DE ZEEUW jfnsvh Persil bluft Persil Om het Eeuwige Rijk. Reuzenletters in de lucht TWEEDE BLAD. Brieven uit de Residentie. FEUILLETON Uit de Provincie. Laat komen wat wil VAN MAANDAG 31 AUG. 1931, Nr 280. Monseigneur Nolens is op bijna 71- jarigen leeftijd overleden. Die enkele woorden zeggen heel veel. Daar is een rijk en vruchtbaar leven af gesneden, daar is een man heengegaan, die iets geweest is voor zijn land en voor zijn volk en ook voor zijn partij. Met „Monseigneur" is uit ons politieke en ons parlementaire leven een figuur van zeer groote beteekenis heengegaan. Wiens bezit een gave was, wiens heen gaan een leegte laat. Dr Nolens was de politieke en de parle mentaire leider van de R.K. Staatspartij, de sterkste groep in ons Parlement. En er zijn waarlijk meer dan gewone capaciteiten noodig voor zulk een functie. Nolens heeft getoond ze te bezitten. De eenheid zijner partij is vele malen en op velerlei wijze bedreigd, maar ze heeft nooit ernstig geleden. Er is één man in het Parlement ge drongen als vertegenwoordiger der Room- sche Volkspartij. Als politieke figuur be- teekende hij niets, maar Monseigneur heeft hem ook geen aasje kans gegeven, hij was lucht voor hem. Nolens heeft op vele terreinen gewerkt. Op de Internationale Arbeidsconferen- ties was hij, als vertegenwoordiger van ons land, iemand van groot gezag. Zijn woord had daar invloed. Limburg, zijn geboorteland, had hij lief, voor de belangen van onze mijnstreek was hij een onvermoeid kampioen. Een veelzijdig man met groote capaci teiten. Een partijleider van eigen statuur. Een mensch om studie van te maken, prettig en joviaal in den omgang. Ik zie Monseingneur thans op de plaats waar hij voor mij het dichtst te benade ren was: in het Parlement. Hij was daar het lid met het grootst aantal dienstjaren. Op 35-jarigen leeftijd deed hij zijn intrede in de Kamer en nu, op 71-jarigen leeftijd, ontrukte de dood hem aan het Parlement. Hij heeft daar een rol van beteekenis gespeeld. Dikwijls zoo, dat alleen ingewijden er iets van wisten. Want Nolens had deze trek: hij miste alle luidruchtigheid, alle vertoon, alle pose. Men heeft hem wel eens vergeleken bij een sphinx. Monseigneur behoorde in de Kamer wel tot de trouwe luisteraars, maar niet tot de veel-sprekers. Een enkele maal voerde hij het woord. Dan was, vooral in de laatste jaren nu telkens ter sprake kwam het rood-zwarte bloc en de sociaal-democraten de roomsch- katholieken zoo hinderlijk volgden, dan was zijn redevoering 'n soort publiek vermaak. Hij sprak altijd van het spreekgestoelte in de Kamer. Er was aandacht, de aanwezige leden groepten om hem heen. Monseigneur begon in den regel met één of meer kuchjes, hij kuchte onder z'n redevoering geregeld. En tusschen dat kuchen door zei hij enkele zinnen. Heel lang duurde het nooit. Kostelijk was soms de verwijzing voor jonge leden naar zijn vroegere redevoe ringen. Kostelijk ook de droge humor, die men te hooren kreeg. Maar Monseigneur was bedachtzaam als weinigen, hij had zijn politieke hart waarlijk niet op zijn tong. Wie Dr Nolens in de Kamer hoorde, kreeg soms wel eens de bevestiging van den indruk, dat de taal den mensch gege ven is, om z'n gedachten te verbergen. Kostelijk was het, hoe hij de roode aan bidders van zuster Romana op een af stand wist te houden, ze nu weer eens aanmoedigend en ze dan weer forsch te rug wijzend. Een figuur als van Dr Nolens wordt in t Parlement zeer gemist. Hij trok er aan de touwtjes, dikwijls achter de schermen. 