Gemengd Nieuws. Rechtzaken Burgerlijke Stand Marktberichten. Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg. en de Oudera der schoolkinderen om hun kinderen bij deze gelegenheid in feest gewaad te steken. Schoro. Donderdagavond vergaderde de gemeenteraad. Aanwezig alle leden. Ingekomen is een schrijven van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw betreffende bevordering van de werkgelegenheid in Nederland door ge bruik van kolen van Nederlandsche mij nen. Op het adres der gemeente Goes, inzake het voortbestaan der litterair-eco- nomische afdeeling der Rijks Hoogere Burgerschool aldaar, wordt met alge- meene stemmen afwijzend beschikt, aan gezien de kosten van het middelbaar on derwijs voor de gemeenten toch al zoo hoog zijn. Vastgesteld wordt een ambte narenreglement. De gemeentebegrooting voor 1932 wordt aangeboden met voor den gewonen dienst een ontvang en uit gaaf ad f 28.480,66. Tot leden van de commissie voor het nazien van deze be grooting worden aangewezen dhrn de Vrieze, Zoeteweij en Bruijnzeel. De ge meenterekening over 1930 wordt voor- loopig vastgesteld met voor den gewo nen dienst een ontvang van f 29.780,60, een uitgaaf van f 28.133,50141, en een batig slot van f 1.647,0914, en voor den kapitaaldienst met een ontvang en uit gaaf van f 11.000,50. Goedgekeurd wor den de rekening over 1930 van het Bur gerlijk Armbestuur met een ontvang van f 5245,60^, een uitgaaf van f 5207,36 en een batig slot van f 38,2414 en de begroo ting voor 1932 van dat Bestuur met een ontvang en uitgaaf van f 4321,9314. Vervolgens komt ter tafel de benoe ming van een hoofd der O. L. school. De voordracht luidt: no. 1 J. van Nieuwen- huize te Breskens; no. 2. F. J. A. L. Vis ser te Goes; no. 3. A. Berkheij te Hoek van Holland. Benoemd wordt dhr J. van Nieuwenhuize met 4 stemmen tegen 3 st. op dhr F. J. A. L. Visser. Bij de rondvraag zegt dhr de Vrieze, dat er tegenwoordig herhaaldelijk aard appelen van het land worden gestolen. Spr. hoopt, dat hierop door de politie zal worden gelet. De voorzitter zegt toe, dat hij de noodige maatregelen zal nemen. Tenslotte spreekt de voorzitter de schei dende raadsleden Nieuwenhuize en van der Borgt toe. Spr. zegt hun dank voor alles, wat zij in het belang der gemeente hebben helpen tot stand brengen. Beide genoemde raadsleden zeggen den voorzit ter dank voor het gesprokene en herin neren aan de aangename samenwerking tusschen de raadsleden, den burgemees ter, de wethouders en den secretaris. Hierna sluiting. Kruiningen. Benoemd tot controleur bij den Plant- en Ziektekundigen dienst voor Zuid-Beveland dhrn P. Polderman en D. Waverijn Hz. Het gedeelte van den grooten ver keersweg VlissingenBrabant door deze gemeente begint zijn voltooiing te naderen. Het graafwerk is reeds gevorderd tot de aansluiting aan den bestaanden grind weg, terwijl de betonstorting bijna klaar is. Ook aan het vorige week aanbestede rijwielpad is reeds begonnen, zoodat bin nenkort het groote en drukke verkeer door de kom der gemeente veel zal ver minderen. O.- en W -Souburg. Wegens het heer- schen der mazelen, zal de gemeente-be waarschool alhier vanaf Vrijdag tot 14 September 1931 gesloten zijn. Koudekerke. Tot gemeente-veldwachter op het dorp is benoemd de heer C. Ver- hage, thans korporaal bij de militaire politie te Amsterdam. Wissenkerke. Woensdagavond arri veerden alhier dr en mevr. Bruynzeel, die in de vacantie te Laag Keppel in het hu welijk waren getreden. Dit was voor het muziekgezelschap Apollo een aanleiding tot het brengen van een serenade. Namens de ziekenfondsleden te Kamperland werd