v n C\ CHOCOLAAD Uit de Provincie. Kerknieuws. 4*' y/({ [jy t!„ 1*,/% A NIET TE BITTER. NIÉT TE ZOET, NIETTE VET- JUIST GOED. van en de overgave van het BesUrar van Nederlandsoh-Indië aan den benoemden Gouverneur-Generaal, jhr. mr B. G. de Jonge, en van de daarmede verband hou dende plechtigheden." Aan het program ma van ontvangst ia het volgende ont leend: Op den dag van aankomst van het stoomschip Patria te Tandjong-Priok op Zaterdag 12 September a.s. zal van de Landsgebouwen te Tandjong-Priok en Batavia de Nederlandsche vlag worden uitgestoken. Wanneer het stoomschip Pa tria de haven van Tandjong-Priok bin- nenstoomt, doen de schepen der Gouver- nements Marine en andere Gouverne mentsvaartuigen de gebruikelijke eerbe wijzen. Het stoomschip Patria stoomt buiten en binnenhaven in en moet om uiterlijk 7 uur aan de kade gemeerd liggen. Des morgens te 6.45 uur bevindt zich in de wachtkamer der stoomvaartmaat schappij „Rotterdamsche Lloyd" te Tand jong Priok een deputatie, bestaande uit: den gouverneur van West-Java, den bur gemeester van Batavia en andere auto riteiten. Deze deputatie begeeft zich dadelijk nadat de loopbrug is aangebracht aan boord om den benoemden Landvoogd uit naam van den Gouverneur-Generaal geluk te Venschen met Zijne behouden aankomst en vervolgens Zijne Excellentie naar Weltevreden te begeleiden. Zoodra Z.E. de loopbrug betreedt om het schip te verlaten, wordt door de batterij te Tand jong Priok met 21 schoten gesalueerd. Op het voorplein van het station Ko ningsplein te Batavia worden een eere- wacht en muziekkorps opgesteld. Andere troepen worden vanaf het station naar het paleis en hayo geschaard en verder langs den weg naar het gebouw van den Volksraad. Een escadron cavalerie zal dienen als escorte. Een deputatie, bestaande uit de com mandanten van Land- en Zeemacht, den Voorzitter van den Volksraad, den pre sident van het Hooggerechtshof, den voorzitter van den Raad van Departe mentshoofden enz. heet den benoemden Gouverneur-Generaal op het station Ko ningsplein welkom en begeleidt, met de commissie van ontvangst in Tandjonk Priok, Zijne Excellentie naar het wach tende rijtuig. Bij het verlaten van het station door den benoemden G. G. wordt, door het op het voorplein opgestelde muziekkorps het „Wilhelmus" gespeeld en op het Ko ningsplein een saluut van 21 schoten ge geven. Ten paleize Koningsplein bevinden zich te 7.30 uur Z.E., de aftredende Gouver neur-Generaal alsmede de vice-president en de leden van den Raad van Ned.- Indië. Nadat de begroeting van den benoem den Gouverneur-Generaal heeft plaats gehad begeven de vice-president en de leden van den Raad van Ned.-Indië zich naar het gebouw van den Volksraad, al waar men te 8 uur 15 min. in buitenge wone zitting bijeen is. Nadat de voorzitter de vergadering geopend heeft, wordt door den secretaris voorlezing gedaan van het Koninklijk besluit, waarbij aan den af tredenden Gouverneur-Generaal op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, van de door H. M. de Koningin aan den be noemden Landvoogd verleende opene brieven betreffende zijne benoeming, zoo mede van het bewijs van den door hem in handen van Hare Majesteit afgelegden eed. Vervolgens benoemt de voorzitter een commissie om den aftredenden Gou verneur-Generaal en den benoemden Gou verneur te ontvangen. Om 8 uur 30 min. begeven zich de aftredende Gouverneur-Generaal en de benoemde Landvoogd, vergezeld van den Algemeenen Secretaris, den Intendant van het Hui3 van den Gouverneur-Gene raal en adjudanten, en geëscorteerd door een escadron cavalerie van het paleis aan het Koningsplein naar het gebouw van den Volksraad. Bij den ingang van het gebouw1 van den Volksraad worden de aftredende Gouver neur-Generaal en de benoemde Landvoogd opgewacht door vorenbedoelde commis sie van ontvangst, die Hunne Excellen- tiën, gevolgd door den Raad van Ned.