PUROL rijk geneeskracht Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Financieële Berichten. B. en W. niet andere voorstellen, dan de door Ged. Staten gedane vraag in ontsen- nenden zin te beantwoorden. Een keuringsdienst voor Walcheren. Ged. Staten wenschen 't oordeel van den Raad te vernemen om trent het vormen van één kring voor het keuren van vee en vleesch op Walcheren, inplaats van de drie thans bestaande kringen Middelburg, Vlissingen en Ooat- kapelle. De wenschelijkheid daartoe werd eeni- gen tijd geleden bij een conferentie met het Provinciaal bestuur naar voren ge bracht door een commissie uit de platte landsgemeente op Walcheren. Naar het oordeel van den Inspecteur van den vete- rinairen dienst en den rijkszuivelconsu- lent zijn aan de vorming van één keurings kring economische voordeelen verbonden. Ook bij de uitvoering van den dienst in de drie kringen, welke administratief en fi- nanciëel geheel gescheiden zijn, ontmoet men bezwaren welke bij combinatie van de kringen zijn op te heffen. Zeker kan volgens den inspecteur één keurmeester gemist worden en een aanzienlijke be sparing op de kosten van verplaatsing en van vervanging bij ziekte of verlof. Men zou uniformiteit in de keurloonen krijgen en mogelijkheid tot verlagen. Bij de vorming van één keuringskring ligt het in de bedoeling Middelburg als cen trum-gemeente aan te wijzen, dat dan ook ingevolge de wet met de leiding wordt belast. In beginsel kunnen B. en W. zich met de voorgestelde combinatie alleen dan vereenigen, indien aan Vlissingen enkele waarborgen worden gegeven mede in ver band met de exploitatie van het open baar slachthuis. Het vormen van één keuringskring voor Walcheren, met opheffing van den kring Vlissingen, zal nimmer mogen leiden tot het verslappen van de rich- tige uitvoering van de Vleeschkeurings- wot, terwijl de invoer van ondeugdelijk vleesch te Vlissingen wordt voorkomen. De gemeente behoudt het recht om een vergoeding te heffen voor het door de keurmeesters te verrichten onderzoek van in Vlissingen in te voeren vleesch en vleeschwaren ten bate van den keurings dienst. Wat het vleesch uit de kringge meenten op Walcheren betreft is elk be zwaar daarvan te ondervangen door het slachten van vee uit Walcheren te con- centreeren in de slachthuizen te Mid delburg en te Vlissingen. Waar Middelburg zal worden aange wezen als centrum-gemeente zal bij de gemeenschappelijke regeling moeten vorden bedongen, dat aan Vlissingen be hoorlijke medezeggingschap wordt ver leend ten aanzien van de regeling en de uitoefening van den dienst, de uniforme heffing van de keurloonen, de vast stelling van de begrooting en rekening, alsmede ten aanzien van de benoeming, het ontslag en bezoldiging. Werkloozen steun. Naar aanlei ding van het verzoek van den Vlissing- schen Bestuurdersbond, den R.-K. Volks bond en de Syndicalistische Vakcentrale inzake instellen eener commissie, be staande o.a uit vertegenwoordigers der vakcentrales, om in samenwerking met de 4 bestaande gemeentelijke instellin gen den in de crisis ontstanen achter stand in de gezinnen der werkloozen aan te vullen, opdat zij voor de ergste inzinking zullen worden behoed, merken B. en W. op, dit niet noodig te vinden, gezien de inwerkingtreding met 1 Juli j.l. van de Gemeentelijke instelling voor maatschappelijk hulpbetoon, die volko men bevoegd en bekwaam is om datgene te verrichten wat in het verzoekschrift wordt