Transpireerende Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz oksels en voeten Purolpoeder Finantiëele Berichten Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand Radio-nieuws Scheepstijdingen. behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. kost 45 en 60 ct. per bué en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apotb. en Drogisten men den brand meester was. De bovenste verdiepingen van het hotel zijn geheel uit gebrand, terwijl de lagere verdiepingen waterschade opliepen. Autobotsing. Te Laren is een luxe auto, bestuurd door den heer S. uit Laren gebotst tegen een autobus, welke een tocht had gemaakt met leden van een Amsterdamsche Tooneelclub. De heer S., die uit Laren kwam, zag de bus, die in de richting Amsterdam reed, niet aan komen, daar hij alleen keek of er verkeer van rechts kwam. Onder de passagiers van de bus ontstond een) paniek. De chauffeur en een der inzittenden liepen verwondingen op, evenals de heer S. en een inzittende van zijn wagen. De ge wonden werden overgebracht naar het St. Jansziekenhuis. De autobus en de luxe auto werden geheel vernield. Moordaanslag te Emm e r- Gompascuum. Zaterdagavond te 11 uur heeft te Emmer-Compascuum een moordaanslag plaats gehad, waarbij een zekere Hendrik Scheve zwaar werd gewond. De dader van den aanslag, de landbouwer J. van K., is door de politie gearresteerd. Wij vernemen, dat het hier een loonkwestie betrof tusschen de doch ter van Scheve, die bij Van K. in dienst betrekking' is, en Van K. Deze, die naast Scheve woont, heeft op laatstgenoemde voor diens woning een revolverschot ge lost, waardoor deze ernstig aan het hoofd werd gewond. Het slachtoffer is in het zorgelijken toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. De politie, die den dader arresteerde, stelt een nader onderzoek in. Doodelijkeaanr ij d i n g t e E p e. Gistermorgen werd de heer L., oud 67 jaar, door een uit de richting Heerde komende personenauto, bestuurd door een zekeren R., te Epe omver gereden. Het slachtoffer werd met ernstige wonden aan het hoofd en lichaam bij een der om wonenden binnengedragen, waar spoedig drie doktoren, wier hulp was ingeroepen, aanwezig waren. Overgebracht naar zijn woning is de heer L. na eenige uren aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. Alle schuld treft hier den be stuurder, daar deze niet bevoegd was met motorrijtuigen te rijden. De marechaussee en het parket uit Zutphen namen de auto in beslag en stelden een nauwkeurig on derzoek in. De malversaties te N i e u- weschans. In aansluiting aan een vorig bericht over de malversaties, die aan de Strookartonfabriek De Dollard te Nieuweschans zijn vastgesteld, schrijft men aan het „Vad.": In dit jaar was de heer W. B. 25 jaar in betrekking bij De Dollard, waarvan 17 of 18 jaar als directeur. Onder zijn lei ding is de fabriek zeer uitgebreid, het vo rige jaar nog van de modernste machines voorzien, en het was vooral ook zijn werk, dat Duitsche landbouwers hun stroo kon den leveren aan De Dollard, waarmee werd voorkomen, dat de fabriek gebrek aan grondstof (stroo) zou krijgen. Na de moderniseering van de fabriek hebben de commissarissen den directeur als bewijs van erkentelijkheid