Onderwijs Gemengd Nieuws. Leestafel. Land-en Tuinbouw Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Telegrammen. Marktberichten. ZONDER PRIJSVERHOOGING MIDDELBURG. De drukte in de stad was heden buitengewoon groot. Allereerst was er de kermisdrukte. Maar ook het getal vreemdelingen bereikte zeer onge kende hoogte. Niet minder d^n 3450 pas sagiers en 87 auto's werden met de boo ten BreskensVlissingen overgezet. Twee extra-booten moesten in dienst gesteld worden. plaatsing van advertentlën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Beroepbaar. Ds J. D. van der Velden schrijft in de „Kralingsche Kerk bode": "Wie stelt beroepbaar? De classis, waar de Candidaat in de Theologie zijn prae- paratoir examen doet, of stelt de candi daat zich beroepbaar? Al geschiedt het, zeker met het oog op de vele candidaten tot den Heiligen Dienst en de weinige kleine kerken, die beroe pen kunnen, niet zooveel meer, dat men zich niet beroepbaar stelt, toch geschiedt het in enkele gevallen. Maar laat men dan de goede terminologie gebruiken b.v. dat men om gewichtige redenen alsnog geen roeping naar eenige kerk in overwe ging kan nemen. Erger wordt het, wanneer, zooals we in een onzer kerkelijke bladen lezen, een candidaat meldt, dat hij nog niet beroep baar is, maar intusschen gaarne bereid is des Zondags de Kerken te dienen. De classis heeft hem na afgelegd exa men- beroepbaar gesteld, de vergun ning verleend om te staan naar den dienst des Woords en de persoon in quaestie meldt niet beroepbaar te zijn. Hoe hebben we het nu? Samenwerking. Te Pematang- Siantar op de oostkust van Sumatra be staat een Protestantsche Gemeente en een Gereformeerde kerk. Geen van beide be zit een behoorlijke vergaderplaats. Waar geen der beide kerkeraden kans zag een eigen kerkgebouw te stichten, zal men dit nu voor gezamenlijke rekening gaan doen. Beurtelings mogen beide kerken eerlang hun godsdienstoefening in het te stich ten gebouw houden. Zeker een practische oplossingl Alg. Synode der N ed. Herv. Kerk. De ai deeling Nederland van den Wereldbond der Kerken heeft aan de Sy node verzociht een opwekking te doen uit gaan ten gunste van het door die afdee- ling op touw gezette petitionnement voor internationale ontwapening. Echter heeft de Synode zich reeds in één van haar eerste zittingen in een opwekking met soortgelijk doel uitgesproken. Die procla matie zou door nieuwe proclamaties veel eer worden verzwakt. De heer Van Oeveren rapporteert over zekere moeilijkheden, welke te Numans- dorp zijn ontstaan, bepaaldelijk met be trekking tot bet doopen van kinderen van ouders, die bun betrekkingen tot de Ned. üerv. Kerk hebben verbroken. IN a bespreking besluit de Synode bet adres van A. Groeneweg c.s. te Numans- dorp, inhoudende beklag over geweigerde doopsbediening, voor kennisgeving aan te nemen. De heer Boonstra behandelt een voor stel van de commissie voor diaconale ar menzorg, tot uitbreiding van bet aantal diakenen. Eigenlijk ia 'dit voorstel afkom stig van het bestuur der federatie van diaconieën. Dit bestuur heeft erop ge wezen, dat diakenen, vooral in groote ge meenten, te zwaar belast zijn. De minderheid der rapporteerende commissie is tegen het voorstel, omdat art. ai. 2 in elk geval gelegenheden opent. Daarentegen vereenigen andere leden der commissie zich met de argumentatie der voorstellers. Ondanks