Binnenland. Uit de Provincie. ze9 was 700 woest, als men haar laren- lang des zomers niet had gezien. Bij het eiland Wight zijn bij het vergaan van een boot drie menschen omgekomen. Volgens de officiëele opgave in de Belgische staatscourant, telde het konink rijk België op 31 December j.l. 8.129.821 zielen. Het grootste aantal, inwoners telt de provincie Brabant, het kleinste aantal de provincie Namen. In de laatste weken komen te New- York talrijke gevallen van kinderverlam ming voor. Thans schijnt er een kleine kentering te komen. Terwijl het aantal ge vallen verleden week nog 591 bedroeg, is het in de afgeloopen week gedaald tot 512. De Vlaamsche soldaten, Lode van Dijck en Jozef de Keersmaeker, die uit Vlaamschgezinde overwegingen gewei gerd hadden, militairen dienst te prestee- ren en naar aanleiding daarvan gevan gen werden gehouden, zijn in voorloopige vrijheid gesteld. De „Morningpost" geeft een over zicht van de schade, welke door de aan houdende regens aan den oogst in Enge land is toegebracht en verklaart, dat in dien de regens niet spoedig ophouden, dit jaar het meest rampspoedige in de geschiedenis van den Engelschen land bouw zal worden. De Rijksmiddelen in Juli 1931. Overzicht van de opbrengst der rijks middelen over de afgeloopen maand van dit jaar, in vergelijking met de overeen komstige periode van het vorige jaar: Grondbel. f 769.710 f 2.908.806 Pers. bel. - 701.147 - 4.013.201 Ink. bel. - 3.761.848 - 3.761.783 Verm. bel. - 599.022 - 596.758 Div, Tant. bel. - 5.284.534 - 4.051.246 Recht. o. d. inv. - 4.928.743 - 5.227.003 Statistiekrecht - 261.051 - 347.087 Acc. op Zout - 162.129 - 144.132 Acc. op 'Gesl. - 708.573 - 960.327 Acc. op wijn - 42.049 - 54.806 Acc. op gedist. - 2.217.550 - 2.993.685 Acc. op bier - 1.182.708 - 1.287.216 Acc. op Suiker - 4.678.942 - 5.242.766 Acc. op Tabak - 2.718.659 - 2.309.820 Bel. goud, zilver - 69.560 - 94.020 Zegelrechten - 2.384.613 - 2.637.553 Registr. recht. - 1.177.605 - 1.522.651 Succ. rechten - 3.502.720 - 2.968.830 Domeinen enz. - 189.022 - 264.333 Staatsloterij, - 9.055 - 9.415 Loodsgelden - 345.034 - 383.444 Totaal f36.694.281 f41.778.891 De eerste 7 maanden van 1931 hadden een totaal opbrengst van f 269.6 millioen tegen f 301.5 millioen in 1930. De staking aan de Chamotte-fabriek opgeheven. Dank zij de voortdurende bemiddelings pogingen van mr W. M. Kolff, burgemees ter van Deil, bijgestaan door den korten tijd geleden benoemden burgemeester van Geldermalsen, den heer P. F. van der Ven, werd de sedert 16 Juni. 1930 heer- sohende staking aan de Cchamottefabriek te Geldermalsen opgeheven. Doordat de vakorganisatie bereid was den eisch tot loonsverhooging, waarop m Juni 1930 de staking werd geproclameerd, in te trekken en er zich ook bij neerlegde, dat geen collectief contract zou worden afgesloten, was de basis voor overeen stemming gekregen. De moeilijkheid was echter, dat de fabriek volledig doorwerkt met andere arbeiders en de directie na drukkelijk weigerde deze arbeiders te ont slaan. Na een reeks conferenties werd ten slotte overeenstemming verkregen op de volgende voorwaarden, die met zich bren gen een bedrijfsuitbreiding van de Cha- mottefabriek. 