4) _o~ Toen de keizer eindelijk klaar was met schrijven, waren de noodige toebereid selen voor den aanvang van de spelen reeds gemaakt en het spiegelgevecht tus schen de gladiatoren kon beginnen. Dit vechten met houten zwaarden wan echter tang niet opwindend genoeg voor de Ro- öeinsche bevolking, en eindigde dan ook spoedig. De werkelijke gevechten be gonnen nu. De gladiatoren scheidden nu in paren en haalden de wapens, die zouden gebruiken. De eerste gladiator uroeg een net en speer, terwijl zijn tegen stander een schild en een zwaard bad. tut werd als een der spannendste gevech- 6n beschouwd. Daarop volgden een paar Grieken, die naakt waren, behalve een gordel om het middel. Ze waren ge wapend met zware slingers. Dan volgden er nog een paar, die in volledige wapen- stmg waren en scherpe, puntige zwaar- dea hadden. Het was nu geen spiegelgevecht meer. et zand en zaagsel, waarmee de arena Als men hoorde: Nolens wil het niet, dan wist men wel, dat er niet veel van kwam. Monseigneur was een groot tacticus en dat kwam hem uitnemend te stade als lei der zijner partij, die in hem veel verliest. Hoeveel dat is, zal de toekomst nog wel doen zien. Als partijleider had hij een moeilijke taak. De eenheid moest bewaard worden in 'n partij met elementen, die dikwijls zeer on vriendelijk tegenover elkander stonden. Hij heeft die eenheid gered en daardoor aan zijn partij onschatbare diensten be wezen. Hij was echt Roomsch. Doch Dr Nolens was ook een goed vaderlander. Eén der groote zonen van ons volk, waar op wij trotsch mochten zijn. Ook als zoo danig denken wij aan hem, nu hij heen ging. Als aan een sieraad van ons volk. Ook voor deze werkzame geest is het einde gekomen en hij is den weg gegaan van alle vleesch. Na een rijk en na een welbesteed leven. In ons politieke en parlementaire leven zal de gedachte aan Monseigneur nog lang voortbestaan als aan één met een groot hart en met groote capaciteiten. J. H. Keuringsdienst van Waren. In het jaarverslag van den Keurings dienst voor Waren in het gebied Goes, lezen wé' o.a.: Onmiddellijk na afkondiging van het gewijzigde consumptie-ijsbesluit werd be gonnen met het houden van besprekin gen en geven van voorlichting aan die personen, die als verkooper van con sumptie-ijs waren ingeschreven. Met groote inspanning gelukte bet op die ma nier nog voor de Paaschdagen 1931 het grootste gedeelte der verklaringen uit te reiken. Het bezit van een deugdelijke in richting voor het bewaren van ijs en van een lokaal, dat gedurende het seizoen uit sluitend voor de bereiding van het con sumptie-ijs mag gebruikt worden, zal ze ker van grooten invloed zijn op de kwali teit van bet product, daar juist het on oordeelkundig bewaren van deze waar de oorzaak is van het dikwijls zeer booge bacteriëngehalte. Bovendien zullen door de verplichting om in bet bezit te zijn van een verklaring, waaruit blijkt, dat de ver kooper de beschikking heeft over een be- reidplaats, die voldoet aan de gestelde eischen en welke op eerste vordering ver toond moet worden, niet zoo gemakke lijk meer ijsverkoopers, die b.v. alleen des Zondags op afgelegen plaatsen ver- koopen, aan de aandacht ontsnappen. Door de vele werkzaamheden aan de uitvoering van het consumptie-ijsbesluit verbonden, kon in het afgeloopen jaar weinig aan stal-inspecties gedaan wor den. Wanneer de omstandigheden daar toe aanleiding gaven, werden er met de veehouders besprekingen gehouden om hen te wijzen op de verschillende voor- deelen van een meer moderne stalinrich ting. Daar vele stallen zich door beperkte ruimte niet tot verbetering leenen, moet gewoonlijk worden gewacht tot men over gaat tot nieuwbouw of belangrijke ver bouwing. Hoewel langzaam, breidt zich bet aantal goede stallen geleidelijk uit. Ten einde tot een meer hygiënische melkwinning te geraken, werden met de directeuren van verschillende melkinrich tingen en de bestuursleden van de ver- eenigingen van melkverkoopers in de vijf grootste gemeenten van Zeeland bespre kingen gehouden. Wel voelt men over het algemeen veel voor aansluiting aan of op richting van een melkcontrole-station, maar men ziet op tegen de daaraan ver bonden kosten. Het resultaat van deze besprekingen is zeer gering geweest, daar er in elke plaats omstandigheden zijn, die de uitvoering van deze aangelegen heid tegenhouden. In de eene plaats is bet de scherpe concurrentie, in andere plaats het totale gebrek aan samen werking. Tot heden wordt dan ook nog maar in één melk-inrichting