het pleidooi van den heer Eilerts de Haan wordt het voorstel met 13 tegen 6 stemmen ver worpen. Prof. Dr Van Rhijn rapporteert over een voorstel van de claseicale vergadering van Leiden, tot aanvulling van art. 2 van het reglement op het hulppredikerschap. Hier is de bedoeling voor zendelingen, die terugkeerden naar Nederland, de ge legenheid te openen als hulpprediker op te treden, mits zij aan zekere voorwaar den voldoen, waartoe ootk behoort het verwerven van eenige kennis van Latijn en Griefcsch en het afleggen van een voor dit doel ingesteld colloquium doctum. De rapporteerende commissie kan zich in dit voorstel niet vinden. Wel vereenigt zij zich met het denkbeeld, reeds in 1924 door het lid der Synode, Dr Weyland, uitge sproken, dat zendelingen, die gedurende een reeks van jaren met eere op het zen- dingsveld hebben gearbeid, bij ihun te rugkeer honoris causa worden toegelaten, tot de Evangeliebediening. De Algemeene Synode zou daartoe de bevoegdheid er langen in een artikel 57** regl. vacaturen, natuurlijk ook mits aan zekere voorwaar den zou zijn voldaan. Na verdere discussie wordt het voor stel tot invoering van een art. 57** in het reglement op de vacaturen aangeno men met 17 tegen 2 stemmen. Dr Sever ij n hoogleeraar. Naar de Tel. verneemt, is binnenkort de benoeming te verwachten van Dr J. Seve- rijn tot hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Utrecht in de wijsbegeerte van den godsdienst en de zedekunde, ter op volging van dr H. Visscher, wien korten tijd geleden op zijn verzoek eervol ont slag is verleend. Geslaagd voor de hoofdakte dhr J. C. de Ridder te Axel en voor nuttige handwerken Mej. G. C. Brons te Middel burg. Geslaagd voor Fransch L. O, mej. St. Versluijs te Hoek (Z.-Vl. Geslaagd voor het staatsexamen dhr W. den Boer Wz. te Zierikzee. Het onweer. Gisteravond is de bliksem geslagen in de hofstede van den heer A. Bogerd te Molenaarsgraaf. Het woonhuis met aan gebouwde schuur is geheel afgebrand. Gistermorgen is te Heilo de 29-jarige W. Zwart, toen hij een paard uit de weide zou balen, door den bliksem gedood. Boven Zwolle en omgeving woedde gis termiddag een hevig onweder, gepaard gaande met hagelbuien. Een boom werd getroffen en onderscheidene telefoongelei dingen raakten onklaar. De landbouwer F. A. Alberts begaf zich met zijn familie naar buiten, om den toestand in oogen- schouw te nemen toen een doffe knal weerklonk. Toen men omkeek stond het geheele huis in brand. Alles brandde tot den grond af. Alleen een hooiberg bleef behouden. Een mislukte boot tocht, Gisternacht tegen 2 uur kwam aan de Waalkade te Nijmegen aan de stoomboot Concordia, uit Den Haag, met een gezelschap van 230 personen, meeren- deel leden van een transportarbeiders bond. De boot was Dinsdagochtend 7 uur uit Den Haag vertrokken, en bad volgens het plan 2 uur 's middags te Nijmegen moeten zijn. Dat de boot een balven dag te laat kwam, wordt hieraan geweten, dat zij te zwaar beladen was, en ongeveer drie uur bij een sluis te Rotterdam bad moe ten wachten. De meeste kinderen en vrou wen onder bet gezelschap waren op de langdurige reis, waarop zij te weinig voed sel hadden gehad, onwel geworden. Het gezelschap trok diep in den nacht naar 't café, waar een maaltijd was besteld, wel ke nu twaalf uur na den besproken tijd werd gebruikt. Meer dan honderd perso nen van bet