Berlijnsche Brieven Telegrammen. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Posterijen en Telegrafie Scheepstijdingen. Land- en Tuinbouw ken weg hebben plaats gehad. Wanneer de wet in werking treedt is nog niet bekend gemaakt, aangezien het nog geruimen tijd zal vorderen eer de Gedeputeerde Staten der verschillende provincies over de te maken regelingen zullen worden gehoord. Maar aangezien er wel op gerekend mag worden, naar alle waarschijnlijkheid ten minste, dat de wet gedurende 1932 in werking zal worden gesteld, is het zaak, dat ieder, die in de termen valt een bord je plaatst, dat hij, zooals de volksmond in dergelijke gevallen pleegt te zeggen: „Het wisse voor het onwisse neemt!" HET BRUINE HUIS. Door de in omvang nog steeds toene mende Lahusen-catastrole werd de pu blieke aandacht terloops gevestigd op het Bruine Huis. van Adolf Hitler, de vesting der nat.-socialisten, welke in München een staat van 'beleg vormt. Ook liepen de laatste maanden herhaaldelijk berichten binnen, waaruit viel af te leiden, dat de Beiersahe politie dit soldaatjespelen lang zamerhand hartelijk zat geworden is. Aan Hitler's eerewacht werd een eind gemaakt en het brutale optreden der S. A.-mannen, 'die het aandurfden een pu bliek concert te verstoren, schijnt geleid te hebben tot een breuk tusschen de over wegend rechts staande Beiersche regee- ring en de geüniformeerde bewoners van het Bruine Huis. Adolf's .vesting in de Brienner strasse schijnt haar glanstijd al achter zich te hebben! München is hiermede een bezienswaar digheid armer geworden. Natuurlijk wenschte iedere vreemdeling te weten, waar Hitier, de oprichter en leider der nationaal-'so'ciaiistische beweging, de stormlooper van den rijksdag, de bond genoot van Hugenberg en Seldte, de sterk ste tegenstander der republiek, de 'drei gende profeet van het „derde rijk" nu eigenlijk zetelt. Men 'heeft gehoord van de verontwaar diging, welke binnen de gelederen der na zi's dit Bruine 'Huis wekte, men herin nert zich, 'hoe 'Gregor Strasser en even later Walter Stennes met hun fanatieke volgelingen de partij vaarwel zegden, daar zij Adolf's napoleontisch aandoende zelfverheerlijking zat waren geworden. Hitler liet zich hierdoor niet ontmoedi gen. Hij trok zich van 'dit verraad zijner trawanten weinig aan, trok tegen hen te velde in zijn „VöJkischer Beobaehter", verdedigde het Bruine Huis 'als een blij vende verheerlijking van de dapperen, die thans goed en bloed offeren voor de op richting van 'het derde rijk. Velen al dus redeneerde de dïctator-in-iminiatuur zetten standbeelden neer voor gevallen helden; ik richt het Bruine Huis in ter eere van de jonge garde, als een blijven de herinnering aan de baanbrekende stormtroepen der nationaal-socialistische beweging! Gij vindt het veelbesproken paleis dicht in de buurt van café Luitpold. Nog een goede week geleden had ge het al gemak kelijk van uit de verte kunnen Hen, want toen wapperde nog van het dak do roode vlag met het 'hakenkruis. Deze werd ech ter sedert dien op bevel der politie naar binnen gehaald. 