Onze Kleeding. No. 2 Gemengd Nieuws. Radio-nieuws Rechtzaken Bi Christelijk htdsgexin ontspanningslectuur te geven en op de moeilijkheid om steeds het degelijke met het onderhoudende, pakkende, te verbinden. Dat ia inderdaad ook geen gemakkelijke opgaaf. Des te meer waardeeren we het echter, dat de redactie er in geslaagd is dit tijdschrift te brengen op het tegenwoordige peil, zoo dat het met recht en reden kan worden genoemd een zeer te waardeeren huis vriend voor het Christelijk gezin. Om dit duidelijk te maken zouden we niet al leen de titels van de vele bijdragen die één zoo'n aflevering van meer dan 50 bladz. bevat hier moeten afschrijven, maar ook van den inhuod een deel moe ten weergeven. Er is echter een betere weg. Laat men eens bij zijn boekhande laar een aflevering ter inzage zien te krijgen. Of nóg beter: 'laat men zich eens voor een jaar bij wijze van proef abon- neeren. Men bewijst er zijn kinderen een goede dienst mee. het feit, dat de chauffeur voor een an dere auto moest uitwijken, van den dijk gereden. uw Verbond op 24 Juli j.l. een rede ge houden is voor de radio, waarin zoo werd ons althans medegedeeld de Soc.- democraten grof beleedigd zouden zijn. J. van H., 27 Jaar, wegwerker te Clin ge, werd verdacht, dat hij op 20 Juli j.l. G. van Goethem heeft beleedigd. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. hem was toevertrouwd voor storting bij den girodienst. Hemden en directoires. „De Jonge Vrouw". In het Sep- tember-nummer van „De Jonge Vrouw" (uitgave van Bosch en Keuning te Baarn.) vertelt Elsa Kaiser over d'e oude histo rische burcht Westhove, waar jaarlijks een groot aantal volkskinderen voor her stel van gezondheid wordt opgenomen. Mevrouw WesterbrinkWirtz behandelt in ee<n artikel „Zij die alleen blijven" de moeilijkheden van de ongetrouwde vrouw. Over Landhuizen geeft architect Loggers een practisch artikel; Johanna Vis be schrijft de behandeling van een paar ka merplanten. Uit een Kampverslag blijkt, hoe d'e meisjes in Hellendoorn genoten. Verder worden er artikelen uit vorige afleveringen voortgezet of besloten; ook de beide vervolgverhalen eindigen met dit laatste nummer van den 13den jaargang. Een prospectus voor den 14den jaar gang is in dit nummer ingevoegd. Een respectabel programma: naast een ver volgverhaal van Mevrouw Westerbrink Wirtz zullen er geïllustreerde verhalen en schetsen versahijnen, artikelen over vrou welijke beroepen, d'e vrouw in het bui tenland', over letterkunde, muziek, schil derkunst, over actueele onderwerpen als „Het gezin in de groote stad" en „Volken bond en Vredesbeweging". Verder poëzie en vele practische rubrieken. Dan staan er nog wedstrijden voor de <feur. En, zooals reeds vroeger door een recensent werd opgemerkt, „De Jonge Vrouw" geeft altijd méér dan ze in haar prospectus belooft I" Eenkippen-praatje, door Jean ne Reyneke van Stuwe. Een alleraardigst, keurig uitgevoerd en van tal van plaat jes voorzien boekje van bijna 70 blad zijden, waarin de schrijfster een prettig leesbaar overzicht geeft van alles wat in verband kan worden gebracht met de hoendercultuur, en tevens een eenvoudige en practische handleiding voor huishou delijk gebruik. Dit boekje wordt gratis beschikbaar gesteld door A. J. ten Hope's Handel Mij. te Rotterdam. i Him Verduisteringen. Bij de ste delijke spaarbank te Dillenburg zijn om vangrijke verduisteringen ontdekt. De „Oberrentmeister" Zwanziger, een voornaam burger en oud-Rijksdagafge vaardigde en de districtsadvocaat Berg- hauser, zijn in verband met deze verdui steringen gearresteerd en in de gevange nis van Wetzlar opgesloten. De verduisteringen zijn over verschei dene jaren gepleegd