gezelschap, voor wie in geen enkel hotel of logement meer plaats was, hebben den nacht verder in het café op stoelen of op den vloer doorgebracht. De samensteller van het reisplan, aan wien men het mislukken van den tocht weet, riep tegen de op hem verbetenen de hulp van de politie in. Veel liefhebbers. Voor de be trekking van betaalmeester aan de West- landsche bloemenveiling te Honselersdjjk hebben zich 180 sollicitanten aangemeld. Komkommers vernie tigd. Dezer dagen zijn op de Delftsche Groentenveiling op één dag, 1600 kisten komkommers, ongeveer 30.000 stuks, als zijnde onverkoopbaar, vernietigd. Dierenmishandeling. Te Delft heeft de 23-jarige van B., twee varkens van een landbouwer, die weigerde hem f2.50 te betalen, doodgeslagen en in een sloot geworpen. De politie beeft pro- ces-verbaal-~tegen hem opgemaakt. Verdronken. Bij bet zwemmen in de Waalhaven te Rotterdam zonk een 23-jarige Spaansche steward plotseling in de diepte weg. Hij werd levenloos opge haald. Te Zwaag Westeinde is bij bet ba den verdronken de 17-jarige B. aldaar. De 15-jarige B. te Leeuwarden is, terwijl hij zich op een fietstocht te Ruiner- wold bevond, bij bet zwemmen verdron ken. Een ruim 12-jarige knaap te Eind hoven is bij bet baden in de bad en zwem inrichting „De IJzeren Man" verdronken. In de openbare zwemplaats in de Maas onder de gemeente Gronsveld is de 22-jarige schilder H. v. d. B. bij bet zwem men verdronken. De 22-jarige v. d. H. is bij bet zwem men in de Vulkaanhaven te Vlaardingen verdronken. Te Oss is de 18-jarige seminarist v. H. bij bet zwemmen, in de Maas nabij Macbaren verdronken. Te Gouda is gisteravond in den Hol- landschen IJssel de 57-jarige schipper R. uit Scbeveningen verdronken. Autö-botaing te 's-Graven- li age. Op den Benoordenhoutschenweg in Den Haag, is gisteravond omstreeks half tien een ernstige botsing tusschen twee auto's voorgevallen, waarvan de 22- jarige A. E. Rey, zoon van den directeur van Hotel des Indes, het slachtoffer is geworden. De Chrysler, welke de heer Rey be stuurde, en waarin tevens diens broer gezeten was, kwam den Benoordenhout schenweg afrijden uit de richting Leiden. Bij de Hoytemastraat gekomen zag de bestuurder plotseling een andere auto voor zich, welke linksom den Benoor denhoutschenweg op wilde zwenken. Een botsing was niet meer te vermijden en deze kwam zoo hevig aan, dat de Chrys ler, die in de flank getroffen werd, eeni ge malen over den kop sloeg en geheel vernield terzijde van den weg terecht kwam. Onmiddellijk toegesnelde voorbijgan gers haalden den heer R. onder den wa gen uit en spoedig stond vast, dat de levensgeesten reeds geweken waren. De broer van het slachtoffer bleek slechts lichte kwetsuren te hebben en ook mej. v. d. B. is er goed afgekomen. De malversaties aan de melkfabriek te Eijnaart. In een nieuwe vergadering van de leden der Coop. Fabriek van Melkproducten Fij naart, heeft de 'heer Jansen uit Breda, secretaris van den Brab. Zuivelbond, een uiteenzetting gegeven van den financiëe- len toestand. Momenteel Iheeft de fabriek geen geldmiddelen meer. om de zaken loopende te houden. De leden dienden te beslissen of de fabriek moet worden stop t gezet of geliquideerd; ofwel eenigen tijd de melk aan de zuivelfabriek te Zeven- bergscben Hoek te leveren en in dien tijd na te gaan, welke maatregelen kunnen worden getroffen om den