voor bij de verbouwing bewezen diensten, een som geids aangeboden. De directeur op zijn beurt schonk dit geld aan het personeel van de fabriek. Bestuur, commissarissen, het werkvolk (ongeveer 200 man), de schippers, de bankwerkers van elders, allen, die met hem in aanraking kwamen, hadden ach ting voor den eenvoudigen directeur. Deze is op 30 Juni jl., den avond voordat de staking van de kartonbewerkers uitbrak, na afloop van een bestuursvergadering onwel geworden en plotseling overleden. En nu is enkele dagen geleden aan het licht gekomen, dat er een tekort van on geveer twee ton in de boeken der vennoot schap is. Op heeterdaad betrapt. Twee surveilleerende agenten van politie troffen Vrijdagavond tegen half acht op de Doklaan te Rotterdam twee mannen aan, die zij kenden als beruchte inbrekers. Het tweetal liep daar schijnbaar dood-on- schuldig te kuieren, doch de beide agen ten lieten zich daardoor niet misleiden. Zij besloten een oogje in het zeil te hou den en kozen daartoe een verdekte op stellingsplaats, vanwaar zij de buurt goed konden overzien. Het duurde langmoor er iets gebeurde. Tegen één uur echter doken de twee ge zichten op aan de achterzijde van het Vei lingsgebouw aan de Doklaan. Zij klommen over een schutting, peuterden even aaD het slot van de achterdeur en verdwenen toen naar binnen. De agenten lieten hen kalm hun gang gaan, maar toen ongeveer een kwartier verstreken was en aangenomen kon wor den dat de heeren volop in hun bezighe den waren, drongen zij, de revolver in de hand, naar binnen. Zij troffen het twee tal voor de brandkast, waarvan zij het slot reeds opengescheurd hadden. Er volg de een kort maar krachtig „Handen op", en daarmee was de zaak afgeloopen. De inbrekers, die nog geen kans hadden gezien iets van hun gading te vinden, wer den geboeid en naar het politie-bureau overgebracht. Het zijn de 36-jarige kraanmachinist V,, en de 28-jarige opperman R., twee oude bekenden van de politie. Zij zijn in bewaring gesteld. „Gratis mee te nemen!" Men schrijft aan het Volk: Vrijdagmiddag j.l. reed ik door het tuin- dersdorp Warmenhuizen en zag daar aan den Ouden Wal, onmiddellijk bij den Westfrieschen dijk, een hoog-opgeladen vlet met mooie, gave roode zomerkooi, waarop een houten bord met het op schrift: „Gratis mee te nemen". Een op den akker werkende tuinder noodigde mij uit, er maar zooveel van mee te nemen als ik zelf wilde. „Goedkoo- per krijgt 'u ze niet!" was de aanbeve ling. Het is een trieste boel in deze tuin- dersstreek, waar de schuiten met de beste groenten onder de veilingklok doorgaan, zonder dat er een bod op komt, of zoo belachelijk laag, dat de tuinder ze liever niet verkoopt. Steiger omgewaaid. Zater dagmiddag is te Utrecht tijdens een zware regenbui, die een oogenblik gepaard ging met een windhoos, van een in verbouwing zijnd pand aan de Fottestraat, een deel van een opgetrokken steiger omver ge waaid. dat daarop een dak van een aan grenzend perceel gedeeltelijk vernielde. Vier personen, twee mannen en twee vrouwen, die ter plaatse tegen den feilen regen beschutting hadden gezocht, wer den door vallende steenen getroffen en aan het hoofd verwond. Per auto van den ge neeskundigen dienst