Afloop Verkoopinp, Aanbestedingen enz Gemengd Nieuws. Telegrammen. Laatste Berichten. Financieële Berichten. ZONDER PRIJSVERH00GING Burgerlijke Stand. Marktberichten. Radio-nieuws Scheepstijdingen. Relletjes van ant i-m i 1 i t a - risten. Bij een Zondagmorgen te Am sterdam gehouden betooging van leden van de Internationale Anti-Militaristische Vereeniging, waaraan ongeveer 600 perso nen deelnamen, is het in de Roeterstraat tot ernstige botsingen gekomen met de politie. In de Sarphatistraat en andere straten was het reeds rumoerig toegegaan. De aanleiding was het feit, dat de betoo- gers, die in een stoet marcheerden, daar in een doek meedroegen, waarvan het op schrift aanstoot gaf. Toen men het doek niet wilde verwijderen, greep de politie onder bevel van inspecteur Ruig met kracht in. Aan beide zijden werden rake klappen uitgedeeld. Verscheidene perso nen liepen min of meer ernstige verwon dingen op. Ontploffing in een vlieg tuig in de lucht. In de waschruimte van het verkeersvliegtuig D 1727 heeft 'n passagier op ongeveer 600 M. hoogte bo ven Furth een ontploffing veroorzaakt, waardoor gelukkig geen schade is aan gericht. Bij de tusschenlanding te Furth werd de man aangehouden. Volgens zijn verklaringe is het ongeluk als volgt geschied. Hij had zich in het waschlokaal teruggetrokken om te roo- ken; tevens trachtte hij uit een flesch ster ken drank met een hoog alcoholpercen tage een slok te nemen. De alcohol is daarbij in brand gevlogen. Vrouwvermoord. Twee maan den geleden heeft vrouw J. V., moeder van een drietal kinderen haar woning te Susteren verlaten en is tot heden nog niet teruggekeerd. In verband met allerlei geruchten heeft de echtgenoot zich Zaterdag naar Leuth (België) begeven ten einde een onderzoek in te stellen naar de identiteit van een daar uit de Maas opgehaald vrouwenlijk, dat in een zak was genaaid. Naar verluidt wijst een door de Belgische politie geno men foto erop, dat het lijk vrijwel zeker dat van de verdwenen vrouw J. is. De Belgische politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld en reeds een persoon, als verdacht van medeplichtigheid aange houden. Auto te water. Zaterdamiddag deed zich te Roermond een ernstig onge val voor met een auto, dat uiterst geluk kig voor de betrokkenen is afgeloopen. Aan den rand der haven van „Het Steel", nabij de Maas, werd een perso nenauto van zekeren S. uit het woonwa genkamp neergezet om te worden afge- wasschen. Terwijl de man onder den wa gen bezig was, zaten in den auto drie zij ner kinderen te spelen. Op een zeker oogenblik was de wagen zeer waarschijn lijk aan den achterkant te zwaar belast, want het vehikel stortte de scherpe hel ling af, het water in en verdween met de kinderen in de diepte. De jongste van het drietal was schijn baar onder de open kap van den auto uit geschoven en bleef op het water drijven. Hij werd door een lid van de Roerm. Roeivereeniging, welke daar in de omge ving aan het zwemmen was, gered. Een klein eindje kap van den auto stak nog juist boven het water uit. Dit werd direct door een der omstanders opengescheurd, waardoor men er in slaagde, in een zeer gevaarlijke positie aan den steilen oever, de beide kinderen nog tijdig te redden. Ernstig autobus-ongeluk