DE ZEEUW Om het Eeuwige Rijk. TWEEDE BLAD. Uit de Provincie. Zoeklichtjes. VAN DONDERDAG 3 SEPT. 1931, Nr 283. Brieven uit de Oost. Een van de belangrijkste produkten van Java, meer in bet bijzonder van West- Java, is de kina. Het is een berg-kul- tuur, zoodat de ondernemingen, waarvan er enkele aan het Gouvernement behoo- ren, op 56 duizend voet hoogte liggen. Een van deze gouvernementsondernemin gen vormt een dorpje apart op de grens van het oerwoud. Enkele huizen, een groote villa voor den directeur, een fa brieksgebouw en verder nog het Rijks proefstation vormen hier een eigen Euro- peesche gemeenschap. Een aparte cen trale voorziet de onderneming van kracht en licht. Er omheen vindt men de kam pongs en zelfs een passar en Ghineesche toko van hen, die hier hun bestaan vin den. Een tennisbaan en een voetbalveld bewijzen, dat ook de sport hier niet ver waarloosd wordt. Eenmaal per dag brengt de post verbinding met de buitenwereld. Stil en eenzaam, maar gezond is het hier in deze koele berg- en boschlucht. Het golvend bergland is naar alle kan ten met kinaboomen beplant, die vooral in de dalen, meer nog dan op de min of meer ontbloote hellingen, een vruchtbaren bo dem vinden. De kinaboom heeft een kort en zwak wortelstelsel en buigt zich, als elke zwakke plant, steeds naar het licht, zoodat in elk dal de boomen zich op bei de hellingen naar de diepte buigen. Tegenwoordig gaat men meer weten schappelijk te werk dan vroeger, wat trofu- wens wel met elke kuituur het geval zal zijn. Het Rijksproefstation voor de kina kuituur, waarvan de directeur zoo vrien delijk was ons een poosje van zijn druk bezetten tijd te geven en allerlei inlich tingen verschafte over het bedrijf, ver richt hierbij goede diensten. Elke onder neming betaalt zijn aandeel in de onkos ten en doet in ruü daarvoor zijn voordeel met de gedane proefnemingen op het ge bied van bodemonderzoek, bemesting, zaadselectie en met de resultaten van de laboratoriumproeven. De kina komt oorspronkelijk uit Zuid- Amerika, waar 1012 soorten in het wild groeien, maar waar de kuituur door al lerlei oorzaken, arbeidstoestanden vooral, niet loonend of niet mogelijk is. Uit dit land is de plant overgebracht naar Java, dat nu plm. 97 pet. van de wereldop brengst levert. Een tweetal soorten is overgebleven, de Sedgeriana en de Suc- cirubra, waarvan de laatste slechts als onderstam gebruikt wórdt. Men stelt en ten n.l. boven de vermenigvuldiging door zaad. Men houdt daardoor beter en mak kelijker de soort in stand en heeft boven dien sneller resultaat. Bij het zaaien duurt het 15 jaar voor de eerste bloei komt, wat tot gevolg heeft, dat men wetenschappe lijk altijd achter is. Toch neemt men ook geregeld zaaiproeven. De kleine zaadjes worden eerst met de hand op een bepaal de wijze, n.l. door ze tegen het licht te houden, geselecteerd. Als controlemiddel neemt men daarbij kiemproeven en wor den zoo noodig de zaadjes nog eens één voor één onderzocht. De kiemkrachtige zaadjes laten geen lichtstralen door. Bij het enten heeft men vlugger een krachtigen groei. Eerst worden de boom pjes dicht bij elkaar geplant. Na drie jaar begint het uitdunnen en ook de oogst, want de bast van deze jonge boompjes wordt reeds productief gemaakt. Overal ziet men planten of rooien. Natuurlijk is het alleen om de bast te doen, al wordt in den laatsten tijd ook het ontbaste hout als brandhout verkocht. Het kina-gehalte van de bast loopt erg uiteen en schom melt tusschen 0.1 pet. tot 11 pet. Verder worden nog enkelei andere producten be reid, zooals bijv. kinawijn, e.d. De heele boom, tot zijn wortels toe, wórdt kaal gesneden of geslagen en alle bast verzameld. De opbrengst iS hier (plm. 1000 H.A. beplant gebied) zoowat 1000 ton per jaar. Vooral sinds men den roof bouw heeft vaarwel gezegd en men is