Uit de Provincie. Zoeklichtjes. den Zuid-Hollandschen oever, werd Vrij dagmiddag onverwacht een bezoek ter plaatse gebracht door Z. Exc. den Minis ter van Waterstaat, mr P. J. Reijmer. Op het moment, dat Zijne Excellentie aan den Moerdijk arriveerde, stonden de auto's in een lange file te wachten om met de veerboot te worden overgezet. De minister, die te kennen gaf, een steekproef te Villen nemen, constateer de, dat slechts met één veerboot de ver binding tusschen den Noord-Brabantschen en den Zuid-Hollandschen oever werd on derhouden, welke veerboot niet in staat bleek, de steeds aanrijdende auto's te bergen, zoodat velen zeer lang moesten blijven wachten. De tweede veerboot werd aanstonds in de vaart gebracht, waarna Z.Exc. met den ingenieur en opzichter van den Rijkswa terstaat een regeling besprak, teneinde verbetering in den toestand te brengen. UITGIFTE NIEUWE FRANKEER ZEGELS. Voor verzending van luchtbrieven en postpakketten. Over eenige weken zullen op de post kantoren verkrijgbaar worden gesteld frankeerzegels van 36 cent en van 70 ct. Aan het zegel van 36 cent bestaat be hoefte voor de frankeering van een lucht postbrief beneden 5 gram naar Ned.- Indië; het zegel van 70 cent dient voorna melijk voor de verzending van postpak ketten van 79 K.G. De zegels, welker formaat in overeen stemming werd gebracht met de voor schriften van papier formaten, zooals die werden vastgesteld door de Centrale Com missie voor Normalisatie in Nederland, hebben een afmeting van 21 bij 30 m.M. en zijn ontworpen door den architect Piet Zwart te Wassenaar. De vervaardiging geschiedde met ge bruikmaking van moderne grafische mid delen: fotografie en foto-chemigrafie. Beide zegels zijn opgebouwd uit drie elementen: beeltenis van de Koningin, een voorstelling en de tekst. Ornamenten werden als overtolligheden geweerd. De voorstelling op het 70 cent-zegel herin nert aan Nederlandsche industrie en nij verheid, die op het 36 cent-zegel aan de luchtvaart. De ontwerper ging bij dit zegel nog een stap verder in zijn poging tot een con sequente toepassing der drie elementen als eenige functies in de asymetrisehe compositie. De vulling van een rechthoekig beeld vak werd losgelaten, de beelddeelen wer den alleen in evenwichtig verband met elkaar gebracht op een witten onder grond. De postzegel is daardoor van een in zich zelf besloten eenheid, deel gewor den van de grootere eenheid, die een briefomslag met de adresseering, stem pels en andere aanwijzingen vormt. Het beste komt dit tot uiting, indien het zegel op een witte enveloppe geplakt wordt. Het beeld is inplaats van star om sloten door een rechthoek, open en ijl en actief geworden, evenals de meeste karak teristieke uitingen van onzen tijd. Bij het zegel van 36 cent zijn het beeld, de waar de en het woord Nederland in rood uit gevoerd en de vliegtuigen zijn blauw. Het zegel van 70 cent is blauw met uit zondering van het woord Nederland en de waarde 70 cent, welke rood zijn. Arbeidsconflict te Schoonoord. De neutrale en christelijke werkgevers organisaties in het landbouwbedrijf te Schoonoord (Dr.), waaraan een ultima tum was gesteld, hebben alsnog verande ring in haar voorstellen aangebracht, en wel door de voorgestelde loonsverlaging voor het aardappelrooien terug te bren gen van 10 op 7.5 pet. De leden der ar beidersorganisaties, die Donderdagavond vergaderden, hebben dat voorstel aan vaard. Een staking is daardoor voorko men. Leerstoel In de sociologie. Naar het „Volk" verneemt, is binnen kort een Kon. besluit te verwachten, waarbij de Socialistische vereeniging tot