Binnenland. Uit de Provincie. Kerkr De Leiitoi van Abtssinlé heeft ver klaard, de slavernij in zijn land af te schaffen. Men schat het aantal personen dat hierdoor de vrijheid verkrijgt, op circa twee millioen. Moldavië wordt na een hittegolf door een koude golf bezocht. De tempera tuur is van 50 tot 4 graad Celsius ge daald, terwijl zij in het gebergte zelfs tot onder het vriespunt is gedaald. Op som mige plaatsen is sneeuw gevallen. Een eigen gebouw voor de Christelijke kantoor- en handelsbedienden. De Nederlandsche Vereeniging van Chr. Kantoor- en Handelsbedienden heeft een kapitaal heerenhuis in d'e Joh. Verhulst- straat 20 te Amsterdam, aangekocht en zal daarin begin September haar bureaux vestigen. De afdeeling Amsterdam dier vereeni ging en de Nationale Vakgroep van Han delsreizigers zullen eveneens daarin wor den gevestigd. De voortdurendejjroei van deze vakvereeniging en de toenemende beteekenis van haar werk maakten ver meerdering van bureau- en vergader ruimte dringend noodzakelijk. De clublessen van het Christelijk In stituut voor Handelsonderwijs zullen even eens in dit gebouw worden gehouden. Tot dat doel zullen eenige leslokalen wor den ingericht. Een brug over de Merwede. Het gemeentebestuur van De Werken van Sleeuwijk heeft aan de besturen van de andere gemeenten in het Land van Heusden en Altena verzocht, instemming te betuigen met zijn plan, zich tot d'e regeering te wenden met het verzoek, den bouw van een brug over de Merwede tusschen Gorkum en Sleeuwijk te bespoe digen. Men acht een brug over de Mer wede, nu de brug bij Keizersveer weldra gereed zal zijn, van groote beteekenis, ook voor bet internationale verkeer. Bestrijding valsche munterij. Bij de Tweede Kamer is een ontwerp ingediend tot goedkeuring van het Ver drag met bijbehoorend Protocol ter be strijding van de valsche munterij van 20 April 1929. N.V. Philipsfabrieken. Zaterdag is aan negenhonderd arbei ders van de N.V. Philips-fabrieken te Eindhoven ontslag aangezegd. In verband met de slapte is de proeffabriek geheel stopgezet. Het totaal aantal arbeiders be draagt thans 8500. De landarbeidersstaklng in Oost-Drenthe Te Nieuweroord is overeenstemming bereikt over de loonen; de loonen van '30 blijven gehandhaafd. Overigens ligt van Nieuw-Amsterdam tot Stadskanaal, met uitzondering van enkele dorpen op den Hondsrug, bet werk stil. De staking is algemeen. Alleen voor niet-georganiseer- de werkgevers, die zich bereid verklaren, tot 1 Mei 1932 het loon te betalen gelijk aan het contractueel geregelde loon in 1930'31, wordt gewerkt. Sommige land bouwers zijn met eigen volk bezig rogge te maaien. Vele maaimachines worden in gebruik gesteld. Het aantal arbeiders, dat bij deze sta king betrokken is, bedraagt ruim 1000. Verwacht wordt, dat in de nu ingetreden week de staking ook over zal slaan naar de Overijsselsche Veenkoloniën, waar de arbeiders Maandag zullen vergaderen over bet besluit der werkgevers, dat de voorgestelde loonsverlaging van ongeveer 10 pet niet teruggenomen kan worden. De Kon. Militaire Kapel naar Z.