Petitionnement voor Internationale Ontwapening Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemsnqd Nieuws. van het Nederlandsche Volk aan de Ontwapenings conferentie in Februari 1932 te Genève te houden. Georganiseerd door de Nederlandsche Dagbladpers. den armen-dokter door het gemeentebe stuur advies gevraagd bij hygiënische of medische vraagstukken. Dit geschiedde ook in Middelburg, echter zeker niet eens gemiddeld één keer per jaar, wellicht slechts eens in de twee of drie jaar. Het is bovendien de vraag of een dergelijk sporadisch voorkomende opdracht den gemeente-geneesheer maakt tot ambte naar in den zin van art. 25f. Prof. Oppen- heim ontkent dit in zijn boek „Het Ne- derlandsche gemeenterecht" en Prof. van der Pot, die de uitgave van 1928 bewerkte doet uit niets blijken, dat hij het met deze opvatting van Prof. Oppenheim oneens is. Men leest daar: „...het schijnt mij in de eerste plaats niet vol te houden, dat een armenarts, die geroepen wordt de ge meente van advies te dienen over hygië nische belangen diensten verricht buiten den bepaalden kring dier praktijk en nog minder en dat is ook noodig dat hij door het verrichten van deze speciale diensten ambtenaar wordt ondergeschikt aan het gemeentebestuur". Blijkens door mij ingewonnen juridisch advies zijn er nog andere motieven aan te voeren, die voor mijn toelaatbaarheid pleiten. De beslissing is natuurlijk aan Uw col lege. Het is mogelijk, dat ik door U met algemeene stemmen wordt toegelaten. Is een minderheid tegen mijn toelating dan zou het mij aangenaam zijn, wanneer die minderheid in beroep ging. Zou Uw college zich in meerderheid tegen mijn toelating verzetten, dan kan ik overwe gen zelf in beroep te gaan. Met verschuldigde hoogachting, (w.g.) R. WEIJL—SNUIJF. STAATSRAAD IDENBURG. Meerdere bladen wijden waardeerende beschouwingen aan Staatsraad Idenburg, die vandaag den 70-jarigen leeftijd be reikt. Aan een artikel in de „Maasbode" ont- leenen wij: 'Op een rijk gevuld leven kan deize zeventig jarige terugzien. Doch welke functie hij ook bekleedde, hij bleef met izijn ihooge gestalte toch steeds een bescheiden man, -die lof noch eere 'zocht, maar steeds bereid was zijn land te dienen, waar de Koningin hem riep. Daarom stond hij in hooge eere bij allen, die -hem kenden, ook buiten zijn eigen partij. Man van groote gaven en buitengewone bekwaamheid, trok hij ons toch het meest aan door zijn nobel karak ter zijn ronde eerlijkheid, zijn onkreuk baarheid, op het scrupuleuse af. nis lid der Kamer en als Minister had hij steeds het oor der Volksvertegenwoor diging door zijn mannelijke welsprekend heid. Zijn redevoeringen waren altijd za kelijk, maar er sprak steeds een warme overtuiging uit. Zoo had hij meer nog dan door zijn groote bekwaamheid een groo- ten invloed door zijn edele persoonlijk heid. Voeg daadbij zijn diepen godsdienstzin, zijn zonder hinderlijk getuigen toch steeds open uitkomen voor wat in zijn leven het hoogste was, en het is begrijpelijk, dat Idenburg behoort tot die Staatslieden, tot wie ook bet katholieke deel van ons volk met vereering en vertrouwen opzag. Daarom voelen ook wij ons gedwongen, om op dezen gedenkdag in zijn leven hem onzen oprechten eerbied te betuigen en onze warme hulde aan te 'bieden. Moge God hem -een langen, zonnigen levensavond schenken! De weg Anna Jacoba-Zijpe. geweldpleging, na hare woning te zijn binnengedrongen, te hebben gedwongen hem te zeggen waar zij haar geld had ge borgen, waarna hij een op de slaapkamer geplaatst kabinet heeft opengebroken en daaruit een bedrag aan geld heeft weg genomen. D. Mulder. De heer D. Mulder te Zierikzee, hoopt op 1 Augustus a.s. te herdenken dat hij een halve eeuw geleden als hoofd van de bijzondere school op het Havenplein in functie