FiETSJEKKER Laat het regenen, Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Staten-Generaal. De beide Kamers der Staten-Generaal zijn in vereenigde vergadering bijeenge roepen in de Ridderzaal op Dinsdag 15 September, des middags om half één. DE VERBINDING VAN ANTWERPEN MET DEN RIJN. Hef kanaal AntwerpenVolkerak. Dezer dagen bevatte het „Dagblad van Noord-Brabant" een bericht, waarin o.m. werd gezegd, dat als basis voor de onder handelingen tusschen Nederland en Bel gië over de verbinding Antwerpen-Rijn welke besprekingen reeds in een ver ge vorderd stadium verkeeren, tegen de ver wachting in niet het plan-Konijnenburg of het Schelde-ontwerp van Minister Bongaerts heeft gediend, maar wel een tracé, dat rechtstreeks van de Antwerp- sche dokken naar het Volkerak loopt. De „Residentiebode" merkte daarbij op, dat het naar haar oordeel niet juist kon zijn. „Immers, wat onze Bredasche collega hier mededeelt, is volkomen in strijd met het Nederlandsche standpunt, neergelegd in de bekende memorie van onze Regee ring op 7 Mei 1929 te Brussel overhan digd. Daarin staat uitdrukkelijk vermeld, dat elk plan in zake de verbinding tus schen Schelde en Rijn moet gebaseerd zijn op de geografische grenzen der Scheidingsregeling van 1839. En op 18 Maart j.l. bij de behandeling der begrooting van Buitenlandsche Za ken toen een debat werd gevoerd over het kanaalplan van den heer Van der Lande, dat zeer veel overeenkomst had met het plan, dat thans volgens het hierboven aangehaald bericht geprojecteerd zou worden, verklaarde minister Beelaerts nog eens met nadruk (zie pag. 446 der Handelingen), dat het standpunt der Re geering in de memorie van 7 Mei 1929 ontwikkeld, nog steeds door de Neder landsche Regeering wordt ingenomen, en dat voor eenige ongerustheid, dat de Regeering van dit standpunt zou afwij ken, geen enkele aanleiding was. Voorshands mogen we dus dit bericht van het „Dagblad van Noord-Brabant" als weinig geloofwaardig afwijzen. Wij kunnen ons althans niet voorstel len, dat de regeering in deze zaak, welke in ons land steeds met zoo groote belang stelling is gevolgd, plotseling zonder de volksvertegenwoordiging hierin te ken nen, zoo radicaal van haar eenmaal aan genomen standpunt zou afwijken en op nieuw zou durven komen met een twee de Moerdijkkanaal. Deze opmerkingen lijken zeer plausibel, zegt de „Maasbode". Echter, van een zijde, die in deze materie goed ingelicht placht te zijn, vernamen wij, dat hetgeen het „Dagblad van Noord-Brabant" meldde inderdaad juist is. Het kanaal-Konijnenburg, liep van de Schelde bij Bath, door Eendracht en Slaak waarna het ongeveer bij' St. Philipsland in het Volkerak uitmondde. Op grond nu, dat in dit traject veel oesterbanken zijn, wil men thans, aldus onze zegsman, van de Eendracht af een kanaal graven door den Brabantschen wal, dat zal uitmon den bij Willemstad. België zou dan van de Schelde bezuiden Bath een kanaal gra ven rechtstreeks naar de havens van Ant werpen. Op die wijze zou men dus een kanaal krijgen dat al zeer weinig verschilt van 't oude Moerdijk-kanaal, hetwelk indertijd door de Eerste Kamer is afgewezen. Hoe dit echter met de verklaringen van den minister te rijmen valt, is ook ons voorshands een raadsel. Dezen winter koopt ieder zijn bij HOOFTMAN Jr. op de Vlasmarkt te Middelburg. Sport. Wedstrijdprogramma voor Zaterdag 12 Sept. a.s. Afd. A: IersekeKapelle. Terrein te