-Afrika. Naar bet „Vad." verneemt worden er pogingen gedaan de Koninklijke Militaire Kapel een reeks concerten te laten geven in de Zuid-Afrikaanscbe Staten. De A.V.R.O. De algemeene vergadering van de A.V.R.O., gisteren te Utrecht gehouden, heeft bij schriftelijke stemming met 58 tegen 0, dus met algemeene stemmen, be sloten, bet royement van mr van Doorne te handhaven. De vergadering hechtte baar goedkeu ring aan de benoeming van den heer G. de Clercq tot tijdelijk voorzitter. De steun aan Nederlanders in België. De Nederlanders, te Antwerpen woon achtig, die sedert eenigen tijd steun be komen van de Nederlandsche Regeering, wegens werkloosheid, hebben dezer dagen bericht ontvangen, dat de steunverleening zal ophouden of aanzienlijk verminderd wordt. Naar aanleiding van deze mededeeling hebben een 130-tal van deze gezinnen een adres gericht aan den minister van bin- nenlandsohe zaken en landbouw, waarin met den meesten aandrang wordt verzocht de maatregelen tot opheffing of vermin dering van de steunbedragen aan in nood druft verkeerende Nederlanders onver wijld te niet te doen. De Koninklijke Familie In Tirol. Uit Lienz wordt gemeld: Het verblijf der Koninklijke familie wordt over bet algemeen begunstigd door mooi weer. In 't begin der vorige week beeft het gere gend; doch daarna keerde bet zomerweer terug: H. M. 'de Koningin gaat veel uit om te schilderen. Vaak worden daaraan verbonden autotochten door deze mooie streek. H. K. H. Juliana beeft eenige grootere autotochten gemaakt, o.a. naar Cortina d' Ampezo, terwijl bezoeken aan Grosz Glöckenr en Heiligenblat nog in bet voornemen liggen. Aan bet einde dezer week zei de Ko ninklijke familie naar Nederland torug- keeren. Westlandsche druiven naar Indië. Per s.s. „Marnix van St. Aldegonde" heeft de bond „Westland" weder eer. proefzending druiven naar Ned. Indië verscheept. Thans neemt men meer speciaal proo- met de wijze van verpakking. Prof. Sprenger uit Wageningen zal nauwkeurig onderzoeken welke wijze het meest ge schikt is en voor den handel liet meest voldoet. Geen Nederlandsch geld meer naar Duitschlandl De „Haagsche Post" schrijft: De jongste berichten uit Londen be vestigen geruchten, dat Nederland zal worden aangezocht een deel op zich te nemen van een nieuw voorschot aan Duitschland; wij vermoeden, dat bet hier gaat om een deel der leening groot 100 millioen pond sterling en dat er mogelijk verband bestaat tusschen de participatie van ons land en de in de geruchten waarschijnlijk genoemde weigering van Frankrijk, deel te nemen aan deze trans actie. Hoe het zij, het komt ons voor, dat het "bedenkelijke van zulk een partici patie tijdig in het licht moet worden gesteld. Ons land' heeft sedert den oorlog reeds zeshonderdvijftig millioen in Duitsche lee ningen gestoken en door de koersdaling zit hierop reeds een verlies van honderd- vijftig k tweehonderd millioen gulden. Dan is er nog het zoogenaamde crediet B., door onze Regeering verstrekt, dat qp 15 Juli j.l. achtennegentig millioen over schreed. Verder zijn er natuurlijk nog bank- en particuliere credieten, waarom! trent geen statistieken beschikbaar zijn, zoodat het zeker gewettigd is te bewe ren, dat ons financieel belang bij Duitsch land op het oogenblik minstens achthon derd millioen bedraagt. Daaraan thans wederom een groote som toe te voegen, lijkt ons niet minder dan lichtzinnig. Wij spreken in het geheel niet van de paar milliarden guldens, die ons land' bij de valuta-débacle erbij in schoot. Wij hebben alle sympathie voor het naburige volk in zijn d'agen van be klemming, maar wij moeten ook aan onze eigen belangen denken, en naar ons oor deel gaat het ten spijt van de tegenwoor dige geldruimte niet aan, nog verder