trad. Op 1 Mei '20 werd hem, na 52 jaar het onderwijs te hebben gediend, waarvan bijna 39 jaar als hoofd der Chr. school te Zierikzee pen sioen verleend. Middelburg. Het was gisteravond voor een belichting van het Stadhuis uitgezocht weer en zooals wij verleden week reeds verwachtten, was het bezoek aan de Markt zeer druk. Alleen was het jammer, dat de leiders van den autotocht der Ameri- kaansche toeristen nog niet een kwartier langer zijn gebleven. Te 10 uur vertrokken zij, en te kwart over tien werd de belich ting ontstoken. Iedere week zal het een kwartiertje vroeger zijn, doch op 5 Augus tus, in de kermisweek, kan de belichting natuurlijk niet plaats hebben. Vlissingen. Nader is bepaald, dat de start en de finish voor den Zaterdag avond a.s. te Vlissingen te houden Boule vard-estafette, niet is bij het hotel Noord- zeeboulevard, doch bij hotel Britannië en dat de prijsuitdeeling zal plaats hebben in hotel „Oosterhuis" en wel door den burgemeester. Met de Provinciale boot kwamen heden van Breskens naar Vlissingen 2650 passagiers, terwijl 83 auto's werden over gezet. Eenige extra-reizen moesten wor den gemaakt, terwijl ook de reserveboot Zeeland in dienst werd gesteld. Arnemuiden. Met ingang van 1 Aug. a.s. is benoemd tot weger der weegbrug „Arnemuiden" alhier dhr H. Bliek Fzn, zulks in de plaats van dhr J. D. Kouse maker Dzn, die als zoodanig heeft be dankt. Vlake. De stations-assistent dhr P. C. Kolijn alhier is met ingang van 24 dezer in gelijke betrekking overgeplaatst naar Bovenkarspel (N.-H.) Ned. Herv. Kerk. Drietal te Leeuwarden (vac. ds Kloos terman), G. M. Luteyn te Apeldoorn, D. Siemelink te Roswinkel en G. Tichelaar te Groningen. Beroepen te Weerselo, M. A. J. de j Zwaan te Wamel en Dreumel. Te Meppel, A. Dönszelmann te Almkerk. Te Kolham, T. Dokter, cand. te Midlum. Aangenomen naar Kuinre, W. R Dankbaar, cand. te Bloemendaal. Bedankt voor Hoorn (Texel), en voor Welsum, W. F. Dankbaar, cand. te Bloe mendaal. Voor Scheemda, W. H. Bloem- hoff (voorg. Vrijz. Herv.) te Hilligersberg. Voor Daarle, J. W. Verschoor te Nieuw- Weerdinge. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Harlingen, W. Ramaker, cand. te Groningen. Te Nieuwpoort, te Middelharnis en te Rijnsburg, N. de Jong cand. te Vlaardingen. Vrij Evang. Gemeenten. Beroepen te Oude Pekela (als voor ganger), N. v. Doorn te Zeist. Ghr. Evang. Gemeente. Beroepen te Wemeldinge (toez.), J. I. van Wijk te Kortrijk. lies klachten van land en lukibcwiwers uit streken, door welke nieuwe wegen zullen worden aangelegd, dat bij het ont werpen der tracés niet of niet voldoende rekening gehouden wordt met de belan gen der boerderijen en tuinderijen. De bedrijven worden vaak op de van land bouwkundig standpunt bezien meest on economische wijze doorsneden en het zal zonder meer duidelijk zijn, dat een zoo danige doorsnijding veelal groote en blij vende schade voor de betrokken bedrij ven veroorzaakt. Wij verzoeken Uwe Excellentie beleefd de instanties, welke met het ontwerpen van nieuwe Rijkswegen zijn belast, op dracht te geven naast de verkeersbelan- gen, ook zooveel als 't maar eenigszins mogelijk is, rekening te houden met de belangen der aanliggende land- of tuin bouwbedrijven. Ontwerp-Drankwet. De afdeelingen der Eerste Kamer heb ben tot rapporteurs over het ontwerp- Drankwet, benoemd de heeren Ter Haar, Koster, Steger, Heerkens Thijssen en Gel derman. Van een uitgewischten tekst. De architect, de heer A. Ingwersen te Amsterdam, heeft aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een open brief gericht, zulks naar aan leiding van aangebrachte wijzigingen in het Rijksmuseum. In dat schrijven wordt er op gewezen, dat hier en daar aan het interieur van Dr Cuyper's schepping, met groote piëteit veranderingen worden