Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. KLEINE ADVERTENTIËN Marktberichten. Burgerlijke Stand. Mocht dit niet kunnen met het oog op we tooh I villekeurig ai ziet, zelfs in iet bezoek dat Scheveningen de laatste jo- ingen gehou- weerzinwek- i beste exem- onheidskonin- koninginnen in wordt dan ie gekozen, aft te Scheve reclame-object deftige resi ze met den men aan de iorstation den >s stop zetten het zoo druk was om den ver gebracht ntigste eeuw. OPMERKER. ziet, dat twee ïhuis moesten at is voor een an diende men rstrekken van ïverzwemmen, ijk onder be- ,rbij zal de kamp. teeds minder d. H. M. de van 31 Aug. erheer in bui- F. Lantsheer, ip Walcheren. arstaat heeft 't een deel van jemeente Krui- ragen aan de ;enbouwbedrijf e levering van e verbetering gen aan de fa phen aan den .000 vlamoven- jksweg op den te Velp voor ken. De inzet Zaterdag was keurige etala- ngstelling ver- Ie heen. 't Was vooral Zater- 3 door de mee ding nog beter gewapend met Le zich dapper, atter te vinden, ar raadsels, op een schip, weer voer, een t muziekgezel- ngeboden door iade". Ook dit echt, terwijl de >t was. dedeelde is het ie etalage's en het puibliek, loninginne-dag dier, die van 8 lederen op 'het ïrgenuren wer- larscholen door laald. Voorzien at sjerpen trok- leerlingen van Iroote Markt de t en zongen en- et muziekgezel- or de bagelei- svandeling door en het muziek- >rgden voor pit- cholen terugge- ren een welver- die door mooi s alleraardigst, igezioht: de met inderstoet door i marcheeren. r geeft de Cbr. K. K. een uit- •kt. Van 8 tot 9 de markt door kleppermarsch licbtstoet door oor dezen lic'ht- luvekot-Sparen- hand en Melse. ng moeten ma nd. het mu- Euphonia, ten hebben niet meer 'oering van bet geen invloed, itinge de plaats iet is echter wel weten, wat we t heeft nu kleur dat het op 30 Brteerde, hoewel ;elde lijst van B. [et gaf toen de eg iemand uit in Bacchus had geofferd, voorkeur voor het natte boven het droge element. Hij sprong daarom In de haven. Het gelukte aan schipper De Geus, die met zijn schip in de haven lag, om den vrijwilligen drenkeling in een roeiboot te krijgen. Toen men weer bij den kant was gekomen, oefende het water blijkbaar nog een sterke aantrekkings kracht op hem uit. Hij wilde althans weer een duikeling maken. De politie, die inmiddels ter plaatse was aangekomen, vond het toen welletjes en nam onzen wa terrat ter verdere ontnuchtering mee naar het bureau. Vlissingen. B. en W. stellen den Raad alsnog voor 225 vierk. M. grond aan den Singel te verkoopen aan K. Kunst, te Rotterdam voor f2565. Terneuzen. De jaarlij ksche schooldag, uitgaande van den scholenbouw „Land van Axel" zal ditmaal gehouden worden op 10 September, in de Geref. Kerk te Axel. In deze vergaderingen zal als spr. optreden ds Herm. Knoop, Geref. predi kant te Delfshaven, des middags met het onderwerp „Gezag in de Opvoeding"; en des avonds met „Dreigend gevaar". lerseke. Vrijdag vergaderde de gemeen teraad. Ingekomen: een schrijven van de familie Bakker, meldende het overlijden van den heer J. Bakker, waaraan de voorzitter eenige waardeerende woorden wijdde. Ook de heer Willemse sprak te zijner nagedachtenis. Hij was een deugd zaam, verdraagzaam burger, dien we noode zullen missen. Het ambtenarenreglement kwam nu aan de orde. Artikel voor artikel werd behan deld. Bij art. 22 wil de heer Scheele nauw keuriger vastleggen, hoelang moet wor den gewerkt. Niet naar „plaatselijk ge bruik", want dat gaat moeilijk. Hij wil de 48-urige werkweek beginnen om 7 in plaats van 6 uur, en eindigen om 6 in plaats van 6.30 uur, des Zaterdagsmid dags vrij. De voorzitter en de heer Mol bestrijden den heer -Scheele. Hoelang wer ken de gemeentewerklieden des winters, dan beginnen ze later -dan 7 en gaan voor 6 uur naar huis. Art. 22 wordt aangeno men met 8 voor en 2 tegen (De Jager en Scheele). Over overwerk zal nader worden beslist. Het reglement der arbeidsover eenkomst met burgerlijke ambtenaren werd na eenige kleine opmerkingen van de heeren Willemsen en Bom goedgekeurd. Bij rondvraag vroeg de heer Scheele naar de aan te schaffen gaskachels voor de scholen. De voorzitter antwoordt, dat B. en W. nog geen besluit hebben geno men. Ze durven nog niets definitiefs zeg gen. Ze willen practisch en goedkoop zijn, wellicht zijn gewone kachels wel beter en voordeeliger. De heer Daane klaagt over de sloot in den Achterweg, die vol zit met modder en over de afheining van 't oude kerkhof. Voor de sluiting spreekt de voorzitter woorden van dank voor de aangename samenwerking in deze vier-jarige periode. Speciaal de heeren Bom en Willemsen, die niet meer terugkomen in den Raad, dankt spr. voor hun vele werk en hun vele goede adviezen. De heer Bom zegt dank voor deze woor den. Hij heeft 22 jaren meegewerkt. Bij het'soheiden geeft spr. den raad niet te veel te spreken, maar eerst goed de zaken de bestudeeren. 'Ook dhr Willemsen zal steeds met dank bare berinnering denken aan de avonden besteed aan 't gemeentewerk. Spr. hoopt dat Gods besten zegen moge rusten op onze gemeente. Wolphaartsdijk. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente. Afwezig wegens ziekte dhr Luikenaar en zonder kennis geving wetb. Goetheer. Als onderwijzer aan de openbare lagere school te Oud-SaJbbige 'werd met algem. stemmen benoemd -dhr J. Wagenmaker te Dreiscbor. No. 1 van de voordracht. Op een verzoek van de alhier wonende arbeiders, werkzaam in de Wieringer- meerpolder, om vergoeding reisgeld, werd met algem. stemmen afwijzend beschikt. (Wetb. Goetheer komt thans ter vergade ring.) 'Op een verzoek van de gemeente Goes om een bijdrage in de kosten van splitsing der 'RjH.fiJS. in een A en B afdeeling, werd met algem. st. afwijzend beschikt. De gemeenterekening 1930' werd vast gesteld, goedgekeurd werd de rekening 1930 van het Burg. Armbestuur. Bij de begrooting 1932 van de gemeente, zegt de heer Lindenbergh, dat bet de commissie voorkomt dat de huur van de onderwij zerswoning, welke post in de begrooting op f 250 is geraamd, te laag is. Deze post kan wel gebracht op f 300. Wethouder Valkier evenals wethouder 'Goetheer ver dedigen de post van f 250. Goedgekeurd werd de begrooting 1932 van het Burg, Armbestuur. Eveneens werd goedgekeurd een wijziging der begrooting van dit lichaam over 1931, noodig ge worden door aankooping van moesgrond. Op een verzoek van A. Rijk, landbouwer alhier om een uitkeering volgens art. 13 !rO:-wet 1920, voor 2 zijner kinderen, die de R.K. school te Goes bezoeken, werd niet algem. stemmen gunstig beschikt en de uitkeering bepaald op f 2 per maand en per kind, ingaande 1 September e.'k. vastgesteld werd een ambtenaren-regle ment. Thans volgt, de verhuring van de onder wijzerswoning te Oud-Sabbinge aan het noofj der school aldaar. B. en W. stelden voor die woning opnieuw voor 1 jaar te verhuren voor f 250 per jaar. j 'lr Kloosterman zeide gehoord te ebben, dat B. en W. zich voortaan zul- en beperken bij het onderhoud van deze woning en -geen vernieuwing enz. meer uilen doen. Na deze mede deeling zegt dhr loosterman zich te kunnen vereenigen ™et het voorstel van B. en W. Dhr Lindenbergh spreekt in gelijken geest. Het voorstel in stemming gebracht zijn de werd aangenomen met 4 tegen 2 stem men (tegen dihrn Overbeeke en Van Wel). De huurprijs is aldus vastgesteld op f 250 per jaar. Vastgesteld