Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz zijn benoeming tot lid vaa den Raad dene? gemeente aangenomen. Wolfaartsdijk. Maandag 8 Augustus, des avonds acht uur zomertijd zal het gedenkteeken op het graf van wijlen den heer C. Koert, in leven burgemeester alhier, worden onthuld. De gelden voor dit gedenkteeken zjjn door de ingezete nen bij elkaar gebracht. De uitvoering werd opgedragen aan den heer Mink, steenhouwer te Goes. Rilland-Bath. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig zonder kennisgeving de heer A. David. 'Op voorstel van. B. en W. werd besloten den termijn, gedurende wel ken Burg. en Weth. waren gemachtigd gronden van het nieuwe bouwterrein in koop uit te geven, te verlengen tot 1 Januari 1935. De rekening der gascen- trale Oosteinde over 1930 werd vastge steld, evenals de begrooting voor dit be drijf voor 1932. Op verzoek van de N.V. P.Z.E.M. werd ten behoeve dier maat schappij ontheffing verleend van het be paalde in art. 44 sub d van het Motor- en Rijwielreglement. Voor het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw-gekozen Raadsleden werd een commissie benoemd, bestaande uit de heeren A. Blok Jz. en G. Weststrate. Na schorsing der vergadering rapporteerde de commissie bij monde van den eerste, dat de stukken in orde zijn bevonden, waarna tot toelating werd be sloten. In verband met bet bepaalde in art. 78 der gewijzigde Gemeentewet be sloot de Raad op voorstel van B. en W. in te trekken het Raadsbesluit van 30 Maart 1927, waarbij B. en W. werden aangewezen om den Raad bij burgerrech telijke handelingen te vertegenwoordigen. De rekening over 1930 werd aange boden. In de commissie tot nazien dezer rekening werden aangewezen de heeren H. A. Dronkers en J. van 't Leven, in de commissie tot nazien van rekening en begrooting van het Burgerlijk Armbestuur werden benoemd de 'heeren J. Deurloo en G. Weststrate. Het kohier der wegbelasting over 1930 werd vastgesteld tot een totaal bedrag van f 1459.42. Aan M. C. Walraven werd over een half jaar ontheffing verleend van zijn aanslag in de hondenbelasting. Een bezwaarschrift van de firma Krijger tegen hun aanslagen in de bedrijfsbelas ting werd van de hand gewezen. Daarna sluiting. Hoedekenskerke. Raadsvergadering van Maandagmiddag, onder voorzitterschap van den Burgemeester. Allen aanwezig. Na opening worden de notulen gelezen en goedgekeurd, waarna de Voorzitter mededeelt, dat de benoemde klokkenist- klokluider deze benoemingen heeft aan genomen en in functie is en dat aan de schoonmaakster voor school en gemeente huis door B. en W. op verzoek eervol ontslag is verleend met ingang van 1 Sept. a.s. Aangeboden wordt de gemeenterekening 1930 in ontvang op f 18188.19%, in uitgaaf op f 17408.64, dus met een batig saldo van f 780.55%. De heeren Boone en Stedjn wor den aangewezen deze na te zien en later rapport uit te brengen. Na onderzoek der geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden, worden deze in orde bevonden en tot hunne ton lating besloten. Na ampele discussie wordt vastgesteld, dat de straatverlichting zal plaats heb ben, ingevolge de electrificatie, van uur na zonsondergang tot 10y2 uur des avonds op Hoedekenskerke (met het oog op de boot en tram) en tot 10 uur op Kwaden- damme, gedurende de zomermaanden van 15 Mei15 Augustus geen verlichting. Ver der, dat zullen branden op Kwaden- damme 3 straatlantaarns van 60 en 4 van 40 Watt, opHoedekenskerke 7 van 40 en 4 van 60 Watt. Op Hoedekenskerke zal verder bij de dokterswoning en op Kwadendamme bij de pastorie een lan taarn van 40 Watt den geheelen nacht branden en ook in de 3 zomermaanden. Blijkt het niet te voldoen, dan kan daarin later verandering komen. Even- tueele garantieleidingen zijn daaronder niet begrepen, het bovenstaande betreft alleen de beide kommen der gemeente. Naar aanleiding van de bekende cir culaire van Gedeputeerden over het uit zetten van kasgelden wordt op voorstel van B. en W. besloten, in deze de be staande relaties met de Boerenleenbank te Hoedekenskerke te handhaven, waar door