werden zij naar de Rijksklinieken vervoerd, waarna drie hun ner, na verbonden te zijn, weer naar huis konden gaan. De vierde, een 50-jarige man, wiens verwondingen van ernstiger aard waren, werd ter verpleging in de kli nieken opgenomen. Inbraakin hetraadhuis te Huizen. Dieven hebben zich toe gang verschaft tot de gemeentesecretarie te Huizen. De brandkast is geforceerd en de inhoud ontvreemd, die voornamelijk uit legesgelden bestond. Het bedrag hier van is nog niet bekend. De inbraak heeft groot opzien gebaard. Ernstige motoronge lukken. Zaterdagmiddag is op den rijksstraatweg onder Wassenaar een ern stig motorongeluk gebeurd. Uit de richting Den Haag kwam een tractor met aanhang wagen, bestuurd door W. uit Den Haag. Deze wilde de Houtlaan inrijden, waartoe de bestuurder de richtingswijzer had uit gestoken. Achter den tractor kwam, met vrij groote snelheid, een motorrijder met duo-passagier, die te laat de beweging van den tractor bemerkte, met het gevolg, dat hij den aanhangwagen raakte en vervol gens over den kop sloeg. Beide berijders bleven bewusteloos liggen. Het waren M. en H., beiden uit Hengelo. Zij werden zwaar gewond naar het Diaconessehhuis te Leiden overgebracht. Zaterdagmiddag is op den Berg, bij Veenendaal, een ernstig ongeluk ge beurd. De chauffeur van de familie For- meine uit Tiel reed met de auto in de rich ting Veenendaal, toen plotseling de wagen in volle vaart tegen een boom reed. Door den schok draaide de auto en sloeg met het achtereinde tegen een anderen boom, waarna de wagen kantelde. De chauffeur, kwam met den schrik vrij, doch de twee inzittende dames waren er ernstig aan toe. Mevrouw de weduwe Formeine-Blom had inwendige kneuzingen gekregen en een zware hersenschudding. Zij werd per ziekenauto uit Zeist naar het ziekenhuis te Tiel overgebracht. Haar toestand is zeer ernstig. Mevr. Krop is per auto eveneens naar het ziekenhuis gebracht. Haar ver wondingen waren van minder ernstigen aard. De oorzaak is waarschijnlijk het breken van een der veeren van een voorwiel. De auto werd geheel vernield. Het afbranden van 10 H.A. heidegrond. Onder zeer veel be langstelling had Zaterdagmorgen plaats het afbranden van een circa 10 H.A. groot heideveld, gelegen aan den Loenen- schen weg, tusschen het Troelstra-oord en den Vrijenweg, toebehoorende aan prof. Fokker te Santpoort. Dit geschiedde on der leiding en toezicht van den heer A. Roozenboom, opzichter bij de Nederland- sche Heidemaatschappij. Als voorzorgs maatregel was een met heide begroei den weg, de grens vormend tusschen een jong loof- en dennenbosch, omgeploegd. Om half tien begon men met het voorbran- den in den Zuid-Westhoek van het ter rein en toen de vlammen van Zuid- en Westzijde elkander ontmoetten, loeiden zij over de vlakte, gaandeweg veld win nend. Daar de heide niet erg droog was, en zich er bovendien veel groene heide tusschen bevond, ontwikkelden zich dik ke rookwolken, die ver in den omtrek zichtbaar wanen. Die wolken trokken waarschijnlijk ook de aandacht van een militair vliegtuig, dat op het terrein van den brand afkwam, een paar malen rond cirkelde en weder verdween. Een kwartier later was het weder terug, vergezeld van twee andere. Laag