'Ook de eerewacht moest na langdurige onderhandelingen worden ingetrokken. Aan den voorkant telt ge zeven groote vensters. De fasade is bruin geverfd, ongeveer de kleur der verboden Hitler-blouse. Oorspronkelijk had het pa leis slechts twee etage's, maar dit was Adolf niet voldoende en dus werd een derde verdieping bijgebouwd. Op de eerste verdieping ligt de zaal der praetorianen: links en rechts van de zware eiken deur zijn marmeren platen aangebracht met de namen der dapperen, welke hij den eersten Hitler-putsoh het leven lieten. Met verhoogingen zijn aan beide kanten van zaal 'drie rijen rood ge kleurde gemakkelijke stoelen neergezet. Lijnrecht tegenover den ingang staat de zetel voor Adolf, den president. In deze zaal komt geen stukje papier naar bin nen. Hier mag alleen mondeling beraad slaagd worden en met de 'hier genoimen besluiten heeft de banale buitenwereld niets uitstaande. „Hier wird nur Kopf- arbe'it geleistet", vertelt de strenge inspec teur, door wien ge na aanvrage en nauw keurige controle Wordt rondgeleid. Of 'hier -ook de besprekingen gehouden wer den, welke 'tot een revolte aan de univer siteiten van Berlijn, München en vele an dere Duitsche steden den stoot gaven? Geheel in den hoek leidt een deur naar de werkkamer van Hitler. Men komt eerst in het voorvertrek zijner adjudanten. De eigenlijke werkkamer is niet groot, on geveer drie bij vijf meter. De schrijftafel staat dwars in een hoek. In het midden staat een ronde tafel, zonder stoelen. Aan den muur hangt een bekend portret van Fredericus Rex, vis-a-vis een plaat van den 'oorlog in Vlaanderen. Er staat onder te lezen: „'Englander 'heben ein deutsches Machinengewehrnest aus". „U moet weten", zegt de voorkomende expücator, „dat Hitler in Vlaanderen meegevochten heeft en dat hij zich steeds vrijwillig als „Gefechtsordonnanz" be schikbaar stelde, opdat gehuwde 'kame raden gespaard konden blijven". De vensters van Hitler's werkkamer zien uit op de Briennerstrasse en als vis-a-vis ontdekt men de pauselijke nun tiatuur, waar eertijds Pacelli woonde. Aan zijn werkkamer 'grenzen de arbeids- ruimten, bestemd voor dr Goebbete, 'Grev- gor Strasser en Hauptmann Höhm, die met elkaar den generalen staf van Hit- Ier vormen. Een trap hooger ontdekt gij verschil lende afdeelingen, onder meer voor de studenten ingericht. In ieder vertrek hangt een portret van Hitier en op iedere schrijftafel ligt de „Völkische Beobaeh ter". Zit er toevallig Iemand te werken, dan gaat bij; uw binnenkomst zijn hand de hoogte in en wordt ge met den heil- groet verwelkomd. Een practisohe verga derruimte werd gesticht door de S. A.- mannen van Wurtemberg. Het geheel maakt een keurigen indrük en men kan zich voorstellen, dat de nazi's trotsch zijn op hun „Bruine Huis". De voorname, za kelijke stijl is een verrassing voor iederen bezoeker, die hier nuchtere, kale ruim ten verwachtte. Het lawaai, waar we in het Sportpalast en de Neue Welt te Ber lijn aan gewend raakten, blijft hier" uit en de huiselijke orde schijnt in goede han den te zijn. De derde verdieping omvat de pers-af- deeling, dus den kern van het gebouw. Hitler is journalist van den bloede, kent de waarde van de pen en maakt van bet geschreven woord minstens even druk ge bruik als van het gesprokene. Vele kran ten, dag- en weekbladen, illustraties en brochures worden door hem benut tot het propageeren zijner gedachten. In het sous-terrain brengt men dan nög een bezoek aan de 'huishoudelijke af- deeling, de cantine. 