f3700 kan worden uitgezet en zoo- noodig het restant op de Postspaarbank te zetten. Bij herstemming over het voorstel- Franse, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, om f50 subsidie te geven aan het muziekgezelschap „Con Afferzione" te Kwadendamme, wordt dit nu verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Daar in de vorige vergadering ten twee den male de stemmen hadden gestaakt over het voorstel van B. en W. om geen subsidie te geven en daarmee dus zou zijn uitgemaakt, dat deze wèl moet wor den gegeven, maar nu het voorstel tot een bepaald bedrag is verworpen, wordt na eenige discussie besloten, zich tot Ged. Staten te wenden, met verzoek om in lichtingen, hoe nu verder dient te wor den gehandeld. De Voorzitter deelt nog mede, dat van wege de P.Z.E.M. op verzoek van den Raad èn te Hoedekenskerke èn te Kwa dendamme een lezing is gehouden inzake de electriciteit; de eerste was zeer goed, de tweede maar tamelijk bezocht. Er volgt nu binnenkort nog een lezing in het Café op het Lang Weegje, zulks inzake een eventueels garantieleiding aldaar. Bij de rondvraag wenscht niemand meer het woord, waarop de Voorzitter zegt, dat dit vermoedelijk wel de laatste vergadering voor den eersten Dinsdag in September, vallende op den eersten dier maand, zal zijn, waarom hij de beide hee ren Franse en de Regt, die in den Raad dan niet meer zullen wederkeeren, na mens de gemeente dank zegt voor hetgeen zij gepresteerd hebben en de hoop uit spreekt, dat het hun verder goed moge gaan. Nadat beiden den Voorzitter heb ben dankgezegd voor zijn woorden en tevens ook de overige raadsleden voor den aangenamen omgang, sluit, niemand meer het woord verlangend, de Voorzitter de vergadering. Vrouwepolder. Maandagavond werd hier vanwege de PZEM een vergadering belegd om nadere besprekingen te hou den aangaande de electrificatie dezer ge meente. De vergadering stond onder lei ding van wethouder L. Maas. De heer Van Beuchen behandelde het nut der electriciteit, de verschillende ta rieven en het huurkoopsysteem. Enkele vragen werden gesteld, die op afdoende wijze beantwoord werden. Wanneer stroom geleverd zal worden, kan niet met zekerheid gezegd worden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Colmschate, G. J. Bartels te Lathum. Aangenomen naar Beetgum, Dr W. Swart te Sybrandaburen. Bedankt voor Holysloot, L. Plette te Etersheim. Geref. Kerken. Beroepen te Klundert, F. Guillaume te Oosterend (F.). Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Dokkum, D. Henstra, cand te Harlingen. Te Aalsmeer, W. Heerma, cand. te Dokkum. Geref. Gem. Tweetal te Gouda, A. de Blois te Dirks- land en G. H. Kersten te Rotterdam. Dr N. D. van Leeuwen, gewe zen predikant .der Geref. kerken in H. V. te Leeuwarden, heeft verzocht op collo quium doctum als predikant in de Ned. Herv. kerk te worden toegelaten. Beroepingswerk. De Herv. Gemeente te Sybrandaburen heeft, naar het V a d e r 1. meldt, tot nog toe niet vol daan aan den aanslag van den Raad van Beheer en moet een bedrag van eeni'ge duizenden guldens schuldig zijn. De predikant gaat nu naar elders ver trekken, en het zal nu wel een poosje duren eer deze vacature weer vervuld zal worden. Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd de heer J ac. An dree door zijn vader, Ds A. Andree, van Krabbendijke, bij de Geref. Kerk van Poortugaal in het ambt van dienaar des Woords bevestigd met een predikatie over Jes. 40 9. Na de bevestiging zong de gemeente haar leeraar Psalm 134 3 toe. 