Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Telegrammen. Briefwisseling. Burgerlijke Stand Marktberichten. zich heeft uit inzake Seijs in- larenregle- h.st. goed- het woord ■ehoudens deze zit- Len ouden :gename sn samen- inte. Per- !un en me- |g ambt als jaar als |cs niet in lijnen mijn ïr de Buck imeente in aan dhr jft mogen llen advies rerken. litter heeft gerichte |h aansluit, idering en volgt. istus her- Idag, waar- renbesteller len had hij Iden dienst peuw accu- bleek wel aster ij en te I den direc- psoonlijk te iet dit zil- lien gewild jas voorbij- gemeend, iet kleine waardee- In. |r dagen in /an eenige eikenhou- en. Boven- fee nog een lalsmede 'n üddellij'ke ijl hem, van daar- bt dit jubi- Lndagavond en jubilaris Jtter van dit foorden ge- het 12-ja- R. alhier dat ver- Joodzakelijik breuk werd! ig. Ingeko- 52 uit Mid- |a, uit Vlis- fcrhoud geb. P. H. Ver- Vlissingen. lanse, van laester met telburg; C. lar Middel- 201 naar de Ge- bzitter zegt ien ouden fee van een Minister der werk- dragen in raar alleen lezinnen en 1 moet f 2.25 remie ziek en arbeider |in accoord naburige de regels, Minister, ndig wordt lanvaarden. ze regeling I antwoordt: Ikorten tijd |t men ver- de Knecht is. Hierop noeilijk om bver zullen De Minister n voor de n, die noo- rk. kindertoe- t de voorz. minder op, iorz. erkent ;n worden onder ge worden. Bij f2.25 per in accoord angevraagd kele wegen erk begroo- unnen dan ,e moeilijk dat werk >k zijn met ■keerd zul- oit hebben enkel van c, die niet len zijn er -rb iijcrcsoeavMKu »CMteewug De eerste oesters zijn Zaterdag j.l. wederom verzonden. Daarmede is het seizoen geopend. Burgemeester Gunning (X) bracht juist een bezoek aan de haven en oesterputten van Ierseke. Dhr Moens meent ook, dat het moei lijk is om collectief te werken. Verschil lende stukken aan te besteden gaat ook moeilijk, daar de Minister accoordwerk wil. Wie zorgt voor toezicht? De Gemeentewerkman Van de Vijver, zegt de voorz., heeft reeds zooveel werk. Hij kan er niet altijd bij zijn. Dan zul len wij iemand anders moeten hebben. Dhr De Kroo gelooft, dat de Minister den spijker op den kop slaat. Wanneer er enkelèn zijn, die goed voorgaan, dan moeten de anderen vanzelf mee. De voorz. meent ook, d!at de kwaadwil ligen door de goedwilligen geprikkeld moeten worden tot arbeidsprestatie. Dhr De Rijke vraagt: wanneer wij er niet mede accoord gaan, vervalt dan de toezegging? De voorz. antwoordt, dat de Minister van d'e regeling door hem vastgesteld' niet afwijkt. Hier is het loon op f2.25 vastgesteld1 en voor Vlissingen en Middelburg op f2.50. Dhr Moens meent, dat wiji een stukje autonomie verliezen. Ja, zegt de voorz., doph dat is het wel waard1, al was het maar voor 10 pet. vergoeding. Het zal ons duur te staan komen. Dhr Lorier wenscht zijn spijt uit te spreken dat. er geen voorlichting is ge weest en wij onvoorbereid ter vergadering zijn gekomen om over zul'k een ernstige zaak een beslissing te nemen. Ook spijt het spreker, dat er zullen zijn, die onder minder goede omstandigheden zullen moeten werken. Zij die nu f 16 a f 17 ontvangen, komen nu op f 13. Toch meent Spr. dat wij het zullen moeten aanvaarden in het belang der gemeente. De voorz. heeft het niet noodig geacht orn enkel dat simpele briefje ter inzage te leggen, waar wij toch niets aankun nen veranderen. Met alg. stemmen wordt overeenkom stig het advies van B. en W. het voor stel van den Minister aangenomen. Alsnu vraagt de voorz. den Raad, waar B. en W. moeilijkheden hebben om geschikte objecten voor werkverschaffing te vinden, deze hen zoo mogelijk te wil len aanwijzen. Dhr de Rijke vraagt: zou de rioleering van de Vlissingsche weg veel kosten? De voorzitter zegt: Wij hebben er aan gedacht. Wij zouden vooral grondwerk willen doèn