Onderwijs. Gemengd Nieuws. Rechtzaken Land- en Tuinbouw Laatste Berichten. Telegrammen. Marktberichten. Gemeenteraad van Goes Afloop Verkoopingen, Aanbestedingen enz Te Utrecht is geslaagd voor het examen hoofd'acte mej. J. Rothuizen te Hilversum. Voor het examen handelskennis L.O. is te 's Gravenhage geslaagd' de heer P. Cornelisse te Oostkapelle. Verzetvan Roodfront- strijders tegen de politie. Zondagmiddag is het op den Boulevard te Scheveningen tot een treffen gekomen tusschen een aantal Roodfrontstrijders en de politie. Te ongeveer half vijf mar cheerden ongeveer 25 man met een roode vlag, voorafgegaan door een trommel slager, zingend over den Strandweg. Daar geen vergunning voor een optocht was gegeven, kwam de politie tusschenbeide en verbood men het verder zingen. Aan vankelijk deed men, alsof men aan die bevelen der politie wilde voldoen, doch eenige oogenblikken later sloot men zich opnieuw aaneen, en deed alsof er niets gebeurd was. Toen greep de politie in, en wilde de vlag in beslag nemen. Er ontstond even wel een heftig verzet, waarbij van beide zijden klappen vielen. Een agent rolde over den grond, en bekwam een kniewond. Van een anderen agent werd de helm stuk geslagen en een polshorloge vernield. De politie slaagde er in, een viertal manifestanten te arresteeren, die naar het polijtieburteau werden overgebracht. Later werden nog twee personen gearres teerd. De aangehoudenen bleken te zijn een bootwerker, een koopman en een kan toorbediende uit Rotterdam, een leerling machinist uit Capelle a. d. IJssel, een loopjongen en een steenhouwer van Den Haag. Zonderlinge historie. Dezer dagen heeft zich te Amsterdam een ■zeer zonderlinge historie afgespeeld. Het drama, waarin de politie een ac tieve rol heeft gespeeld, begon Vrijdag avond in de hal van het Centraal Station. Aan een der loketten vervoegde zich een heer, die een kaartje voor Amersfoort vroeg. De man, die zich eenigszins zonder ling gedroeg, betaalde met guldens, die den ambtenaar nog zonderlinger toesche nen dan de man zelf. De muntstukken hadden een ongewone kleur en het feit, dat ze een anderen klank gaven dan ge wone guldens, maakten ze hoogst suspect. Het vermoeden lag hier voor de hand, dat men hier te doen had met een val- schen munter. De ambtenaar hield den man aan de praat, totdat de politie, die onderwijl gewaarschuwd was, arriveerde, en hem meenam naar het politiebureau. Daar werd de „boosdoener" gefouilleerd en de vermoedens van de politie schenen bevestigd te worden door het vinden van nog een aantal valsch-lijkende guldens. Behalve deze muntstukken vond men in een van zijn zakken een busje met zout zuur. De man weigerde echter iedere in lichting omtrent de herkomst van de gul dens en omtrent het gebruik van het busje zoutzuur. "Wel ontkende hij beslist, zich aan valsche munterij te hebben schuldig gemaakt. De politie vroeg hem, waar hij gedu rende de vorige dagen geweest was, en zonder aarzelen vertelde de man, dat hij achtereenvolgens in Breda, Hilversum en 's Hertogenbosch had gelogeerd. Onmid dellijk werd de politie van die plaatsen op gebeld. Daar verklaarde men, dat er in derdaad gedurende de vori'ge week „val sche" guldens, die precies overeenkwamen met de beschrijving van de Amsterdam- sche politie, in omloop waren gebracht. De vermoedens waren nu wel haast tot zekerheid geworden. De „valsche munter" werd opgesloten en bracht den nacht door in een cel. Den volgenden morgen werd hij onder de noodige bewaking naar de Nederland- sche Bank gebracht, waar de guldens zou den worden onderzocht. Dr van'Ledden Hulsebos woonde even eens dit onderzoek bij. Dit leverde echter het voor iedereen zeer onverwachte resultant op, dat de Ne- derlandsche Bank