman zal voorstellen den invoer van alle luxe artikelen te verbieden. Hij heeft daarover reeds overleg gepleegd met ver schillende politieke leiders. Door aanne ming van dit voorstel zou de invoer met 20 millioen pond sterling verminderd worden. LONDEN. Gandhi wordt Vrijdagoch tend te Marseille verwacht, waar een deputatie van Indische studenten 'hem zal opwachten. Hij zal over Parijs naar Lon den reizen. WASHINGTON. President Hoover is niet voornemens 'binnen de e.v. twee maanden eenigerlei bindende voorstellen betreffende de ontwapenings-conferentie te doen. Hij wil eerst de verbetering van den toestand te Europa afwachten. Wel is het niet uitgesloten, dat Amerika zal ingaan op het idee van 'Grandhi en een vacantie in de bewapening zal voorstellen. Failissement de Kanter Hordijk's Bank te Goes. Zooals wij reeds meldden, is de lijst van de schuldeischers in het faillissement van de Kanter Hordijk's Bank opge maakt en beloopt een totaal bedrag van f 1.069.840,21. De lijst van de baten is nog niet ge publiceerd. In de lijst der schuldeischers treffen wij o.a. aan (die voor bedragen beneden f 3000 hebben wij achterwege gelaten): L. Alewijnse, Kortgene f 4164; J. Al- mekinders Pzn, Kloeting© f 4365; B. Bastiaanse, Colijnsplaat f 3644; Wed. H. E. Blaauw, Hoedekenskerke f 3109; Kinderen Adriaan Boonman, Oudelan- de 13728; J. A. v. Boven Iz., Wemeldin- ge f 8947; Anth. Breeweg, Wolfaartsdijk f 3767; G. Brouwer, Adriaanstr., Goes f 3553; Jac. Blok Jacz., Rilland f3663; P. Bruggeman, Baarland 3772; A. Bur ger, Baarland f 3941; P. M. v .d. Broeke Goesche Sas f 10474; R. Claus, Kloetin ge f 15420; Wed. Jac. de Dreu, Goes f 16.135; Jan de Dreu, Goes 7396; Mart. de Dreu Jacz., Goes f 3763; A. v. d. Dries Pz., Heinkenszand f 3034; M. Ferdinan- dusse Jz., Wemeldinge f 4164; J. Ferdi- nandusse, Wemeldinge f 4164; A. Fok ker, Heinkenszand f 6027; J. J. Frangoys, Kruiningen f 3518; Mar. Goedegebuure Jz., Nieuwdorp f 5100; A. Goense, Go-es f 4096; G. v. Gorp, Wemeldinge f 3425; Jac. Goud Pz., Nieuwdorp f 8399; J. Goud Pz., 's-Heer Arendskerke f 4789; W. de Groene-Sela, Kapelle f 7288; W. F. v. Gorssel, Rilland f 3408; M. op 'tHo-f, Heinkenszand 4763; P. J. de Jongh, Goes f 6825; T. D. de Jongh, Goes f3046; K. Janse, 's-H. Arendsk. f 28.004; J. Kloet, 'Colijnsplaat f 3123; Mej. A. Kosten, 's-Gravenpolder f3240; C. J. Kuzee, Goes f3140; H. Kuzee, Goes f3644; Chr. Kloosterman, 's-Gravenpolder f6584; J. Kopmels Mz. Waarde f3926; Wed. P. Klap Sr. Waarde f5627; L. F. G. Kakebeeke, Goes f12571; J. J. v. Liere, Wolfaartsdijk f6601; B. v. Liere, Kloe tinge f9471; W. v. d. Linde, Biezelinge f4951; Jan v. Liere, Kapelle f3698; P. v. d. Linde Pz., Goes f 10011; Jac. Lange- beeke, Heinkenszand f5179; Wed. P. Maas, Schore f6165; W. Matthijsse, Ka pelle f3296; Joh. Melse Lz., Goes