's Avonds deed Ds J. Andree zijn intrede met een predikatie over Coll. 1 25 en 27, sprekende over „de taak van den Evangeliedienaar, namelijk het brengen van Gods Woord", waarbij gelet werd op: 1. het Goddelijk gezag, 2. afkomst en 3. den inhoud. Ds J. Andree werd toegesproken door den voorzitter van den Kerkeraad, oud. L. Haspels, door zijn vader en bevestiger, door Ds C. Stam van Pernis, als consu lent en vertegenwoordigende de Classis Schiedam, en voor de genabuurde Ker ken van Pernis, Rhoon en Hoogvliet, waarvan afgevaardigden aanwezig waren Algem. Synode der Neder 1. Herv. Kerk. In de zitting van giste ren kwam in behandeling het jaarverslag van de commissie voor Diaconale Armen zorg. Deze commissie heeft tengevolge van het overlijden van den heer J. A. Ruys haren secretaris verloren en de president der Synode herinnert aan den ijver waar mede deze secretaris de belangen van de diaconale armenzorg heeft behartigd. De commissie heeft te Leeuwarden, te Assen en te 's-Gravenhage vergaderingen gehouden met vertegenwoordigers van de classis, ter bespreking van vragen over het beheer van de diaconie-goederen en over de toepassing van het reglement. Zij is van plan die conferenties ook te Amsterdam, Middelburg, Den Bosch en elders te houden. Op die wijze kunnen misverstanden uit den weg worden ge ruimd. Daarom is het wel jammer, dat sommige classikale besturen hebben ge weigerd, aan de besprekingen deel te ne men, omdat er h. i. toch niets positiefs bereikt wordt, of ook, omdat men geen voorlichting noodig acht. Op de genoemde bijeenkomsten en el ders werd de klacht vernomen, dat de werkzaamheden toenemen en dat er over belasting van de diakenen is. Daarom is uitbreiding van het aantal diakenen naar sommiger oordeel, het eenige middel. Met het oog hierop is dan ook een voorstel tot wijziging bij de Synode ingediend, terwijl ook de com missie zelve eenige voorstellen tot regle mentswijziging heeft ingediend. Ook is de klacht geuit, dat de burgerlijke armen zorg steeds meer het diaconale terrein moet betreden, omdat de diakonale ar menzorg niet in bepaalde nooden voor ziet. Voorts wordt geklaagd over de vele collecten, die schade toebrengen aan de opbrengsten voor de diaconie. Besproken werd ook de vraag, of, nu vereenigingen binnen het kader van de kerk zich organiseeren, en dit doen in exclusieven vorm, niet de tijd gekomen is, dat de kerk in haar geheel het werk der barmhartigheid ter hand neme. Ten opzichte van oude rechten, fondsen en bezittingen is het noodig, daaraan meer aandacht en studie te wijden. De president der Synode brengt dank aan de commissie voor al haar arbeid In het bijzonder voor haar optreden in de classikale ressorten. Sommige sprekers gewagen van de moeilijkheden, welke zich voordoen, als het komt tot samenwerking tusschen bur gerlijk en kerkelijk armbestuur. Dit laat ste moet natuurlijk een zuiver kerkelijk karakter behouden. Op voorstel van den president wordt besloten de commissie voor diaconale ar menzorg uit te noodigen, in het kerkelijk orgaan de aandacht der diaconieën op belangrijke zaken, dit werk betreffende, te vestigen. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Nijverheidsonderwijs, akte Me. Mej. K. P. A. Broers te Seroos- kerke. Vechtpartij. Zaterdagavond is "het te De Cocksd'orp tot een botsing geko men tusschen aldaar bij de dijkwerken gestationneerde vreemde arbeiders en de plaatselijke politie. De veldwachter van De Cocksd'orp is daarbij ernstig gewond. De aanleiding tot de vechtpartij was, dat vier druktemakers een café niet wil den verlaten, toen hun dat door de po litie gelast werd. De politie kreeg hulp van ingezetenen. Een zekere S. sloeg een der vechtersbazen met een biljart queue op het hoofd, zoodat deze een ernstige verwonding opliep. Het dreigde daarop op een algemeen handgemeen uit te loopen, doch na aankomst van politie- versterking onder leiding van den bur gemeester, werden de vreemde arbeiders uit het dorp verwijderd. Zij keerden ech-' ter weldra in grootar aantal terug en be gonnen de politie met steenen te bom- hardeeren. Hierbij werd de veldwachter J all erna ernstig aan het hoofd gewond. Ten slotte wist de politie door gebruik te maken van vuurwapenen, de woeste lingen terug te drijven. Verdere politie- versterking is aangevraagd. (Tel.) Windhoos boven Durger- d'am. Tijdens een hevig on weder werd Durgerdam Zaterdagmiddag door een windhoos getroffen. Van vele woningen werden de pannen van de daken gewor pen, in totaal meer dan 2000 stuks. De electrische leiding geraakte defect. Branden. Zaterdagnacht is het perceel Chrysanthenstraat 49 te Hilver sum1, bewoond' door den heer Sluiters, geheel uitgebrand'. De brand ontstond op de trap, waardoor de bewoners, die reeds ter ruste waren, slechts d'oor hulp van een, door omwonenden aangebrachte lad der, het brandende huis konden verlaten. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. Zondagmiddag, terwijl de bewoners afwezig waren, ontstond brand in het bovenhuis van den kaashandelaar K. te Hengelo. De brandweer, die spoedig aan wezig was, kon niet verhinderen, dat het geheele bovenhuis uitbrandde. Het be- nedenperceel en ook het aangrenzende huis liepen veel waterschade op. Verze kering dekt de schade. Hotelra.t gearresteerd. Door de gemeentepolitie te Roosendaal is na bij de Belgische grens onder Nispen, een goede vangst gedaan. De te Nispen gesta tionneerde brigadier der politie heeft nul. aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld' een persoon die reeds meerdere malen in het Algem. Politieblad' gesigna leerd stond en bij de politie boven den Moerdijk .algemeen bekend was als een gevreesde hotel rat. De man is Zaterdag naar Den Haag ge transporteerd' en daar ter beschikking van de politie gesteld, vanwaar hij nog naar verschillende plaatsen op transport zal worden gesteld in verband met elders gepleegde misdrijven. Na de Rotterdamsche rel letjes van Woensdag. De be grafenis van het slachtoffer. Gistermiddag heeft de begrafenis plaats gehad van G., die in den nacht van Woensdag op Donderdag in de Maurits- straat te Rotterdam bij relletjes, naar aan leiding van de huurdersstaking in de Tuinderstraat bij ongeluk is doodgescho ten. Tegen dat de stoet van het zieken huis aan den Coolsingel- zou vertrekken, had zich in de Van Oldenbarneveldtstr. en in de Crispijnlaan een groote menigte verzameld, welke zeker uit meer dan 100.000 personen bestond. Politie in uni form was zoo doed als niet te zien. Wel waxen er vele rechercheurs en agenten in burger. De taak van orde bewaren hadden de roodfrontstrijders vrijwillig op zich ge nomen. Zij waren in grooten getale op gekomen en zij vormden aan weerszijden van den rijweg zoogenaamde kettingen door elkaar de hand te reiken, waardoor het middenpad voor den stoet vrij bleef. Het verkeer door de Van Oldenbarne- veldtstraat werd tegen tweeën geheel stil gezet en toen tegen half drie de stoet het ziekenhuis verliet, werd ook al het ver keer op den Coolsingel stilgezet. Langs den weg stonden ook zeer veel belang stellenden, die eerbiedig het hoofd ont blootten bij het voorbijtrekken van den stoet. De communisten sloten zich bij den lijkstoet aan en volgden in rijen van vier. Enkele roodfrontstrijders in uniform fun geerden voor slippendragers. Bij de be graafplaats wachtten zeer velen den stoet op. Van de huurdersstakers en sympathi seerenden was er een krans. Op verzoek van de familie is het lint, waarop de woorden stonden: Aan onzen gevallen ka meraad, van den krans verwijderd. Ernstige verkeersonge vallen. Zondag heeft het verkeer in F r a n k r ij k niet minder dan 10 doo- den geëischt, terwijl 36 personen zwaar gewond werden. Het ergste ongeluk vond plaats in de nabijheid van Lyon, waar een autobus met veertig menschen in botsing kwam met den rotswand aan de andere zijde van den weg. De botsing was zóó hevig, dat alle pas sagiers van hun zitplaatsen tegen de zol dering van den wagen geworpen werden. Een groot aantal hunner liep ernstige her senschuddingen op en moest in een zie kenhuis worden opgenomen. Bankdirecteuren in ar restgestel d. Zaterdagnamiddag heeft de officier van Justitie te Maastricht de boeken der Zuider Handels Mij. in be slag genomen. De tegenwoordige directeur H. en de vorige directeur R. werden aan gehouden en zijn naar Maastricht overge bracht. De commissarissen der bank heb ben te Maastricht een 'langdurige vergade ring gehouden om den toestand van de Z. H. M. te bespreken. Wielrijdster aangere den. Zaterdagavond omstreeks tien uur had op den Rijksstraatweg te Rijsoord een verkeersongeval plaats. Eenige heeren, die van een danspartij kwamen en lichtelijk onder den