scheerden zij' over de toeschouwers en door de dichte rookwol ken heen, daarbij verscheidene luchtfoto's nemend. Met belangstelling werden deze bewegingen gevolgd, al gevoelden enkele dames zich niet geheel en al veilig bene den de op een hoogte van 1520 M. hoogte vliegende aviateurs. Het dichte rookgordijn, dat gedurende korten tijd over den weg hing, weerhield menig wiel rijder en enkele autobestuurders. Om 11 uur was het geheele terrein kas.lgebrand en even daarna de rookmisère geleden. De verschroeide oppervlakte zal nu door de Nederl. Heide-Mij. worden om- 1 geploegd en bezaaid worden met lupinen, evenals een aangrenzend kleiner gedeelte, dat het vorig jaar dezelfde bewerking on derging en thans met de gele bloemen prijkt, Het grondonderzoek moet daarna uitmaken, of de bodem geschikt is voor het aanplanten van loofhout en Douglas- den, of dat men zich tot den groven den moet bepalen, Twee „1 o o z e" v i s s c h e r- t j e s. Zaterdagnacht te half drie bevon den in een afgelegen hoek van de Molen laan twee Hillegersbergsche agenten van politie, die zich aldaar verdekt hadden opgesteld. Even daarna passeerden in de richting Rotterdam twee visschers per rijwiel, gepakt en gezakt, de gebruikelijke hengel aan de fiets. De agenten vonden het vreemd, dat op dit uur visschers zich begaven in de richting van Rotterdam. Even geconfereerd en dan werd besloten de visschers te volgen. Bij aanhouding van beide „heeren" wa ren de agenten nieuwsgierig en eischten inzage der pakken. Groot was wel hun verwondering toen bij opening geen viwcn maar twee nieuwe luidsprekers, een stel letje radio-lampen, gelijkrichters, dy namo's electrische zakbatterijen, enkele electrische strijkijzers en meer radi,'- en rijwielonderdeelen te voorschijn kwamen De visschers W. en S. beweerden deze voorwerpen te hebben gevonden. Ondanks deze verklaring werden ze toch maar over gebracht naar het politiebureau te Hille- gersberg. Tijdens de overbrenging trachtte W. nog een bos loopers en een paar handschoe nen ongemerkt te laten vallen. Doch deze poging ontging de politie niet, zoodat dit gevaarlijk bewijsmateriaal in beslag genomen is. Bij fouilleering op het politiebureau werden nog eenige zilveren voorwerpen op W. bevonden o.a. een zilveren dameshor loge en twee zwaar zilveren sigarettenko kers. Al vrij spoedig na de aanhouding bleek, dat er ingebroken was in een groote rij wielzaak te Capelle aan den IJssel, al waar de fietsen en de in beslag genomen voorwerpen ontvreemd waren. De ver dachten zijn aan de politie te Capelle over gegeven. De twee aangehoudenen zijn afkomstig uit Rotterdam en staan zeer ongunstig bij de politie bekend. Wisselkoersen. Amsterdam, 10 Aug., 2.30 u. Berlijn 58.8058.90. Londen 12.0415/i812.05Vi8. Brussel 34.5634.57. Parijs 9.72—9.73. New-York 2.48%2.483^. •Een drama. SCHOONHOVEN. Hedennacht heeft de 70-jarige zilversmid P. zich door ophan ging van het leven beroofd. Tevoren had zich vannacht in het huis van den ouden man een drama afgespeeld. Hij had eerst zijn vrouw willen vermoorden, maar zij was er in geslaagd te ontvluchten. Plotse linge krankzinnigheid schijnt hier in het spel te zijn. Het referendum. BERLIJN. De uitslag van de volks