een volledige controle uitgeoefend. In den algemeenen toestand in de krui denierswinkels kan nog geregeld verbe tering worden bespeurd. Vooral in de steden. Het aantal artikelen, die in ver pakten vorm verkocht worden, neemt bestrooid was, waren spoedig doortrok ken van bloed en de menigte riep nu den eenen strijder toe, moedigde dan den andere aan, tot er een viel onder de sla gen van zijn tegenstander en een kreet voor den overwinnaar aankondigde, dat de strijd beslist was. De wachters kwamen binnen, met ha ken en schoon zand en na het lichaam van den gladiator weggehaald te hebben, werd de arena weer opnieuw bestrooid, en twee anderen kwamen naar voren, om te vechten tot een van hen gevallen zou zijn en weggehaald, zooals bet zijn voorganger gegaan was. Hoe verschrik kelijk dit alles ook was, de bloem van Rome's edelste en rijkste patricische schoonen was aanwezig en keken toe bij elke bijzonderheid, terwijl kinderen in hun handjes klapten bij het zien van de besmeurde lijken. Alleen de keizer scheen weinig belang in bet schouwspel te stellen. Zijn positie verplichtte hem aanwezig te zijn, maar bij besteedde veel meer aandacht aan wat hem voorgelezen werd, dan aan wat er in de arena voorviel. En welk boek was het en wie was er de schrijver van, dat op zoo'n oogenblik de aandacht van een man als Marcus Aurelius wist te boeien? Het boek was genaamd: „Wijageerige ge- steeds toe. Vooral in de zaken op het platteland is dit een groote vooruitgang. Niet alleen dat dit veel zindelijker is, maar ook worden de waren regelmatiger van de band gedaan. Toestanden, zooals die vroeger veel werden aangetroffen, dat de inhoud van de bakken met grutters waren van boven goed doch onderin min derwaardig was, omdat de bakken niet geregeld werden schoongemaakt voor ze weer worden gevuld, komen daardoor al minder voor. Tegen twee winkeliers, waar bijna bij elke inspectie vrij groote hoeveelheden ondeugdelijke waren werden aangetrof fen, werd proces-verbaal opgemaakt. Dit heeft ten gevolge gehad, dat hun zaken eindelijk in een toestand verkeeren, zoo als het behoort. De controle op de huis-industrie ging op dezelfde wijze voort. Geregeld werden de verpakkers van ijsbonbons en de gar- nalenpellers gecontroleerd. Slechts zel den behoefde aanmerking gemaakt te woiden. Regelmatig werden de bakkerijen voor inspectie bezocht en de aanwezige broo- den gewogen, bij elke monstername wordt de toestand van de melklokalen opgeno men. Verder werden de fabrieken en mo lens aan een inspectie onderworpen. Op de kermissen werd eveneens zooveel mo gelijk toezicht gehouden en op de mark ten nagegaan of de daar verkochte eet waren behoorlijk zijn afgedekt. Het aantal door de keurmeesters ver richte inspecties bedroeg 9795, waarbij 408.959 partijen ter plaatse werden ge keurd. Als gevolg van deze keuringen werden 762 partijen aan de consumptie onttrokken. Dat het aantal dit jaar bijzon der boog is, zal wel een gevolg zijn van bet buitengewoon vochtige najaar. In het laboratorium werden 11.745 monsters onderzocht, waarvan 1112 mon sters niet aan de gestelde eischen volde den. Naar aanleiding van deze onderzoe kingen, werden 35 partijen aan de con sumptie onttrokken. Voetbal. Zaterdagavond speelde Goes III voor de Zaterdagavond-competi tie tegen K.D.O. van 's-Heer Arendskerke. Goes III won met 42. Voor de Zaterdagavond-competitie werd Zaterdag j.l. te krabbendijke ge speeld een voetbalwedstrijd tusschen Vooruitgang (Krabbendijke)Volharding (Rilland). Beide vereenigingen hadden eenige invallers, waardoor de wedstrijd tamelijk slap gevoerd werd, Met de rust had Volharding een 21 voorsprong we ten te behalen, die tot 31 werd opge voerd, waarmede het einde kwam. S.M.I.T. (Wemeldinge) speelde j.l. Zaterdag thuis tegen Ajax. Hoewel het begin vrijwel gelijk opging, (rust 11) moest S.M.I.T. toch met 61 de superioriteit van Ajax erkennen. Te Kapelle speelde Zaterdagavond de voetbalclub „V. D. O. III" een wedstrijd tegen „Ajax" van Kattendijke. Deze