uitvoeren. De bijlevering van materialen is duur en daar wordt niets in vergoed. Wij hebben reeds beproefd om de bocht in den weg Middelburg Westkapelle met de werkloozen te kun nen wegnemen, doch dat zal nog niet gaan tengevolge van practische moeilijk heden. Vermoedelijk zal er een werk ko men buiten de gemeente, waar ook onze werkloozen te werk zullen kunnen wor den gesteld. Dhr de Kroo beveelt rioleering aan in de omgeving van het postkantoor. Bij de werkloozen is ook een timmerman-met selaar. De voorzitter zegt: Het kost heel wat aan materiaal. Mevr. Beneker zou aan de Nieuwe Vhss. weg het trottoir en de afwatering willen doortrekken bij de woningen van Blaas en Verstelle. Dit zal mede onder zocht worden. Dhr Jasperse vraagt: Is het de bedoe ling om de aarden wegen met de aanwe zige specie te verbeteren? Men is dan nu achterop. In het voorjaar is dit een zeer geschikt werk, thans is het ongewenscht. Dhr de Kroo zegt: Men moet met sin tels en steenslag wegverbetering zoeken. Ook dhr Lorier zegt, dat de bezwaren van dhr Jasperse door velen worden ge deeld. Ook dhr de Rijke beveelt verbetering aan van het wegeling van den Keiweg naar den Zandput. In de volgende Raads vergadering zal men gaarne nadere wen- schen enz. van den Raad vernemen. Dhr de Kroo vraagt, wat men ver wachten mag van den steun door den Minister toegezegd. De voorzitter zegt: Dat is niet precies te zeggen, doch het zal ongeveer 30 pet. zijn van het te be talen loon aan de werkloozen. De voorzitter deelt nog mede, dat de teekeningen van de te vernieuwen Vlis- singschen weg ter inzage liggen. De secretaris stelt zich disponibel om op een avond de raadsleden 'de noodige voorlichting te geven. Mevr. Beneker, die voor het laatst als Raadslid aanwezig is, dankt burgemees ter, secretaris en Raadsleden voor de aan gename samenwerking. Axel. Gistermorgen heeft op den Hul- sterweg een botsing tusschen twee auto's plaats gehad. Een auto, bestuurd door Dr L. uit Vlissingen reed op den hoofd weg, toen bij een kruising de koopman W. M. uit Hulst dien weg ook opreed. Er ontstond een botsing, waardoor Dr L. het stuur kwijt raakte, tegen 'n boom reed en zoo in de sloot terecht kwam. De auto was ernstig beschadigd, doch Dr L. had al leen enkele schrammen aan de hand op- geloopen en kon met M., die er met den schrik was afgekomen, de reis voortzet ten. (M. G.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Tilburg, dr J. G. Wissing te Tiel. Bedankt voor Terwinselen, P. Visser te Warnsveld. Geref. Kerken. Beroepen te BellingwoldeNieuwe- schans H. J. ten Brink, cand. te Amster dam; te Vrijhoeve's-GrevelduinCa- pelle H. van Heyst te Waardhuizen. Bedankt voor Nieuw-Lekkerland, E. I. F. Nawijn, te Geesteren-Gelselaar. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Giessendam W. G. La- main te Leiden. Tweetal te Vlaardingen, M. Heikoop te Utrecht en M. Hofman te Krabbendijke. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Den Helder, J. Tamminga, cand. te Franeker. Onbetrouwbare statistiek. Wij lezen in „De Nederlander": Telken jare levert de kerkvisitatie ge gevens omtrent het aantal leden, lidma ten, overgangen enz. in de Nederlandsche Hervormde Kerk. De cijfers worden saamgebracht in een rapport aan de synode; ze worden daar na in de courantenverslagen gepubli ceerd. Wij zeggen niet, dat deze cijfers ge heel waardeloos zijn. Immers, nu zij jaar in jaar uit op de zelfde wijs worden verzameld, kan men een overzicht samenstellen over vele ja ren, dat een zekere curve levert die wel iets leeren kan. Nu echter de gegevens in niet-hervorm- de bladen zijn overgenomen om ook el ders een indruk te wekken aangaande den toestand der Hervormde Kerk, schijnt het ons noodig er op te wijzen, dat deze cijfers als jaarcijfers en abso lute cijfers