wordt een leges-verordening voor ventersvergunningen, ter meerdere voorkoming van vermomde bedelarij, en wel per dag 25 cent, per maand f 1, per jaar f 5. Daar in een vorige vergadering over het voorstel van dhr Lindenbergh de stemmen staakten in zake restauratie monument wijlen dhr Dresselhuis, kwam dit voorstel opnieuw in stemming, waar bij opnieuw -de stemmen staakten en het voorstel alzoo als verworpen werd 'be schouwd. (Voor dhrn Lindenbergh, Kloos terman en Van Wel, tegen Overbeeke en de beide wethouders). Naar aanleiding van een gemaakte opmerking van dhr Kloosterman in de vorige vergadering in zake presentie-geld voor leden van even- tueele stembureaux, stelden B. en W. voor de leden van stembureaux een pre sentiegeld te geven van f 3 per dag. Het voorstel van B. en W. om bet mo nument van wijlen Ds Dresselhuis te laten schoonmaken enz., welke kosten zijn ge raamd op f 10, werd aangenomen met 4 stemmen voor en 2 tegen (tegen dhrn Overbeeke en Van Wel). Tenslotte sprak de voorzitter zijn dank uit aan de scheidende leden, dhrn Kloos terman en Luikenaar, die in den nieuwen Raad niet terug keeren, voor de aange name samenwerking en voor alles wat door hen in het belang van gemeente is <redaan. Ook bracht spr. een woord van dank aan -den raad in zijn geheel voor de aangename samenwerking. Dhr Kloosterman dankte de voorzitter voor de woorden tot hem gericht en de brido wethouders en zijn scheidende me deleden, voor de aangename samenwer king. Helnkenszand. Vrijdag werd alhier door den heer B. Janse, ten overstaan van Notaris D. C. van Werkum, publiek ver kocht een woonhuis met schuurtje en erf groot 2 A. 96 c.A. gelegen aan het Clara's pad. Kooper werd de heer C. Traas Cz. voor de som van f 1600 plus kosten. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar IJlst, J. C. M. Jan sen te Zevenhuizen. Bedankt voor Waarder, A. M. den Oudsten te Elburg. Geref. Kerken. Beroepen te Brouwershaven, J. Mees ter, cand. te Spakenburg. Bedankt voor Vrijhoeven-'s Grevelduin- Capelle, H. v. Heijst te Waardhuizen. Voor Sneek, P. Deddens te Rijswijk. Voor lerseke, U. Elgersma te Haamstede. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Papendrecht en Hille- gom, J. Tamminga, cand. te Franeker. Chr. EVang. Gemeente. Bedankt voor Wemeldinge, J. J. v. Wijk te Kortrijk. Vereenigd. De Gereformeerde Gemeente onder Hersteld Verband te Wer kendam heeft zich vereenigd met de Oud- Gereformeerde gemeente aldaar. Emeritaat. Het Prov. Kerkbe stuur van Noord-Holland heeft aan dr G. M. Veenhuijsen, pred. te Ankeveen, die journalistieken arbeid gaat verriohten, eeryol ontslag uit de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk verleend, onder toekenning van emeriti-bevoegdheden, met ingang van 1 Oct. a.3. D s G. H. T o e b e s f. Op 86-jarigen leeftijd is Zaterdag te Middelburg over leden, Ds G. H. Toebes, em. pred. van de Geref. Kerk te St. Laurens. De overledene, géboren 19 Febr. 1845, werd op 15 Nov. 1885 te Haamstede in het ambt bevestigd. Vandaar vertrok hij op 6 Sept. 1896 naar St. Laurens, waar hem tegen 1 Sept. 1920 eervol emeritaat werd verleend. In de gistermorgen gehouden gods dienstoefening der Geref. Kerk te St. Laurens herdacht Ds Koning den arbeid van baren emeritus-predikant. Jubileum. Onder groote belang stelling herdacht de zeer eerw. heer pastoor J. Bruggeman te Middelburg gis teren den dag waarop hij 25 jaar ge leden dit ambt aanvaardde. Domburg. Na Zondagmorgen beves tigd te zijn, in de Herv. Kerk alhier, door Ds G. v. d. Waa, van Biggekerke, die tot tekst had Jeremia 1 van vers 17 tot het einde, deed Ds H. K. Queré, komende van Nijbroek (ring Apeldoorn) des na middags zijn