mevr. Bruynzeel een cadeau aangeboden. Door de ziekenfondsleden te Wissenkerke is eveneens een som voor hetzelfde doel bijeengebracht. BUITENLANDSCHE ARBEIDSKRACHTEN IN ONS LAND. Minister Verschuur heeft zich onlangs tot het Verbond van Nederlandsche Werk gevers gewend met een brief, waarin hij een ernstig beroep doet op alle werk gevers in ons land', om in de huidige omstandigheden bij het in dienst nemen van arbeidskrachten zeer in het bijzonder te letten pp de belangen der Nederland sche arbeiders. Het bestuur van het Verbond' deelt naar aanleiding van dezen brief mede, in zijn antwoord aan den minister erop te heb ben gewezen, dat, naar zijn oordeel, de Nederlandsche werkgevers uit den aard der zaak reeds vanzelf, wanneer de om standigheden dit mogelijk maken, zooveel mogelijk Nederlandsche arbeidskrachten aanstellen. Ernstig heeft het bestuur ech ter den minister gewaarschuwd voor maatregelen van overheidswege, die ten doel zouden hebben de arbeidsmarkt te beschermen. Naar de ervaring na den oorlog heeft geleerd, zijn dergelijke maat regelen over het algemeen schadelijk voor d'e werkgelegenheid in ons land, en bo vendien is volgens het bestuur de vrees gewettigd, dat zulke maatregelen voor de Nederlanders, die nog in het buitenland werkzaam zijn, kwade gevolgen kunnen hebben. Het doel, dat de regeering zich in dezen tijd voor oogan stellen moet, is, naar het oordeel van het bestuur, mede te werken, dlat de Nederlandsche indu strie zooveel mogelijk werkgelegenheid' heeft; een doei, dat door een bescher ming van de arbeidsmarkt niet wordt bevorderd. Burgerlijk Armbestuur. Voorde benoeming van een lid in plaats van den heer J. J, Wap, d'ie vertrokken is, beveelt het Armbestuur aan de hoeren dr J. C. Kindermama eta W. Feilcema, beiden arts. Titulatuur b ij bedrijven. Nu de raad' besloten heeft geen hoofddirecteur, doch een directeur der bedrijven te benoe men, stellen B. en W. voor, in alle ver ordeningen, reglementen en instructies, waarin de naam „Hoofddirecteur" voor komt, daarvoor te lezen „directeur". Wijziging bouwverordening. Gesteund door de Commissie van straf verordeningen en de gezondheidscommis sie stellen B. en W. in verband met de wijziging van de Woningwet in de bouw verordening art. 76 zoo te wijzigen, dat beroep bij den raad kan worden ingesteld binnen een maand, nadat belanghebbende kennis gegeven van een besluit van B. en W., en dat de gemeenteraad op het beroep beslist binnen drie maanden na de vergadering, waarin het adres van be roep is ingekomen. W.aterlevering in Koudeker- k e. In verband1 met de aanvrage van een aantal bewoners der Breestraat te Kou dekerk e om waterlevering, deel en B. en W. med'e, dat de daarvoor noodige toe stemming van Ged'. Staten is verleend. Ofschoon d'e wethouder der bedrijven zulks wél heeft gezegd' is in het verslag der vergadering van 24 Juni 1931 niet vermeld, dat het de bedoeling is de wa terlevering in de Breestraat te doen ge schieden zonder garantie der verbruikers. De opbrengst aan abonnementsgelden zal namelijk de eventueel te stellen garantie verre te boven gaan. B. en W. adviseeren den raad hieraan goedkeuring te hech ten. Gaslevering aan N.V. The V i - trite Works. Met de N.V. The Vitrile Works is tot 1 Januari 1932 eene over eenkomst van gaslevering aangegaan. Thans stellen B. en W. een nieuwe re geling voor, waarbij art. 2 gewijzigd wordt waarbij hel gas geleverd' werd tegen don laagsten prijs, waarvoor do gemeente prüs levert aan andere gasverhruikers. Die re geling omvatte dus geen aansporing 1ot toeneming van verbruik en e enmin bood zij