volstrekt waardeloos zijn en onbetrouwbaar. Noch omtrent het zielental noch om trent overgangen zijn de visitatie-cijfers volledig. Omtrent de overgangen kan dit ook niet steeds; omtrent het zielental kan het wèl, maar gebeurt het niet. Het is zaak zich 'dit te herinneren. Geslaagd voor de hoofdakte te Rot terdam dhr P. Kaan te Terneuzen. Geslaagd voor akte Landbouw L.O, de heer L. Verbeem te Kwadendamme. Bij het gisteren te Gent, door de Vlaamsche jury voor muziek afgenomen examen, slaagde o.a. P. G. de Graaf Czn te Middelburg, leerling van dhr Joh. H. Caro, voor Middelbaar met voldoening; J. J. den Toonder, Middelburg, voor Lager met voldoening; mej. C. T. M. de Wilde, Middelburg voor lager met voldoening; burg, voor voorbereidend met groo- te onderscheiding, allen voor piano; en G. Goetheer, Wolfaartsdijk, voor Lager met voldoening voor harmonium. Behalve de Graaf zijn al de geslaag den leerlingen van den heer W. L. Hart- hoorn te 's-Heer Arendskerke. Ongeluk ophetZüri- chermeer. Zeven dooden. Zondagavond heeft een ernstig bootonge luk plaats gehad op het Bcneden-Ziiricher meer. Een motorboot waarop zich Ij. per sonen bevonden, werd op ongeveer 150 meter van den oever bij Kuessnacht door een storm met orkaankracht overvallen. Binnen enkele seconden verdween de mo torboot in de golven. Zeven personen ver dronken, terwijl vier personen door het personeel van de boot konden worden ge red. Drie lijken zijn geborgen. De eigenaar van de motorboot had aan vankelijk geweigerd meer dan tien men- schen over te zetten. Op lang aandringen stemde de man er ten slotte in toe, on danks het op handen zijnde onweer, het meer over te steken. Ontvluchte gevangene aan gehouden. De 39-jarige glazemvas'- scher J. A. de M., die indertijd in de gevangenis te Scheveningen een lepel had ingeslikt en daarvoor in het Gameer#»- Ziekenhuis was opgenomen, uit welke inrichting hij Wist te ontvluchten, is thans door de politie in een café aan den Zuid-West Buitensingel te 's Graven- hage aangehouden. Brand i n h e 11 e g e r k a m p bij Oldebroek. Zondagavond werd de assistentie van de brandweer corpsen te Oldebroek, Zwolle en Zwoller- kerspel ingeroepen voor een brand in de legerplaats Oldebroek. De brand, die vermoedelijk was ont staan door het vlam vatten van een pe troleumstel van een der bevelvoerende of ficieren, liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien. Het houten gebouw, waarin de brand was ontstaan, was spoedig een prooi der vlammen, en daar men ter plaatse over weinig water te beschikken had, dacht men niet anders, of de verblijf plaatsen der militairen zouden eveneens aangetast worden. Door het krachtig in grijpen der aanwezige manschappen kon de brand echter tot de eene woning wor den beperkt. Verduistering van f20.000. Op verzoek van de recherche te Nijmegen zijn gisteren door de politie te Rotterdam aangehouden, toen zij per vliegtuig van Antwerpen kwamen, zekere L., diens vrouw en zoon, onder verdenking f 20.000 verduisterd te hebben, ten nadeele van 'n Duitschen kennis, die dit geld gedepo neerd had op een bank te Nijmegen. L. had dit geld geind op een volmacht van den Duitschen eigenaar en heeft het geld te eigen bate benut. Bij fouilleering op het politiebureau te Nijmegen werd in het vest van den zoon van L. nog f 18.000 gevonden. Het drietal blijft in arrest en wordt aan de justitie te Arnhem uitgeleverd. - Een bezoek onder het bed. Toen de bewoners van een huis in de Klinkerstraat te Amsterdam Ze terdag avond thuis kwamen en zich ter ruste wilden begeven, ontdekten zij tot hun schrik, dat zij bezoek hadden gekregen van een onbekende, die zich onder het bed had verscholen. De vreemdeling bleek in tusschen evenzeer geschrokken te zijn als de bewonders zelf, want hij deed geen