genoemd. De begrooting voor genoemde instel ling van Maatschappelijk Hulpbetoon wijst voor het tweede halfjaar 1931 aan f 33.500, wat f 11.250 hooger is, dan de helft van het bedrag geraamd voor het Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stellen daarom voor uit den post onvoorzien nog f 11.250 toe te kennen. Het getal werkloozen werkzaam bij de werkverschaffing neemt steeds toe en ter wijl de eerste weken met f 1500 voor loon kon worden volstaan, is dit nu reeds on geveer f 3000 en op 1 Augustus was dan ook reeds ongeveer f 23.000 uitgegeven, en de post van f 18.000 dus reeds met f 5.000 overschreden. De post onvoorzien zal door het vorige voorstel slinken tot ruim f 4.000, en waar overigens op den gewonen dienst geen gelden beschikbaar zijn, zien B. en W. zich genoodzaakt, voor te stellen, in principe te besluiten tot het aangaan eener crisisleening en wel tot een bedrag van f 54.950. Belegging kasgel d.e n. Naar aanleiding van de circulaire inzake de re gelingen voor het uitzetten van kasgelden, zoodat daarvoor onderpanden worden ge geven in den vorm van op de Amsterdam- sche beurs genoteerde fondsen met 10 pet. overwaarde, wijzen B. en W. er op, dat onder bijna dezelfde voorwaarden de gelden steeds bij de firma P. J. Siegers Zoon worden gedeponeerd, en dat zij niets dan lof hebben voor de wijze daarop deze kassier de gemeente bedient. Controle. De nieuwe gemeentewet schrijft voor, dat de cijfers der rekening van de gemeentebedrijven jaarlijks door een buiten den dienst staanden boek houdkundige, door den raad aan te wij zen, deugdelijk moeten worden verklaard. Burg. en Woth. stellen voor als zoodanig deskundige aan te wijzen den chef van de afdeeling Financiën der gemeente secretarie, daar dit niet onder zal doen voor ito controle van hot Centraal bureau der Ver. ven Nederl. Gemeenten, d.a,t nog f 300 zou kosten, Gemeenteversla g. Ofschoon nu in de wet mogelijk is gemaakt slechts eenmaai om de vyf jaar een gemeente verslag uit te geven, stellen Burg. en Weth. voor dit toch ieder jaar te doen geschieden, wat zij voor een plaats als Vlissingen gewenscht achten, daar 't ver slag, dat reeds 'bijna 70 jaar in druk ver schijnt er onder zou lijden en zij vernemen, dat een Kon. besluit wordt overwogen, waarbij alle gemeenten boven 15000 inwo ners toch weer jaarlijks een verslag zul len moeten uitbrengen. Rattenverdelging. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de annonce in dit nummer, waarin een nieuw, krachtig werkend en toch naar verzekerd wordt voor mensch en huis dier onschadelijk rattenverdelgingsmiddel wordt aanbevolen. De afneming van tarwe van landbouwers in Zee land. Op vragen van dhr Kersten: Is het den minister bekend, dat met name in Zeeland graanhandelaren weige ren door hen gekochte tarwe te aanvaar den, tot groot ongerief der landbouwers, die geld behoeven? Kan de minister mededeelen, of deze weigering grond vindt in de onzekerheid, of de regeering deze geschatte en verkoch te tarwe inderdaad afnemen zal? Is de minister bereid, ten spoedigste maatregelen te treffen, om alle landbou wers in gelijke rechten te doen deelen? heeft de minister van binnenlandsche za ken en landbouw geantwoord: 1. Aangezien de afneming van de tarwe minder snel geschiedde dan men in Zee land had verwacht en als gevolg hiervan de door de gewestelijke tarwe-organisatie voor Zeeland erkende handelaren niet in staat warp, alle voorradige tarwe in hun pakhuizen op te slaan en/of te financie ren, heeft de gewestelijke organisatie met de betrokken graanhandelaren een rege ling getroffen, waardoor zal worden be reikt, dat alle tarwe, welke voor levering aan haar in aanmerking komt, circa 20 Augustus a.s. in de pakhuizen zal zijn op geslagen. 