- Indië, de vergaderzaal van het College binnenleidt. In de vergaderzaal neemt de aftredende Landvoogd het woord om de hooge waardigheid van Gouverneur-Gene raal neder te leggen en die over te geven in handen van Zijnen opvolger. De optre dende Gouverneur-Generaal verklaart vervolgens het bestuur van Ned.-Indië te aanvaarden, waarop terstond door het geschut op het Koningsplein een saluut gedaan wordt van 21 schoten. Na de aanvaarding van het bestuur door den optredenden Landvoogd, verla ten Hunne ExceUentiën de vergaderzaal van den Volksraad en begeven zij zich, vergezeld van den algemeenen secretaris, den intendant en adjudanten terug naar het paleis aan het Koningsplein. De vliegdienst Rotterdam H a a m s t e d e. De K. L. M. heeft besloten ook gedurende de maand Sep tember den diensll RotterdamHaam stede tegen dezolfde tarieven en op de zelfde uren op Zaterdagen 5, 12, 19 en 26 en Maandagen 7, 14, 21 en 28 te blij ven uitvoeren. Middelburg. De feestelijke viering van den Koninginnedag heeft zich hier be paald tot den avond. Te 8 uur begon het Middelburgsch muziekkorps met een con cert op het Molenwater. Het programma bevatte bijna uitsluitend vaderlandsche nummers. Het was toen op het Molenwater eenige malen drukker dan bij gewone concerten. Na afloop van het concert werd op den Zuidsingel de stoet geformeerd, die door de stad zou trekken. Voorop de Padvin dersband, dan het bestuur van „Uit het VolkVoor het Volk", vervolgens het Middelburgsch muziekkorps onder leiding van den heer Joh. H, 'Garo en ten slotte het Christelijk muziekgezelschap „Oefe ning na den Arbeid" onder leiding van den heer J. 'G. F. van Kamer, dat zich belangeloos beschikbaar had gesteld om den tocht mede te maken. Bij het Middelburgsch muziekkorps werden voor het eerst de vier nieuwe ben zinelampen, aangeschaft door „Uit het Volk", medegedragen, terwijl Oefening na den Arbeid met haar eigen fakkels een aangename afwisseling bracht. Vooraf gegaan door twee agenten te paard en gevolgd door een groote menschenmenigte, maar ook door velen langs de straten aan schouwd, trok de stoet, terwijl de beide muziekkorpsen en de band zich afwisse lend deden hooren, langs den Zuidsingel, Heerengracht, Kromme Weele, Vlas- markt, Markt en Gortstraat naar de Var- kensmarkt, waar halt werd gehouden. Hier bracht het Middelburgsch muziek korps een marsch en Oefening na den Ar beid het Wien Neerlandsch bloed ten ge hoor e, waarna weder werd doorgemar cheerd en wel door Vlissingsche- en Teer- pakhuizenstraat, langs den Blauwendijk, door de Stationsstraat, langs de Kaden, over de Bateauport naar den Dam, waar de tweede rustplaats was. Nadat hier de mannen van 'Garo het volkslied en die van Van Kamer een marsch ten gehoore had den gebracht, vormden zij onder leiding van den heer Garo een geheel en vertolk ten op kranige wijze 't Zeeuwsehe Volks lied. Verder ging het weer door