Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. to voaifzieat, om «jat n!® eBaHtrels seaigs vertraging zal hebbes. Tien minuten later paaseert nog ©sn extra mailtrein. Het wachten begint al wat lang te vallen, maar er is nu toch een stille hoop, dat de sneltrein nu di rect volgen zal. Weer gaat het sein omhoog. Maar op nieuw een teleurstelling. Tot groote ver bazing van het mopperend publiek wordt een goederentreintje de eer waardig ge keurd den sneltrein vooraf te gaan. Mis schien verdienen de Spoorwegen meer aan de goederen dan aan de menschen! Nu duurt het lang eer er weer bewe ging komt in de seinen. De minuten krui pen voorbij. De vertraging wordt al 20, 30, 40 minuten. Eindelijk, v ij f t i g mi nuten over tijd verschijnt de lang ver wachte trein. Het is meer dan zes uur geleden, dat de vorige sneltrein reizigers uit Zeeland vervoerde. Wat moppert men in Zeeland toch, dat de Spoorwegen deze provincie stiefmoederlijk bedeelenl Maar het mooiste komt nog. Wij ver namen, dat de oorzaak der vertraging deze is: er waren in Vlissingen geen loco motieven bij de hand, doordat de extra- mailtrein er één meer dan gewoonlijk vroeg. Gewacht moest worden op de lo comotief van een trein, die uit Roosen daal te Vlissingen arriveerde! Zooiets schijnt mogelijk te zijn op een zoo belangrijk eindstation als Vlissingen. K orfbal. Zomercomp e t i- t i e Z. K. B. Zaterdag werd voor deze competitie gespeeld de match Zeelandia IElto. Uitslag 02. Rust 01. Als scheidsrechter Lenseling uit Mid delburg, vanwege den regen een half uur over tijd, beginnen blaast, stelt Zeelandia op met 1 invaller en eenige invalsters en kiest den feilen Z.W. wind mee. Elto, dat bijna geheel volledig is, heeft dus tot de rust zwaar werk te verrichten, vooral het middenvak met Hollestelle c.a. heeft het hard te verduren. Desondanks weet zij toch de bal in den Elto-aanval te brengen. Deze aanval is in het begin wat onzeker, doch na een kwartier spelen weet v. d. Heil een mooie bal van achter den korf in te schieten, hiermede Bruggeman het nakijken en Elto de leiding gevende. 01. Het spel wordt thans steeds forscher, wat vooral te wijten is aan het ongeoorloofde afhouden van den Zeelandiaan Brugge man, waarvoor de scheidsrechter niet strafte. Een kans van „groote Leu" gaat ook weer verloren. Aan den anderen kant is Bruynzeel gevaarlijk en schiet een paar maal op den korf. Sinke c.a. weten ech ter alle onheil te voorkomen. Na de rust krijgt Elto de wind mee, echter weet zij daar geen voordeel van te trekken, daar alle ballen over de lijn loo- pen. Bij een der aanvallen van Elto krijgt Van Liere de bal, met zijn rug naar den korf staande, en werpt hem over zijn hoofd in den korf. Een onverklaarbaar punt, doch het is 02. Thans is er nog plm. een half uur te spelen en is het met het Zeelandia-over- wicht van voor de rust geheel gedaan. Een enkele bal komt nog wel in den Zeel. aan val, maar de verdediging van Elto weet van geen wijken. De nieuwe aanval van Elto geeft handen vol werk en is geregeld vrij, doch Hollestelle heeft weer pech, ter wijl v. d. Velde ook het gat niet weet te vinden. Vermelding verdient nog een schot van „kleine Leu", dat bijna een punt was. In de stand komt echter geen verandering meer, zoodat de kampioenen op eigen veld zijn verslagen enverdiend. Elto was beslist sterker. De scheidsrechter leidde zeer tam, wat voor zoo'n wedstrijd zeer ongunstig was. De stand tot op