wed strijd werd door eerstgenoemde club met 13—0 gewonnen. Middelburg. Veertig-jarig be staan van Medioburgum. Zater dag zijn de feesten ter eere van het 40- jarig bestaan van de turnvereen. Medio burgum voortgezet. Tegen twee uur begaven bestuursleden van den Zeeuiwsch-Brabantschen Turn kring van het K.N.G.V., vertegenwoordi gers van Medio en andere vereenigingen zich met de vaandels van af bet Schut tershof naar de Markt om op het stadhuis officieel door het gemeentebestuur te wor den ontvangen. In de raadszaal had de ontvangst plaats hij monde van den waar- nemenden burgemeester, Mr. A. A. de Veer, wiens welkomstwoord beantwoord werd door den heer F. G. Lemmers, pen ningmeester van de „Zebra" en den heer W. de Graaf, als lid van het hoofdbestuur van bet K.N.'G.V. Na gebruik van den aangeboden eerewijn, begaven de aanwe zigen zich naar den pui van bet Stadhuis en hier defileerden de 750 turnsters, tur ners en adspiranten van Medio, Achilles, Ons Huis en Wilhelmina uit Middelburg, L. 0. en V. T. V. uit Vlissingen, Olympia uit Kapelle, Volharding uit Goes en Vol harding uit Souburg, met den Padvin dersband en de muziekvereenigingen „Oefening na den Arbeid" en „Excelsior", voorbij de autoriteiten, onder wie wij ook opmerkten den heer Herman Snijders be sprekken met Epictetus", de schrijver was een Phrygische slaaf, maar daarom was de keizer niet minder verheugd zijn werk te Ieeren kennen.Hoe vreemd zonden ve len frivolen Romeinen deze woorden in de ooren geklonken hebben: „Iets groots wordt nooit ineens tot stand gebracht; de wingerd moet bloeien en vrucht zet ten en de vruchten moeten rijpen voor we de blauwe trossen druiven zienMaar hoe weten we zelf, hoe we vooruit gaan?" Hierover peinsde Marcus Aurelius, ter wijl hij daar zat, aangegaapt en benijd door die machtige menigte. Terwijl de gladiatoren elkaar bevochten met zwaar den en speren, overdacht de keizer, hoe hij het best zijn eigen zelfzucht en ver keerde neigingen kon bestrijden; hoe hij een beter heerscber zou .kunnen worden en een edeler, beter mensch en de beste hulp, de beste leidraad die hij kende, waren de woorden van dezen Phrygi- schen slaaf. Waarschijnlijk had hij nog nooit gehoord van den bijbel, van Gods heiligen Geest, die beloofd heeft, niet al leen een Trooster, maar een Leidsman en Helper te zijn voor allen, die Hem zoeken en daarom was het geen wonder, dat de keizer zuchtte bij de gedachte, hoe moeilijk de strijd zijn zou. En toch, ofschoon hij het niet wist, was God reeds schermheer van Medio en oud-voorzitter van het voormalig gewest Zeeland van het K. N. G. V. Het was een kranig gezicht de stoere gymnasten in lange rijen te zien voorbij trekken en daarvan hebben ook nog velen genoten toen vervolgens door een deel der stad naar het gemeentelijk sportterrein werd gemarcheerd. i\a een défilé en vaandelgroet volgden onder leiding van den heer K. de Vries gezamenlijke oefeningen voor jongens en daarna voor meisjes, die reeds heel wat van deze jeugdigen doen verwachten. Wat de vereenigingen thans presteer den demonstreerden verschillende barer bij het Vereenigingsturnen en allen te samen bij het gezamenlijk optreden bij de vrije oefeningen, waarbij het l'honneur aux dames ten volle werd toegepast, Men had aan deze uitvoering een wed strijd verbonden voor groepen en pyrami- den met atributen en de deelnemende ver eenigingen hadden allen zeer veel werk hiervan gemaakt, zoodat de jury, bestaan de uit de heeren G. W. D'huy en Louis Heijmans te Middelburg en J. van Tiel te Goes geen gemakkelijke taak had. Van de dames behaalde Achilles I met iü i unten den eersten prijs, de medaille van li. M. de Koningin; Olympia met 47 punten den tweeden prijs, medaille van Al.