invloed van sterken drank verkeerden, reden de 18-jarige mej. G. V., wonende te Rijsoord aan, die op haar rijwiel in de goede rich ting langs den straatweg reed. Zij werd met haar rijwiel als het ware „geschept". Het meisje werd over de kap van de auto geslingerd en kwam op de tramrails te recht. Met kneuzingen en in bewusteloo- zen toestand werd zij opgenomen en naar de ouderlijke woning vervoerd. Lijk aangespoeld. Aan het strand te Noordwijk aan Zee spoelde gis termiddag een lijk aan van een naar schatting 17-jarig jongmensch. Waar schijnlijk is het afkomstig van het jong mensch, dat verleden week bij het baden te Scheveningen verdronken is. Een mijn in het net. Een vis- scher uit Breskens heeft in zijn net een mijn opgehaald die door de marine uit Vlissingen is gedemonteerd. 500 Menschen verdron ken. Een berioht uit Shanghai zegt, dat door de hevige regens te Nanking 500 luensuhen zijn omgekomen. Ook te Han- .vou en andere steden in het dal van de Y angste is de bevolking er door het water erg aan toe. 'Over groote afstanden zijn spoorwegen door den vloed weggespoeld. Op vele plaatsen is de rijstoogst verwoest, zoodat men voor den herfst een nieuwen hongersnood vreest. Door den bliksem gedood. Zondagavond ontlastte zich hoven Vlacht- wedde een zwaar onweer, gepaard gaan de met hevigen regen. De arbeider H. Frenkel te Bourtange «werd door den blik sem getroffen en gedood. Ook korenbok ken op 'het land stonden in brand. Te Wedderheide brandde een boerderij af. Kindin den r o o k gestik.t. In het bovenhuis van den banketbakker H. J. Frehe, Nieuwstad 84 te Leeuwar den, brak Zondag door onbekende oor zaak brand uit. De vrouw des huizes was alleen met vier kinderen thuis. Onmiddel lijk werd de brandweer gealarmeerd en in allerijl zocht mevrouw Frehe naar haar kinderen, die in de brandende kamer ge speeld hadden en vluchtte met het drie tal kinderen naar de trap, waar een veld wachter ze van haar overnam. Op de vraag of alle kinderen zich nu in veilig heid bevonden gaf de zeer opgewonden vrouw een bevestigend antwoord. Op dat oogenblik herinnerde zij zich blijkbaar niet, dat het vierde kind, een jongetje van twee jaar, in het brandende huis was achtergebleven. Eerst nadat de inmiddels gewaarschuw de heer Frehe uit de kerk was terugge keerd, herinnerde mevrouw Frehe zich, dat zij haar tweejarig kind in het huis had achtergelaten. Doodelijk beangst kon zij blijkbaar in haar verwarring geen juiste inlichtingen geven omtrent de plaats waar het kind zich zou bevinden. Het bovenhuis was vol rook en eerst na veel moeite gelukte het de brandweer in de kamer, waar het kind had moeten zijn, door te dringen. Het kind bleek daar evenwel niet te zijn en na den brand werd het gevonden in een kamer achter aan het huis. Het bleek in den rook ge stikt te zijn. Noodlottige twist. In de ge meente Maartensdijk heeft Zondagavond een hevige vechtpartij plaats gehad, waar bij de 23-jarige steenlosser De G. zoo ernstig werd gewond, dat hij aan de gevolgen d'aarvan is overleden. Aan de „Telegr." wordt in verhand daarmede nog gemeld, dat De G., die als een goedhartige jongen bekend staat, omstreeks halfnegen zijn woning verliet, tegen zijn moeder zeggend, dat hij. nog even een glaasje bier zou gaan drinken. Onderweg kreeg hjj om een onbeduidende, aanleiding oneenigheid met een zekeren v. d. W. en diens zwager. De twist ont stond! namelnk over het oppompen van een fietsband'. Van der W. ontstak op een gegeven oogenblik in woede en sloeg den ander met de fietspomp op het hoofd. Bij de vechtpartij, die hierna ontstond, bekwam de G. ook nog een ernstigen schop tegen het hoofd. Hjj moest in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Utrocht worden overgebracht, waar hij is bezweken. De dader is gearresteerd. In een dorschmachine. Gis termiddag geraakte de arbeider J. Mooi- broek, in dienst bjj den landbouwer E. B., te Uithuizen, met zjjn voet tusschen de stoomdorschmachine. Het been werd tot aan de knie verbrijzeld. Het slacht offer is naar een der ziekenhuizen te Groningen overgebracht. Een