verklaarde, de zoogeD. „valsche" guldens te willen accepteeren, daar ze heelemaal geen valsche guldens waren. Een scheikundig onderzoek bracht aan het licht, dat de.eigenaar van de gul dens de ietwat zonderlinge, maar toch wettelijk geoorloofde gewoonte had om zijn guldens te drenken in zoutzuur. Daar door veranderden ze van kleur en werd ook de klank eenigszins anders. Voor de politie zat er niets anders op, dan haar arrestant maar weer in vrijheid te stellen. Echter niet zonder hem de ver maning te geven, om voortaan geen echte guldens meer in „valsche" te metamor- phoseeren. Ernstige ontploffing ineen ijzer gieter ij. 5 zwaar gewonden. Gistermiddag is in de ijzergieterij van de firma H. J. Koning te ioxham (Gron.) een ernstige ontploffing voorgevallen. Door tot nu toe onopgehel- e™ oorzaak is in de fabriek, waar ver schillende werklieden bezig waren, een ketel uit elkaar gesprongen. Vijf arbei ders, die in de nabijheid stonden, werden tegen den grond geslingerd en allen min of meer ernstig gewond. Na voorloopig ter plaatse te zijn verbonden, zijn twee hunner, van Delden en Eggens, in een zeer zorgwekkenden toestand naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen overgebracht. Bij Van Delden moest een been worden geamputeerd. De andere 3 getroffenen zijn naar hun woningen ver voerd. Nader meldt men ons nog: Bij het gieten met een z.g. plunger, d.i. een massief ijzeren staaf, die in een cy linder past, kwam plotseling een hevige ontploffing voor, waarvan de oorzaak moet worden gezocht in het feit, dat er lucht tusschen het gietijzer aanwezig was. De geheele fabriek was na de catastrofe als bezaaid met stof en ijzerdeelen. Vele ruiten zijn gesprongen, terwijl stukken ijzer diep in de balken drongen. Van de werklieden werd de 31-jarige gehuwde G. van Delden, vader van Iwee kinderen, zwaar aan de beenen gewond, zoodat een dier ledematen, als gemeld, moest worden geamputeerd. De 35-jarige gehuwde J. Eggens kreeg eveneens dusda nige verwondingen, dat operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. De arbeider J. Bruins kreeg wonden in den buik, de ar beider R. Beerta aan het aan bet oog, en de gietbaas H. Dieters en H. Duzink kre gen lichtere kwetsuren. Een windhoos. Vrijdagmorgen werden de buurtschappen Sibculo en Kloosterhaar in de gemeente Ambt-Har- denberg geteisterd door een windhoos. Verschillende boomen moesten het ont gelden en werden ontworteld, terwijl op sommige plaatsen 'de palen van het elec- trisch licht waren omgewaaid, waardoor de onder stroom staande draden over den weg lagen. Van de openbare lagere school te Kloosterhaar zijn enkele honderden pannen afgewaaid. De politie was ter plaatse en trad regelend op, terwijl van gemeentewege spoedig werd voorzien in de schade aan de gemeentegebouwen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Rijbewijs levenslang afgenomen. De Londensche recht bank heeft een jongeman van 29 jaar ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf en hem levenslang de bevoegdheid ont zegd een auto te besturen, wegens het on der den invloed van sterken drank, ge vaarlijk rijden en het besturen van een auto, terwijl hem de bevoegdheid daartoe ontbrak. Voor alle van deze feiten was hij bovendien reeds tweemaal veroordeeld. Jeugdig inbreker. Den laatsten tijd werden te Groningen in ver schillende scholen inbraken gepleegd, zon der dat men de daders kon snappen. Za terdagochtend is wederom ingebroken, thans in het gebouw voor zwakzinnigen in de Violenstraat. Het is de recherche gelukt, den dader te arresteeren. Het is de 15-jarige W. B., wonende te Gronin gen, die ook de schoolinbraken op zijn geweten heeft. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Een autobus omverge reden. Gistermiddag is te Murmer- woude een groote nieuwe autobus van den dienst Dokkum.Leeuwarden door een vrachtauto, met 4000 K.G. ijs geladen, omver gereden. De bus kwam op de tram baan terecht. Van de passagiers werd de heer Rintzema, reiziger te Dokkum, zeer ernstig gewond; hij' is naar het ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht. Licht ge wond werden de heer Strikwerda, direc teur der Christelijke kweekschool te Dok kum en twee onderwijzeressen. Het ver keer was geruimen tijd gestremd. Branden. Te Waalwijk is de berg plaats van den vertegenwoordiger van de Heinekens bierbrouwerij geheel in vlam men opgegaan. Een naburige schuur werd mede een prooi der vlammen. Ver zekering dekt de schade. Gisternamid dag is brand uitgebroken in een van de fabrieksgebouwen van de Koninklijke Pharmaceutische fabrieken voorheen Brocades en Stheeman en Pharmatria te Meppel. Met eigen materiaal en met hulp van de gemeentelijke motorspuit kon de brand' tot dit gebouw, waarin phosphor en aether bewaard worden, beperkt blij ven. Gisteravond laat in de stoffeer der ij van de firma gebr. Beek te Veenen- daal uitgebrand. De eigenaars waren uit- stedig. Een en ander was verzekerd. Rechtbank te Middelburg. Door de Rechtbank te Middelburg wer den heden de navolgende vonnissen uit gesproken: Verduistering: W. de B., 52 jaar, werkman te Middelburg, 2 mnd. gev. str. voorwaardelijk. Vernieling: M. de P., 20 jaar, land bouwersknecht te Eede, 14 d. gev. str. Valschheid in geschrifte: A. K., 39 j., chauffeur te Middelburg f 25 of 25 d. Oplichting: G. J. F. L., 31 jaar, reizi ger en A. H., 24 jaar, banketbakker, bei den te Vlissingen. Voor ieder: vrijspraak. Overtreding Politieverordening te Se- rooskerke: J. W., 16 jaar, timmerman te Serooskerke, 2 maal f 15 of 2 maal 1 mnd tuchtsch., een en ander met beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep. Stand der landbouwgewassen op 15 Juli 1931. Het onderstaande overzicht betreffen de den stand der landbouwgewassen op 15 Juli 1931 is, onder medewerking der Rijkslandbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corres pondenten der directie van den Land bouw. Voor de akkerbouwgewassen is de weersgesteldheid in het algemeen gunstig geweest, zoodat een belangrijk deel van den achterstand werd ingehaald. De stand der gr a n e n is dientengevol ge goed, behalve die van de rogge, welke evenals verschillende andere gewassen, op de hoogere en lichtere gronden van de droogte geleden heeft en slechts goed tot vrij goed staat, In Zeeland zijn de granen sterk met roest bezet, bovendien kwam insectenbeschadiging voor. Voorts wordt uit deze provincie bericht, dat aan sommige perceelen tarwe duidelijk waar te nemen valt, dat minder stikstof is aan gewend dan gewoonlijk. De stand van de b o o n e n is goed. Op verschillende plaatsen komen vrij veel luizen voor in dit gewas. Sommige erwtenvelden werden vrij vroeg geel door de St Jansziekte. In Noord- en Zuidholland kwam de knop- made voor. Het gewas staat goed tot vrij goed. Wat de teelt der verschillende erw tensoorten betreft, kan worden medege deeld, dat in Groningen 95 pet. van de met erwten beteelde oppervlakte met kleine groene erwten bezet is, in Fries land ongeveer 40 pet. met kleine groene, 50 pet. met schokkers en ongeveer 10 pet. met kroonerwten. In Zeeland bedragen deze percen tages: kleine groene erwten 40, schok kers 40, kroonerwten 20. In Westelijk N.