üü o; Medio II met 45 punten den der den. een medaille van de Amstelhierbrou- werij. Van de heeren was Wilhelmina met 49 punten den eerste en kreeg de medaille van den Commissaris der Koningin; Achilles II met 48 punten, dat daardoor een medaille van den heer Mazure kreeg; de vereenigingen Olypia en Medio II had den heide 45 punten en krijgen beide een medaille. Na afloop van dezen wedstrijd werd de stoet weer gevormd en ging het langs den Singel, Noordbrug, Noordpoortstraat en Heerengracht terug naar het Schutters hof. Na dat in den tuin van het Schut tershof de reeds genoemde prijzen waren uitgereikt, was dit deel van het feest programma ten einde. Te half negen ving op de Markt voor het belichte Stadhuis een concert van het Middelburgsch Muziekkorps aan. Dit door duizenden 'bijgewoonde concert kon alleen plaats hebben door samenwerking van Medio met de gemeente, die vrijen stroom gaf, Vreemdelingenverkeer, dat haar be lichtingsinstallatie ten' gebruike afstond, het comité voor wandelconcerten, dat een deel der kosten droeg nadat het des mid dags reeds de beide muziekgezelschappen bekostigd had, en de Padvinders, die hun zoo gewaardeerde medewerking verleen den. Het Muziekgezelschap, dat op een wel willend door de gemeente afgezet stuk voor het Stadhuis tusschen den pui en de Noordstraat had plaats genomen, ont ving voldoende licht van de belichtings lampen om een tiental nummers verdien stelijk ten gehoore te brengen. Al is het zeker te prefereeren, dat het corps op een tent en ten minste op een kleine verhoo ging plaats neemt, toch moet erkend wor den, dat ook, nu het op de straat zat, de muziek goed tot haar recht kwam. De padvinders hebben vanaf den trans van den 'Ghoertoren op hun bekende pak kende wijze hun aardige muziek ten ge hoore gebracht en met het muziekkorps een taptoe als slot gegeven. Het waren voor de aanwezigen een paar uurtjes van muzikaal genieten. Ook deze tweede dag van Medio's feest is door mooi weer begunstigd. Thans volgt op 12 September een onder linge wedstrijd voor de leden van Medio. Zondagavond ontstond in een loge ment aan de Winterstraat een vechtpartij tusschen den eigenaar M. 0 en een col lega uit een ander logement in die huurt, de M. genaamd. Laatstgenoemde maakte gebruik van een groot mes en 'bracM daarmede G. een vrij ernstige steek m een der armen toe. De M. is door de politie in arrest gesteld en G. moest zich in het gasthuis laten verhinden. Goes. Zaterdagavond omstreeks kwart voor acht reed mej. Z. uit den Heernisse- weg met een mand met boodschappen over den Oostsingel. Ter hoogte van de woning van dhr Van der Wart raakte zij het stuur kwijt en verdween met rijwiel en bood schappen in de Vest. Door snel toegeschoten hulp werd zij uit haar benarde positie bevrijd. Even met hem, anders zou hij nooit zoo'n goed, edel, onzelfzuchtig leven hebben kunnen lijden te midden van een volk, dat zoo verdorven en slecht was, dat alle deugd dood scheen; zoo verzot op weelde en genot, dat ze tot alles in staat waren, om die weelde te verwerven. De oude Romeinsche deugden waren verdwenen, en Rome was ten offer gevallen aan zijn overwinningen, daar het zelf overwon nen was door de ondeugden van zijn af hankelijke provincies, zoodat het een broeinest van zonde en verdorvenheid was geworden. Maar ondanks zoo'n om geving streed de keizer manhaftig tegen de slechte neigingen in zich en deed wat hij kon om deugd, waarheidsliefde en moed in anderen aan te wakkeren. Maar nog tastte hij in het duister, daar hij niet wist, dat het Licht gekomen was, en het hart verlichtte van velen, die men hem had geleerd te beschouwen als de slecht ste zijner onderdanen. De gladiatorengevechten waren einde lijk afgeloopen. De bebloede lichamen wa ren weggehaald, schoon zand en zaagsel werd in de arena gestrooid en het publiek ging eens recht gemakkelijk zitten om ten volle te genieten van wat er nu kom men ging. De keizer echter stond op en verliet het Colosseum. Zijn plaats werd Op een hoogte van circa 4000 Meter schreef Zaterdagmiddag een vliegenier met zijn vliegmachine het woord „Persil" in de lucht boven onze stad. Al vielen de letters anders uit dan hier beneden in spiegelschrift is afgebeeld, hij vormde ze toch met zoo'n volkomen zekerheid