Korte- en Lange Delft naar de Markt, waar het door Vreemdelingenverkeer belichte stad huis als het ware allen het welkom op het historisch plein toeriep. Voor het Stadhuis werd in tegenwoordigheid van duizenden eerst door Oefening na Arbeid het Wien Neerlandsch bloed, vervolgens door de padvinders een marsch en ten slotte door het Middelburgsch Muziek korps het Wilhelmus ten gehoore ge bracht en was hiermede het deel, dat „Uit het Volk" verzorgde, ten einde. Oefening na den Arbeid trok spelende naar het repetitielokaal terug, doch het Middelburgsch Muziekkorps had nog een derde tank op zich genomen en wel 'het geven van een kort concert, dat door de af deeling van den Nederl. Bond van Koffiehuis- en restauranthouders en slij1- ters werd bekostigd en dat weder plaats vond voor het stadhuis in het licht van de 19 lampen, die het stadhuis be schijnen. 'Ook dit concert, dat met de Piet Heinmarsch en de beide volksliederen werd besloten, had nog honderden op de Markt bijeen gehouden. Te half twaalf was de muziek afgeloopen, waarna de padvinders met slaanden trom naar hun clublokaal terug trokken. Goes. De feesten van 'gisteren. Na de welgeslaagde, vroolijke kinderfees ten van gistermiddag, die veel volk op de been hadden gebracht, volgde' gister avond van 6.30 tot 8 uur een gymnastiek- uitvoering van de Chr. Gymnastiekver- eeniging O. K. K. op de Beestenmarkt. De kranige gymnasten hebben onder de uit stekende leiding van den heer Kooij (de turnsters onder leiding van den heer Sturm) ten aanschouw© van een talrijk publiek flink gewerkt. Een woord van hulde is zeker welverdiend. Tegen acht uur werd het al drukker in de stad. Ook van buiten kwamen er velen, wat wel te zien was in de rijwielbewaar plaatsen. Van acht tot negen uur hadden de feestelijkheden weer op de Groote Markt plaats. De kleppermarsch werd, onder leiding van den heer W. 't Hooft en met medewerking van Hosanna, weder keurig uitgevoerd. Verder speelde Ho sanna op de bekende, uitnemende wijze vaderlandsche en andere nummers. Te negen uur verliet Hosanna de tent en begaf het zich naar de Zaagmolen straat, waar de lichtstoet werd opgesteld. En intussohen werd het in de geheele stad, maar vooral op de Markt en de daarop uitkomende straten steeds druk ker. De mooi-verlichte winkel-etalages hadden veel bekijks. Wel wat later dan was aangekondigd, zette de lichtstoet zich in beweging, om de voorgeschreven route door de stad en de buitenwijken te maken. Voorop reden rijtuigen met den Commissaris van Poli tie en de leden der commissie, die ook nu nog gemeend hadden den hoogen hoed in eere te moeten houden. Hosanna blies en trommelde er lustig op los, als was het de eerste wandeling, die het maakte, terwijl het toch een zwa- ren dag achter den rug had. De lichtstoet had veel belangstelling. Wat de lengte betreft, mocht hij er we zen. Het mooist kwam hij o.i. op den Oostsingel tot zijn recht, toen de honder den lichtjes in het water weerkaatsten. Vooral uit het oogpunt van reclame voor de Goesohe winkels, bij' gelegenheid van de winkelweken, achten we den licht stoet zeer geslaagd. Alle deelnemers-mid denstanders hadden zich beijverd om een pakkende reclame voor hun zaak te maken. 'De uitslag is de volgende: Fraaiste nummers: ie pr. P. Louisse, 2e pr. W. van Aken; 3e pr. Melkfabriek Koena. Meest komische nummers: 1. A. J. M. Jacobs, 2. H. B. S.