bevordering van de studie van maat schappelijke vraagstukken aangewezen is als bevoegd om bij de faculteit der rechts geleerdheid aan de Rijksuniversiteit te Utrecht een bijzonderen leerstoel te ves tigen, opdat door den daarvoor te be noemen hoogleeraar onderwijs wordt ge geven in de sociologie (maatschappij leer). Eerste Kamer. Het centraal stembureau voor de ver kiezing van leden der Eerste Kamer heeft Zaterdagmiddag in de vacature, ontstaan door het niet-aannemen van zijn benoeming tot lid der Kamer door mr P. J. Reymer, als opvolger van wij len den heer J. N. Hendrix, benoemd verklaard den heer M. Visser, te Leeu warden. Het talenvraagstuk. De correspondent van de „Telegr." te Brussel meldt: In officieele kringen alhier wordt ver zekerd, dat zeer waarschijnlijk a.s. Don derdag een preliminaire bespreking zal gehouden worden tusschen Nederland sche en Belgische gedelegeerden met het oog op een regeling van het talenvraag stuk. Deze bespreking zou worden gehou den in het departement van nijverheid en arbeid te Brussel. Dr H. Colijn te Genève. Dr H. Colijn, die Nederland zal verte genwoordigen in de Economische Coördi natiecommissie der Europeesche studie commissie, die 31 Aug. bijeenkomt en die tot de aankomst, van jhr Beelaerts van Blokland als Nederlandsch gedelegeerde zal optreden In de Europeesche studie commissie, die 3 September is bijeenge roepen, is Zaterdag te Genève aangeko men. Inwisseling oude guldens. Naar wij vernemen zal de termijn tot inwisseling van oude guldens op de post kantoren worden verlengd van 31 Augus tus tot 31 December. Steun aan den landbouw. De commissie ter verkrijging van regee- ringssteun voor den landbouw, ingesteld door de samenwerkende werkgevers- en werknemersbonden in 't landbouwbedrijf, in de provincie Groningen, heeft Zaterdag te Groningen uitvoerig den toestand in den landbouw besproken. Besloten werd, een bespreking aan te vragen met de com- missie-Lovink inzake meer steun voor den suikerbietenverbouw. Verder werd beslo ten, een telegram te zenden aan den mi nister van bixmenlandsche zaken en land bouw, met het verzoek spoedig over te gaan tot 'indiening van een wets ontwerp tot steun aan de teelt van fabrieksaardappelen, en zulks in ver band met den 'kritieken toestand in de veenkoloniën. DE LAATSTE LEVENSMAANDEN VAN MGR DR NOLENS. Aan een artikel van Prof. Aalberse in „De Maasbode" over de laatste levens maanden van Dr Nolens ontleenen wij: Hij zelf wilde aanvankelijk niets we ten van eenige berichtgeving over zijn ziekte. Daar bad niemand iets mee te ma- tan. Toen er echter toch geruchten op name in enkele bladen vonden hij las ze met ergernis, te meer daar ze vaak volkomen onjuist waren, zoo b.v. een uit voerige mededeeling over een nierziekte, welke hem zou sloopen verkreeg ik met moeite verlof om eenmaal per week, in overleg met zijn huisdokter, dr Steger, een korte mededeeling aan het Neder landsch Correspondentiebureau te ver strekken. De moeilijkheid was echter, dat hij tot voor enkele dagen zelf nog dage lijks de kranten las. Toen ik dan ook, nadat het eerste bericht van het Corres pondentiebureau verschenen was, mijn middagsch bezoek om vijf uur bij hem bracht, en hem vroeg: „Hoe gaat 't er mee?" was het spottend lachend an4-< woord: „Och, 'tis zoo gemakkelijk voor me, ik lees dat nu 's morgens in de krantl" Maar zooals steods, als bij iets scherps gezegd had, liet hij er dadelijk gemoedelijk op volgen: „Maar 't was goed hoor, je hebt het goed gedaan Een jaar ongeveer zal het geleden zijn, dat zijn naaste vrienden begonnen, zich over hem ongerust te