en bedragen volgens een voorloopige schatting 400.000 mark. F r a u d e? Op vermoeden van frau de, waarmee een bedrag van enkele dui zenden guldens gemoeid zou zijn, is het postagentschap in de Bleekstraat te Eind hoven dezer dagen opgeheven. Een Ned'erlandsche motor schoener gestrand. Zaterdagavond strandde de Nederlandsche motorschoener Gideon II, thuishoorendo te Groningen, op de kust van Noord-Sjaelland in de buurt van Tisvilde. De schoener die met puin, bestemd' voor de Staatsspoorwegen, was geladen, zat muurvast op ongeveer 300 meter afstand van de kust. Door den harden storm, gepaard met zware regens, was het haast onmogelijk, het schip van de pier te zien, en dreven de vuurpijlen, die vandaar naar het schip werden ge schoten d'oor den sterken wind telkens af. Eindelijk lukte het van het strand een vuurpijl over het schip te schieten, waar door de verbinding tot stand kwam, en werd' de heele bemanning, bestaande uit 4 man, allen Duitschers, met behulp van den reddingsstoal gered. De schoener staat bloot aan een zeer sterken golfslag, en het is een vraag, of hij hiertegen be stand zal zijn, en nog gered kan worden als de wind is gaan liggen. Tien kinderen op de wad den in gevaar. Op de wadden tus- schen het voor Cuxhafen gelegen eiland' Neuberg en de groote zandbank Schar- hörn, verdwenen gisteren tien kinderen, die onder leiding van een leeraar bij eb een uitstapje hadden ondernomen. Ze werden door den vloed verrast, en ge raakten in groot gevaar. De leeraar slaagde er tenslotte in de geheel uitge putte kinderen achter elkander zwem mend aan land te brengen. De meeste kinderen hadden reeds het bewustzijn verloren. Ze zijn echter allen weder bui ten gevaar. Autobus van den dijk ge- reden. Eergisteravond is te Amster dam een autobus van lijn D, die uit de richting Diemen kwam, op de Weesper- zijde bij de Kruielaan, ten gevolge van De autobus kwam in scheeven stand te staan, doch sloeg gelukkig niet om, waardoor de chauffeur en de 2 inzitten den voor een ernstig ongeluk gespaard bleven. Een vrouwelijke passagier werd aan een der beenen gewond. Verschillende anderen liepen weinig be- teekenende kwetsuren op. Wel waren al len uit den aard der zaak door het on verwacht gebeuren hevig geschrokken. Kind in een vischgraat gestikt. Het 10 maanden oud zoon tje van den heer H., te Berkel kreeg een op tafel liggende visphgraat te pakken en voor men het kon verhinderen, stak de kleine dit in het mondje. De graat bleef in de keel zitten en op dokters advies werd de kleine naar het Gasthuis te Rotterdam overgebracht, alwaar hij is overleden. Meisje in een auto meegeno men. Zaterdagavond vroeg een tweetal heeren in een auto aan een te Hardinx- veld wonend 15-jarig meisje den weg. Plotseling heeft men haar toen beetge grepen en in de auto getrokken, waar haar een prop in den mond werd ge stopt om haar het schreeuwen te belet ten. Des nachts heeft een tweetal mare chaussees haar onder Papendrecht terug gevonden, waar zij in bewusteloozen toe stand langs den weg werd aangetroffen. Daar het meisje in overspannen toestand verkeerde, kon zij zoo goed als geen in lichtingen aan de politie verstrekken over haar belagers. Omtrent de daders tast men echter nog in het duister. Brand te Landsmeer. Gister avond kort na 9 uur is door tot nu toe onbekende oorzaak brand uitgebroken in de carosseriefabriek en wagenmakerij van den heer J. v. d. Veen te Landsmeer. Eenige carosserieën en auto's zijn ver brand en de geheel van hout opgetrokken werkplaats is eveneens een prooi der vlammen geworden. De brandweer, die met veel materiaal ter plaatse was, kon tegen de vuurzee niets uitrichten en be paalde zich in