-leerlingen, 3 Neger- muziek. Meest pakkende reclame: ie pr. Fa. A. L. van Melle, 2e Vereenigde Bak kersgezellen, 3e G. v. d, Repe. Troostprijs Mej. M- Fokko. Toen de lichtstoet was ontbonden, werd de drukte in de stad langzamerhand minder. Het was een prettige, in alle opzichten welgeslaagde feestdag. De firma A. S. J. Dekker blijft op het standpunt staan, dat zij aan het per soneel van „De Schelde" geen meubel makers-, maar timmerliedenloon dient te betalen. Wel heeft zij zich nu bereid ver klaard, het contractloon voor de timmer lieden, n.l. 55 cent, per uur te betalen, Tot heden bedroeg het loon slechts 53 ct. De vakorganisaties stellen zich echter op het standpunt, dat het werk aan kerk- en schoolmeubelen meubelmakers- werk is, en dat daarvoor, gelijk trouwens ook in andere fabrieken iu overig Neder land geschiedt, meubelmakersloon dient betaald te worden. Het conflict blijft dus voortduren. De firma roept werkwilligen op, en de sta kers trachten hun indiensttreding te ver hinderen. Het is echter wel duidelijk, zoo werd ons medegedeeld, dat georganiseer de arbeiders geen toestemming van hun organisaties zullen ontvangen, om in de gegeven omstandigheden bij de firma Dekker in dienst te treden. 's-Gravenpolder. Hedenmorgen 9 uur kwam de gemeenteraad bijeen. Alle leden legden in handen van den voorzitter de vereischte eeden af. De voorzitter wenschte allen geluk met hun benoeming. Daarna heeft de wethoudersverkiezing plaats. Bij eerste stemming verkreeg de heer Joziasse 4 stemmen. Dhr Schouten 3 stemmen. Bij 2e stemming verkreeg dhr Schouten 5 stemmen, dhr Verhulst 2 st. De voorz. vraagt of beiden hun benoeming aannemen. Dhr Schouten wil 24 uur beraad. Dhr Joziasse aanvaardt onder dank voor het in hem gestelde vertrou wen zijn ambt. De voorzitter zegt den heer Vermue dank voor al zijn arbeid als wethouder verricht. Dhr Vermue dankt eveneens den voorzitter en allen die hem hebben ge steund in dien arbeid. Daarna sluiting. Kapelle. Gisteren is de jaardag van onze Vorstin niet onopgemerkt voorbij gegaan. Van de openbare gebouwen en vele woningen, wapperde de driekleur. De kinderen van de beide scholen wer den getracteerd. Die der bizondere school deden een rondgang door het dorp. Vroo- lijk weerklonken door de dorpsstraten de vaderlandsche liederen. Op het school plein der openbare school werden door leerlingen verschillende volksspelletjes uit gevoerd. „Ons 'Genoegen" gaf een welge slaagd concert op het marktplein. De 'be langstelling was groot. De Raad dezer gemeente kwam van morgen te 9 uur in openbare zitting bij een onder voorzitterschap van den bur gemeester. Beëediging en installatie volgde van alle leden. Verkiezing wethouders. Gekozen wer den: dhr J. van Wingen met 4 st. (2 st. verkreeg dhr J. Zuidweg en 1 Bt. dhr F. Fraanje. Bij de 2e stemming werd ge kozen dhr A. v. d. Have met 4 st. tegen 3 op dhr P. Fraanje. Dhr van Wingen was aftredend, dhr J. Zuidweg werd niet herkozen. De voorzitter dankt dhr Zuidweg voor alles wat hij deed als wethouder. Dhr Zuidweg dankt wederkeerig. Bij de rondvraag zag dhr de Jonge gaarne, indien de financiën het toelaten, dat het eindje straat bij de wed. D. Wisse Nijssen werd verbeterd. De voorzitter zal zoo vlug mogelijk hieraan laten werken. Dhr van Liere wijst op de noodzakelijke verbreeding van den ingang aan den Stationsweg. De voorzitter antwoordt, dat dit reeds in het plan