stemming in Pruisen is, dat van de 26.553.837 stemgerechtigden 10.426.176 hun stem hebben uitgebracht. Van deze waren 9.793.603 ja-stemmen, 389.266 neen-stemmen en 243.329 ongeldige stem men. BERLIJN. De rijkskanselier Brüning en Minister Curtius zijn hedenmorgen van hun reis naar Rome teruggekeerd. BERLIJN. Het onderzoek naar de da ders van den aanslag op .den D-trein Frankfurt-Berlijn berust in handen der Berlijnsche politie. Er zou een bepaald spoor gevolgd worden, doch in het belang der zaak kunnen hieromtrent geen nadere mededeelingen worden gedaan. Een oog getuige van de ramp, een inzittende van den trein, heeft verklaard twee mannen te zien staan, die zich niets om de ge wonden bekommerden. Hun signalement kon worden opgenomen. BERLIJN. In bankkringen verwacht men nog deze week een verlaging van het disconto der Rijksbank tot 10 pet. PARIJS. Boven de omgeving van Tou louse en de Middellandsche Zee heeft een hevig noodweer gewoed. Op zee zijn ver schillende bootjes omgeslagen. Een aan tal drenkelingen is gered, maar ook zijn zes lijken aangespoeld, terwijl men ver moedt, dat het aantal slachtoffers nog grooter zal zijn. PARIJS. Volgens de „Paris Midi" zal de uitslag van de volksstemming in Prui sen van invloed zijn op het besluit van de ministers Laval en Briand om naar Berlijn te gaan. Ze zullen dit bezoek uiter lijk binnen 14 dagen brengen. WITTENBURG. Hedenmorgen te 9 u. hadden in een springstoffenfabriek twee ontploffingen plaats. Reeds zijn 2 doo- den geborgen. Een aantal personen is zwear gewond. STOCKHOLM. Gisteren ontstond brand in de pyro-technische fabriek te Lande le (Gothenburg). Plotseling had een ont ploffing plaats in een hoeveelheid vuur werk. Toen volgde de eene ontploffing na de andere. Het gebouw leek wel een knallende vulkaan. Verscheidene perso nen werden gewond. CUXHAVEN. Zondag is in de nabij heid van het Dorumerdiep nabij de mon ding van de Elbe een Nederlandsch jacht, de Persifal, uit Rotterdam, omgeslagen en gezonken, Eén persoon verdronk, twee inzittenden konden door visschersbooten gered worden. Rotterdam, 10 Aug. 1930. Veemarkt. Aanvoer 399 koeien en ossen, 313 vette kalveren, 634 schapen en lammeren, 1484 varkens. Prijzen per halve kilo: koeien 2532, 3842, 4547,5, ossen geen noteering, vette kalveren 40—47,5, 52,556, 6065. schapen p. pond 2042,5, id. p. stuk f 17.50f 23, overj. lammeren p. stuk f 19f 27, zuiglammeren f 19f 24, var kens 22, 23, 23,5 p. pond, zouters 22,5, 23,5 p. pond. Aanvoer koeien redelijk, handel wil lig, prijzen vrijwel onveranderd. Een en kel puik beste 2,5 ct. boven noteering. Ossen en stieren geen noteering wegens geringen aanvoer. Vette kalveren aanvoer wederom flink, handel nog slecht, oude prijzen werden met moeite gehandhaafd. Een enkel pri ma kalf nog tot 5 ct. boven noteering. Schapen en lammeren aanvoer goed, handel lui, prijzen iets terugloopend. Varkens aanvoer wederom groot, han del vanaf begin markt zeer stug, de oude prijzen konden niet bedongen worden. Slechte afloop wordt verwacht. Bij uitzon dering ging 'n enkel prima ex. tot 0,5 ets. boven noteering. Zaden: Buitenlandsche boekweit: Dantziger, Sept. afl. f 7,20, Mandsjoerij- sche, disponibel 