en vertrouwen, alsof hij rustig aan zijn bu reau het woord „Persil" zat te schrijven. Deze grootsche reclame voor het we reldberoemde zelfwerkende Waschmid- del „Persil" hetwelk door E. Ostermann Go.'s Handel Mij. N.V. te Amsterdam in den handel wordt gebracht, wekte de algemeene bewondering; duizenden volg den met belangstelling en spanning al de bewegingen van den schrijver aan het firmament. De Piloot, met zijn machine hoog in de lucht manoeuvreerende, ontwikkelt tevens uit de chemicaliën, die hij daartoe mede- voert, per seconde ongeveer 8000 ku bieke Meter rook. Door dezen rook ach ter uit de machine te stooten, worden de letters door hem, al vliegende met een snelheid van 150—200 K.M. per uur in spiegelschrift geschreven (volgens afbeel ding), opdat men ze vanaf den beganen grond kan lezen. De letters P en 1 ver krijgen daarbij een hoogte van lYi K.M., de overige letters e-r-s-i een hoogte van 1 K.M., terwijl het geheele woord 7000 Meter lang is en bij helder weer in een omtrek van meer dan 100 vierkante K.M. leesbaar blijft. later werd ook de fiets en de mand op- gevischt. Met den schrik en een modder bad, benevens sohade van de boodschap pen, kwam mej. Z. er van af. De Persil-schrijver. Het was een schitterend gezicht, toen men Zater dagmorgen half twaalf boven onze stad den moedigen vliegenier bet woord Persil aan den hemel zag schrijven. Reeds in vorige jaren werden in verschillende plaatsen van ons land de capaciteiten van den piloot, evenals de reusachtige af metingen der met rook geschreven let ters, bewonderd. Naar wij vernemen, had het woord Persil, hetwelk Zaterdag aan het firma ment werd geschreven, een lengte van niet minder dan 7 Kiometer, hetgeen overeenkomt met een afstand van Goes over Kapelle naar Biezelinge. Men kan zich hieruit een voorstelling maken, welk een enormen weg de vliegenier moet af leggen om zijn werk te verrichten. Wan neer wij buitendien nog hooren, dat de uitgestooten hoeveelheid rook een mil- lioen kubieke Meter bedraagt, komt ons één en ander bijna ongelooflijk voor. Vlissingen. De afdeeling der S. D. A. P. besloot de raadsfractie machtiging te ver- leenen eventueel een wethouderszetel te aanvaarden en stelde als candidaat den heer J. de Meij. Zierikzee. Op den Prov. Straatweg te Zieiikzee bij Tivoli reed A. J. K. van Nieuwerkerk, met zijn motorrijwiel, waar op als duorijdster mej. B. v. Z. van Ooster- land had plaats genomen, huiswaarts. Bij de bocht van den straatweg nam hij hoogstwaarschijnlijk zijn draai te kort en reed in een hoop grond. De motorrijder raakte hierdoor zijn stuur kwijt, met het gevolg, dat zijn motor omsloeg. Hij1 zelf kwam er goed af, doch de duorijdster sloeg met haar hoofd tegen den straat weg en werd bewusteloos opgenomen. Een hersenschudding werd geconstateerd en overbrenging naar 't ziekenhuis te Noord- gouwe noodzakelijk geacht. ingenomen door den prefect, die de Christenen tot prooi der leeuwen veroor deeld had, op den dag, dat Marcus Aure lius tot keizer uitgeroepen was. Ondertusschen bad het kleine groepje geloovigen in hun sombere cel voortdu rend om kracht en sterkte, dat ze den Heer hun God getrouw zouden kunnen Wijven en ze trachtten elkaar moed in te spreken, door aanhalingen uit den Bijbel, die ze van buiten kenden. Een enkele maal hieven ze den lofzang aan en juist waren ze een nieuwe begonnen, toen de deur werd opengeworpen, waardoor ze plotseling voor die gansche menschenme- nigte stonden. Een oogenblik waren ze verblind door het zonlicht en Melita, die haar echtgenoot en haar vader gevolgd was naar de gevangenis en nu met hen den dood tegemoet ging, uitte een lichte kreet. Haar man keek medelijdend naar het bleeke, verschrikte gelaat van zijn vrouw en den arm om haar heen slaand, fluisterde hij: „Moed, mijn Melita, sluit je oogen en steun op mij; de Heere Jezus Ghistus zal je in Zijn armen naar de Hemelsche zaligheid aan de andere zijde van het graf dragen." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 5