maken. „Er scheelt toch niets aan?" vroeg men schuchter, want men roerde een teer punt aan. Hij sprak graag en breed over zijn werk, maar nooit over zijn persoon. „Mij? Niets. Ik ben alleen moe. Die atmosfeer hier in de Tweede Kamer drukt me. Ik heb behoefte aan zeelucht. Daar kun je ademr halen. Dat doet je goed, dat voel je". Als men na eenigen tijd het waagde, om voorzichtig op te merken, dat het mis schien toch wel goed was, eens een dok ter te raadplegen, werd dit niet zoo goed opgenomen. „Een dokter, waarom? Ik ben nog nooit ziek geweest. Ik mankeer niets. Ik heb behoefte aan frissche lucht". Zoo ging hij, als hij eenigszins kon en het weer niet al te bar was, eiken dag naar Scheveningen, op de pier, om lucht te happen. De laatste foto, die van hem bestaat, werd daar genomen, op de leege pier, in het Maartsche zonnetje. In het najaar begon hij echter te ver mageren. Zelfs wie hem dagelijks in de Kamer zagen, viel dit op. Ik kreeg ver moedens van suikerziekte. Op een avond, in, zijn studeerkamer, heb ik hem dat ge zegd. Hij geloofde er niet veel van; hij was alleen maar moe. "Wat rust, wat zeelucht, en het zou wel weer beter zijn. Eerst maanden later vernam ik, dat hij toen toch een dokter geraadpleegd had. Die verdachte vermagering bleef door gaan. Het viel ook op, dat hij des voor- middags nooit meer rookte. Maar als men hem weer eens vroeg: „hoe gaat 't er mee?" was 't antwoord altijd maar: „mij, goed, ik mankeer niets, ik ben al leen maar moe, ik moet weer eens naar zee, dat doet mij goed". Met groote zorg zagen wij hem in Mei naar Genève vertrekken. Hij schreef me tweemaal van daar, dat hij zoo'n last van de warmte had, die drukte hem. Maar wie hem in Genève sinds een half jaar niet gezien hadden, schrikten van hem. En toen hij vandaar de foto, in de vergadering genomen, zond, viel het wel heel sterk op, hoe vermagerd hij eruit zag. Uit Genève weergekeerd, belde hij me aanstond op, of ik 's avonds bij hem kwam. De zuster waarschuwde mij, dat ik niet van hem moest schrikken; hij zag er akelig slecht uit. Die waarschuwing bleek helaas wel noodig. Ik schrok werkelijk van hem. Hij was geheel van gezicht veranderd. Zijn kleeren hingen hem slap langs het lijf. De forsche, krachtige figuur die hij ge weest was, zat daar als een menschelijk wrak. En zijn stem klonk zwak. Hij klaagde over geweldige vermoeidheid, hij had behoefte aan rust; als het maar weer beter was, wilde hij met een auto naar Scheveningen gaan. Maar na een half uur was het, of hij weer beter werd en meer dpgewekt. Hij vertelde uitvoerig over de vergaderingen in Genève en over zijn laatste redevoering daar, die de beslis sing over de ontwerp-mijnconventie had gebracht. Hij liet me uit. Maar toen hij daar zoo naast me stond, viel het me weer des te sterker op, hoe vreeselijk mager en ver vallen hij was geworden. Ik voelde me toen verplicht hem te zeggen, dat ik me ernstig bezorgd maakte over zijn gezond heid. Ik zei hem, dat ik vreesde, dat hij in hooge mate aan suikerziekte leed, en ried hem aan, een dokter te laten komen. Toen zei hij: „Ze zijn als met hun tweeën geweest, 'tis geen suikerziekte, 't is aan den lever". Eerst later hoorde ik, dat dit onder zoek reeds had plaats gehad vóór zijn vertrek naar Genève, terwijl ik naar Ro me was. Zijn huisdokter haïd bezwaar om hem deze reis nog te laten ondernemen. Maar hij stond er op: die mijnconventie stond hem zoo na aan het hart. De huis dokter sloeg hem toen voor eerst een spe cialist te raadplegen. Zoo is hij, ernstig ziek, dood vermoeid, toch op 23 Mei naar Genève gegaan, uit plichtsbesef. Zijn