financieelen toe stand op te helderen, ofwel, dat de leden gezamenlijk f 150.000 bijeenbrengen opa het door twee banken opgeëisc'hte crediet terug te betalen. Besloten werd de melk gedurende drie maanden aan de fabriek te Zevenberg- schen Hoek te leveren. In dien tijd hoopt men nader inzicht in den toestand te krijgen, waarna een definitief besluit kan genomen worden. Jeugdherberg afgebrand. Het vroegere landhuis W olkenland te Beek (gem. Bergh) in den Geld. Achterhoek sedert kort eigendom van het Amster- damsch Lyceum en als jeugdherberg in gericht, is gistermiddag totaal afgebrand. De vader der stichting, de beer La- bruyère, heeft nog getracht het vuur met snelblusschers te do oven, echter tever geefs. Verzekering dekt de schade. De brand is vermoedelijk ontstaan, door dat vonken uit de bijkeuken op bet rieten dak terecht kwamen. Deze 'jeugdherberg, die de volgende maand officiëel geopend zou worden, zou gisteren door 62 jongens bevolkt worden. Deze zijn thans onder gebracht in hotels en zalen in de omgeving. Aanranding te Diemen. Gis termiddag heeft onder de gemeente Die- men een aanranding plaats gehad, waar bij zich eenige vreemde gebeurtenissen hebben afgespeeld. Omstreeks één uur werd een meisje van 19-jarigen leeftijd op een stille plek, grenzende aan het water, aangerand door een jongen man uit Amsterdam. Hij greep het meisje aan en er ontstond een worsteling, waarbij de kleeren van het slachtoffer gehavend werden. Het meisje verzette zich heftig en het einde was, dat het tweetal in het water viel. Zij krabbelden er uit en de aanrander bleek daardoor aanzienlijk af gekoeld te zijn. Hij sprong op zijn rijwiel en reed weg, doch even. later brak de trapper van de fiets. Omwonenden, die op het hulpgeroep van het meisje waren toegeschoten, wis ten den dader te grijpen en waarschuw den de politie. Daar het te warm was om den aanrander, die zich verzette, eenigen tijd a'chtereen in bedwang te houden, bond men hem eenvoudig met behulp van een koetouw, aan een boom vast. Hij werd naar het raadhuis overge bracht en wordt ter beschikking van de Justitie gesteld. Slachtoffer van de warmte. De 56-jarige M. V. uit Hoogvliet is gister middag in een weiland onder de gemeen te Pernis, waar hij aan het hooien was, door de warmte onwel geworden en eenige oogenblikken later overleden. Gasverstikkin'& te Amster dam. Op de eerste étage van perceel 232 in de Van Ostadestraat te Amster dam is gistermiddag een bejaarde man door gasverstikking om het leven ge komen. Hetvliegongeluk bij "Waal haven. Het ongeluk met bet Fokker toestel, dat Dinsdag bij bet vliegveld Waalhaven is gevallen, blijkt nog beter te zijn afgeloopen dan eerst werd veronder steld. Het jongetje, dat een klap van de machine heeft gekregen, de 14-jarige- M. van der Klooster, heeft een goeden nacht gehad. Werd aanvankelijk gevreesd, dat hij1 het rechterbeen zou moeten missen, gisteren is bij het geneeskundig onder zoek gebleken, dat men niet tot amputa tie behoeft over te gaan. De piloot, de heer Bellens, is dadelijk daarop op eigen gelegenheid naar huis gegaan. De boordmechanicien Vrijburg de Ko ning, die een kaakfractuur en een hoofd wond heeft, is per vliegtuig naar zijn woonplaats, Amsterdam, teruggekeerd. Van de passagiers is niemand naar bet ziekenhuis vervoerd behoeven te worden; voor zoover noodig zijn zij ter plaatse