poging tot ontvluchting en wachtte rus tig af totdat de politie hem kwam halen en hem voorloopig in verzekerde bewa ring stelde. De man had nog geen kans gezien om iets te ontvreemden. Storm op de Zuiderzee. Gister middag zijn bij stormweer ten Zuiden van Enkhuizen nabij de Broekerhaven twee Rijnaken gezonken, nameliijk de „Niwana", die getrokken werd door de sleepboot „Antonie" en de „Orpheus", ge trokken door de sleepboot „Pieter". Beide sleepschepen zijn geladen met basalt en waren onderweg naar den Oever en Har- lingen. Alle opvarenden, in totaal negen per sonen, konden nog bijtijds door de sleep- booten worden gered en zijn te Enkhui zen aan den wal gebracht. Het ongeluk is geschied, doordat de luiken door de geregeld overkomende hooge zeeën zijn bezweken, waarna de schepen volliepen. Mijnbouwschade. De buurt schap Chèvremont gem. Kerkrade, heeft de laatste jaren veel te lijden van de mijnverzakkingen. Verschillende huizen moesten worden gesloopt en de R.-K. kerk moest grondig worden gerestaureerd. Op het oogenblik zijn het vooral de woningen in de Pieterstraat, die de lasten van den mijnbouw voor de bewonders wel droe vig demonstreeren. Haast huis aan huis is gescheurd van onder tot boven. En wat voor scheuren I Aan elkaar gebouwde woningen worden van elkander verwij derd. De huizen verzakken. De groote glasruiten der winkels vallen in grui zelementen en de openingen worden van wege de exploiteerende mijn Laura met planken dichtgespijkerd. Met zware pa len en balken moeten woningen worden onderschraagd om ze voor invallen te behoeden. Huizen moesten reeds ontruimd worden. Dg trottoirs zakken in elkaar en de waterleidingbuizen springen om een haverklap, de gasbuizen raken defect. Het gas dringt door de scheuren, soms hon derden meters verwijderd van de breuk. Zelfmoord in een kerk. Tot groote ontsteltenis van de kerkgangers, die zich Vrijdagnamiddag in de St Nico- laaskerk te Brussel bevonden, heeft zich een elegant gekleed heer midden in de kerk met een revolverschot doodgescho ten. Op het lijk werd geen enkel identiteits bewijs gevonden, doch het duurde niet lang, of de politie had uitgemaakt, dat de zelfmoordenaar een zekere Edmond van Gaeneghem moest zijn, die door de Fransche rechtbank werd opgespoord, omdat hij te Marc-en-Beloeil, nabij Brus sel, zijn vrouw had doodgeschoten en zijn schoonmoeder met een doodelijk schot had getroffen. Schip verbrand. Gisternacht te half drie hoorde de schipper A. H. Kes- sels van het schip „Majo", uit Den Bosch geladen met ongebluschte kalk, liggende onder sluis 13, gemeente Someren, een knal, waarop hij opstond en een blauwe vlam bemerkte. Hij veronderstelde het ergste en bracht vrouw en kinderen met de hoogst noodige kleeren en meubelen aan wal met een roeiboot. Gistermorgen was het dek geheel ver brand en thans verkeert het schip in zin kenden toestand. Het schip is verzekerd op beurspolis. De oorzaak is waarschijn lijk het indringen van regenwater in de kalk. Doodelijke hondenbeet. Te Eindhoven-Gestel werd Zaterdag het 10- jarig zoontje van G., aan de Hoogstraat door een hond zoodanig gebeten, dat hij gisteren in het R. K. ziekenhuis aan de gevolgen is overleden. Het onweer. Tijdens het hevige onweder, dat Zondagmiddag boven het Gooi gewoed heeft, zijn op den Hilversum- schen Meent vier pinken, die dicht bij elkaar stonden, door eenzelfden bliksem straal gedood. Tijdens het onweder, dat Zondag boven Reeuwijk woedde, werd een koe in de weide door den bliksem ge troffen en op slag gedood. Hartjesdag-geneugten. In de Kinkerbuurt te Amsterdam is het gis teren, op den traditioneelen Hartjesdag, weer roerig geweest. Het begon met de gebruikelijke kanon- nade van vuurwerk, waarbij hooren en zien verging. Hoewel de dubbele posten van surveilleerende