2. Verwezen zij naar het antwoord op de eerste vraag. Overigens zij de aandacht er op gevestigd, dat de regeering geen be moeiingen heeft met de afneming van tar we; de regeling hiervan is aan de belang hebbenden zelf overgelaten. 3. In verband met het bovenstaande ver liest deze vraag haar beteekenis. Benoemd zijn: tot voorzitter van het bestuur der wa- terkeering van den Calamiteuzen Leen- d'ert-Abraham polder, E. C. Priester te Kats, uiterlijk tot het einde van het zit tingsjaar waarin hij 70 jaar zal zijn gewor den; tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Mosselpolder, D. M. Machiel- sen te Hoek; tot gezworene van het waterschap Stavenisse, C. M. A. Steendijk te Sta- venisse tot gezworene van den Westkerkerpol- d'er, A. v. Striem te Wolphaartsdijk; tot lid van het bestuur der waterkee- ring v,an den Calamiteuzen Zimmerman- polder, J. van Damme te Rilland-B ath; tot gezworene van het waterschap Oud'- Wolphaartsdijk, A. Koert te Wolphaarts dijk. Goes. Bij het afbreken der oude gevan genis is een gewelf naar beneden gekomen waarbij de werkman H. uit Roosendaal mede naar omlaag stortte. Met vier ge broken ribben werd de man opgenomen en per auto naar zijn woning te Roosendaal overgebracht. In ons bericht omtrent de winkelwe ken is een fout ingeslopen. Op Dinsdag 10 Sept. zal Hosanna een concert ge ven op de Groote Markt, gevolgd door een rondgang door de stad en een Rus sische taptoe voor het Stadhuis. Op Vrijdag 11 Sept. zal de zangver- eeniging O. B. K. zingen. Motorwedstrijden uitgesteld. Aangezien de vele regens der laatste dagen het terrein ongeschikt hebben ge maakt, zijn de motorwedstrijden der Mo torclub „Zeeland", die vanmiddag te Goes zouden worden gehouden, tot nader te bepalen datum uitgesteld. Wolfaartsdijk. Donderdagavond gaf de Muziekvereeniging „Advendo", direc teur dhr W. Haartsen, haar eerste uit voering op het schoolplein te Oostkerke. Uitgevoerd werden een 10-tal muzieknum mers, die zeker alle goed zijn ten gehoore gebracht. Dit corpsje is ontstaan uit de Knapenvereeniging der Ned. Herv. Kerk; werd eerst een fluitclub en is thans een muziekvereeniging met 20 leden. Het door zettingsvermogen van deze jongelui ver dient zeker waardeering en zoowel finan- ciëelen als moreelen steun van de inge zetenen. Dan zal het zich onder haar nog jeugdigen, doch bekwamen en ijverigen directeur ontwikkelen tot een flink gezel schap, waaraan zeker in deze gemeente de behoefte al meermalen is gevoeld. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren. Een verordening tot afwijking van de bepalingen der Winkelsluitingswet wordt vastgesteld. In het Ambtenarenreglement wordt een kleine wijziging aangebracht De gemeentebegrooting voor 1932 wordt voorloopig vastgesteld, den gewonen dienst betreffende op f31577.30 in ont vang en uitgaaf, den kapitaaldienst op f34.11 in ontvang en geen uitgaaf, alzoo met een goed slot van f34.11. De verordening op de heffing van op centen op de fondsbelasting wordt met een gelijk aantal opcenten als in 1931 vastgesteld voor het dienstjaar 1932/33. De verordening op de heffing van opcen ten op de personeele