hoofdzaak tot het beper ken van den brand. Een naast de wagen makerij gelegen boerderij is behouden gebleven, Briand's dribbelganger. Een Engelsch geestelijke, rev. D. Macfadyen van Letchworth heeft op het kerken-con- gres te Cambridge verteld, hoe hij eens bijna werd gelyncht omdat hij zoo spre kend op Briand gelijkt. De gelijkenis is zoo treffend, dat sommige leden van de Fransche delegatie een oogenblik meen den, dat Briand naar Cambridge was gekomen. De predikant vertelde, dat hij op het vasteland al dikwijls voor Briand is aan gezien. Te Neurenberg heeft hem dat, naar hij zeide, eens bijna het leven gekost Hij zat met eenige Engelsche vrienden in den tuin van een restaurant en zag, dat verscheiden menschen hem onvriendelijk aankeken. Plotseling vroeg de eigenaar van het restaurant aan een van Mac- fadyen's vrienden: „Is dat Briand?" Op de verzekering van den vriend, dat het Briand niet was, zeide de eigenaar: „Ge lukkig maar, ieder dacht het en ze wilden hem al ophangen". Te Weenen viel het den predikant op, dat de menschen elkaar aanstietten en zeiden: „Kijk, daar loopt Briand". In Italië maakte een meisje een schets van hem en vroeg toen of „Briand er zijn handteekening op wilde plaatsen". Tot groote teleurstelling van het meisje, plaatste de aangesprokene een anderen naam op de schets. Over het algemeen, aldus rev. Macfa dyen, bezorgt mij de gelijkenis met Briand veol moeilijkheden, maar zij heeft toch ook een voordeel: in Fransche hotels word ik altijd onmiddellijk met de groot ste voorkomendheid behandeld. Programma van Donderdag 10 Sept. HUIZEN, 298 M. 8 KRO. 10 NCRV. 11-2 KRO. Daarna NCRV. 8-0.15 en 10- 10.15 Gramofoon. 10.15 Ziekendienst. 10.45-11.30 Gramofoon. 12.15-1.45 Con cert KRO-trio. 1.45 Gramofoon. 2 Hand- werkcursus. 3-3.45 Vrouwenhalfuurtje. 4-5 Ziekenuurtje. 5 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45-6.45 Harmoniumcon cert. 6.45 Gramofoon. 7 Vragenhalfuur- tje. 7.45-9 Concert. Viool, cello en piano. 9-9.15 en 9.45 Gramofoon. 10.45-11.30 Concert door de Philips-Harmonie. HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. AVRO- uitz. 8-10 Gramofoon. 10 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon. 11-12 Aansl. met de Zendingskapel te Amsterdam. Orgelcon cert. 12-2 Orkest. In de pauze gramofoon- platen. 2.30-4 AVRO-kwartet. 4-5 Zie- kenuur. 5 Gramofoon. 5.30-6 Omroepor kest. 6 Sportpraatje. 6.30-7 Omroep-or- kest (vervolg). 7.45-8.30 Vervolg omroep orkest. 9-10 Gramofoon. 10.15-11.15 Aan sluiting hotel Brittannia, Vlissingen. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Orgelspel. 1.20 Orkestcon cert. 2.20-2.50 Gramofoon. 4.50 Orkest concert. 6.50 Piano-duetten. 8.20 Con cert. Orkest. Barion, tenor, viola, piano, en koor. Het V. A. R. A. Radlo-controle-lnstltuut. Het dagelijksch bestuur van de G. N. V. ontving van den secretaris van de V.A. R.A. den volgenden brief: „Van een onzer leden ontvingen wij een brief, waarin deze mededeelt, dat door den secretarie van Uw secretaris zou o.a. gezegd hebben dat de Soc.-dem. de gezinnen uiteenruk ken. Wij zouden er prijs op stellen hierom trent nadere mededeelingen van u te mo gen ontvangen, of wel eventueel inzage van den tekst der rede te krijgen." Het blijkt hieruit, dat de V.A.R.A., die meermalen protestvergaderingen hield te gen de Radio-controle, desondanks meent, dat er nog niet voldoende controle is en thans zichzelf als controle-instituut op werpt. Indien zij dit werk voortzet, zal zij echter goed doen, zich zelf beter op de hoogte te stellen. Het merkwaardige van het geval is toch, dat de secretaris van het C. N. V. op 24 Juli niet voor de Radio gesproken heeft. Rechtbank te