ligt. Rilland. Zondagavond kwam zekere K., wonende te Ierseke, die met zijn motorrij wiel over den Rijksweg aan den Langen- dijfc alhier reed, zóó te vallen, dat hij bij één der omwonenden moest worden bin nen gedragen, en geneeskundige hulp in geroepen moest worden. Nadat hij was verbonden kon hij naar zijn. woonplaats worden vervoerd. Ierseke. Hedenmorgen vergaderde de Raad. De Raadsleden werden beëedigd (alleen dhr Kooman legde de gelofte af). Alvorens tot stemming der wethou ders over te gaan, legde dhr Scheele de verklaring af, dat het zijn sympathie niet heeft, dat B. en W. geheel rechtsch zijn. Hij meent, ddt uit het oogpunt der even redige vertegenwoordiging ook links recht heeft op een zetel in dat college. In die richting zal links ook stemmen. Dhr van Es verdedigt het standpunt om de wethouders te laten zitten. Dhr Bom heeft sympathie voor even redige vertegenwoordiging, maar kan niet anders dan rechts stemmen. Tot de stemming overgegaan, blijkt, dat bij eer ste stemming gekozen is dhr Hartoog met 6 st., dhr Scheele had 4, dhr de Koeyer 1 st. Tdeede stemming: de Koey- er 5, Scheele 4, Daane 2 st.; herstemming: de Koeyer 6, Scheele 4, Daane 1 stem. Tot leden der gascoinmisaie worden benoemd dhrn Scheele, Daane en Mol, resp. met 9, 11 en 9 st. De Oranjevereeniging vraagt voor de viering van een kinderfeest op 2 Sept. een bijdrage. Vorig jaar is f 100 ver strekt. Doel is percentsgewijze de hoof den der scholen dit bedrag te verstrek ken. Met alg. st. besloten weer f 100 toe- te staan. De vraag naar Zeeuwsehe oesters is naar het zoo pas begonnen seizoen te rekenen, wederom goed. Speciaal naar Engeland is veel vraag, wat ook wel te danken is aan de zeer geringe Engelsche productie. Daar heeft men dit jaar wei nig oesters (planten) geïmporteerd en dientengevolge moet men Zeeuwsehe ne men. Zoo gingen Maandagmorgen wel 'n kleine 80.000 oesters alleen naar Enge land. De oesters zijn over 't algemeen weinig gegroeid, met geweldig veel sterf te maar over 't algemeen is het goede visch. Niet alleen in Zeeland, maar ook in Denemarken, welk land dit jaar zoo'n kleine 20 miliioen zaaiers importeerde, is het reusachtig met de sterfte. Daar re kent men ook op 50 pet. Morgen zal hier Oranjefeest gevierd worden, uitgaande van de Oranjevereeni ging. Op het programma staan: kinder zang en -spelen, ringrijderij te paard (waarbij tusschen vier omliggende ge meenten om een wisselbeker zal worden gereden), 's avonds muziek en zang op de tent en ten slotte een mooi vuurwerk. Het belooft dus een mooie dag te worden. Kattendijke. In de hedenmorgen gehou den Raadsvergadering werden de Raads leden beëedigd en geïnstalleerd. Tot wet houders werden gekozen de heeren G. M. Timmerman en A. de Groene (beiden aftredend). Arnemuiden. Maandag is de jaardag van. H. M. de Koningin op eenigszins plechtige wijze herdacht. De traditie ge trouw werd enkele malen de klok geluid, terwijl onder begunstiging van mooi we der Arne's Genoegen des avonds verschil lende nationale liederen speelde. Na af werking van het programma werd de avond verder besloten met een muzikale rondgang door de gemeente. O. en W. Souburg. Ter gelegenheid van den jaardag van H.M. de Koningin wer den gisternamiddag onder leiding van enkele buurtcommissies kinderspelen uit gevoerd en hadden tractaties plaats. Des avonds gaf het Chr. Fanfarekorps Vlijt en Volharding een