aan „The Vitrito Works" m»r "oo" deel naarmate haar verbruik sloog. T' nns wordt voorgesteld te berekenen tot een jaarverbruik van 1 tot 230.000 k M. 8 cent, van 23001 tol 309.30) k. M, 7 cent, van 30001 tot 490.001 k. M. 6 cent en boven 400.000 k, M. 5 cent per k M. Voor 19'0 zou dit een verschil hebben gegeven, dat The Vi'rite Works in plaats van f30.G05.10 zou hebben betaald' een bedrag van f29.595.10. Tegen va^t'egging van de bepaling, dat de gemeente bijzon dere zorg moet besteden aan den zinker bij de Bellinkbrug hebben B. en W. geen bezwaar, daar de genoemde zo''g ook reeds door de gemeente wordt betracht. Begrooting Armenraad. B. en W. stellen voor d'e begrooting van den Armenraad 19°2 met een eindcijfer van f2600 goed te keuren. Schoolgebouw en meubelen. Naar aanleiding van het verzoek der Ver een. voor Gerof. Onderwijs om haar ten gebruike af te staan d'e vijf lokalen van het schoolgebouw aan de Nieuwe Haven, nadat dit. zal zijn opgeknaot en beschik baar te stellen f3309 voor de aanschaf fing van meubilair, doelen B. en W. mede dat deze aanvrage geschiedde om de U.I.. O.-school der vereeniging, thans met haar lagere school ondergebracht in het school gebouw aan de Heerengracht, wegens ge brek aan plaatsruimte afzonderlijk ond< r te brengen. Het in bruikleen aEstaan ach ten B. en W. in het onderhavig geval het mccbt gewenschle o.a. omdat een deel van hetzelfde gebouw in bruikleen is gegeven aan de vereeniging „Het Schoolmuseum", en omdat het gymna stieklokaal aan verschillende vereenigin- gen wordt verhuurd en het schoolbestuur er geen bezwaar tegen heeft. Het op knappen zal f 2000 kosten. B. en W. stel len voor aan het verzoek te voldoen, de Centrale 7de klasse en den cursus voor Vervolgonderwijs naar de leegko mende school aan het Veersche Bolwerk, over te brengen, en een leening van f 5400 aan te gaan. Brandweer. Een drietal voorstellen houden verband met de reorganisatie der Brandweer Het eerste betreft de bntooniug van het Brandweerpersoneel, welke vol gens hot voorstel zal luiden f 75 per jaar voor d'e Brandmeesters; voor manschap pen £15 plus £0.75 bij oefeningen en bij brand voor het eerste uur f 2 en verder f 1 per uur te geven. Het tweede betreft de brandweer-kazer ne. De commandant heeft thans eene be grooting van kosten overgelegd voor de inrichting der Brandweerkazerne, waarbij tevens zijn inbegrepen de kosten van het aanleggen van een alarmeerinrichting. Aan Kievit werd voorgesteld eene ver goeding van f2000, mits hij enkele voor zieningen, die niet als inrichting van de kazerne behoorden te worden aangemerkt, doch als onderdeelen van den bouw voor zijn rekening neemt. Kievit heeft zich daartoe alleen bereid verklaard, als de reeds te betalen vergoeding van f 2000 met f 200 wordt verhoogd, wat B. en W. niet onbillijk voorkomt. De overige pos ten tot een totaal bedrag van f 1020 zul len voor rekening der gemeente komen, maar het kan f 977 worden, daar gemeen tewerken de meubelen nog heeft, doch deze alleen moeten worden opgeknapt. Het derde voorstel is dat ter verkoop van het brandspuithuisje aan den Pen- ninghoeksingel voor f 400 aan J. Groe- nenberg. Verhuring. B. en W. stellen voor aan mej. J. M. Will de woning Bogard- straat D 42 te verhuren, daar zij toch reeds als schoonmaakster is aangesteld. Personeel gemeentewerken. B. en W, stellen voor, den hoer J, C. K. van Kamer definitief te benoemen tot boekhouder der bedrijven, en J. C. Vader vast aan te stellen. Voor d'en boekhouder stellen zij voor een salaris van f 2100 tot f 2600 en voor den kantoorbediende f 1200 tot f 1700. Overneming