op groote schaal liquide middelen af te voe ren, die wij straks zelf dringend noodig zullen blijken te hebben, wanneer de lang verbeide opleving in liet zakenleven komt. Een ongemotiveerde broodprijsverhooging Vanwege den Regeeringscommissaris voor de uitvoering van de Tarwewet is d.d. 24 Juli het volgende schrijven gericht tot de Burgemeesters op Zuid-Beveland: „Hierbij heb ik de eer UEdelaehtb. mede te deelen, dat de bakkers op Zuid-Beve land per advertentie in de bladen hebben bekend gemaakt, „dat zij, wegens uitvoe ring der Tarwewet, genoodzaakt zijn om, ingaande Maandag 6 Juli (j.l.) de brood prijzen met 1 cent oer 8 ons te verhoogen." De bloem, welke de bakkers op Zuid- Beveland, op een enkele uitzondering na, thans nog voor de broodbereiding bezi gen, is dezelfde, welke tot nu toe steeds door hen werd gebruikt. Bloem, waarin ingevolge de Tarwewet 1931 20 pet. bloem van inheemsche tarwe is verwerkt, werd aan die bakkers nog niet verstrekt, zoo dat de bakkers van een broodprijsverhoo ging als gevolg van de Tarwe wet niet mogen spreken. Er was dus voor bedoelde bakkers naar mijne meening geen enkele aanleiding om tot broodprijs verhooging over te gaan. Ik heb gemeend zulks onder de aan dacht van UEdelaehtb. te moeten bren gen." Benzinetank ontploft. Een benzinetank, toebehoorende aan een der fabrieken gelegen langsheen bet ka naal van Terneuzen, benoorden Gent, is ontploft. De benzine stroomde in bet ka naal met bet gevolg dat, om alle onge lukken te voorkomen, de scheepvaart ge durende eenige uren moest worden stilge legd. De vliegdienst op Haamstede. Bij bet besluit van de K. L. M. om tot de exploitatie van een proefdienst Rotter damHaamstede over te gaan gedurende de maanden Juli en Augustus, heeft zij eenig voorbehoud moeten maken omtrent de doorzetting van deze verbinding gedu rende laatstgenoemde maand, omdat zij bet definitief besluit daaromtrent afhan kelijk wilde stellen van de verkeersresulta- ten in de maand Juli. Daar de bedrijfsuitkomsten over Juli uiterst bevredigend zijn, aangezien de vraag naar ruimte bet aanbod daarvan overtreft, is de handhaving van den dienst gedurende de Maandagen en Zaterdagen in Augustus verzekerd. Jubileum. A.s. Woensdag hoopt de beer M. van der Vliet te Kruiningen zijn 40-jarig jubileum als dierenarts te vieren. Al die 40 jaren oefende hij de practijk te Kruiningen uit. Verder is hij lid van de keuringscommissie voor het trekpaard, hoofd van den keuringsdienst voor vee en vleesch, plaatsvervangend in specteur van den Veeartsenijkundigen dienst en secretaris der gezondheidscom missie. De tarieve n-o o r 1 o g in Zeeuwse h-V 1 a a n d e r e n. Aan de „Maasbode" schrijft men: Na den eersten stoot van de A. T. O. c.s. en de daarop gevolgde tegenaanvallen j van de Bodediensten en den Provincialen Stoombootdienst is bet even stil gewor den op bet gevechtsterrein. Dat de A. T. O.-belangen, na de be slissingen van Ged. Staten inzake bet ge combineerd bevrachten van meerdere col li met verschillende bestemming als één zending op de provinciale booten zonder meer bun plannen zouden opgeven, viel moeilijk te verwachten. Inderdaad is zulks ook niet bet geval geweest en zijn met bet provinciaal bestuur onderhande lingen ingeleid om tot een wederzijdscb bevredigend compromis te geraken. In afwachting van hetgeen deze onder handelingen zullen opleveren, beeft de A. T. O.