heden luidt als volgt: Resp. Gesp., Gew., Gel., Verl., Pnt., Doelpunten voor en tegen: Elto 44008 36 1 Zeelandia 531 17 29 9 D. O. S. 3 1113 7—9 Volharding 3 1022 8 21 Zeelandia II 40040 3 42 Daar de Zeevaartschool-Gomb. zich te ruggetrokken heeft, zijn de wedstrijden door haar gespeeld, geschrapt. A.s. Zaterdag speelt „Elto" op haar ter rein een vriendschappelijken wedstrijd te gen „Rapide" uit Axel. Een financier op de vlucht? In het „Hbld van Antw." lezen wij het volgende: „Sinds eenige dagen loopen te Water vliet, Waterland-Oudeman, Sinte-Mar- griet en St. Laureins, in de gemeenten langs weerzijden der Belgisch-N ederland- sche grens, geruchten, welke heel wat op schudding hebben verwekt in de streek en die, indien zij bewaarheid worden, heel wat slachtoffers zullen maken. Een invloedhebbend inwoner van het Nederlandsche dorpje IJ z e n d ij k e, die zich thans met geldzaken bezighoudt, is sinds eenige dagen verdwenen, zonder spoor achter te laten. Bedoelde inwoner, zekere H., van een sinds jaren bekende firma in de Polder streek, die zoowel in België als in Hol land, belangrijke zaken deed, genoot het algemeen vertrouwen, waaraan dan ook het feit is toe te schrijven, dat zooveel inwoners der grensgemeenten met be langrijke sommen in de zaak zijn betrok ken. Volgens de inomloop zijnde geruchten, hebben talrijke inwoners aan den heer H. sommen toevertrouwd,waarbij enkelen voor een bedrag van meer dan honderd duizend franc. Een onderzoek is aan den gang om klaarte in de zaak te biengm, waarvan opheldering door de talrijke belangheb benden met ongeduld wordt tegemoet ge zien". a&isïtifaüi. Si) hei verbete ren van dem w«g vou Ymt® naar Middel burg zijn 25 zilveren oude Zosuwsche munten gevonden, die door de directie van den weg aan de oudheidskamer te Veere zijn geschonken. Per autobus naar Dinant. Blijkens een advertentie in dit nummer bestaat er gelegenheid om binnenkort vanuit Goes een goedkoope reis per auto bus naar het beroemde Dinant te maken. Middelburg. Het programma van de 22ste bespeling van den beiaard in den Abdijtoren op Woensdag van half tien tot half elf uur, door dhr Th. G. Fer- werda, luidt: 1. Chor aus Judas Maccabaus, Handel. 2. Trauermarsch aus Samson, Handel. 3. Sonatine in C-dur, Müller. a. Allegretto. b. Moderato. c. Allegro. 4. a. Gigue, Corelli. b. Allemande. c. Rondo, Couperin. 5. Menuette, Rameau. 6. a. Pastorale. b. Am klaren Wasserstrom, Burg- müller. 7. a. Des Edelfrauleins Ritt. b. Engelsstimmen, Bergmuller. Goes. Voetbal. Voor de Zaterdag avond competitie speelde Goes III op eigen terrein tegen Stormvogels van 's-H. Hendrikskinderen, onder leiding van den scheidsrechter Dekker. Uitslag 5-0 voor Goes IH. Marktconcert. Op Vrijdag 14 Aug. a.s. zal Euphonia het volgende pro gramma uitvoeren: 1. Marche Gala, L. Voussure; 2. Cor tege de Ballet, L. Montague; 3. Rachel grande Valse, L. Langlois; 4. Fantaisie sur l'opera „Faust", M. J. H. Kessels; Pauze; 5. De vroolijke Gasten, Marsch, Ch. de Roy van Zuydewijn; 6. By the Swa- nec River, W. H. Myddleton; 7. Uit de oude Doos, Potpourri, F. Renaud; 8. Fi nale. Aanvang half negen. De Goesche Winkelweken. Het is zeer zeker van de beide Midden- standsvereenigingen „Handelsbelangen" en „De Hanze" een goede gedachte ge weest, evenals vorig jaar, ook thans een Winkelweek te organiseeren. In afwijking van vorig jaar zullen nu twee winkelweken gehouden worden, n.l. van Zaterdag 29 Augustus