grond'. Gesteund door de "beide raadscommissies, stollen B. en W. voor van F. Ilollebrands 40 kub. M. grond over te nemen tor verbetering van de omgeving en dit te bestemmen voor openbare straat. Ligger Wegen en Voetpaden, Ter voorloopige vaststelling bieden B. en W. een nieuwen ligger van wegen en voetpaden, waartegen tijdens de ter visie ligging geen enkel bezwaar is ingebracht. Verkoop grond. Ten slotte stellen B. en W. voor aan P. Dorleijn ongeveer 400 vierk. M. grond te verkoopen, lig gende in het Park van Nieuwenhove, ten einde daarop een woning te kunnen zetten. Een meisje door haar v a- derontvoerd. Een zekere P. ver voegde zich Dinsdagmorgen bij den on derwijzer van de o. 1. school te Heeren veenAengwirden en vroeg zijn doch tertje te spreken. Het dochtertje ver scheen; de vader zette haar, terwijl het kind hevig begon te huilen, voor zich op de fiets en ging er van door. Een ander meisje, dat het heele geval had zien afspelen, snelde naar de moe der van het kind, die zich naar het schoolgebouw spoedde, maar te laat. De vader was in de richting Meppel ver dwenen. Hij leefde sinds langen tijd in onmin met zijn vrouw en leefde dan ook niet meer samen met haar. De man trok naar Enschede, terwijl de vrouw te Heerenveen voor zich en de beide kinderen --- een meisje van 1.0 en een jongen van 16 jaar den kost verdiende. Voor eenige weken kwam de man over on wilde hol dochtertje mee hebben, wat de moeder echter belette. Manlief was over dezo weigering zoo gebelgd, dat hij moer dan goed was aan Bacchus offerde en daarop in de woning van zijn eclitge- noote etn paar ruiten insloeg. Thans vveer speelde dpze geschiedenis zich af. De moeder is later met een broer en een kostganger per auto den man achterna gegaan. In Meppol hóórde men, dat er een man met eon méisje was aangekomen, die reeds een rijwiel had bevracht naar En schedé en die kelf met den trein van half zes in die richting zou vertrekken. Men stelde de marechaussee te Meppel met het geval in kennis en toen de man met zijn dochtertje kwam aanwandelen, werd hij aangehouden. Wat de bedoeling van de ontvoering was, gelooft men, dat de man zijn vrouw op deze manier heeft willen bewegen ook naar Enschedé te komen, waartoe hij al een paar malen pogingen in het werk had gesteld. Maar de vrouw wil daarvan niet weten, daar de man niet in staat is den kost voor zijn gezin te verdienen. Brandweerconcurren- t i e. Harderwijk is een op het gebied van brandweer rijk gezegende plaats. Be halve de gewone, gemeentelijke brand weer heeft men er het corps militaire brandweer en bovendien nog een afzon derlijk corps vrijwillige brandweer. Begin Juli brak er brand uit in het centrum van het stadje en wel bij een fotograaf. Van alle kanten rukten de corpsen aan. In een geforceerden marsch wonnen de militairen en bezetten de hoofdkraan op het marktplein. De ge meentelijke brandweer was toen bij aan komst op de markt gedwongen af te zwen ken naar een brandkraan in een zijstraat, maar daarop snelden van den anderen kant ook reeds de vrijwilligers aan. De brandmeester der gemeente riep zijn mannen toe hem te volgen, snelde alleen vooruit en posteerde zich boven op het deksel van de begeerde brandkraan. De vrijwilligers hadden echter met hun ma teriaal een voorsprong van ongeveer 25 meter, drukten den brandmeester van de plaats af en namen de kraan in gebruik. Had aldus de gemeentelijke brandweer al den zwaren slag te verduren, in den concurrentiestrijd het onderspit te hebben gedolven, gisteren moest de brandmees ter K. Raaijen zich ook nog verantwoor den voor den Politierechter