belasting wordt voor het dienstjaar 1932 gewijzigd, wegens verhooging met 10 opcenten. De Voorzitter spreekt een woord van dank tot de scheidende leden van den Dries en Mol, welke leden wederkeerig een dankwoord tot den Burgemeester, Raadsleden en Secretaris richten. Krabbendijke. Deze gemeente is de laatste jaren diep in de schuld komen te steken, wat een zware belastingdruk ver oorzaakt. In meer dan 1000 Neder land- sche gemeenten is de belastingdruk lager, slechts in 73 is deze hooger, volgens de laatste gegevens. En dan mag men niet vergeten, dat onder deze 73 nog vele arme en noodlijdende gemeenten schuilen. Hoewel Krabbendijke vrijwel de zwaarst belaste gemeente in Zeeland is geworden, nam de Raad in zijn laatste vergadering verschillende voorstellen aan, waardoor de schuld weer met ongeveer f 20.000 om hoog gaat. Aan een boom zóó vol ge laden lerseke. De verzending van mosselen naar België en Noord-Frankrijk is reeds aardig aan den gang. Naar Brussel, Ant werpen, Gent, Mechelen en Aalst, bene vens eenige andere kleine plaatsen, wor den per week ongeveer 9 a 10.000 tonnen Zeeuwsche mosselen verzonden. Naar Noord-Frankrijk gaat de verzen ding speciaal per trein en vrachtauto uit Philippine en lerseke, maar dit komt toch niet in aanmerking bij de aflevering in de booten. De verzending naar Parijs is nog niet begonnen, maar zal nog wel een 14 dagen aanloopen. De kwaliteit ver schilt geweldig veel. Speciaal de Ooster- Schelde levert dit jaar zeer goede kwa liteiten. Bruinisse, dat anders ieder jaar de kroon spant, kan dat dit seizoen niet, maar is tot heden met zijn kwaliteit ach ter. De prijs varieert franco wal Antwer pen en Brussel van 25 tot 75 francs of van f 1.75 tot f 5.25. Gewone goede kwa liteit Zeeuwsche mosselen zijn onder den wal verkrijgbaar van f 2.25 tot f 2.50. Afwijkende kwaliteit tot differente prij zen. Naar deskundigen schatten, zal de hoeveelheid leverbare Zeeuwsche mosse len (ongelukken en natuurrampen uitge sloten) dit jaar wel meevallen. Vermeldden we verleden week de prijzen der oesters van het Centraal Oes terbureau alhier, nu kunnen we melden, dat in verband daarmede verschillende oesterkweekers zijn bijeengekomen en de prijzen iets lager hebben gesteld. Een de zer dagen zullen ze worden bekend ge maakt; in de groote soorten scheelt het aanmerkelijk. De kleinere zijn gelijk of bijna gelijk gebleven. Grijpskerke. Door den heer Joh. Cevaal alhier zijn aan de Ned. Herv. Kerk voor de verlichting van het kerkgebouw twee electrische koperen kronen ten geschenke aangeboden. Bruinisse. Gisternamiddag ontlastte zich boven d'eze gemeente een onweersbui, gepaard! gaande met een sterken wind. Zekere J. H. van Krimpen a. d. Lek, d'ie een vacantiereis op een mosselboot maakte, kreeg dloor de slingering van het schip een pot heete thee over z'n bee- nen. Tengevolge daarvan moest hij zich bij aankomst te Bruinisse direct onder geneeskundige behandeling stellen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Beekbergen, G. G. H. Bos te Roodeschool. Te Hollandscheveld Zuid- Oost, H. H. Schipper te Willemsoord. Te Workum (toez.), A. Steenbeek te Sur- huizum. Bedankt voor 's Graveland, G. de Vries te Heerde. Ghr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Aalsmeer, W. Heer- ma, cand. te Dokkum. Bedankt voor Sassenheim, Vlissingen, Soestdijk, Amsterdam-West en Den Haag- West, W. Heerma, cand. te Dokkum. Geref. Kerken (H. V.) Tweetal