Ierseke. Wit-ZwartKrabbendijke. Terrein Wit-Zwart. Afd. B: Colijnsplaat'sH. Arendsker- ke. Terrein Colijnsplaat. Wilhelminadorp's H. Hendrikskinde ren. Terrein Wilhelminadorp. Goesche BoysGoes III. Terrein Goe- sche Boys. Aanvang van alle wedstrijden 6 uur. De Ambachtsheer van G r ij p s - kerke, jhr Boddaert te Den Haag heeft f 25 geschonken aan de Ned. Herv. Kerk alhier, voor de verlichting van het kerk gebouw. In een pin gevallen. Te Oostburg viel een man van een stellage, die hij had gebouwd om heggen te snoei en. Een pin drong hem in het lijf. De man moest in het ziekenhuis worden opge nomen. Zigeuners in Z.-Vlaand e- r e n. Van de Zuidelijke landsgrenzen wordt gemeld, dat groote troepen der be kende zigeuners, die sinds enkele jaren, na uit Frankrijk te zijn verdreven, in Bel gië verblijven, zich thans aan gene zijde der Zeeuwsch-Vlaamsche grens bevinden. Belangrijke karavanen, waar onder er zijn van tien en meer wagens, zijn gesignaleerd in de streek van de Belgische grensgemeenten Saffelaere, Wachtebeke, Moerbeke en Sel- zaete. De Nederlandsche politie heeft een scherpe grensbewaking ingesteld. Bij beschikking van den Minister van Justitie is aangesteld tot vervanger van den Commissaris van Politie te Vlis singen bij diens verhindering of ont stentenis, dhr D. W. Toussaint, Hoofd inspecteur van Politie, aldaar. Aangehouden. Door de mare chaussee te Breskens is aangehouden en ter beschikking van de Justitie gesteld zekere S., wonende te Breskens, verdacht van het plegen van zedenmisdrijf. Middelburg. De Florali a-ten toonstelling. Het bezoek van be talende bezoekers aan deze tentoonstel ling is gistermiddag niet groot geweest, doch de inzenders kwamen in flinken ge tale eens kijken hoe hun plantjes waren gerangschikt. Vooral de jeugd, die had ingezonden, was in grooten getale aan wezig. Jammer, ook voor het strijkje, dat onder leiding van dhr A. Calatz een met zorg gekozen programma uitvoerde, was het, dat de kinderen bijna niet tot stilte waren te brengen. Des avonds te acht uur had in de stampvolle groote zaal van „St Joris" de prijsuitreiking plaats. Ook nu was de jeugd, zelfs niet door de welluidende mu ziek van de mandoline-vereeniging Apol lo, in bedwang te houden. De voorzitter van Uit het Volk Voor het Volk, dhr W. de Graaf, wees er op, dat Uit het Volk Voor het Volk op 1 Sept. 1875 haar eerste Floraliafeest gaf en daarna tot 1913 bijna onafgebro ken. In het geheel zijn nu 32 tentoonstel lingen gegeven. Na den oorlog in 1926 en 1928, beide keeren in samenwerking met School- en Werktuinen en Kweeklust. In 1930 zou er weer een zijn geweest, doch de groote feesten in dat jaar maakten, dat er reeds veel werk was. Daarom be sloot men het in 1931 weer te doen. Jam mer genoeg werkte Kweeklust nu niet mede, doch met School- en Werktuinen is zeer prettig samengewerkt. Op de eerste tentoonstelling zonden 203 van de 222 aanvragers in en later is het gestegen tot 1700 en 1800 met 3000 plantjes. Doch toen is het weer geregeld gedaald. Dit jaar vroegen 167 personen stekjes aan en dit was te gering. Als het volgende keeren niet meer is, zal moeten worden besloten het niet meer te probee- ren. Dit jaar heeft het bestuur besloten ook de jeugd er in te betrekken. Er vroe gen 437 kinderen stekjes aan, doch maar 278 of even meer dan de helft zonden in. Het is niet bemoedigend; evenmin, dat van de 167 aanvragers voor Floraliazelf slechts 93 inzonden. De