Uit de Provincie Kerknieuws. EEN NIEUWE SLAG VOOR ONS MIJNBEDRIJF. België gaat eveneens den buitenlandschen invoer beperken. Uit Bruasel werd gisteren aan „Het Volk" gemeld: Van hedenmorgen tot vanavond half negen hebben op het ministerie van ar beid drukke besprekingen plaats gehad tusschen vertegenwoordigers van de Duitsche mijnbedrijven en de Belgische regeering. Na breedvoerige besprekingen werd tenslotte een overeenkomst bereikt, waarover de diverse betrokken regeerin gen nog moeten worden geraadpleegd. De ze overeenkomst zou dienen om de crisis in het Belgische mijnbedrijf te bestrijden èn door beperking van de Belgische steen koolproductie èn door beperking van den buitenlandschen invoer, die zal worden onderworpen aan vergunningen van re- geeringswege te verstrekken, zooals dit op het oogenblik in Frankrijk gebeurt. De overeenkomst zal gelden tot einde van dit jaar. De invoer van buitenlandsche steen kool zal worden beperkt met twee mil- lioen 500.000 ton. In deze vermindering komt Duitschland voor met 1.300.000 ton,Nederland met 400 a 500.000 ton en de rest zou worden verdeeld tusschen Frankrijk, Engeland en Polen. Mgr. Dr. Nolens. In de afgoloopen week is de toestand van mgr. dr Nolens langzaam achteruit gegaan en de bezorgdheid toegenomen. Zoowel de Paus als de Koningin heb ben van hun belangstelling doen blijken. Verminderde spoorwegontvangsten. De ontvangsten der Nederlandsche Spoorwegen over Juli hebben naar schat ting bedragen f 15.412.600. In dezelfde maand van het vorige jaar bedroegen de ontvangsten f 16.797.282.15, wat dus een belangrijke achteruitgang beteekent. De totale ontvangst Januari tot en met Juli (de laatste maand geschat) bedraagt f 94.903.994.91. Die over het overeenkomstige tijdvak 1930 (definitief) bedraagt f 101.537.328.94 of ruim 6,5 millioen meer. De toestand in de aardewerk-industrie. De toestand in de aardewerkindustrie wordt steeds critieker. Op de fabriek te Limmel zijn weer 66 arbeiders ontslagen, zoodat deze afdeeling van „De Sphinx" niet eens meer op halve kracht werkt. De rationalisatie wordt met kracht voortgezet, zoodat vele arbeiders later bij opleving der industrie verwachten niet meer geplaatst te zullen worden. Nederlandsche Chr. Landarbeidersbond. Het ledental dezer organisatie is vanaf 1 Januari 1931 tot 1 Juli toegenomen met 5729 leden. Alleen het tweede kwar taal gaf een vooruitgang met 4643 leden. Op 1 Januari was het aantal leden 9903 1 April 10989 en 1 Juli 15632. Het aan tal afdeelingen klom tot 432. In elke provincie is flinke groei te constateeren, zooals de ledencijfers doen zien. 1 Jan. 1 Juli Groningen 2200 3618 Friesland 1988 2861 Drenthe 1166 1417 Overijssel 1099 1423 Gelderland 345 602 Utrecht 235 253 Noord-Holland 471 806 Zuid-Holland 1595 2183 Noord-Brabant 247 468 Zeeland 557 2001 Zeeland geeft wel de sterkste groei te zien. Uit alles valt te zien dat de arbei ders ten plattenlande zich voelen aange trokken tot dezen bond, die als leden aanneemt land-, tuin-, bloemist-, zuivel- en veenarbeiders. HET REGENEREEREN VAN BEDORVEN GRAAN. Een zeer belangrijke vinding. Men schrijft uit Duitschland aan het Vaderland: Sedert weken staat het koren op de vel den in schoven in den regen. De boeren klagen met recht steen en been over de schade, die daardoor aan het graan wordt berokkend. Met spanning wordt op twee of drie droge dagen gewacht, om dan het natuurlijk nog niet volkomen