FEUILLETON 6) De hongersnood dreigde zijta. intrede te doen. De armen, die van al deze on heilen het meest te lijden hadden, voelden reeds de ijzeren hand van dezen verwoes ter. Eerst werd er gefluisterd, toen luid opgezegd, dat de Christenen de oorzaak van al die ellende waren. Ze moesten dus voorzichtiger zijn dan ooit, als ze bijeen wilden komen om tezamen tot hun God te bidden. Bij 't vallen van den avond ech ter waagden zij zich in groepjes van twee of drie, langs allerlei omwegen naar de plaats van samenkomst, een groot ver trek, dat uitgehouwen was in 'thart van de Esquilline Heuvel. Het gebeurde nu slechts zelden, dat er zich een vreemde ling onder hen bevond en toen er op ze keren avond één meekwam, waren ver scheidene leden van de Christengemeente daar zeer ontsteld over. De vrienden, die haar meegebracht hadden, haastten zich echter hun broeders en zusters te ver zekeren dat ze niets te vreezen hadden. >.Het is een antwoord op onze gebeden, gaan bemesten met Zwavelzure ammoniak en superfosfaat is de opbrengst aanmer kelijk gestegen. Nauwkeurig beeft men op het proefstation emperisch en theoretisch onderzocht en berekend wat de meest economische hoeveelheid is van de te geven meststoffen in verband met de bo demgesteldheid. Dit bodemonderzoek al leen heeft ontzaglijk veel moeite en tijd gekost. Al heeft men veel geleerd door de Europeesche ervaringen op dit gebied, toch werken hier in Indië heel andere factoren, zooals klimaat en bodemgesteld heid. En nog steeds gaat bet onderzoek door. Wel heeft men geen buitenlandsche concurrentie te vreezen, maar toch is bet zaak, elk plekje zoo productief mogelijk te maken, ook in verband met het kinage halte van de verkregen bast. Tot slot wil ik nog noemen de bekende kininefabrieken te Bandoeng en te Am sterdam, waarheen zoowat alle kinabast wordt vervoerd. De para --typhus te Goes Het gezin te Goes, waarin enkele weken gele den allen, uitgezonderd de man, lijdende waren aan paratyphus, veroorzaakt door voedselvergiftiging, zoodat zij naar de barak voor besmettelijke ziekten moesten worden overgebracht, heeft thans hersteld deze barak kunnen verlaten. Het aantal sterfgevallen in het gezin is dus tot-één beperkt gebleven. Gaslevering. Naar wij vernemen, overweegt het Gemeentebestuur van We- meldinge de gasfabriek op te heffen en gas van Goes te betrekken. Een ontwerp overeenkomst tusschen het Gemeentebe stuur van Wemeldinge en de Gascommis- sie van Goes is reeds opgemaakt. Zij be hoeft natuurlijk nog de goedkeuring van den Raad van Goes en van Ged. Staten. Zoo gaat Goes steeds meer gemeenten van gas voorzien. Sport. Volgens het officiéél or gaan van den Z. V. B. luidt het wedstrijd programma voor de Zaterdag-competitie voor 5 Sept. a.s. aldus: A: V. D. O.Volharding te Kapelle. AjaxZwart-Wit te Ierseke. S. M. I. T.Vooruitgang te Wemel dinge. B: G. V. V.Goes HI te Colijnsplaat. Goesche Boys IIWilhelmina te Goes. K. D. O.Stormvogels, '-Heer Arends- kerke. Het protest, ingediend door de ver. Ajax over den wedstrijd Volharding-Ajax d.d. 1 Augustus is door de Protest-com missie van den Z. V. B. afgewezen. Hier door blijven beide vereenigingen gelijk staan in de competitie. Middelburg. Het is te begrijpen, dat, nu de laatste week het stadhuis enkele malen belicht is geweest en het gisteren avond aanvankelijk flink regende, het be zoek van stadgenooten aan de Markt niet zoo heel groot was, doch de vreemdelin gen, die ook nu nog in vrij grooten ge tale in de hotels vertoefden, kwamen een kijkje nemen. Wij mochten weer uit den mond van enkele hunner vernemen hoe indrukwekkend zij ons belicht stadhuis vinden. De eerstvolgende uitvoering van het Middelburgsch muziekkorps op het Mo lenwater is vastgesteld op Woensdag den 9den September. In de lange lijst van benoemingen in de raadsvergadering van Dinsdag is een fout geslopen. Niet de heer v. d. Feltz doch de heer Portheine werd na her stemming met den heer Mondeel tot lid van het bestuur van het Middelburgsch muziekkorps gekozen. Vlissingen. De heer W. P. Edelman (R. K.) heeft zijn benoeming tot wethouder aangenomen. Nu alle drie wethouders hun be noeming hebben aangenomen, kan wor den gemeld, dat de heer P. G. Laernoes financiën en sociale zaken behoudt; de heer J. de Meij zal openbare werken be hartigen en de heer W. P. Edelman heeft de afdeeling onderwijs voor zijn reke ning genomen. O.