'Ook hier is alles keu rig ingericht en kan men voor een be scheiden bedrag den ergsten honger stil len. 'Op stand en rang wordt naar onge schreven wetten gelet en aan het salu- eeren kan men vaak zien, wie de meer deren en wie de minderen zijn. Voor ons lee'ken is dat vaak niet gemakkelijk. Toen de Stennes-revolte een paar maan den geleden vrijwel ten gunste van Hit- Ier was verloopen, noodigde Adolf de hem trouw gebleven knapen naar Müncnen uit op rekening der partij'. Zij genoten de hooge eer, voor het Bruine Huis op wacht te staan en te salueeren. Het Stonnes- orgaan „Das nationalsozialistische Mon- tagsbiatt" nam er een loopje mee en schrijft onder meer: „Voor het paleis patrouilleeren voortdurend bruine hem den op en neer. Deze S. A.-mannen wor den door wekelijks elkaar afwisselende wachtposten gecommandeerd. Deze wacht wordt uit verschillende stormtroepen sa mengesteld en wordt beschouwd als een belooning voor de meest actieve S. A.- lieden, 'die 'hiervoor gehonoreerd worden. Wordt een bezoeker tot de prominenten gerekend,dan mag hij door den hoofd ingang „Nur für Herrsc'haften" naar binnen; het volk mag door een achter ingang naar binnen. In alle vertrekken liggen dikke tapijten en zware loopers. De wijzers van alle klokken hebben den vorm van een hakenkruis. Alleen het trappenhuis moet meer dan 30.000 mark gekost hebben. De stemming is in München tegenwoor dig al niet veel beter als in Berlijn. Ook in het Mekka der Hitler-beweging schij nen velen afvallig geworden te zijn. Ieder die het waagt, met een aanhanger van Stennes te verkeeren, komt op de zwarte lijst te staan, wordt gecontroleerd en bij de eerste de beste gelegenheid uit de par tij gesmeten. „Ordnung muss sein!" Daar de belangstelling van het publiek bedenkelijk groot geworden schijnt, staat het Bruine Huis tegenwoordig, net als 'n museum, tusschen vijf en zeven uur tegen betaling voor iedereen toegankelijk. Za ken zijn zaken. Aan het einde van zulk een rondgang wijst de inspecteur op 'de 'koninklijke' 'om geving van het Braine Huis. In zijn na bijheid staan meerdere paleizen, welke door 'het Huis Wittelsbach werden ge bouwd. Hij spreekt dan den wensch uit, dat ten bate van het derde rijk nog menig Bruin Huis in Duitsdhland gebouwd mo- "•e worden. Bij het afscheid gaan alle handen de lucht in en met een bedenke lijke saamh'oorigheid hoort men allen roepen: „Heil Hitler!" Berlijn, 28 Juli 1931. BRESKENS. Door den heer Jac. Smeets en een groot aantal handelaren in West-Zeeuwsch-Vlaanderen is een re quest aan den Minister van Waterstaat gezonden, waarin met klem gewezen wordt op de schadelijke gevolgen die het bedrijfsleven ondervindt van de inmen ging der A.T.O. Deze practijken zijn in hooge mate schadelijk voor de gevoelens van saamhoorigheid met overig Neder- i land. Adressanten verzoeken de A.T.O. te verbieden zich te mengen in deze zuiver Zeeuwsch-Vlaamsche aangelegenheden. Malversaties in den Hoofdplaatpolder. BRESKENS. Er zijn malversaties ge pleegd bij het beheer van den Calamiteu- zen Hoofdplaatpolder te Hoofdplaat. Sedert geruimen