intrede, sprekende naar aan leiding van Nehemia 2 vers 20 (middelste gedeelte). Na het eindigen der prediking werden de gebruikelijke toespraken gehouden. Al lereerst töt den consulent, den bevestiger, kerkeraad, kerkvoogden en notabelen, den burgemeester, organist, koster en de be staande Chr. Vereenigingen. Daarna richtte Ds Noteboom van Aag- tekerke, als consulent, eenige hartelijke woorden tot Ds Queré, en liet hem het laatste vers van Psalm 134 toezingen. De belangstelling vooral des namiddags ook van de omliggende gemeenten Was zeer groot. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Driewegen bij Ter- neuzen dhr T. Florusse te Middelburg. Geslaagd voor de hoofdakte dhr C. J. J. Hermans te Koewacht en voor exa men handenarbeid mej. N. J. F. van der Wart te Beverwijk. R. J. W o 11 j e r Zondagavond is na een ziekbed van eenige weken te Gro ningen op 50-jarigen leeftijd overleden, de heer R. J. Woltjer, directeur van bef Doofstommeninstituut aldaar. De sprekende papegaai. Een echtpaar te Liverpool had dezer dagen zijn leven te danken aan het feit, dat het een papegaai bezat, die kon spreken. De menschen hadden den papegaai ge leerd het huilen van een klein kind na te doen en te roepen- „Polly wants you". Op een nacht brak er in de keuken brand uit. Het door rook en vuur bedreig de dier begon in zijn angst te schreeu wen: Polly wants you, Polly wants you!... De man ontwaakte door het geschreeuw. Hij ging naar beneden, maar daar drong de rook hem reeds tegemoet en hij had nog nauwelijks tijd om zijn vrouw en een inwonend nichtje te wekken, en haas tig met hen het huis te verlaten. De brandweer was spoedig gearriveerd, en wist vrij snel den brand te blusschen. In de keuken vond men Polly, die zoo om hulp geroepen had, helaas met geschroei de veeren dood in zijn kooi liggen. Olifanten-plaag in Noord- Sumatra. Een paar dagen geleden, werden eenige sawahvelden in de nabij heid van den kampong Sajoermatinggi, behoorende tot het koeriaschap van dien naam door een troep olifanten verwoest. De kampongmenschen gaven het geval aan, bij den kepala koeria, die op zijn beurt het geval rapporteerde aan de auto riteiten. Een paar agenten van de veldpolitie gingen met ongeveer 150 scherpe patro nen naar de streek. Toen ze op de aan gewezen plaats aankwamen, werden ze een troep olifanten gewaar, en aldra be gon het bombardement. De troep bestond uit ll dieren, en vier er van werden doodgeschoten, terwijl de andere ook getroffen waren, doch niet doodelijk. De commandant, Doerachman genaamd, verklaarde, dat één van de die ren „melawan" was, doch door een goed schot viel. Ze hebben drie slagtanden naar de tangsi meegebracht van dertig tot veertig c.M. lengte. De niet doodelijk ge troffen beesten vluchtten het bosch in. Duitsch smok'kelaar dood geschoten. Gisternacht werd de 19- jarige landbouwersknecht uit Asperden G. Winnen, die per rijwiel een zak smok kelwaar naar Hassum wilde brengen, door de Duitsche grensbeambten aange roepen om halt te houden. De smokkelaar gaf aan dezen aanroep geen gehoor, waarop de. Zollbeambten 2 schoten losten, waarvan een den Duit- scher in zijn rug trof, aan de gevolgen waarvan hij in het ziekenhuis te Goch (D.) waarheen hij werd vervoerd, over leed. Een verrassing voor Van Dongen. Onze stoutmoedige landge noot Van Dongen, die drie jaar geleden van zich deed spreken toen hij had mee gedaan aan de pogingen om de expeditie van Generaal Nobile te redden, en na een zeer moeizamen tocht op het aller laatste oogenblik nog met kapitein Sora gered werd door Zweedsche vliegers, zal zijn bullen, welke hij op dien tocht moest achterlaten, nu toch nog terugkrijgen. Professos