-combinatie baar op samenlading gebaseerde tarieven gehandhaafd, zoodat de verzenders voorloopig van bet verval len der samenvoeging van verschillend geadresseerde colli bij bet vervoer over de Schelde geen nadeel ondervinden. De A. T. O.-dienst neemt dezen schadepost geheel voor eigen rekening. In boeverre Ged. Staten bun spoedbe- slissing zullen herzien, valt af te wach ten. Echter lijkt ons een welwillende hou ding ten aanzien van een aanbod, waar mee ontegenzeggelijk het belang van Z. Vlaanderen gediend is, niet ongewenscht. De waarschijnlijkheid moge daarbij in bet oog worden gehouden, dat de meerdere verkeersfaciliteiten met bet Noorden, door den A. T. 0.-dienst geopend, in de toe komst een uitbreiding van bet verkeer tengevolge zullen hebben, welke wellicht ruimschoots kan opwegen tegen het na deel, aan een reductie der tarieven ver bonden. Daarbij komt, dat het geacht mag worden rechtstreeks op den weg te lig gen van bet provinciaal bestuur om de zoo dringend noodige versteviging van den economischen band van Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Nederland met alle ten dienste staande middelen te be vorderen en elke poging te steunen, die gaat in de richting van een Noordelijke oriënteering van bet zoo sterk Belgisch georiënteerd gewest. Gevaarlijke bocht in den weg ZeelandNoord-Brabant. In het onder provinciaal beheer zijnde gedeelte van den verbindingsweg tusschen Zeeland en Noord-Brabant bevindt zich een hinderlijke en voor het verkeer voor al bij duisternis en mist gevaarlijke weg- bocht, welke aanzienlijk verbeterd kan worden door bet geven van een witte kleur aan een aantal daarlangs aanwe zige palen. Op verzoek van den A. N. W. B. en de K. N. A. G. is thans bericht ontvangen, dat bedoelde verbetering zal worden tot stand gebracht. Verlichting van de Zand- kreek. Aan den inspecteur-generaal van bet Loodswezen werd verzonden bet vol gende schrijven: De afdeeling Middelburg van de schip persvereniging „Schuttevaer", beeft op de agenda der laatste algemeene verga dering geplaatst twee voorstellen, betrek king hebbende op de verlichting van de Zandkreek. Het eerste voorstel hield in de ver lichting van de Zandkreek, die op ver zoek van de vereeniging reeds eerder met 2 maanden werd verlengd, uit te breiden over den geheelen zomer. Daarnaast werd aangedrongen op het uitleggen van een lichtboei ter vervan ging van een zwarte ton no. 2, juist bo ven de kanaalmonding van Veere. In verband met bet desbetreffende ver zoek kwam bericht in, dat in verband met de kosten, niet kan worden overge gaan tot uitleg van een lichtboei nabij de kanaalmonding te Veere, noch tot ont steking van de verlichting der Zandkreek in de zomermaanden. Men verzoekt ons aan bet verslag over de lezing van den beer jhr. ir. de Murait van den Zeeuwscben Bolherbond nog toe te voegen, dat de spreker aan raadde bet Leek van Koole, de eenigste die hem in Zeeland goed begrepen heeft, er op na te lezen. Spreker bad daarbij het oog op „Waterbouwkundige Combi natie" door M. C. Koole. Bij bet on weder dat Vrijdagavond en -nacht boven Zeeuwsch-VIaanderen woed de is de bliksem ingeslagen in de land- bouwscbuur van J. Verbage te Zuid/ande en bij M. Buijsse te Draaibrug nabij Oost burg. Beide schuren werden een proci der vlammen. Zaterdagavond speelde Goes III te gen Stormvogels van 's H.H.kinderen te 's Heer H.kinderen onder leiding van