ver bonden. Steekpartij om een oude v e e t e. Een bewoner der Nieuwebrug- steeg te Amsterdam is gisteravond voor zijn huis door iemand uit de St. Olofsteeg in de borst gestoken. Omtrent deze steek partij vernemen wij nog, dat de bewoner van de St. Olofsteeg zich, om over een oude veete wraak te nemen, naar eerst genoemde steeg bad begeven, waar hij den persoon, tegen wien zijn woede ge richt was, tartte, naar buiten te komen. Deze gaf hieraan gevolg, waarop hij on middellijk door den bewoner van de St. Olofsteeg werd aangevallen en met een mes of ander scherp voorwerp in de zij werd gestoken. De gewonde zakte ineen en daar hij veel bloed verloor, liet zich zijn toestand aanvankelijk ernstig aanzien. Per auto werd bij naar een der zieken huizen overgebracht. De dader vluchtte; hij is echter bij de politie bekend. Acetyleenketel ontploft. Gisteren is door onbekende oorzaak een acetyleenketel ontploft, waardoor brand ontstond bij de N.V. Boele's Scheepswerf en Machinefabriek te Bolnes. De brand weer was spoedig ter plaatse en men was spoedig bet vuur meester. Verzekering dekt de schade. Tevens had tijdens den brand op de plaats des onheils een tra gisch ongeluk plaats. De 43-jarige A. van Loenen, gereedschapsbaas op genoemde werf, kreeg een uitslaande vlam in zijn gezicht. Vermoedelijk is de man zijn beide oogen kwijt. Hij is onmiddellijk naar een der ziekenhuizen te Rotterdam vervoerd. Door een trein gegrepen. De landbouwer Kempenaar van Zwagerveen die bij den spoorwegovergang Veenkloos- ter bij Kollum Dinsdag door den trein uit Buitenpost werd gegrepen en zwaar gewond, is gisteren overleden. Antirevolutiona.i.r.e Staat kunde. De Juli-Augustus-aflevering van het maandschrift „Antirevolutionaire Staatkunde" bevat een zeer lezenswaar dig opstel van Drs. A. B. W. M. Kok over de Christelijke arbeidswaardeering. Mr. P. B. Bouman uit Rotterdam schrijft over Volksuniversiteiten en Leeszalen. Voorts zijn in dit nummer overgenomen eenige artikelen van den Engelschen eco nomist Sir Josiah Stamp over bet vraag stuk van werkloosheid en loonen. De adviezenrubriek behandelt de vol gende onderwerpen: 1. Christelijk-Histo- rischen en Coalitie. 2. Annexatie: Commissie uit de inge zetenen; taak en bevoegdheid; a.r. stand punt inzake annexatie. 3. Werkloosheid; toeslag op uitkeerin- gen uit werkloozenkassen; steun aan werklooze gezinsleden; vakopleiding van werkloozen. 4. Publiek gebed; Gemeenteraad en Sta- ten-Generaal. 5. Gebed in z.g. Oranjevereeniging. Een uitvoerige boekbespreking besluit dit nummer. Wisselkoersen. Berlijn 58.8058.90. Londen 12.04%—12.04%. Brussel 34.5834.60. Parijs 9.72—9.73. New-York 2.482.4834. GOES. Aarnout van Westen, 29 jaar, j.m. en Janna Knuist, 23 jaar j.d.; Jan Traas, 26 jaar j.m. te 's Gravenpolder en Cathalina Janna van Sprang, 28 jaar j.d.; Huibrecht Marinus Slabbekoorn, 23 jaar j.m. te Kattendijke en Pieternella Fran- cina Bruel, 22 jaar j.d. Over de maand Juli. Alg. Ned. Zuivelbond. De Algemeene Nederlandsche Zuivel bond houdt zijn algemeene zomervergade ring op Woensdag 26 dezer te Utrecht. De heer C. Zwagerman, rijkszuivel- en veeteeltconsulent te Middelburg, zal daar in een inleiding houden over de vraag: Wat valt uit de wijze, waarop het vee- houdersbedrijf in Denemarken gedreven wordt, voor ons land te leeren? AMSTERDAM. Het 24e postvliegtuig, de