gedroogde koren in de schuren te brengen. Ligt het vochtige koren maar eerst in de meer of minder goed ingerichte schuren, dan is het gevaar groot, dat bij minder goede ventilatie het graan „muf" wordt, waar door het minder geschikt wordt voor ver maling tot meel, omdat uit meel, gemalen uit muf graan, geen goed brood meer ge- baken kan worden. Het graan kan zelfs vrijwel geheel waardeloos worden, omdat het bij een groote mate van mufheid ook niet meer geschikt is voor de voeding van het vee. Jaarlijks gaan op deze wijze enor me kapitalen voor den landbouw verloren. Graan heeft een normaal watergehalte van 14 pet. Bij een geringe stijging van dit percentage tot 16 pet., door vochtige lucht of nat oogstweer, ontstaat reeds het gevaar, dat het graan muf wordt. Zeer bevorderd word dit proces, dat veroor zaakt wordt door een schimmelsoort, als het graan warm wordt, dus als het niet regelmatig wordt omgewerkt, waardoor gemakkelijk broeiing ontstaat. Dat graan ook door waterschade muf kan worden, is algemeen bekend. Jaarlijks worden ook op deze wijs.® groote hoeveel heden voor de menscheljjke consumptie bedorven. Tot nu to® heeft men .geprobeerd der gelijk muf geworden graan door was- schen, drogen, ventilatie m regelmatig omwerken weer te verbeteren. Deze me thode kan echter niet grondig helpen, omdat slechts het omhulsel van de graan korrels kan worden behandeld en de in de korrels zittende schimmel niet kan worden verwijderd, zoodat na korten tijd het graan weer muf ruikt. Een Zwitsersch-Duitsche combinatie heeft nu een nieuwe methode, welke in de voornaamste landen van de wereld intus- schen is gepatenteerd, in exploitatie geno men. Het nieuwe procédé berust op de bestraling met ultraviolette stralen uit 9 quarzlampen, waardoor de zich in de graankorrels bevindende schimmels en bacteriën worden gedood. Het graan wordt eerst machinaal gewasschen en ge droogd. Dan wordt het op een licht heen en weer schuddende en schuin liggende zeef in de zoogenaamde „Entmuffung-ma- chine" gebracht en wel in een zoo dunne laag, dat korrel naast korrel ligt en dus geen korrels op elkaar komen. Van boven en van beneden zenden dan heele series quarzlampen hunne ultraviolette stralen op het zich langzaam voorwaarts bewe gende en wentelende graan, waardoor de bacteriën, die de muffe reuk veroorzaken, grondig worden gedood. Men heeft reeds eenige van dergelijke machines gebauwd en de resultaten welke men hier in Duitschland tot nu toe heeft bereikt, moe ten, naar mij door allereerste vakmen- schen wordt bericht, eenvoudig verbluf fend zijn. De kosten van het geheele pro cédé zijn gering, en bedragen ten hoogste 50 cent per 100 K.G. Het ligt voor de hand, dat dit niet duur is, als men er rekening mede houdt, dat door deze nieu we methode vrijwel waardeloos gewor den graan weer tot volwaardig graan geregenereerd wordt. Voor den Nederlandschen landbouwer en graanhandel kan deze vinding, als zij werkelijk duurzame verbetering brengt, van groote beteekenis zijn. Middelburg. Precies te 7 uur reeds gis terenavond de extratram de Loskade op, waarmede de kleine 600 kinderen huis waarts keerden, 'die de laatste tocht van de Middelburgsche vacantieschool mede maakten, welke tocht in alle opzichten aan het doel beantwoordde. Voorafgegaan door de signaalafdeeling van Achilles en begeleid en gade geslagen door velen, niet tegenstaande het juist begon te regenen, ging