slechte zomer met veel regen en lage temperatuur zal daar aan ook wel het zijne hebben gedaan. Hierna ging spr. over tot het uitrei ken der prijzen aan de leerlingen der hoogste klassen der lagere scholen; hier van kreeg de le prijs Ida de Wolff, 2e Kaatje Wattel, 3e Leintje Antheunisse, allen met 60 punten, zijnde het maximum; 4e Judigh de Jong, 5e Willem Bassie, 6e El. Geers, 7e Jo van de Ven, 8e de onbekende eigenaar of eigenares van de inzending gemerkt met 450; 9 e Jacobus Verstraten, 10e J. van Cleemput, lie L. Kunst, 12e W. Fiegen, 13e S. de Jongh, 14e Trien van Dijke, 15e Nelly Huibregt- se, 16e M. Philips©, 17e Mina Verspoort, 18e Adrie Adriaans©, 19e Wim Jansen, 20e Jacques Crucq, 21e Jan Stroo, 22e Annie Berger, 23e M. Terwoert, 24e Jo hanna de Groot, 25e Ch. Thomasse, 26e Henk Hoogardie, 27e Lies Comelisse, 28e Jannie Wattel, 29e Annie Modderkreeke, 30e P. van Sluijs, 31e A. Terwoert, 32e Janna Verspoor, 33e Theo de Ruijter, 34e A. O. van Niel, 35e Jantje Kambier, 36e Jan Mieras, 37e W. Ploegsma, 38e Jan Leijnse, 39e Rina Ton, 40e G. A. Kate, 41e Louwrina v. d. Driest, 42e L. Vriest man, 43e Saartje Groenewegen, 44e Cor Peene, 4-5e Marie Beekman, 46e To Bo- lier; 47e A. Danielse, 48e L. de Munck, 49e Jan Hanegraaf, 50e Marie v. d. Ber ge, 51e Martina de Kroo, 52e H. Ploe- gaert, 53e Willy de Rijk, 54e J. Schot, 55e Toos Feelders, 56e Mientje Leijnse, 57 Rina Boone, 58e Jo Geuze, 59e P. Bosschaart, 60e A. van Beusekom, 61e W. van Opdorp, 62e H. Blaazer, 63e G. van der Heide, 64e Cornelia van Moolen- broek, 65e Theo de Ruijter, 66e Cato Kraak, 67e Jan Beijé, 68e J. Tuinman, 69e W. den Hollander, 70e J. Bos schaart, 71e Liesje Dobois, 72e Herman Orbaan en 73e Willem Wisse. Komende tot de prijzen van het eigen lijke Floralia, reikte spr. voor de groe pen van 9 planten den eersten prijs uit aan dhr P. Antheunisse, die het maxi mum aantal punten en lof van de jury kreeg en den tweeden aan Hendrik v. d. Welle. Voor groepen van 8 planten: le J. Klap 2e E. Wattel, 3e W. P. Wattel. Voor groepen van 6 planten: le Mej. M. J. Vleeschhouwer-Kores, 2e J. W. Antheunisse, 3e Mej. B. Antheunisse, 4e Mej. G. Mondeel-Frangois. Voor groepen van 5 planten: le Mej. H. P. Vleeschhouwer-Goeman, 2e J. S. van den Ende, 3e Mina van Tiel, 4e J. H. Jacobs©, 5e Mej. L. de Pagter-van Boven, 6e S. J. Jansen. Voor groepen van 4 planten: le N. de Voogd, 2e G. W. van Varik, 3e Mej. G. de Voogd-Jobse, 4e D. Gans, 5e A. Joosse, 6e Liesbeth de Jong, 7e L. W. de Bree, 8e Jacob de Jong, 9e Mej. A. Malgo-de Bree, 10e Mej. J. J. van Aartsen-Arnout- se, lie J. J. van Aartsen, 12e W. F. Kraak, 13e Mej. Jansen-Joziasse, 14e Mej. S. Gans-Maas, 15e Mej. A. S. Joos- se-van Houten, 16e Betsy Hendrikse, 17e Marie Malgo, 18e Jo Hendrikse, 19e W. P. de Jong, 20e Jaantje de Jong en 21e Johanna Lucieer. Voor groepen van 3 planten: le J, de Lange, 2e Jozina de Voogd, 3e Cornelia de Voogd, 4e Mej. P. M. Joosse, 5e D. G. C. Gillissen, 6e Anna de Voogd, 7e Cor nelia Fiegen, 8e Willem Fiegen en 9e J. de Munck. In de afdeeling snijbloemen verwierf dhr Kleinepier Jr een eersten, Mevr. Pa^ pegaaij den tweeden, dhr de Voogd een derden en dhr Goeman een vierden prijs. Nadat de muziek weer een populair nummer had doen hooren, ging dhr de Graaf verder met de prijzen voor de jon gens en meisjes van School- en Werk tuinen. De prijzen voor de origineelste mand (vorm van een schip) verwierf Ver