te Amsterdam-Centrum, J. J. Buskes te Oosterend en P. v. d. Vloed te Arnhem. Beroepingswerk. Niettegen staande ds W. Rijnsburger, Ned. Herv. pred. te Polsbroek en Vlist, bedankte voor de toezegging van het beroep naar Veenendaal, heeft deze kerkeraad in zijn Woensdagavond gehouden vergadering toch een beroeping op hem uitgebracht. Zondag 23 Aug. Ned. Herv. Kerk. Goes, v.m. ds Enklaar, av. ds Steinz. Wilhelminadorp, vm, dhr de Haan, n.m. ds Homburg. Kruiningen, vm. ds Baarslag, nm. ds Hartjes. Biezelinge, vm. ds Hoogenraad, nm. dhr Overgaauw. Waarde, nm. ds Hoogenraad. Ritthem, vm. dhr Overgaauw, nm. dr van Oyen. Toelating Rijkskweekschool voor Onderwijzers(essen). Tot de Rijkskweekschool voor Onder- wijzers(essen) te Middelburg zijn toege laten de volgende leerlingen le klasse: J. 'G. Brugman, Vlissingen; A. J. Dekker, Souburg; P. Dellebeke, Nieuwla.nd, F. van Dixhoorn, Souburg; J. W. den Hollander, Middelburg; J. Lu- wema, Vlissingen; E. A. Tb. de Meijer, Middelburg; R. 0. Mulder, Middelburg; C. Oudesluijs, St. Maartensdijk; P. C. D. Sandee, Yerseke; A. L. Theri, Veere; S. W. Harthoorn, 's-Heer Arendskerke; G. Kraak, Middelburg; D. L. Matthijs, Kort- gene; A. Schaar, D. Scheffer, J. Sips allen Vlissingen. 2e klasse: W. A. Ardewijn, Vlissingen; G. A. Leijder Havenstroom, Middelburg; J. L. Heerebout, J. Kruidenier, J. W. G. Leeflang, allen te Vlissingen; A. F. van der Pluijm te Middelburg; J. G. Smits, G. A. J. Spijkers, A. G. Verdoorn, allen Vlissingen; A. G. Buijn, Koudekerke; E. Dekker, Vlissingen; M. E. Seijmour, Mid delburg; G. H. Smit, Vlissingen; G. S. Sturm, Vlissingen; T. G. Swart, Goes. 3e klasse: D. Blaas, Vlissingen; J. de Geus, Vlissingen; G. J. M. Heeren, Mid delburg; J. P. Hoogesteger, Goes; J. W. Pieters, Vlissingen; P. de Wolf, Souburg; E. A. P. Fagginger Auer, Middelburg; S. J. van Baal, Wemeldinge; A. N. A. Bakker, Vlissingen; J. H. Bakker, Mid delburg; A. G. Meeuse, Wilhelminadorp; M. A. van Oorschot, Vlissingen. De heer M. van Weele, hoofd' der O. L. School te Waarde heeft om het bereiken van den 65-jarigen leeftijd tegen 8 Nov. a.s. eervol ontslag aangevraagd'. Een paartje van 172 jaar. Rouaan is de stad der oude klokken, der oude kerken, der oude herinneringen en de stad der oude trouwlustigen Dezer dagen zijn er twee oudjes in het huwelijksbootje gestapt, n.l. een zekere mijnheer Batard, oud 85 jaar, en een we duwe, Adeline Gode, die in het zieken huis van Rouaan werkzaam is en reeds 87 lentes achter den rug heeft. De getuigen, welke het paar zich uit gekozen had, pasten er uitstekend bij: de ééne was de heer Terrier, de 85-jarige nestor der kellners te Rouaan, en de an dere, de heer Foure, die met zijn 80 jaar de jongste van het gezelschap was. Een heete z om er in.... Spanje. Er valt goud uit den hemel, zeggen de Spanjaarden, wanneer een fris- sche regen de door de zon uitgedroogde aarde drenkt. Dit jaar dorsten menschen en bodem meer dan ooit naar dezen verfrisschenden drank. De zomer is dit jaar in Spanje on draaglijk heet. De gloed der zon verzengt tuinen en velden. Uit sommige streken komen berichten binnen, dat de druiven aan de wijnstokken verschroeien. Heele gebieden niet alleen in bet zuiden .zijn zonder drinkwater. De autoriteiten rusten colonnes uit, om bet water in tank wagens naar de door den zonnebrand ge teisterde gebieden te vervoeren. De ellende onder bet armste gedeelte der bevolking wordt met den dag