930, Noord-Amerikaan- sche, disp. 10, Karwijzaad 17-19, BI. Maanzaad 25-28, La plata mais f 76 p. last Koolzaad 10-11. Overige soorten geen noteering. Vlas: 2500 K.G. Holl. geel 50-60. De stemming blijft lusteloos. Aanvoer zeer beperkt, doordat de meeste houders niet tot den tegenwoordigen prijs willen ver- koopen. De vraag is dan ook van dien aard, dat voorloopig geen verkoop is te verwachten. Aardappelen: Brielsehe Eig. 4-5, Zeeuwsche Eig. 3-4, Blauwe Eig. 4-5. Westlandsche ronde 6-8, id. lange 5-7, id. kleine 5-6, Blauwpitten 4-6, eerstelin gen 4-5. Aanvoer redelijk, vraag kalm. MIDDELBURG. Exportveiling van 8 Aug. Tomaten U.C.B.: A f9.60, C f9.90. Buiten U.C.B.: A f 6.70, C f4.30, CC I f3.30, II f 0.70, B f8. Alles per 100 pond. Roode bessen f 7, aardapp. BI. Eigenh. f 2.50, Roode suikerijperen I f 2.70, II f 1.50, N.-H. Suikerperen I f 4.50, II f 2.60. Alles per 100 K,G. GOES, 8 Augustus 1931. Exportveiling: Tomaten A f 9.20, idem B f 4f 6, idem C f 8.60, idem CC f 1.90, idem Bonken f 2.40, idem Gescheurde f 1.10, idem Kriel f 0.90, Dubbele Princesseboonen 14.20, al les per 100 K.G. Kleine veiling van Fruit: Pruimen: Dub bele Boerewitte 40—67, Witte Wijnprui men 27—55, Washingtons 3059, Belle de Louvain 2040, Reine Victoria 23—45, Abrikoospruimen 34, Tragedie 21—31, Eldensche Blauwe 15—23, Wijnkrozen 18 Engelsche krozen 1224, Vroege Oranjes 2129, Czar Pruimen 21—25, Prince Prui men 13—27, Okkelanen 7—18, Marbelanen 1019, Kouwelijnen 613, Uitschot- en afval pruimen 118 gulden, alles per 100 Kilogram. Peren: Précose de Trevoux 1537, Clapp's Favorite 20—30, Oomskinderen 18—26, Pétite Marguerithe 14, André d'Es- portes 16, Poire Madame 14—17, Bruine Heereperen 915, Beurré Giffard 14, Wijnbergamotten 5—8, Groninger Berga motten 49, Noord-Hollandsche Suiker peren 510, Wittebroodsperen 46, Roo de Suikerijen 25, Scharlakenperen 67, Uitschot- en afvalperen 0.50-8 gulden, al les per 100 K.G. Appels: Madeleinen 21—36, Perzik Roode Zomerappels 18—22, Duchesse d'Ol- denburg 1417, The Queen 18, Mr Glad stone 1318, Witte Zomer Calville 15, Zomeraagt 12—17, Lord Suffield 16, Zi geunerinnen 1418, Earley Victoria 15 20, Codlin Keswich 14—22, Zoete Tarwe- appels 13, Zoete St.-Janappels 10—12, Af val- en Kroetappels 0.50—6 gulden, alles per 100 KG. Diversen: Roode bessen 13—21, Perzi ken 19 gulden, beiden per 100 K.G. Idem 3—11, Reine Victoriapruimen 4, Meloenen 1824 gulden, alles per 100 stuks. Bloe men 14 gulden per 100 bos. MBIDDELBURG. Gehuwd: C. van IJsseldijk 28 j. en H. H. Kik 25 j.; P. W. de Groene 27 j. en L. v. Valk 24 j.; W. Peddemors 24- j. en M. v. d. Hooft 23 j. Bevallen: E. S. Hoekvan der Weel d.; M. J. Seijbelv. Hoorn z. Overleden: J. van Loo 79 j. geh. met M. Broeke. GOES. Huw.afk.: Willem Lodewijk Harthoorn 21 j. jm. te 's H. Arendskerke en Pieternella Westdorp, 19 j. jd.; Jan Joosse 25 j. jm. te Kloetinge en Tanne tje Brandt, 25 j. jd. te Kattendijke onlangs te Goes; Johannes Hoogerheide 24 j. jm. te Goes en Jannetje Jacomina Geense, 24 j, jd. te Ellewoutsdijk, Jacobus Gerhard Te Bos 28 j. jm. te Goes en Mar- tje Dusseljee 24 j. jd. te Wirdum; Augus tus Grijpma 26 j. jm. te Zelhem onlangs te Goes en Jansje Janna Boomsma, 24 j. jd. te