agenten de grootste lankmoedigheid betoonden, was het bij eiken knal, die de buurt deed dreunen, een zenuwachtig gehol van de menigte van de eene straat naar de andere, of er bloedige gevechten werden geleverd. Toen het den herriemakers niet gelukte, op deze wijze de politie haar tactiek van kalm optreden te laten varen, begonnen zij de agenten met voetzoekers en zelfs met steenen te gooien. Er is toen per politieauto een groot aantal agenten ter versterking gestuurd en nu begon de politie, telkens op andere punten, de straat schoon te vegen. De agenten maakten daarbij gebruik van sa bel en gummistok en hebben menigen ge- voeligen klap uitgedeeld. Later hebben dezelfde tafereelen zich in West her haald. Het was reeds over 12, toen de rust begon terug te keeren. Ook in het Muiderkwartier en in de buurt van de Jan Steenstraat heeft de politie eenige keeren een charche moeten uitvoeren. Bij de Dapperstraat is een agent door een stuk vuurwerk in het oog getroffen. Het bleek in het Wilhelminagasthuis, waarheen hij vervoerd is, noodig, hem ter verpleging op te nemen. Ernstige autobotsing. Vier gewonden. Gisteravond omstreeks zes uur, is een luxe auto op den Otterloschen weg onder Ede in een bocht met volle vaart tegen een vrachtauto gebotst. De vrachtauto werd zwaar beschadigd, ter wijl de luxe-auto geheel in elkaar werd gedrukt. De vier inzittende jongelui van de luxe auto werden allen gewond. Omtrent de toedracht van dit ongeluk vernemen wij nog het volgende: Een groepje jongelui, twee jongens van 15 jaar en twee meisjes van 17 jaar, wa ren op een fietstochtje een kennis met zijn auto tegen gekomen. Deze, zekere G. uit Groningen, had zijn wagen daarop even aan het jeugdige gezelschap afge staan om een ritje in de omgeving te maken. De 15-jarige A. F. uit Apeldoorn, die, zooals vanzelf spreekt, geen rij-bewijs bezat, ging vervolgens achter het stuur zitten om met de drie anderen in den om trek te gaan toeren. Eenigen tijd ging al les goed, totdat het ventje in den bocht van den Otterloschen weg het beheer over de stuurinrichting verloor en tegen een tegemoetkomende vrachtauto opbotste met bovengenoemd gevolg. De gewonden waren allen bij kennis. Twee der jongelui, die allen in Ede lo geerden, konden na verbonden te zijn, huiswaarts keeren. De andere twee wer den door hun ouders gehaald, en konden eveneens naar hun woning terug keeren. Verhooging van het maalpercentage. Het Hbld' .kan met volstrekte zekerheid mededeelen, dat aan de commissie van advies inzake de uitvoering der Tarwewet is voorgelegd' een voorstel van de Cen trale Tarwe-Oirganisatie, dat is dus de georganiseerde landbouw zelf, om per 15 September a.s. het maalprocent te ver- hoogen van 20 tot 25. AMSTERDAM. Het 22-ste retourvlieg tuig uit Indië, de P.H.A.F.0. wordt hedenmiddag te 'drie uur op Schiphol verwacht. AMERSFOORT. Hedennacht is inge broken in de restauratie van de Ooster- sche stoomtram Mij. Voor f 200 aan siga ren, sigaretten en chocolade wordt ver mist. De nood in China. 'SHANGHAI. De Ohineesche regeering heeft een speciale commissie gevormd tot steun van de slachtoffers van de over- strooming. Een oproep is tot de geheele wereld gericht om den nood te lenigen. Aan president Hoover is verzocht een hulpactie op touw te zetten. Men wil te gen gunstige prijzen 30 miinoen ummel graan koopen van Amerika. BOEDAPEST. Op den eersten dag, waarop het bankbedrijf weer normaal werkte, is drie maal zooveel geld gedepo neerd als opgevraagd. FRIEDRIGHSHAVEN. De Zeppelin is hedenmorgen opgestegen voor een vlucht naar Engeland. Aan boord bevinden zich 22 passagiers, waaronder 5 Ehgelschen. Het luchtschip zal hedenavond op Croy don een landing maken en dan weer star ten voor een rondvlucht boven Engeland. Donderdag wordt de Zeppelin