in Spanje. Een autobus, waarmede onge veer 50 bewoners van Lugo zich naar de kermis van het dorp Santa Maria de la Vieja begaven, is in een bocht, op een kilometer afstand van de stad, omgesla gen en in een 15 M. diep ravijn gestort. Zeven der inzittenden werden op slag gedood, en circa 30 gewond. De dooden en gewonden werden naar het ziekenhuis van Lugo gebracht, waar vier der ge wonden bij aankomst reeds overleden bleken te zijn. Enkele uren later zijn nog vier perscnen gestorven, zoodat totaal 15 personen tot nu toe bij dit ongeluk om het leven zijn gekomen. Vijf gewonden bevinden rich nog in levensgevaar. Als teeken van rouw hebben de werk lieden den arbeid neergelegd en de win keliers hun zaken gesloten, terwijl overal de vlag halfstok werd geheschen. Er wordt een onderzoek ingesteld. Danstent te Vlijmen afge brand. Te Vlijmen is Zondagnacht brand ontstaan in een danssalon. De tent met inboedel en ook een groot orgel gin gen nagenoeg in de vlammen op. Er werd ui den tuin een flesch met petroleum ge vonden. Dit wekte argwaan bij de politie. De vermoedelijke brandstichter, een man die nog gevangenisstraf te goed heeft, is in arrest gesteld. De eigenaar was wel verzekerd, doch niet voor bedrijfsschade. De waarde van den danssalon met orgel is ongeveer 23000 gulden. Poging tot doodslag. Sedert drie maanden is de zeeman T., geboren te Paramaribo, gehuwd. Hij heeft de overtuiging, dat in zijn afwezigheid zijn vrouw niet alleen woont. Dit heeft in dit kortstondige huwelijk reeds eenige malen aanleiding gegeven tot minder aangename verhoudingen in hun Amsterdamsche Woning op den Ouden Zijds Voorburgwal. Ook gistermiddag was er weer oneenig- heid. Toen de vrouw in de keuken was, *erd T. plotseling zóó boos, dat hij een ouden, verroesten klewang greep, die ge woonlijk wordt gebruikt voor het hakken van hout, en de vrouw daarmede een slag op het hoofd toebracht, zoodat zij naar bet Binnengasthuis vervoerd en daar op genomen moest worden. De zeeman heeft zichzelf aangemeld. Hij is in arrest gehouden en zal aan de justitie worden overgeleverd. De toestand der vrouw is tamelijk gun stig. Met de kas er van door. Te Zaandam hebben Zondag, aan het einde van den eersten Kennis-Zondag, kellners, die werkzaam waren geweest op de boven zaal van De Nieuwe Karseboom van den heer C. B. Koopman, kans gezien er met de ontvangen gelden, ongeveer honderd gulden, van door te gaan. Aangezien zij voor los waren aangenomen, en men noch hun namen, noch hun adressen kent, is het voor de politie uiterst moeilijk, hen te achterhalen. Dure en goedkoope benzine. In Rijnland en Westfalen bedraagt de benzineprijs nog altijd 37% pfennig, dit is in Hollandsch geld 221/2 cent per liter. In het Geldersch en Limburgsche grensge bied kost de beste Shell 8 cents. Het is voor de Duitsche grensbewoners een voort durende verleiding om niet even over de grens te rijden en daar de autotanks te laten vullen. In Rijnland hebben sommige auto's tanks welke 100 liter kunnen be vatten. Hiermede reden de eigenaren op vaste tijden vrij over de grens om het re servoir te laten vullen, en hadden dan on geveer 100 maal 15 cents verdiend, waar na ze weer vrij terug reden. Het mis bruik werd zóó groot, dat de Duitsche douane