tot Zaterdag 12 September a.s. Het comité, dat met de voorbereidende werkzaamheden is belast, deelde ons me de, dat het aantal der deelnemende win keliers, dat van vorig jaar reeds verre heeft overtroffen. Het aantal is thans reeds gestegen tot ruim 130. Evenals vorig jaar zullen door de deel nemende winkeliers aan den kooper bon nen worden afgegeven voor eiken beste den gulden. Zeer fraaie cadeaux zullen ook thans weer beschikbaar worden ge steld. Door de medewerking van verschillen de vereenigingen en gezelschappen is het comité er in geslaagd het publiek talrijke attracties aan te bieden en is het daar door in staat bijna iederen avond te vul len met een varieerend programma, waar onder zeer belangrijke nummers, o.a. het optreden van den heer Mazure te Mid delburg met zijn gezelschap tot het doen uitvoeren van rhythmische spelen (sprook jeswereld enz. enz.), welk nummer om zijn schitterende uitvoering en zijn bij zondere belichting iets buitengewoons is. Vervolgens zal vanwege de Vereen. Ne- derlandsch Fabrikaat een zeldzaam mooie openluchtfilm worden vertoond, terwijl op 31 Augustus de zoozeer geprezen Klep- permarsch zal worden uitgevoerd onder leiding van dhr W. 't Hooft te Goesi, waarna een concert zal gegeven worden door een der muziekgezelschappen en ten slotte zal deze Koninginnejaardag met 'n lichtstoet, waaraan zoowel reclame- als komische groepen kunnen deelnemen, be sloten worden. Voor nadere bijzonderhe den hieromtrent volgt advertentie in ons volgend nummer. Op de overige avonden zullen muziek, zang en gymnastische oefeningen elkaar afwisselen. Indien het winkelweek-comité haar doel kan bereiken, zullen deze te houden win kelweken in alle opzichten de vorige ver overtreffen. Voor zoover dit mogelijk is, zal voor extra latere busverbindingen naar de om liggende gemeenten gezorgd worden. In een door het comité vóór of op 27 Augustus a.s. uit te geven feestnummer „De Goesche Winkelweken", dat door ge heel Zuid- en Noord-Beveland gratis huis aan huis zal bezorgd worden, zal opgeno men worden het officiëele programma der verschillende attracties, alsmede een lijst der deelnemende winkeliers. Nadere bijzonderheden zullen later in de plaatselijke bladen worden bekend ge maakt. Het comité, dat gevormd is uit de beide Middenstan dsvereenigingen „Handelsbe langen" en „De Hanze" bestaat uit de heeren: J. de Kruijter, voorzitter; S. W. Godfriedt, secretaris; Pb. H. van Hove, penningmeester; A. A. Hopmans, G. A. J. Koch, J. Laport, J. J. van Melle, M. van Zweeden, G. Bustraan. Vlissingen. De tegen Zaterdagmiddag uitgeschreven wedstrijd met kano's voor het strand alhier is in letterlijken zin in het water gevallen. De eerste kanobe stuurders hadden reeds getoond wat zij vermogen, maar tevens ook dat de lichte vaartuigjes bij wat woelig water makke lijk om slaan. Toen de loodgrijze lucht kwam opzetten en even later het water bij bakken uit de lucht viel, wat gepaard ging met hevigen wind, waren er nog wel onder de leiders, die de wedstrijden wil den doorzetten, maar de autoriteiten meenden terecht, dat men moest stoppen. Met de mailboot kwamen Zaterdag hier 600 passagiers aan, die o.a. met een extratrein verder reisden. Vertrokken zijn dien dag ruim 500 personen naar Enge land. Voor den Zaterdag 28 Aug. te houden Schelde-zwemwedstrijd van Breskens naar Vlissingen hebben zich tot nu toe 10 deel nemers aangemeld. lerseke. Dhr W. Hage, die gedurende 35 jaren secretaris-penningmeester van de Varkenshond „Voorzorg" is geweest, heeft als zoodanig bedankt. Hij is nu door de vereeniging tot eerelid. benoemd. Kapelle. Zaterdagavond speelde de voetbalclub V. D. O. II een wedstrijd te gen H. V. V. II uit Hansweert. V. D. O. won met 32. 