- brabant wordt omstreeks 75 pet. van de oppervlakte erwten ingenomen door klei ne groene erwten. De bruine en witte boonen zijn langen tijd achterlijk geweest, maar in den laatsten tijd is de achterstand eenigs zins ingehaald. Het vlas is op verschillende percee len te kort gebleven en vertoont een stand die niet meer dan vrij goed is. In Gro ningen is ongeveer 60 pet. witbloem, in Friesland 98 pet., in Zeeland 90 pet. De consumptieaardappelen hebben vooral op de lichtere gronden van de droogte geleden. In Friesland heeft de aardappelziekte veel schade berokkend. Gemiddeld leveren de consumptie-aard appelen een normaal gewas. Vrijwel uit alle deelen van het land worden klachten vernomen omtrent het optreden van luizen in de suikerbie ten, welk gewas overigens goed tot vrij goed staat. De uien vertoonen een vrij goeden stand. Het weiland had eveneens met de droogte te kampen. De in de laatste da gen gevallen regens zullen echter onge twijfeld aan den grasgroei ten goede ko men. De hooioogst is zeer ruim; het hooi werd over het algemeen zeer goed gewonnen. Op enkele laat gemaaide per ceelen heeft de hoedanigheid echter door den regen geleden. Samenvatting. Leidt men uit de voor de verschillende streken opgegeven cij fers, onder inachtneming der beteelde op pervlakte, het cijfer ai voor het geheele land, dan verkrijgt men het volgende re sultaat, waarbij verder het cijfer in de tweede kolom aangeeft, hoe de stand op 15 Juni j.l. was, terwijl het tusschen de haakjes geplaatste cijfer aangeeft, hoe gedurende de laatste 10 jaren de stand gemiddeld in de maand Juli was. Tarwe 71 69 (71) Wintergerst 74 72 (69) Haver 71 71 (68) Zomergerst 69 72 (68) Paardeboonen 70 71 (67) Erwten 64 68 (70) Bruine boonen 60 66 (59) Vlas 59 69 (61) Koolzaad 65 67 (67) Blauwmaanzaad 63 63 (66) Karwij 70 80 (63) Consumptie-aardappelen 67 70 (67) Suikerbieten 66 63 (67) Uien 61 62 (66) Roode klaver 64 67 (62) Witte klaver 78 80 (67) Weiland 64 81 (60) Door de correspondenten wordt de stand opgegeven in cijfers, waarbij 100 is uitmuntend, 90 is zeer goed, 70 is goed, 60 is vrij goed, 50 is matig, 40 is vrij slecht, 30 is slecht, en 10 is mislukt. Hedenmiddag vergaderde de Gemeente raad van Goes. Voorzitter weth. van Melle. Eén vacature (Van Bommel van Vloten.) Ingekomen stukken: Goedkeuring door Gedep. Staten van d'e gemeente-begrooting 1931. Bericht van den heer Burgemeester dat hem verlof is verleend vanaf 11 Juli tot en met' 3 Aug. 1931. Bericht van den heer J. M. van Bom mel van Vloten dat hij wegens zijn be noeming toit lid: van Gedep. Staten van Zeeland', als lid van den Raad dezer gemeente moet bedanken. Verslag over 1930 van d'e N.V. „P.Z. E.M." te Middelburg. Goedkeuring van raadsbesluiten. Verzoek van den heer Van Bommel van Vloten om ontslag als lid van het Burg. Armbestuur. Dit laatste verzoek gaat naar B. en W. om prae-advies. Verzoeken om afschrijving van belas ting. Toegestaan. Verzoek van de P. Z. E. M. om onthef fing, bedoeld in art. 44 van het Motor en Rijwielreglement. Dhr C r u c q is vóór inwilliging, maar vraagt, hoe dit gaat in gevallen van par ticulieren. De voorzitter antwoordt, dat ieder geval afzonderlijk wordt beoordeeld. Dhr B u ij s vindt dit onbillijk. Art. 44 bemoeilijkt sommigen in hun bedrijf. Dhr Koning zet uiteen, hoe dit in de groote steden geschiedt. Daar dient ieder, die er vaak mee te maken heeft, een verzoek om ontheffing in. Dhr v. Poelgeest meent, dat ieder vrachten als in art. 44 bedoeld, kan ver voeren, mits hij waarschuwt met een roode vlag enz. Dhr G r u c q wil de bevoegdheid tot ontheffing naar B. en W. overbrengen. De secretaris antwoordt, dat dit niet kan. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen. AMSTERDAM. Het postvliegtuig, de P.H.A.F.O. is vandaag uit Medan ver trokken en te Bandoeng geland. AMSTERDAM. Het aantal handteeke- ningen onder het petitionnement der Ne- 'derlandsche Dagbladpers voor internati onale ontwapening is gestegen met. 300 duizend. Maandag j.l. bedroeg het 1 milli- oen 100 duizend. UTRECHT. Hedenmorgen is een acht jarige scholier door een auto overreden en gedood. BREDA. Te Etten is een achtjarige jon gen onder een vrachtauto geraakt, over reden en op slag gedood. GRONINGEN. Een der beide zwaar ge wonden bij de ontploffing te Foxham (men zie onder gemengd nieuws), de 32-jarige Van Delden, is in het ziekenhuis te Gro ningen overleden. De toestand van den anderen zwaar gewonde is gunstig. DE CONFERENTIE TE LONDEN. LONDEN. De hedenmorgen gehouden zitting der Conferentie duurde bijna drie uur. Na afloop werd het volgende commu niqué verstrekt: De Internationale Conferentie is heden te 10 uur bijeengekomen ter bestudeering van de methoden van internationale fi nancieels samenwerking waardoor de economische stabiliteit kan worden her steld, voorafgegaan door de bestudee ring van verdere maatregelen welke noo- dig zullen zijn voor het permanente her stel van den financieelen toestand van Duitschland op gezonde basis. Besloten werd dat de ministers van fi nanciën der vertegenwoordigde landen ter Conferentie hedenmiddag onder voor zitterschap van MacDonald zullen bijeeen- komen met Dr Brüning om de bestudeering van het gerezen vraagstuk voort te zetten. LONDEN. Te Dekiug en Tsjientsjin is 'de staat van beleg afgekondigd. Deze maatregel draagt een preventief karakter. PARIJS. Naar verluidt, heeft de Itali- aansche Minister van Buitenlandsche Za ken Grandi tijdens een onderhoud met den Franschen minister-president den wensch te kennen gegeven, dat Laval te Rome een bezoek zal brengen. BERLIJN. De Kamer van Koophandel heeft verzocht, de visumbelasting niet van toepassing te verklaren voor zakenreizen. Tevens heeft zij gewezen op de ernstige schade voor het Duitsche economische leven als ook de andere landen repre saille-maatregelen nemen. Daarom spreekt zij zich uit voor een spoedige intrekking van het besluit. HOORNAAR. Hedennacht is ingebro ken in het Gemeentehuis en de daarnaast gelegen woning van de wijkverpleegster. In beide perceelen werd alles overhoop gehaald. Tot nu toe wordt alleen een gou den broche vermist. MOSCOU. Bernard Shaw is gisteren te Moscou, voor een verblijf van enkele we ken, aangekomen. Goes, 21 Juli 1931. Eieren p. 100 st. f3.50, middenpr. p. 25 87,5 ct., winkelprijs 4,5 ct. Boter per kilo f 1.50, middenpr. p. pond 75 ct., win kelprijs 85 ct. Fabrieksboter verkocht k 85 ct., eend- eieren f3.20 p. 100, poeleieren 2,6 ct., 'ganseieren 8 ct. V. P. Z.. Noteering van 21 Juli 1931. Aanvoer 25051 eieren. Prijs f 3.80 p. 100 stuks. GOES. Veilingsvereeniging „Zuid-Be veland". Veilingen van 20 Juli: Exportveiling zwarte bessen 1517.20, afwijkende zwarte bessen 5.50, roode bes sen 8.80 gld., alles per 100 K.G. Kleine veiling: Frambozen 1527, Aardbeien 16, Vroege Oranjepruimen 22 27, Eng. Krozen 17, roode bessen 8 10; Kersen: Klerken 2944, idem uit schot 15, Tomaten 15, Madeleinen 1314, idem lie soort 8, idem Ille soort 5, idem afval 13, Stoksnijboonen 28, dubbele Princessen 1014, Wagenaarsboonen 56, Gele boontjes 1, vroege Aardappe len 45, alles per 100 K.G.; Bloemen 5 7, Pootuien 2.603, Rammenas 2, Kroten 2, alles per 100 bos; Bloemkool le soort 510, idem 2e soort 2—4, idem 3e soort 12, Roodekool 45, Groene Savoyekool 36, Meloenen 4859, Witte Komkom mers 25, Groene Komkommers 3, Augurken 0.29, Andijvie 3, Kropsla 1.10 1.60 gld., alles per 100 stuks, s MIDDELBURG. Veiling van 20 Juli. Mitlothiams 1.141.39, paters idem 1.131.18, bl. eigenh. 