het langs Stationsstraat, Londensche kade, Nieuwstraat, Korte Delft, St. Pie terstraat, Balans en Burg naar de Markt. Hier nam de heer J. W. Spinnay het woord om namens het Comité hartelijk dank te brengen aan allen, die bij de lei ding al de zeven keer behulpzaam waren en aan Achilles voor de begeleiding op dezen laatsten avond. Ten slotte zette hij een „Lang leve de Middelburgsche vacan tieschool" in, wat een luide bijval oogstte. Daarmede behoorde het tweede jaar van deze zoo nuttige instelling tot het verle den. Een instelling in het belang van alle kinderen van welke school ook. 'Het geldt bier niet een instelling alleen voor de financieel minder draagkrachtigen, doch voor alle kinderen, die er aan deel willen nemen. Naar men ons meldt, zal prof. G. Wisse, die jaarlijks een tijdrede in Mid delburg komt houden, dit jaar D.V. op Donderdag 10 September zulks doen in de groote zaal van het Schuttershof. Onderwerp enz. zal nader worden be kend gemaakt per advertentie. Vlissingen. Naar de „Middelb. Crt." verneemt, hebben de drie rechtsche raads fracties besloten, bij de a.s. wethouders verkiezing samen te werken tot het benoe men van drie rechtsche wethouders, n.l. een Anti-Revolutionair, een Chr. Histo rische en een R.-Katholiek. Thans heb ben in het college zitting twee A.-R. en een Vrijheidsbonder. De Raad is nu 10 rechtsch en 9 links. De „Vlis.. Crt." meldt nog: Een lid van een dezer fracties zal bij een der stemmingen zijn stem uitbrengen op een candidaat niet behoorende tot de rech terzijde. Goes. De staking 'bij de firma A. S. J. Dekker. De directie der school- meubelfabriek „De Schelde" alhier deelt ons mede, dat het beridht inzake de sta king, voor zoover betreft de mededeelin- gen, haar door de directie gedaan, aller minst van haar afkomstig zijn en hier dus een vergissing in het spel moet zijn.1) Ofschoon het niet onze bedoeling is, deze actie in de dagbladen te bestrijden, achten wij het, na de onjuiste publicatie gewenscht ons standpunt te dezer zake bekend te maken. Wij zullen dan verder over deze zaak zwijgen. Het aantal stakers bedraagt (jongens inbegrepen) in totaal 38 personen (met in begrip van 11 halfwas en jongens), alle behoorende tot de werkkrachten, welke geleverd zijn door de Arbeidsbeurs te Middelburg. O.i. is deze staking terug te brengen tot een principieel verschil tus- sdhen de vakbonden en de Arbeidsbeurs te Middelburg, dat via onze firma wordt uitgestreden. De vakbonden eischen n.m. het te Mid delburg geldende ioon, dat beduidend hoo- ger is dan het Goescbe loon. Inderdaad wordt door enkele school- meubelfabrieken het koogere loon betaald, doch dat zijn plaatsen in Gelderland b.v., onder den rook der groote steden, waar ook het loon in de bouwvakken veel en veel hooger is dan in 'Goes. Verschillende stakers deelden mede het werk te 'Goes noodgedwongen te hebben 1) Wij willen ter verduidelijking mede- deelen. dat wij gisteren telefonisch van de firma A. S. J. Dekker (no. 45) 'bedoelde mededeelingen hebben gekregen. Red. aanvaard, daar dit 'hun door de Arbeids beurs was aangewezen. Dat zulke werk krachten spoedig tot staking bereid zijn, laat zich begrijpen. Bovendien moesten zij eerst zelf de reiskosten betalen, doch vorige week besloot de gemeente Middel burg deze voor haar rekening te nemen. De stakers zijn dus vrijwel alleen per sonen, welke nog geen 3 maanden in on zen dienst zijn. Bovendien hebben