0.- en W.-Souburg. Zaterdag werd alhier op het Oranjeplein een ringrijderij te paard gehouden, waaraan een 20-tal rui ters deelnamen. De eerste prijs werd behaald door W. Koole, met 25 ringen, na kamping met C. Stroo, die de tweede prijs werd toe gekend. Een derde prijs werd gewonnen door W. Bosschaart met 20 ringen; een 4e prijs door J. Puijpe met 20 ringen, die eveneens de medaille won. De wisselbeker, beschikbaar gesteld door den burgemeester, werd met 4 van de acht ringen gewonnen door P. Baljeu. Een zilveren beker werd behaald door P. de Visser, met 3 van de acht ringen. De potlepel, de bekende prijs, werd nog gewonnen door J. Puijpe. Arnemuiden. Zondagavond werd door eenige jongens onder deze gemeente een bedrag gevonden in bankpapier, groot f 200. Van het gevondene is aangifte ge daan bij de gemeente-politie. Domburg. Zaterdag werd alhier onder groote belangstelling, ook van de zijde der badgasten, een ringrijderij te paard gehouden. Zestien deelnemers deden aan den kamp mede. Fraaie prijzen, waaron der kunstvoorwerpen, waren beschikbaar gesteld, alsmede twee zilveren wisselbe kers, geschonken door den burgemeester, dhr L. J. v. Voorthuysen en den Regee- ringscommissaris bij de N.V. V. V., dhr Heeringa. Ook werd des namiddags een prijs voor badgasten verreden. De wisselbekers werden gewonnen door G. J. Passenier en L. de Voogd. Na afloop werden de prijzen en de be kers aan het Badpaviljoen door den bur gemeester met een toepasselijk woord aan de deelnemers uitgereikt. Door dhr W. Brand werd dank gezegd voor de belangstelling en medewerking ondervonden. Veere. De heer C. Verhage, benoemd tot agent van politie alhier, heeft voor deze benoeming gemeend te moeten be danken. In de Vrijdag gehouden voltallige vergadering van den Raad werd het be kende adres van het gemeentebestuur van Bergen op Zoom inzake het leggen van een brug bij Numansdorp over het Hol- landsch Diep voor kennisgeving aange nomen. Ged. Staten van Zeeland deelen omtrent het opnemen en beleggen van gelden der gemeente mede, dat de Bank van Neder landsche Gemeenten daartoe het aange wezen lichaam is1. Dhr Gastel zegt hierbij, het besluit van Ged. Staten te betreuren. Hij acht het niet in het belang der gemeenten, en evenmin van de Boerenleenbanken. Door het Bestuur van het Godshuis was ingezonden de begrooting voor het dienstjaar 1932 in ontvang en uitgaaf groot f 4532, welke aldus wordt goed gekeurd. Bij monde van den heer Mar- kusse wordt namens de commissie rap port uitgebracht over de rekening van het Godshuis, die in ontvang bedraagt f 5333 en in uitgaaf f 5173 en aldus wordt goedgekeurd. De voorzatter stelt ter bezichtiging een 25-tal oude Zeeuwsche munten in zilver, 'die gevonden zijn bij het maken van den Veerschen weg. Volgens de voorschriften zijn deze eigendom van de directie van den weg en deze heeft ze geschonken aan de gemeente Veere voor de Oudheidska mer. Besloten wordt deze gift onder dank betuiging te aanvaarden. De nieuw gekozen Raadsleden worden toegelaten. De voorzitter wenscht de herkozenen geluk. Het spijt hem, dat twee der leden niet zijn herkozen, n.l. de heeren Mar- kusse en