weer in Friedrichshaven terug verwacht. Overval. BERLIJN. Hedenmiddag pleegden twee gemaskerde roovers een overval op het filiaal der Rijksbank in de Innsbrücker- straat, in het Westen van Berlijn. Onder bedreiging met revolvers wisten ze een bedrag aan geld bijeen te rapen en daar mee op een motorfiets te ontkomen. Eenige bankbeambten, die in het bezit van een revolver waren, beantwoordden het vuur der bandieten. Bij deze schietpartij werd de hoofdkassier neergeschoten. Met auto's werd de motorfiets achtervolgd. Bij de pogingen om de bandieten neer te schieten werd een kind en een voorbij ganger getroffen. De crisis in Engeland. LONDEN. Hoe dichter men bij den Donderdag komt, waarop de Generale Raad van het Vakvereenigingscongres en het Nationaal Bestuur der arbeiderspartij zullen bijeenkomen, hoe meer men er van overtuigd is, dat het lot van de regeering in hoofdzaak zal afhangen van de regee- ringspartij zelf. Wanneer de vakvereeni- gingen de voorstellen van de regeering afwijzen, beteekent dat feitelijk het eind van de regeering van Mac Donald. Baldwin heeft zijn vacantie in Frank rijk onderbroken. Een A.R. inwoner van Ierseke. Ongetee- kende brieven worden direct ter prulle- mand' verwezen. Zeer tot onze spijt moest een inge zonden stuk van den heer F. J. 'Castel te Veere tot morgen wachten. Red. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 Aug., 2.30 u. Berlijn 58.8058.90. Londen 12.0413/i8—12.0415/ie. Brussel 34.5434.56. Parijs 9.71—9.73. New-York 2.4715/1B—2.481/i«. WISSEKERKE. Ondertrouwd: 15, Cornelis Jozias Schippers, 22 j. jm. en Sara Pieterenella de Kamp, 23 j. jd. Geboren: 2, Jacob Jan, z. v. Leendert Janus Wisse en Pieternella Lena van der Voorde. 3, Janna, d. v. Pieter Wisse en Anna Butler. 12, Willemina Geertruida, d. v. Eduard Jan Koets en Jannetje Su- zanna de Smit. Van 115 Aug. KOUDEKERKE. Ondertrouwd: L. Reij- nierse, 27 j. jm. en L. de Bree, 22 j. jd.; H. Lijuk, 26 j. jm. en J. Joziasse, 24 j.jd.; H. A. Ponse, 25 j. jm. en G. P. Sonius, 24 j. jd.; J. Koreman, 32 j. wednr en G. H. van Otterdijk, 31 j. jd. Gehuwd: L Schout, 23 j. jm. en E. Din- gemanse, 24 j. jd. Bevallen: M. Wielemaker, geb. Maas, z. Overleden: J. Verhage, 65 j., vrouw van P. G. van der Heijden; M. Poppe, 67 j., wednr. van J. Zachariasse en G. Janse; G. Christiaansen, 55 j., man van E. G. Meulmeester; P. Bakker, 82 j., vrouw van J. Bimmel. Goes, 18 Aug. Goudgerst f 6, kookerwten 89.60, schokkers 1216, karwijizaad 19—20gld. Aanvoer klein. Eieren p. 100 st. f4.20, middenpr. p. f 25 f 1.05, winkelpr. 5,5 ct., boter p. 'kilo f 1.40, middenpr. p. pond 70 ct., winkel prijs 80 ct. Eend'eieren 4 ct., poeleieren 2,5 ct. V. P. Z,. Aanvoer 19118 eieren. Prijs f4.50 p. 100 st. GOES. Groenteveiling van 17 Aug. Stoksnijiboonen 1825, stamsnijboonen 4 9, stokprincessen 26, rentegevers 19, perfectboonen 1415, dubbele princessen cessen 58, tomaten 56, sjalotten 5, pootuien 13, aardappelen 5 gld., alles p. 100 k.g.; bloemen 12, wortelen 9, kroten 5 gld!., alles per 100 bos, meloenen 2452, witte komkommers 13, groene id. 14, augurken 0.320.36, 'kropsla 0.70—1.30, andijvie 0.702.20, bloemkool Ie soort 814, idem He 36, idem III© 12, rood'e kool 1, savoije kool 36 gld., alles per 100 stuks. MIDDELBURG, 17 Aug. 1931. Aard appelen: Zeeuwsche blauwe 89-121, Po ters id. 19, BI. Eig. 78-104, Frambozen 56-60, Aarbeien 30, Augurken 4-39, Pos telein 7-13, Nantuspeer 4, Zuring 1, Zil veruien 15-23, Spinazie 4-14, Stoksnijboo- nen 10-25, Stamsnijboonen 15, Stokprin cessen 20-26, Stamprincessen 9-14, Per fect 14-20, Rentegevers 25, Roem van Holland 12-25, alles per K.G. Gladiolen 1-8, Dahlia's 1, per bos. Asters 6-7, Begonia's 3, per pot. Peen 2-6, Rapen 1.5-4, Kroten 2-4.5,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3