verschillende stakers ons verklaard „noodgedwongen" mede te moeten doen, omdat hen anders bezwa ren in den weg gelegd werden. Nog heden morgen ontvingen wij zulk een schriftelijk bewijs van een der stakers. Dat herhaaldelijk moeilijkheden met tariefwerk zijn voorgekomen, is een on waarheid. Wij hebben dan ook besloten zonder uitzondering de stakers ontslag aan te zeggen, waarmede van onze zijde het con flict als beëindigd wordt beschouwd. Met onze belangrijkste cliënten is een alles zins bevredigende regeling getroffen, om de leveringen, hetzij in weinig vertraagd tempo, hetzij uit een buitenlandsche fa briek waarin wij betrokken zijn, te doen leveren. Waar wij goeden grond meenen te heb ben, dat het vaste personeel van onze fa briek er niets voor gevoelt zich in een avontuur te storten, dat tot vergaande consequenties zou voeren, hopen wij de fabricatie op denzelfden voet voort te zet ten, zonder de stakende Middelburgers, zooals wij dat tot voor 3 maanden deden. Tragisch. Gisteren (Maandag) morgen begaf zich een gezelschap jonge lui uit Goes op reis, om een fietstochtje door Schouwen te maken. Daarbij was ook de ongeveer 23-jarige St. uit de Lan ge Kerkstraat. Gistermiddag te ongeveer drie uur ont ving de familie een telegram, waarin me degedeeld werd, dat St. bij het zwemmen aan het strand in de omgeving van Re- nesse was verdronken. Gisteravond was het lijk nog niet ge vonden. De wethoudersverkie zing. Naar wij vernemen, zijn de ver schillende Raadsfracties nog niet tot over eenstemming gekomen inzake de wethou dersverkiezing. De Vrijheidsbond stelt zich op het standpunt, dat hij recht heeft op een wethouderszetel. Daarvan zijn ech ter alle andere fracties, ook de S. D. A. P. geenszins overtuigd. De R.K. fractie heeft aan de beide andere rechtsche fracties laten weten, dat zij dan alleen wil mede werken aan de herkiezing der aftre dende wethouders, als deze hun houding t. o. v. het werkloosheidsvraagstuk wen- schen te herzien. Indien dit niet ge schiedt, zullen de R.K. leden op hun eigen candidaat stemmen. Morgenavond verga deren weer de rechtsche fracties. Kloetinge. Vrijdagavond a.s. hoopt de harmonie Euphonia uit Goes bij gunstig weer een concert te geven in de muziek tent op het Marktveld. 's-Heer Arendskerke. Maandagmiddag vergaderde de Raad. Afwezig de heeren Lindenbergh en De Jager. Een voorstel van B. en W. om gunstig te beschikken op een verzoek van 'het ge meentebestuur van Goes om toekenning eener bijdrage voor de litterair-economi- sehe afdeeling van de Rijks Hoogere Bur gerschool te Goes, werd met 7 tegen 2 stemmen verworpen. Voor het voorstél van B. en W. stemden de heeren Nijsse en Van Gorsel. Een verzoek van den caféhouder G. Re- mijn om de verordening op de heffing van personeele belasting dezer gemeente te wijzigen, opdat aan hem vrijstelling of vermindering van belasting op zijn bil jart worde verleend, wordt m.a.s. afge wezen. Verder wordt goedkeuring verleend aan de begroeting van uitgaven voor den ge- echappelijken keuringsdienst van vee en vleesch in den Keuringskring Heinkens- zand, dienst 1932. Volgens deze begroo ting bedraagt het aandeel dezer gemeente in de kosten van genoemden keurings dienst f 1776.50. Vervolgens wordt de rekening dezer ge meente voor het dienstjaar 1930 aange boden, voor wat den gewonen 'dienst be treft in ontvang op f 94602.84 en in uit gaaf op f 84329.65 Y>alzoo met een goed