ton; en voor de inzending en voor het keurig onderhouden van haar tuintje Mies Sinke; voor bloemen schikken en verdere inzending groenten enz. Rixje Hoogstra; voor groenten in versierde mand Jo van Eenennaam; voor de meest verschillende groenten-soorten Go Guiran voor een versierde groentenkist Jac. Du- vidse. Ten slotte werden de kinderen allen met een geschenk verrast. Na afloop der uitreiking bracht de voorzitter dank voor aller deelname, waardoor het mogelijk was dit jaar het Floralia-feest te organiseeren. Spr. hoopt dat in 't vervolg meer deelnemers aan vragen zullen doen. De voorzitter deelt mede, dat de plan ten Zaterdagmorgen en -middag moeten worden afgehaald (de kinderen van de School- en Werktuinen tusschen 3 en 4). Met een opwekking tot deelname en financiëelen steun sloot de voorzitter de bijeenkomst. Morgenmiddag is de tentoonstelling geopend en morgenavond geeft het Mid- delburgsch Muziekkorps er een feestcon- cert. Bij het gisterenavond op het Molen water gegeven concert van het Middel- burgsch Muziekkorps heeft de heer Jac. J. Lampert voor het eerst een piccolo solo, „The deep blue sea" gespeeld en zich daarbij een veelbelovend jong mu sicus getoond. Het volgende concert is bepaald op Woensdag 16 September. Het Donderdagsche vreemdelingen- bezoek duurt telken jare langer, en het is nog wel nimmer voorgekomen, dat op den tweeden Donderdag in September zooals heden 2700 passagiers en 67 auto's van Breskens naar Vlissingen werden overgezet. Vlissingen. Bij de politie meldden zich gisteren twee mannen uit Breda, die zei den aldaar een rijwiel te hebben gestolen en het er voor ontvangen geld te heb ben opgemaakt. Zij hadden nu gelezen dat een ander als verdacht ervan was aangehouden en dit bracht hun tot be kentenis. Zij zijn op transport gesteld naar Breda. Goes. De winkelweken. Gister avond van ongeveer half 8 tot half 9 gaf de gymnastiekvereeniging „Volharding" op een afgezet gedeelte der Groote Markt, ten aanschouwe van een talrijk publiek, eenige oefeningen. Zoowel de kleineren als de volwassenen, de dames en de hee- ren, gaven mooie staaltjes van hun kun nen ten beste. Zeer terecht werd den lei der, den heer Kooij, na het uitvoeren van eenige keurige oefeningen aan de brug, een welverdiende ovatie gebracht. Te ongeveer half negen ving het mu ziekgezelschap van Kloetinge onder lei ding van den heer Mannhardt, het con cert aan. Ook hiervoor was tamelijk veel belangstelling. Vanavond is de beurt aan Hosanna (concert en taptoe) en aan de Middelburg- sche padvinders. Ook gisteravond was het een enkele maal in sommige straten rumoerig, door dat stakers der firma A. S. J. Dekker en vooral opgeschoten jongens werkwil ligen begeleidden en daarbij te veel op drongen. In de Nieuwstraat, waar een der werkwilligen zijn kosthuis heeft, moest een der politie-agentèn zelfs de sabel trekken. Deze manoeuvre had het gewenschte resultaat, zoodat zich verder geen moeilijkheden voordeden. Biezelinge. Al spelende geraakte het kind van dhr J. R. in het nog smeulen de stroo van den alhier ontstanen brand bij dhr A. M. Het jongetje bekwam zulke hevige brandwonden aan handen en bee- nen, dat directe geneeskundige hulp nood zakelijk bleek, die dr Pfeiffer te Kapelle verleende. Kapelle. Met het oog op de winkel weken gaf de mondharmonicaclub alhier (dir. dhr A. W. van Sprang uit Goes) een welgeslaagd concert op het Markt plein vanaf de muziektent. De belang stelling was bijzonder groot. Wolfaartsdijk. Bij het overbrengen van hoornvee met de veerboot van het Wolfaartsdijksche veer was een der die ren zeer angstig, zoodat het erg te keer ging, zich los rukte en over boord sprong, doch al zwemmende weer den oever be reikte. Bootpersoneel en toeschouwers be leefden eenige spannende oogenblikken. 