80 arbeiders van hen, die 16 Juni 1930 in staking gingen, worden binnen 3 we ken aangenomen, 70 verdere arbeiders binnen vier maanden. Uit de resteerende groep stakers worden gedurende een ter mijn van een jaar daarna de arbeiders, 'die het bedrijf verder noodig heeft gere- cruteeid, met uitzondering van speciale vaklieden. Deze overeenkomst werd door de sta kersvergadering Maadag 17 Augustus aangenomen, waarmee een eind is geko men aan de zeer langdurige staking, die in geheel het land met groote belangstel ling werd gevolgd, ook door de onrust, die zij in Geldermalsen en omgeving ver oorzaakte. Dreigend conflict bij Burgers E.N.R. Het feit dat de coll. arbeidsovereenkomst in de metaalnijverheid niet vernieuwd is, is voor de directie van de E.N.R. Bur gers RijWielenfalbriek aanleiding geweest, om de loonen en tarieven met 5 pet. te verlagen, benevens de vergoeding voor loonderving wegens vacantie te vermin deren. De Algem. Ned. 'Metaalbewerkersbond heeft in een vergadering met de betrok ken leden besloten, deze verlaging niet te aanvaarden en de andere werknemers organisaties uit te noodigen tot een be spreking over deze aangelegenheid. Koninklijk bezoek. 7. K. H.k Prins Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana zullen Woensdag a.s. de landbouwtentoonstelling en feestelijkhe den te Nijbroek met een bezoek vereeren. Het vlekziekteserum veer varkens, Vinister Ruys de Beerenbrouok heeft, ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Ebels, betreffende tverlagïnf van den prijs van het viakziefcte- serum voor varkens, aan er medegedeeld, fetat is gebleken, dat, zelfs bij een verlaging van den prijs van het serum tot f 7.50 per liter, zijnde de helft van den kostprijs, de vermindering van de kosten der in spuitingen per varken van zoo geringe beteekenis zal zijn, dat nauwelijks kan worden verwacht, dat de toepassing daar door aanmerkelijk zal worden beïnvloed. Met het oog hierop bestaat tot verlaging van het betreffende tarief geen aanleiding. Gaat H. M. de Koningin naar Luxemburg? Men schrijft uit Luxemburg aan „De Tijd": „Sinds eenigen tijd vermelden de bla den alhier, dat binnenkort een vorstelijk bezoek te verwachten is aan de hoofdstad van het Groothertogdom. Thans twijfelt er niemand meer aan, of de hooge gast die hier door Groothertogin Charlotte en haar gemaal, prins van Bourbon, verwacht wordt, is niemand minder dan de Konin gin der Nederlanden. Het Luxemburgsche hof dat na den grooten oorlog in allen eenvoud leeft, schafte o.a. alle paarden af. Nu zijn dezer dagen echter de stallen weer opnieuw gevuld, daar het hof-cere monieel van Koningin Wilhelmina een in tocht in gala-koetsen inhoudt. De Luxem burgsche soldaten oefenen reeds een pa- rade-pas, en het programma voor een uit voering van Nederl. muziek (Wagenaar, Röntgen, Ruigrok, Sehafer, Popper en Max Guillaume) is al opgesteld. Het koninklijk bezoek zal, als de mede- deelingen der bladen juist zijn, in den loop van de maand September plaats hebben." Ons nieuwe paviljoen te Parijs. De Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr mr Beelaerts van Blokland, is gister avond naar Parijs vertrokken, om van daag het herbouwde Nederlandsche pa viljoen op de «Internationale Koloniale Tentoonstelling te openen. Jhr Ir J. A. van Kretschmar van Veenf De oud-directeur der Ned. Spoorwegen, Jhr Ir J. A. van Kretschmar van Veen, is gisteren op 73-jarigen leeftijd op zijn buiten „Heidepark" te Hilversum over leden. Nieuwe spoorbrug bij Zali-Bommel. Naar wij vernemen, zal door de Neder landsche Spoorwegen eerlang worden overgegaan tot den bouw van acht enkel- sporige vaste ijzeren bruggen, elk van on geveer zestig meter lengte, voor de over brugging van de Waal, bij Zaltbommel. Een en ander staat in vei'band met den aanleg van een tweede spoor tusschen Waardenburg en Zalt-Bommel. De koeten hiervan zullen ongeveer f 600.000 be dragen. Wat gebeurt er met „De