journalist als post pakket verzonden. Een Brusselsch journalist heeft zichzelf als.... postpak ket naar Londen laten verzenden! Hij meldde zich op het hoofdpostkan toor te Brussel aan het loket voor post pakketten aan, met op zijn jas een etiket, waarop het adres van de „London news agency" te lezen stond. De journalist, werd netjes in ontvangst genomen en bij de pakketten voor Lon den gedeponeerd. Toen het uur van ver trek gekomen was, werd hij in den post auto naar het vliegveld van Evere Brus sel gebracht en in de bergplaats van het nachtvliegtuig geplaatst. Enkele uren la ter werd hij te Groydon aan de agency afgeleverd, die hem verder naar Londen bracht. De reis was nu wel juist geen lolletje geweest, maar onze collega had, door zich als postpakket te laten verzenden, 290 frs bezuinigd op wat hij anders als „mensch" voor de reis had moeten betalen. Door J. C. Berrevoets 21 j. werk man te Zierikzee is hooger beroep aan- geteekend tegen het vonnis van den poli tierechter te Middelburg van 14 Juli j.l. waarbij hij wegens verduistering is ver oordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf. Eveneens door L. Bal, 33 j., arbeider te Kwadendamme, tegen het vonnis van den politierechter van 21 Juli j.l., waar bij hij wegens vernieling is veroordeeld tot f 25 of 25 dagen hechtenis. Opbrengst gewassen. Bij de reeds in de Over-Betuwe gehou den publieke verkoopingen voor graange wassen te velde, werd o.a. tarwe op stam gelaten voor f 250f 275 per Hectare. Begrafenis oud-minister Treub. DEN HAAG. Te Voorschoten werd he denmorgen het stoffelijk overschot van 'rof. M. W. F. Treub bijgezet. Er was zeer veel belangstelling. Onder de aanwezigen werden o.m. op gemerkt, Jhr de Beaufort, vertegenwoor diger van H. M. de Koningin, verschil lende ministers, de vice-president van den Raad van State, de voorzitter der Eerste Kamer, enz. Aan het graf werd alleen een enkel woord gesproken door een familielid die bedankte voor de betoonde belangstelling. \MSTERDAM. Het aantal handteeke- ningen op het petitionnement van de dag bladen i-nzake de beperking der bewape ning bedraagt thans 1.950.770. DORDRECHT. Hedenmorgen brak brand uit in het perceel Dwarsgang 7. Een der kinderen van de bovenbewoners de fam. H. K., die op zolder sliepen, be merkte den rook en kroop in de dakgoot om de buren te waarschuwen. Toen er hulp verscheen, bleek een 6-jarig zoontje ernstige brandwonden te hebben opgeloo- pen. Hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Een sneltrein ontspoord. PARIJS. De sneltrein BarcelonaPa rijs is gisteravond tusschen de stations Cerbere en Banyuls sur Mèr ontspoord. Alle wagens liepen uit de rails en kwa men dwars over het spoor te staan. Ge lukkig reed de trein niet met groote snel heid. De machinist en de stoker werden le vensgevaarlijk gewond. Verder liepen vele passagiers meer of minder zware verwon dingen op. De materieele schade is zeer groot. BERLIJN. Officieel wordt medegedeeld dat hedenmorgen in de Rijkskanselarij een bespreking plaats had tusschen den Rijks kanselier en Dr Curtius en de ministers Mac Donald en Henderson. De conferentie die twee uur duurde, zal vanmiddag wor den voortgezet. BERLIJN. Uit Archangel wordt gemeld dat de ijsbreker „Malygin" in den Fok- kerbocht de „Graf Zeppelin" heeft ont moet en de post in ontvangst genomen. Nadat per radio enkele gesprekken wa ren gevoerd zette de Zeppelin de vlucht voort. De weersomstandigheden zijn niet bijzonder gunstig. LONDEN. Uit Athene wordt gemeld, dat 47 soldaten bij een aardverschuiving bij den bouw van verdedigingswerken aan de Zuid-SlavischeAlbaneesche grens werden gedood. I» Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Juli, 2.30 u. Berlijn 58.85. Londen 12.04%»—12.047/i». Brussel 34.6234.64. Parijs 9.72—9.7214. New-York 2.48—2.48%. Wolphaartsdijk. Maandag werd door Notaris Jonkers publiek verkocht 1.12.85 H.A. moesgrond, liggende aan het dorp Wolphaartsdijk, aan het Burgerlijk Arm bestuur te Wolphaartsdijk voor f3930.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2