's-Heerenhoek In de laatst gehouden vergadering der volksfeestcommissie is besloten te feesten op Zaterdag 3 Oct. a.s., aangezien verwacht kan worden dat de nieuw.e weg dan ongeveer klaar zal zijn. De commissie hoopt, dat de burgerij zal medewerken door het uitsteken der vlag, 't versieren van straten, wagens en etala ges, 't deelnemén aan den optocht, zoo mo gelijk aan wedstrijden etc. Naturlijk wor den de schoolkinderen getracteerd en zijn er kinderspelen. De commissie zal zorgen dat er 's mid dags en 's avonds muziek is. Misschien zal bij 't gemeentehuis „De stem van den reus" zich laten hooren. Biggekerke. Dhr A. Dommisse als op volger op de vrije lijst van dhr Abr. Jan- se, heeft zijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. Tholen. Brand. Vanmiddag omstreeks kwart voor twaalf werd ons stadje in op schudding gebracht door het luiden der brandklok. Het bleek, dat de brand woed de in het pand van den notaris v. d. Velde op de Markt alhier. Een loodgieter werkte op het dak van dit huis met een benzinelamp. Plotseling vatte het mas- tiekdak vlam. De geheele zolderverdie ping stond spoedig in brand. Do brand weer was vlug ter plaatse en tastte het vuur met drie stralen op de waterleiding aan. Intusschen werd de inboedel naar buiten gebracht. Van de zolderverdieping viel niets meer te redden. Na een uur blusschen was het gevaar voor uitbreiding in deze dicht bebouw de omgeving geweken. De brand- en wa terschade is zeer groot, maar wordt door verzekering gedekt. De brand is beperkt gebleven tot de zolderverdieping. De notaris vertoeft momenteel met zijn gezin te Parijs. Cadzand. Dinsdagavond had te onge veer zes uur een tiental minuten buiten deze gemeente een vrij ernstige botsing plaats tusschen de uit de richting Bres kens komende tram en de dorschmachine van A. V. alhier. V. is met zijn machine op de trambaan bekneld geraakt op een moment, dat de tram in aantocht was. Doordat het gedorschte karwijstroo in brand was gestoken, hing er over de rails zulk een dichte rook, dat de machinist van de tram niet zien kon, dat de dorsch machine in den weg stond. Een ernstige botsing volgde; de locomotief reed uit de rails en de dorschmachine werd in de aangrenzende sloot geworpen. Beide ma chines werden deerlijk gehavend. Het verkeer was gestremd. Na ruim een uur was de locomotief weer in de rails ge bracht en kon het tramverkeer doorgaan. (M. C.) in een REGENJAS van HOOFTMAN Jr., Vlasmarkt M'burg BLIJFT U DROOG. IR. LOUWES OVER DE UITVOERING VAN DE TARWEWET. Verwachtingen voor 1932. In de alg. vergadering van de Holl. Mij van Landbouw heeft de heer Ir Louwes te Zwolle, Regeeringscommissaris, belast met de uitvoering der Tarwewet over bo vengenoemd onderwerp een rede gehou den. Spr. begon met er op te wijzen, dat iedere steunmaatregel voor de volle 100 pet., waarvoor ze gelegenheid geeft, wer kelijk steun moet bieden en indien de uit voering van de wet zoo mocht zijn, dat daaraan niet voldaan wordt, dan moeten er wijzigingen komen. Spr. wees op de prijsregeling. Op voor stel van de