te Zwolle we gens het opzettelijk belemmeren van de blussching van den brand. Toen echter zelf de officier van de vrijwillige brand weer H. W. Gageling moest toegeven, dat de strubbeling op de blussching van den brand zelf geen invloed had gehad, sprak de rechter verdachte vrij, zander zich nu verder in het voor of tegen van dezen strijd te verdiepen. Fabrieksbrand te Tilburg. Woensdagavond is brand uitgebroken in de electrische garenspinnerij Tilburgia, aan de Houtstraat te Tilburg. De brand weer was niet zoo spoedig als gewoonlijk op het terrein van den brand aanwezig, aangezien zij door een opgebroken straat bij de fabriek een omweg moest maken. De brand bleek te woeden in het midden gedeelte op de tweede verdieping van het fabrieksgebouw. Een groote hoeveelheid afgewerkte goederen, materiaal en vele machines van de wasscherij, klopperij en haspelarij zijn verloren gegaan. De scha de is zeer aanzienlijk. Ze wordt door ver zekering gedekt. Zestig jaar voor het for nuis. Escoffier, de groot Esooffier, de beroemde Fransche kok, heeft aan een Engelscli journalist onder bovenataanden titel zijn herinneringen verteld. Onder de vele smakelijk opgedisohte aneodoten, die de kunstenaar heeft opgediend, is ook deze; Een Amorikaansch milliardair, voor ge noegen door Europa reizend, liet op een ochtend Escoffief bij zich komen om te beraadslagen over een diner van twaalf couverts, dat hij zijn vrienden wilde aan bieden. Het menu mocht slechts geheel nieuwe en natuurlijk peperdure gerechten bevatten. Na lange overpeinzingen stel de de „kok der koningen", die reeds jaren lang de onbestreden koning der koks was geweest, een lijst van twintig nieuwe creaties op, welke eik ongeveer duizend frank zou kosten. De schotels zouden in derdaad zeer ongewoon zijn. Zoo zouden de opgedischte visschen en vogels heu.sche briljanten op de plaats der oogen hebben en de champagne zou spuiten uit een fon tein, die sis middenstuk de tafel zou sie ren. Trotsch op zijn arbeid biedt Escof fier de prachtig versierde menu-kaart aan den milliardair aan. Deze is bijzonder verheugd. „Uitstekend," zegt hij, „Maar maak het diner niet klaar, geef mij al leen twaalf menu's, dat is voldoende om mijn vrienden in Amerika te laten zien wat voor feesten ik in Europa geef." Ma 1 v e r s a t i e s. In de gisteren te Nieuweschans gehouden vergadering van aandeelhouders der coöperatieve stroocar- tonfabriek De Dollard is meegedeeld, dat de malversaties van den overleden direc teur B., ten nadeele van de vennootschap, ongeveer f 90.000 bedragen. Moord te Maastricht? Door een agent van politie te Maastricht werd Donderdag in den kelder van den ver- nismolen van de steenfabriek, de z.g. „Kammermolen" zijn vriend J. J. Giel- kens met een totaal verbrijzeld hoofd in de kamraderen der machine gevonden. De vrouw van den doode, die onge rust was over het lang wegblijven van haar man, die dien morgen geen werk meer in den molen had, vroeg den agent eens naar haar man om te zien. In den kelder van den molen is deze toen tot de vreeselijke ontdekking gekomen. Waar schijnlijk is hier een ongeval buitengeslo ten en een misdaad in het spel. Bloedspo ren wijzen er op, dat het slachtoffer ge dood is en toen met het hoofd tusschen de raderen van de machine is geworpen. Wielrenner door vra c h t- auto aangereden, De 23-jarige Limburgscho wielrenner M. Vluggen uit Ulestraten reed Donderdag op den Meer- senerweg te Maastricht achter eon auto, die een snelheid had van 55 K.M. Bij de tweede voetbrug slaagde hij er in deze auto te passeeren, doch zag toen uit te genovergestelde