Poppe, omdat zij altijd met ernst en toewijding hun taak opvatten. De heer Markusse dankt den voorzitter voor deze vriendelijke woorden en dhr Poppe sluit zich hierbij aan. Daarna wordt aangeboden de rekening der gemeente over 1930 wat den gewonen dienst betreft met een batig slot van f 2.702 wat den kapitaaldienst betreft met een nadeelig slot van f 8.309. In een der vorige raadszittingen was een commissie benoemd om in overleg te treden met de P. Z. E. M. Na verscheide ne conferenties is duidelijk geworden, dat een bovengrondsch net, hoewel goedkoo- per, voor Veere niet passend is. Na een uitvoerige uiteenzetting te hebben gege ven omtrent de kosten en verschillende mogelijkheden van aanleg, besluit de raad met alg. st. tot electrificatie van de kom der gemeente. Het beschikbaar stellen van een voet balveld wordt aangehouden. Aagtekerki. Uitslag schietwedstrijd, Za terdag j.l. gehouden. Max. 100 punten. 1. J. de Visser Cz. 95 p 2. P. de Visser Pz. 94 p.; 3. A. Provoost 94 p.; 4. A. Verhage 94 p.; 5. J. de Visser Jz. 93 p.; 6. S. Wisse Lz. 93 p.; 7. A. Verhage Jz. 92 p.; 8. Jac. Jobse 92 p.; 9. L. Bosse- laar 91 p.; 10. J. Adriaanse 91 p.; 11. W. Bimmel 91 p.; 12. L. Meijers 91 p.; 13. P. Maljaars Jz. 90 p.; 14. D. Kodde 89 p.; 15. W. Bakker 89 p.; 16. H. Peper 88 p.; 17. D. Hugense 88 p.; 18. S. Blaas 87 p.; 19. A. Jobse 87 p.; 20. A. Dekker 86 p.; 21. S. de Visser Lz. 86 p.; 22. M. v. d. Driest 85 p.; 23. J. Simonse 85 p.; 24. Joh. Dekker 85 p.; 25. Ghr. Dekker Pz. 85 p.; 26. J. de Lange 81 p.; 27. J. Dek ker Kz. 79 p.; 28. J. Vos 74 p. Door bijdragen van het gemeentebe stuur en enkele ingezetenen van de ge meente was de afdeeling B. V. L. in staat voor eiken schutter een prijs beschikbaar te stelten. Biggekerke. Bij de Zaterdag alhier ge houden ringrijderij kwam één der deel nemers zóó ongelukkig van het paard te vallen, dat hij met een gebroken been moest worden opgenomen. Geneeskundige hulp verleende Dr Drijber van Koude- kerke. Riff hem. Zaterdag werd den geheelen dag met veel animo door een 20-tal rui ters naar den ring gereden. Des voormid- dags bracht de burgemeester den toege zegden wisselbeker, die bij monde van dhr Joh. de Visser dankbaar door de ringlij ders werd aanvaard. Des namiddags werd om den beker gekampt. De winnaar was D. Polderman met 5 ringen in 3 ronden of 6 beurten. De verdere uitslag van de ringrijderij was: le prijs 19 r. Jac. Schout, 2e pr. 19 r. Joh. de Visser, 3e pr. 19 r. P. de Pagter Jz., 4e pr. 18 r. D. Polderman, 5e pr. 18 r. I. de Visser, 6e pr. 15 r. J. D. Koppejan, 7e pr. 15 r. J. de Pagter, 8e pr. 14 r. Abr. Marijs, 9e pr. 13 r. And. Breel, 10e pr. 11 r. C. Gornelisse, 11e pr. 11 r. L. Pouwer, 12e pr. 10 r. I. Cevaal, 13e pr. 8 r. A. Barentsen, 14e pr. 8 r. H. Barentsen, 15e pr. 8 r. D. Ver- straate, 16e pr. 7 r. W. de Visser, 17e pr. 7 ringen L. Osté, 18e prijs 7 ringen J. Cevaal, 19e pr. 6 r J. van Keulen, 20e pr. 1 r. G. de Bart. Bij gelijk aantal ringen werd om den voorrang geloot. De meeste volgringen (5) werden be haald door I. de Visser, die daarvoor een taart in ontvangst nam. De potlepel viel P. de Pagter Jz. ten deel. Haamstede. Benoemd tot burgemeester dezer gemeente Jhr R. J. W. A. Roëll. Zierikzee. Op initiatief van een aantal landbouwers, trad Vrijdag j.l. alhier als spreker op de heer Chr. van den Heuvel, lid der Tweede Kamer. Doel van deze spreekbeurt was, het oprichten van een afdeeling voor Schouwen