PH-AFR, is hedenmorgen van Schip hol voor de vlucht naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich 202 K.G. post en 39 K.G. lading. Het onweer. LEEUWARDEN. Gisteravond en van nacht ontlastte zich boven Friesland een zwaar onweer, gepaard met hevigen wind en zwaren regenval. Te Leeuwarden sloeg de bliksem in de woning van W. aan de Boomgaardstraat. Ook werden er drie koeien gedood, die in een weide liepen. Te Tzum werd de kapitale boerderij Andela door den bliksem getroffen. Zij is geheel afgebrand. Te Sneek werden eenige wo ningen door den bliksem 'getroffen. Te Oldeboorn is de bliksem in een ar beiderswoning geslagen. Dé kinderen kon den worden gered. Het buis werd een prooi der vlammen. DEVENTER. De boerderij Nieuwe Hee- ten is door den bliksem getroffen. De schuur brandde af, bet buis bleef be- b ouden. EEFDE. De bliksem sloeg in een boom, juist toen de metselaar E. per fiets pas seerde. Hij werd van de fiets geslingerd en kreeg brandwonden aan zijn been. LONDEN. Boven bet Zuiden van Enge land, speciaal boven Londen, woedde een noodweer, gepaard met hevigen regen. Vooral de ondergrondsehe bad van het water te lijden. Het verkeer stond eenige uren stop. Voor zoover bekend, zijn geen menschenlevens te betreuren. Te South hampton werden vier tramwagens door den bliksem getroffen. Ze vlogen in brand. Verscheidene boerderijen zijn af gebrand. Twee personen verdronken. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisteren be vond zich een groep kampeerders, be staande uit 40 personen te water. Een aantal hunner is vermoedelijk in een z.g.n. trekgat geraakt en in levensgevaar gekomen. De ouderen slaagden er in de meeste drenkelingen op bet strand te brengen. De leider, de heer W. J. P. E. Lintz, een bekend man in sportkringen, had reeds twee meisjes gered en ging voor de derde maal terug om nog een derde meisje, de 15-jarige N. te redden, tot hij plotseling verdween. Zoowel hij als het meisje zijn jammerlijk verdron ken. LEIDEN. Een dertienjarig meisje te Noordwijk is onder een vrachtauto ge raakt en met een ernstige hersenschud ding naar het ziekenhuis vervoerd. LEIDEN. In een ziekenhuis alhier is op 67-jarigen leeftijd overleden de heer G. ten Bruggencate, notaris te Sassen- beim. APELDOORN. H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana worden a.s. Maandag per auto van Soestdijk ten pa- leize bet Loo verwacht. LONDEN. Het aantal werkloozen in Engeland bedroeg aan bet eind der vo rige week 2.713.350. SHANGHAI. Het aantal slachtoffers der overstrooming te Hankow wordt op meer dan 1000 geschat. Men vreest, dat door de plotselinge hitte epidemiën zul len uitbreken. Het aantal dakloozen be draagt 50.000. MADRID. Voor de tweede maal sedert het uitroepen van de Spaansche republiek stond voor den krijgsraad terecht de oud minister-president Berenguer. Hij werd nu beschuldigd den krijgsraad te hebben beïnvloed, die destijds twee officieren ter dood veroordeelde wegens bet deelnemen aan onlusten. De procureur-generaal eischte thans 20 jaar gevangenisstraf. De uitspraak volgt later. RILLAND-BATH. Gehuwd: 23, Pieter Geerard Vreeke, 22 j. jm. en Maria Wis- kerke, 21 j. jd. Geboren: Carolina Dina, d. v. Jacob Pieter Saman en Adriana Maria de Bokx; Jannetje Marina, d. v. Hendrik Marinus Overbeeke en Maria Jacoba Suurland. Overleden: 9, Leunis Karei Franje, 47 j., gehuwd met Cornelia Polderman. 