f6804; Hub. Mol, Kattendijke f9982; M. Meulen- berg Cz., Ellewoutsdijk f35336; N. Mou- ton, Goes f8708; P. Meulblok,, 's-Heer Arendskerke f5082; M. Meulenberg Jz., Ellewoutsdijk f47.383; G. en A. Nieuwen- huijze, Krabbendijke f 12.494; Aga Nieu- wenhuijze, Krabbendijke f 11.353; G. Nieu- wenhuijze, Krabbendijke f9841; L. Oom, Goes f3100;Jac. Overbeeke, Schore f7721; C. Paauwe Az., Wemeldinge f8612; C. Potter, 's-Gravenpolder f7288; Mej. de PuitKoster, Kattendijke f5094; P. Re- mijnse, 's-H. Abtskerke f 4475; C. A. Reijerse, Goes f 1(1361; Jan Rottier, Ka pelle f6247; C. Rottier, Rilland f9876; Wed. J. P. de Regt, Heinkenszand f8073; A. Remijn, Nieuwdorp f6333; P. W. Schipper, Goes f3552; Kinderen G. Schrier, Kortgene f3092; Erven Wed. L. Serier, Colijnsplaat f 11.949; Corn. Sinke, Kruiningen f3123; Wed. M. B. Slabbe- koorn, Nieuwdorp f5584; Wed. G. Slabbe- koorn, Wolfaartsdijk f3137; G. Slabbe- koorn, Kloetinge f3148; Mr A. B. Somer, Den Haag f3106; D. Toorenaar Cz., Kloe tinge f 11.458; F. Verburg, Wolfaartsdijk f 3837; A. Ver burg, Middelburg f 3146; C. L. Verhoe ven, Goes f 3705; M. Verschuure, Krab bendijke f 3644; J. J. Voet, 's-H. Arends kerke f 4164; B. A. v. d. Vaate, Wissen- kerke f 8269; J. A. Vertregt, Middelburg f 11.301; Volksverz. Mij. Eerste Nederl. Dordrecht f 7759; M. v. Waarde, Driewe gen f 4164; Wed. A. Wattel, Nisse f4685; Jac. v. Wingen, Kapelle f 3571; A. de Witte, Kloetinge f 6330; Mart. Zandee Kattendijke f 4186; Mr H. G. J. Zaayer, Goes, q. q. totaal f 93.627. Bankiersfirma De Koster Co. De rechtbank te Middelburg hoorde Woensdagmiddag in raadkamer de schuldeischers van de bankiersfa. de Kos ter Co., die hare kantoren te V'singen Neuzen en Axel heeft gesloten in verband met de aangevraagde surcóance v. beta ling. Een zeer groot aantal was persoonlijk of bij machtiging aanwezig en ofschoon de juiste berekening ook betreffende het bedrag nog moet worden opgemaakt, toch was de algemeene indruk dat het overgroote deel tegen de surcéance was. De rechtbank zal Woendag 16 Septem ber des morgens te half elf, haar beslis sing op het verzoek bekend maken. Wisselkoersen. Amsterdam, 2.30 uur. Londen 12.04%—12.04%. Parijs 9.71—9.73, Brussel 34.4834.49. Berlijn 57.80—57.90. New-York 2.47"/ib—2.471B/ie. Opgave betreffende het postkantoor Goes over de maand Augustus. Aan bovengenoemd kantoor werd in den loop der maand op spaarbankboek jes ingelegd f 36.412.84, en terugbetaald f 13.749.51. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 22.663.33. Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 51. Door tusschenkomst van dit kantoor werd op sfaatsschuldboekjes ingeschre ven nominaal f 2700. Het aantal nieuw uitgegeven staats schuldboekjes bedroeg 1. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Sep tember: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke tot Oostelijke richting, meest licht tot half bewolkt, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden 'droog weer, iets warmer overdag. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur 764. Licht op voor fietsers: Vrijdag 8 uur 7 min. 's-Gravenpolder. Woensdagmiddag werden door notaris Oele alhier publiek verkocht in de herberg van dhr Verdonk, ten verzoeke van dhr A. van der Werff, 265 roeden bonte aardappelen. Kooper werd dhr N. Fierloos te 's-Gravenpolder voor 65 cent per roede of f 191,75 den hoop, plus 10 pet veilingkosten. GOES. Gehuwd: Izaak de Laat, 25 j. jm. en Jacoba Gerarda Pieternella Wes- sel, 26 j. jd.; Jan van den Berge, 21 j. jm. en Dina Cornelia Veerhoek, 19 j. jd. te Wolphaartsdijk. Geboren: Albert Johannes, z. v. Leen- dert Hibels en Johanna Schinkel, Middelburg, 10 Sept. Op de graanmarkt was de aanvoer re delijk. Maanzaad 1819.50, schokkers 1216, kroonerwten 911.50 Aangevoerd door boerinnen: boter 0.68, kipeieren 5, poelje-eieren 3.50, eenden eieren 5.50, ganseieren 10, kalkoeneieren 6.50. Aangevoerd door handelaren: boter 0.65, kipeieren 4.75, poelje-eieren 3.50, eendeneieren 5. Part. prijs: Boter 0.77^, kipeieren 6, poelje-eieren 4.50, eendeieren 6. MIDDELBURG. Op de exportveiling deden tomaten UCB A f 11.60, C f 10.30, buiten UCB CC f 2.90, B f 11.30. VLISSINGEN. Veiling van 9 Sept. '31. Witte Druiven 30, Blauwe Druiven 32 48, Tomaten 1417, Pruimen 2531, Clapps 5'22, Br. Merode 811, Jutten 18, Muskuspeer 10, William Duchesse 5 12, 'Scharlakenpeer 511, Br. d'Aman- lis 17, Triumphe de Vienne 2530, Mar sepijen 8, Br. Durondeau 9, Br. Hardy 25, Bonne Louisse 19, Swedenappel 17, Maag depeer 9, Transparant de Croncel 815, Keswick 1-^-9, Jacq. Lebel 811, The Queen 4, Warnersking 5, Cox Pomona 12, Schuttersreinet 5, Striepeling 14, Bor- daan 15, Bramen 2021, Uien 5, Spina zie 12, Spruiten 1619, Postelein' 812, Princessen 2632, Stamsnijboonen 19, Stoksnijboonen 1733, alles per kg. Ron de kool 2.54.5, Savoye kool 1.56, Bloemkool 818, Sla 1/81, Komkom mers 13.5, Netmeloenen 2026, Sui kermeloenen 2024, Perziken 33.5, alles per stuk. Selderie 1.53, Prei 6.5 8, Uien 24.5, Peeën 25.5, Kroten 4 —4.5, Rapen 3—4, Gladiolen 33.5, As ters 5.5—6, alles per bos. Andijvie 8—37, Peterselie 4'6, beiden per maandje. BI. Eigenheimers 3036, Witte Eigenhei mers 34—35, late bloemen 3240, alles per 10 kg. Augurken 2036 per 100. GOES. Veilingsver. „Zuid-'Beveland". Groentenveiling van 9 Sept. 1931. Stok snijboonen 1432, Stokprincesseboonen 1830, Rheinische Spe'kboonen 79, Stamsnijboonen 614, Kassnijboonen 38, Perfectboontjes 1429, idem uitschot 48, Dubbele Princessen 1319, Groene boonen 46, 'Spinazie 23, Sjalotten 1'2, Pootuien 34, Augurken 517, Aardapnelen 1—4, Tomaten 612, Moer beien 35, Blauwe Druiven 37, alles per 100 kg. Meloenen f 5f 22, Witte