- en W.-Souburg. Dinsdagmiddag werd de politie alhier vanuit Middelburg die we bij 't Flavian Amphitheater Opzon den", zei er een, „want deze edele dame, die bij de spelen tegenwoordig was, kwam zoo onder den indruk van het Godsver trouwen der martelaren, dat ze wat meer van een godsdienst, die zooveel kracht en sterkte geeft, vernemen wilde. Ze heeft iets gehoord van ons heilig geloof van een harer slavinnen; maar ze zou er graag nög meer van weten en ze vraagt ons on derricht." Toen de spreker zweeg, liet de dame den langen, donkeren mantel, die ze aan had, vallen en schoof haar sluier weg, waardoor de gelaatstrekken van de edele Flavia te zien kwamen. Ze was niet de eenige van góeden huize, die aanwezig was, maar toch ging er een lichte schok van verrassing door de kleine vergadering toen men haar herkende; maar ze verwel komden haar op de gebruikelijke wijze. Ze ging zitten bij de catechumenen, terwijl haar slavin een plaats had onder de ge meenteleden. Het ondergrondsche vertrek, met zijn ruwe, onversierde muren en de walmende lamp, die aan een ketting in het midden van de ruimte hing, was een vreemde om geving voor deze verfijnde, aan weelde gewende vrouw. Er waren geen beelden of altaren of offersteenen, niets dat herinner de aan de heidensche tempels, waar de Romeinen hun goden aanbaden. Een eer- medegedeeld, dat op het jaagpad in deze gemeente tusschen de tramhalte Souburg en Abeele een persoon werd aangetroffen, die tegenover vrouwen en meisjes niet nader te noemen handelingen pleegde, waarvan een geval te Middelburg was aangegeven. Onmiddellijk werd een onderzoek inge steld. Het mocht de politie evenwel niet gelukken den persoon, die omstreeks 65 66 jaar oud is, in handen te krijgen. (M. Ct.) Souburg. De feesten, welke Zaterdag a.s. op de Groote Abeele zullen plaats hebben, vangen aan te 12 uur en wel met kinderwedstrijden, die tot 4 uur du ren. Tegelijkertijd wördt een ringrijderij gehouden. Daarbij wordt tot half vijf ge woon gereden en vervolgens zal een span nende strijd om twee wisselbekers wor den gevoerd. Van 810 uur geeft het muziekgezel schap „Oefening na Arbeid" uit Ritthem, onder directie van dhr Meijers, een con cert, dat gevolgd zal worden door vuur werk. De dorpsgenooten van over het kanaal zullen tot 12 uur van het veer kunnen gebruik maken. Meliskerke. Dinsdag vergaderde alhier ook de nieuwe raad. De oorzitter heet allen welkom, in 't bijzonder de nieuwe leden Wisse en Spruijt. Hierna legden allen den eed af. Wethoudersverkiezing: In de vacature Jakohsen (A.R.) verkreeg bij eerste stem ming dhr Jakohsen <A.R.) 3 stemmen, K. Wisse (S. G. P.) ook 3 stemmen en J Koppejan '(S. G. P.) 1 stem; hij 2e stem ming Jakohsen 4 stemmen en Wisse 3 stemmen. Dhr Jakohsen nam de benoe ming aan. In de vacature de Buck (A.R.) verkreeg bij eerste stemming de Buck (A.R). 