slot van f10273.18^4 en voor wat den Ka- pitaa'ldienst aangaat in ontvang op f 42326.22/4 en in uitgaaf op f37558.22, mitsdien met 'n batig slot van f 4768.0014. Besloten wordt deze rekening te stellen in handen van eene commissie van onder zoek. Daarna worden aangeboden de rekenin gen van het Burgerlijk Armbestuur van 's-Heer Arendskerke en van het Groot Armbestuur van 's-Heer Hendrikskinde- ren, beiden voor het dienstjaar 1930, eerstgenoemde in ontvang op f 53326.22 en in uitgaaf op f53322.2014, goed slot f 4.01 Vi en laatstgenoemde in ontvang op f8131.83 en in uitgaaf op f4411.6414, goed slot f3720.1814. Alsnu wordt aan de orde gesteld een voorstel van B. en W. tot uitbreiding van brandkranen te Nieuwdorp en te 's-Heer Hendrikskinderen. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten aan den Kasteel- weg tot de Bij'z. Lagere school te Nieuw dorp 4 en in den Noordweg in den West- Kraayertpolder (z.g.n. Schippersweg) 6 brandkranen aan te leggen, terwijl op den 's-Heer Hendrikskinderendijk van den Oranjeboom richting Goes alsnog een brandkraan zal worden aangebracht. Verder wordt op voorstel van B. en W. besloten in de kom van het onderdeel der gemeente Nieuwdorp ,11 electrische lantaarns te plaatsen, waarvan 5 zullen t worden ingericht voor nachtverlichting, terwijl buiten de kom 21 lichtpunten zul len worden aangebracht. Ten slotte worden enkele voorwaarden vastgesteld, waarop arbeiders op arbeids contract naar het Burgerlijk recht in dienst genomen kunnen worden. Bij de rondvraag vraagt de heer van de Weele of het waar is, dat het aan brengen van lichtinstallaties in de open bare gebouwen te Nieuwdorp is opgedra gen aan een installateur buiten de ge meente woonachtig. De voorzitter geeft hierop een bevestigend antwoord en zegt dat het wenschelijk werd geacht, de uit voering dezer installaties ditmaal op te dragen aan iemand buiten de gemeente. Gekomen aan het einde der vergadering spreekt de voorzitter een hartelijk woord van afscheid tot de niet meer in den Raad terugkeerende heeren Sandee en Schipper, en dankt hen in 'hartelijke bewoordingen voor alles wat zij tijdens hun raadslid maatschap voor de gemeente hebben ge daan en voor de aangename samenwer king. 't Spijt spreker het afscheidswoord niet mondeling te kunnen richten tot den heer J. J. de Jager, 'die wegens ongesteld heid afwezig is en die sedert 13 Mei 1905 onafgebroken raadslid en wethouder is geweest, om hem te bedanken voor de wijze waarop hij steeds de belangen van de gemeente heeft behartigd en voor de prettige samenwerking onderling. Hier na sluiting. 's-Gravenpolder. Gisteren vergaderde de gemeenteraad voltallig. Onder de in gekomen stukken was een schrijven van B. en W. uit Goes om een bijdrage voor de literaire afdeeling der H. B. S. Omdat uit bet overgelegd staatje blijkt, dat de 4e en 5e klasse steeds afneemt, wordt hierop afwijzend beschikt. Daarop brengt dhr Joziasse namens de commissie van onderzoek rapport uit over de gemeenterekening. Zij adviseert tot goedkeuring, waarop de Raad met alge- meene stemmen de rekening voorloopig vaststelt in ontvangst f 32460,15 Viin uit gaaf f 29.722,6814, batig saldo f2737,47. Dhr Verhulst brengt verslag uit na mens de commissie belast met het onder zoek der rekening Burg. Armbestuur. Al les was in orde bevonden. Waarop zij wordt goedgekeurd met ontvangsten van f 12.309.4-7, uitgaven f 9233.35, 'batig saldo f 