richting plotseling een vrachtauto voor zich naderen. Door naar links te zwenken heeft liij gepoogd het rijwielpad te bereiken. Echter tevergeefs. Hij werd door het rechtervoorwiel van de vrachtauto gegrepen. In zorgwekkenden toestand werd hij overgebracht naar het ziekenhuis Calvariënberg, waar hij is overleden. Onvoorzichtigheid met lucifers. Te Hemelen is de kapi tale boerderij van mevr. Kat te Arnhem en bewoond door den veehouder Piersma totaal afgebrand. De inboedel ging geheel verloren evenals alle aanwezige hooi. On voorzichtigheid met lucifers moet de oor zaak zijn. De boerderij was verzekerd. Een aangrenzende zuivelfabriek werd reeds door het vuur aangetast, doch kon door de brandweer worden behouden. Drama te 's Hertogenbosch. Te 'sHertogenbosch heeft zich gisteravond een drama afgespeeld. In de Berebyt vervoegde zich bij zeke ren Kuys, die afkomstig is uit Vlijmen en daar pas woonde, iemand uit Eindhoven. Vermoedende 'dat de bezoeker met minder goede bedoelingen kwam maakte K. zich driftig en stak eenige malen met een broodmes in de richting van den bezoeker die zoodanig gekwetst werd, dat hij bijna onmiddellijk den geest gaf. De dader is in arrest gesteld en heeft een bekentenis afgelegd. De Maas wast. Te Roermond is de Maas gisternacht ruim een meter bo ven het stuwpeil opgeloopen. De uiter waarden zijn hier en daar reeds onderge- loopen. Vrouw verbrand. Te Drach ten is de alleenwonende 80-jarige vrouw J. v. d. Helm, bij het thuiskomen in aan raking gekomen met een petroleumtoestel. Haar kleeren vatten vlam, die slechts met groote moeite kon worden gedoofd. De vrouw werd met brandwonden overdekt naar het ziekenhuis te Leeuwarden ver voerd, alwaar zij kort na aankomst over leed. Groote boerderij afge brand. In de boerderij van den heer G. Sen. te Vierpolder is gistermiddag door onbekende oorzaak brand uitgebro ken. De motorbrandspuit uit Den Briel was spoedig ter plaatse en gaf met acht stralen water. Een groote bouwhoeve, waarin een hoeveelheid koren, erwten en boonen was opgeslagen is tot den gond toe uitgebrand. Het woonhuis kreeg zeer groote waterschade. De schade wordt ge schat op f 25.000 en is door verzekering gedekt. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding; Zonder vergunning van den rechtheb bende van het perceel visschen in Sohelde L. G. te Iersoke f0.60 b. of 1 w. t.sch.; M. D., aldaar, f O.ÖO b. of 1 d. h. Als schipper een rijkskanaal bevarende geen reglement aan boord hebben, J. v. C. te Rotterdam, f2 b. of 2 d. h. Te Iersoke fietsen over het trottoir, G. I. W. te Iersoke, f 3 b. of 3 d. h. Met een rijwiel do veiligheid van het vorkoor in gevaar brengen, A. K., Kort- gene, f2 h. of 2 d. h., J. P. G. te Seroos- korko f 10 b. of 10 d. h. Mot oen motorfiets rijden zonder voor zien to zijn van een geldig rijbewijs, W. G. F. B. te Goes, f 3 b. of 3 d. h. Met een auto rijdende geen signaal ge vende als de veiligheid van het verkeer zulks vordert, I. W. te 'Goes, f 10 b. of 10 d. h.; M. 'C. d. V. te Arnemuidon, J. v. L. te Kats, A. B. to 's-Heor Arendskerke, A. J. d. J. te Iersoke, f 3 b. of 3 d. h. Met een motorrijtuig rijden 'zonder dat dit is voorzien van minstens 2 goed wer kende remmen, M. W. te Waarde, f 10 b. of 10 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: A. K. te Heinkenszajid, J. V. te Biezelinge f 5 b. of 5 d. h. Dronkenschap, M. QD. te Creil (Frank rijk), G. G. G. te Kapelle, f10 b. of 10 d. heoht. Van 2027 Augustus 1931. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. Loeke- ineijer, 23 j. en M. G. Kolk, 21 j. L. A. van den Berg, 29 j. en M. J. de Bruijn, 31 j. A. A. de Muijnck, 27 j. en R. P. de Smit, 22 j. J. J. Scherbeijn, 29 j. en T. S. de Kruijter, 20 j. G. P. Ventevogel, 25 j. en P. J. G. Ie Clercq, 25 j. Getrouwd: L. J. Mollemans, 46 j. en R. J. G. de Waal, 41 j, F. van Hannelen, 39 j. en I. R. G. Dumez, 33 j, G. P. Ven tevogel, 25 j. en P. J. G. Ie Clercq, 25 j. Bevallen: W. S. Goesijns, geb. Schille- mans, 2 d. (tweel.). J. P. van Hoeijdonck, geb. van Eenennaam, d. M. Provoost, geb. de Kraker, d. B. J. van der Wende, geb. den Brok, z. E. Baart, geb. Filius, z. N. de Bruijne, geb. Fregeres, d. S. M. Platteeuw, geb. van der Meer, z. Overleden: P. Step, 72 j., wedr van F. A. do Haan. 1). Klaassen, 76 j., wed. van G. Malipaard. G. W. Haayen, 72 j. wed. v. B. ton Hoopen. G. J. den Brave, 47 j., man van G. J. Schram. G. van der Wen de, z. 3 d. (Vliss. Grt.) SOUBURG. Getrouwd: Lourens de Rijke |m. 25 j. en Puulina van de Putte., jd. 23 j.; Adrinnn Pouwor, 63 j., wodr. v. Pieter- nolla Johanna de Priester en Adrinna Heijnsdijk, 52 jaar jd. Geboren: Catharina Magriotha, d. v. T.ein Boone en Jaeoba Marijs; Suzannu, d. v. Hendrik Barentsen en Catharine Louwerse. KRUININGEN. Van 20—27 Aug. Gebo ren: Jan Marinus, zoon van Hendrik Hart- hoorn en van Helena Cornelia van Stee. Overleden: Petrus Johannes Maria Sehreurs, 59 jaar, echtgen. van Cornelia Moisson. Ondertrouwd: Sijtze R einder Abraham Elzinga, 31 jaar te Terneuzen, en Elisa beth Hendrika de Blaeij, 28 jaar. GOES, 27 Aug. 1931. Exportveiling. Tomaten: A 12.80, B 14.10, G 12.20, GC 4.60, Bonken 9.20, gehavende 6.60, kriel 0.10, Dubb. Princessehoonen I 12.80-13.70 id. II 8.20, Kroetappels 1.60, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Pruimen: Washington pruimen 40, Witte pruimen 31, Belle de Louvain 15-29, Reine Victoria 13-34, Rei ne Claude 35, Abrikoospruimon 23-36, Dubb. Boere witte 40, Burbank 16-35, Roode Eierpruimen 12-16, Kirkespruimen 22, Golden Gage 25, Tonneboers 18-23. Diverse pruimen 13-20, Uitschot prui men 1-5, alles per 100 K.G. Peren: Clapps Favorite 10-21, Precose de Trevoux 7-19, Marg. Marillat 16-23, Triumph de Vienne 18-23, Soldat de La- boreur 7, Hertogin Elsa 8, Dr Cornells 8, Seigneur d'Esperen 13-24, Petite Mar- guerithe 9, Souvenir de Congres 7-15, Cons, a la Court 9, Dr Jules Guyot 9-12, Spaansehe Wijnperen 8-12, Calabasse Tirlemont 16, Jutteperen 10-28, Beurré d'Amanlis 8-29, B. de Merode 6-10, B. Hardy 13, B. d'Aremberg 9-12, Beurré Alexander Lucas 9-10, B. Wilhelmina 7, Vijgeperen 11-15, Williams Duchesse 7- 16, Bon Chretien Williams 6-16, Diamant peren 4-6, Marsepijnperen 3-5, Limbur ger Bergemotten 3-6, Amelotten 6, Goud- ballen 4, Groentjesperen 4-5, Duifjespe ren 6, Calleboutsperen 3-5, Scharlaken peren 3-6, N. H. Suikerperen 4-6, Zomer Rietperen 9, Ronde Perzikperen 0, Spek- peren 6-7, Roode Suikerijen 3, Afval- en kroetperen 0.10-4, alles per 100 K.G. Appels: Tansp. de Groncels 10-26, Sig- ne Tillish 10-18, Cox Pomona 11, Mank's Codlin 17-27, Codiin Keswick 6-14, The Queen 9-14, Lord Grosvenor 15, Oranje Reinetten 13-20, Notarisappels 13, Zo mer Court Pen du 5-8, Jacq. Lebel 7-13, Bismarck 4-7, Glasieappel 6-12, Grofzuur 4-7, Zoete Ribbeling 8-17, Afval- en Kroetappels 1-5, alles per K.G. Diversen: Blauwe druiven 42-52, Roo de bessen 9, Tomaten 1-7, alles per 100 kilo. Bloemen 2-4 per 100 bos. Meloenen 14-21, Perziken 3-6, Reine Victoriapruimen 1.60-2.30, alles per 100 stuks. BERGEN OP ZOOM, 27 Aug. 1931. Eieren: A (60-63 K.G.) f 5.39-5.52, B (56 -59 K.G.) f5.27. Prijs per K.G. f 0.849 netto.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 6