aangebracht Daar voor heeft architect Ingwersen niets dan lof. Doch met ééne verandering is de schrijver allerminst ingenomen. Hij wraakt het niet als hier en daar eenige ornamenten worden weggenomen, doch er is een bijbeltekst uitgewischt, op last van bouwmeester, dr Cuypers, ge schilderd op den grooten wand van de eerezaal met gouden letters op een blauw veld. Het was de tekst van Exodus 31: „Zie, Ik heb met name geroepen Bezaleël, den zoon van Uri, en Ik heb hem vervuld met Gods geest, met wijsheid, met ver stand en met wetenschap, namelijk in alle handwerk." Deze regelen uit te wisschen, acht de schrijver het versmoren van de stem van een mensch als dr Cuypers; „het hart van een kunstenaar, dat nog getuigen wil, miskennen; de ziel van een Christen die nog Belijden wil, versmaden". Architect Ingwersen verzoekt den mi nister den tekst weer te laten aanbren gen op den wand van de eerezaal, want het voorgoed verdwijnen van die regels uit het Rijksmuseum, mag een Cuy pers niet worden aangedaan!"... Het landbouwconilict in Drente. Gisteren was de termijn verstreken, wel ke bij de besprekingen met den rijks bemiddelaar, den heer J. B. Westerdijk, j.l. Vrijdag was bepaald, voor de beslis sing van de werkgevers- en werknemers- vereenigingen van Oostelijk Drente over het door den heer Westerdijk gedane be middelingsvoorstel in het gerezen loon- conflict. De werkgeversvereenigingen in het geheele Drentsche veenkoloniale landbouwbedrijf hadden evenals die in eenige der zanddorpen een loonsverlaging voorgesteld van ongeveer 20 pet., welke door de arbeidersorganisaties werd afge wezen. De heer Westerdijk heeft nu voor gesteld de uurloonen te laten zooals zij waren, ten minste voor de mannen, en het accoordloon te verlagen met 10 pet. Over dit voorstel is thans in de organisaties der werkgevers een beslissing gevallen. Behoudens een zeer enkele uitzondering waren over het geheele gebied de land bouwers bereid 't voorstel v. dhr Wester- dijk te accepteeren, hoewel naar hun mee ning daarmee nog geenszins wordt verkre gen, dat 't boerenbedrijf ook nog maar een geringe winst overlaat. Teneinde evenwel een conflict te vermijden willen de werk gevers over het algemeen genoegen ne men met deze door den heer Westerdijk voorgestelde verlaging. Hoewel de hoofdbestuursleden van de arbeidersbonden zich bereid verklaarden het bemiddelingsvoorstel bij de werkne mers aan te bevelen, heeft zulks niet hel gewenschte resultaat gehad. Over vrij wel de geheele linie hebben gisteren de arbeiders het voorstel met een sterke meerderheid verworpen. Hiermee is dus, met uitzondering van het rayon Buinen, waar een schikking is getroffen, de staking uitgebroken over het geheele gebied van Stadskanaal tot Nieuweroord bij Hoogeveen. Voor het oogenblik betreft het conflict in hoofdzaak den korenoogst. Waar even wel de staking reeds geruimen tijd voor zien werd, hebben verreweg de meeste boeren tijdig maaimachines aangeschaft, hetgeen ten gevolge heeft, dat niet alleen voor dit jaar, maar ook voor volgende jaren, voor de arbeiders een goed stuk van de oogstwerkzaamheden verloren is gegaan door het gebruik van deze ma chines. Over het algemeen trekt men zich in werkgeverskringen weinig van de staking aan. Deze zal pas van werkelijk ingrij pende beteekenis worden wanneer zij voortduurt tot aan den aardappeloogst. DE FINANCIEELE TOESTAND VAN NED.