concert op het Oranjeplein, waarna een rondgang door de gemeente plaats had, waarmee een lichtstoet was gecombineerd van de kin deren. Deze had plaats onder zeer groote belangstelling der inwoners, waartoe het mooie weer zeker veel zal hebben bijge dragen. Serooskerke (W.) Met verwijzing naar de in dit nummer voorkomende adverten tie wekken wij onze lezers op, tot bijwo ning tan het a.s. Zaterdag te geven or gelconcert in de Ned. Herv. Kerk alhier. Wij twijfelen niet of onder de bekwame hand van dhr Broerse van Enschede zal uit het zeer mooie kerkorgel, een ge schenk van wijlen Mevrouw Takvan Vollenhoven, iets schoons ten gehoore worden gebracht, terwijl de opbrengst ge heel ten bate komt van de Chr. Wijkver pleging in Serooskerke c.a. Heeren Kerkvoogden stelden voor dit doel het Kerkgebouw welwillend beschik baar. Daar alle zitplaatsen vrij zijn kun nen alle bezoekers dadelijk hun plaats innemen, wat aan de goede orde bevor derlijk zal zijn. Wij hopen op een goed bezette kerk voor dit mooie doel; het kan tegelijk een avond van kunstgenot zijn. Axel. Gemeenteraad. In de heden gehouden vergadering van den Gemeente raad, werden de raadsleden geïnstalleerd. Daarna kwam aan de orde de verkie zing van wethouders. Gekozen werden de heeren J. M. Oggel (A.R.) (aftr.) met 7 st. tegen 4 op den heer F. Dieleman en 1 blanco. In de vacature Kruysse werd gekozen de heer C. Th. v. d. Bilt (R.K., gekozen op een vrije lijst) met 5 st. tegen 4 op den heer 't Gilde en 3 blanco. Tot leden van de gas-commissie werden gekozen de heeren P. de Feijter, 't Gilde, Sogers en I. de Feijter. Tot leden van de commissie van advies inzake steunver- leening de heeren v. d. Bilt, Dieleman, Sogers en van Bendegem. Door den heer 'G. Hamelink (S.D.A.P.) werden de volgende vragen gesteld: Is het aan het college van B. en W. bekend, dat door het bureau voor arbeids bemiddeling alhier inzake het plaatsen van werkkrachten op de fabriek zeer wil lekeurig tewerk gegaan wordt? Indien ja, wordt dit door het college goedgekeurd en wil het college daarin verbetering bren gen? Deze zaak zal door B. en W. worden onderzocht. In de volgende vergadering zal hierop worden teruggekomen. Aardenburg. In verband met de gere zen kwesties over de gebruikte materia len voor het fietspad langs den weg Aar denburgSt. Kruis zijn Vrijdagmorgen eenige hoofdambtenaren van den Prov. Waterstaat ter plaatse een onderzoek ko men instellen. Bij een vroeger onderzoek is gebleken, dat in de zijplaten voor het pad veel minder ijzer in de beton is ver werkt dan het bestek voorschrijft, ter wijl de tegels niet de voorgeschreven sterkte hebben. Veel tegels zijn reeds ge broken voor het pad is ingebruik ge nomen. Naar wij vernemen is vastgesteld, dat de reeds gelegde tegels en platen niet voldoe» aan de eischen en ala zijnde on deugdzaam weder moeten worden opge broken. Verder is in overweging gegeven, een rijwielpad van macadam aan te leggen. De beide betrokken gemeentjebesturen zullen over deze kwestie moeten trachten tot accoord te komen, om daarna de toe stemming van Ged. Staten daarvoor aan te vragen. (M. G.) Terneuzen. Gemeenteraad. De voorzitter opent om ongeveer 9 uur de vergadering. Allereerst worden de leden van den raad beëedigd. Hierna spreekt burgemeester Huizinga den nieuwen raad toe. Een zeer belangrijke taak wacht u allen, aldus Spr., vooral in een groeien de gemeente