26, Marinus Oostdijk (overleden te Ber gen op Zoom), 12 j„ z. v. Johannes Oost- dijk en Johanna Minnaard. COLIJNSPLAAT. Overleden: 3, Aar nout Korsuize, 65 j., echtgen. v. Janna Bouwense. NISSE. Geboren: 14, Marinus, z. v. Adriaan Vroonland en Margarietha Ma ria van de Waart; 18, Maria, d. v. An- dries Cornells Jansen en Wilhelmina Adriana van Stel. Overleden: 27 te Goes, Adriana Kloos terman, 64 j., vr. v. Adriaan Slabbekoorn. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: Leunis Adriaan Roelse, 27 j. en Johanna Cij- souw, 25 j. Getrouwd: Kornelis Joziasse, 28 j. en Maria Johanna The-une, 26 j.; Willem Verhulst, 24 j. en Maatje Minderhoud, 22 jaar. Geboren: Huibregt, z. v. Jan Lievense en Johanna Westerbeke; Willemina, d. v. Daniel Lievense en Maria Simonse. Overleden: Krijn Faase, 83 j., wedr. v. Maatje Tanker. N.- EN ST.-JOOSLAND. Geboren: 13, Jannetje, d. v. I. Cornelisse en B. Schip per. Overleden: 9, Job de Klerk, 44 j., echtg. van M. d, Hamer. BRUINISSE. Geboren: 3, Jan Jaco bus, z. v. L. van den Berg en M. H. Ju- melet (van Rotterdam); 4. Jacoba Ma- rina Cornelia, d. v. L. J. Hoogerheide en K. M. Stols; 20, Wilhelmina Pieter nella, d. v. J. de Waal en E. Krijger; 22, Maria Johanna, d. v. W. R. Roelofs en J. N. van Noorloos (van Rotterdam); 24, Cornelis, z. v. M. Padmos en F. M. van Dijl; 24, Cornelis Marinus, z. v. G. F. Padmos en M. L. de Graaff. Overleden: 6, Dingena de Ronde, 57 j., echtgenoote van M. Timmerman; 7, Jan Johannes Wemmers, 63 j., echtgenoot van H. Hoogerheide (overleden te Noordgouwe). MIDDELBURG. 6 Aug. 1931. Aange voerd door boerinnen: Boter f 0.11 Y», kip eieren f4.65, eendeieren 5, kalkoeneie ren 6, per 100 stuks. Aangevoerd door handelaren: Boter 75 cent, kipeieren 4.50, eendeieren 4, per 100. Part. prijs: boter 85 cent, kipeieren f 5.50, poelje-eieren f 4.50, eendeieren f 5.50 per 100 stuks. Veilingsvereeniging Walcheren: aan voer 35.000 stuks eieren. Kipeieren van 54—56 K.G. f 3.83—f 4, van 56—58 K.G. f4.24—f4.37, van 58—60 K.G. f4.74— f 4.97, 60—62 K.G. f 5.09—f 5.18, van 62 64 K.G. f 5.27,per 100 stuks. Bruine 58—60 K.G. f5, 60—62 K.G. f5.17—f5.20, 66—68 K.G. f5.57, eendeie ren 3.57, kalkoeneieren f 6 per 100 stuks. GOES, 5 Augustus 1931. Stoksnijboonen 10—18, Stamsnijboonen 39, Stokprin- cesseboonen 1317, Perfectboonen 711, Dubbele Princessen 68, Groene boonen 3—4, Augurken 0.5015, Postelein 0, To maten 36, Sjalotten 34, Zilveruien 1 7, Uien 2, Aardappelen 24 gulden, alles per 100 K.G. Bloemen 12, Wortelen 2—5, Pootuien 2.903 gulden, alles per 100 bos. Perziken 1—3, Snij boonen 0.26— 0.30, Meloenen 1531, Witte komkom mers 14, Groene idem 13, Augurken 0.200.34, Bloemkool le soort 57, idem 2e soort 24, idem 3e soort 0.501, Roo- de kool 12, Groene Savoye kool 1—3 de kool 12, Groerïè Savoye kool 13, Kropsla 0.70—2,50 gulden, alles per 100 stuks. MIDDELBURG, 6 Aug. 1931. Export- portveiling. Tomaten U. C. B.: A 6,50-8, G 4,10; Buiten U. G. B.: A 6, G 2, CC 0,90-1,40, B 8, alles per 100 pond. Zwarte bessen 10.20, Aardappelen: BI. Eig. 1.30-1.50, Roode bessen 10.50, N.H. suikerperen I 6.10, II 2.60, Sui'kerijen I 3,10-3.20, II 70-90 per 100 K.G. Kleine veiling', 5 Aug. 1931. Aardappe len: Mitlothiams 1.06-1.18, BI. Eig. 65- 97, Poters 16-34, Zeeuwsche Blauwe 65-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3