-INDIE. De tekorten voor 1931 en 1932 op een totaal van ruim 317 millioen geschat. In den Volksraad beef* de regeering bij monde van haar gemachtigde voor de afdeeling Financiën, C. van den Bussche, directeur van het Departement van Fi nanciën, verklaaicd, dat voor de jaren 1931 en 1932 tekorten tot een totaal van ruim 317 millioen worden verwacht, ter wijl de achterstand later door grooter af lossingen nog grooter wordt. Spr. deelt dan ook de adviezen van de heeren Staar- gaard en Sandkuyl tot uiterste beperking. Het voorschrijven van een bepaald be zuinigingsbedrag aan de verschillende de partementen kan geen baat geven. De staatshuishouding moet meer en meer ge dreven worden door minder hoog bezol digde krachten. De regeering acht de noodzaak, om aanzienlijk verder te gaan in de bezuiniging gedurende de volgende ja ren, aanwezig. Zij heeft reeds maatrege len dienaangaande genomen. Deze voor bereidingen houden rekening met het feit dat de rust en orde in het belang van de maatschappij niet mogen worden in ge vaar gebracht. De eerste vijf maanden van 1931 waren doorloopend ongunstig. Indien dit zoo doorgaat, zou nog 18 millioen minder worden ontvangen dan begroot was. De verlaging der salarissen was en is zeer onvermijdelijk. De indianiseering is reeds jaren in gang, doch de regeering wenscht geen verhoudingen te forceeren. De salariskor ting wordt beschouwd als van tijdelijken aard zijnde, welke ongedaan kan worden gemaakt indien de inkomsten van het land belangrijk vermeerderen, hetgeen de regeering echter voorshands niet ver wacht. MEVR. WEIJL ALS LID VAN DEN GE MEENTERAAD VAN MIDDELBURG TOEGELATEN. Zooals in het Raadsverslag in dit num mer wordt medegedeeld, is mevr. Weijl, echtgenoote van den Gemeente-geneesheer gisteren door den Raad van Middelburg met alg. stemmen als lid van dien Raad toegelaten. Vooraf heeft zij het volgend schrijven aan den Raad gezonden: Mevrouw. Edelachtbare Heeren, Korten tijd geleden is mij gebleken, dat reeds op den dag van de verkiezing voor den nieuwen raad, twijfel is uitge sproken aan de mogelijkheid mij als raadslid toe te laten. Op het oogenblik, dat ik mijn geloofsbrieven inzond en daarmee te kennen gaf zitting te willen nemen in het nieuwe college, was mij dit onbekend. In het vernemen van dien twij fel, die bij mij zelf niet was opgekomen, en naar ik zeker weet ook niet bij ver schillende leden van dezen raad, heb ik aanleiding gevonden de oorzaak ervan na te gaan. De oorzaak moet m.i. gezocht worden in art. lb van de verordening op den gemeentelijken geneeskundigen dienst in verband met art. 25 van de gemeentewet. Nu een belangrijk aantal kiezers mij als no. 1 van de vrijzinnig-democratische lijst naar den nieuwen raad heeft willen af vaardigen,acht ik het mijn plicht mij niet lichtvaardig terug te trekken. Anderzijds wensch ik hier het onderzoek der ge loofsbrieven niet af te wachten met ver zwijgen van de moeilijkheden, die vol gens sommigen mijn toelating onmoge lijk maken. Ofschoon ik het raadslidmaat schap op prijs stel, doe ik dat alleen, wanneer ik met volle overweging van mijn recht daartoe ben toegelaten. Ik stel er daarom prijs op Uw college mede te deelen, waarom ik mijn geloofsbrieven niet heb teruggenomen. De kwestie, die sedert de laatste wijzi ging van de gemeente-wet pas kon ont staan, is terug te brengen tot de vraag of de gemeente-geneeskundige van Mid delburg lid van den raad kan zijn. Mijn echtgenoot bekleedt deze functie. Is hij toelaatbaar als lid van den raad, dan ben ik het ook. Art. 25 f van meergenoemde wet sluit van het raadslidmaatschap uit: „ambte naren vanwege het gemeentebestuur aan gesteld, of daaraan ondergeschikt". Het zelfde artikel zegt verder, dat door die uitsluiting niet getroffen worden „artsen en vroedvrouwen, die met armenpraktijk zijn belast". Herhaaldelijk heeft dit arti kel tot interpretaties aanleiding gegeven. O.a. is bij verschillende koninklijke be sluiten uitgemaakt, dat de gemeente- geneeskundige belast met vaccinatie, doodschouw en andere diensten niet lid van den raad kan zijn. Mijn echtgenoot is niet belast met vaccinatie en dood schouw. Er blijft dus slechts de vraag