scherpe bestrijdingsmaatregelen getroffen heeft. Naar wij van de Noord- Limburgsche grens vernemen, heeft de Duitsche douane bepaald, dat voortaan een Duitsche auto, welke de grens over wil, aangehouden wordt om de tank voor en na de reis naar Holland te laten opme ten. Een maximum van 10 liter benzine wordt toegestaan. Komt nu een wagen terug in Duitschland met meer dan 10 liter benzine, dan wordt de eigenaar voor iedere liter meer dan 10 voor het tien voudige van de ontdoken belasting beboet. Bij ernstige overtreding is door de dou ane intrekking van rijbewijs en inbeslag name van de auto in uitzicht gesteld. Voorloopig overzicht van het weer in Augustus. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtend-temperatuur een halve gr. beneden normaal. In de eerste decade een gr. boven, in de tweede en derde 1 Yi gr. beneden normaal. De grootste afwij kingen kwamen voor op den 4dnn en lOden, resp. 4 gr. boven en 4 gr. bene den normaal. De gemiddelde max. tem peratuur was 1 gr. beneden normaal; het gemiddeld minimum ongeveer normaal. Het aantal dagen met een maximum temperatuur boven 15 gr. bedroeg te De Bilt 5 tegen 4 normaal. Deze hooge tem peratuur kwam voor in de eerste 5 dagen der maand. De neerslag was ongeveer normaal in N.-Holland en een deel van Drente en Overrijssel, in het overige deel van het land boven normaal; in Oost- Brabant en Limburg 50 tot 75 pet., ver der 1 tot 35 pet. Te De Bilt werden 173 uren zonne schijn waargenomen tegen 178 normaal. Moord te Gorinchem. GORINCHEM. In het woonwagenkamp alhier is gisteravond de 56-jarige J. Hen raat bij een vechtpartij door P. Huys- kens met een mes doodgestoken. Huys- kens heeft vroeger een zoon van den ver- slagene vermoord, waarvoor hij 4 jaar gevangenisstraf heeft gekregen. Op 17 Juni j.l. was hij uit de gevangenis ont slagen. Gisteravond kwam hij in het woonwagenkamp. Toen dit bekend werd, hebben Henraat en diens beide zoons hem opgezocht. Het kwam tot een vechtpartij met het bekende noodlottige gevolg. De dader werd gearresteerd. In het kamp heerscht groote opschudding. ROTTERDAM- De Rotterdamsche poli tie heeft twee jongens van 18 en 19 jaar aangehouden, die zeer goedkoop nieuwe costuums aanboden. Zij bleken in het be zit te zijn van een koffer, waarin zich 9 costuums bevonden, die bij Peek en Clop- penburg te 's-Gravenhage waren gestolen. TILBURG. Een auto, bestuurd door D. G., waarin zich behalve de bestuurder, 4 personen bevonden, is op den Breda- schen weg tegen een boom gereden. De auto werd totaal vernield. De bestuurder bekwam een hoofdwonde. Van de inzit tenden bekwam één een schedelfractuur, en één een ribfractuur een ander brak een schouder, terwijl de vierde met den schrik vrijkwam. ROTTERDAM. Gisteravond is op het Mathenesser-plein een touw gebroken, waaraan een defecte auto met een andere auto was verbonden. De defecte auti is 'n vluchtheuvel op gereden, waarop twee be jaarde menschen stonden, die van het vuurwerk terug keerden. Een 75-jarige vrouw raakte bekneld tusschen de auto en een paal. Zij bekwam inwendige kneu zingen, aan de gevolgen waarvan zij in het ziekenhuis is overleden. Haar echt genoot werd licht gewond. GOUDA. De 31-jarige sergeant-waar nemer J. Daalderop uit Soesterberg, die