Ahlman, van de Universiteit van Stockholm die met de „Queré" dezen zomer onderzoekingen deed in het gebied tusschen Spitsbergen en Nova-Zembla, is op Foyn eiland geland, en heeft daar een verlaten kamp van Sora en Van Dongen gevonden, en nog allerlei voorwerpen, welke beiden toebehoord hadden, aange troffen: een tent, een slee, een foto-appa raat, een zilveren horloge, een primus apparaat, een portefeuille met aanteeke- ningen, foto's en Italiaansch en Noorsch bankpapier en andere dingen, alles nog in zeer goeden staat, het horloge bijvoor beeld liep terstond weer toen het opge wonden werd en het foto-apparaat was nog in goeden toestand. Groote boerderij afgebrand te Goingarijp. Zaterdagmiddag ont dekte de veehouder Tj. Rijpkema te Go ingarijp, dat het hooi in zijn schuur ge weldig broeide. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Ook werd getracht, door het hooi uit de schuur te verwijderen, brand te voorkomen. Dit mocht echter niet ge lukken. Plotseling laaiden de vlammen hoog op en moest het personeel zich in allerijl uit de voeten maken. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat niets kon worden gered; en ook de brandweer kon niets tegen de vlammenzee uitrich ten. De kapitale boerderij met haar schu ren, waarin 70 voer hooi was geborgen, brandde tot den grond toe af, terwijl direct daarop het vuur oversloeg naar een blok hooi dat naast de schuur stond. Ook dit ging geheel verloren. Met groote moeite wist men een der bij- schuren nog te behouden. Van den in boedel kon zoo goed als niets worden ge red, terwijl tevens een groot aantal land bouwwerktuigen door het vuur verteerd werden. Nog langen tijd was de brand weer en politie op het terrein aanwezig en met man en macht werd gewerkt om de smeulende hooiklampen te verbranden daar deze gevaar opleverden voor de om geving, Het huis, alsmede de inboedel, waren verzekerd. (Tel.) Samenspraak. Kleine Jan kijkt met zijn Moeder naar den vliegenier, die P. e. r. s. i. 1. met rook-letters aan den hemel schrijft en vraagt: „Mammie, wat is dat?" Moeder vertelt hem, dat het let ters zijn uit rook en dat de rook uit een vliegmachine komt. Jantje is tevreden ge steld, maar op weg naar huis houdt hem de kwestie toch nog geducht bezig en hij vraagt weer: „Kan Opa dat ook met zijn pijp doen?" Antwoord: „Neen, Opa kan toch niet vliegen?" Jantje: „Kan Oom Piet dat dan doen?" Moeder: „Neen, Oom Piet kan ook niet vliegen". En Jantje ant woordt weer: „Toch wel, Mammie, Oom Piet kan wel vliegen. Opa heeft gezegd, wanneer Oom Piet weer geld van hem wil hebben, dan vliegt ie eruit." FRIEDRICHSHAVEN. Hier is een draadloos telegram van de Zeppelin ont vangen, afgezonden 1 uur 20 M.E.T., dat de Canarische eilanden waren gepasseerd en koers werd gezet naar de Kaap Verdi- sche eilanden. NEW-YORK. De belangstelling voor de vliegboot DO X is reusachtig. Zondag werd ze door 50.000 personen bezichtigd. Twee honderd politie-agenten waren noo dig voor het handhaven der orde. FRIEDRICHSHAVEN. Dr Eckener heeft Zaterdag besprekingen gevoerd met twee Sovjet-ingenieurs. Naar verluidt ging het over den bouw van twee Zeppelins voor Sovjet-Rusland. Omtrent de resultaten is nog niets bekend. NEW-YORK. Uit Rio de Janeiro wordt gemeld, dat de Braziliaansche regeering een moratorium heeft afgekondigd voor alle buitenlandsche leeningen, uitgezon derd de obligatie-leening uit 1922. ROERMOND. Zondagavond reed de motorrijder T. in snelle vaart het dorp Montfort binnen. Een vijf-jarig jongetje werd aangereden en op slag gedood. De motor is in beslag genomen. T. is in ar rest gesteld. GRONINGEN. De landbouwer O. te Musselkanaal is van een voer graan ge- valien