ijzeren wilskracht heeft hem staande gehouden. Vele avonden heb ik daarna nog met hem gepraat. Hij las nog veel, niet alleen kranten, maar ook boeken. Eerst 20 Juli is hem medegedeeld, hoe buitengewoon ernstig zijn toestand was, en dat het goed zou zijn, om, als hij nog iets te regelen of te ordenen had, dit niet meer uit te stellen. Die mededeeling heeft hem zeker wel een schok gegeven. Maar de uitwerking was toch, zooals van hem verwacht kon worden: hij was daarna veel kalmer en opgewekter. Zondagavond 2 Augustus liet hij mij komen, om mij mede te deelen, wat er na zijn dood moest gebeuren. Aan alles had hij gedacht, zijn uitvaart, zijn begra fenis, zijn boeken, zijn meubelen. Dat duurde een half uur. Het is wel het pijnlijkste moment, dat ik in mijn le ven heb doorgemaakt. Ik behoefde geluk kig niet veel te zeggen, een enkele vraag zoo nu en dan. Maar hij begreep wat er in mij omging. Toen hij alles gezegd had zei hij: „Ja, ik zeg je dat maar, nietwaar, je kunt nooit weten, wat er met 'n mensch gebeuren kan. Ik kan nog best weer wat opknappenl" Toen stond hij op, draaide het licht aan, en ging weer, als op andere avonden, over onderwerpen van den dag praten. Een zelfde gesprek had hij eeni ge dagen later met Ir Bongaerts, die hem ook geregeld bezoeken mocht. Maandag 3 Augustus zinspeelde Pas toor Beysens er op, dat zijn toestand toch ernstig was, wel geen direct gevaar „U wilt mij zeker zeggen, dat ik bediend moet worden? Als de dokter dat ge- wenscht vindt, vind ik dat goed". Zoo ontving hij, nadat hij den vorigen dag nog voor het laatst de H. Mis gele zen had, op Dinsdag 4 Augustus de laat ste H.H. Sacramenten. Niemand mocht daar bij zijn, en aan niemand mocht het verteld worden. Eerst Maandag 10 Aug. deelde hij het den heer Bongeerts en mij mede. En hij liet er op volgen: „Ik ben geheel geresigneerd. Misschien word ik weer wat beter: er wordt zooveel voor me gebeden. Maar anders.ik ben geheel geresigneerd". - Vliegtuig gedaald. Van de afd. Luchtvaart is bericht inge komen, dat de „Babyland" te Goes is gedaald en gedurende de winkelweken zweeft boven magazijn „De Ster", Lange Kerkstraat (naast G. Jamin), en daar Een schitterende collectie baby-artikelen heeft uitgeworpen. (Adv.) De tweede Schelde-zwemwedstrijd. Begunstigd door mooi, zonnig weder heeft Zaterdagmiddag de tweede zwem wedstrijd plaats gehad om den door den burgemeester van Vlissingen beschikbaar gestelden Schelde-wisselbeker. Was verleden jaar bij den eersten wed strijd op 23 Augustus de voorbereiding en regeling zoo, dat critiek niet achter wege mocht blijven, thans was dit geheel anders. Mede op advies van den Neder- landschen Zwemband, was door de com missie van voorbereiding alles gedaan om het „safety first" in alle opzichten toe te passen. Verleden jaar waren er veel meer deelnemers dan booten, nu was ge zorgd, dat er voor iederen deelnemer een boot was, terwijl ettelijke sleep en motor booten patrouilleerden met medische en andere hulp aan boord. Tal van leden van de Vlissingsche reddingsbrigade voeren mede, om zoo noodig daadwerkelijke hulp te verleenen. Aan het strand te Vlissingen was een groote tent opgeslagen, waarin vijf af- deelingen. Een voor een algemeen medisch overzicht van den binnenkomende; een tweetal grootere ruimten voor het ont vetten en masseeren resp. voor deel neemsters en deelnemers en twee kleinere voor personen die eventueel meer directe rust noodig mochten blijken te hebben. Daarbij waren aanwezig zusters uit het gasthuis, de verbandmeesters van de Schelde, en de transportcolonne van het Roode Kruis met