Tijd"? Zaterdag is een aantal leden van het technisch personeel van het dagblad „De Tijd" ontslagen. De onderhandelingen met „De Spaarnestad" blijken niet het ge- wenschte verloop te hebben. Wat het ein de zal zijn, is momenteel nog niet te zeg gen. „De Socialist" verdwijnt. Volgens „De Tribune" is op een bijeen komst van de links-socialistische groepen uit de S.D.A.P. besloten het weekblad „De Socialist" op te heffen, hoewel de ver trouwensmannen zich met 32 tegen 29 st. tegen opheffing uitgesproken hadden. Op voorstel van Schmidt is besloten te doen wat het partijbestuur van de S. D. A. P. eischte, namelijk het eigen weekblad te laten varen, in ruil voor een officieel partij-weekblad. Leden van den Raad van State op Schiphol. Met de F XII hebben gistermiddag van Waalhaven af eenige Ied'en van den Raad v,an State een bezoek gebracht aan Schip hol, waar het gezelschap ongeveer 1 uur arriveerde. De staatsraden bezochten ond'er leiding van de heeren Plasman, Thomson en Dellaert d'e K. L. M.-Indiët vliegtuigen, het stationsgebouw en andere inrichtingen op Schiphol, Het toestel was bestuurd door piloot Soer. Per autobus keerde het gezelschap naar die residentie terug- Rijnschip gezonken op de Schelde. Het Belgische Rijnschip „Poseidon II", schipper Deurloo, geladen met zand, is gisterenmiddag tijdens stormweer op de Oostersehelde nabij Stavenisse gezonken. De bemanning, 'bestaande uit twee kop pen, kon worden gered. Het schip, dat 1093 ton meet, is vermoedelijk gebroken en zit 16 meter onder de oppervlakte. De „Poseidon FT" was op weg naar Gent. Ber gingsvaartuigen van de firma Hoogen- boezem en Van der Tak zijn op de plaats des onheils aangekomen. Verdronken. Een passeerende schipper heeft in het kanaal bijl de werk verschaffing te Witteveen(Dr.) drijvende gevonden het lijk van een man, dat bij onderzoek bleek te zijn dat van den ar beider G. Verstraate, van Middelburg afkomstig, en vader van twee kinderen. De Commissaris der Koningin be noemde tot gemeenteveldwachter te St- Annaland T. Baas, thans maréchaussee, standplaats Strijbeek. Botsing tusschen auto en motorfiets. Gisteren heeft ond'er de gemeente ^Serooskerke (W.) ter plaatse waar die weg smal is en door een bocht het uitzicht wordt, belemmerd, een botsing plaats gehad' tusschen een auto, bestuurd dloor dhr P. W. te Seroosketke, en een tegenkomende motorrijder. De motorfiets werd door de auto gegrepen en in een sloot langs den weg geslingerd. De mo torrijder _C. de V. bekwam een been breuk en js naar het gasthuis te Middel burg overgebracht. Het onderzoek heeft uitgewezen dat men hier met een zuiver ongeval te doen heeft ontstaan door de constellatie van den weg. Het is toch gebleken dat 'beide bestuurders signaal hebben gegeven en de remmen van beide voertuigen in orde waren. Benoemd met ingang van 26 Aug. tot plaatsvervanger van den dijkgraaf van den Suzarmapol'der (Walcheren), A. A. van Nieuwenhuyzen te N. en St. Joosland'; b. tot gezworene van het waterschap Groote St. Anna en Nieuwenhoven, I. de Hullu Izn. te Nieuwvliet.; c. tot gezworene van den Reigersberg- sche polder, J. M. Krijger te RillancL- Rath; d. tot gezworene van het waterschap De breede Watering bewesten Ierseke, P. J. J. Dekker te Wemeldinge. Groote brand te Middelburg. Gisterenmiddag te ruim vier uur brak door een defect aan de electrische gelei ding brand uit in de groote houten loods lang ongeveer 50 M. staande aan de Los- kade te Middelburg en toebehoorende aan de N.V. Zeeuwsche Voeder- en Kunst mesthandel. In de loods was een groote partij hooi, stroo en kunstmest aanwezig en toen het hooi op één plaats begon te branden, stond de loods inwendig in min der daL geen tijd geheel in lichte laaie, en ook in het aangebouwde steenen kan toortje was het spoedig niet meer uit te houden. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat de opzichter van het bedrijf zijn dagnotitieboek niet meer kon redden. Oogenblikkelijk werd van verschillende zijden de politie opgebeld, en toen wij en kele minuten na het uitbreken van den brand ter plaatse kwamen was de eerste autospuit, de z.g.n. burgerij-spuit, reeds aangekomen. Even later sloegen de vlam men naar buiten en bleek, dat er gevaar dreigde voor het op slechts zeer geringen afstand staande groote lompenpakhuis der firma Polak. Alles moest gedaan wor den om het vuur tot de niet meer te red den loods te beperken. Gelukkig dat de wind van het bedoelde lompenpakhuis met annexen af was. Anders was het on heil zeker grooter geworden, want lom pen zijn al zeer brandbaar en moeilijk te blusschen. Maar ook aan de andere zijde, dus aan den windkant, was 't gevaar voor uitbrei ding verre van denkbeeldig en moest de brandweer alle aandacht schenken aan het woonhuis van den heer Versluijs, dat op een paar meter afstand van de loods staat. Dit huis bekwam alleen en wel bijna uitsluitend in den kelder water schade. Aan de andere zijde van dit huis staat weder een houten loods, in gebruik bij den heer Daniëlse als houtbergplaats en dit gebouw is wel door het vuur aan getast, maar door spoedig optreden van de brandweer, die intusschen versterkt was met de beide motorspuiten en de groote, hier door de firma Geesink in bruikleen gegeven autospuit, kon hier het vuur een spoedig halt worden toegeroe pen. Ook voor de verder opstaande ge bouwen van de N.V. The Vitrite Works zag de directie gevaar. Zij heeft een oogje in het zeil gehouden en de fabrieksbrand- weer moest een paar maal handelend op treden. Toen men met al het brandweer materiaal, dat water uit het kanaal kreeg, van voren den brand aanpakte en toen ook aan de zijde van de Werfstraat, waar enkele bewoners reeds begonnen hun meubelen enz. te bergen, met stralen op de waterleiding vooral ook het gebouw van de firma Polak nat hield, zag men het vuur geregeld minderen, al hing er nog een zware rook. Toen de loods was ingestort was ook de kans op uitbreiding zeer verminderd. In den loop van den avond rukte de grootste autospuit en een motorspuit in, doch de burgerij spuit bleef de steeds rookende overschot ten van loods en inhoud met drie krach tige stralen nat houden, terwijl een an dere motorspuit in reserve bleef, en een 20-tal personen werd aangenomen om 't smeulende hooi uit elkaar te halen, waar bij men steeds weer bij nog brandende deelen kwam, die dan spoedig gebluscht werden. Heel den nacht zette men dit werk voort om ten spoedigste een totale blus- sching van het vuur te bereiken. Heden morgen werd alleen nog met de waterlei ding gebluscht. Het blusschingswerk geschiedde door de brandweer in haar oude samenstel ling, omdat de gereorganiseerde de taak nog niet heeft overgenomen. Een woord van waardeering aan be stuur en brandmeesters van de oude brandweer, die ook nu bij het scheiden, nog zoo goed op hun post waren, is hier zeker op zijn plaats. De nieuwe brand weercommandant, de heer H. Bierman, woonde het blusschingswerk bij, maar het commando berustte nog bij den voorzitter van de oude brandweer, jhr P. J. Boo- gaert. De waarnemende burgemeester, de heer J. Onderdijk, was ook op het terrein van den brand aanwezig, maar door