als de onze, die reeds 10.400 inwoners telt. Er ligt veel werk in de toekomst: spr. noemt het havencomplex. Ook de reor ganisatie van den publieken dienst wacht dezen raad. Wanneer in dit tijdvak een gewenschte overeenkomst met den zuidelijken nabuur tot stand komt, zullen zich zeker nieuwe perspectieven voor Terneuzen openen; Wij zouden op deze wijze voor onze stad een veel gunstiger toekomst ontsloten zien. Met zekerheid, dat Gods zegen onmis baar is bij aller werk, verklaart de voor zitter de vergadering geopend. Hierna volgt wethouders-benoeming. In de eerste vacature is benoemd dhr L. J. Geelhoed met 8 stemmen (4 st. wer den uitgebracht op dhr J. J. de Jager, 3 op dhr L. J. v. Driel). In de tweede vacature wordt benoemd dhr D. Scheele met 8 st. (dhr De Jager 5 st., 2 st. blanco.) Dhr L. J. Geelhoed (V.B.) neemt zijn benoeming aan; dhr D. Scheele (vrij A.R.) vraagt uitstel van beslissing. Hierna sluiting. Haamstede. In buitengewone raadszit ting en onder groote belangstelling had Zaterdagnamiddag 1.1. de installatie plaats van den nieuw benoemden burge meester jhr R. J. H. Q. Roëll. Na ope ning en welkom door den waarnemend burgemeester den heer G. Blom, lezing van het Koninklijk Besluit der benoeming en het procesverbaal der beëediging, wenschte de heer Blom den titularis ge luk met diens benoeming namens ge meenteraad en burgerij1. Hij herdacht de burgemeesters, de heeren Van Zuijen en Van Citters, die in den waren zin des woords de vrienden der burgerij waren en hoopte dat ook de heer Roëll dezen eeretitel mag verwerven. Daarna volgt de installatie met het omhangen van den ambtsketen door den heer Blom. De heer Roëll begon met een enkel woord van diepgevoelde hulde, gewijd aan zijn voorganger, bracht dank aan H. M. de Koningin voor de benoeming, en voor de hartelijke welkomstwoorden van den waarnemend burgemeester. Hij deed voorts een beroep op den steun van de raadsleden en van den gemeentesecre taris. Moge do moeilijke tijden spoedig door een gelukkiger tijdperk opgevolgd wor den en moge deze gemeente, dank zij' al ler eendrachtige samenwerking en met God's hulp in ruime mate in groei en bloei toenemen. Nog voerden het woord de burge meester van Burgh, ook namens de aan wezige collega's, burgemeester Bannink van Zierikzee namens het vliegcomité en de burgemeester van Etten namens dage- lijksch bestuur en Raad dezer gemeente, op welke secretarie de heer Roëll voor de zen werkzaam was. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Geesteren, J. M. J. Palmboom te Harkstede. Naar Daarle, H. G. v. d. Hoek te Driesum. Bedankt voor Dwingeloo, J. M. J. Palm boom te Harkstede. Voor Molenaars graaf-Brandwijk, A. H. J. G. van Voort huizen te Lage Vuursche. Voor Wagenin- gen, E. Warmolts te Scherpenzeel. Geref. Kerken. Tweetal te Voorthuizen, J. Bos te Mon nikendam en D. de Wit te 's Hertogen bosch. Beroepen te Meppel, A. S. Timmer, hulppr. te Bedum. Bedankt voor Bolsward, L. Oranje Cz. te Laren. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Gouda, Middelharnis en Werkendam, A. de Blois te Dirksland. Ds J. W. E. van Loon. f In den ouderdom van 65 jaar is te Barsingerhorn overleden ds J. W. E van Loon, Ned. Herv. predikant aldaar. Hij stond in deze gemeente sinds 1904, en had yoordien, sinds 1894, de gemeenten te Obdam en Purmerend gediend.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2