draagbaren enz. Een veldhospitaal in het klein dus. Ook van de cabines van het Volksbad waren en kele voor het Roode Kihiis gereserveerd. Met den algemeenen leider, dr Staverman waren nog een paar doktoren ter plaatse. Het badJbedrijf was Zaterdagmiddag ge sloten en een groot deel van het strand was vrij gehouden voor het aankomen van de deelnemenden, die zouden warden aan wal gebracht als zij den finish, een touw met wimpels er aan en gespannen van den spring- naar den duiktoren, had den aangeraakt. Evenals verleden jaar was de start te Breskens op eenigen afstand van bet bad- strand aldaar, waar de deelnemenden zich te twee uur aan een keuring onderwier pen. Van de 20 opgekomenen moest een worden afgekeurd, terwijl als wij goed zijn ingelicht de heer Stenders uit Am sterdam meende rioh niet geneeskundig te moeten doen onderzoeken, maar op eigen risico deel wilde nemen. Aan den start verschenen 18 heeren en 7 dames en voor de kust lag voor ieder een boot met bemanning gereed. Te 2.20 u. lostte de burgemeester van Bres kens het startschot en begaven allen zich te water. Er stond een vrij woelige zee en met vrij grooten gang ging het direct Oostwaarts de rivier op. Het kostte den booten moeite om hun eigen man of vrouw te vinden en aan allen is dit dan ook niet gelukt. Met den stroom mede werd vrij ver Oostwaarts gezwommen om later over te steken naar de Walchersche zijde. Toen kreeg men de zwaarste dee len van het ongeveer 7 K.M. lange tra ject. Intusschen was reeds eenige malen de roode vlag geheschen als bewijs, dat er hulp noodig was, die gelukkig steeds spoedig kon worden verleend. Te Vlissingen stonden honderden op den Boulevard af te wachten of er deelne mers in het gezicht kwamen. Zij werden door den op hoogen prijs gestelden radio dienst van de Marine, die in een kamertje onder het badpaviljoen morseseinen van de Mijnenveger I opving en direct publi ceerde, op de hoogte van den gang van zaken gehouden. Het was eerst na ruim twee uur, dat de eerste zwemmer in het zicht kwam en na 2 37 m. 1.2 sec., tikte deze, de heer Kuijpers uit Amsterdam, aan de lijn en was dus voor ditmaal eigenaar van den wisselbeker, die verleden jaar in 2 u. 4.2 seo. was gewonnen door mej. J. Lauwe reins uit Oostende, die ditmaal toeschouw ster was. Het zou nu zeer lang duren voor een tweeden den wal bereikte, en wel eerst nadat hij mede getrokken door den stroom die nu zeewaarts ging, den finish voorbij was gezwommen en verplicht was bij het Nollehoofd aan wal te gaan en zich van daar te voet naar het badstrand te be geven. Hij was dus wel over de Schelde gekomen, maar kwam alleen voor een her inneringsmedaille in aanmerking. Nadat reeds enkele uitvallers waren aangebracht en van verschillende bericht was binnengekomen, dat zij zich aan boord van de booten bevonden, onder wie er waren, die het ver gestuurd hadden, maar van wie het duidelijk was dat zij den stroom niet zouden kunnen trotsee- ren, gelukte dit tenslotte nog slechts aan één, die ook den finish passeerde, doch door een haast bovenmenschelijke krachtsinspanning in de neer wist te ko men en toen toch nog kon aantikken. Het was de heer v. d. Velde uit Boom, die evenals den even te voren vlak voor de kust opgepikten heer Stenders uit Am sterdam, per brancard naar de Roode Kruistent moest worden overgebacht. De heer van de Velde had 3 uur 43 m. 36.8 sec. over het traject gedaan. De eerste prijs-winnaar was oogenblik- kelijk weer fit, doch deze beide zwem mers moesten op medisch advies naar het Gasthuis worden overgebracht, omdat rust en goede behandeling voor hen nood