de va cantie was het aantal autoriteiten minder groot dan bij andere branden. Middelburg, De verleden week uitgestel de tocht van het Comité voor WandeiL concerten, zal nu Woensdagavond plaats hebben. Mocht d'iem dag de reis van de Vacantieschool niet doorgaan, dan wordt de wandeltocht door da stad ook auto matisch uitgesteld' tot Donderdag. Het Middelburgsch Muziekkorps geeft Vrijdag a.s. een uitvoering op het Molenwater te 8 uur. Goes. Naar wij vernemen, hebben gis teravond de drie rechtsche Raadsfracties t een langdurige vergadering gehouden, ter bespreking o.m. van de wethoudersver kiezing. Er schijnt dienaangaande tus schen deze fracties nog geen overeenstem ming te zijn verkregen. Waarschijnlijk zal de opvatting van de beide thans in functie zijnde wethouders over de werkloozenzorg hieraan niet vreemd zijn. Gistermiddag vergaderde het be stuur van d'e zwem- en Badvereeniging ,,'t Sas", in verband met de zwemwed strijden op Zaterdag a.s. te houden aan het Goesche Sas. De deelname voor de provinciale nummers is groot (reeds 13 dames en heeren voor de 2,5 K.M.-baan). De deelname voor de nummers al leen voor d e(leden van ,,'t Sas" is nog onvoldoende. Vele inwoners van Goes hebben mooie prijzen beschikbaar gesteld'. Indien de Goesche zwemmers niet mede werken, zal het bestuur zich genood zaakt zien d'e nummers voor de leden ook provinciaal te maken, waardoor de meeste prijzen buiten Goes zouden vallen. Dit zou zeer jammer zijn en voor de leden van „,'t Sas" en voor de gevers van de prijzen. Het bestuur wekt daarom de Goe sche zwemmers en zwemsters op zich alsnog zoo spoedig mogelijk op te geven bij den secretaris R. Wiebenga, Groote Kade, Goes, Ierseke. Zaterdagmiddag arriveerde per autobus d'e voetbalvereeniging Zurenborg- sport uit Antwerpen om een internatio nalen voetbalwedstrijd te spelen tegen Ajax van Ierseke. Na een motortochtje over de Schelde werd onder leiding van scheidsrechter Hubrechtse uit Goes een spannende wedstrijd gespeeld. Mozart (ler- seke's muziekkorps) dat den wedstrijd op luisterde, speelde de volksliederen. De rust eindigde met 21 voor Zurenborg, (maar het einde kwam met 43. Kran sen en toespraken en een zilveren herin neringsbeker, tevredenheidsbetuigingen d'er clubs en een dank aan den recht vaardigen scheidsrechter vormden het einde. Ais opvolger van wijlen dhr J. Bak ker (V.D.) als raadslid 'komt allereerst in aanmerking dhr M. Westdorp. Heinkenszand. Zaterdag vierde de Zeer Eerw. heer Pastoor Geldermans alhier zijn 25-jarig priesterjubileum onder zeer groote belangstelling. De parochianen hadden kerk en toegang tot de kerk prachtig versierd. Door het muziekgezel schap „Euterpe" werd den jubilaris een serenade gebracht. Een en ander bracht een heele drukte in het dorp teweeg. Hansweert. De verplaatsing van de kommies A. Zwartveld van hier naar Sluis is ingetrokken; genoemde wordt met ingang van 1 Sept. a.s. overgeplaatst naar Katwijk aan Zee. 's-Heerenhoek. Vrijdag vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig dhr W. van 't Westeinde. Te beginnen met 1932 zal op de jaar wedden der ambtenaren een korting voor pensioensbijdrage worden geheven van 5 procent. Vastgesteld wordt een crisis-steunrege ling voor de werkloozen in deze gemeen te. Deze moet door Zijn Exc. den minis ter van Staat, minister van Binn. Zaken en Landbouw worden geldig verklaard, terwijl de tarieven door hem moeten wor den goedgekeurd. Een Rijkssubsidie wordt tevens aangevraagd. Aangeboden wordt de begroeting voor het dienstjaar 1932. Eindcijfers voor in komsten