de vorige week bij een noodlanding te Bergambacht ernstig gewond werd, is gisteren overleden. Hij laat een vrouw en één kind na. HAMBURG. De overeenkomst inzake de loonen der havenarbeiders in Ham burg is door de werkgevers tegen 30 Sept. opgezegd. Zij hebben een loonsver laging van 8.80 tot 7 M. per week voor gesteld. De werkgevers verwachten, dat deze verlaging er toe bij zal dragen de reederijen en havenbedrijven in staat te stellen den ernstigen toestand voor het oogenblik te boven te komen. LONDEN. In den toestand van Lloyd George, die dezer dagen een zware ope ratie heeft ondergaan, is een verdere verbetering gekomen. GENEVE. De Raad van den Volken bond is hedenmorgen te 11 uur in zijn 64ste zitting bijeen gekomen. Zooals ge bruikelijk is, werd eerst een besloten zit ting gehouden in welke de agenda werd vastgesteld en verschillende begrootingen werden gehandeld. GENEVE. Naar verluidt, zal de Engel- sche Minister van Buitenlandsche Zaken Henderson, reeds binnen enkele dagen mededeelen, niet meer de functie van pre sident der ontwapeningscommissie op zich te kunnen nemen. Waarschijnlijk zal hij toch nog worden aangezocht, deze' functie te aanvaarden. NEW-YORK. De „Graf Zeppelin" nadert de Zuid-Amerikaansche kust. Hedenmid dag wordt de aankomst verwacht. GEMEENTERAAD VAN GOES. Hedenmiddagve rgaderde de Gemeente raad van Goes onder voorzitterschap van den burgemeester. Opening met gebed. De Raadsleden worden beëedigd. De heeren Van Poelgeest (v.b.), Grucq en Visscher (S.D.A.P.) leggen de belofte af, de andere de voorgeschreven eeden. De voorzitter spreekt de Raadsleden toe. Het lidmaatschap van den Raad is geen sinecure. Dat is heel anders dan 25 a 30 jaar geleden. Het beheer van een gemeente is niet gemakkelijk meer. Goes behoort tot de welvarende gemeenten. Spr. hoopt, dat 'dit zoo zal blijven en dat allen de belangen van de gemeente en van haar personeel naar beste weten zullen behartigen. W et houders verkiezing. Dhr Van Poelgeest legt namens de Vrijheids bond-fractie de verklaring af, dat deze fractie zich in geenen deele kan vereeni gen met het standpunt der rechterzijde, die twee rechtsche wethouders verlangt. Zij zal daarom bij eerste stemming stem men op dhr Van Melle en bij de tweede stemming op een eigen candidaat. Dhr Grucq heeft bemerkt, uit de ver schillende persberichten, dat de R. K. fractie de aftredende wethouders zal hel pen herkiezen. Spr. meent, dat het pu bliek wel recht heeft op een nadere ver klaring van deze fractie. Dhr Simons antwoordt, dat het 't verlangen der R. K. fractie is geweest, dat de situatie ten opzichte van de werk- loozen zou worden gewijzigd. In dit op zicht is de R.K. fractie na vele besprekin gen bevredigd. Aan de uitvoering van de ze zaak zal ziji straks naar beste weten medewerken, al zal misschien de soc. dem. fractie niet altijd tevreden zijn. Dhr C r u c q noemt deze verklaring vaag en zal blanco stemmen. Bij eerste stemming zijn uitgebracht op dhr v. Melle 11 stemmen (2 st. blanco). Gekozen dus dhr v. Melle. Deze neemt zijn benoeming aan. De uitslag der tweede stemming is: Mr J. W. Goedbloed, 8 st., dhr Van Poel geest 3 st.', blanco 2 st. Gekozen dus de heer Goedbloed. Ook deze neemt zijn be noeming aan. De