scheidsrechter J. v. Luijk voor de Zater dagavondcompetitie. De uitslag was 22. Middelburg, 't Bestuur van de vereen. Vreemdelingenverkeer besloot tot het ge ven van beiaard-concerten op de Woens dagen 12, 19 en 26 Aug. en deze zooveel mogelijk te laten samenvallen met de be lichting van bet stadhuis. Goes. De Zaterdagavond door den heer Ferwerda uit Middelburg gegeven carillon bespeling kwam door bet mooie weer, waarin we ons enkele uren mochten ver beugen, uitnemend tot haar recht. Velen hebben op straat of in huis voor het open raam van „onzen zingenden toren" ge noten. Vol lof was men over de prestaties van den heer Ferwerda. Zaterdagmorgen ongeveer 11 uur was in de haven, bij het z.g.n. zwem- plekje de 29-jarige A. v. Hese met zijn 14-jarig broertje aan het zwemmen. Plot seling verdween eerstgenoemde in de diepte. Toevallig kwam de Utrechtsche agent van politie H. Olivier aan, die met vacantie te Goes was en ook wilde gaan zwemmen. Toen hij vernam, wat er ge beurd was, is hij direct te water gespron gen. Het mocht hem gelukken v. H. op te halen. Dr Snoek, die inmiddels gewaar schuwd was, paste gedurende meer dan een uur kunstmatige ademhaling toe, maar tevergeefs. De dood bleek reeds in getreden te zijn. Vanwege de gemeentewerken is men heden begonnen met bet aanbrengen van emaille borden in verschillende straten voor welke bet parkeerverbod geldt. Het opschrift „Parkeeren verboden" is in zeer duidelijke, roode letters aangebracht. Naar men ons meldt, zijn bij het graafwerk hetwelk ten behoeve van den kluisbouw voor bet kantoor der Twent- sche Bank alhier wordt uitgevoerd, op een diepte van 3.60 M. eenige fraaie kruikjes en vaasjes en spaarpotjes gevon den. De voorwerpen zijn tamelijk gaaf te voorschijn gebracht en zijn vermoedelijk nog van vóór den Spaanschen tijd. Vlissingen. Zaterdagavond startten de elf ploegen, die deelnamen aan de twee de boulevard-estafette, uitgeschreven door de Vlissingscbe Atbletiekvereeniging „Ma^ rathon". De eerste ploeg, die aan den finish aankwam, was één der ploegen van „Pro Patria" uit Rotterdam, bestaande uit de loopers N. G. Baars Steineman, A. Groe- neweg, J. Scheenloop en W. Haver, die bet parcours van ruim 7200 M. aflegden in 20 m. 29 sec., tegen 20 m. 38 sec. in 1930. Tweede was in 20 m. 31 sec. de ploeg van „de Zwaluwen", Den Haag, be staande uit de loopers A. J. Maes, A. J. Kok, H. Hebers en J. de Groot. Derde was weer een Rotterdamsche ploeg, namelijk van „D. 0. S.", samen gesteld uit de beeren R. Hartman, J. Kemp, L. Dullaart en P. van Leenen, in 20 m. 50.4 sec., terwijl een ploeg van „Marathon", gevormd door de heeren van Sorge, H. de Jager, D. van Maria en Aerssens in 20 m. 33.4 sec. als vierde aankwam. „E, M. M." uit Middelburg was de zesde. Voordat de start plaats had, bood Suze Witstein, lid van „Marathon" aan Mevr. van Woelderen-Sprenger, die haar echt genoot, burgemeester van Woelderen, die het startschot loste, vergezelde, een fraai bouquet aan. Toen ook de andere, niet genoemde, ploegen binnen waren, en de loopers zich in de ter beschikking gestelde badcabi- nes weer verkleed hadden, verzamelde men zich in de groote zaal van hotel Oos terbuis, waar de prijsuitdeeling plaats vond. Nadat de huiskapel bet Wilhelmus bad doen booren, nam de voorzitter van „Ma rathon", de beer Toussaint, 't woord en zeide, dat men bet bijzonder op prijs stelde, dat mevrouw van