3076,12. De begroeting van het B. A. met ontvangst en uitgaaf fc 8653,64 met een post onvoorzien groot f 2526,85. Daarop wordt op voorstel van B. en W. met ingang van heden den lantaarn aansteker eervol ontslag verleend. Daar na wordt het ambtenarenreglement vast gesteld. Alleen bij art. 3, hetwelk bepaalt, dat de Raad met den bond zal onderhan delen, stelt dhr Verhulst voor, dit arti kel te schrappen. Hij wil met de belang hebbenden onderhandelen, doch met geen bond. Weth. Schouten en dhr Joziasse zeg gen: het helpt toch niet; het komt er toch in. Dhr Verhulst zegt: ik zal nooit tegen mijn overtuiging stemmen, dan moet een ander het maar doen. Doch dit voorstel wordt niet onder steund en komt niet in behandeling. Daar op wordt het ambtenarenreglement en evenzoo het contract met het arbeidsper- soneel goedgekeurd. Bij de rondvraag verzoekt dhr Jozi asse den voorzitter met Goesche kennis geen dansmuziek te laten geven. Afgezien van de principiëele kwestie vindt hij de crisis te erg om het geld te laten ver brassen. De voorzitter zegt reeds gelegen heid gegeven te hebben. Daar het thans de laatste Raadszitting is in deze periode, dankt de voorzitter dhr Lokers voor alles wat hij al den tijd van zijn Raadslidmaatschap in het be lang der gemeente heeft gedaan. Waar op dhr Lokerse dankt voor de gesproken woorden. Yerseke. Gisteren is door een Wierin- ger schipper een lading groote consump tiemosselen van de Zuiderzee aangevoerd en op grond van de Wilhelminapolder (in de Zandkree'k) gelost. De qualiteit is uit muntend, de beste mosselen der Zeeuw- sche strooimen overtreffend, niet alleen in visch maar ook in grootte. Gelij'k men weet is verboden Zuiderzeesche mosselen uit te zaaien of te verwateren op pereee- leD van den Staat en mosselen te visschen op de Zuiderzee. Maar aangezien de voor noemde schipper eigenaar is van conces- siegronden op de Zuiderzee, kan hij aan voeren zooveel hij wil. Postduiven. Wedvlucht van Harwich 22 Aug. 1931: 1. P. Minnaard 2.30; 2. E. Everse 3.05; 3. D. van Boven 3.15; 4. W. van Hover 3.20. Afstand 200.60 K.m., los 12 uur. Souburg. A.s. Vrijdag vergadert de ge meenteraad. Punten van behandeling zijn: Wijziging ambtenarenreglement; Re geling rechtstoestand werklieden; Rege ling georganiseerd overleg; Vorming van één Keuringsdienst op Walcheren. Voorgesteld wordt voor de werklieden een afzonderlijke regeling in' te voeren, geheel overeenkomstig het ambtenaren reglement gewijzigd met de bepalingen zooals deze den leden reeds werden toe gezonden. Nog zij medegedeeld, dat ten opzichte van het werkliedenreglement de organisatie der werklieden is gehoord. Volgens de ambtenarenwet moet voor de ambtenaren en de werklieden het ge organiseerd overleg geregeld worden. Voorgesteld wordt, dit onderwerp voor beide groepen in één verordening te rege len. Daar de veldwachters door den Com missaris der Koningin worden aange steld, moet de Raad volgens de ambte narenwet niet bevoegd geacht worden, noch den rechtstoestand, noch het geor ganiseerd overleg te regelen voor deze ambtenaren, welke verplichting rust op den Commissaris der Koningin. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten wordt voorgesteld, met de vorming van één keuringskring op Wal cheren accoord te gaan. Niet alleen wordt dan de invoerkeuring van de ééne kring in de andere voorkomen, met de daaraan verbonden keurloonen, doch een dergelijke centralisatie zal zeer zeker lei den tot verlaging der kosten aan den dienst verbonden. Zaterdag hield de Vereen, van Oud leerlingen van den Land- en Tuinbouw- wïntercursus een excursie naar verschil lende proeftuinen in Zeeland. Allereerst werden bezocht verschillen de variëteitsproeven, van de Ned. Elite- suikerbietenzaad-Mij. te Hillegom. Deze proeven zullen zeker in het belang van den landbouw zijn, waar ook op dit gebied nog zooveel onderzoekingen noo- dig zijn, om door veredeling het beste te verkrijgen. Ook werd het Rijksproefveld te N. en St. Joosland bezocht, dat door zijn goeden aanleg toont onder deskundige leiding, een wegwijzer te zullen worden bij de vele problemen op het gebied der bemesting. Nadat nog enkele andere proefvelden in oogenschouw waren genomen, is weer ge bleken van hoeveel belang een dergelijk bezoek moet worden geacht. Het was dan ook een leerzame excursie. Colijnsplaai. Gisterenmiddag vergader de de Raad der gemeente voltallig. De wijziging der gemeentebegrooting 1931 en wijziging gemeentebegrooting '30 g.e.b. werd met algemeene stemmen aan genomen. Van het laatste werd de maand Januarie 1931, toen dit bedrijf is opge heven, gevoegd bij het dienstjaar 1930. Vastgesteld werd de pensioensgrondslag van den gemeenteveldwachter, welke loopt over het jaar 1924 op f 1890. Het verzoek van den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente om subsidie voor de Chr. Bewaarschool, werd in handen gesteld van B. en W. om nader advies. Een verzoek van den Kerkeraad der Geref. Gemeente voor aanleg van een elec- trischen kabel naar het nieuwe kerkge bouw werd met algemeene stemmen in gewilligd. Het verzoek van gebroeders Hanson, om vergoeding voor schoolgaande kin deren, wonende 4 K.M. van de school, werd aangehouden, daar de meeningen over den afstand verdeeld waren. Wat betreft het ambtenarenreglement, werd op voorstel van den heer de Pree met 5 tegen 2 st. aangenomen, om tijdelijke ambtenaren na drie-jarigen dienst niet als vast aan te merken. Verder werd het met 6 tegen 1 stem aangenomen. De gemeente-rekening g.e.b. 1930 en gemeenterekening '30 werd goedgekeurd. Het verzoek van Th. de Looff e.a. om belasting te heffen van leurders, vliegen de winkels, enz., waarover in een vorige vergadering de stemmen staakten, werd thans met 5 tegen 2 stemmen afgewezen. Tenslotte werden de heeren Potappel en De Regt, die thans de laatste zitting mee maakten, door den voorzitter toegespro ken. Dhr Potappel is 30 jaar lid van den raad geweest, waarvan 4 jaar wethou der. Wederkeerig zegden beide heeren den burgemeester dank. Hierna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dussen, A. Sonneveld, hulppr. te Voorburg. Te Benschop, B. Batelaan te Barneveld. Te Hoogmade, J. v. Kuiken te Exmorra. Te Schoondijke, E. A. A. Snijdelaar te Westerbork. Te 's Gre- velduin-Capelle, W. Deur te Schoonho ven. Geref. Kerken. Tweetal te Twijzel, H. J. ten Brink, cand. te Amsterdam en A. v. Dijk, cand. te Rotterdam. Te Zuidwolde (Gr.), H. J. ten Brink, cand. te Amsterdam en G. J. Hoy- tema cand. te Franeker. Beroepen te Gerkesklooster-Stroobos, J. S. Post te Axel. Te Neede, D. J. Ccu- mou, cand. te Middelburg. Te Zuidwolde (Gr.), G. J. Hoytema, cand. te Franeker. Te Dedemsvaart S. Wesbonk te Hoorn. Te Twijzel, H. J. ten Brink, cand. te Am sterdam. Te Beetgum, F. Guillaume, te Oosterend (Fr.).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2