en uitgaven: f 36.612,24. Gewo ne dienst. Kapitaal dienst. Inkomsten en uitgaven f 6,10. Hierna sluiting. Wemeldinge. Door vijf sleepbooten werd gisteren het Belgische, met kolen geladen sleepschip „Juliette" alhier be houden binnen gebracht. Van bedoeld schip was tijdens het stormweer het roer gebroken. Serooskerke (W.) Gistermiddag werd een voltallige raadsvergadering gehouden. De begrooting van den Vleeschkeurings- dienst 1932 kring Oostkapelle werd voor gelezen en bleek een eindcijfer te hebben van f 7150. Op voorstel van B. en W. wordt deze voor kennisgeving aangeno men. Op een verzoek van het dagel. bestuur der Z. L. M. om een cursus in Land- bouwhuishoudkunde te organiseeren, mee- nen B. en W. het nut van d'ezen cursus niet te ontkennen, maar stellen toch voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, omdat de kqsten te hoog zijn, daar de gemeente niet zelf over een lokaal be schikt, en de indruik verkregen is, dat de deelneemsters zich niet spontaan voor dezen cursus hebben opgegeven. Dhr A. Melis meent ook, dat wij zeer voorzichtig moeten zijn om in d'ezen tijd meer lasten op te nemen. Dhr P. Melis meent, d'at de Z, L. M. in dezen nieit haar doel zal be reiken wijl verscheidene meisjes niet tot den landbouw behooren. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. besloten. Een verzoek van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier, om voorschot op d'e .gemeentelijke vergoeding overeen komstig art. 101 d'er L.O.-wet 1920 voor het jaar 1931, ten bedrage van f430, wordt op voorstel van B. en W. z.h.st. toegestaan. Voorstel van B. en W. tot aankoop van f 1000 rentegevend' goed wegens uit- loting der leening 1919. B. en W. stel len voor 4 pet. Staatsstukken leening 1931 tot een bedrag van f 1000 nominaal aan te koopen. Z,h.st. aldus besloten. De rekening 1930 wordt vastgesteld op: in ontvangst f 34.453.531/2 en in uit gaaf f 34.034.141/2, alzoo batig, slot f419.39. Aangezien d'e Pensioenraad zich heeft herzien, wordt een Raadsbesluit inzake pensioengrondslag van mej. A. Sejjs in getrokken. Het concept-besluit Ambtenarenregle ment wordt voorgelezen en z.h.st. goed gekeurd. Rondvraag. Daar niemand het woord verlangt, zegt de voorzitter: Behoudens onvoorziene omstandigheden zal deze zit ting wel de laatste zijn van den ouden Raad en dank ik allen voor de aangename wijze, waarop wij hebben mogen samen werken in het belang der gemeente. Per soonlijk da.rikt spr. voor den steun en me dewerking gedurende zijn 3-jarig ambt als secretaris, benevens het laatste jaar als burgemeester. Aan die leden, welke straks niet in den nieuwen Raad zullen verschijnen mijn dank, in de eerste plaats aan dhr de Buck die 15 jaar de belangen der gemeente in den Raad heeft behartigd. Ook aan dhr Jobse, die 4 jaar zijn zetel heeft mogen bezetten en B. en W. meermalen advies heeft gegeven, vooral in bouwwerken. Nadat dhr de Buck den voorzitter heeft dank gezegd voor de tot hem gerichte woorden, waarbij dhr Jobse zich aansluit, schorst de voorzitter de vergadering en gaat in comité, waarna sluiting volgt. Westkapelle. Zondag 16 Augustus her dacht de heer B. Louwerse den dag, waar op hij voor 25 jaar als brievenbesteller alhier werd aangesteld. Vóórdien had hij o.a. 11 jaar als hulpbesteller den dienst waargenomen. Dat hij gedurende die kwarteeuw accu raat zijn functie heeft bekleed, bleek wel hieruit, dat de directeur der posterijen te Middelburg hem, mede namens den direc teur-generaal der posterijen persoonlijk te zijnen huize kwam feliciteeren met dit zil veren