Kom kommers 0.502, Groene idem 0.201, Augurken 0.160.37, Kropsla 12.50, Adijvie 1.502.20, Tulpenbollen 0.20, alles per 100 stuks. Wortelen f 4f 8, Ramme nas 1.70, Selderij 0.80, alles per 100 bos. KAPELLE, 9 Sept. Groote Veiling: Zure kroetappels f 1.30f 1.70. Kleine veiling: Reine Victoria 334, Jeffersons 2328, roode Eeierpruimen 725, Abrikoospruimen 430, Reine Claude 1123, Reine Claude Violette 11 29, Monarchpruimen 30, gele Eierprui- men 1224, Transp. de Croncels 225, Mank's Codlin 319, Jacq. Lebel 17, Keswick 26, Signe Tellish 48, Bis marck 17, Peasgood Nonsuch 16, Ster appel 59, Guldelingen 2i6, Hondsmuil 26, Lindenappels 26, Ganzebout 25, Tuinzoet 38, zoete Ribbeling 39, Blanke Hollaart 5, Glasappels 12, Con- statijn de Groote 25, Present van En geland 24, Gron. Kroon 37, Krab de Kruin 13, Lanes Prince Albert 512, Oranjereinetten 716, Princesse Noble 320, Lemoenappels 214, Cox Oranje Pipping 515, Peperappels 15, War nersking 24, Cox Pomona 25, Herfst- bloemzoet 7, roode Perzikappels 26, Reinette d'Automne 36, Clasieappels 1 3, Dominéappels 8, Nelsons Glorie 3 11, Fransche Paradijs 25, Fransche Bellefleur 25, Zomerparadijs 25, Adm. Farigut 58, Zbmercourtpendu 114, Beurré Hardy 629, B. Lebrun 317, B. de Merode 211, B. Wilhelm ina 6 14, B. Alex. Lucas 24, B. d'Aremberg 2-5, B. d'Amanlis 613, Souv. de Con gres 614, B. Durandeau 210, Trium phe de Vienne 632, Bonne Louise d'A- vranches 536, Bon Chretien William 48, Williams Duchesse 114, Clapp's Favorite 512, Jutteperen 3—16, Seign. d'Esperen 319, Sold. Laboureur 28, Marg. Marillat 618, Vijgeperen 39, Duifjesperen 29, Herzogin Elza 914, Maria Louise 47, Maagdeperen 411, Calleboutsperen 26, Wijnperen 313, Dubb. Bergemotten 57, Spekperen 24, Sijsjesperen 38, Foppeperen 13, Zö- merbergemotten 38, Scharlakenperen 1 5, Galabasse Carafon 213, Schellebel- len 35, Conferencel 319, Langstelen 36, Diamantperen 24, Blanke Jutten 5, Dr Jules Guot 7, Garbonkelperen 7, Druiven 3443, Dubb. Pr. zonder draad 621, Snijboonen 318, Rijnsche Spek- boonen 615, Perfectboonen 1623, No ten 8 gld. alles per 100 K.G.; Bloemkool 18, roode kool 5, Meloenen 1117, Per ziken 111 ct. alles p. stuk; Tomaten 3 6 ct. p. pond; Augurken lO—31 ct p. 100 stuks. THOLEN. Veilings ver een. Eendracht. Veiling van 9 Sept. Jacq. Lebel le soort 6, 2e soort 2, 3e soort 1, VI. Schijveling le soort 1113, Notarisappel 912, 2e soort 4, 3e soort 23, Oranje-reinetten 9, 2e soort 4, 3e soort 1, Belle Pontoise 5, 3e soort 1, Tr. de Vienne 1416, 2e soort 10, Tr. de Croncel 1924, 2e soort 35, 3e soort 2, Marillat 67, Bonne Louise 1321, 2e soort 812, 3e soort 6, Pipping 10, 2e soort 4, Herzogin Elsa 10, 2e soort 8, Ribbeling 10, 2e soort 6, 3e soort 1, Beurré de Merode 67, 2e soort 3, 3e soort 1, Seigneur d'Esperen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3