voorzitter wenscht beiden met deze benoeming geluk, en hoopt, dat de prettige samenwerking in B. en W. zal blijven. Benoemingen in commissi es. Benoemd worden: In de Gascommissie: de heeren G. Eek hardt, P. Grucq en A. Vermaire (allen aftredend). Drie st. blanco. Financiëele commissie: dhrn Van Poel geest (die tevens tot voorzitter werd ge kozen), v. d. Wart en Visscher. (Oude samenstelling dhrn Van Vloten, Simons, en Hollestelle). Commissie voor de strafverordeningen: Mr J. W. Goedbloed en A. de Roo (deze laatste in de plaats van dhr Van Vloten). MIDDELBURG. In de hedenmiddag ge houden Raadsvergadering werden de af tredende wethouders, de heeren Mr A. A. de Veer en J. Onderdijk herkozen. Beiden vereenigden 15 stemmen op zich. Dhr Heemskerk verkreeg 2 st., dhr Cornelisse 1 st Tevoren had dhr v. d. Feltz (C.-H.), na mens de rechtsche fracties, een verklaring afgelegd, waarin gewezen werd, op de be zwaren aan de verkiezing van een so ciaal-democraat tot wethouder verbon den. Maar aangezien zij onder de huidige omstandigheden geen andere bevredigen de oplossing zien, zullen zij hun stem op den heer Onderdijk uitbrengen. VLISSINGEN. Gekozen tot wethouders de heeren P. G. Laernoes (A. R.), J. de Meij (S. D. A. P.) en J. Edelman (R. K.). (Aftredend waren de heeren M. Laer- noes (Lib.), P. G. Laernoes (A. R.) en J. van Westen (A. R.). 0.- EN W.-SOUBURG. In de heden middag gehouden Raadsvergadering wer den tot wethouders gekozen de heeren N. Cijsouw (G. H.) en J. P. Jacques (lijst Gemeentebelang) Atredend waren de heeren Melis (A. R.), die in den nieuwen Raad niet is te ruggekeerd en de Priester (S. D.), die niet is herkozen. 'sHEER ARENDSKERKE. In de he den gehouden raadsvergadering werd tot wethouder herkozen de heer J. Nijsse (G.H.) met 7 st. en 4 blanco. Gekozen werd in de vacature J. J. de Jager de heer J. Hommes met 9 st. en 2 blanco. WEMELDINGE. In de heden gehou den raadsvergadering warden gekozen tot wethouders de heeren P. Cysouw met 3 st. tegen 2 op den heer J. A. Domini- cus en 1 blanco en A. Dominicus met 3 st. tegen 1 op den heer J. A. Dominicus 1 op den heer P. Lindenbergh en 1 blan co. Wisselkoersen. Amsterdam, 1 Sept., 2.30 u. Londen 12.059/n>—12.0511/». Paiijs 9.72—9.73^. Brussel 34.5634.58. Berlijn 58.8058.90. New-York 2.47%—2.4814 plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". GOES. Geboren: Marius Pierre, z. v. Jacob Marten van den Berg en Jacoba Lientje Mullié; Cornelia Petronella d.v. Petrus Josephus Maria Verheeke en Ma ria Elisabeth van der Loo; Johannis, z.v. Johannis van Beveren en Jacoba Basti- ana Adriana Schippers. Overleden: Adriaan Wiskerke, 2 j. te Kruiningen. Over de maand Augustus. RULAND-BATH. Geboren: 8, Matthe- us, zv. Foort Nijsse en Adriana Pieter- nella Woutersen; 14, Elizabeth Adriana, dv. Cornelis Heijboer en Krina Brouwer; 16, Petrus Lodevicus, zv. Jacobus Otsi en Johanna Jansen; 22, Jacomina, dv. Ma- rinus Cornelis Lobbezoo en Adriana Goe- ree; 23, Elizabeth Digna, dv. Hendrik Heijboer en Adriana Johanna Nagelkerke Goes, 1 Sept. 1931. Schokkers 1215, nieuwe rogge 4.50, gqudgerst per 100 E.G. 5.505.75, Zo- mergers 5.50, haver 56, kookerwten 8 9.25, kroonerwten 811, maanzaad 18 21, karwijzaad 1819, mosterdzaad 14.50 gld. Aanvoer vrij ruim, handel gewoon. Eer ste monsters tarwe gekeurd, welke niet tegen vallen. Eieren p. 100 f 4.70, middenpr. p. 25 f 1.17 3^, winkelprijs 6 ct., boter p. kilo f 1.40, middenpr. p. pond 70 ct., winkelpr. 