zakelijk waren. Van de overige 22 deelnemenden geluk te het niemand den wal zwemmend te be reiken, terwijl verleden jaar binnen het uur 7 van de 8 dames en 5 van de 18 heeren goed aankwamen. De wachtenden hebben dus niet veel kunnen waarnemen van den wedstrijd en moesten zich de eerste uren tevreden stel len met muziek van St. Caecilia. Des avonds had in Brittania de prijsuit- deeling plaats, waarbij' burgemeester v. Woelderen zwemsters, zwemmers en belangstellenden welkom heette en er op wees, dat de organisatie uitstekend was, doch dat de weersomstandigheden moei lijkheden opleverden. Spr. deelde mede, dat een voorloopige commissie is opge richt om te komen tot een Provincialen Zeeuwschen Zwembond als lid van den Nederlandschen zwembond. Deze commissie bestaat uit de heeren G. A. van Woelderen, dr A. Staverman, J. J. v. d. Jagt en D. W. Toussaint te Vlis singen; W. de Graaf te Middelburg, G. A. Hajenius te Goes en H. W. J. Priems te Terneuzen. De burgemeester complimenteerde daarna dhr Kuijpers. Gelukkig was er thans ook een Belg bij hen, die den finish bereikten. Waar de heer Kroese aankwam aan het Fort de Nolle en de heer Stenders 't voor den finish moest opgeven, kan geconsta teerd worden, dat Amsterdam zich kranig heeft gehouden. De heer Kuijpers uitte zijn bewondering over de algemeene organisatie. De burge meester dankte allen die medewerkten aan den wedstrijd en wees er op, dat sommige zwemmers eigenwijs waren en niet naar den raad van de loodsen wilden luisteren. Anders zou de uitslag zeker beter zijn ge weest. Met vertrouwen kan men den der den Scheldezwemwedstrijd voorbereiden. De vooruitgang van de zwemsport is in het belang van de badplaats. De heer J. P. van Bel bracht dank aan den burgemeester voor zijn energie en me deleven, waar het de belangen van Vlis singen betreft. Tot zoover het zakelijk verslag van den wedstrijd. Wij meenen daar echter aan te moeten toevoegen, dat wij niet kunnen begrijpen hoe men na de ervaring van Zaterdag nog denkt aan een derden wed strijd en wij weten ons in die meening gesteund door vele oprechte sportvrien den. Als van de 25 deelnemenden slechts twee den finish bereiken, dan is o.i. ge bleken, dat het bier een bovenmeneohe- In wat voor een tijd leven we toohl Dat vraagt men zioh onwillekeurig af als men de lange verslagen ziet, zelfs in de grootste dagbladen over het bezoek dat miss Universe 1931 aan Scheveningen heeft gebracht. Zooals bekend worden er de laatste ja ren in tal van landen keuringen gehou den van jonge meisjes. Een weerzinwek kend bedrijf. Het mooiste en beste exem plaar wordt dan als „schoonheidskonin gin" uitgeroepen en uit die koninginnen van de verschillende landen wordt dan tenslotte een miss Universe gekozen. Welnu, deze koningin heeft te Scheve ningen dienst gedaan als reclame-object voor een danspartij. Een evenement voor de deftige resi dentie. Tegen den tijd dat ze met den trein zou arriveeren moest men aan de loketten van het Holl. Spoorstation den verkoop van perronkaartjes stop zetten en buiten het perron was het zoo druk dat politie te paaxd noodig was om den weg vrij te houden. We hebben 't wel heerlijk ver gebracht in deze hoog-verlichte twintigste eeuw. OPMERKER. lijk werk is, temeer als men ziet, dat twee deelnemers naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Dit traject is voor een wedstrijd niet geschikt en diende men zich te bepalen tot het verstrekken van diploma's aan hen, die overzwemmen, wanneer dan ook, natuurlijk onder be trouwbare controle. Daarbij zal de zijn dan bij' een onderlingen kamp. krachtsinspanning