Commissie van Advies is de prijs bepaald op f 12.50 af boerderij, waarover de boeren niet ontevreden zijn. Doordat echter de strooprijs ernstig is gedaald en de andere producten absoluut onloonend zijn geworden, is zelfs met steun aan de tarweteelt van een loonend bedrijf geen sprake. Een gevaar is, dat landbouwers door geldbehoefte de tarwe spoedig tegen een te lagen prijs afgeven. Hier worden maatregelen beraamd als spoedige afna me, credietverleening, opslag of hoe dan ook. Dat zich heele combinaties zouden vormen, die de landbouwers tegen te ge ringen prijs de tarwe zouden afnemen, noemde spr. een dwaasheid. Spr. kwam hierop tot de practische uitvoering. De oogst 1930 is, wat de afkeu ringen betreft, buitengewoon meegevallen. Hoe staat het er nu voor voor 1931? Volgens de tarwe-orga- nisaties is verbouwd 70.000 bunder graan. Volgens de landbouwstatistiek 77.000 bunder. In weerwil van andere meenin gen meende spr. te moeten vasthouden aan die van de tarweorganisaties. Een schatting van de tarwe-organisaties geeft gemiddeld aan ongeveer een opbrengst van 3000 K.G. Daarvan gaat af het be- noodigde zaaizaad. Dan blijft er over 195500 ton. Bij 25 pet is noodig 187.500 ton. De ^chatting van 3000 K.G. per H.A. is naar de dorschresultaten die we tot nu toe hebben te groot. Spr. meende te mogen zeggen, dat met aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid mag worden gezegd, dat van den oogst 1931, voor zoover deze bij de tar we-organisaties is aangegeven, geen vier kante meter ongesteund zal blijven. En nu 1932. Voor 1932 ziet het er veel droeviger uit. In 1932 verwacht spr. een zeer aanzienlijke uitbreiding van de tarweteelt, tenzij we krijgen een steun van andere gewassen, die deze uitbrei ding tegenhoudt. Spr's schatting is, dat de oppervlakte tarwe, waarop we het vol gend jaar zullen kunnen rekenen, zal zijn 100.000 H.A. Het eenige middel, dat dit oppervlak kleiner zal worden, is, dat er e e n a f- doende bietensteun komt. Spr. meende evenwel hierop te moeten wijzen, dat er volgens de Tarwewet zelfs bij de meest rigoureuse uitvoering, die men kan denken, nooit meer dan ongeveer 200.000 ton, hoogstens 210.000 ton zal worden verwerkt en dat bij een opper vlakte van 100.000 H.A. zeer zeker 250 tot 260.000 ton bij een niet besten oogst en bij een besten oogst 280.000 ton ter beschikking komt. Spr. wilde deze gele genheid benutten, om er op te wijzen, dat bij een onveranderde Tarwewet de moge lijkheid bestaat, dat wel eens een zekere hoeveelheid tarwe en in het ergste geval een derde van de hoeveelheid tarwe van den oogst 1932 ongesteund zal moeten blijven. Spr. uitte tenslotte de hoop, dat de steun aan de bietenteelt en die van de fabrieksaardappelen, de te groote uitbrei ding van de tarweteelt zullen voorkomen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te 's-Heer Hendrikskinderen, J. Koopmans te Eikerzee. Geref. Kerken. Beroepen: te Voorthuizen, J. Bos te Monnikendam. Krabbendijke. Tot onderwijzeres aan de school, uitgaande van de Geref. Ge meente te Tholen, is benoemd mej. N. Faasse, thans in gelijke betrekking te Oostdijk. Oudelande. Benoemd tot onderwijzeres aan de O. L. school Mej. Johanna Mantz, no. 3 van de voordracht. Grootvader en kleinzoontje door den trein vermorzeld. Gistermiddag zijn op den onbewaakten overweg Pruimendijk te Beverwijk de 71- jarige J. Dikker, wonende te Wijk a. Duin, en zijn kleinzoontje