tijd worden de boeken van den secretaris-ontvanger E. P., on derzocht door een deskundige in polder zaken. Gebleken is, dat de onregelmatig heden loopen over verscheidene jaren. In hoofdzaak gaat het om de door de ingelanden betaalde en niet verantwoor de dijkbelasting. Het tekort moet 24000 gld bedragen. Vliegongelukken. SOESTERBERG. Hedenmorgen te 9 u. 45 is de reserve-sergeant vlieger Van Poeteren' met een militaire vliegmachine opgestegen. De vlieger vloog op zeer ge ringe hoogte en botste ter hoogte van de spoorlijn SoestduinenAmersfoort tegen een boom. Een gedeelte van den linker vleugel knapte af. De machine stortte daarop omlaag en vloog in brand. Men vond, toen men ter plaatse kwam, ser geant Van Poeteren geheel verkoold. Er is niets dan een wrak overgebleven. ROTTERDAM. Hedenmiddag te 12 u. 15 is op het vliegveld Waalhaven het drie- motorig vhegtuig, ne P.H.A.F.K., dat kort tevoren van de vlucht van Londen was aangekomen en weer was opgestegen voor een reis naar Amsterdam van een geringe hoogte neergestort en geheel ver nield. Eén passagier uit Londen was uitge stapt, terwijl 14 passagiers voor Amster dam waren ingestapt. Bestuurder was Pellings en mecanicien de Koning. Toen het vliegtuig even in de lucht was, weigerde de linkermotor. De piloot wilde terugkeeren, maar de machine was reeds zoover gezakt, dat een botsing met een seinpaal plaats had. De vleugel en de seinpaal braken beide af. Een jongetje, dat daar stond te kijken, bleef zwaar ge wond liggen. Een botsing met den lichttoren wist de piloot nog op het laatste oogenblik te voorkomen. Het vliegtuig kwam toen te recht buiten het vliegveld op de spoor rails en werd geheel vernield, behalve de cabine. Het aantal gewonden viel mee. De pi loot en de mecanicien werden naar het Ziekenhuis vervoerd, maar zullen wel licht heden nog naar huis kunnen terug keeren. De gewonde jongen was er erger aan toe. Zijn been zal waarschijnlijk ge amputeerd moeten worden. Twee passagier® kregen hoofdwonden en de anderen geringe schaafwonden. De meesten hunner bleven te Rotterdam, vier personen reisden met een andere vlieg machine naar Amsterdam. DEN HAAG. Gisteravond is op den Loosduinsche weg een 29-jarige ver pleegster aangereden door de Westland- sche Stoomtram. Ze bekwam een schedel fractuur en is in het Ziekenhuis opge nomen. Haar toestand is zorgelijk. DEN HAAG. In een café aan de Vij zelstraat te 'Scheveningen ontstond gister avond twist tusschen den 24-jarigen G. en den 23-jarigen K. G. werd in den buik gestoken en moest ernstig gewond naar bet ziekenhuis worden vervoerd. De da der is ingerekend. A'SiSE'N. De Rechtbank veroordeelde Y. B. K., 'gemeente-veldwachter te Smilde wegens verduistering en valschheid in ge schrifte tot 1 jaar en '2 maanden gevan genisstraf. WOLVEGA. Gisteren zijn twee boer derijen, van v. d. L. en H., totaal afge brand. Nagenoeg niets werd behouden. Een dienstbode werd bij reddingspogingen ernstig aan den voet gewond. Beide boer- derijien waren verzekerd. WAGENBERG (bij. Breda). Gisteren is hier de bliksem geslagen op den R.K. kerktoren en beschadigde het wrwerk. Een man, die in de kerk werkzaam was, was zóó geschrokkeu, dak geneeskundige hulp voor hem moest