grooter. Naar uit Lorca in de provincie Murcia gemeld wordt, kwamen daar eenige dagen geleden 2000 hongerende landarbeiders in geheel uitgeputten toestand aan. Zij had den onder leiding van hun landheeren een tocht van veertig kilometer te voet ge maakt. Zij wilden geen aalmoezen, maar werk. De inwoners van Lorca trokken zich daarop het lot der ongelukkigen aan, en de burgemeester vertrouwde hun den reeds voorgenomen aanleg van nieuwe we gen toe. Een millioen aan voor schotten gevraagd. We vernemen, dat ongeveer voor 1 millioen aan rente- looze voorschotten aan de regeering is aangevraagd door tuinders in den Lan- gendijk, die groote schade hebben geleden door de aardappelziekte. Drie huizen te Meppel af gebrand. Een hevige brand heeft gis teren te Meppel drie woonhuizen in de ascb gelegd. Omstreeks half vier brak het vuur uit in het woonhuis van den slager Westenhrink. De brand werd ontdekt door mej. W. die bij haar broer logeerde. In nachtgewaad snelde zij naar bet politie bureau, vanwaar uit de brandweer werd gewaarschuwd. Door het niet afgaan van een gedeelte der alarmschellen 'kwamen niet alle brandweerlieden op het terrein des onheils. Eenige 'buren hadden inmid dels met een kleine spuit water gegeven, doch spoedig sloeg de brand over naar de boerderij van den heer R. Ten Wolde, waar in de hoofdschuur ongeveer 40 voet hooi geborgen was. Het vuur greep onbe grijpelijk snel om zich heen, zoodat het geheele perceel spoedig in lichte laaie stond. Kort daarna werden ook de rijwiel- reparatieinrichting van den heer Appel- melk en de bijkeuken van het huis van den heer Looyenga aangetast. De slagerij en het woonhuis van Westenbrink, de rij- wielreparatie-inrichting alsmede de boer derij van den heer Ten Wolde zijn totaal uitgebrand, terwijl het woonhuis gedeel telijk uitbrandde. Enkele andere perceelen liepen groote waterschade op. Alles is ver zekerd. 'Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. In d!e raadszitting dood gebleven. Tijdens de gecombineerde raadsvergadering, die gistermiddag te Leid'schendam gehouden werd, is het Chr.-Hist. raadslid der gemeente Storrip- wijk en Veur, de heer A. L. J. Schraal, plotseling doodgebleven. De burgemeester van Stompwijfc en Veur hief de vergadering onmiddellijk na dit tragisch sterfgeval op. Conflict in de bouw vakken te Amsterdam. Het is gisteren vrijwel den geheelen dag en in verschillende buurten van Amsterdam ru moerig geweest. De uitgesloten federatie leden trekken voortdurend in grootere en kleinere groepen door de stad om bij de verschillende bouwwerken te demonstree- ren. Gisterenmiddag omstreeks twee uur schoolden ongeveer tweehonderd vijftig man samen, bij het nieuwe gebouw van het dagblad „Het Volk". Vandaar trok ken zij de stad in. Op de Lindengracht moest de politie weer ingrijpen om een botsing met de katholieke steenzetters te voorkomen. Al spoedig daarna verzamelden zich weer vele honderden arbeiders in de Jan Evertsenstraat, waar nog een klein aantal arbeiders bezig was op een werk. Ditmaal bereikte de federatie haar doel, want om streeks vier uur verlieten de laatste veer tien arbeiders het werk. Hiermede is dus het laatste groote bouwwerk stilgelegd. Er wordt nog alleen gewerkt op enkele kleine bouwwerken, die niet van beteekenis zijn, doch ook daar zal men trachten, de zaak „plat" te krijgen. Ruim zeshonderd men schen staan nu tengevolge van de actie der laatste week op straat. Een