3 stemmen en K. Wisse (S.G.P.) 4 stemmen. Dhr K. Wisse nam ook de benoeming aan. De voorzitter brengt dhr de Buok dank voor alles wat hij als wet houder in die 8 jaar tijds voor de ge meente heeft gedaan. Dat hij niet werd herkozen komt door verandering in de partij-verhoudingen. Dhr de Buck zegt wederkeerig dank aan het Dag. bestuur voor de samenwerking. Van het Prov. bestuur is een schrijven ingekomen om te komen tot één keurings kring in Walcheren van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst. B. en W. (oude samenstelling) hebben een schrijven opge steld, waarin gevraagd wordt om meer dere gegevens. De raad neemt dit schrij ven over. St. Laurens. Bevolking over Augustus 1931: Ingekomen: 'C. P. Vader, chauf feur, B 77 uit Vrouwepolder; M. A. de Poorte, z. b., B 77 uit Koudekerke; J. v. Vlaanderen, dienstlb., B 125 uit Vlist; G. Flipse en gezin, koopman, B 1 uit Mid delburg. Vertrokken: S. C. Buijs, diensth. van B 73 naar Middelburg; J. P. de Buck, z. b. van B 166 naar 'O. en W. Souburg. Serooskerke (W.). Maandagavond werd ter gelegenheid van den jaardag der Ko ningin, door het muziekkorps „E. M. M." een concert op de muziektent gegeven. De Ghr. Oranjevereeniging heeft op dezen dag de schoolkinderen van heide scholen getracteerd, terwijl des avonds ook nog een gedeelte der gemeente met electrische lampjes werd verlicht. Ritthem. De gemeenteraad vergaderde Dinsdagavond. Na de beëediging der raadsleden sprak de voorzitter den wensch uit, dat de leden trouw aan hunne be lofte mogen blijven. Bij de benoeming van een wethouder in de vacature J. Meliefste werd dhr P. J. de Pagter benoemd met. 5 stemmen, terwijl dhr W. Boogaard 2 st. verkreeg. In de vacature P. J. de Pagter werd tot wethouder benoemd dhr W. Boo gaard, met 4 st., terwijl de heeren Joh. de Visser, H. M. v. d. Putte, en C. Wisse ieder 1 stem verkregen. Tot tijdelijk wet houder werd benoemd na een tweede vrije stemming dhr Joh. de Visser met 4 stem men, terwijl de heeren H. M. v. d. Putte, C. Wisse en J. de Pagter ieder 1 stem verkregen. Vervolgens werd de gemeenterekening 1930 voorloopig vastgesteld met een batig slot van f 1539.94 en werd de rekening van het burgerlijk armbestuur goedgekeurd met een batig slot van f 319.87%. De begrooting 1932 werd aan den Raad aangeboden. Vervolgens werd besproken het schrijven van Ged. Staten omtrent de vorming van één Vleeschkeuringskring. waardige, oude man zat aan een ruw hou ten tafel, waarop een papyrus rol lag. Kort nadat Flavia binnengekomen was, stond op een teeken de gansche schaar op, de oude man rolde de papyrusrol af en las eenige hoofdstukken uit het Evangelie van Johannes, waarna men een lofzang aan hief. Toen begon het onderricht aan de catachumenen. Het was een eigenaardige klas leerlin gen. Naast Flavia zat een Britsche slavin, daar naast een roover, die eens van de catacomben zijn hoofdkwartier gemaakt had en de schrik van de omgeving was geweest. Over een wolkaarder zat een vriji- gekochte slaaf die zich de uitspattingen van zijn. patroon ten nutte gemaakt had, waarnaast een steenhouwer had plants genomen. Zijn heele leven had hij in de duistere catacomben gewerkt en de be lofte van de eeuwige gelukzaligheid na den dood had hem het eerst naar dit ver achte geloof gelokt. Voor ieder had de heilsbelofte een zekere aantrekkings kracht, verschillend naar nood en behoef te, maar het resultaat was het zelfde geduldig en verdraagzaam ondergingen ze hun lot in de hoop op een beter leven. Nadat de catachumenen onderricht had den ontvangen, leidde een oude man eeni ge kinderen binnen en ook hun werd ver teld, dat Christus hen wilde zegenen, zoo- Algemeen waren de leden van oordeel, dat zij hierover geen beslissing konden nemen, voordat nadere inlichtingen waren ver kregen. Ook werd ten zeerste betwijfeld, of het invoerkeurloon zou komen te ver vallen, indien geheel Walcheren één kring vormde. Besloten werd om aan Ged. Sta ten om een nadere toelichting te vragen. Daarna werd met algem. st. besloten opdracht te geven aan dhr M. Luteyn te Ritthem, tot het plaatsen van een uri noir bij de wed. Wesdorp, waarvan de kosten plm. f 30.zullen bedragen, welke kosten voor de helft voor rekening der