Woelderen ook tegenwoordig was en daardoor een aan moediging geeft aan de vele damesleden van „Marathon", die binnenkort ook wel al is bet op een ander onderdeel van de athletiek zullen toonen iets te kunnen prestoeren. Maar ook de aanwezigheid van den voorzitter van de K. N. A. U., den heer Moorman, wordt op hoogen prijs gesteld. Er blijkt daaruit, dat de jonge Vlissingsche vereeniging goed be kend raakt. (Applaus). Hierna nam de eer e-v oorzitter het woord om de prijzen uit te reiken. Spr. wees er op, dat „Pro Patria" nu tweemaal achtereen den Miss Blanche- wisselbeker heeft gewonnen en hem daar door blijvend als eigendom kan behouden Hulde bracht spr. vooral aan den tech- niscben leider, den heer Lap. Vervolgens nam Mevr. v. d. Plank van Gelder bet woord en bood na mens bestuur en leden van „Marathon" den beer J. G. Everaars, secretaris der Vereeniging, een plant en bloemen aan als bewijs van erkentelijkheid voor bet geen bij voor de vereeniging doet. De beer Everaers bracht dank voor de z.i. te groote waardeering voor zijn werk. De heer Moorman, voorzitter van de K. N. A. U., zeide, dat deze jonge vereeniging, die in letterlijken zin aan den weg timmert, veel belooft voor de toekomst. Hij waardeert bet zeer, dat de burgemeester en mevrouw van Woelde ren zulk een groot bewijs van medeleven geven. De tijd is voorbij, dat men sport als louter amusement beschouwde. Het gaat er niet om, of iemand een halve se conde vlugger loopt of een balven meter verder springt. De groote bedoeling is de geestelijke factor, het vormen van Ne derlanders met kraebtigen wil. De beer de Vries, voorzitter van den Zeeuwscben Atbletiekbond, wensebte bet jonge „Marathon" geluk met bet succes, ook nu weer bereikt. Een afscheid'. Zaterdagmiddag bad in de inspecteurskamer op Tiet po litiebureau te Vlissingen het afscheid plaats van den majoor der rijksveddwacht den heer Nijenboer, brigade-commandant van dat korps te Vlissingen, die den dienst met pensioen gaat verlaten. Aanwezig waren het korps rijksveld wachters, gemeente-politie van verschil lende dorpen, het korps Kon. Marechaus see, militaire politie en voorzoover de dienst dit toeliet, inspecteurs, recher cheurs en politie-beambten te Vlissingen. Van verschillende autoriteiten was be richt van verhindering ingekomen, o.a. van d'e burgemeesters van 'Vlissingen, Souburg, Koudekerke en Ritthem, en van den commandant der Kon. Marechaussee. Nadat te ruim; 3 uur de heer en me vrouw NjjenEoer door een commissie wa ren binnengeleid en zij op de voor hen bestemde zetels hadden plaats genomen, nam allereerst die districts-commandant, inspecteur van het 5e district der rjjks- veld'wacht, de heer Van der Lely, te Middelburg, het woord, die zeide, dat nu majoor Njjenboer met '1 Augustus a.s. met pensioen gaat, hij het zeer op prjjs stelde afscheid van hem te kun nen nemen. Spr. schetste in korte trekken den le vensloop van den scheidenden majoor en zeide, dat hij steeds een voorbeeld is geweest van nauwe plichtsbetrachting voor allen. Ook deze hooge opvatting van z\jn plicht d'oet hem nu zjjn dienst verlaten, daar zijn gezondheidstoestand hem verhindert zich ten volle aan zijn taak te kunnen geven. Spr. eindigt met den wensch, dat de rust hem een vol ledig herstel moge geven en hij nog lange jaren daarvan mag genieten. Hierna voerde de heer Gasinjet, com missaris van politie te Vlissingen, bet