981.35, poters 0.67—0.79, ronde 1.00—1.10, paters 0.86, muizen 1.27—1.28 gld., alles per 10 k.g., Tomaten 926, rood'e bessen 16, kruis bessen 89, witte bessen 1415, ge- barste Lamaten 3, frambozen 4262, stok snijboonen 1843, stamsnijboonen 10 18, wagenaarsboonen 714, tuinboonen 1/8—6, stamprincessen 13—14, doperwten 1419, capuceiners 12, perfect 22, noord ster 9, slabaontjes 1113, spercieboonen 12, augurken 1019, postelein 1215, roem van Holland' 2030 ct., alles per k.g.Jecund'a aardbeien 22 ct .p. k.g. Carbonkelmeloenen 1945 ct. p. stuk. Begonia's 26 ct. p. pot. gladiolen 4 14, anjers 45, margrieten 3 lathyrus 1 ct. alles per bos. witte leliebollen 13 ct. p. 10 stuks. Peen 3,59, kervel 14, kroten 14, kunne 1.5, rammenas 1—3, uien 1,5 3,5, savoije kool 4.57, roode kool 6 7, selderie 1.54, peterselie 5,5, an dijvie i/g2,5, kropsla 0,52, bloemkool 216, komkommers 16 ct. MIDDELBURG. Exportveiling van 21 Juli. Tomaten U.G.B.: A 20.30, G 20.30, CC 4.40. Buiten U.C.B.: A 17.10, C 14.10, CC 4, B 19.20 gld., alles per 100 K.G. Zwarte bessen 1818.30, Aardbeien 1415, roode bessen 8.60, Bl. Eig. in kis ten 3, idem poters 2.50, witte 3.40, Mitlo thiams in zakken 2.40, poters 3.60. VLISSINGEN. Veiling van 20 Juli. Blau we aardappelen 3956, witte aardappelen 53 cent, beide per k.g.; postelein 19, suikerboonen 13, princessen 21— 46, dubb. princessen 16, Wagenaars 9 16, stamsnijboonen 1423, stoksnijboo nen 3442, tomaten 1524, kruisbes sen 38, rood'e bessen 10,517, witte bessen 810,5, madeleinen 1329, mo rellen 4657, frambozen 2542, iWest- fries 17, druiven 89104, aardbeien 12 21, doppers 2049, tuinboonen 46, zil- veruien 1820 ct., alles per k.g. Roode kool 7, savoije kool 36, bloemkool 4 15, sia 0,51,5, meloenen 3060 ct., alles per stuk. Radijs 2,5, selderie 24, uien 3,54, peen 68,5, kroten 1,6 4,5, rapen 3, gladiolen 810, dahlia's 6 ct., alles per bos. Andijvie 5576, pe terselie 1430 ct., beid'e per kist. Augur ken 2429 ct. p. 100 st. KAPELLE. Veilingen van 20 Juli. GJtoote veiling: Roode bessen 3.60 11.10, zwarte bessen 15.2016.90, dubbele princessen zonder draad 10.40 alles per 100 K.G. Kleine veiling: klerken 3753, eier- krieken 3338, dubbele eierkrieken 31, vleeschkersen 23, zwarte blance 2730, zure morellen 28—32, ronde krieken 26 35, Limburgers 37, aardbeien 1014, oranjepruimen 1239, citroenpruimen 20 wijnpruimen 1420, roode bessen 5—27, witte bessen 7, zwarte bessen 14- -15, kruisbessen 39, frambozen 663, ma- deleines 830, westfriespeen 6, logan- bessen 817, dubbele princessen zonder draad 810, groene boonen 63, gele boonen 14, wagenaarsboonen 35, al les per K.G. Bloemkool 28, savoije kool 5, komkommers 13, meloenen 2751, washingtonpruimen 2, reine victoria 3, alles per stuk. Tomaten 69 per pond. KRABBENDIJKE. Veiling van 20 Juli. Zwarte bessen f 17.10 per 100 K.G. Wisselkoersen. Amsterdam, 21 Juli 2.30 u. Berlijn 58.85 Londen 12.031S/1612.047ie Brussel 34.5934.61 Parijs 9.739.74 New York 2.481/8—2.48K. Colijnsplaat. Gisteren is door B. en 'W. aanbesteed het verbeteren en ge deeltelijk vernieuwen van de Westhaven straat, beslaande 865 vierk. M. Inschrij vers waren ^d'e heeren C. J. Anemaat en P. Janse voor f830, Jac. Haringman voor f799 en J. D Janse voor f782.75. Gegund' aan den laagsten inschrijver. HOOG WATER. Stand van Woensdag 22 Juli 1931. v.m. n.m. Terneuzen 7.52 8.09 Borsselen 7.32 7.49 Breskens en Vlissingen 7.17 7.34 Hoedekenskerke 8.12 8.29 Hansweert 8.32 8.49 Veer© 7.42 7.59 Colijnsplaats 8.07 8.24 Goesche Sas 9.02 9.19 Wemeldinge 9.07 9.24 Tholen 9.27 9.44 Zierikzee 8.22 8.39 TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 22 Juli: Zwakke tot matige Noord-Westelijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar tot half bewolkt, weinig of geen regen, later iets warmer. Stand van hedenmiddag 3 uur: Stand van gistermiddag 3 uur 757. Licht op voor fietsers: Woensdag 9 u. 37.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1931 | | pagina 3