en aan de verwondingen over leden. DEN HAAG. De plechtige uitvaart van Dr Nolens in de St. Willibrorduskerk zal o.a. worden bijgewoond door den pause lijken internuntius en door den aarts bisschop van Haarlem, dr Aengenent. De Koningin zal zich bij de teraardebestel ling te Venlo doen vertegenwoordigen door haar Kamerheer R. L. H. M. Graaf Marchant d'Assambourg. ELST. De 30-jarige mevrouw S. uit Nij megen is bij een gecompliceerd auto-onge- iuk aangereden door een auto en in hoogst ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. DELFT. De rector-magnificus der Tech- nuische Hoogeschool deelt mede, dat op 2 September a.s. den dag der begrafenis van den curator Dr Nolens, de Techni sche Hoogeschool zal gesloten zijn. ROTTERDAM. Vannacht hebben inbre kers zich via de daken toegang verschaft tot de damesmodezaak der firma H. en O. aan de Zeevischmarkt. Tien bontman tels ter waarde van eenige duizenden gul dens werden ontvreemd. Van de daders geen spoor. De aardbeving in Beloetsjistan. LONDEN. Omtrent de aardbeving ,in Beloesjistan wordt gemeld, dat drie ste den en honderden dorpen van Donderdag tot en met Zaterdag door meer dam 200 aardschokken zijn geteisterd. Aangezien slechts 30 dooden worden gemeld, wordt vermoed, dat het grootste deel der be volking na de eerste schokken zich in veiligheid heeft gesteld. Alle beschikbare vliegtuigen zijn gerequireerd om de scha de op te nemen en mede te helpen aan de voedselvoorziening der geteisterde streek. NEW-YORK. Gemeld wordt, dat het tekort op het loopende begrootingsjaar 1 miljard dollar zal bedragen. De kleine advertentiën, die Dinsdag en Vrijdag worden opgenomen, kosten slechts 75 cent bij vooruitbetaling. Stukken voor den gemeenteraad van Middelburg. Voor de morgenmiddag te houden raadsvergadering zijn de volgende inge komen stukken ter lezing gelegd: Een adres van den Nederl. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbe dienden, waarin er op wordt aangedron gen een vrijen middag voor allen in te stellen en zulks bij gemeentelijke verorde ning en zulks na overleg met de werk geversorganisaties; om over de dagen, waarop de bepalingen der wet niet van toepassing zijn, met de werknemersorga nisaties te overleggen. Een verzoek van de afdeeling van den Bond van Koffiehuis-restauranthouders en slijters om de billards niet in de per- soneele belasting te doen vallen. de financiën, dan deze belasting met 50 pot. te verlagen. Een adres van de oommissie van over leg der drie Nederlandsche Midden standsbonden waarin uitvoerig betoogd wordt, dat alleen een bepaalden vrijen middag of ochtend mag worden inge voerd, als het bedrijfsbelang dat vordert, dus alleen op verzoek der winkeliers of na raadpleging van de bedrijven. De wet is alleen bedoeld als een middenstands- wetgeving, al bestaat er geen bezwaar ook de werknemersorganisaties te hoo- ren. Een adres van den Kon. Nederl. Mid denstandsbond om de belasting op de vermakelijkheden van bioscopen gelijk te stellen met die van andere uitvoeringen. Het bekende verzoek van de P.Z.E.M. om ontheffing van art. 44 sub d van het motor- en rijwielreglement. Ten slotte de beslissing van Ged. Sta ten inzake het beroep van den heer v. d. Feltz tegen het raadsbesluit tot toelating van mevrouw Weyl als raadslid en het daarop betrekking hebbend schrijven. Zooals bekend hebben Ged. Staten het beroep van den heer v. d. Feltz onge grond verklaard en daarmede het besluit tot toelating goedgekeurd. ROTTERDAM, 31 Augustus 1931. Veemarkt. Aanvoer: 545 koeien en ossen, 285 vette kalveren, 957 schapen en lammeren, 1127 varkens. Prijzen per H K.G.: koeien 25-31, 37.5 -41, 44-47; vette kalveren 40-47.5, 