woord'. Spr. wil den majoor dank brengen voor d'e hulp, indien noodig, aan het politie korps steeds betoond. Hij wenschte hem in zijn nieuwe woonplaats het beste toe. De opperwachtmeester d'er Kon. Ned. Marechausse, de heer Westland, bracht naar voren d'e aangename samenwerking met handhaving van eigen terrein, wars van kleinzieligheid', waarvoor spr. majoor Nijenboer d'ank bracht. Hierna sprak majoor Valk, van d'e mi litaire politietroepen in gelijken geest. De oudste brigadier-titulair der rijks- veld'wacht, de heer P. de Moor, te Big- gekerke, vertolkte d'e gevoelens der bri gade voor hun chef, met zijn leedwezen te betuigen dat majoor Nijenboer heen gaat. De brigadier-titulair, de heer Van Bel- zen, te Vlissingen, wees er op, d'at er is voor allen een tijd' van komen en gaan. De komst van majoor Nijenboer is met blijdschap gezien en hoewel geen Zeeuw zijnde, heeft hij zich toch spoedig aan de Zeeuwsche toestanden aangepast. Spr. hoopt, d'at" God hem in zijn nieuwe woon plaats .te Katwijk verder nabij zal zijn. Voor al deze toespraken dankte majoor Nijenboer met een kort woord'. Tenslotte nam d'e heer Jansen te Sou burg, als jongste brigadier-titulair het woord', die zeide, dat het korps rijks veldwachters bet plan had, den schei denden majoor een blijvend aandenken te geven. Maar al spoedig bleek, dat alle korpsen er prijs op stelden aan dit hulde blijk med'e te doen. Dit mocht niet wor den geweigerd en spreker dankt voor zoo veel medewerking. Hierna bood' spr. den scheidende een prachtige electrische schemerlamp aan, als blijk van hoogachting uit alle korpsen. Majoor Nijenboer zegd'e bewogen dank voor dit bewijs van sympathie, waarna allen met een handdruk van majoor en mevr. Nijenboer afscheid namen. Arnemuiden. Zaterdagmiddag werden een aantal bessenplukkers, werkzaam in een fruitkweekerij te Kapelle, per vracht auto huiswaarts gebracht. Onderweg moest de auto uitwijken voor een andere auto, waarbij G. M., een der mede inzittenden, de onvoorzichtigheid be ging tijdens het passeeren met baar arm buiten de auto te zwaaien, met het ge volg, dat baar rechter arm tegen een aan den weg staanden boom sloeg, zoodat de arm boven de pols gebroken werd. Di rect werd doorgereden naar den w.n. dok ter, alhier, n - wiens advies overbrenging naar bet gasthuis te Middelburg plaats had. Daar is de arm gezet. Vrouwepolder. Zaterdag hield deschiet- vereen. „Koningin Wilhelmina" haar huishoiudelijken schietwedstrijd met de volgende uitslag: 1. S. de Roo 137 punten; 2. P. Melis 132 p.; 3. L. Schoe 131 p. 2 maal 7; Jae. Duvekot 131 p. 1 maal 5; 5. P. olderman 129 p. met 8; 6. G. Vermeulen 129 p. met 7; 7. P. Brasser 125 p.; 8. G. Osté 120 p.; 9. F. Kerkbove 118 p.; 10. W. Duvekot Wz. 115 p.; 11. A. Langebeeke 111 p.; 12. P. Schoe 109 p.; 13. G. Melse 108 p.; 14. G. Vlieger 98 p.; 15. J de Rijke 93 p.; 16. W. Duvekot Sz. 92 p.; 17. Job Sturm 91 p.; 18. Jan Duvekot 79 p. Rozenprijzen: 1. S. de Roo 5 maal 10; 2. P. Polderman 5 maal 10. Hoogste serie S. de Roo 47 p. Eerebaan: 1. Jac. Duvekot 47 p.; 2. S. de Roo 45 p. Hansweert. De kommies G. van Harn te Hansweert is met ingang van 1 Sept. a.s. verplaatst naar Roosteren. Schore. "Zaterdagmiddag is alhier een schietwedstrijd gehouden door den Bijz. Vrijw. Landstorm. Schijf max. 50 p.: Ie prijs J. Walhout 45 p.; 2e G. F. J. Bal 43; 3e J. Zoeteweij 42; 4e L. Witte 41; 5e W. Rijn Cbrz. 