worden ingeroepen. GRONINGEN. Gistermiddag is het straatmakerspersoneel, werkzaam aan den rijksstraatweg GroningenLeeuwar den tusschen Buitenpost en Visvliet in sta king gegaan. De strijd gaat over een ta riefskwestie. Het werk ligt thans geheel stil. M'OSCOU. De kolenproductie in het Donetz-bekken 'heeft in Juni slechts 65 pet van de productie, die het volgens het vijfjarenplan per maand moet leveren be reikt. Een verdere daling van de kolen- productie zou de uitvoering van dat deel van het vijfjarenplan in gevaar brengen. Daarom wordt militairiseering van dit ge bied overwogen. BERLIJN. De rijkskanselier, dr Brü- ning, zal hedenavond van 7 u. 50 tot 8 u. 30 (Ainst. tijd) een rede houden voor de radio over den huidigen toestand in Duitschland. D'eize rede zal door alle Duitsche zenders uitgezonden worden. Goes, 4 Augustus 1931. Graanmarkt. Goudgerst f5.50f6, Schokkers f 14f 16, Kookerwten f 6.50 f10, Karwijzaad f9f9.10. Voor het eerst zijn enkele kleine par tijtjes aan de markt geweest. Fabrieksboter verkocht f 0.75. Boter per kilo f 1.30, middenprijs per halve kilo 65 ct., winkelprijs 75 ct. Eieren per 100 stuks f3.60, middenprijs per 25 stuks 90 ct., winkelprijs 4y2 ct. Eendeneieren f3.20 per 100 stuks. Poel eieren 2y2 ct. GOES, 4 Aug. 1931. V.P.Z. Aanvoer 20481 eieren. Prijs f3.90 per 100 stuks. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groenten veiling van 3 Aug.: Toma ten 712, Snijboonen 1922, Stoktros- princessen 18—19, dubbele Princessen 7-9, Pootuien 4, Zilveruien 212, Pos telein 6—9, Aardappelen 2 gld., alles per 100 K.G.; Perziken 16, Meloenen 25 37, Witte Komkommers 24, Groene Komkommers 23, Augurken 0.280.35, Bloemkool le soort 714, idem lie soort 46, Roodekool 12, Kropsla 1.20 2.40 gld., alles per 100 stuks; Wortelen 10, Pootuien 2.103, Bloemen 14 gld., alles per 100 bos. MIDDELBURG, 3 Aug. 1931. Op de kleine veiling werden de volgende prijzen besteed: Mitlothiaons 100-123, BI. Eig. 60 -92, Poters 31-35, Bonken 52, alles per 25 K.G. Augurken 5-30, Postelein 3-13, Zilver uien 19, Uieen 5, Snijbiet 1, Peen 4, Aard beien 34, Spinazio 2-15, Frambozen 50- 62, Stoksnijboonen 10-31, Stamsnijboonen 5-15, Wagenaars 1-5, Stokprincessen 3- 18, Stamprincessen 5-12, Capucij'ners 22, Perfect 12-16, Doperwten 27-28, Hoüand- sche Sto'kpeulen 14-15, Noordster 8-10, Roem van Holland 4-17, Slagzwaard 22- 1 24, alles per K.G. Peen 5.5-9, Rapen 3-4, Kroten 1-4, Gladiolen 1-6, Dahlia's 4-6, Uien 1.5-4, Rammenas 2.5-3, Selderij 2-3.5, Peter selie 2.5-3.5, Radijs 0.5-1.25,, alles p. bos'. Savoye 'kool 2-5, Roode kool 2.5-5, An dijvie 0.25-3, Kropsla 0.1-1.25, Bloemkool 0.5-11, Komkommers 1-5, alles per stuk. Kervel 8-11 per kist. MIDDELBURG, 3 Aug. Exportveiling. Tomaten U.G.B. A f 8.20, C f 8.20, buiten U.C.B. A f6.70, G 3.30, GG Ie 2.50, He 0.90, B f 7f 7.40 alles p. 100 pond. Zwarte bessen f 14.90, Blauwe ei'genh. f 2.50, poters f 1.40, roode bessen f 6, sui- kerijen Ie f 3.50, lie f 0.60. VLISSINGEN. Veiling van 3 Aug. Druiven 8083, kruisbessen 8-13, roo de bessen 1027, witte bessen 1217, madalaine 926, spuitjes 1521, suike- rij 37, oomskinderen 423, keswick 6, N.H. suikerij 610, pruimen 3545, to maten 817, frambozen 4551, zilverui en 