80 ct. Eendeieren 4.50, poeleieren 2.50. V. P. Z. Aanvoer 18241 eieren. Prijs f 5 p. 100 stuks. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Beve land." Groentenveiling van 31 Augustus. Stoksnijboonen 1938, Stokprincesseboo- nen 2831, dubbele Princessen 13—19, Per- fectboonen 1017, Spinazie 5, Sjalotten 1 3, Pootuien 3, Kleine Uien 1, Tomaten 310, Aardappelen 23, Blauwe Druiven 4448, alles per 100 K.G. Meloenen 1531, Witte Komkommers 24, Groene idem 2 —3, Bloemkool le soort 6—13, idem 2e srt 17, Roode Kool 3, Groene Savoije kool 4—7, Spitskool 2, Augurken 0.23—0.35, An dijvie 0.90—2.50, Aardbeien 1.10, Tulpen bollen 0.40, alles per 100 stuks. Bloemen 24, Pootuien 1.70, Kroten 4, alles per 100 bos. MIDDELBURG, 31 Aug. 1931. Kleine veiling. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe 53-87, Poters id. 23-26, BI. Eig. 79-91, Poters 43, Bonte 81, alles per 25 K.G. Aardbeien 60, Frambozen 56, Postelein 6-21, Uien 2-7, Zilveruien 2-18, Koolra pen 1, Augurken 5-67, Spinazie 16-18, Kasstoksnijboonen 25-40, Stoksnijboonen 8-38, Veensche stoksnijboonen 11-33, Stamsnijboonen 21-22, Stoktrosprinces 35, Stokprincessen 30-40, Zwarte boonen 16, Perfect 33-35, Broodgevers 28, Rentege vers, stok 37-39, Roem van Holland 20- 34, Radioprincessen 30, Slagzwaard 35, alles per K.G. Asters 6-7 per pot. Gladiolen 5-8, Dahlia's 5, beiden p. bos. Peen 6-10, Rapen 5-6, Kroten 2.5-4.5, Spruiten 16, Prei 4.5-7.5, Uien 3-3.5, Sa- voye kool 1-6.5, Roode kool 2-5, Selderie 0.5-3, Peterselie 1.5, Andijvie 0.25-3.5, Kropsla 1-3, Zuring 3, Bloemkool 0.5-16, Komkommers 1-6, Rammenas 2.2.5, alles per kist, per bos of per stuk. Export veiling, 1 Sept. 1931. Tomaten U. G. B.: A 16.10, G 15.80; buiten U. G. B. CG 6.10, B 15.70, per 100 pond. Karbonkelpeer 3 per 100 K.G. KAPELLE. Veilingen van 31 Aug. 1931. Groote veiling: Zure Kroetappels 1.50 1.70, Rijnsche Spekboonen 9.10 per 100 Kg. Kleine veiling: Reine Victoria 731, Belle de Louvain 12—29, Reine Claude 3240, Abr. pruimen 16—35, Burbank- pruimen 16—30, Tonneboers 11—26, Wijn pruimen 1528, Witte Eierpruimen 7, Kiskuspruimen 2729, Gele Eierpruimen 23, Perzikpruimen 20, Keswick 18, M. Codlin 317, Jacq. Lebel 3—8, Transp. de Croncel 625, Tuinzoet 2—9, Zoete Rib- beling 48, Lanes Prince Albert 411, Domineesappel 48, Striepappels 311, Lantaarnappels 4—11, Clasieappels 36, Cox Oranje Pipping 15, Fransche schij ven 513, Zomer Court Pendu 510, Bloemzoet 2—9, Schutterreinetten 14, Hondsmuil 36, Warnersking 36, B. Durandeau 17, B. de Merode 310, B. Lebrun 617, B. Hardy 1019, B. d'Aman- lis 617, B. d'Aremberg 37, Bonne Chre tien Williams 414, Bonne Louise d'A- vranches 2737, Clapps Favorite 624, Triumphe de Vienne 16—30, Callebouts- peren 36, Duifjesperen 2—7, Scharla kenperen 2—6, Juttenperen 3—34, Wijn peren 2—6, Belle d'Epeine 2—4, Herfst- bergamotten 1—2, Willam Duchesse 113, Seigneur d'Esperen 027, Perzikperen 3 6, Dr Jules Guyot 7—18, Diamantperen 36, Maria Louise 4—9, Moerbeien 55, Druiven 4045, dubbele Princesseboonen zonder