of het belast zijn met de diensten krach tens art. 1b van de verordening voldoende is hem tot ambtenaar te maken in den zin van art. 25f van de gemeentewet, en hem dus van het raadslidmaatschap uit te sluiten. Het zij mij vergund dienaangaande het volgende op te merken. De memorie van toelichting tot de gerneente-wet van 1851 zegt: „Naar de meening der regeering moeten de hier uitgesloten personen in den raad geen zitting hebben, maar be- hooren, zal de raad een voldoend aantal geschikte leden erlangen, geen meerdere uitsluitingen te worden bepaald". De uitzonderingspositie, niet op voor stel der regeering, maar op verlangen van de Kamermeerderheid, voor den ar- men-geneesheer geschapen, kwam in het artikel na een debat in de Tweede Kamer, waarbij er op gewezen werd, dat juist deze functionaris bij uitstek met zeden en behoeften der bevolking bekend was en dus in den raad zeer op zijn plaats zou zijn. Wanneer nu door bijomstandig heden de verkiesbaarheid weer werd op geheven, kwam van de bedoeling van de uitzondering niets terecht. De diensten toch in art. lb van de verordening be doeld zijn in de praktijk wel in alle klei ne gemeenten met het armen-dokterschap verbonden. Of het in hun instructie al of niet is opgenomen, in de praktijk wordt De B.B.N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, ontving op zijn des betreffend schrijven bericht van B. en W. van St.-Philipsland, dat de verbetering van den weg van het veer Anna Jacoba- Zijpe naar de Brabantsche grens de bij- j zondere aandacht heeft. Betreffende het deel in beheer bij het Bestuur van het Waterschap Rumoirt, deelde het bestuur mede, dat de onderhoudskosten thans reeds meer dan 1/7 a 1/8 van de begroo ting bedragen en de lasten niet zwaarder gemaakt mogen worden voor de inwo- nenden van het waterschap. De B.B.N. vestigde alsnog de aandacht van het bestuur van het waterschap op eenige methoden om zoo economisch mo gelijk tot vei betering van het onderhoud te geraken. Faillissement. De arrondisse mentsrechtbank te Breda heeft in staat van faillissement verklaard: W. Klippel, rijwielhandelaar te Oud-Vossemeer. Cu rator mr P. G. A. J. Horsten, advocaat en procureur te Bergen op Zoom. Kippendiefstal. Toen dezer dagen een landbouwer te Biervliet als naar gewoonte, zijn kippen wilde voeren, viel het hem op, dat er zoo weinig waren. Hij ging daarom de omgeving van het erf afzoeken, doch er werden er geen gevon den. Na telling bleken er ongeveer 25 kippen te zijn verdwenen en vermoedelijk gestolen. R ij wiel gestolen. Te 's-Gra- venpolder is dezer dagen een rijwiel van een cafébezoeker dat hij voor het café had geplaatst, door onbevoegden mede genomen. De politie stelt een onderzoek in. Aangehouden. Door de Bel gische politie is dezer dagen op verzoek van de Nederlandsche Justitie, aangehou den de 19-jarige schildersknecht van H., wonende te 's-Heerenhoek, die er van wordt verdacht, op 3 Juni j.l. te 's-Hee renhoek een aldaar wonende vrouw door Baarland. Bij de stemming voor diaken bij de Ned. Herv. kerk alhier, is met 16 van de 22 stemmen gekozen de heer L. Melio. Algem. Synode der Neder. Herv. Kerk. Aan de orde waren gisteren de aange legenheden van het hooger onderwijs. Bij de bespreking wordt opgemerkt, dat thans door de candidaten meer dan vroe ger aandacht wordt gewijd aan kennis van de Bijbelsche geschiedenis. Wat be treft de leerredenen, welke aan de provin ciale kerkbesturen ter beoordeeling wor den gezonden, zou men mogen verwach ten, dat vooral taal en stijl beter werden verzorgd. Ook wordt gehandeld over de reeds bij de algem. synodale commissie HET DAGBLADEN-PETITIONNEMENT. In verband met de grooté belangstel ling, die de laatste dagen openbaar werd, is de sluitingsdatum van het dagbladen petitionnement