J. Tromp, wo nende te Beverwijk, dat op een door zijn grootvader bestuurde bakfiets had plaats genomen, door den electrischen trein, wel ke te 4.14 uur van Beverwijk naar Uit geest vertrekt, overreden en gedood. Het uitzicht op dezen overweg is naar beide zijden goed. De bestuurder van den trein zag de bakfiets plotseling op het door hem bereden spoor verschijnen. Aan tijdig stoppen viel niet te denken, zoodat de trein met een vaart van 90 K.M. op het voertuig inreed. De trein ondervond enke le minuten vertraging. Onbewaakte overwe gen. Gistermorgen 9 uur is het achter ste gedeelte van de auto van den expedi teur J. van Kooien te Hoofddorp, op den onbewaakten overweg in den Spieringer weg te Vijfhuizen, onder de gemeente Haarlemmermeer, door de locomotief van een trein uit Hoofddorp gegrepen. De auto is zwaar beschadigd. De bestuurder is met het hoofd tegen een wand van de cabine geslagen. In ernstigen toestand is hij naar zijn woning vervoerd. Het uit zicht ter plaatse is vrij goed. Auto door trein gegre pen. Twee ernstig ge wonden. Gistermiddag is op een on bewaakten overweg bij Doetinchem de heer Prins uit Dinxperlo met zijn auto door een trein gegrepen en 50 meter mee gesleurd. De heer P. en zijn medepassagier, de heer Wulfers uit Amsterdam, werden uit de auto geslingerd en moesten met zwaro verwondingen in het ziekenhuis worden opgenomen. De toestand van den heer P. is ernstig, die van den heer W. minder gevaarlijk. De auto werd totaal vernield. B r a n d. In den nacht van Maandag op Dinsdag is de woning, bewoond door P. van Meel, onder de gemeente Woens- drecht, tot den grond toe afgebrand. Met veel moeite slaagde van M. er in zijn vrouw en kinderen te redden. De inboedel ging geheel verloren. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt de schade. 'Dieven in huis. Gisternacht is ingebroken in het woonhuis van den heer A. Verboon te Vlaardingerambacht. Om half één hoorde mevr. Verboon gerucht in het huis; zij ging naar beneden, doch be speurde geen onraad. Even later meende zij opnieuw gestommel te hooren in de woonkamer, waarop zij: de andere huisge- nooten wekte. Beneden gekomen, bemerkte men, dat dieven door de serre het huis waren binnen gekomen en dat uit een geldkistje, staande in een kast in de voor kamer ongeveer zestig gulden was ont vreemd. Al het tafelzilver was reeds bij eengepakt en stond gereed om te worden meegenomen. De dieven waren echter ge stoord door het wakker worden van de fa milie en hadden ijlings de vlucht geno men. Zakkenroller ij. In den laat- sten tijd is in Den Haag de zakkenrollerij sterk toegenomen. Het is gebleken, dat er eenige zeer geroutineerde zakkenrol lers hun beroep uitoefenen; waarschijn lijk zijn het internationale misdadigers, die thans Den Haag tot operatiebasis hebben gekozen. Zij gaan daarbij volgens een bijzondere methode te werk. Bij bank instellingen in de binnenstad wordt de wacht* gehouden, en komt daar jemand geld halen, die min of meer „geëigend" wordt geacht, bestolen te worden, dan wordt hij gevolgd. Maakt hij van een tram gebruik, en blijft hij op het voor- of ach- terbalcon staan te midden van andere menschen, dan is het gevaar groot, dat hij bestolen wordt. Reeds vele gevallen zijn ter kennis van de politie gebracht, en in al deze zaken was de wijze van werken vrijwel dezelf de. Gisteren stond iemand op het achter-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2