510, St. Jan 13, zwarte bessen 15 18, precose de trevoux 816, heerperen 9, spinazie 59, postelein 816, suiker- boonen 10, princessen 1416, dubbele id. 1011, wagenaars 35, stamsnijboonen 912, stoksnijboonen 2025, pronkboo- nen 8 ct. alles p. k.g. Blauwe aardappelen 4243, witte aardappelen 4856 ct. alles p. 10 k.g. Roode kool 2,55,5, savoye kool 24, bloemkool 1 -12, sla 0,51,5, komkom mers 1,55, perziken 810, meloenen 2251 ct. alles p. stuk. Selderie 0,25-3, uien 1,55, peen 5 7, rabarber 1, kroten 25, rapen 2—3, gladiolen 220 ct.alles per bos. Andijvie 3175, peterselie 1416 ct. alles p. kist. Augurken 2125 ct. p. 100 stuks. Over de maand Juni. 's HEERENHOEK. Geboren: 13, Ca- tharina d.v. Joannes de Winter en Maatje Vermue; 18, Maria Helena d.v. Joh. Jac. de Hond en Adr.a Janse; 24, Cornells Jo annes z.v. Hubertus Joannes Gapello en Gatharina Adriana Schreurs; 31, Antonia d.v. Petrus van 't Westeinde en Bina van Rosendaal. Overleden: 9, Pieter Johannes Pomper- nolle 3 weken; 15, Adriaan de Winter, 70 j., echtgenoot van Job je Boonman; 28, r'aulus Paree, 73 j. echtg. van Maria Ale- gonda de Wit. HOEDEKENSKERKE. Geboren: Ja cobus, z. v. Martinus Steijn en Jobina Goense. Maria Elizabeth, d. v. Bernardua Mor eau w en Gatharina de Jonge. 's HEER ABTSKERKE. Getrouwd: Mattheus Johannes Huissoon, 26 j. jm. te 's Gravenpolder en Maria Korstanje, 28 j. jd. KAPELLE. Gehuwd: Abr. Koeman, 22 j. te Waarde en P. Karelse, 22 j.; M. Baayens, 21 j. en Adriana Jacomina de Jager, 19 j.; J. van der Weyde, 18 j. en H. de Jonge, 18 j.; D. D. van Maris, 23 j. en G. de Klerk,, 24 j.; D. Poortvliet, 26 j. en G. de Waard, 25 j.; M. G. Lamper, 22 j. te Ierseke en M. Beenhakker, 26 j. Geboren: Maria, d. v. J. Hoogstrate en J. van der Klooster; Andries, z. v. P. Eversdijk en G. G. Bruinooge; Willem Marinus, z. v. M. G. Markus.se en W. Rouw; Maria Lijdia, d. v. J. Wisse en J. A. Gebuys; Jacobus Adriaan, z. v. M. Ge- lok en J. A. Steutel. Overleden; Thomas Fossen, 69 j., echt genoot van G. Reinsma, eerder wednr. van M. Sterk. HEINKENSZAND. Gehuwd: 16, Petrus Vermeulen, 37 j., en Susanna Maria Westdorp, 34 j. Geboren; 1, Jan, z. v. Jacobus Simonse en Neeltje de Jonge; 3, Leendert Jan, z.v. Jacob Abel van Driel en Adriana Burgel; 12, Marinus Laurentius Adrianus, z. v. Cornells Geerardus de Jonge en Lena Knuit; 21, Cornelia Klazina, d. v. Mari nus de Jonge en Jozina Simonse; 22, Janna, d. v. Isaac Kole en Sara Maria Mieras. Overleden: Pieter van Leeuwen, 49 j., echtgenoot van Maria Kathariua Slabbe- koorn. BIGGEKERKE. Geboren: Johannes Kornelis, z. v. Jacobus Samuel Adriaan- se en Janna Melse. Overleden: Jacobus Lampert, wednr. v. P. M. Louws, 78 j.; PieterneÜa Schout, weduwe van G. de Wijze, 63 j. AAGTEKERKE. Geboren: Leijn, z. v. Willem Sturm en Maria Dekker; Hendrik Johannes, z. v. Jan Willem Noteboom en Johanna Hendrika Schaberg; Pieter- nella, d. v. Jan Wisse en Maria Franke. SEROOSKERKE (W.). Ondertrouwd: 16, Cornells Meijers, 21 j. jm. te Veere en Martina Jakobse, 24 j. jd. Getrouwd: 3, Abraham Wondergem, 26 j. jm. en Willemina Goedbloed, 23 j. jd. Geboren: 7, Johannes Corneüs, z. v. Ja cobus Meijers en Maria Gorré; 24, Adri aan, z. v. Adriaan Maljaars en Neeltje do