Voorburg. Geboren: Jacomina Elisabeth d.v. Jo hannes Hubertus Jacobs en Eiisabem de Bock. SGHERPENISSE. Gehuwd: P. L. van Beers 26 j. jm. te Steenbergen en Jan netje de Graaf 18 j. jd. te Scherpenisse. Geboren: Marinus, z.v. G. Kluistmans en Janna J. Bijnachte; Pieter Adriaan z.v. Gornelis Gabriël Hartog en Pieternella Helena van der Slikke. Overleden: Jacob Bolier 92 j. wedn. van Pieternella Jobse; Marina de Jager 57 j. ongeh. Programma van Dinsdag 11 Aug. HUIZEN, 298 M. Uitsl. K. R. O.-uitz. 8-9.15, 10-11.30 en 10-11.30 Gramofoon. 12.15-1.45 Concert KRO-trio. 1.45-2 Gra mofoon. 2-3 Vrouwenuurtje. 3-3.30 en 4-5 Gramofoon. 5-6 Concert KRO-Kunst-en- semble. 6 Onderwijsfonds Binnenvaart. 6.30-7 Vervolg concert. 8 Concert Haarl. orkestvereen. HILVERSUM, 1875 M. Uitsl. A. V. R. O.-uitz. 8-10 Gramofoon. 10 Morgenwij ding. 10.15-10.30 Gramofoon. 10.30-11 Viool-recital. 11.30-1 Concert A.V.R.O.- kwartet. 1-1.30 Gramofoon. 1.30-2 Uit het Palacehotel te Scheveningen: Concert door Emil Goosz en zijn orkest. 3-4 Orgel concert. 4-5 Kinderuurtje. 5-6.20 Orkest. 6.40-7 Orkest. 7 Literair halfuurtje. 7.30 -7.4-5 Gramofoon. 7.45-8.40 Utr. Sted. or kest. 8.40-9.15 Declamatie. 9.15-10.30 Opera-fragmenten door leden van de Ita- liaansche opera. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35 Morgen wijding. 12.20 Orgelspel. 1.20 Orkest-con cert. 2.25-2.50 Gramofoon. 4.20 Concert. Viool, piano. 4.50 Orkestconcert. 7 Pia no-recital. 7.50 Duetten voor 2 piano's. 8.20 Concert. Orkest, sopraan, tenor, vi ool. 10 Berichten. De Rijkswaterstaat heeft het leveren en opslaan van 33 gegoten meerpalen voor het kanaal van Terneuzen gegund aan Bal Co. te Bergen op Z. voor f 1404.15. Nog gunde de Rijkswaterstaat het ver richten van baggerwerk in de Sardijn- geul onder Vlissingen aan de N. V. Hol- landsche Aannemers-Mij., Den Haag, voor f 90.000. Stoomvaart-Mij Nederland. SEMBILAN, thuisr., 8 van Pt. Said. SAPAROEA, 7 van Amsterd, te Batavia. JOH. VAN OLDENBARNEVELT, thuisr., 7 te Suez.. TALISSE, 7 v. Batavia te Amsterd. (verb.) JOH AN DE WITT, thuisr., 7 van Singa pore. POELAU BR/ S, uitr., 7 van Belawan, POELAU ROEBIAH, 8 v. Amst. n. Ba tavia. Rotterdamsche Lloyd. BALOERAN, uitr., 7 v. Marseille. INSULINDE, thuisr., 7 v. Marseille. INDRAPOERA, uitr., 7 v. Colombo. INSULINDE, 15 Aug. te Rotterdam. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 12 Aug. te Genua, 19 Aug. te Amsterdam. DEMPO, 19 Aug. te Marseille, 25 Aug. te Rotterdam. JOHAN DE WITT, 28 Aug. te Genua, 4 Sept. te Amsterdam. HOOG WATER. Stand van Dinsdag 11 Aug. 1931. v.m. n.m. Terneuzen 0.20 12.49 's midd. Borsselen 12.— 12.29 's nachts 's midd. Breskens en Vlissingen 12.14 's midd. Hoedekenskerke 0.40 1.09 Hansweert 1.— 1.29 Veere 0.10 12.39 's midd. Colijnsplaat 0.35 1.04 Goesche Sas 1.30 1.59 Wemeldinge 1.35 2.04 Tholen 1.55 2.24 Zierikzee 0.50 1.19 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 11 Aug.: Matige Zuid-Westelijke tot N.-W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk nog eenige regen en weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van Zaterdagmorgen 10 uur 742. Licbt op voor fietsers- Dinsdag 9 u. 14.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3