draad 1016, Rijnsche Spekboonen 1012, Snij boonen 523, Perfectboonen 17—21, alles per K.G. Perziken 110, Meloenen 1421, Roode Kool 1, Savoije Kool 3, alles per stuk. An dijvie 0.901.30, Kropsla 1, Augurken 18— 33 per 100 stuks. Tomatenveiling van 1 Sept. U C B merk A 7.80, id. B 6.50, id. C 7.80, id. CC 3.30, alles per 100 pond. Colijnsplaat. Gisteravond is door het bestuur der coöp. Boerenleenbank aanbe steed, het inrichten voor kantoor van het voor dit doel aangekochte huis. Inschrijvers waren de heeren: (voor timmer- en metselwerk) M. H. Kieviet voor f 593, L. W. Leendertse voor f 580, G. Anamaet voor f 575 en J. M. Haring man voor f 565; (voor schilderwerk): W. Adxiaanse voor f 137 en J. Nieuwdorp voor f 130. Gegund aan de laagste in schrijvers. De Radio-schooluitzendlngen. De serie radio-uitzendingen voor de hoogste klassen der bijzondere scholen, welke van September 1931 tot Mei 1932 vanwege de Commissie voor Radio- Schooluitzendingen gegeven worden, zul len a.s. Maandag te 2 uur aanvangen met een vertelling van den bekenden Suri- name-zendeling P. M. Legène over: Klei ne, bruine rakkers, die wij liefkregen. Van een aantal hoofden van scholen heeft de Commissie mededeeling ontvan gen, dat zij de uitzendingen hopen te vol gen. Dit aantal is, gezien het getal scholen dat radio-ontvangst heeft, niet hetgeen verwacht mocht worden. De Commissie verzoekt ons daarom, eraan te herinne ren, dat zij gratis beschikbaar stelt het voorloopig programma voor den a.s. win ter en ten lijst voor het maken van aan- teekeningen. Deze formulieren zijn op aanvrage verkrijgbaar bij: de Commissie voor Schooluitzendingen, p.a. N.G.R.V., Postbus 5, Hilversum. Ook zij, die slechts naar enkele vertel lingen denken te luisteren, worden vrien delijk verzocht hun aanvrage in te zen den. De A.V.R.O. een eigen zender? Zondagavond heeft de directeur van het omroepbedrijf der A.V.R.O., de heer W. Vogt, een korte toespraak voor de micro foon gehouden. Hij zeide daarbij, dat de Radiobode in staat zal zijn, antwoord te geven op de vraag, of de toestemming van den minister tot het bouwen van een eigen zender vóór of na Kerstmis zal komen. Stoomvaart Mij Nederland. SOEMBA, (uitr.) 31/8 te Genua. TARAKAN, (thuisr.) pass. 29/8 Gibraltar. PRINS DER NEDERLANDEN, (uitr.) 29 Augustus van Colombo. TABIAN, (thuisr.) 27 Aug. v. Singapore. POELA LAUT, (thuisr.) 29 Aug. te Suez. INDRAPOERA, (thuisr,) 29/8 te Belawan. KOTA A'GOENG, (thuisr.) 29/8 van Belawan. P ATRIA, (uitr.) pass. 30/8 Perim. HOOG WATER. Stand van Woensdag 2 Sept. 1931. vm. n.m. Terneuzen 5.37 6.50 Borsselen 5.17 5.30 Breskens en Vlissingen 5.02 5.15 Hoedekenskerke 5.57 6.10 Hansweert 6.17 6.30 Veere 5.27 5.40 Colijnsplaat 5.52 6.05 Goesche Sas 6.47 7. Wemeldinge 6.52 7.05 Ierseke 6.57 7.10 Tholen 7.12 7.25 Zierikzee 6.07 6.20 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 3 Sept.: Veranderlijke wind, later meest uit Zui delijke richtingen, half tot zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk nog droog, la ter waarschijnlijk regen of onweer. Wei nig verandering van temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur: 760. Licht op voor fiatsera: Woensdag 8 u. 28.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3