Middelburg. Politierechter. Zitting van 8 Sept. 1931. De volgende zaken werden behandeld: B. M. d' H., 26 jaar, landbouwer te Koewacht, werd verdacht dat hij in den nacht van 27 op 28 Juli j.l. te Stekene (België) J. Roegie3 heeft geslagen en met een mes gestoken. Mr P. C. Adriaanse vroeg vrijspraak of bij eventueele schul digverklaring voorw. straf of geldboete. EiSch: 14 d. gev.; uitspraak: 14 d. gev., voorw. pr. 3 jaar. P. A. van W., 31 jaar, werkman te Philippine, werd verdacht, dat hij op 19 Juli j.l. te Philippine F. de Mul heeft getrapt en met een bierglas heeft gesla gen. Eisch en uitspraak: f 20 of 20 d. C. B. N., 43 j., landbouwer te Overslag werd beklaagd, dat hij op 16 Juli j.l. te Axel J. de Putter heeft beleedigd. Eisch en uitspraak: f 10 of 10 d. Th. H., 28 jaar, klompenmakersknecht te Clinge, wegens mishandeling van L. Mange, door haar tegen het hoofd te slaan en te stompen. Eisch: f 10 of 10 d.; uitspraak: f 10 of 5 d. A. de B., 58 jaar, landarbeider te Clin ge, werd ten laste gelegd, dat hij op 27 Juni j.l. te Clinge een kip, toebehooren- de aan M. C. de Burger heeft gedood. Eisch en uitspraak: f 10 of 10 d. H. J. C., 45 jaar, slager te Ter Neuzen, werd verdacht, dat hij op 20 Juli j.l. te Axel den marechaussee de Beule heeft beleedigd, toen deze hem een oproeping uitreikte in verband met de door hem gepleegde overtreding. Eisch: f 15 of 15 d.; uitspraak: f 10 of 10 d. J. P. van G., 18 jaar, werkman te Aar- denburg, werd verdacht, dat hij op 6 Juli j.l. te Aardenburg een taschje, in houdende ongeveer f 3, toebehoorendie aan C. M. de Roos, heeft weggenomen. Eisch en uitspraak: f 10 of 10 d. J. D. H., 32 jaar, wiedbaas te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij op 27 Juli j.l. M. G. den Engelsman heeft beleedigd. Eisch en uitspraak: vrijspraak. J. F. H., 78 jaar, zonder beroep te Eede, werd verdacht dat hij op 31 Juli j.l. J. F. Verbeke heeft geslagen, Eisch en uitspraak: f 10 of 10 d. J. L. de B., 35 jaar, zonder beroep te Hontenisse, werd verdacht dat hij op 4 Aug. 1931 te Hontenisse P. A. de Boeij en R. M. de Boeij op den grond heeft ge gooid. Eisch en uitspraak: f 16, of 8 d. W. H., 40 jaar, kanaalkoopman te We- meldinge werd ten laste gelegd, dat hij op 5 Juni j.l. K. H. Breen heeft belee digd. Eisch en uitspraak: Vrijspraak. W. H., 56 jaar, koopman te Westka- pelle, werd verdacht dat hij op 23 Juil j.l. te Vlissingen, toen hij aldaar om 1.10 uur des nachts op een rijwiel reed, dat niet verlicht was, en de rijksveldwachters hem vorderden om af te stappen, daar aan niet heeft voldaan. Eisch en uit spraak: f 15 of 15 d. W. P. R., 33 jaar, landbouwersknecht, werd verdacht, dat hij op 19 Juli j.l. te Ellemeet M. v. d. Houten tegen een muur heeft geduwd en hem met een mes bedreigd. Eisch en uitspraak: f 10 of 10 dagen. Verduistering doo r een beambte. Het gerechtshof te 's Herto genbosch heeft in hooger beroep beves tigd het vonnis der rechtbank te Breda, waarbij J. A. van Z., electrioien te Stand- daardbuiten veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk, ter zake dat hij op 2 Mei te Standdaardbuiten als tijdelijk hulpbe steller der Nederl, Posterijen een bedrag van f 320 heeft verduisterd, welk bedrag HOOG WATER. Stand van Donderdag 10 Sept. 1931. v.m. n.m. Terneuzen 1.10 1.29 Borsselen 0.50 1.09 Breskens en Vlissingen 0.35 12.54 's midd. Hoedekenskerke 1.30 1.49 Hansweert 1.50 2.09 Veere 1.1.19 Colijnsplaat 1.25 1.44 Goesche Sas 2.20 2.39 Wemeldinge 2.25 2.44 Ierseke 2.30 2.49 Tholen 2.45 3.04 Zierikzee 1.40 1.59 Model A B.W 100, H.W ICS. Model B: B.W. 110, H.W. 118. Men heeft noodlg voor hemd A 1.40 M. A 80 C.M hr., voor directoire 1.40 