Buck. DOMBURG. Getrouwd: David Passe- nier, 25 j. en Anna Schakelaar, 22 j. ZOUTELANDE. Gehuwd: Corneüs van Sluijs, 27 j. jm. en Adriana Brechjo Gor stan je, jd.; Pieter Kleinepier, 25 j. jm. en Maria Pieternella Koppejan, 25 j. jd. ARNEMUIDEN. Gehuwd: 29, Pieter Ja cobus Maljers, 18 j. jm. te Veere en An- thonia de Troije, 21 j. jd. Geboren: 5, PieterneÜa, d. v. Jan Cor nelia Vader en Johanna Roelse. ST. LAURENS. Getrouwd: P. de Buck, 19 j. en E. Pieterse, 20 j. Bevaüen: J. P. CorbijnBlok, z.; P. J. BooneMidavaine, d. Overleden: J. Boon, 2 mnd,, z. v. J. Boon en T. Kempe. VROUWEPOLDER. Gehuwd: A. van den Broeke, 22 j. jm. en W. Janse, 23 j. jd.; G. P. Vader, 22 j. jm. en M. A. de Poorte, 19 j. jd. Bevaüen: J. G. Lourense, gob. Volkers, z.; S. A. Duvekot, geb. Vermeulen, z. (levenl.); L. Kesteloo, geb. Dingemanse, z. OUD-VOSSEMEER. Geboren: Gathari na Maria, d. v. A. G. Hommel en E. A. van Dorst; Pieter, z. v. J. Lindhout en D. L. Ridderhof; Machiel, z. v. J. A. Pau- üsse en K. Pipping. Overleden: Willemina Droogers, 61 j., wed. van W. M. Lindhout. Gehuwd: J. G. Lindhout, 22 j. en F. G. Pipping, 24 j.; H. J. van Bemmel, 31 j. te Hiüegom en G. G. de Jong, 22 j. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 2de helft der maand Juli 1931. Brieven, binnenland: De Moriaan, Roosendaal. Ambt, O. M. Kantongerecht, Middel burg. A. Boggia, Den Haag. v. Lent v. d. Schrieck, Lent bij Nij megen. Boneel, N. Z. Voorburgwal 345, Amster dam. Ged. Staten, Middelburg. Silvikrin Laboratorium, Rotterdam. C. van Damme, Heinkenszand. Briefkaarten, Binnenland: L. Schepers, Rotterdam. A. Zonneveld, Rotterdam ROTTERDAMSCHE LLOYD. INSULINDE, thuisr., 2 A Pt Said. INDRAPOERA, uitr., p. 1 Perim. DE'MPO, thuisr., 2 v. Sabang. BALOERAN, uitr., p. 2 Finisterre. ROTA RADJA, uitr., p. 2 Perim.' STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SEMlBILAN, thuisr., p. 2 Perim. P0ELAÜ ROEBIAH, 2 v. Bremen te Ams. IARaKAN, 1 v. Batavia te Amst. -GHR. HUYGEN'S, thuisr., 5 vm. 6 u. te LJmuiden en 10 u. te Amst. verw. HOOG WATER. Stand van Woensdag 5 Aug. 1931. v.m. n.m. Terneuzen 6.49 7.03 Borsselen 6,29 6.43 Breskens en Vüssingen 6.14 6.28 Hoedekenskerke 7.09 7.23 Hansweert 7.29 7.43 Veere 6.39 6.53 Golijnsplaat 7.04 7.18 Goesche Sas 7.59 8.13 Wemeldinge 8.04 8.18 Tholen 8.24 8.38 Zierikzee 7.19 7.33 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den a,vond van 5 Aug.: Matige tot zwakke N.O. wind, Ücht tot half bewolkt, droog warm weer, behou dens kans op onweer Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 760. Licht op voor fietsers: Woensdag 9 u. 20. Zomerwerk voor de kippenhouders. Zorg voor reinheid en frisch drinkwater en nog veel meer. Elk seizoen brengt zijn eigenaardige zorgen voor den kippenhouder mede. Als we den pullorum- en cocidiosis-tijd ge lukkig voorbij zijn zitten we midden in den zomer, moeten we rekenen op hitte en hebben we daarom te zorgen dat bet pluimvee daarvan niet de dupe wordt. Een der eerste dingen waar we op moeten letten is, dat de kippen tegen al te felle zonnestralen beschutting vinden. Al zijn de zonnestralen in het voorjaar nog zoo heilzaam voor kip en kuiken, in

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3