en Duiveland van den Chr. Boeren- en Tuindersbond in Nederland. De Voorzittr van het voorbereidend Comité de heer A. M. den Boer Wz. te Zierikzee, opende deze vergadering met gebed en zette in het kort uiteen, wat het doel van deze samenkomst was. Hij heette de aanwezigen hartelijk welkom en gaf het woord aan den spreker. Dhr v. d. Heuvel, het woord ver krijgende, begon met te wijzen op de moeilijkheden op agrarisch terrein, waar door nauwe aaneensluiting van hen, die bij elkaai hooren, noodig is. Vooral om dat tot nu toe met de agrarische bevolking minder gerekend wordt, dan wensche- lijk en noodig is. Spreker zette uiteen hoe de huidige toe stand op landbouwgebied is, wees er op, dat het onkostencijfer V/2 X hooger is dan in 1913, terwijl het opbrengstcijfer slechts van het cijfer van 1913 be draagt en noemde eenige oorzaken der crisis. De hooge rechten in het buitenland werken nadeelig voor onzen geschokten economischen toestand. Met voorbeelden toonde spr. ten slotte aan, dat een afdeeling van den Chr. Boe ren- en Tuindersbond ook op dit eiland noodzakelijk is. Noodzakelijk, omdat een sterke organi satie invloed kan uitoefenen op bestuur en wetgeving des lands en met onze Christelijke belangen, meer gerekend zal worden. Noodzakelijk voor het Chr. Land- en Tuinbouwonderwijs, terwijl het steeds sterker worden van de arbeidersorganisa ties eveneens het zich organiseeren van land- en tuinbouwers noodzakelijk maakt. Spr. eindigde met het uitspreken van I de hoop, dat de plannen van het Comité mogen slagen en hier op dit eiland een afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuin dersbond zal worden opgericht. De Voorzitter dankte dhr van den Heuvel zeer voor zijn mooie rede. Van de gelegenheid vragen te stellen, maakten gebruik de heeren W. A. de Vrieze, M. H. Krepel en J. D. Kloet Mz van welke sprekers de beide eersten het bejammerden, dat een dergelijke bond zal worden opgericht, omdat zij bang zijn, dat zulks verbrokkeling zal bren gen. Dhr Krepel uitte veel waardeering voor den arbeid van dhr Van den Heu vel in de Tweede Kamer, doch betreurde het, dat hij nu op dit eiland een adder onder het gras kwam brengen. Dhr van den Heuvel beantwoordde daarna de vraagstellers er op wijzend, dat méér organisatie noodig is, niet om de Z.L.M. tegen te werken, maar om naast en met de Z.L.M. te kunnen optrek ken voor de belangen van land- en tuin bouw. Wij ondervinden thans de gevol gen van de slechte organisatie en is het méér dan tijd, dat allen zich ver eenigen. Wij hebben het Kon. Nederl. Landbouw- Comité, den Chr. Boeren- en Tuinders bond en den R.-K. Boeren- en Tuinders bond in Nederland en deze drie organi saties onderhandelen en bespreken samen wat aan de Regeering dient te worden gevraagd, ten behoeve van den land- en tuinbouw in het algemeen. Hoe sterker deze organisaties nu zijn, des te méér zal met de wenschen van het platteland rekening worden ge houden. Dhr Van den Heuvel wees er op, dat geen verbrokkeling wordt beoogd, wanneer een afdeeling opgericht kan wor den, doch dat het te doen is om samenwerking, voor zoover dit noo dig en mogelijk is. De Voorzitter verzocht allen, die met het plan een afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond op te richten, sympathiseerden, te willen blijven en sloot de vergadering, terwijl dhr Van den Keuvel eindigde met dankgebed. De bespreking, die daarna gehouden werd, leverde tot resultaat, dat een af deeling werd opgericht met aanvankelijk 20 leden. Waar een afdeeling ook op ons eiland zeer zeker levensvatbaarheid heeft, ver wacht het Comité, dat het aantal leden spoedig belangrijk zal zijn uitgebreid. Binnenkort zal wederom een vergade ring plaats vinden, om een definitief be stuur te kiezen. In het voorloopig Comité hebben zitting de heeren A. M. den Boer Wz., Voor- zi iter, W. J. van Schelven, Secretaris, J. P. Kloet Pz. en S. J. bij de Vaate. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Waarder, A. M. den Oud sten te Elburg. Te Hoornaar, A. H. J. G. van Voorthuizen te Lage Vuursche. Bedankt voor 's Grevelduin-Gapelle, W. Rijnsburger te Polsbroek. Geref. Kerken. Beroepen te lerseke, U. Elgersma te Haamstede. Te Pijnacker-Nootdorp, A. v. d. Weg te Ottoland. Aangenomen naar Nieuwendam, M. Bouwman te Baambrugge. Chr. Geref. Kerk., Beroepen te Nieuwpoort, L. S. den Boer, cand. te Apeldoorn. Geref. Gem. Beroepen te Middelharnis, A. de Blois te Dirksland. D s H. G. U b b i n k. t In den ouder dom van 76 jaar is te Soestdijk overleden Ds H. G. Ubbink, em. predikant van de Ned. Herv. Gemeente van Emmen en va der van den Groninger hoogleeraar Dr J. Th. Ubbink. De overledene was van 1880 tot 1883 predikant te Gaast, vanwaar hij naar Delfshaven vertrok. In 1888 deed Ds Ubbink zijn intrede te Gasselt, welke standplaats in 1894 met St Jansga verwisseld werd. In 1898 ver bond de nu ontslapene zich aan de ge meente van Ommen, die hij tot aan zijn emeritaat in 1924 heeft gediend. Na zijn emeritaat vestigde Ds Ubbink zich met terwoon te Soestdijk. lerseke. Gekozen tot ouderling bij de Geref. Kerk (vac. G. Polderman) dhr P. Bustraan. De Bond en 't N.O.G. Een on zer lezers schrijft ons, dat de fusie van N. 0. G. met den B. v. N. O. n i e t is vol trokken. Het aangenomen voorstel om over de fusie met den Bond te onderhan delen, stelt als eerste voorwaarde, dat de eventueel te stichten nieuwe algemeene vereen, van openbare onderwijzers poli tiek neutraal zal zijn, dus n i et aangesloten bij het N. V. V. Wij plaatsen gaarne deze rectificatie en zulten dan afwachten of het mogelijk zal zijn met de mannen van den rooden Bond inderdaad een politiek-neutrale vak organisatie te stichten. Die mogelijkheid zal zeker vooralsnog menigeen sterk be twijfelen. Geslaagd voor examen nijverheids- /onderwijs akte Nb.: M. 't Gilde, Terneu- zen; voor acte Nj: L. A. Bosdijk Schoon- dijke. Geslaagd voor het examen handen arbeid de heeren: F. C. Jansen Yerplan- ke te Othene en J. P. Israël te Arnemui den. Door een koe aangeval- Ie n. Te Nieuwolda (Gr.) werd mevr. A. Doornkamp, toen zij in een weiland liep, door een koe aangevallen. In bewusteloo- zen toestand en met een hersenschudding werd zij opgenomen. Een luxueus hotel des nachtsinvlammen. Gister nacht is brand uitgebroken te Le Touquet, de badplaats aan de Fransche kust nabij Paris Plage in het Royal Picardy Hotel, één der grootste hotels van Le Touquet en één der meest luxueuse hotels van Europa. Het hotel was bezet door ruim hon derd gasten, waaronder vele Engelschen en Amerikanen. Bij het uitbreken van den brand vluchtten vele ga.sten in nachtge waad uit hunne kamers, juweelen en an dere kostbaarheden medenemende. De brandweer uit de omliggende plaat sen werd eveneens gealarmeerd en assis teerde de plaatselijke brandweer. Niettemin duurde het vier uren, eer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2