gemeente komen terwijl wed. Wesdorp de andere helft zal betalen. De straatverlichting van den Ritthem- schen weg zal niet verder worden uit gebreid. Bij de rondvraag sprak dhr Wisse zijn verontwaardiging uit over de wethoudersbenoeming. De voorz. sloot hierover de discussie, discussie. Vrouwepolder. Dinsdagavond hield de afdeeling der B. V. L. een onderlinge Personeele baan: 1. S. de Roo 97 pun ten; 2. P. Polderman 95 p.; 3. H. Pol derman 93 p.; 4. Joh. Louwerse 89; 5. A. Vendeville 88; 6. J. Geerse 87; 7. P. Schoe 87, 8. N. Mesu 86; 9. J. de Bruijn 85; 10. P. de Visser 82; 11. P. van Hekken 82; 12. P; Duvekot 81; 13. A. Lange- beeke 81; 14. J. Duvekot 78; 15. M. de Vlieger 77; 16. M. v. d. Broeke 76. 17. Jac. Louwerse 76; 18. J. Mesu 73; 19. J. Houterman 73, 20. Joh. Maas 71; 21. A. Willemse 69; 22. A. Jobse 66; 23. G.» de Visser 65; 24. J. A. Koster 61; 25. A. Osté 56; 26. A. van Dis 55; 27. H. Louwerse 54; 28. I. Melse 42; 29. G. Goedhloed 35; 30. G. Mesu 31. J. Moens Eerebaan. 1. H. Polderman 48 p.; 2. S. de Roo 47 p. Hoogste serie: S. de Roo 50 p. Rozenprijs: S. de Roo 7 maal 10. Dinsdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. De leden legden in han den van den voorzitter de bij de Gemeen tewet voorgeschreven eeden af, waarna de voorzitter den raadsleden geluk wensch te. Tot wethouder werd gekozen dhr L. Maas en in de vacature-Mesu gekozen dhr Langebeeke, die beiden de benoeming aannamen. De voorz. wenschte de gekozen wethou ders geluk met het vertrouwen dat de Raad hen geschonken had. De voorzitter deelde mede, 'dat van den minister van Onderwijs bericht was ont vangen, dat de gemeente ingevolge art. 36 quarter der M. O.-wet over 1930 ver schuldigd is een bedrag van f 216.54, dat van den Minister van Binnen! Zaken en Landbouw bericht was ontvangen betref fende bemiddeling bij gemeentelijke geld- leeningen, en dat een gedeelte van den weg nabij Zandijk in de gemeente Veere van 26 Aug. tot 7 October 1931 voor het openbaar verkeer met rij- en voer tuigen en vee gesloten zal zijn. M. a.st. werd besloten in de woning van het schoolhoofd te Gapinge van ge meentewege een installatie voor electrisch licht te doen aanbrengen, onder voor waarde, dat de bewoner jaarlijks de rente, berekend tegen 5 pet., van de kos ten van aanleg zal betalen. Het schrijven van dhr J. J. Bliek, waarhij'door hem be- Critiek is gemakkelijk, maar de kunst moeilijk. Daar weet de heer Jan ter Laan, de voorwerker van de S.D.A.P. te Rotter dam van mee te praten. Hij was tot voor kort lid van de Tweede Kamer, de Prov. Staten en den Gemeenteraad. Omdat hij zoo buitenge woon goed de kunst verstond anderen te critiseeren en omdat hij altijd precies wist wat anderen hadden moeten doen, werd hij een paar jaar geleden tot wet houder gekozen. Toen kreeg hij zoo dat gaat, ook zijn deel van de critiek. Maar in eigen kring hield men hem de hand boven 't hoofd. Volgens de socialistische pers was hij een prima wethouder, terwijl de critiek op zijn beleid aan minderwaardige ka pitalistische motieven werd toegeschre ven. Iedereen verwachtte dan ook, dat hij j.l. Dinsdag als wethouder herkozen zou worden. 's Avonds te voren werd echter be kend gemaakt, dat de Soc.-Dem. fractie besloten had hem aan den dijk te zetten. Als criticus wil men hem graag behou den, maar voor het wethouderschap werd hij als onbekwaam en ongeschikt afge keurd. De kunst is moeilijk. Maar de critiek gemakkelijk. Dat zal wel blijken als de heer Jan ter Laan straks als gewoon raadslid met de hem eigen vrijmoedig heid weer het woord voert. OPMERKER. zwaar wordt gemaakt tegen het betalen van de rente der kosten van aanleg van een installatie voor electrisch licht in de door hem van de gemeente gehuurde woning, werd voor kennisgeving aange nomen. Naar aanleiding van een schrijven van