40; 6e en volgende prijzen M. Pieterse, W. Saaman, C. Goud', P. M. Stevense, W. Rijn J.Pzn, J. v. d!. Maas, A. v. d. Borgt. Popschieten, max. 2 punten: le prijs L. Witte I1/2 p.; 2e pr. A. v. d. Borgt, 1 p., 3e pr. W. Rijn J.Pzn i/2 P- De prgzen bestonden uit kunstvoor werpen en werden des avonds in het lokaal van den heer B. van der Borgt in tegenwoordigheid van bet plaatselijk comité door den burgemeester van Schore uitgereikt. Namens de schutters werd den burgemeester dank gebracht voor de door hem aan d'e afdeeling gegeven schijf Nadien was men nog eenigen tijd ge zellig bijeen. Gisterennacht ontlastte zich boven deze gemeente een kort doch hevig onwe- der. Een paard van dhr G. uit Heinkens- zand, dat alhier in een weide liep, werd door bet hemelvuur getroffen en gedood. Kapelle. Zaterdagavond speelde de voetbalclub V. D. O. II een match tegen K. D. 0. II van 's H. Arendskerke. V. D. 0. won dezen match met 31. Zaterdagmiddag om 12 u. 3'J bij het rangeeren aan wachtpost 38 geraakten 3 wagons uit de vertraging ontstc treinen. lerseke. Alhier competietie-wedst noote Zwart-Wit. Wemeldinge. S. M. I. T. (W (Rilland) gespeel met de rust een 't einde 132 vc Woliaartsdljk. nummer van Zat< slopen. Het batig met vorige goede f4938.11. Ellewoutsdijk. 1 lijksch concours „Zorgvliet" gehou Door het slecht schutters opgekoi behaald als volgt: Hoofdvogel, Ja klep, M. Looij; tv gange; le zijvogel, „Zorgvliet"; 2e zi „Juliana" te Oud Wolse en C. van Looij en J. Platsc vliet". Zaamslag. Vrije raad'. Afwezig de gedeeld werd, d den ontvanger J nomen waren oj bevonden. Ook c den ontvanger J Juni in orde te boeken en kas vï D. Koole van hei bedrijf bleek dat gen f 29.606.03 V2 van f 27.250.451/2. zijn f 2355.58, te is f485, alzoo ee welk bedrag is g( borgstelling tot ee Verschillende ii den voor kermisge ven waren ingekc besturen van Burgh, Grijpskerke hoek, Hoek, I Schore, St. Krui dende bericht, d den raad inzake adbaesie is betui ten, diat bovengen namen voor kenn: beschikt. Een schrijven land' van den bon wen, alsmede een oorrespondent de zullen nader beha handeling der be Met ingang van M. Dees een jaa 100 gulden. Door B. en W voordracht op gem d'e vacature van d' die bedankt had a het Burgerlijk Arm Wzn; 2. Jan Schee Jan Scheele meit 6 verkreeg 4 stemm De geloofsbriev raadsleden werden noemde commissie toelating werd be Ontheffing wore opzegging aan d'e paalde in art. 44, en Rijwielregleme dat het gedeelte d< over het transport een rood vlaggetj 20 c.M. moet zijn Het voorstel vs Bureau van den B zelfde uren open waarop d'e secret met algemeene st< Aan A. de Mett per jaar toegeke moetkoming in de het bezoeken der Axel door zijn twee Ingekomen warei kers van het Kamf sche pad' met het a genomen in d'e vi oan deze paden op ken. Nadat versch het woord' gevoerd ten deze paden op Bij de rondvraag of er geen adres voetbalvereniging, dit een paar dagen maar dat dit aan behandeling der be Wisse zijn verwon; het feit, d'at hij I werk heeft _gezien kom van het d'orp. voor wel menschen gemeente om putti Nadat de voorzit hierover nog het dankt de voorzitte aangename wijze, vier jaren hebben in het bijzonder d-. terug zullen keeren ZÜ in het belang verricht. Achtereen d'e Koeijer, de ReL een woord van dan richte woorden, geheime zitting. de D Ned. H< Beroepen te Scl Nederlangbroek. Te

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2