M. A 80 c.M. br.; Hemd B 1.75 M, A 80 c.M. br„ directoire 1.60 M. A 80 oM br. Maakt men deze van flanel dan heeft men noodlg bU flanel van 80 c.M br. 1.75 M. Aan de kanten worden dan geeren gezet. BIJ flanel van 70 c.M krijgt men een naad op zi) (op de teek aangegeven als stippellijn); men heeft dan 4 maal de hoogte noodlg, dus 3 M. Bit het maken van 2 gewone directoires heeft men noodlg 2.80 M.; 20 oM voor het insohleten ls gelijk aan 2.60 M. (zie schema). Bewerking hemd A: De voorheift werkt men af met rechte gekleurde bles, voor de rughelft knipt men deze in model, dus zooals op teek. aan gegeven ls. De breedte wordt 8 o.M. (Aan stikken op verkeerden kant, op den kant omvouwen naai den goeden kant, dan op een breedte van 8 cM op den kant opstikken), knippen op 5 c.M. breedte door heen het elastiek gehaald wordt. (Zie schema 3). Model B U het verschil üe pypen. Men knipt hier de zoom aan. zooaJs door de stippellijn L aangegeven Deze maakt men nu het laatste er in, bi) de naden ook die knoopsgaatjee Ti aken, geiyk als aan den bovenkant. b. Zijvakken dlchtstikken met platte naden. c. Zoom Inslikken van 2 c. M. d. Schouderbandjes maakt men van dubbel katoen. De schouderbandjes worden 1 c.M. afge schuind, aan de voorkanten zijn ze dus langer dan bi) den armsgatkant. Model B. Maakt men het hemd van fianei, dan kan men hals en armsgaten uitschulpen zooals bi) de nachtjapon en onderjurk reeds beschreven ls Naden als model A Directoire model A: a. De voor- en achternaaa stikt men dicht met platte naden, de overstlk- naden mogen niet gelijk ioopen, dus de één stikt men naar rechts de ander naar links; met het dlchtstikken van den kruisnaad zou het anders te veel dikte geven (zie schema). b. De pijpen werkt men nu eerst af met de ge kleurde bies, dan pas stikt men den kruisnaad dicht met een platten naad. o. van den bovenkant maakt men een zoom van c.M., precies op den kant geeft men ook nog •en stiksel. Bfj den voornaad maakt men 2 knoops gaten op d« enkele stof (aan den binnenkant) waar OMGANGSVORMEN. In „Het Kind" schrijft de redacteur D. L. Daalder een aardig artikeltje over omgangsvormen in brieven. Hij deelt mede, dat „de oude garde" hem in brie ven aanspreekt als „Weledelgeboren", „Zeergeleerd" of „Weledel", maar dat de jongeren zich op zijn hoogst bepalen tot mijnheer. Het schijnt, dat in het kamp der „vrije jeugdbewegers" moeilijkheden en mogelijkheden bestaan, die een buiten staander niet vermoed zou hebben. Uit een orgaan van deze jongeren neemt de heer Daalder o.a. het volgende over: De tijd van „Amice" en „Waarde vriend", van „Mijnheer" en „Geachte Heer" is voor de onderlinge correspon dentie in de jeugdbeweging voorbij. We kunnen nu lezen: „Kameraad", W. K., W. Pg., Beste Makker, Waarde Mede strijder, Beste Mede...'er. Anderen zetten alleen den voornaam als aanhef boven een brief, maar er zijn er ook, die dat weer te kil vinden, die eigenlijk alles mal, sentimenteel of koel vinden, en die dus maar heelemaal niets boven', hun brieven zetten. Moeilijk is de keus voor den ernstigen brievenschrijver. Nog moeilijker wordt het hem gemaakt als hij moet eindigen. Hij zal waarschijn lijk niet meer onder zijn brief zetten: Nu, lieve Zus, ik weot niets meer en eindig dus maar, In gedachten gekust en omhelsd door je liefhebbende of je toegenegen... of: „Steeds de Uwe" of meer van dat fraais. „Kussen" geeft men tegenwoordig niet meer en de menschen die aan deze oude gewoonte trouw ge bleven zijn, noemen het geen „kus" meer, maar „zoen". Als men nog iets geeft is het „een hand", of „een ferme vijf', een „knuist", zelfs een „poot" en dat ook weer in de variaties „stevig", „slap", enz, De