50-55, 57.5-62.5; schapen 21-33 p, p.; id. f 20-25 p. st.; overj. lammeren f 21-20 p. st.; zuiglammeren f 19-25 p. st.; varkens 21, 21.5, 22 p. p.; zouters 20, 21. Koeien: aanvoer ruim, de handel ging niet vlot, de prijzen iets lager. Enkele prima koeien van 1-3' cent boven notee ring. Ossen en stieren: geen aanvoer, dus geen noteering. Vette kalveren: minder aanvoer dan vorige week; de handel iets vlugger, doch de prijzen bleven station- nair. Een prima ex. tot 2% cent boven noteering. Schapen: aanvoer flink, han del traag, de prijzen over de geheele lijn liepen iets terug. Varkens: met flinke aanvoer en tamelijken handel, prima vleeschvarkens vlug verkocht, de prijzen gelijk aan vorige week. Zouters: kleine aanvoer en vlugge handel, de prijzen een tikje lager. Zaden: Geel mosterd 12-15, Karwij- zaad 17-18, BI. Maanzaad 18-20, Kool zaad 10-11, La plata mais f 74 per last. Vlas: 2400 K.G. blauw 0.45-0.52X, 2500 K.G. Holl. geel onverkocht; 3000 K.G. dauw root f 0.40. Handel traag. Aardappelen: Brielsche eigenh. 33.40, Zeeuwsche id. 2.252.80, BI. id. 2.50-2.80, Zeeuwsche bonte en id. blauwe 3.253.60, Eerstelingen 2.803. alles per H.L.; Westl. ronde 68, lange 5-7, id. kleine 5-6, alles per K.G. Aan voer flink, vraag kalm. GOES. Veilingsvereen. van 29 Aug. '31. Exportveiling: Tomaten A 15.00, idem B 14.50-17, idem O 14.10, idem CC 5.00, Bonken 8,00, Gescheurde 5.00, Kriel 0.10, Dubbele Princesseboonen A 13.70, idem B 8.20, Zure Kroetappels 1.30, alles per 100 kg. Kleine veiling: Pruimen: Dubbele Boe- rewitte 42, Witte wijnpruimen 17-41, Reine Victoria 10-41, Belle de Louvain 15-29, Washingtons 33, Reine Claude 11- 30, Abrikoospruimen 12-32, Blauwe Kir- kespruimen 26-31, Ronde Eierpruimen 8- 22, Burbank 19-35, Jeffersons 35, Rade makers 30, Ditrisch Uihlhorn 16, Tonne- boers 6-22, Uitschot en afval pruimen 4- 10, alles per 100 kg. Peren: Precose de Trevoux 15-19, Glapp's Favorite 10-22, Seigneur d'Esperen 13-22, Marg. Marillat 15, Souvenier de Congrês 7-16, Triumphe de Vienne 15-23, Jutteperen 9-25, Beurré d'Amanlis 7-19, Beurré de Merode 5-10, Beurré Lebrun 7-20, Beurré Durandeau 6, Beurré Hardy 12, Beurré Wilhelmina 0-17, Beurré d'Aremberg 5-6, Doyenne du Cornice 31, Dr 'Cornelia 12, Maria Louisse 10, Herzogin Elsa 13, Vijgeperen 5-13, Wijnbergamotten 6, Gons. a la Cour 5-8, Soldat Laboreur 5r9, Dr Jules Guyot 8-10, William Duchesse 5-13, Bon Ghreton Wil liams 4-7, Diamantperen 5-7, Duifjes peren 5-6, Ronde Perzikperen 5-6, AÏne>- loten 6, Scbellebellen 7, Wittebroodsperen 5, 'Calleboutsperen 5-6, Scbarlakenperen 3-5, Afval- en Kroetperen 0.50-4, alles per 100 kg. Appels: Transp. de CToncels 13- 20, Signe Tillich 12-21, The Queen 11-30, Zigeunerin 14-27, Mank's Codlin 11-18, Princesse Noble 5-10, 'Roode Calville 8- 10, Jacque's Lebel 5-10, Blanke Armgaar- de 6-8, Hondsmuilen 5-9, Constantijn de Groot 7-9, Zomer Bellefleur 5, Codlin Keswick 6-14, Ganzebout 58, Bismarck 4-7, 'Grofzuur 5-12, Ganzerodes 6-8, Eng. Pigeon 16, Jac. Ribbeling 7-16, Blomzoet 6-9, Afval- en Kroetappels 1-4, alles per 100 k.g. Diversen: Blauwe Druiven 43-50, Roode bessen 18, Tomaten 2-11, Meloenen 14-21 per 100 stu'ks, Reine Victoria prui men 1.60 p. 100 st. MIDDELBURG. Op de exportveiling van 29 Augustus 1931 werden de volgende prij zen besteed: Tomaten UCB kwal. A 15.70, C 14.50, buiten UCB A 10.60, C 7.80, CC 5.90, B 14.20 per 100 K.G. Transparant le soort 13.40, 2e soort 8, 3e soort 2, Calle- boutspeer 2.60, Clapps Favorite 2e soort 5.10—5.90, 3e soort fl per 100 KG. MIDDELBURG. Huw.-aangiften: C. Spijkhoven, 28 j. jm. en J. P. van Eenen- n&am, 22 j. jd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3