inzake de internationale beperking der bewapening nader bepaald op 27 Juli a.s. Het aantal handteekeningen heeft reeds ver het millioen overschreden. Niet onmogelijk, dat 2 millioen hand teekeningen bereikt worden. Wij wekken onze lezers op, daartoe mede te werken. aanhangig gemaakte kwestie der spraak lessen. Besloten wordt voor elk der hoog leeraren die onderwijs geven in practi- sche godgeleerdheid, eene som van f 100 beschikbaar te stellen, om voordrachten te doen houden over uitspraak en voor dracht. De prae-adviseur prof. dr. van Rhijn zou gaarne izien, dat de som bestemd voor voordrachten over practische en sociale vraagstukken werd verhoogd. Op voorstel van den president wordt besloten, dat de kerkelijke hoogleeraren zich zullen kunnen wenden om financiee- len steun tot de synodale commissie, als zij, ten behoeve van de studenten, in een bijzonder vak de voorlichting wenschen van een bevoegd deskundige. De beide prae-adviseurs hebben een voorstel ingediend van den volgenden in houd: de algemeene synode benoeime eene commissie ter bestudeering van 't vraag stuk, op welke wijze in de opleiding van wege de Nederlandsche hervormde kerk tot vorming van hare aanstaande evan gel e-dienaren verbetering kan worden gebracht. Dr van Veldhuizen heeft het voorstel mede onderteekend, maar hij zou de vraag over wijziging in de opleiding gaar ne eerst zien voorgelegd aan de gezamen lijke kerkelijke hoogleeraren. De synode besluit volgens het advies van dr. van Veldhuizen te 'handelen. t Oudelande. Mej. W. A. van Maris, on derwijzeres aan de O. L. school is be noemd te Schiedam tegen 1 Oct. a.s. Loonsverlaging in de Ta il ij t i n d u s t r i e In de „Voorwaarts" lezen we, dat bij de N.V. Kon. Ver. Ta- pij tiabrieken, die te Rotterdam, Deven ter en Moordrecht een bedrijf gaande houdt met 600 arbeiders, het voornemen bestaat, over de geheele linie van het personeel de loonen met 10 pet. te ver lagen. Volgens dit blad gaat het gerucht dat, nu de prijsafspraak, die de cocosfabrie- ken met elkaar hadden, is verbroken, een scherpe concurrentiestrijd zal losbarsten, waarvan het personeel de dupe is. Gisteren hebben de arbeiders van de Rotterdamsche fabriek vergaderd, en de A.N.T.B. heeft medegedeeld, dat er met de Chr. en de R.-K. organisaties samen werking bestond, als het tot een staking mocht komen. De „Graf Zeppelin" naar de Noordpool. Alvorens te vertrekken naar het Noordpoolgebied maakte de „Graf Zeppelin" gistermorgen vroeg onder leiding van commandant dr Eckener nog een technische proefvlucht. Zooals men weet, heeft het luchtschip met het oog op den Noordpool tocht zoo wel in- als uitwendig een aantal ve.au- deringen ondergaan. In 't midden van het luchtschip is een groote buis aangebraent, die met deuren kan gesloten worden. Door deze opening wil de Russische ge leerde Moltsjano een met gas gevulde bal lon uitlaten, die naar hij hoopt een hoog te zal bereiken van 15.000 meter. In de groote passagierscabine bevindt zich slechts een lange smalle tafel en daarbij passende kleine stoeltjes, van de lichtste metaalsoorten vervaardigd. In de berg ruimten bevinden zich booten, reddings boeien, ijshouweelen en proviand voor acht-en-vijftig dagen. Geen militaire b e w a- kingvanonbewoondepa/- leizen. Men schrijft uit Den Haag: Sinds enkele dagen worden de Konink lijke Paleizen hier ter stede die thans Ik verzoek Uwe Conferentie met den meesten aandrang, in naam der menschelijkheid, die maatregelen te nemen die tot ontwapening der naties zullen leiden. Naam Adres Naam Adres Naam Adres: Dit formulier ingevuld en geteekend toe te zenden aan de Administratie van „De Zeeuw" of den plaatselijken agent, met vermelding op de enveloppe „Petitionnement".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 2