toch steeds minder K a m e r h e e r i. b. d. H. M. de Koningin heeft met ingang van 31 Aug. a.s. benoemd tot haar kamerheer in bui tengewonen dienst, Mr H. F. Lantsheer, voorzitter van 't waterschap Walcheren. Middelburg. De Rijkswaterstaat heeft 't maken van Rijwielpaden op een deel van den Rijksweg 58 onder de gemeente Krui- ningen voor f27.547 opgedragen aan de N.V. Aanneming- en Wegenbouwbedrijf P. C. Zanen te Tilburg. Bij overeenkomst werd de levering van 60.000 betontegels voor de verbetering van den Rijksweg opgedragen aan de fa F. P. Bos en Zonen te Alphen aan den Rijn voor f 8100 en van 450.000 vlamoven straatklinkers voor den Rijksweg op den Sloedam aan J. Vos en Co., te Velp voor f34.50 per 1000. Goes. De winkelweken. De inzet van de winkelweken op j.l. Zaterdag was schitterend: heerlijk weer, keurige etata ge's, die een drukke belangstelling ver dienen en: veel publiek op de been. 't Was gezellig druk in de straten, vooral Zater dagavond, toen de etalage's door de mee- rendeels electrische verlichting nog beter uitkwamen. Ook de jeugd, gewapend met de invulformulieren, weerde zich dapper, om in iedere etalage de letter te vinden, noodig voor het oplossen der raadsels. Van 8 tot 10 uur werd op een schip, dat in de haven heen en weer voer, een concert gegeven door het muziekgezel schap van Kattendijke, aangeboden door de 'buurtvereeniging „de Kade". Ook dit kwam uitnemend tot zijn recht, terwijl de belangstelling er voor groot was. Naar het comité ons mededeelde is het meer dan tevreden over de etalage's en over de belangstelling van het publiek. Vanmorgen werd de Koninginne-dag ingeleid door onzen beiaardier, die van 8 tot 9 uur vaderlandsche liederen op het carillon speelde. In de morgenuren wer den de leerlingen der bewaarscholen door de Oranje-vereeniging onthaald. Voorzien van vlaggen en getooid met sjerpen trok ken ze door de stad. Vanmiddag voerden de leerlingen van alle lagere scholen op de Groote Markt de bekende kleppermarsch uit en zongen en kele nationale liederen. Het muziekgezel schap 'Hosanna zorgde voor de begelei ding. Daarna werd een flinke wandeling door de stad gemaakt. Hosanna en het muziek- gezelschp van Kloetinge zorgden voor pit tige marschen. In de scholen terugge keerd, ontvingen de kinderen een welver diende versnapering. Vooral de kinderoptocht, die door mooi weer begunstigd werd, was alleraardigst. Het was een echt feestelijk gezicht: de met 'Oranje rijkelijk getooide kinderstoet door de bevlagde straten te zien marcheeren. Vanavond van 68 uur geeft de Chr. Gymnastiekvereeniging O. K. K. een uit voering op de Beestenmarkt. Van 8 tot 9 uur is er een concert op de markt door Hosanna en wordt weer de kleppermarsch uitgevoerd. Daarna zal de lichtstoet door de stad trekken. De jury voor dezen licht stoet bestaat uit: mevr. Duvekot-Sparen- berg en de heeren Nederhand en Melse. Jammer, dat we melding moeten ma ken van één spelbreker, n.l. het mu ziekgezelschap Euphonia, welks leden besloten hebben voortaan op 31 Aug. niet meer te spelen. Op de uitvoering van het feestprogramma heeft dit geen invloed, daar het korps van Kloetinge de plaats van Euphonia inneemt. Het is echter wel goed, dat we nu voortaan weten, wat we aan Euphonia hebben. Het heeft nu kleur bekend. Wij herinneren er aan, dat het op 30 April ook reeds niet concerteerde, hoewel het dit volgens de vastgestelde lijst van B. en W. verplicht was. Het gaf toen de voorkeur aan 1 Mei. —i Gisterenavond kreeg iemand uit Hanaweert, die te veel aan Bacchus had

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2