J. Looise e.a. waarbij wordt gewezen op de door den Raad in de vergadering van 17 Augustus j.l. genomen beslissing in zake den aanleg van gemeentewege van een voetpad in den Zandweg Nr 12, welke beslissing volgens adressanten, ge zien vroegere door den Raad te dezer zake genomen beslissingen, zeer onbillijk is, geeft dhr Dingemanse in overweging ook adressanten te helpen. De toestand is z.i. daar zeer slecht en hij is van oor deel dat het besluit van den Raad onbil lijk is. De voorz. dient van antwoord. De heer Arendse is het volkomen met den Voorzitter eens, dat adressanten bil lijk zijn behandeld, doch hij is er niet voor dat de toestand blijft zooals deze thans is. Hij geeft den Raad in overwe ging het voetpad van gemeentewege te doen aanleggen en het onderhoud aan be langhebbenden op te dragen. Na verdere bespreking werd m.a.st. besloten B. en W. te machtigen zich met adressanten in ver binding te stellen en nader overleg te plegen. M.a.st. werd daarna het door B. en W. ontworpen ambtenarenreglement vastge steld. Bij de rondvraag vroeg de heer Arendse inlichtingen omtrent het door den burge meester te voeren overleg met het bestuur van de PZEM inzake de grens van de be- De Geref. Jeugdvereenigingen te Serooskerke (W.) maakten onder leiding van Ds W. F. M. Lindeboom hun jaarlijksche fietstocht over het eiland Walcheren. als Hij de kinderen van Juda gezegend ha.d. Töen de catachumenen verlof kregen heen te gaan, sloeg Flavia haar mantel weer om en haar gids volgend, die een lantaarn droeg om de duistere gangen te verlichten, verliet ze langzaam het ge welf. Ze was nauw geneigd om te gaan, daar ze niet wist, wanneer ze terug zou kun nen komen, ze had eigenlijk al te veel gewaagd door zich -dezen avond naar de catacomben te begeven. Deze sombere, ruw gehouwen ruimte was geen gewoon vertrek voor haar, maar de poort des he mels. Ze voelde geen afschuw, zelfs niet toen ze op haar terugweg zag, dat dit zoo wel een vergaderplaats was voor de le venden, als een begraafplaats voor de dooden. In de wanden der gangen waren overal nissen uitgehouwen in den zachten steen en in elk daarvan lagen een of twee dooden, waaronder ook Christen-martela ren, zooals ze zien kon aan de palmtak boven het graf uitgehouwen met de woor den „Zijn ziele ruste in vrede" er onder. Het herinnerde haar weer aan de laatste maal dat ze de spelen in het Colosseum, waaraan ze nooit terug kon denken zonder een rilling van afschuw, had bijgewoond, ofschoon ze daar op een keerpunt in haar leven gekomen was. Voorzichtig zochten ze hun weg door het labyrinth van gangen naar een verlaten tuin, waar, verborgen tusschen dicht struikgewas een valdeur was gemaakt, die toegang gaf tot de catacomben. Nog moes ten ze voorzichtig zijn om onbemerkt van hier naar de drukkere deelen van. de stad te komen, want, de omgeving van Rome werd onveilig gemaakt door roe vers, en niet zelden hoorde men, dat er iemand was vermoord. Eindelijk waren de wijken der gegoe den bereikt waar Flavia hijzonder voor zichtig moest zijn om niet herkend, te wor den door een van de voorbijgangers, die zich naar het paleis begaven op den Pa- latijnschen heuvel, waar keizerin Faus tina een feest gaf ter eere van de keizer lijke tweeling, die 'kort geleden geboren was. Flavia zélf werd ook verwacht, want ze hadden, hun stille villa in Aricia ver laten en een pnderdak gevonden in een van de vleugels van het groote paleis, dat Nero had laten bouwen, sinds haar echt genoot in keizerlijken dienst was. Zijn af wezigheid echter had haar de lang-be- geerde gelegenheid geschonken den dienst in den Christengemeente bij te wonen, waarin ze binnenkort als Hd hoopte te. worden opgenomen, maar ze liep groot gevaar van ontdekking nu op haar weg naar huis. ("Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5