meeste kopzorg geven echter de traditioneele „groe ten", die onverbrekelijk met den slotzin verbonden zijn, en waarvan het weglaten als een groote zonde tegen het brievenritueel wordt be schouwd. De meesten maken zich er af met het toevoegsel „beste", precies als bij het begin van een brief, waar ze „beste die- en-die" schrijven. Dat is dan het eenvoudigste, maar er zijn weer heel veel menschen, die dit te saai vinden. Veel wordt uit Duitschland overgeno men. We roepen elkaar „Heil" toe, als we elkaar tegenko men, alsof we in het hartje van het Germanenrijk waren. Maar ook dat is veelal onvol doende. Het wordt: „Berg- heil", „Jeugdheil", „Herbergs- heil". Waarom dan ook geen „Zeeheil" of „Lutjebroekhell" of „Tentheil"? Naast het nieu we „Herbergshell" heeft men ook „Herbergsgroeten" al.i nieuwste phase in de ontwik keling van den groet. Want nog grooter dan het Germa nistische „Heif'sleger is het aantal van hen, die een on eindig aantal voorvoegsels voor „groeten" gebruiken. We hebben alles soorten „bondsgroeten", zooals „A. J. C.-groeten", „Piagroeten", enz. Ook kan men lezen „bewe- gingsgroeten" en „jeugdbewe- gingsgroeten". Maar nog nooit heb ik gelezen „met Neder- landsche-vereeniging-tot-af- schaffing-van-alcoholische- dranken-groeten". De V. L. K. schrijft trouw „Met zonne groeten", maar niet,, met Vrije- lichaams-cultuurgroeten". Go liefd is „met strijdersgroeten' „met drankbestrijdersgroeten of met „partijgroeten". Waar om dan niet „met medestrij- dersgroeten" of „met gods- dienstgroeten"? Gelukkig hebben we wel vegetariërsge- hakt, maar geen vegetariërs- groeten. Er is een groot verschil tusschen „militaire groeten en „beste groeten", maar wie geeft een juiste omschrijving van het verschil tusschen „N.B.A.S.-groeten" en „J.G.O. B.-groeten". Steekt de een soms z'n hand op, als ie groet en de ander twee vingers? Dan krijg je zoo meteen weer raadselachtige teekeningetjes onder aan de brieven, die deze groetensoorten symbolisch moeten voorstellen. Aardig klinkt het Vlaamsche „beste groetenissen". Direc Bureau: Tel.: Redact! Post Bijkai Firma F. P. Verkee Op de stak ker te Goes waarvan wij wordt een leel onverdedigbai de stakers zie nen. Dat, wanne geproclameen practijk word Als men trac werk bleven o genomen, en tot andere gec daar in het al worden gemai als eisch mog gemakkelijke zadigde arbei Maar dat is thans in Goe dag degenen, meenen te nu hun gaan nas den begeleid. Dat is een waardelijk aft Het is een doel heeft ier en waarvan iemand lichan Het verbaas ties die hiervc dragen, het sc methode niet Dat er, toen vlegeljaren vei toegepast, die nen, ia altham maar het wek men zich thai rustige omgevi middelen, die ligd kunnen v Wij - weten organisatie voc delijk is. Indit aanbeveling ve werd meegedee tie al den invl gebruikt om a te maken. Hoe dit ook met deze stak voorwaardelijk En de staker zegd houden, bij alle welden keer verwekt. De Volkj In de kringe gadering te Ger dat de tot dusL schouwingen gJ de particuliere! voornaamste dJ ben versterkt, 1 gadering weinil doen. Verrassel schijnen niet tl het zelfs nog ol sche delegatie, f bepleite denkba nings-vacantie i stel zal maken,! ontvangst die (I Fransche en eei vonden heeft. Onder deze ol reau van de V<f het besluit gekd dat het zal strd olkenboiidsvera dag 23 Septeml v olkenbondsverl dan twee en eeif hebben, en de ver gehoudene i Gistermiddag] Be vijf van de i een voor de vel voorzitter, en vl volgorde der ag| Twee N e d e I den werden totl ?;1- m r J. L i m| dische comm., tweede, de comi en andere tech| £olljn, de bi maakte daarbij] hij niet kon der Volkenbonds aunnen zjjn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6