koning van inbraak verdacht. Ex-koning Amanoela van Afganistan, die tegenwoordig een villa te Montreux bewoont, keerde dezer dagen 's avonds laat van een uitstapje naar huis terug. Toen hij voor zijn voordeur stond, bemerkte hij, dat hij zijn sleutel vergeten had. De koning, die, sinds hij koning-af is een gewoon heer werd, kwam op de ge dachte van een gewoon man, en liep om zijn huis, schoof een zijraam open en klom naar binnen. De on-koninklijke klimpartij werd ech ter waargenomen door buren, die, in braak speurend, ijlings de politie opbel den. De politie, die op het oogenblik Ama- noela's huis nog al scherp in het oog houdt, omdat bekend is, dat hij kort ge leden voor een belangrijk bedrag aan ju- weelen verkocht heeft, snelde toe en trad het huis binnen, waar zij den inbreker dacht te arresteeren. In de vestibule ont moetten de agenten Amanoela, die ver baasd was over hun onverwacht bezoek. Het kostte hem heel wat moeite om zijn on-koninklijke daad uit te leggen en de politie te doen gelooven, dat hij Amanoela en niet een gewoon inbreker was. Toen verdween de politie maar weer, na haar excuses gemaakt te hebben. Kantongerecht te Middelburg. Zitting van 19 Aug. 1931. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: Met een rijwiel buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: G. H. te Serooskerke f 1 of 1 d. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: P. J. G. te Vlissingen f 3 of 3 d. Geen signaal geven wanneer de veilig heid van het verkeer zulks vordert: J. A. de V. te Eindhoven f 10 of 10 d. Fietsen zonder licht: H. A. T. te Grijps kerke f 5 of 5 d.; A. S. J. Sz. te Nieuw en St Joosland f 3 of 3 d. J. V. te Mid delburg f 5 of 5 d. Een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwiel: G. W. te St Laurens f 15 of 15 d. Als bestuurder van een rijwiel daar mede rijden over een weg op zoodanige wijze, dat de veiligheid van het verkeer wordt in gevaar gebracht: J. v. S. te Middelburg: Vrijspraak. Dronkenschap op den openbaren weg hij herhaling: J. de K. te Middelburg: 3 d.; J. de K. te Middelburg 3 d. In de gemeente Vlissingen als bestuur der van een trekdier op een weg geen ge volg geven aan een in het belang van de vrijheid van het verkeer gegeven bevel: W. P. K. te Vlissingen f 15 of 15 d. De coöp. melkfabriek te Fijnaart. Te Fijnaart is Donderdagavond weder om een algemeene vergadering gehouden van de leden der coöperatieve fabriek van melkproducten Fijnaart G.A. De vergadering werd gelei'd door den voorzitter, den heer R. den Engelsen, die meedeelde, dat het bestuur had besloten en bloc ai te treden en bereid was in af wachting van de benoeming van een nieuw bestuur de loopende zaken af te handelen. Na een uitvoerig betoog zette vervol gens Mr Besouw, als raadsman der le den, den huidigen stand van zaken uiteen. De Incassobank heeft een bedrag van f 180.000 te vorderen en de Boerenleen bank een bedrag van f 69.000. Bij de eerste onderhandelingen eischten de hei de instellingen tezamen een totaal bedrag van f 160.000 terug, welk bedrag na na der overleg tot f 100.000 voorloopig werd teruggebracht. Toch adviseerde spr., het volle bedrag bijeen te brengen, teneinde de resteerende f 60.000 aan te wenden als bedrijfskapitaal voor het opnieuw in be drijf stellen van de stopgezette fabriek. Voor de bijeen te brengen gelden zal 3 en 4 pet. aan rente worden betaald.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2