jubileum. Hoewel de jubilaris misschien gewild had, dat die dag ongemerkt was voorbij gegaan, hebben de ingezetenen gemeend, hem, die steeds iedereen met kleine diensten ter wille was, van hun waardee ring en achting blijken te geven. Een comité werd in een paar dagen in staat gesteld, door bijdragen van eenige ingezetenen, den jubilaris een eikenhou ten schrijfbureau aan te bieden. Boven dien ontving de heer Louwerse nog een paar prachtige bloemstukken, alsmede 'n apart cadeautje van zijn onmiddellijke chef, de kantoorhoudster, terwijl hem, zoowel vanuit de gemeente, als van daar buiten, vele gelukwenschen met dit jubi leum werden toegezonden. Maandagavond bracht het muziekgezelschap den jubilaris een serenade, waarbij de voorzitter van dit gezelschap hem in hartelijke woorden ge luk wenschte met dit jubileum. Koudekerke. Zaterdag kwam het 12-ja- rige zoontje van den tuinder P. R. alhier zoodanig met de fiets te vallen, dat ver voer naar het ziekenhuis noodzakelijk bleek alwaar een ernstige armbreuk werd' geconstateerd. Bevolking van 115 Aug. Ingeko men: mej. C. II. Otterdijk, A 52 uit Mid delburg; mej. C. Koster, E 65a, uit Vlis- singen; mej. d'e wed. H. Minderhoud geb. van Hoeve, E 6 uit Kerkwijk; P. H. Ver hagen met gezin, B 200 e uit Vlissingen. Vertrokken: mej. E. Dingemanse, van C 13 naar Grijpskerke; A. de Meester met gezin, van E 106 naar Middelburg; C. van Otterdijk, van A 52 naar Middel burg; H W. E Jans, van D 201 naar naar Oostkapelle. Gisteren vergaderde de Ge meenteraad voltallig. De voorzitter zegt dat deze vergadering van den ouden Raad nog noodig is, tengevolge van een ingekomen schrijven van den Minister inzake Rijkssteun ten behoeve der werk loosheid. De Minister zegt toe bij te dragen in de kosten der werkloosheid, maar alleen voor werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners. Bij flink werken moet f 2.25 per dag worden betaald. De premie ziek tewet moet voor de helft op den arbeider worden verhaald. Er moet in accoord worden gewerkt. Evenals in naburige gemeenten moeten wij ons aan de regels, die gesteld worden door uen Minister, houden. B. en W. meenen, dat verstandig wordt gedaan door de regeling te aanvaarden. Dhr De Kroo vraagt: is deze regeling voor langen duur. De voorz. antwoordt: de Minister zegt altijd voor korten tijd steun toe en altijd weer moet men ver lenging vragen. Mevr. Beneker de Knecht vraagt of er voldoende werk is. Hierop antwoordt de voorz.: het is moeilijk om werk te vinden, doch daarover zullen wij straks nog even spreken. De Minister vergoedt alleen in de loonen voor de werkloozen, niet in materialen, die noo dig kunnen zijn voor het werk. Mevr. Beneker vraagt of de kindertoe slagen vervallen. Ja antwoordt de voorz. Dan worden de menschen er minder op, meent Mevr. Beneker. De voorz. erkent dat voor sommigen. Enkelen worden beter. Dhr Moens vraagt wat onder ge middeld loon begrepen moet worden. Bij flink werken zegt de voorz. f2.25 per dag. De Minister wil, dat er in accoord gewerkt wordt. Wij hebben aangevraagd steun voor verbetering van enkele wegen (landwegen). V/ij zullen het werk begroe ten en het aanbesteden en kunnen dan zien wat er gebeurt. Dhr de Rijke voorziet groote moeilijk heden. Er zijn menschen, die dat werk kunnen doen; er zullen er ook zijn met goeden wil wier handen verkeerd zul len staan, omdat ze het nooit hebben gedaan. Ik spreek nu nog enkel van goedwilligen; er zijn er ook, die niet willen werken. De voorz. zegt: moeilijkheden zijn er zeker.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2